כך צפויים השווקים להגיב בתקופה הקרובה לניצחון של מקרון; ניתוח מיוחד

מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה במזרחי טפחות בניתוח ראשוני להשפעת הניצחון הסוחף של מקרן על השווקים
 |  (8)
נצחונו של מקרון מהווה חדשות טובות לשווקים. הגם שהתוצאות היו צפויות לפי הסקרים, זיכרון ברקזיט היה טרי והיה נחוץ משהו שיעודד את תומכי האיחוד האירופי. אנחת הרווחה קשורה גם בחשש שמא דליפת המידע ממחנה מאקרון יזיק לו. יש לזכור, עם זאת, כי מאקרון יצטרך לבסס רוב בבחירות הנפרדות לפרלמנט בחודש הבא, כשהוא עומד בראש מפלגה חדשה לגמרי.
מקרון דוגל בהמשך האיחוד האירופי, תוך תיקון מגרעותיו, בדרך של הליכה עקבית לקראת סוג של קונסולידציה פיסקלית. כמו כן הוא מאמין בהמשך המשמעת הפיסקאלית, בניגוד ליריבתו לה-פן, שרצתה להגדיל משמעותית את ההוצאות לצרכי ביטחון נקודה חיובית מבחינת שוק האג"ח, בפרט אם הבנק המרכזי של אירופה יבחר למתן את רכישות האג"ח שלו לקראת סוף השנה. כמו כן, נציין את תכניות המס של מקרון, שהן פרו סקטור עסקי.

ההשפעה המידית היא על הסנטימנט התרחיש הטוב והיציב הוא שהתממש - וסביר שנראה עליות של שוקי המניות ברחבי העולם, בדגש על אירופה. שוקי אסיה יהיו הראשונים להגיב.
כמו כן, צפוי המשך תיסוף של האירו כנגד הדולר, אם כי יהיה מוגבל בהיקפו, לנוכח דוח התעסוקה האמריקאי, שפורסם ביום ה' והגדיל את הסיכוי שהריבית בארה"ב תעלה בחודש הבא.
אמנם, חלק משמעותי מהעליות עד כה היו עם רוח גבית של הצפי לניצחון של מאקרון, אך סביר להניח כי לא הכל גלום והשפעות קצה חיוביות יימשכו גם בימים הקרובים.
נקודה חשובה נוספת הניצחון נותן רוח גבית גם כשצופים קדימה לבחירות שתהיינה בקיץ בגרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה.
יצוין, כי הנתונים הכלכליים תעסוקתיים האחרונים של יבשת אירופה נוטים לצד החיובי, כך שתחילת דרכו של מאקרון תהייה עם סביבה כלכלית ועסקית תומכת.
לאחר כל הנקודות החיוביות הללו, יש להזכיר כי למקרון לא יהיו בהכרח 100 ימי חסד. חלק מרעיונותיו ייתקלו במערכת חוקי עבודה די קשיחה בצרפת ויהיה עליו למצוא דרך להידבר עם איגודי העובדים.
אחד הצדדים שעשויים לצאת נפסדים מהתוצאות הינה בריטניה, שתמצא עצמה עכשיו נגד מקשה אחת, מאוחדת יותר, בעת דיוני יציאתה מהאיחוד האירופי. ייתכן כי יהיו לדבר השלכות על שער הליש"ט.
הבורסה בישראל תהייה בין הראשונות להגיב, מחר ואם מחפשים בשווקים סיבה נוספת להמשך המגמה החיובית, תוצאות הבחירות לנשיאות צרפת הן בהחלט מועמד מתאים לכך.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  כל הניתוחים לא שווים כי אצל טראפ ניבאו
  משה ראשל"צ 08/05/2017 08:49
  הגב לתגובה זו
  4 1
  שהבורסה תיפול וקרה בדיוק ההפך אז כל הניתוחים יש בהם אגנדה מסויימת אז חבל על הזמן
  סגור
 • 6.
  הכל ירד. מניות זבל עולות על שמועות ומניות איכותיות
  אצלנו בחצר 08/05/2017 07:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק יורדות.
  סגור
 • 5.
  הדקס יעלה עוד קצת ולאחר מכן שחיטה כשרה
  ר.ב 07/05/2017 23:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הדקס יש לו עוד מקום להבליח אבל לא עוד הרבה..... כמו שאומר הגורו גל 5 זה הגל המרסק ולכן צריך לנסות לתזמן את קסם שורט דקס פי 3 דעה אישית ולא המלצה.....
  סגור
 • 4.
  מחר מתחיל כל כלפי מלעה
  באבי 07/05/2017 23:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני ימשיך מחר לקנות. בהמשך לתקופה אחורנוה אופטמי. לכיוון שיאים חדשים. כל אלה שצעקו למטה שימשכו לצעוק. חחחחח
  סגור
 • 3.
  להציף במוסלמים טרוריסטים את צרפת הניאו נאצית!!
  הזמן עובד 07/05/2017 22:54
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יהודים יקרים אזרחי צרפת, חזרו הביתה. לארץ ישראל. לא הכל מושלם פה. מזג אויר מקסים. רוב האנשים טובים. שהצרפתים והמוסלמים הטרורסטים יסתדרו לבד. תנו למוסלמים מדינה בצרפת
  סגור
 • שכחת רק
  שששששששש... 09/05/2017 17:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שפה חיים 1.5 מוסלמים שלא הכי מסמפטים אותך. אין לאן לברוח האיסלם קיים בכל מקום. יש רק צורך שיחזרו לשפיות. האסלאם פעם היה דת מכובדת עם מנהיגים ובעלי דעה מאוד משמעותיים. הגיע הזמן שיתחילו להתאפס כי מי שהכי סובל מאיסלם קיצוני זה הם עצמם.
  סגור
 • 2.
  זה מתומחר, מחר הזדמנות לצאת (ל"ת)
  סוחר 07/05/2017 22:31
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • 1.
  יאללה ביתר
  יאללה ביתר 07/05/2017 22:09
  הגב לתגובה זו
  4 0
  עגלללל, מחר בלאגןן
  סגור