מהטלטלה שפקדה השבוע את מניית GE, ועד העסקה המסתמנת של AT&T

פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס לטלטלה סביב ג'נרל אלקטריק ובעיקר מתמקד בעסקה שאם תאושר תשפיע על שוק התקשורת העולמי
 |  (59)
מתקרבים ליום ההודיה ומבול ה-False news והשטויות שצפוי לקראת עונת הקניות הגדולה יאפיל על כל מה שידענו בעבר כי חשיבותן של סנסציות בתקשורת, במיוחד השליליות שבהן, הולך וגדל ככל שאמון הציבור בתקשורת הולך וקטן.
הבעיה הכי גדולה שיצרה מהפכת האינפורמציה היא דווקא זו שהכי פחות ציפו לה המומחים, קידום הבורות. דווקא כשכל האינפורמציה זורמת באופן חפשי, פתוחה לכל והיא כולה מונחת על המסך בשפה מובנת, פחות ופחות משקיעים טורחים לקרוא האינפורמציה, מתרכזים בכותרות בלבד ופחות מבינים במה בדיוק הם משקיעים ומדוע הם מוכנים לשלם פרמיות ענק על כמה מניות ולחתוך בפראות אחרות. התופעה הזו, של העלאת ערכים לחלל מחד והורדת נכסים אחרים לשאול ומבלי להכיר/להבין את הנכס, רק הולכת וגדלה ומתגברת עם העליות בוול סטריט והיא גם הגורם המרכזי לתנודתיות.
ההערכות הבלתי הגיוניות והתנודות הקיצוניות, שבעבר היו בעיקר נחלת מניות הטכנולוגיה, מקובלות היום, כנראה בשל העובדה שהמהפכה הטכנולוגית כבר נכנסה ומשפיעה על כל פינה של "הכלכלה הישנה", בכל התחומים.
נשמח מאוד אם מישהו מהקוראים יוכל להסביר מה היו הגורמים הכלכליים/עסקיים שגרמו ל-CAT למשל לעלות ב-135% לערך מאז תחילת 2016 או מדוע ירדה המניה ב-46% לערך בשנה וחצי שקדמו לתחילת 2016? כמה "משקיעים" יכולים להסביר בהיגיון את העלייה, בתוך שבוע, של 50% במניות ענקית הצעצועים מאטל (סימול: MAT) וזאת לאחר שנה רצופה של התדרדרות ב-50%? הרי על הצעת רכש שעומדת להציע המתחרה הגדולה הסברו (סימול: HAS) מדברים כבר יותר משנה וזה לא עצר המניה מלרדת ב-50%.
והסיפור של GE. נקדיש לסיפור הזה מאמר מיוחד כשהעניין יירגע (גם בגלל החשיבות המאקרו והמיקרו של GE וגם בגלל הכבוד שמגיע לחברה הזו) אבל כרגע? תנסו לפענח את התנהגות GE בימים האחרונים ומאז פרש היו"ר/מנכ"ל החדש את תכניותיו העתידיות. הרי הציפיות למה שיאמר המנכ"ל, מהקיצוץ בדיבידנד ועד לקיצוץ בפעילות, צמצומים, הורדות שכר ובונוס והורדת התחזית לרווח התממשו בדייקנות אז מה קרה לפתע שה"משקיעים" שפכו ביומיים שלאחר ההודעה 574,114,222 מניות GE (בערך 12 מיליארד דולר) לשוק. מה? הם עיינו בקפדנות בהודעת המנכ"ל והבינו דבר חדש? מה אמר המנכ"ל שלא היה ברור קודם?
בתחילת 2009 נחתה GE על כ-7 דולר, זוכרים? תבדקו למה נפלה אז, תבדקו מה הביא המניה בחזרה ל-33 דולר בקיץ 2016 ולאחר מכן תבדקו מה קרה למכירות, לרווח התפעולי, הנקי והרווח למניה מאז קיץ 2016? ואם מישהו יוכל לחבר, באופן הגיוני מהבחינה הכלכלית, בין המספרים להתרסקות המניה, במיוחד בשבוע האחרון, שיקום.
טוענים כעת שהמנכ"ל החדש לא היה נחרץ דיו. הסיבות בגללן נכנס באפט ל-GE ב-2008 לא השתנו בכלל, ההפך. יודעים מה יקרה למשל אם באפט יחזור כעת על "סיבוב 2008" ב-GE? הרי מה שקרה ב-MAT יהיה כלום לעומת מה שיקרה ב-GE ומי שיחליט לקנות GE בגלל המשפט הזה זקוק לאשפוז. אבל GE חשובה מכדי שנתן לסיפור לעבור ללא תגובה אבל נמתין להירגעות המניה תחילה. כשיירגעו העניינים מעט נחזור לשם וננסה לנתח שהרי גם אנחנו לא צפינו התרסקות כזו.
אם MAT, CAT או GE אינן מספיקות לציין עליית הבורות אז תמיד נזכור את התנהגותה של מניית AAPL בחמש השנים האחרונות. מה גרם למניה זו לנוע מ-60 דולר ל 140, ל-90 ול-175? היה משבר בביזנס? הסינים הפסיקו לקנות? אנשים הפסיקו לאהוב האייפון? כמות המזומן בקופה ירדה? כלום לא קרה בחברה מלבד דברים טובים. לא העובדות הן שנדנדו המניה אלא בורות מלווה ב-False news נטו.
מאז 2010 או 2011 אנחנו חוזרים וטוענים שהקשר בין הערכת מניות בפועל לבין המתודולוגיות הקונבנציונליות (הכלכליות/אקדמאיות) הולך ומתרופף וזאת בשל מהפכות הטכנולוגיה והאינפורמציה שמקשות על המשקיע להבין את מבנה השוק של החברה, את תחומי הפעילות שלה, את כיווני ההתקדמות שלה ומה בדיוק היא עושה ועל כך הרחבנו בעבר. נודה שכאשר התחלנו לדבר על כך לא חלמנו שהמצב יגיע לקיצוניות שכזו אבל היום ברור לנו שמה שנראה לנו כקיצוניות ב-2010 עובר היום כמקובל. במילים אחרות המודלים המסורתיים להערכת חברות בבורסה אינם רלוונטיים יותר, בטח לא בטווח הקצר וזה הולך לתפוס גם לגבי הטווח הארוך.
וול סטריט, שבעבר נחשבה לחזאי של ההתפתחויות הכלכליות העתידיות במיין סטריט הפכה בעשור האחרון לנגררת אחרי ההתפתחויות במיין סטריט ומגיבה בפראות שהולכת וגדלה. הסיבה המובילה? בורות בהבנת ההתפתחויות כאמור. זו גם הסיבה העיקרית לנהירה לסלים. היתרון של הסלים הוא בעיקר ההגנה החלקית בפני הבורות שהרי הם מאפשרים אין ספור אופציות ומבטלים למעשה את הצורך בהבנת הנקרא.
משקיע שמאמין בצמיחה הכלכלית יכול לבחור בסלי מדדים כמו ה-DIA, ה-SPY וה-QQQ ואם יש לו דעה באשר לסקטורים המעניינים הוא יכול לפזר השקעותיו בין הסקטורים ואפילו לתת-סקטורים להגיע. למשקיע שמעוניין ב-NVDA או ב-FB הפופולריות כל כך יש 98 סלים שמכילים הראשונה ו-109 השנייה והוא יכול לבחור באיזה סוג של סל הוא מעוניין, סל של מניות שהן "חברות במועדון מניות המומנטום" כמו ATUM שכולל מניות שבדרך כלל מובילות עליות ולא רק טכנולוגיות או סל טכנולוגי כמו XLK או סל המוליכים למחצה ה-SOX ועוד.
חשבנו לדסקס היום את עסקת AT&T (סימול: T) וטיים ורנר (סימול: TWX) בסכום של 108.7 מיליארד דולרים (מחצית במניות ומחצית במזומן), מהלך שאם יאושר ישפיע על מערך התקשורת העולמי. נציין רק שממבט צפור מדובר בעסקה שתייצר את ספק התקשורת האולטימטיבי של קול, אלחוט ותמונה. המיזוג הזה מחבר בין יצרנית התכנים הטובים ביותר, טיים ורנר ומפעילת פלטפורמות ההעברה המתקדמת והיעילה ביותר.
המיזוג יאפשר להעביר תכנים לכל מסך ובכל דרך שיעדיף הצרכן. זה מיזוג של הסטודיו ליצירה הגדול בעולם והחברה בעלת יכולות השיווק והעברה המובילה כאשר לצרכן נוצרת הוויית בחירה שאין לה מתחרים רציניים (עדיין) שזו למעשה מטרת הדיל. בנוסף הדיל ישפר משמעותית את מצבה הפיננסי של AT&T ולמרות הגדלת החוב ישפר את הדירוג של החברה אבל על כל זה, כולל הסיכונים, נכתוב בפעם אחרת. הפעם, במסגרת הבורות, ה-False news והצורה בה פועלים המשקיעים החלטנו לנסות וללמוד את התופעה המוזרה ביותר בתחום, הביטקוין.
לא נתיימר, אפילו לאחר התעמקות בחומר, לשכנע אתכם שאנחנו מבינים מה בדיוק קרה כאן. כיצד קם אדם בבוקר ומחליט שנוצר, יש מאין, מטבע חדש שאינו נתמך ע"י הבנקים המרכזיים ואומות העולם אבל שמשרה על המאמינים בו אמון כה גדול שמאפשר עליית ערכו באלפי אחוזים בתוך זמן קצר. כהתחלה נאמר לכם שאיזה ילד גאון טכנולוגי יהודי בניו יורק הסביר לנו שימי הביטקוין ספורים ומדוע? כי ה-Cloakcoin יחליף אותו. מבחינתנו זה לא משנה כי עדיין אין אנו מבינים בדיוק או משתמשים במטבעות הדיגיטאליים.
אבל, כתוצאה מהשיחה ולאחר שקראנו כל מה שכתוב באתר הבנו שני דברים. הראשון, שעדיין אנחנו לא מבינים את עניין הבלוקצ'יין והצד הטכנולוגי כולו ולא נתבייש להודות שכריית המטבע לא מובנת לנו עדיין והשני, שלמרות אי היכולת שלנו להבין את הנכס יש במטבעות הללו הבטחה גדולה שביום מהימים (מהר בהרבה מכפי שהדור שלנו מאמין) הם אכן יסכנו את קיום המטבעות הקונבנציונליים ולמרות השאלות הרבות שנשאלות וההתקפה מצד אנשים רציניים ביותר כמו דיימון ואחרים מדובר בנכס אמתי.
גילינו במהלך הבדיקה שלצד הביטקוין והקלוקקוין יש עוד 64 מטבעות כאלו ושאין אפילו דרך לתחקר את המייסדים שעומדים מאחורי המטבעות הללו. ניסינו לדבר עם sidi25@ שהוא איש יחסי הציבור של קלוקקוין ועם lasvegas83@ שלפי האתר הוא המנכ"ל ולא הצלחנו אבל הבחור מניו יורק התפלא למה בכלל ניסינו שהרי אותו Satoshi Nakamoto "ממציא" הביטקוין גם הוא נעלם מבחינת האישיות הפיזית, "למי זה אכפת, העיקר שזה בטוח וקל לשימוש".
באישי המנהג שלנו הוא שאין אנו קונים משהו שאין לנו הבנה בו ובכל זאת, יש כאן נכס חי ובועט בגדול שהתחיל דרכו בשווי שבקיץ 2010 "פרץ" לשוק בשווי 6 סנט, בסוף 2013 חצה 1,000 דולר ואתמול הגיע ללמעלה מ-6,900 דולרים. לפי המתנגדים זה יסתיים כמו פקעות החבצלת בהולנד בזמנו, בכלום. לפי המצדדים הספור רק מתחיל. מה שכן ברור הוא שהביטקוין הוא ההוכחה הטובה ביותר לטענה שלנו שהבורות מובילה את השוק.
ב-2.11, בתוך יום אחד, כך דיווחה Coinbase, אתר/מסלקה שם אפשר לקנות ולמכור מטבעות וירטואליים, דיווח שלמעלה מ-100,000 אנשים נכנסו וזאת לאחר שבורסת הסחורות בשיקאגו הודיעה שהיא תפתח מסחר באופציות לביטקוין. הקשיבו בבקשה לוויכוח שהתנהל לאחרונה בתכנית Fast money ב-CNBC, בין האנליסט טום לי, אחד התומכים הנלהבים בביטקוין שטוען שהתחנה הבאה של הנכס היא 25000 דולר לבין אנדריו לפט אחד המתנגדים הגדולים לביטקוין ומהשורטיסטים המובילים בוול סטריט שנמצא, לדבריו, בפוזיציית שורט על המטבע ותגידו לנו אתם אם יצאתם מהתכנית חכמים יותר. מה שיותר חשוב הוא שביום בו הוקרנה התכנית, ה-25.10, סגר הביטקוין על 5,734 דולר ובשבוע שלאחר מכן חצה את ה-7,400 דולר ואל תנסו לשכנע אותנו שהקונים שהתלהבו מדברי טום לי בדקו את דבריו כשטען שהמטבע יגיע ל-25,000.
ההערכה בגולדמן סאקס ובג'י פי מורגן היא שרוב משקיעי הביטקוין אינם באמת יודעים במה הם מושקעים בדיוק אבל כשזה לא שונה לגבי חלק ניכר מהמשקיעים בכל נכס בוול סטריט אז למי אכפת? איך אמר הנרי בלודג'ט המפורסם בראיון ב-CNBC? "תראה, זה הנכס המושלם לפתוח בלון ספקולטיבי. ההיצע מוגבל, אין לו ערך מהותי ואם מישהו משכנע אותך שבאיזה שהו אופן זה קשור לתוצר הלאומי או לזהב עזוב, פשוט תגיד תודה ותסתלק". אבל הנרי היה מאחורי ההתלהבות של AMZN ב-1996-2000 כשאמאזון לא ייצגה כלום מלבד חלום אז לך ודע מי צודק.
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(59):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 21.
  לשלמה בקשת סיוע קטנה
  תמר 21/11/2017 18:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מושקעת שנים רק בפרוטרום בארץ בסכום גדול יחסית ואני יודעת שהייתה מוצלחת בהשגיה... ככה ירשתי אותה ובאותו מצב נמצאת אצלי מבחינת ערך נקוב ..ידוע לי שניסחרה בנאסדק תחת השם FRUTF כמניה ארביטרז'ית. היכן אפשר לעקוב אחר שערה והארביטראז' איתה למשל באתר שלכם ביזפורטל או אפילו בגלובס. נראה כאילו הפסיקה להיסחר בנאסדק כי אין פירוט על המסחר שלה..ונראה לי שאצלכם אפילו לא מוזכרת. אז נא עזרתך. תודה.
  סגור
 • 20.
  הביטקווין שווה - כי הוא לא שווה לכלום
  שילקה 19/11/2017 17:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל סחורה בעולם משווים לערך כל שהוא הזהב משמש לתכשיטים הצבעוניים בהולנד פארו טקסים וכו' לכן תמיד היה את הפראנויד שצעק השמים נופלים ופצץ את הבועה גדלותו של הביטקוין שאי אפשר להעריך אותו באמת ושוויו הוא שוויו של מי שמחזיק בו ומאמין בו. סכנה אחת יש לביטקוין והוא שרשיות המס בארה"ב ילחמו בו כי הוא מפלט העבריינים. ואז הוא פשוט ימות, וזה תרחיש הגיוני. מאד
  סגור
 • מה שיקרה לדעתי עם המטבעות
  קוק 22/11/2017 12:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא שבתי ההשקעות, בנקים וכו' ייצרו עם הזמן מעין מטבע דיגיטלי ייחודי שלהם, שיסדיר סוג של רגולציה בתחום ויהרוג את הביטקוין.
  סגור
 • 19.
  כתבה אמוציונלית ולא מסודרת (ל"ת)
  חבל 18/11/2017 18:29
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • אמוציונלית? וואו!! (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/11/2017 11:32
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 18.
  הכותרת גם היא סוג של פאלס ניוז
  א 18/11/2017 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 3
  לגבי GE אדבר בכתבה אחרת וכך גם לגבי ATT . עכשיו אני רוצה לדבר על ביטקוין
  סגור
 • את הכותרת לא כותב הכתב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/11/2017 11:32
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 17.
  הספידו גם את JCP ,עולה חזק ללא הפסקה כבר שבוע ימים מאז, (ל"ת)
  faran 18/11/2017 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • jcp
  לרון 18/11/2017 19:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו שכתבתי קודם הכל ענין של מחירים וכש jcp ירדה מספיק הופעלו קולים אלוגריתמיים וכמו שבאפט אומר האופציות הן משמידות ערך אך ניתן להוסיף גם מווסתות שערים ומקטינות תנודתיות
  סגור
 • 16.
  אני מסתכל על ביטקוין כמוצר הדומה לזהב
  א 18/11/2017 13:44
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כי מה באמת הערך של זהב שהכלכלה נכנסת למיתון כולם קונים זהב. ראה העליה עצומה בערך של זהב ב 2012 מה קרה פתאום היו צריכים הרבה זהב לתעשיה או תכשיטים לא ולא. פשוט אמונה בנכס וירטואלי. לגבי ביטקוין הבעיה האמיתית היא בתחום של אתרי האקסצנג(מסלקות). אדם שקונה ב 7000$ מטבע נרשם בארנק שלו שיש מטבע בערך מסוים, בערך בדומה למה שמיידוף היה עושה. ואת הכסף המסלקה בהונג קונג שאינה מבוקרת יכולה לעשות עם הכספים כרצונה. למשל להשקיע בבורסה העולה. ובדומה למיידוף ברגע שיהיה תיקון משמעותי במסלול שהכסף מושקע הפירמידה תקרוס.
  סגור
 • טען עוד
 • 15.
  זאת חוכמת הבדיעבד
  tal 18/11/2017 09:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  וולמארט עלתה אז זה אומר שצדקת? מה לגבי GE? נחכה 10 שנים עד שתתאושש ואז תכתוב שצדקת?
  סגור
 • טל התשובה לשאלתך היא כן ! תחכה 10 שנים
  ירדן 18/11/2017 21:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שקונה מניה כמו ge קונה ל10 שנים.
  סגור
 • 14.
  אתה לא רואה שמכירות GE בירידה משנת 2012?
  g 18/11/2017 08:58
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שום מהפכת אינפורמציה ושום בטיח. החברה לא צומחת בכלל ולכן המניה יורדת. היגיון פשוט.
  סגור
 • מכירות GE
  שלמה גרינברג 19/11/2017 11:41
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מכירות GE מ 2012 בסדר עוקב: 113.2 מיליארד, 117.1 מיליארד, 117.8 מיליארד ו- 123.7 מיליארד. זה נראה לך ירידה?
  סגור
 • 13.
  בזמנו דיברת טובות על החברה הזאת ג'ונסון קונטרול (ל"ת)
  מה עם JCI 17/11/2017 19:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אכן עתבתי על החברה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 18/11/2017 09:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 12.
  שלמה שמת לב להודעה של אינטל על המודמים לדור
  ישראל 17/11/2017 16:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  החדש אתה בוודאי יודע על איזה מהלך הם בונים לעתיד יש קשר לשתי חברות אחרות שנלחמות אחת בשניה על פטנטים ומי כמובן תרוויח בעקיפין מזה
  סגור
 • שאלה ארוכה מידי
  שלמה גרינברג 18/11/2017 09:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לפי אינטל הם מעוניינים להיות המועדפים בדרך ל 5G
  סגור
 • הייתי בטוח שתכיר את מי שתרוויח מכך חוץ
  ישראל 18/11/2017 22:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאינטל
  סגור
 • מי שתרוויח מכך היא SOXX :)
  קוק 22/11/2017 12:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 11.
  שלמה מכיר את Cree ? (ל"ת)
  Rsi 17/11/2017 15:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מכיר היטב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/11/2017 17:29
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 10.
  שלמה שלום
  AA 17/11/2017 14:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשמח להתייחסות שלך לתחום התשלומים הדיגיטלים. בשנים אחרונות התחום הזה מתפתח במהירות רבה וחברות מציגות רווחיות בהתאם. ישנם חברות כמו V MA AXP שהם מעולות ויש גם חברות חדשות בתחום שצומחות ומתפתחות PYPL SQ OSTK/ מב דעתך על התחום והאם הוא מיצה את עצמו לתקופה הקרובה? תודה
  סגור
 • נגיע גם לשם. מיצה עצמו?
  שלמה גרינברג 17/11/2017 15:49
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לגבי התקופה הקרובה אין לי מושג לגבי העתיד הוא בתחילת דרכו
  סגור
 • 9.
  החזר הלוואות.
  אפי 17/11/2017 12:48
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הבורסה שוברת שיאים ויתכן שיש לכך בסיס כלכלי. אני מוטרד מידיעה שפורסמה ע"י הפד ולא תפסה כותרות ולפיה הם רואים ירידה במוסר התשלומים.משמע אחור בהחזר הלוואות. אנחנו יודעים מה קורה כאשר מתקשים להחזיר הלוואות. אשמח לשמוע כיצד אתה מתייחס לידיעה. תודה ושבת שלום.
  סגור
 • תקרא שוב ההודעה על אילו הלוואות מדובר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/11/2017 15:50
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • צודק חברות אשראי גובות ריבית רצח וגם אם חלק לא יחזירו
  אחד העם 18/11/2017 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עדין ישארו מרויחים
  סגור
 • שוב הלוואות מפוקפקות בשווי של 208 מיליארד דולר?
  בדרך למשבר הסאב הבא? 17/11/2017 19:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הבנתי שההלוואות שניתנות ל"ידיים חלשות" הן ע"י חברות אשראי, ולא ע"י בנקים האם זה ישנה ביום הדין? היה כתוב שהציבור חייב אשראי, בסכום שהוא 66% מהתוצר
  סגור
 • אתה מערבב דברים
  שלמה גרינברג 18/11/2017 09:44
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ההלוואות "הרעות" עליהן מדובר בארה"ב כרגע הן בעיקר הלוואות לסטודנטים ולרכישות רכב. ה % 66 מהתוצר שכתבת זה סך החוב של משקי בית בארה"ב שעומד על כ 13 טריליון דולרים וזה לא מספר מסוכן או יוצא דופן לבטח לא בכלכלה צומחת, אבטלה נמוכה וללא אינפלציה. ה 208 מיליארד זה כנראה החוב לסטודנטים (איני בטוח שהמספר מדויק, מהיכן לקחת אותו? ) אבל זה לא מה שיפיל את הבנקים או חברות האשראי. לאחר שתקרא כתבה שמצאתי עבורך ועדיין יהיו לך ספקות תחזור ואולי נעמיק בנושא
  סגור
 • 8.
  אינטרנט
  לרון 17/11/2017 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא התשובה לכל כשהיום הכלכלה היא לטווח ארוך והאנושות עברה לחיות בזמן הקצר ובזמן הקצר נקבע שוק ההון על ידי אלוגריתמים ושם מה שקובע הוא המחיר מי שידע לזהות מחיר נמוך ירויח cat היא מניית סחורות וכמו הנפט והאשלג לדוגמא תנודתית וכשהמחיר נמך קפצו האלוגריתמים mat היא מניית כלכלה ישנה אך כשהמחיר נחתך קפצו האלוגריתמים היום הכלכלה היא המחיר והריבית ותו לא
  סגור
 • להגיד שCAT היא מניית סחורות זה להסתכל על העולם דרך קשית
  רז 18/11/2017 14:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  .
  סגור
 • להגיד שCAT היא מניית סחורות זה להסתכל על העולם דרך קשית
  רז 18/11/2017 07:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  .
  סגור
 • כל כך פשוט אז תהיה מיליונר ועזוב אותנו בשקט (ל"ת)
  לרון הטמבלון 17/11/2017 17:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הכול פשוט? cat היא מניית סחורות ?
  שלמה גרינברג 17/11/2017 15:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  באמת???
  סגור
 • ועוד איך
  לרון 18/11/2017 16:48
  הגב לתגובה זו
  0 1
  גם cat וגם de וגם אלקואה הישנה והחדשה ואת כל מה שאתה יודע אני כבר שכחתי הרי אצלך הכל ממזמן ואתרים לידע יש בלי סוף ולסכם מידע זה די פשוט לנתח זה יותר מסובך ולידיעתך אני יליד 1949 זקן ומומחה
  סגור
 • מנועי מטוסים, רכבות, אנרגיה נקיה, הדמיה רפואית, סייבר
  רז 19/11/2017 15:13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ואת זה רק ה-sites בישראל מפתחים....זה אפילו לא כל הפורטפוליו. ולא קראתי את זה ברשת, עבדתי שם. אמנם לא נולדתי ב49, אך אתה מוזמן לספר לי איך הנתונים האלה מסתדרים עם הטענה על מחירי הסחורות כמשפיעים על המניה. אני מקשיב.
  סגור
 • קרא כמו שלמה
  לרון 19/11/2017 18:26
  הגב לתגובה זו
  0 2
  וראה ביאהו בלומברג וכדו' ותחכים שם כתוב שהשפעת הסחורות על ההכנסות אולי עקיפה אך משמעותית תראה גרפים של סחורות לעומת cat וביתא דומה ולא קטנה אכן הביתא של deere לדוגמא יותר קטנה והמניה פחות תנודתית אך דחפורים כלים כבדים ב cat וקומביינים בדיר שהם העיקר קשורים לסחורות כשכל השאר שציינת אלה עסקים בשוליים כמו עסקי המים של דיר שהיו שם אך נמכרו זה מכבר וכדברי שלמה ממממזמן ניתוח חיב להעשות מחוץ לקופסא ורק ככה מצליחים זו חכמה קטנה לחזור על דברים שכבר הוזכרו במקומות אחרים cat זה סייבר ומנועי מטוסים נו באמת כמו שאלביט זה סופגניות ודונטס אלה עסקי מטוסים
  סגור
 • 7.
  עליות...ירידות...מה לא ברור לך , שלמה?
  מאיר 17/11/2017 11:45
  הגב לתגובה זו
  0 2
  או שאתה לא בקי או שאתה מיתמם. תראה לי גוף מוסדי אחד או משקיע רציני אחד שלא יממש רווחים? תראה לי אותם שלא עושים סיבובים על מניות? הם יודעים בדיוק כמוך שהחברות הם מצויינות אבל הם לא משקיעים לטווח ארוך כי לא התחייבו לכך. הם רוצים רווחים. למשל. נובה. זו היתה ב 2009 בשער 1.6 דולר. למה שגופים יחזיקו עד 31 דולר? כדי שיכתבו אחר כך שהם גרידים?
  סגור
 • מאיר אתה חנטריש ללא כל מושג בסיסי (ל"ת)
  מאיר 2 17/11/2017 17:39
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • אחרי שגם תקרא המאמרים אתייחס לשטויות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/11/2017 14:45
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 6.
  SAN
  עמי 17/11/2017 00:46
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שאלה: בעבר כתבת על הבנק הספרדי הזה, האם לדעתך במקרה שקטלוניה תיפרד מספרד, הדבר יזיק לרווחי הבנק באיזה שהוא אופן? תודה
  סגור
 • אולי בהתחלה וכתגובה על ה FALSE NEWS
  שלמה גרינברג 17/11/2017 09:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אבל הבנק היום אינו נשען על חצי האי האיברי אלא על העולם כולו, מנוהל היטב, צומח ורווחי ושיפר המאזן כך שאם אכן קטלוניה תיפרד (איני רואה סיכוי לכך כי רוב הקטלונים נגד) האפקט יהיה קצר.
  סגור
 • טעות
  לרון 18/11/2017 17:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מסוג הטעויות שאתה עושה ממממזמן לא false אלא fake לא שקרי אלא מזויף
  סגור
 • הרבה יותר FALSE מ FAKE (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/11/2017 11:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  Tgt
  ג'ו 16/11/2017 23:14
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה מה אתה חושב על tgt אני מזהה בה הזדמנות למהלך זהה כמו בוולמארט. בסך הכל הנתונים הפונדמנטלים שלה טובים והדוחות האחרונים עמדו בציפיות. המחיר הנוכחי נראה לי כהזדמנות כניסה
  סגור
 • כאן לא עונים על שאלות כאלו. הכול על השולחן
  שלמה גרינברג 17/11/2017 09:07
  הגב לתגובה זו
  8 3
  תבדוק הנתונים, תשווה ותחליט.
  סגור
 • 4.
  חובה נעימה לי להוקיר תודה לשלמה.
  asl 16/11/2017 20:36
  הגב לתגובה זו
  9 0
  באחד מאמריו כתב שאין להספיד את וול מארט. ואכן צדק. אחד שקורא את מאמריך בשקידה ולמד רבות על השוק אמרקאי.
  סגור
 • הכי אהבתי בעניין וול מארט אתמול
  אבי3 17/11/2017 15:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  את הכותרת ״אחרי כל ההספדים״ הספדים של מי?של אנשים מביני דעת?האנשים היחידים שהספידו הם של גונבי דעת ולא מביני עם כבר
  סגור
 • אכן, הירידה בוול מארט בעקבות
  שלמה גרינברג 17/11/2017 09:08
  הגב לתגובה זו
  9 0
  התוצאות שהציגה בזמנו אמאזון הייתה קלסיקה של בורות ופייק ניוז. פשוט שכחתי להוסיף גם את זה כדוגמה
  סגור
 • 3.
  מניות ההולכה צנרת
  גור 16/11/2017 19:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על הכתבה.מגזר ההולכה של נוזלים בצנרת באנגלית midstream. מניות כמו קינדר מורגן שלומברגר ואי פי די. ירדו לא מעט השנה. מה דעתך על התחום כולו? תודה
  סגור
 • אכן יורדות מאז קיץ 2014.
  שלמה גרינברג 17/11/2017 09:27
  הגב לתגובה זו
  2 1
  על SLB ועל KMU דברנו הרבה בעבר. החברות שהזכרת (SLB אינה בדיוק באותו תחום עם KMI ו EDP ) יורדות עם הירידה בנפט. את SLB ואת KMI אני מכיר היטב ועוקב אחריהן מקרוב למעלה מ 30 שנה. ההרגשה שלי היא שבשלב הנוכחי וכאשר מחירי הנפט מתייצבים כדאי מאוד לבדוק השתיים לעומק.
  סגור
 • תודה רבה. אגב למה מחיר הנפט קשור (ל"ת)
  גור 17/11/2017 17:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • למה מחיר הנפט קשור?
  שלמה גרינברג 17/11/2017 19:18
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תחילה היכנס לאתרי החברות ובדוק מה הן בדיוק עושות ואם לא תבין למה המחיר קשור תשאל שוב
  סגור
 • 2.
  בהקשר לכתבה הקודמת-טאואר
  אבי3 16/11/2017 16:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  האם נרמז בכתבה שיש סיכוי שטאואר תירכש או תעשה שיתופי פעולה בעקבות המיזוג המיועד?
  סגור
 • לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2017 16:45
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  היי שלמה
  אבי3 16/11/2017 16:29
  הגב לתגובה זו
  1 1
  קודם כל כתב ממש טובה היום שנגעה לליבי, בתור משקיע כמעט ללא סלים נכוותי מספר פעמים מפייק נויז.שאלה- אתה לא חייב לענות לי על זה אפילו וממש לא צריך להיענות לבקשתי, אבל האם יש דרך שבא נדבר באופן פרטי(הכוונה לפלאפון או אימייל או משהו דומה לא פיסי),אני פשוט רוצה לשאול אותך שאלה אישית שלא לפורום הזה.בתודה מראש,אבי בלום
  סגור
 • מצטער אבל לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2017 16:46
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • טוב תודה (:
  אבי3 16/11/2017 21:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תודה
  סגור
 • הם מפחדים..הם מפחדים..1999
  מיקו 17/11/2017 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבעיה שיש לו סלקום ולא הפלאפון. דבר עם ליובה הוא ייתן לך כל האינפורמציה האמיתית שתבקש. (כן..כן..הרומני)
  סגור