הקרב הדרמטי על רכישת חטיבת השבבים של טושיבה - זו הזדמנות של פעם בחיים

פרשן וול סטריט של Bizportal מפנה את תשומת הלב למלחמה שמתחוללת כעת - והתפקיד שמשחקת אפל
 |  (47)
המאבק על רכישת חטיבת השבבים של טושיבה מתקרב לסיומו. לא מדובר ב"עוד עסקת רכישה גדולה" אלא בהזדמנות, של "פעם בחיים" ממש, לחברה גדולה שפועלת במעלה שרשרת הייצור של המוצרים האלקטרוניים או לגוף עסקי גדול מהסוג של קרן הון פרטית ואולי לכמה מיליארדרים, להיכנס למיקום מרכזי בסקטור שמוביל ושימשיך להוביל את התקדמות מהפכת הטכנולוגיה/אינפורמציה. מדובר במהלך שימקם את הגוף שיזכה במכרז בלב ההתקדמות של מהפכת הטכנולוגיה ועל מיקום שכזה הולכים למלחמה. אנחנו מאמינים שאפל היא שתצא הזוכה הגדולה ונסביר מדוע.
תעשיית המוליכים למחצה, על פי statista.com, גלגלה גלובלית, 338.93 מיליארד דולרים ב-2016, צפויה השנה להגיע ל-377.8 וב-2019 ל-387.16 מיליארד. הקפיצה הגדולה של 2017 נובעת מהגידול המהיר בביקוש למוליכים למחצה כתוצאה מההתפתחויות של נישות תעשייתיות חדשות מהסוג של ה-IOT, הרפואה, המכונית האוטונומית, האנרגיה האלטרנטיבית ועוד. נישות אלו החלו לעבור בשנה האחרונה מחלום למציאות, משלבי המעבדה לייצור מסחרי, מעבר שהביא לגידול חד בביקוש לשבבים ואפליקציות.
תעשיית המוליכים למחצה, שהיא המפתח להמשך ההתקדמות הטכנולוגית ושמתרכזת בעיקר בטאיוואן, יפן, ארה"ב, סין, דרום קוריאה, סינגפור ואירופה מורכבת מנישות רבות שהתפתחו מכיוון הביקוש למוצרים ותהליכים טכנולוגיים. הביקוש הכולל למוליכים למחצה עולה בקצב דו ספרתי מזה עשרים שנה ויותר אבל העלייה הזו מטעה משקיעים כי הביקוש לכל תת-נישה וגם לכל חברה ספציפית מתנהג בהתאם להצלחת המוצרים שיוצאים ממנו וההצלחה מותנית בתיאבון הצרכני.
לכן, יש תת-נישות שעולות דו ספרתית מזה 20 שנה אבל יש גם תת-נישות בסקטור שמתדרדרות. אם ניקח כדוגמה כמה מהחברות המובילות בסקטור כמו סמסונג, אינטל, טאיוואן סמי קונדקטורס, היינקס, קוואלקום, מיקרון, טקסס אינסטרומנטס, טושיבה, אפלייד, ברודקום, STMicroelectronics, נבידיה או אינפיניון, נגלה שהמשקיע מתייחס לכל אחת מהן כעומדת בפני עצמה. המשקיע מעריך את NVDA בצורה שונה לחלוטין מ-INTC, AMAT, היינקס או אינפיניון ואת טושיבה בצורה שונה מ-TSM.
בנוסף, המשקיע נתקל בעוד בעיה רצינית, בתחום ההגדרה. בעבר היה קל לקבוע את תחום העיסוק של החברה שפעלה בסקטור "המוליכים למחצה", TSM או STM ואפילו TSEM פעלו ברובד המעגלים המודפסים כאשר טושיבה, אינטל או TXN פעלו ברובד הבא של ייצור השבבים/מעבדים וחברות כמו קוואלקום או נבידיה פעלו בתחום העיצוב.
היום, בעיקר בגלל הרצון להתרחב ולשפר הרווחיות היטשטשו הגבולות כאשר TSM למשל עלתה במעלה סולם הייצור וחדרה גם לתחום המעבד ואפילו לתחום העיצוב ומתחרה בחברות כמו NVDA. ו-TSEM שהייתה יצרנית מעגלים הפכה לחברה של "מצבים מיוחדים" כשהיא חודרת לנישות שקטנות מידי לענקיות ומתפשטת לרבדים שונים בתעשייה. המשקיע הרציני לפיכך צריך ללמוד מה בדיוק עושה החברה, באיזה מדרגה של שרשרת הייצור היא פועלת ומה סיכויי הצמיחה העתידית. יש אמנם סלי השקעה שמתמחים בסקטור, מהסוג של SOXX הפופולרי, אבל אלו אינם כוללים בהכרח את כל החברות המובילות (סמסונג או טושיבה ששולטות בנתח גדול מהתעשייה אינן כלולות כי המוליכים למחצה אינם מהווים את עיקר הכנסותיהם).
רכישת חטיבת השבבים של טושיבה תכניס את הרוכש כמוביל לרבדי הבסיס, מרמת ייצור הוואפרים (Wafer- "פרוסת הסיליקון שעליה נוצר המעגל המודפס) שהפעילות בו נעשית ב"בתי הזיקוק" (פבים), של חברות מהסוג של טאיוואן סמי קונדקטורס, דרך רובד ייצור ופתוח שבבים ומעבדים שעושה למשל חברה כמו טקסס אינסטרומנטס ועד לרובד העיצוב שבו פועלות חברות כמו NVDA, QCOM ועוד. עיקר כוחה של טושיבה נמצא ברובד הראשון, הוואפרים.
טושיבה, סמסונג, TSM ועוד כמה שחקנים מובילים את התחום שהוא קריטי להמשך ההתקדמות של מהפכת האינפורמציה והטכנולוגיה. טושיבה למעשה מובילה בייצור וואפרים בסטנדרט המקובל של 300 מ"מ (התחרות ברובד זה היא על קוטר ואיכות הואפר, ככל שקוטר הוואפר מתרחב כך גם עולות יכולות הביצוע ויורדת העלות. הסטנדרט הנוכחי בשוק הוא קוטר של 300 מ"מ ושכעת מתנהלת המלחמה, בין אותם שחקנים, על השלב הבא, ה-450 מ"מ).
ב-2016 סיימה טושיבה להקים את המפעל המוביל בעולם למעגלים שמיועד לוואפרים של 300 מ"מ לצורך יצירת שבבי NAMD (שבבי הזיכרון- NAND Flash Memory מבית היוצר של אם-סיסטמס). שבבי NAND משמשים את תעשיית התקשורת בעיקר להבדיל משבבי ה-NAMD מבית היוצר של סוני שמשמשים את תעשיית הצילום. כלומר, מי שיקנה את חטיבת השבבים של טושיבה מכניס עצמו למיקום מוביל ומשפיע בתעשיית המוליכים למחצה כולה, במיוחד בתחום התקשורת וזה רבותיי שווה הון.
טושיבה (סימול: 6502 בטוקיו או TOSYY בניו יורק) היא קונגלומרט ענק בהתדרדרות. את 2016-17 (אצלה השנה מסתיימת ב 31.3) סיימה עם הכנסות של 4.87 טריליון ין וזאת לאחר של 4 שנות ירידה רצופות בהכנסה, מ-6.5 טריליון ין ב-2013-14. אבל הבעיה אינה רק בירידה בהכנסות אלא בעיקר בניהול הכושל לאורך שנים, כולל רכישות ענק שהוכחו ככישלון מה שהביא את החברה להפסד של 965 מיליארד ין ב-2016-17 שעדיין אינו סופי (דוחות 2016-17 עדיין אינם מאושרים) והחברה זקוקה בדחיפות לכסף. באפריל למעשה הודיעה החברה שיש לה ספקות רציניים לגבי יכולתה להמשיך כעסק חי, סיום עגום להיסטוריה מפוארת של חברה ששורשיה נעוצים במאה ה-19.
לצד חטיבת השבבים יש לטושיבה מגוון עסקים בהם היא מהמובילות בעולם או במזרח אסיה כמו חטיבות ה-IT, ציוד תקשורת, רכיבי אלקטרוניקה, חטיבות הכוח ותשתיות, מוצרי צריכה ביתיים, מוצרי צריכה אלקטרוניים, ציוד רפואי, ציוד משרדי, ציוד תאורה וחטיבת הלוגיסטיקה העסקית. אבל נראה שבשלב הנוכחי רק מכירת חטיבת השבבים תאפשר לטושיבה לשרוד ומדובר על סכום של בין 18 ל-20 מיליארד דולרים (מעל 200 מיליארד ין).
נכנסים למערכה האחרונה: שלוש קבוצות מתמודדות. קבוצת Western Digital (סימול: WDC) שאליה מצטרפים קרן ההון .KKR&Co (סימול: KKR), קבוצת משקיעים פרטיים מיפן ואפל בהלוואה גישור של 465 מיליון דולרים (השבוע פרסמה רויטר שקבוצה זו זכתה במכרז). הקבוצה השנייה, בראשות Foxconn Technology Group של המיליארדר הטייווני טרי גו שאליה הצטרפו אפל, סופטבנק, שארפ וחברת Kingston Technology ואת הקבוצה השלישית מוביל בית ההשקעות/קרן ההון Bain Capital שאליה הצטרפו החברות סיגייט (סימול: STX), דל מחשבים ו-AAPL (שעל פי הוול סטריט ג'ורנל של שלשום, הם המועמדים המובילים). הדבר שהכי בולט הוא שאפל משתתפת בכל הקבוצות ונגיע לכך אבל קודם נתאר בקיצור מיהם המועמדים שאגב כולם מציעים כ-20 מיליארד דולרים.
Western Digital עוסקת באחסון מידע והשימוש בו בתעשיית העברת האינפורמציה בשבבי NAND למוצרים ופתרונות מעשיים בתחום ה-IT. היא מתחרה מול כל החברות שהוזכרו קודם כולל טושיבה, שאיתה יש לה שת"פ אסטרטגי בייצור שבבי NAND שמבוססים על ואפרים של 300 מ"מ. שת"פ זה הוא אחד הגורמים המובילים בהצלחת החברה ובדו"ח השנתי של 2017 (שאצלה הסתיימה ביוני) מציינת החברה את קשייה של טושיבה והאפשרות שתרכוש את חטיבת השבבים של טושיבה.
WDC, שמאז מאי 2016 עלתה מנייתה ב-130% בקרוב, מציגה צמיחה ורווחיות גבוהים ביותר. ב-2017 עלו המכירות ב-47% ל-19.1 מיליארד דולרים והרווח הנקי ב-64% ל-397 מיליון. אם אכן תזכה היא תעלה לליגה הלאומית בסקטור וכיוון שהרכישה כל כך סינרגטית סיכויי ההצלחה גבוהים. אלא שיש כאן "בעיה קטנה", אפל (סימול: AAPL) שכאמור היא חלק מהקונסורציום, מתנגדת לכך ש-WDC תוביל את הקבוצה.
בתחילת השבוע הזהירה אפל את WDC שאם היא שתוביל את הקונסורציום היא, אפל, תבטל ההשקעה שהובטחה ובנוסף תפסיק לרכוש מוצרים מ-WDC. אם, לעומת זאת, WDC תסכים להיות רק חלק מהקונסורציום אבל לא המובילה, תשקיע אפל את ה-464 מיליון דולרים שהבטיחה להשקיע (ואולי יותר) ותמשיך לקנות מוצרי החברה. זו למעשה "הצעה שאי אפשר לסרב לה" שהרי מלבד הכסף שדרוש להשקעה והחשש מהפסקת הקניות של אפל מ-WDC אפל היא גם הלקוח מספר אחד של חטיבת השבבים של טושיבה.
מדוע אכפת לאפל ש-Western Digital לא תוביל את המהלך? שחברה אמריקאית תהפוך לספק הישיר והמרכזי שלה לשבבי NAND במקום טושיבה היפנית? ומדוע אפל צריכה בכלל להצטרף לקבוצת הרכישה שהרי בקלות היא יכולה להשתתף במכרז לבדה (שהרי 20 מיליארד שדרושים מהווים היום פחות מ-5% מהמזומן בקופתה) ובכך לשלוט וורטיקאלית בכל מערכת הייצור? הסיבה לכך היא שאפל, מסיבות רגולטוריות, עסקיות, הראייה לעתיד והתדמית הציבורית, מעדיפה כנראה שהקבוצה של Foxconn Technology תזכה.
למה? כי Foxconn שמרכזה בטאיוואן עם מפעלים בסין, היא קבלנית המשנה הגדולה בעולם לייצור מרכיבים של מוצרי צריכה אלקטרוניים והספקית הגדולה של אפל שמייצרת עבורה את האיי-פון, האי-פד, לוחות האם (motherboards), כרטיסי הזיכרון והבטריות למחשבים ול-notebooks.
פוקסקון, ביחד עם סופטבנק (סימול: SFTBF בניו יורק או 9984 בטוקיו), שהיא מהמובילות בעולם בתקשורת (גם בארה"ב) ובעלת יכולות פתוח בלתי רגילות, שארפ (סימול: SHCAY היפנית מתחום המחשוב שגם היא בשליטת טרי גו) ו-Kingston Technology מקליפורניה (חברה פרטית בבעלות שני מהגרים סינים, ג'ון טו ודייוויד סאן, שבגארטנר מעריכים שהיא השנייה בגודלה בעולם בתחום ייצור ומכירת שבבי זיכרון) יאפשרו למעשה לאפל (שתחזיק 20% בקבוצה) להוביל, לצד סאמסונג, את תעשיית המוליכים למחצה בתחום התקשורת וגם תתמוך בחלום המכונית האוטונומית שאפל נכנסה לתוכו ובכל נושא ה-AI שאפל בונה עליו את עתידה. אפל, בשל תכניותיה לעתיד צריכה בסיס רחב לתעשיית המוליכים למחצה וקבוצה זו תספק לה את הטוב ביותר.
אז למה נכנסה אפל גם לקבוצת ביין? מאותה סיבה שנכנסה לקבוצת WDC, למקרה שזו תזכה. אפל מעוניינת בחטיבה של טושיבה כיוון שזו תקדם את תכניותיה ואינה לוקחת סיכונים. נכון, Bain Capital, STX ו-דל מחשבים אינם בעלי העצמה והיכולות של קבוצת Foxconn אבל אם יזכו בחטיבת השבבים של טושיבה אין ספק שאפל, כחברה בקונסורציום, תהנה מכך.
למה אפל, שבקופתה בסוף הרבעון יהיו למעלה מ-350 מיליארד דולרים במזומן לא הולכת למכרז בעצמה? כי רכישת החטיבה תהפוך את אפל למטרה של הרגולטורים בכל רחבי העולם שהרי החשש ממונופוליזציה של שרשרת הייצור בתקשורת האלחוטית כתוצאה תדיר שינה מעיניהם. אפל שכבר כעת מותקפת לא צריכה עוד ובמיוחד שרכישת החטיבה ולא משנה ע"י מי תניב לה את אותן תוצאות, הובלת השרשרת ייצור אבל ללא חשש מהרגולטורים.
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
תגובות לכתבה(47):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 24.
  אז על איזה מניה ? (ל"ת)
  nirvaxal 19/09/2017 18:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 23.
  מאיפה הנתונים שהבאת
  os2519 17/09/2017 20:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לכך שתעשיית המולכים למחצה הולכת לגלגל 387B דולר ב2019 לעומת 377B דולר ב2017. האם אפשר לקבל קישור למקור של הנתונים הללו? האם זה לא נראה לך קצב צמיחה נמוך, מדובר ב3% בשנתיים, בעיקר כאשר המכפילים בסקטור כבר גבוהים וכנראה מגלמים ציפיה לצמיחה עתידית חזקה?
  סגור
 • בדיוק ההיפך ב2017 הגידול עצום לעומת 2016 וב 19 יתמתןקצת
  סמי וסוסו 18/09/2017 11:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Semiconductor Market to Grow 11.5% in 2017 Robust demand and increasing prices will drive the semiconductor market to its highest growth rate since 2010. Jun 26, 2017 Strong demand and rising prices for memory ICs and other semiconductors will result in stronger-than-expected sales for the global semiconductor industry in 2017, according to World Semiconductor Trade Statistics’ (WSTS) updated semiconductor forecast. WSTS revised its forecast for 2017 and now says the global semiconductor market will increase 11.5% to $378 billion. The growth rate for 2017 will be the highest that it’s been since 2010 when sales increased more than 30%. In its original forecast for 2017, WSTS had said the market would grow about 3% in 2017 and then revised the forecast to 6.5% in February. For 2018, chip sales growth will slow to 2.7%. But for now, many chipmakers are seeing double-digit sales growth.
  סגור
 • 22.
  תחרות לביונדווקס (שדורכים במקום כבר 10 שנים)
  המקור:בא-במייל 17/09/2017 19:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  12 פריצות דרך מדעיות חשובות שהתרחשו ב-2017 10. חיסון יעיל יותר נגד שפעת החיסון הנוכחי שיש בידינו נגד מחלת השפעת מונע הידבקות אך ורק בזנים בודדים שהתפתחו במהלך השנים האחרונות, זאת מאחר שההרכב הגנטי של הווירוס משתנה משנה לשנה. עם זאת, חוקרים מאוניברסיטת הלסינקי שבפינלנד הצליחו לגלות את הקוד הגנטי עצמו שגורם למחלה, ועל ידי כך פיתחו חיסון נגד שפעת שיעיל לפחות ל-10 שנים.
  סגור
 • 21.
  היית ממליץ כרגע על SPXU? (ל"ת)
  גדי 17/09/2017 18:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שכחתי
  גדי 18/09/2017 18:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שאתה לא יועץ, ננסח זאת אחרת. שמאחר ונעלמו המבול רואי השחורות מהאתרים מה גם שספטמבר כמעט מאחורינו אז האם החששות לתיקון התבדו לדעתך?
  סגור
 • 20.
  כתבות מצוינות.
  דב בירן 17/09/2017 13:02
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מר גרינברג עוקב אחריך שנים כל הכבוד,ולומד ממך רבות תודה.
  סגור
 • 19.
  טאואר
  גקי 17/09/2017 12:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך לאן פניה..??
  סגור
 • 18.
  שלמה, בלי קשר לכתבה, מה דעתך על סורקי המניות
  אלי 17/09/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם הם יכולים לספק יתרון למשקיע או שהוא נופל על פעלולי חשבונאות. תודה
  סגור
 • 17.
  למה AMD לא בכתבה ? (ל"ת)
  ינשוף 17/09/2017 11:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • טען עוד
 • 16.
  tencent
  אני 17/09/2017 01:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה, אתה עוקב אחרי הענקית הסינית tencent ? אמנם לא בנאסדק אבל מן הסתם יצא לך לשמוע..
  סגור
 • מכיר אבל לא עוקב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/09/2017 08:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  אנ מחזיק כבר מעל לשנה בWDC ו STX
  רועי לוי 17/09/2017 00:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם באמת BAIN יזכו ואיתם STX הם יעלו בטירוף..
  סגור
 • 14.
  שלמה מכיר את UCTT ? (ל"ת)
  Rsi-69.10 16/09/2017 18:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מכיר היטב, חברה מאוד מעניינת
  שלמה גרינברג 17/09/2017 08:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שנמצאת בלב ההתקדמות הטכנולוגית כשהיא מפתחת ומייצרת תת-מערכות בתעשיות שונות בעיקר בתחום המוליכים למחצה. מנכ"לית מצוינת ואפילו ישראלי בכיר. Lam Research נתנו לה את פרס הספקית המובילה ל 2017
  סגור
 • 13.
  שלמה מה דעתך על קמטק לחודשים הקרובים?...
  שי24 16/09/2017 14:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קשורה גם לתעשיית השבבים, תודה!
  סגור
 • CAMT
  שלמה גרינברג 17/09/2017 08:59
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הבעיה במכירות ולאחרונה גם ברווחיות. חברה וותיקה מאוד, מתחרה באורבוטק ועוד אבל אין פריצה
  סגור
 • 12.
  מה עתידן של הספקיות האחרות
  ג'ו 16/09/2017 10:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה האם השתתפות של אפל ברכישת חטיבת השבבים של טושיבה (באמצעות איזה מהקונצורסיום שיזכה) ישפיע בצורה מהותית על ספקים אחרים של אפל בתחום השבבים כדוגמת swks שאלה נוספת איך משתלבת בכל תחום השבבים שציינת בכתבה חברה כמו klac (אם בכלל) תודה מראש
  סגור
 • חברות אחרות
  שלמה גרינברג 17/09/2017 09:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  צריך להמתין ולראות אבל לא נראה לי שחברה כמו Skyworks Solutions תיפגע. לגבי KLA-Tencor היא חלק מתעשיית השבבים בתחומי הבדיקה והתהליכים וגם בתחום הננו
  סגור
 • 11.
  ג'ו
  נעמי 16/09/2017 10:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אתה יכול לפרט למה אתה מתכוון ? בבקשה.
  סגור
 • 10.
  שאלה amat
  עידן 15/09/2017 21:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה רבה על הכתבה שלמה, אשמח לשמוע מה דעתך על אפלייד מטיריאלס. חברה מעניינת מאוד בתחום הזה
  סגור
 • אפלייד
  שלמה גרינברג 16/09/2017 09:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כתבתי רבות על אפלייד, אחת החברות היותר מפוארות בתחום הטכנולוגיה בכלל ובדיקות המעגלים בפרט ואחת התורמות הגדולות לפתוח תעשיית הטכנולוגיה הישראלית, במנהלים (כמו אלואנגר ואלמוגי) ובניהול מערכות גדולות. מעבר לכך תחקור, תבדוק ותתייעץ.
  סגור
 • 9.
  טושיבה-טאואר (wdc סאנדיסק)
  אורי 15/09/2017 16:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למי שלא מודע - כול פאב2 של טאואר במגדל העמק הוקם על סמך טכנולוגיה שהועברה מטושיבה (זה היה הבסיס הדיגיטלי שעליו פיתחו אחכ טכנולוגיות מיוחדות בטאואר - חישני תמונה וכו ) מי שהביאה לטאואר את טושיבה היתה סאנדיסק (שנרכשה בשנה האחרונה על ידי wdc. [טושיבה תגדיל משמעותית את חלקה של טאואר סמיקונדקטור בייצור שבבים באאוטסורסינג טושיבה הודיעה כי היא מגדילה פעילות קבלני המשנה שלה כתוצאה מהביקוש הגדל למוצריה; תוציא 20% מפעילות עיבוד פרוסות סיליקון לטאואר ודונגבו הקוריאנית 19.09.2002 12:55]
  סגור
 • 8.
  קיפלינגר המליצו על המניה הטובה ביותר במדינת ניו יורק
  ICPT 15/09/2017 14:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  והמניה היא ICPT ההמלצה היתה ב 22 ליוני כשהמניה היתה על 133 דולר (היום היא ב 35 אחוז פחות ב 87 דולר). זה חלק מהמלצה על 51 מניות לפי מדינות (ICPT זו החברה ההכי מומלצת מהחברות שממוקמות בניו יורק). The Best Stock in New York: Intercept Pharmaceuticals We analyzed publicly traded companies based in the Empire State to identify the best stock in New York to buy now.
  סגור
 • אז מה אמרת לנו בזה בעצם?? (ל"ת)
  גוני 15/09/2017 18:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ביום המסחר הראשון של שנת2014 המניה עלתה מ 65 ל 497דולר
  icpt 16/09/2017 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה מו מי למה וכמה - השאר בגוגל.
  סגור
 • אכן עלתה אבל
  שלמה גרינברג 17/09/2017 09:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המשקיעים, בעזרת האנליסטים הצעירים האמינו שהחברה תעבור את שלב הבדיקות הקליניות השני של מחלת ה NASH (nonalcoholic steatohepatitis) שאין לה מענה ובנוסף תתקדם עם מחלת כבד מסויימת. וכפי שקורה ברוב המקרים הללו זה לא קרה. אם תחטט תגלה שכתבנו על החברה בעת הנפקתה ב 2013. אין לכך שום קשר להמלצת קיפלינגר. בכול מקרה, חלום שעדיין רחוק ממימוש
  סגור
 • מצאתי את הכתבה שלך מ 20/1/2014
  icpt 17/09/2017 13:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם מניית מזור יקרה מידי אחרי זינוק של 1,200%? שלמה גרינברג | 20/01/2014
  סגור
 • לדעתי זו מניה שמצפים שתקבל BID בפרמיה יפה
  ICPT 17/09/2017 10:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ב 2016 תרופה שלהם אושרה על ידי ה fda והצפי הוא שב 2021 יסתימו הניסויים עם התרופה הזו ל NASH. הרוב שם מתוך צפי שתרכש. יש להם חצי מיליארד דולר בקופה והפסדים רבעוניים של 90 מיליון (בגלל התרופה שאושרה ונכנסה ליצור). אם לא תרכש ותרופה ל nash תאושר אז בכלל השמים הם הגבול (שוק של עשרות מילארדי דולרים בשנה בלי אף תרופה) NEW YORK, May 27, 2016 -- Intercept , today announced that the (FDA) has granted accelerated approval to Ocaliva (obeticholic acid) for the treatment of primary biliary cholangitis, previously known as primary biliary cirrhosis (PBC), in combination with ursodeoxycholic acid(UDCA) in adults with an inadequate response to UDCA or as monotherapy in adults unable to tolerate UDCA. Ocaliva is an agonist of the farnesoid X receptor (FXR), a nuclear receptor expressed in the liver and intestine and a key regulator of bile acid, inflammatory, fibrotic and metabolic pathways
  סגור
 • 7.
  לשלמה
  ג'ומס 15/09/2017 13:12
  הגב לתגובה זו
  0 7
  מאמר מעולה ומרחיב דעת... אבל אני מאמין שהגיע הזמן להוציא המטאטא והיעה מהבויידאם לאיסוף השברים..ובבקשה ממך אם תענה אז אל תתחיל בציטוט דברי אלא ישר לעניין..בכבוד והערכה.
  סגור
 • ישר ולעניין, מה השאלה???
  שלמה גרינברג 15/09/2017 15:35
  הגב לתגובה זו
  6 0
  על מה אתה מדבר? איזה שברים?
  סגור
 • תבין בקרוב את מה שכתבתי.
  לשלמה מג'ו 15/09/2017 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 8
  בשלב מאוחר יותר גם אדבר בכל פינת רחוב מוארת או אפלה.
  סגור
 • 6.
  שלמה שאלה
  ג'ספר 14/09/2017 22:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית טור מדהים שלמה למדתי המון, השאלה היא, אם נניח כאמור שקבוצת WDC אכן תזכה במכרז, ואם לצורך הדוגמה היא דווקא תחליט לדחות את הצעת אפל להיות רק חלק מהקבוצה ולא זו שמובילה אותה, ולפיכך תשלט על חטיבת השבבים של טושיבה, האם זה יהפוך אותה אותה לחברה לייצור שבבי זיכרון הגדולה בעולם? האם זה אפשרי מבחינתה בכלל לעשות זאת כשידוע שאפל לא תרכוש ממנה מוצרים בעקבות ההשתלטות, וסמסונג היא מתחרה שלה בייצור שבבי NAND?
  סגור
 • טושיבה
  שלמה גרינברג 15/09/2017 08:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  WDC יכולה כמובן ללכת בניגוד ל"איומי" אפל ולזכות. הבעיה תהיה לאחר מכן אם אפל תממש האיום להפסיק לקנות מהחטיבה (לא נראה לי שזה יקרה). בכול מקרה WDC, לאחר שתרכוש עדיין לא תהיה יצרנית השבבים מסוג הפלש הגדולה, סאמסונג, TSC גדולות ממנה. WDC, לפי היכולות שהיא מציגה עד כה ובתמיכת השותפים האחרים בהחלט יכולה להוביל את העסק בעתיד.
  סגור
 • 5.
  Syf חברה פננסית שבאפט קנה
  שיר 14/09/2017 20:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה. האם אתה מכיר(היטב) את החברה הפיננסית syf שבאפט רכש בה מניות? היא מגיעה היום למחיר הקניה שלו... אולי שווה לחקות אותו במחיר דומה? מה דעתך על החברה ? טאנקס
  סגור
 • Synchrony Financial
  שלמה גרינברג 15/09/2017 08:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מכיר היטב את החברה שהייתה חלק מ GE CAPITAL והגיעה לשוק כחלק מתוכניתה של GE לצאת מהסקטור הפיננסי. זה שהמניה יורדת למחיר הקניה של ברקשאייאר אינו סימן לכדאיות השקעה כי לבאפט יש שיטות הערכה שונות שבגללן הוא קונה או מוכר חברות וזה לא קשור בהכרח בהערכה. תקראי בבקשה : https://www.fool.com/investing/2017/08/22/why-did-warren-buffett-buy-synchrony-financial.aspx וזה יענה על שאלותיך. אגב, הירידה לאחרונה קשורה במה שקרה לחברת האשראי בטקסס ואין לה שום קשר ל SYF.
  סגור
 • תודה רבה על התגובה שלמה. אחלה לינק (ל"ת)
  שיר 15/09/2017 14:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  שלמה מה דעתך על המנהל החדש בטבע
  מני 14/09/2017 20:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש לו סיכוי להוציא מהבוץ.. לצמצם חובות, לא לקצץ בדיבידנד?תודה שלמה
  סגור
 • מה דעתי?
  שלמה גרינברג 15/09/2017 09:00
  הגב לתגובה זו
  3 2
  הרזומה מצוין, הצלחותיו מוכחות וטבע תהווה עבורו אתגר אדיר כך שמבחינה תאורתית הבחירה מוצלחת. אני כותב כול הזמן שהמנהל היה הבעיה, שום דבר אחר בטח לא תחום הגנריקה. הבעיה הראשונה והדחופה שלו היא במועצת המנהלים שצריך לשנות ומהר וצוות הניהול שצריך לשדרג. נאחל לו הצלחה. איני חושב שצמצום הדיווידנד יועיל למשהו אבל הוא בהחלט יצטרך למכור כמה נכסים
  סגור
 • בטח שמה דעתך. רק אותך הוא שואל אדוני. (ל"ת)
  מנורי 15/09/2017 16:57
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • תודה שלמה. נקווה שיצליח (ל"ת)
  מני 15/09/2017 14:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  Ibm csco
  יואב לב 14/09/2017 19:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על המאמר.מהמאמרים האחרונים שלך אני למד שהחברות הגדולות כמו אפל גוגל פייסבוק אמזון מנסות לכסות את "החבילה כולה" קרי ענן iot, מכונית אוט' וכו'.היכן בתחרות הגדולה מול 4 הממוטות הנ"ל נמצאות ibm וסיסקו הוותיקות? אתה מבחין בסיכוי לרווחי הון בעשור הקרוב אצל 2 אלו? תודה רבה
  סגור
 • ההשוואה אינה במקומה
  שלמה גרינברג 15/09/2017 09:03
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סיסקו ו IBM פועלות בתחומים שונים מחברות הטכנולוגיה שציינת אלא שמדובר כאן בהסבר ארוך מידי. מה פירוש "בסיכוי לרווחי הון בעשור הקרוב אצל 2 אלו?"
  סגור
 • 2.
  הרחבת היריעה
  רפי 14/09/2017 19:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תודה שלמה על כתבה מקצועית ומעניינת כהרגלך. כתבה נוספת שמאירה מזווית אחרת את האירועים הדרמתיים האחרונים בטושיבה https://mehonleom.com/2017/08/
  סגור
 • תודה, קראתי הכתבה
  שלמה גרינברג 15/09/2017 09:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא מתמקדת בכדאיות ההשקעה בטושיבה לאחר הנפילות ומתארת יפה את הבעיות ומסביבן. אישית יש לי מספר הערות, במיוחד למערכת היחסים של טושיבה עם הממשל היפני אבל זה נושא אחר
  סגור
 • 1.
  Amba
  ירון 14/09/2017 19:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אפשר כמה מילים על החברה? ואיך אתה רואה את העתיד ? או האם היא מועמדת לרכישה? בתודה מראש
  סגור
 • Ambarella
  שלמה גרינברג 15/09/2017 09:12
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בזמנו, בגלל עבודות שעשיתי על SIGM, NVDA ו AUDC נתקלתי בחברה. אבל לא עוקב מקרוב. מועמדת לרכישה? צריך לחקור מה היא מציעה בדיוק שיעניין רוכשות פוטנציאליות
  סגור