המניה הישראלית שפתאום עלתה 210%, חזון העצמות היבשות?

פרשן וול סטריט של Bizportal בוחן שינוי מגמה אפשרי במניית טבע ואת הפוטנציאל שאולי עדיין קיים ב-RADA
 |  (68)
נכון שהתקשורת אינה אוהבת את הנשיא טראמפ (בלשון המעטה) אבל כל הצעותיו של האיש, שבגללן נבחר, מהגדר המקסיקאית דרך האובמה-קר, מדיניות החוץ, טיפולו בכלכלה האמריקאית, ניקוי הביצה בוואשינגטון ואפילו התקפותיו על ה-NBA, צודקות במאת האחוזים. היום יגיש את תכנית המיסים שלבטח גם לה יתנגדו "הליברלים"/דמוקרטים וגם כמה מ"חבריו" למפלגה. אבל טראמפ איש חזק ומאוד חכם ולמרות כל ההתנגדות הוא יבצע התוכניות, חלקן כבר בביצוע וכנראה שאת האמונה בהצלחתו מאותתים השווקים, נחיה ונראה.
בהמשך לכתבות על סקטור השבבים והחטיבה של טושיבה נראה שהקבוצה שמוביל בית ההשקעות Bain היא שתזכה בחטיבת השבבים של טושיבה וכנראה שאפל בחוץ. ענקית השבבים הקוראנית, SK Hynix (סימול: 000660  בקוריאה), שהצטרפה לקבוצה, החליטה לתרום עד 17.5 מיליארד דולרים לעסקה שמתעכבת כיוון שאפל דורשת תנאים מיוחדים בתמורה להשתתפותה בקבוצה זו או אחרת.
 
האם הסילדנאפיל (הוויאגרה) של טבע (סימול: TEVA) תעורר את המניה?
מחיר מניית טבע שלאחר ההודעה על המנכ"ל החדש קפץ עד ל-20 דולר התפקפל חזקה לאזור ה-17 דולר ונראה בשוק נכנסו לעמדת המתנה. בהחלט יכול להתפתח סצנריו חיובי והרבה תלוי אם הסילדנאפיל ימלא את תפקידו ויגרום להזדקפות המניה.  
החל מה-11 בדצמבר השנה, תוכל טבע, כחברה שהתרופה הגנרית שלה לוויאגרה של פייזר (סימול: PFE) אושרה ראשונה על ידי ה-FDA (ב-3.9.2016), להתחיל למכור את התרופה בצפון אמריקה. טבע גם תזכה ב-180 יום של בלעדיות ורק עם תום ששת חודשי הבלעדיות יוכלו גם יצרניות הוויאגרה הגנרית האחרות להצטרף ולהתחרות בשוק הגדול בעולם. תשעה אישורים כאלו עברו FDA לאחר טבע וישנה גם התחרות מול תרופות דומות מאושרות כמו ה-Cialis של איליי-לילי (סימול: LLY) וה-Levitra של Bayer (סימול: BAYN).
טבע, שהתרופה שלה הייתה מוכנה כבר ב-2007 ונמכרת באירופה מאז 2013, נכנסת לתחרות כשהיא מוכנה ורעבה. טבע תנצל את ששת חודשי הבלעדיות שהיא מקבלת על מנת ליצור מקדמה גדולה על המתחרות בשוק הצפון אמריקאי הגדול שבו מתבצעות כ-2/3 מסך המכירות הגלובליות של תרופות חוסר אונות. ב-2016 הגיעו המכירות הגלובליות של תרופות אלו לכ-4.5 מיליארד דולרים כאשר פייזר מוכרת כ-34% מהסה"כ או 1.54 מיליארד דולרים (כ-80% בארה"ב ועל נתח זה תתמקד טבע).
ההנחה היא שמערכת השיווק האגרסיבית של טבע (שכבר הודיעה שהיא מתכוונת להפיץ באמצעות הרשתות הגדולות, האינטרנט ולנצל את הקשרים המיוחדים שפתחה עם הרופאים בארה"ב ובקנדה בעקבות מכירות הקופאקסון) תנצל את הבלעדיות ע"מ לנגוס נתח משמעותי והצלחה תתרום משמעותית לשורה התחתונה. למרות שמכירות תרופות נגד חוסר האונות יורדות ברציפות מאז 2009 (תופעה שעדיין לא ברורה הסיבה לה) אבל עדיין מדובר בשוק ענק שטבע מקבלת בו "מקדמה" רצינית ביותר והרזומה של המנכ"ל החדש מצביע על כך שהוא לא יוותר על הפוטנציאל.
האנליסטים יבחנו מקרוב, במהלך דצמבר, כיצד תתנהלנה מכירות הסילדנאפיל ואם יגיעו למסקנה שיש "הצלחה" זה ישפיע על המניה. בנוסף, לצד ההכנסות הפוטנציאליות מהוויאגרה הגנרית, תיהנה טבע ב-2018, גם "משובו" של התחום הגנרי. התדרדרות הסקטור הגנרי בשנה האחרונה נובעת מהערכות מוטעות וכבר הסברנו מדוע. בנוסף, כך אנחנו מאמינים, טבע, תחת ניהולו של שולץ, תמשיך במהלכי ההתייעלות ושיפור המרווחים. לבסוף, חשוב לקחת בחשבון את שובו של דן זיסקינד לדירקטוריון החברה.
אנחנו מכירים היטב את יכולותיו של דן מול קהיליית המשקיעים ותרומתו לאמון המשקיעים בטבע לא תסולא בפז, במיוחד בימים אלו. אנחנו מקווים שזה רק המינוי הראשון ואחרים יבואו בעקבותיו, מועצת המנהלים של טבע זקוקה להתחדשות ואין ספק שהמנכ"ל החדש יבנה מועצה חדשה.
אם כל הדברים הנ"ל יתממשו אז TEVA, בעזרת האנליסטים שיבחינו בשינוי, עשויה לשנות מגמה ולתת למשקיעיה שנת 2018 שתפתיע לטובה. יחד עם זאת, למשקיע הסולידי-הגיוני. אנחנו מציעים להמשיך ולדבוק בסלי התרופות מהסוג של XLV ולכאלו ששותפים להערכה שלנו שהשוק הגנרי "יחזור" ישנו הסל הגנרי, GNRX, שהתדרדר בשנה האחרונה בכ-15% (לא מעט גם בגלל TEVA). הסל מכיל 41 חברות מובילות בתחום הגנרי.
חזון העצמות היבשות, האם RADA מתעוררת?
אם איני טועה, RADA היא החברה הוותיקה ביותר שמסוקרת בטור זה, כ-35 שנה ויותר. מבחינת המשקיעים היו אלו שנים של סבל ואכזבה כי מדובר  בפוטנציאל גדול, "חלום", אבל זו חברה שלא הצליחה לממש הפוטנציאל. לאורך השנים לוותה החברה בבעיות ניהול וחוסר יכולת לפרוץ במכירות. סיפורים וחלומות נמכרו למשקיעים אבל העובדות היו שונות. בערכים של היום הונפקה המניה (ב-1984) בלמעלה מ-100 דולרים ובתחילת שנות ה-90 הגיעה ל-150 פלוס אבל כפי שקורה לחברות חלום רבות כך גם קרה לראדא שמאז שנות ה-90 החלו המשקיעים להבין את המציאות ונטשו המניה.
בתחילת המאה הוחלפה הנהלת החברה ותחת ההנהלה החדשה נכנסה החברה, שהכנסותיה הגיעו בעיקר מפתוח ייצור ושדרוג של מערכות אוויוניקה, לשני תחומים חדשים: מערכות ניווט אינרציאליות ורדאר קרקעי טקטי (Tactical Land Radars). המנכ"ל, שהוביל את החברה בין 2001 לנובמבר 2016, צבי אלון, הבין שבעזרת הידע שהצטבר בחברה הוא יוכל להיכנס לתחומים הנ"ל שבתחילת המאה החלו לעבור מרמת המעבדה לתחום הייצור. הוא בנה על כך שבעזרת הפעילות הישנה של החברה בתחום שדרוג מערכות אוויוניקה יצליח לממן את המעבר.
לזכותו של אלון נאמר שהוא תיאר לנו במדויק את תהליך הרה-ארגון שהתחיל וקיווינו, אז, שיצליח. אלא כפי שקורה בתהליכים מהסוג הזה התהליך לקח זמן, יותר מידי זמן לטעמם של המשקיעים וגם היה מלווה ביותר מידי סיפורים שלא התממשו והמניות הפסידו את רוב ערכן.
בנובמבר 2016 ולאחר השתלטות קבוצת DBSI בראשות ה"ה איש שלום ודותן, הוחלף אלון בדוב סלע, מנהל הפתוח העסקי הוותיק של החברה והוא שמוביל החברה היום. בחמשת הרבעונים האחרונים מתחיל להסתמן שינוי כאשר בשני האחרונים רואים  גם מעבר לרווח, תפעולי ונקי. השינוי אינו מסמן פריצה במכירות (שב-2016-17 היו נמוכים בהרבה מאלו שב-2013-14) אלא שמה שרואים הוא התחלה של מעבר לאותם שני תחומים מבטיחים.
ארבעת הרבעונים האחרונים שמסתיימים ברבעון השני של 2017 מראים מכירות של 17.23 מיליון דולרים, הפסד תפעולי של 520,000 דולר ונקי של 640,000 וזה בהשוואה לשנת 2016 שאותה סיימה החברה עם מכירות של 12.82 מיליון דולרים והפסדים תפעולי ונקי של 3.4 ו-4.91 מיליון בהתאמה (החברה צופה שאת 2017 תסיים עם 18 מיליון דולר במכירות) כאשר הרבעון האחרון שפורסם, אפריל-יוני 2017, מצביע על מעבר לרווח תפעולי ונקי. מה שקורה בפועל הוא שההכנסות מעסקי השדרוג הישנים יורדות במהירות וההכנסות מהתחומים החדשים עולות, עדיין באיטיות אבל הכיוון מסתמן.
נראה שהמעבר העסקי מ"ראדא הישנה" ל"ראדא החדשה" מתחיל לקרום עור וגידים. זה לא קל והחברה חייבת הייתה לגייס שוב כספים אבל הגיוס האחרון, הפרטי, שערכה החברה באוגוסט השנה והיה גלגל הצלה למעשה דווקא קורן אור חיובי בעיקר בגלל המשתתפים בו, מה שמצביע על כך שאמון משקיעים שמתחיל לחזור, בינתיים בישראל בעיקר ונראה שגם החלפת ההנהלה והבעלות שיפרה ההרגשה.
במהלך 2016 רכשה כאמור DBSI, חברת אחזקות בבעלות ה"ה יוסי בן שלום וברק דותן, באמצעות הנפקת מניות, 50.7% ממניות החברה. גם חברת הפניקס שהנפיקה 8.7% וחברת Sphera Capital שהנפיקה 6.6% נכנסו באותו הזמן. בעלי המניות החדשים דיללו למעשה את בעלי המניות המובילים עד אז, Howard P.L. Yeung ואחיו וחברת Horsham Enterprises שבבעלותם (אנשי נדל"ן מהונג קונג שהחזיקו מאז תחילת המאה בלמעלה מ-60% מהמניות) ל-8%.
יוסי בן שלום הוותיק הוא היו"ר הנוכחי ואת החברה מוביל כאמור דב סלע. מאז נכנסו הבעלים וההנהלה החדשה עלתה המניה ביותר מ-200% אבל על מנת להיות הוגנים צריכים היינו להזכיר את צבי אלון שזרע את הזרעים שהובילו להתפתחויות האחרונות. אחת התרומות הגדולות של ההנהלה הקודמת היו 2 הסכמים שחתמה החברה במהלך 2015 (היו עוד הסכמים אבל לדעתנו אלו השניים החשובים).
ההסכם הראשון היה עם Lockheed Martin Space Systems, חטיבה של לוקהיד מרטין (סימול: LMT), שעוסקת ב-high energy laser weapon system והשני, ההסכם עם DRS Technologies חברת הבת האמריקאית של ענקית תעשיות החלל/ בטחון/הגנה האיטלקית Leonardo SpA (סימול: LDO). העסקה עם DRS נחתמה על מנת להביא את טכנולוגיית הרדאר של ראדא לשוק הביטחון האמריקאי. שתי העסקאות נחתמו כבר במרץ 2015 ונראה שהן מתחילות להניב תוצאות.
יש הטוענים שהודעת לוקהיד מהשבוע שעבר על הפלת מזל"ט באמצעות מערכת הלייזר החדשה של החברה ששלח לנו באדיבותו יצחק ווידומלנסקי, קשורה בהסכמים של ראדא עם שתי הענקיות. הטענה הזו מתחזקת אם תקראו ראיון שעשה מנכ"ל DRS, Bill Lynn עם defensenews.com כשאמר, "We’re teamed with Rada [Electronic Industries], where we think there’s real potential in the US with their tactical radar וכדאי, לו רק בשביל הגאווה הלאומית, לקרוא את רשמיו מישראל בכתבה.
אם בגלל ניסיון העבר או בגלל חוסר הכיסוי האנליטי (יש 2-3 ברוקרים וגרפיקאים קטנים שעוקבים), אין עדיין עניין אמתי בוול סטריט בחברה הקטנה והעניין כרגע במניה מוגבל לפרטיים בעיקר ולסחרני יום שמשחקים על כותרות.
סיכום דברים
מאז אמצע מאי עלתה מניית RADA ב-218% ועל ממוצע מחזורים יומיים גדול יחסית לעבר. זה מרשים אבל זו בהחלט אינה הפעם הראשונה שהמניה מציגה עלייה מהסוג הזה. הפעם, להבדיל מפעמים קודמות בהן קפצה המניה, אפשר לומר שלנוכח השיפור המשמעותי ברבעונים האחרונים ולנוכח הגיוס האחרון ששיפר משמעותית את מצב הנזילות והחובות העליות במניה עד כה מוצדקות. השאלה היא אם מנועי הצמיחה החדשים יובילו לגידול משמעותי במכירות. אם זה יקרה יגיעו המוסדיים והאנליסטים וול סטריט תתחיל לחלום על רכישה ושאר החלומות שמגיעים עם שיפור בעסקים.
כרגע נראה שה-Turn around נע בכיוון הנכון אבל זה ייקח זמן והמשקיע ההגיוני/סולידי צריך עדיין להמתין, המניה עדיין בשלב שמתאים לספקולנטים וסחרנים בלבד. בינתיים הציצו בפרזנטציה של החברה.
תגובות לכתבה(68):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 29.
  שלמה היקר......תישאר במניות
  110/220 04/10/2017 18:31
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כי בפוליטיקה אתה נשמע קצת הזוי. : "נכון שהתקשורת אינה אוהבת את הנשיא טראמפ (בלשון המעטה) אבל כל הצעותיו של האיש, שבגללן נבחר, מהגדר המקסיקאית דרך האובמה-קר, מדיניות החוץ, טיפולו בכלכלה האמריקאית, ניקוי הביצה בוואשינגטון ואפילו התקפותיו על ה-NBA, צודקות במאת האחוזים." וואוווווווווו כל הצעותיו צודקות ב100 אחוזים הממממממממממ חשבתי שאה יותר חכם מזה.
  סגור
 • לזכותו כתב בעקשנות שעוד נופתע וטרמפ עוד יהיה הנשיא
  שלמה צדק 05/10/2017 08:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והוא כתב את זה גם שבועות וגם ימים לפני הבחירות - כשהקונסנזוס היה שהיא לוקחת את הנשיאות.
  סגור
 • 28.
  IDXG
  זהבה 03/10/2017 19:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברת חלום בתחום הדיאגנוסטיקה, ידעה עליות וירידות ולאחרונה מתחזקת, האם מכיר? יש לך דעה עליה?תודה וחג שמח
  סגור
 • 27.
  רדהיל קיצרה תהליך לקרוהן
  טמיר 02/10/2017 19:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתגובה עלתה המניה.האם רדהיל ברשימת החלומות שלך שלמה ? תאנקס
  סגור
 • בהחלט והסברתי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 20:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 26.
  אייביאם
  גאון 02/10/2017 19:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום.. האם לדעתך ibm עושה רה ארגון בדומה לגנרל אלקטריק רה ארגון שבעתיד ישפר ויעלה את החברה על דרך המלך או שאצלה העניין שונה לחלוטין מגנרל... תודה רבה
  סגור
 • השקעה בIBM, גם דרך ETF, היא רעיון מצוין.
  רז 03/10/2017 18:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם יכולים "לגעת" בIOT, בFIN TECH וכמובן בביג דאטה באיזשהו שלב, אם לא כבר כעת.
  סגור
 • אכן וכתבתי על כך כתבה שלמה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 20:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 25.
  נובה...נובה...נובה...נובה....אין מילים (ל"ת)
  מאיר 02/10/2017 17:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 24.
  לשלמה RADA-המשך
  ICPA 02/10/2017 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  3. Our tactical radars are used by the US Navy as part of their ground based air defense advanced technology development program. All these military forces introduce the potential of prolonged cooperation and are strategic customers of ours
  סגור
 • טען עוד
 • בחייך אדוני עלום השם
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה מתייחס לראדא יותר מידי ברצינות, מדובר בחברה קטנה עם פוטנציאל כמו כול חברה אחרת בעלת פוטנציאל שמשום מה התייחסתי אליה יותר מידי. זו חברה שצריכה להיות בפינה הספקולטיבית של התיק, אחת מ10-15 מסוגה
  סגור
 • שלמה בנושא השקעה
  ICPA 02/10/2017 18:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ופיזור אנא התיעץ עם מומחים. כאן רק חולקים מידע וסיפורים.
  סגור
 • 23.
  לשלמה RADA
  ICPA 02/10/2017 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במאמר ציינת שני הסכמים מהותיים שראדא חתמה עם החטיבה של מרטין לוקהיד ו DRS אולם לדעתי ישנן עוד הסכמים חשובים שנחתמו : 1. Boeing Defense, Space and Security . Boeing, a provider of air defense and high-energy laser systems, has acquired our MHR in 2013 for evaluation of its use as part its directed energy tactical systems. Field testing of the MHR by Boeing demonstrates very good performance. 2. Israel Military Industries. IMI is a world leader in the field of APS for land platforms and is the developer and manufacturer of the "Iron Fist" APS. We are teamed with IMI on the integration and production of our RPS-10 radars as part of their “Iron Fist” APS solution for local and global customers. In July 2011, the “Iron Fist” APS successfully completed trials conducted by the U.S. Defense Department. In 2013, it was integrated and successfully demonstrated through live fire tests on the NAMER heavy infantry fighting vehicle.
  סגור
 • 22.
  ראדא היא ההוכחה שגנרלים לא יודעים מהחיים שלהם
  מאיר 01/10/2017 13:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל עוד ניהלו את החברה כל מיני יוצאי חה"א החברה נראתה כמו אחרי הפגזה.
  סגור
 • 21.
  שלמה RADA
  ICPA 01/10/2017 10:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אמנם בכתבה ציינת את לוקהיד מרטין אולם צריך להוסיף שראדא מעורבת בעוד 4 פרויקטים של יצור נשק עם אנרגיה גבוה כפי שאמר דב סלע ב 03 בינואר 2017 . Dov Sella, RADA’s CEO, commented, "We have developed the MHR to meet the highest requirements of tactical, land-based force protection solutions. The high energy laser market is gradually being recognized as the weapon for the future, and we are very happy to be involved in a continuously growing number of such programs. There are about ten HEL development programs in the Western world; and we are currently involved in four such programs, as well as being in advanced discussions with additional four integrators in the Far East, Europe and the USA.”
  סגור
 • 20.
  שלמה RADA
  ICPA 01/10/2017 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דוחות רבעון שני פורסמו ב 10 באוגוסט והחוזה עם זרוע צבא ארה"ב פורסם בתאריך 16 באוגוסט ונשאלת השאלה כמה מתוך החוזה הנ"ל אם בכלל נכנסה להערכה של הכנסות 25 מיליון דולר לכל שנת 2017.
  סגור
 • 19.
  RADA
  ICPA 01/10/2017 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Continued Mr. Sella, “Based on our backlog and pipeline, we are increasing our full year revenue guidance towards $25 million for 2017, representing a year over year growth of almost 100%.”
  סגור
 • 18.
  תשובה לא ברורה.
  גדי 01/10/2017 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התעניינתי אצליך פה בשבוע שעבר האם הינך צופה עדיין שאנחנו בעידן תיקונים קרבים, וכפי שהשתקף לאחרונה בכמה מאמרים היפים שלך, [ועכ"פ אני לא הבנתי מה התכוונת בתשובתך] היום הינך כותב שהשווקים מאותתים על חוזק וכו' זה נראה שינוי כיוון מבחינתך? תודה מראש?
  סגור
 • לאחר שתקרא בעיון אוכל גם להגיב ברצינות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • שלמה - נראה שהוא לא ירד ממך עד שתתיחס
  סמי וסוסו 02/10/2017 08:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לכתבה הנל שפרסמתה ב 2/9 (הסיבה שבגללה בקרוב כנראה תהיה לכם הזדמנות כניסה מצוינת לשוק המניות) - למרות שאנחנו יודעים שאת הכותרות מערכת ביזפורטל מנסחת.....
  סגור
 • סמי.
  גדי 02/10/2017 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא רק כותרות רק בעצם הכתבות .ב31/8 ועוד מס' פעמים הוזכרו תיקונים. . ולעצם הנדנוד תירגע, לא אנדנד מדי הרבה. פשוט מאוד, מתלבט ביני לבין עצמי ומנסה להגיע להחלטות, האם להחזיר את מה ששחררתי או להמתין. ברור לי שאין זה מחובתו להחזיר לי תשובה מטעמיו הוא, ובכל אופן אמשיך לקרוא בשקיקה את מאמריו .
  סגור
 • צריך להיות ריאליסט
  סמי 02/10/2017 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתסריט אחד אתה נכנס היום בחזרה לשוק, מתחיל תיקון עם כותרות אימה בכול מקום, אתה נבהל ובורח עם הפסד של מספר אחוזים בודדים. בתסריט שני אתה מחכה בחוץ לתיקון, מתחיל תיקון עם כותרות אימה, אתה אומר לעצמיך הנה סוף סוף הזדמנות לקנות בזול. אתה חוזר לשוק בעליות הראשונות - וחוטף את הבומבה של החיים כשמתברר שהתיקון לא נפסק. לכן צרך להיות ריאליסט בציפיות (וגם המון המון מהרווחים זה פשוט מזל). שום דבר לא אישי. הצפי שלך שאם תכנס אחרי תיקון אז זה כמו לאסוף כסף שזרוק על הריצפה הוא זה שלא מחובר למציאות.
  סגור
 • תודה
  גדי 02/10/2017 19:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אותי בכל אופן עניין דעתו של שלמה על סבירות לתיקון כרגע, והוא מתחמק בצורה מתוחכמת מלענות, זו זכותו. בוא נסיים כאן. ושוב תודה.
  סגור
 • 17.
  לא חכם
  גל 01/10/2017 09:23
  הגב לתגובה זו
  3 3
  התמיכה בטראמפ מראה מי אתה!!!חסר רגישות ,חסר עומק,חסר הבנה !!! מעניין אותי אם מכל ההמלצות שלך ,הפכת לעשיר!!! כי לפי הבחירה שלך בסתום , אתה רחוק מאוד משם!!! אתה חלק מהמתוסכלים שרוצים להרוס הכל!!! כי מצבם בזבל!!! יום טוב
  סגור
 • 16.
  שלמה הערה
  ICPA 30/09/2017 23:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדוחות לרבעון שני החברה העלתה את תחזית ההכנסות השנתיות ל 25 מיליון דולר ולא 18 כפי שציינת.
  סגור
 • חבל שלא קראת את מה שכתבתי
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ה 18 מיליון זה 4 הרבעונים האחרונים
  סגור
 • לשלמה
  ICPA 02/10/2017 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכתבה כתבת : ( החברה צופה שאת 2017 תסיים עם 18 מיליון דולר מכירות) סוף ציטוט. זה לא 4 רבעונים אחרונים.
  סגור
 • בהחלט יכול להיות אז טעיתי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 20:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  גרינברג
  שלח 30/09/2017 10:17
  הגב לתגובה זו
  2 2
  שלמה ,הכתבות שלך טובות וממוקדת. טראמפ נכשל עד היום בכול הבטחותיו. לא יבנה חומה למקסיקו ומקסיקו תשלם.לא מבטל אובמה קר. לא מעביר שגרירות לירושלים.בקיצור נאדה
  סגור
 • להיצמד למשהו אחד שהוא לא עשה
  חיים 01/10/2017 09:11
  הגב לתגובה זו
  1 2
  זה “לשחק מלוכלך”. כמובן שלא תתייחס לעליות בשוק, לכמות המשרות שעלתה, לאבטלה שירדה, למס החסרות שירד ועוד.
  סגור
 • זכותך לחשוב אבל
  שלמה גרינברג 30/09/2017 20:42
  הגב לתגובה זו
  2 1
  החומה כבר נבנית ויש הזכיינים שזכו
  סגור
 • 14.
  קנית 240 אלף אלביט מערכותצוטאוארה225 דעתך (ל"ת)
  יפעת 29/09/2017 20:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • דעתי? איני היועץ שלך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:39
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 13.
  אז מה אתה חודב על טאואר פרוטרום אלביט מערכות
  קובי 29/09/2017 20:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנינאומר קנייה חזקה ביותר כולל קסם דקס 3 לונג וגם פועלים
  סגור
 • אמרתי מספיק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 12.
  שלמה "המליץ" על ראדא ואורבוטק...בחרתי בראדא...
  זכרונות מסוף שנות 90 29/09/2017 17:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נכון להיום, אכלתי קש בראדא (=וגם אחרי הדילולים לא נשאר הרבה...כך שאני צריך קפיצה ענקית במחיר המניה כדי לחזור לכסף). אם הייתי בוחר אז באורבוטק, הייתי כנראה הרבה יותר מאושר ומעושר היום.
  סגור
 • שלמה "המליץ" על ראדא ואורבוטק
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם אתה שם את ORBK ואת RADA באותה משוואה כנראה שלא קראת הכתבות ברצינות, אפילו כשהיית יותר צעיר. ראדא "הומלצה כמניית חלום בפינת החלומות, שבריר אחוז מהתיק
  סגור
 • 11.
  יפן יפן
  עמית 29/09/2017 17:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה על הכתבה. שלמה יש מניות מאוד זולות ביפן עם מכפילים מאוד נמוכים. אשמח לדעתך בנוגע לת.סל על יפן כמו ewj או שלדעתך בחירה סלקטיבית של מניות יפניות עדיפה ? תודה רבה
  סגור
 • EWJ ב"נבחרת" שלי מאז 2012
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קשה מאוד לבחור נקודתית ביפן
  סגור
 • יש גם יפן על סטרואידים (פי 3)
  JPNL פי 3 01/10/2017 09:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכמובן גם הסיכון בהתאם. או תעודת סל רק על מניות קטנות יפניות DXJS
  סגור
 • 10.
  חברת ומניית epd
  אלון 29/09/2017 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה אשמח לדעתך על חברת epd שקשורה להעברת נפט (לאו דווקא למחירו) כך שאינה סובלת ממחירי הנפטהמנייה די עומדת במקום למרות שיש לה חוזי הובלה די קבועים. מה דעתך על החברה (והמניה).
  סגור
 • ראה כתבותי על KMI המתחרה
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איני עוקב אחרי Enterprise Products Partners L.P
  סגור
 • 9.
  הסיכון גובר בetf
  טמיר 29/09/2017 16:48
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לפי אל אריאן ורוג'רס הנפילות הכואבות ביותר בשוק הדובי הבא דווקא בetf כי כולם שם.. מה דעתך?
  סגור
 • אריאן ורוג'רס
  שלמה גרינברג 02/10/2017 17:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ומה אחוז ההצלחה שלהם בחיזוי? במיוחד האחרון
  סגור
 • 8.
  לא היה ולא יהיה נשיא כמו טראמפ
  רפי 29/09/2017 11:42
  הגב לתגובה זו
  2 9
  ארהב קיבלה במתנה אדם מיוחד אבל כשיש כמו פה שמאלנים לא יעזור כלום
  סגור
 • אדם שפשט רגל פעמים רבות והסתכסך עם רבים בעסקים
  אכן לא היה כמותו 01/10/2017 00:51
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אדם שהפייק ניוז זאת המומחיות שלו, לא ראוי להנהיג את ארה"ב. יש אולי דברים שהוא צודק בהם, אבל נראה אותו במבחן האמיתי...הורדת מסי חברות, מבלי שהגרעון יגדל (=כי אם יטעה כאן, האסון הכלכלי יהיה גדול משאפשר לתאר)
  סגור
 • מאז שהוא נבחר הבורסה בעליה.
  raz 02/10/2017 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש הזרמת הון גדולה לסקטור התשתיות. האבטלה בירידה, אחוז המשרות עולה, והגרעון מצטמצם לאיטו אחרי התכנית ההרסנית של "אובמה-קר" שהגדילה את החוב של ארה"ב, ואחרי שהוא משך חזרה את הכספים שארה"ב סתם זרקה וזורקת על שטויות באירופה. הוא הוריד את מס החברות. וזו רק ההתחלה. אבל אתה תמשיך לייבב בטוקבקים כמו כוזר מבלי להתייחס לעובדות.
  סגור
 • אל תלכלכו
  מושון 01/10/2017 17:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא נראה לי ששלומו פשט רגל
  סגור
 • השאלה: האם לחיוב או האם לשלילה? (ל"ת)
  נראה שהצדק בדבריך 29/09/2017 17:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  ORA , TEVA
  רועי ממן 29/09/2017 11:35
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה שנה טובה וגמח"ט.אורמת קפצה 7% בוולסטריט ואין כמעט פרסומים במדיה על כך. האם להערכתך בשל הפרויקט החדש בהונדורס? או שיש סיבות מיידיות לקפיצה (אני מכיר את דעתך החיובית על החברה בטווח הארוך ולכן חשוב לי דווקא לשאול לגבי הקפיצה החדה).טבע - האם למנכל החדש יכולה להיות השפעה על מחירי הגנריקה בארה"ב (לדוגמא באמצעות מו"מ קשוח יותר עם קב' הרכישה הגדולות כמו וולמארט)?או שמדובר בכוחות שוק חזקים יותר?מתי להערכתך תתהפך המגמה במחירי הגנריקה?בתודה והערכה.
  סגור
 • ORA , TEVA
  שלמה גרינברג 29/09/2017 13:09
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כתבתי מספיק על 2 החברות. איני עוקב אחרי תנועות יומיות ויכולות להיות הרבה סיבות לעלייה ביניהן העסקה בהונדורס אב בגדול החשיפה לאחר הרכישה של ORIX היא ש"דוחפת" את המניה. לגבי טבע, אין למנכ"ל שום השפעה על מחירי הגינריקה ואין לי שום הערכה מתי יתהפכו (אגב, בפועל הם לא ירדו כמעט)
  סגור
 • 6.
  שלמה שלום, דעתך על אינטק פארמה (NTEC) ? (ל"ת)
  אייל 29/09/2017 07:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • עניתי על השאלה מספר פעמים
  שלמה גרינברג 29/09/2017 13:24
  הגב לתגובה זו
  1 1
  עוד חברת חלום בשלב ה clinical stage biopharmaceutical . יש לה 2 תרופות בשלב הבדיקות השלישי ומפתחת תרופות "אקורדיון" שאמורות לקדם ולשפר תרופות קיימות לטיפולי מעיים. הסכנות, כרגיל, באי הצלחה בניסויים ובאישורים ובתזרים המזומנים
  סגור
 • 5.
  טבע וזיסקינד
  מוטי 28/09/2017 20:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככל שהבנתי זיסקינד מגיע בתור קישוט למשקיעים, כי איפשהו ב2018 הוא מסיים את תפקידו..
  סגור
 • הבנת לא נכון (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/09/2017 08:49
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 4.
  שלמה וזו התגובה לכתבה
  אבי3 28/09/2017 19:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לגבי טראמפ-לצערי זה לא עוזר שטראמפ צודק ברוב הכולל של דבריו,אם טראמפ לא יצליח איכשהו להתחבר עם חלק מהדמוקרטים זה פשוט לא יעבוד, מעולם לא היה דבר כזה בפוליטיקה האמריקאית נשיא שכל כך לא אהוב על ידי הצד השני, וזה בטח לא עוזר שמקיין שונא אותו כל כך.לגבי שוק ההון-גם אני וגם אתה יודעים שהעליות לא אומרות שום דבר.לגבי טבע-לדעתי בלי קשר למצב העתידי שלה המצב הנוכחי פשוט לא רע כמו מחיר המנייה, גם אם כל הדברים הכי רעים יקרו ולא יקרה שום דבר טוב, טבע לא שווה 17 מיליארד דולר פשוט לא.
  סגור
 • 3.
  שלמה גמר חתימה טובה
  אבי3 28/09/2017 19:44
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אתה כפי שאני מכיר אותך צריך לבקש מעט מאוד סליחה (:
  סגור
 • 2.
  סל botz וסל snsr
  אריק 28/09/2017 18:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלום שלמה. לפני כחצי שנה פרסמת אחלה מאמר על 2 הסלים : בוטז של הרובוטיקה וסנסר של האינטרנט של הדברים.מאז המאמר, סל botz טס מעלה סל snsr ירד כ5% הפער ביניהם גדל.הטיסה של botz מובנת לי. האם הדישדוש של סל snsr לאחרונה מצביע על משהו ? תודה
  סגור
 • עניתי, תחפש (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 16:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • דישדוש??
  שלמה גרינברג 29/09/2017 08:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכול מקרה, 2 סלים שונים לחלוטין ומיועדים למטרות שונות. כדי להבין מדוע ה BOTZ עלה יותר תבדוק את ההרכבים.
  סגור
 • 1.
  דיברי השבח לטראמפ קצת מנותקים מהמציאות
  שיר הלל רעוע 28/09/2017 17:26
  הגב לתגובה זו
  10 2
  משום מה, טראמפ שמוגדר כ"חכם וחזק" ע"י גרינברג, לא מוכיח את זה במציאות. מסתבר שהוא יותר וכחן ופרובוקטור שחי בעולם הוירטואלי שלו, מאשר במציאות. להיות "צודק" זה בודאי לא מספיק, ובמיוחד לא בפוליטיקה.
  סגור
 • נחיה ונראה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/09/2017 08:43
  הגב לתגובה זו
  2 6
  סגור
 • שלמה מה פשר הליקוק לטראמפ??
  pepino 30/09/2017 21:48
  הגב לתגובה זו
  3 1
  טראמפ מדבר שנתיים שהבורסה בועה ומנותקת פתאום מגיע -זוכה בבחירות ומייחס לעצמו את העליות - טעות גורלית שתגיע המפולת לבועה הגדולה בהיסטוריה אף אחד לא יאשים את אובמה אלא את הטראמפ. זה ששוק ההון עולה לא אומר שהמצב הכלכלי טוב בארהב- הוא טוב רק לעשירים בגלל שנפחו להם בועות בנדלן ומניות.
  סגור
 • לשטויות איני מגיב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2017 16:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • קפריזי ולא מצליח לארגן צוות יציב מאחוריו
  לטרמפ אישיות בעייתית 29/09/2017 17:31
  הגב לתגובה זו
  3 1
  הרקורד העסקי של טרמפ בעייתי, וכולל הרבה פשיטות רגל והרבה מאבקים משפטים. הצליח בעיקר למכור את מותג היוקרה "טרמפ". גם ניגוד הענינים בעסקיו, הוא מאד לא בריא. ואכן, אם נחיה...אז נראה...
  סגור
 • בפירוש לא נכון. הוא עובר דמוניזציה על בסיס יומי,
  רז 29/09/2017 06:55
  הגב לתגובה זו
  6 3
  תוך כדי שהאבטלה יורדת וכמות המשרות עולה.
  סגור
 • גרינברג הוא דמוני? איכס ליכלכת אחי (ל"ת)
  מושון 01/10/2017 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • דיברתי על טראמפ, חבר.
  רז 03/10/2017 19:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור