בראייה טכנית - זה המקום להגדיל אליו חשיפה כעת

 |  (1)
האסטרטג הטכני של אופנהיימר, ארי ואלד, מפרסם סקירה טכנית חודשית מקיפה שמתמקדת בשוק המניות האירופאי. בעוד שבעבר נקט גישה שלילית בנוגע לשוק המניות האירופאי והעריך כי השוק יציג ביצועי חסר בהשוואה ל-MSCI World, לפני כשנה עבר לגישה חיובית יותר והעריך כי מדד ה-Europe Stoxx 50 צפוי להתקדם לכיוון רמת ההתנגדות של 3,500 נקודות.
אכן, בחודשים הראשונים של 2017 השוק האירופאי הציג ביצועים משופרים, גם ברמה האבסולוטית וגם בהשוואה למדדים גיאוגרפיים אחרים. בסקירה הטכנית של חודש אפריל  2107 המליץ ואלד להקטין באופן טקטי את החשיפה לשוק המניות האירופאי לרמה מאוזנת. וגם במקרה זה, המלצה זאת התבררה כמוצלחת, כאשר באופן יחסי הציג שוק המניות האירופאי ביצועים חלשים בתקופה האחרונה. כעת, עובר ואלד לגישה חיובית בנוגע לאפיק האקוויטי האירופאי וממליץ להגדיל חשיפה בציפייה שמדד ה-Europe Stoxx 50 ישבור את רמת ההתנגדות ב-3,650 נקודות, הגבוהה בכ-4% מהרמה הנוכחית.
 
הסיבות המרכזיות לאופטימיות הן "שיעור ההשתתפות" (Internal Breadth - אחוז המניות שנמצא מעל לממוצע 200 יום) הגבוה, שנמצא כעת ברמת נמוכה יחסית של כ-70%, לעומת כמעט 100% במאי. עלייה בשיעור ההשתתפות צפויה לספק תמיכה חשובה לשוק המניות האירופאי. בנוסף, גם הגורם העונתי משחק לטובת המניות האירופאיות – ספטמבר הוא לרוב חודש חלש (ירידה ממוצעת של 1.7% מאז 1987) אבל אחריו באים חודשים חזקים אוקטובר-דצמבר, שבממוצע מחזירים תשואה של כ-4.5%. 

בהתבוננות ארוכת טווח, ואלד מעריך כי לאחר שהשנים 2000-2012 היו שנים של "Secular Decline" במדדים האירופאיים, ב-4 השנים האחרונות מצליחים מדדים אלו להתייצב ולנוע בטווח מסויים בהשוואה ל-MSCI World. תהליך התייצבות זה הוא חשוב מאוד ועדיין לא הושלם ולכן, הביצועים של מדדי המניות האירופאיים בחודשים וברבעונים הקרובים עשויים לקבוע את הכיוון הכללי שלהם בטווח הארוך.

ואלד גם מספק המלצות על מדדי מניות ועל סקטורים באירופה. ברמה הגאוגרפית הוא ממשיך להמליץ על מדד ה-DAX הגרמני, המדד המועדף עליו באירופה בחודשים האחרונים, שמפגין מומנטום חזק וארוך טווח, ביחד עם מדד ה-CAC הצרפתי, בו רמת ההתנגדות של לפני כמה חודשים מהווה כעת רמת תמיכה. בצד השלילי, ההמלצה היא להקטין חשיפה למדד ה-IBEX35 הספרדי. ברמה הסקטוריאלית, Wald ממליץ במיוחד על סקטור הפיננסים האירופאי, שהצליח ליצור בסיס בחודשים האחרונים ונראה ערוך לביצועי יתר.
בנוסף, סקטור התעשייה ממשיך להיראות אטרקטיבי ברמה הטכנית, כאשר גם סקטור הטכנולוגיה נהנה ממומנטום חיובי. מנגד, נזהר ואלד מסקטור התקשורת, שנמצא בטרנד שלילי בטווח הקצר והארוך, וגם מסקטור הבריאות, בנמצא בעיצומה של שבירת מגמה חיובית. 
 
ואלד גם מספק המלצות טכניות על רשימת מניות Large Cap אירופאיות. בסקירה האחרונה הודגשו מספר מניות שנהנות ממומנטום טכני חזק במיוחד וביניהן, חברת הביטוח Allianz (סימול: ALV GY), חברת התעשייה Philips (סימול: PHIA NA), הבנק הצרפתי BNP Paribas (סימול: BNP FP) וחברת התרופות והכימיקלים Bayer (סימול: BAYN GY).
ברשימת ה-Buy של וארד נמצאות גם שתי נציגות של רשימת "אופקים אירופה", רשימת המניות המומלצות של אופנהיימר ישראל באירופה - יצרנית המטוסים  Airbus (סימול: AIR FP) ויצרנית השבבים ASML (סימול: ASML NA), כמו גם חברות המומלצות באופן רשמי באופנהיימר ארה"ב – יצרנית ציוד הספורט Adidas  (סימול: ADS GY) וחברת התוכנה SAP (סימול: SAP GY – ר' גרף למטה).
מנגד, ואלד נוקט בגישה שלילית בנוגע לרשת הסופרמרקטים ההולנדית Ahold Delhaize (סימול: AD NA) וכן בנוגע לחברת האנרגיה Eni (סימול: ENI IM) ולחברת התקשורת Orange (סימול: ORA FP). 

** סקירה זו הוכנה בידי אופנהיימר ישראל, חברה בשליטת קבוצת אופנהיימר שהינה תאגיד בינלאומי העוסק במסחר בניירות ערך, חיתום, הפצה ונהול השקעות בניירות ערך. דו"ח זה אינו מהווה המלצה לבצוע עסקאות בנייר הערך הנסקר, אינו מתבסס ו/או מתחשב בצרכיו ו/או בנתוניו של הקורא ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח.  
הכותב הוא ארי ואלד, האסטרטג הטכני של אופנהיימר 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קצת משונה שאדם כותב טור וכל הטור מנוסח בגוף שלישי (ל"ת)
  ומלא מחמאות עצמיות 15/09/2017 08:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור