18:08 התמונה העגומה על השווקים העולה מהדו"חות של הבנקים הגדולים בארה"ב >>

16:24 בני ברק: עשרות עצורים בהפגנות החרדים נגד מעצר העריקים

15:22 המאבק נמשך: ארגוני הנכים מפגינים כעת ליד ביתו של רה"מ בירושלים

14:40 השר בנט: אין לנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס >>

13:11 למ"ס: הצמיחה במשק ברבעון השני עמדה על קצב של 2.4%

12:40 מניית תמר פטרוליום צוללת ומשלימה נפילה שבועית של מעל 6%

12:38 מניית אל על יורדת 2.8% ומשלימה ירידה של 19% מתחילת השנה

12:36 מניית שטראוס עולה 1.3% ומשלימה 4 ימי עליות רצופים

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

מניית הענק שחזרה להוביל בוול סטריט, הנה הסיפור שלה מההתחלה ומבט לעתיד

פרשן וול סטריט של Bizportal. מתייחס השבוע לאחת מהעניות האמריקניות - שחזרה להיות חביבת המשקיעים
 |  63
מבט עומק
Share
לאחר 9 שנים של הורדת תחזיות ואזהרות ממשבר חוזר העלתה ה-IMF את תחזיותיה לצמיחה כלכלית גלובלית והפלא ופלא, זה לא בגלל ארה"ב ששם הצמיחה ברורה, זה בגלל ה-EU וסין שלפי אותה IMF משכו הכלכלה הגלובלית מטה עד לאחרונה. הכי חשוב  שזה נובע ממנועי צמיחה שיוצרת מהפכת הטכנולוגיה ועדיין, אין חשש מאינפלציה, גם זה בגלל המהפכה.


רואי השחור נתלים כעת על "הערכות גבוהות מידי" שיגרמו לתיקון. אבל זה לא חדש שהרי האיום בהערכות גבוהות לא השתנה מאז 2010. אנחנו חוזרים וטוענים, כפי שעשינו מאז 2009, הצמיחה תימשך ותתחזק ולא נחזור שוב על הסיבות מדוע, הן לא השתנו, הלוואי והתיקון המיוחל היה כבר מגיע ופעם אחת היו צודקים.

מייקרוסופט (סימול: MSFT), האם העתיד ייראה כמו העבר?

MICROSOFT (-0.24%) MICROSOFT 77.46 -0.24% 19:09 17/10/2017 הוסף לתיק האישי MICROSOFT סגירה:0 פתיחה:77.47 גבוה:77.59 נמוך:77.25 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות

מפעם לפעם אנחנו מקדישים הטור למניה שמייצגת חברה שלדעתנו מתאימה למשקיע הסולידי/הגיוני להשקעה לטווח ארוך. מדובר בחברות מובילות בתחומיהן שאנחנו עוקבים אחריהן מקרוב, בקפדנות ולאורך זמן. חלק מהחברות שהוצגו בטור זה הועלו במתכוון בשלב שבו היו במשבר ומניותיהן בשפל היסטורי. כך הוצגו כאן מניות כמו NOK, ISRG, IBM, VEI.PA, GE, PFE ואחרות.האמת היא שאנחנו מעדיפים להתמקד בחברות מובילות שנמצאות במשבר וזאת בשל האתגר לאבחן את האפשרות שהחברות יצליחו לבצע תפנית (Turnaround) מוצלחת אבל בגדול הטור מוקדש לחברות שאנחנו מאמינים שמתאימות לסוג המשקיע שהזכרנו ואכן כיסינו כאן גם מניות כמו WM, WMT, EW, MO, CSCO, LLL וכמה "ישראליות" כמו  ESLT, FRUT ו TEVA.דבר אחד חשוב להבהיר (בפעם האלף), בטור זה לא תמצאו המלצות, רק תמונת מצב כפי שאנחנו רואים אותה. היום נוסיף לרשימה את MSFT לא רק בשל מעמדה העסקי החשוב והתשואה שהמניה הניבה למשקיעים לאורך זמן (כולל הדיבידנד שהולך וגדל) אלא בעיקר בשל העובדה שמתרבים הקולות בוול סטריט שטוענים שמייקרוסופט, "הגבירה הראשונה (grande dame)" של מהפכת הטכנולוגיה/אינפורמציה, חוזרת להיות אחת ההשקעות המומלצות שם.

על הנימוקים לכך נדבר בהמשך אבל חובה להתחיל בכמה מילים על המייסד ביל גייטס, שעזב ההובלה למעשה כבר ב 2000 (נשאר כיו"ר מייעץ עד 2014) אבל עדיין משמש כדירקטור ויועץ לאסטרטגיה של המנכ"ל. גייטס הוא אחד מאותם בני האנוש שהקב"ה מייצר, מפעם לפעם, על מנת לקדם את תכניתו האסטרטגית לגבי האנושות, תכנית שידועה רק לו. אנשים כמו ווטסון, גייטס, ג'ובס ולאחרונה הגיע אחד חדש בשם אלון מאסק, הם מין מודל אנושי שמשלב בתוכו מגוון יכולות שמאפשרות להם לבצע מהלכים ולהקים מערכות עסקיות שלרוב בני התמותה אין היכולת לעשות כך.

מייקרוסופט הוקמה ב-1975 ונכנסה לתחום מערכות ההפעלה ב-1980 והיא עשתה זאת כתוצאה מפרויקט שקבלה אז מ-IBM, לפתח מערכת הפעלה עבור המחשב האישי דאז של IBM. לאחר שהפרויקט הסתיים והמחשב של IBM יצא לשוק הצליחה מייקרוסופט לשמור לעצמה את הזכויות על המערכת (טעות היסטורית של IBM שלא שמה לב שהפטנט על מערכת ההפעלה לא היה חלק  ממערכת הפטנטים שכיסתה את המחשב).

ב-1984 הוציאה החברה את מערכת ההפעלה "חלונות" ובתחילת 1986 הונפקה לציבור ע"י גולדמן סאקס ואלכס בראון. החברה מכרה לציבור 2,795,000 מניות לפי 21 דולר המניה. היא תומחרה בשווי שוק של 544 מיליון דולרים על בסיס התוצאות העסקיות של שנת 1985 שאז הראתה הכנסות של 140.4 מיליון, רווח נקי של 24.1 מיליון ורווח למניה של 1.04 דולר (התשקיף המעניין). מאז ביצעה החברה 9 ספליטים (2 מניות עבור כל מניה) ושווי החברה היום כ-500 מיליארד דולרים, פי אלף משויה בהנפקה.

מכירות החברה ב-2016 הגיעו ל-85.3 מיליארד והרווח הנקי ל-17 מיליארד. בכל מקרה, מי שהשקיע 1000 דולר ב-1986 שווה היום 1,067,640 דולרים ויש אין ספור אנשים כאלו, למעלה מ-12,000 מעובדי החברה למשל הפכו מיליונרים בפועל עד 2015. בקצור, אחת ההצלחות העסקיות הגדולות בהיסטוריה האמריקאית.

מה בדיוק עושה החברה היום?

מקורות ההכנסה: 72% מההכנסות, 61.5 מיליארד הגיעו ממכירת מוצרים והיתרה משירותים. ב-2016 מכירות המוצרים ירדו ב-19% ואילו ההכנסות משירותים עלו ב-35%. סעיף השירותים עולה במהירות בשנים האחרונות. לחברה 9 קבוצות מוצרים: אופיס, חלונות, Surface, Lumia, Skype, MSN, Xbox,  Bing והחנות של מייקרוסופט. האופיס אחראי לכ-37.5% מההכנסות והחלונות (כולל מערכות ההפעלה והשרתים) כ-42%. יתר החטיבות מביאות את השאר אבל הפוטנציאל שם גדול ונגיע לכך.

שנת הכספים של החברה מתחילה ביולי של כול שנה. הרבעון האחרון שפורסם היה לסוף 2016 שאצל מייקרוסופט זה הרבעון השני של 2017 (הרבעון הבא, השלישי של 2017 ולסוף מרץ, יתפרסם ב-27.4). ב-30.12.2017 היו בקופת החברה 131.7 מיליארד דולרים. חובות החברה בסך 100.4 מיליארד "מפוזרים" היטב והרייטינג של החברה הוא AAA.

33 אנליסטים מכסים את החברה. 23 מתוכם ממליצים לקנות, 8 להחזיק ושניים למכור. המלצות המכירה מ-2016. מאז תחילת מרץ עודכנו 6 המלצות, כולן ל"קניה" עם מחיר יעד ממוצע של 73 דולר. האנליסטים מעריכים שאת 2017 תסיים החברה עם רווח למניה של 2.98 דולר ואת 2018 עם 3.26. כלומר, המניה נסחרת במכפיל קרוב ל-222 ל-2017, לטעמינו עשיר מידי. החברה החלה לחלק דיבידנד ב-2004 עם 8 סנט לרבעון וכרגע זה 39 סנט לרבעון, 1.56 דולר לשנה, שכרגע זו תשואה של % 2.39.

ב-1990 הוציאה מייקרוסופט את ה-Microsoft Office (ה-Microsoft Word  וה-Excel) ולאחר מכן, על מעבדי אינטל, את חלונות 3.0 עם הגרפיקה. ההצלחה הייתה אדירה ועתה בא הכוח השיווקי האדיר (שהחברה מנצלת באכזריות קפיטליסטית מה שהביא את החברה, במהלך השנים, החל מ-1994, למסלול התנגשויות מול הרשויות בארה"ב ובאירופה בנושא מונופוליזציה אבל לא עצר את התקדמותה).

בשנת 1995 הוציא גייטס את ה-"Internet Tidal Wave memo" (תזכיר נחשול האינטרנט) שכתב והתזכיר הזה הוא שמנחה את החברה עד היום. מדובר במסמך שרואה בצורה מפליאה את ההתפתחות העסקית/כלכלית שתבוא בעקבות האינטרנט. כבר באותה שנה החל לקדם אסטרטגיה של תמיכה, קידום והפקת רווחים מהאינטרנט. בתזכיר רומז גייטס שמייקרוסופט חייבת לנסות "לשלוט באינטרנט". את המשימה הזו העביר לסטיב באלמר, חבר אישי שאותו הביא לחברה כמנהל פתוח העסקים ב-1980 וכנראה מתוך המחשבה שבאלמר, גאון מתמטיקה ומחשבים אבל גם איש עסקים מוכשר, יוכל להוביל את החברה בכיוונים הנכונים שיוצרת מהפכת הטכנולוגיה.

גייטס עצמו נשאר כיו"ר ו"ארכיטקט התכנה" של החברה. באלמר קיבל לידיו את החברה בדיוק כשהחלה התפוצצות הבועה של 2000 בבורסות, מה ששיבש את כל התכניות. יש ויכוח לגבי ההצלחה או הכישלון של באלמר שהוביל עד 2014.

הדעה האישית שלנו היא שהצליח ובגדול. בסופו של יום ולאחר שני משברי הענק של 2000 ו-2008, הוא לא רק הצליח לשמר את המעמד של החברה אלא בנה אותה נכון למשימות של העשור השני של המאה ולשינויים הטכנולוגיים, הוא עמד בציפיות של גייטס וזה כולל גם את הרכישה היקרה של סקייפ ב-8.5 מיליארד ב-2011 ונגיע לכך.

בתחילת 2014 העביר באלמר את תפקיד המנכ"ל ל-Satya Narayana Nadella שהגיע לחברה, מסאן מייקרוסיסטמס, ב-1992. נאדלה, שעבר והוביל את כל החטיבות המובילות בחברה התחיל ברגל ימין כאשר הימר, דחף וניהל את כניסת החברה לתחום הענן (ה-Azure) ומרכזי מידע (data centers). מערכות אלו, הולכות ותופסות מעמד של מנועי צמיחה מובילים של החברה והצמיחה שם דו ספרתית ויותר.

נכון, לחובת נאדלה (מבחינת התקשורת) קיימת רכישת חטיבת הטלפוניה של נוקיה, ב-7.2 מיליארד, אותה ביצע כחודשיים וחצי לאחר כניסתו לתפקיד אבל אם הזמן והמקום היו בידנו היינו מוכיחים לכם שהרעיון היה נכון והסיפור עוד לא נגמר. נדלה מתמקד במספר תחומים שבהם ובאמצעות עצמת הפיתוח, הייצור, יכולות המימון, השיווק והמוניטין של החברה הוא מאמין שתזכירו של גייטס ימומש.

החברה משקיעה בעיקר בתחומים הבאים:

1. שיפור הפריון ותהליכים עסקיים על מנת לשפר תקשורת, שיתוף פעולה, השכלה, תנאי עבודה, רמות משחקים ואינטראקציה אצל הלקוחות.
2. קידום פלטפורמות החלונות ברשת.
3. ענן ומרכזי מידע ו-IOT.
4. פיתוח מוצרים חדשים שישפרו אינטראקציה בין אנשים ובין אנשים ומכונות כמו מציאות רבודה, הולוגרמות, דיבור, ראייה וכו.
5. Machine learning. התחרות כמובן אדירה והולכת וגדלה ובעיקר מול חברות כמו Adobe Systems, סיסקו, אפל, פייסבוק, גוגל, IBM, אוראקל, salesforce (בענן), SAP ועוד אם ישירות או בעקיפין.

MSFT "מככבת" ב-105 סלי השקעה ובעשרות קרנות. היא בולטת בסלים כמו XLK, IGV, QQQ. 

מדוע חוזרת החברה להיות אהובת האנליסטים והמשקיעים המוסדיים?

מאז תחילת 2013 עלתה MSFT בכמעט 154 אחוזים לעומת מדד ה- S&P 500 שעלה כ-60%, מדד הדאו שעלה 53% וסל ה-QQQ שעלה 98%, 100 החברות המובילות בנאסד"ק. רבים משייכים זאת לנאדלה "שעושה סדר בחברה ומתמקד בתחומים חמים" והם, ללא ספק צודקים כי האיש באמת משרה אווירת אמון. אבל מה שבאמת קובע זה ההתפתחויות העסקיות.

נראה שהחששות מהירידה בעסקים המסורתיים של החברה, מערכות ההפעלה והאופיס, מתבדים (הקצב איטי בהרבה ממה שצפו המומחים), מה גם שהמוצר החדש Surface Studio high-end PC, שמכניס את החברה בהצלחה לתחום הHigh-end של המחשב האישי (שאפל שולטת בו) פורח ומקזז את הירידה בביקוש ל-PC.

ההתפתחויות בענן שהופך מנוע צמיחה גלובלי אדיר ושבו מייקרוסופט והאזור שלה נמצאת במקום השני מאחורי אמאזון בהיקף ההכנסות ומומחים רבים טוענים שתעבור לראשון. כעת מדברים גם על הסקייפ. נאדלה מאמין במה שקרוי Internet Bots שבגדול מדובר בתכנת איסוף מידע, מין מנוע חיפוש. "הסקייפ", אומרת מייקרוסופט, "מוביל למעשה את פרדיגמת השינוי שמאפשר למכונות לרתום את השיח האנושי לשיפור אינסופי של יעילות, אינטליגנציה וכמובן למשחקים ושעשועים.

מאז שהופיעה היכולת של מחשוב שיחות (conversational computing) הבוט הולך ותופס מקום מרכזי בעניין (גם פייסבוק מאמינה בכך). "נכון", אומרת החברה, "הבוט רק בתחילת דרכו אבל לנו אין ספק שהתנהגות הצרכן מצביעה על הכיוון. המערכת הותקנה אצל לקוחתנו Expedia (סימול: EXPE. עשינו עליה כתבה) בהצלחה אדירה וזה נראה כמו צונאמי שקרב".

החברה צופה שההוכחות להצלחה ייראו כבר ב-2017. לבסוף, הדיבידנד. MSFT, בשל הצמיחה, הרווחיות ותזרים המזומנים, כבר "התקבלה" בוול סטריט למשפחת ה-dividend stalwart (דיבידנד מוצק/יציב) היוקרתית כך שקרנות הכנסה אוספות המניה שהגדילה הדיבידנד בכול שנה מאז התחילה לחלק ב-2004, מ-8 סנט ל-1.56 דולר ולפי נאדלה תמשיך להגדיל בעתיד הנראה לעיין. ההחלטה רבותיי בידיים שלכם.

** אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

63 תגובות ב-24 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
24 חבל 30/04/2017 00:31 לא דיברת על רכישת Linkedin בכתבה
פרק שיהיה זכור לטובה (לדעתי) לסאטיה..
23 FISHERKING 23/04/2017 09:16 לשלמה גרינברג
אתה מהבודדים בעיניי שהאינטרגיטי שלו בניתוח,סקירה ואנטיחיוזי גדול מאד בעיניי. המבט הקר והמפוכח שלך על השווקים ראוי להערצה ולשינון. תענוג לקרוא אותך. שאפו.
22 מה בתחום הספנות? 22/04/2017 23:57 הרבה חברות מובילות כמעט נמחקו במשבר הנפט, מה המצב עכשיו
נדמה לי שהיתה חברה מובילה בשם דריישיפ , שמחירה היום מסתובב בסביבות הדולר...עולה ויורדת בחדות
שלמה גרינברג 23/04/2017 12:13 הובלה ימית
ראשית לא ההיתי מגזים במשפט כמו, "הרבה חברות מובילות כמעט נמחקו במשבר הנפט". הרבה יותר חברות נפגעו במשבר הפיננסי של 2008 והרבה יותר קשה. איני מכיר את החברה שציינת אבל עוקב אחרי החברה המובילה בעולם, AP Moeller-Maersk הדנית (AMKBF). הבעיה בעיקר נובעת מירידה חדה במחירי ההובלה, עלייה בתחרות הימית (בעיקר מסין) ולגבי המניות ישנן גם הציפיות לעתיד שאינן חיוביות מהבחינות הללו. ההתאוששות הכלכלית הגלובלית אינה חזקה מספיק על מנת להעלות מחירי הובלה. זה בגדול. הוסיף לכך בעיות מטבע ולאחרונה החשש מהעלאות מכסים והרי לך בעיה בגדול.
21 סקרן 22/04/2017 16:53 בקשה לשלמה
מחכים כרגיל.תודה.היית מוכן לחלוק עימנו אתרים רציניים ונגישים המומלצים לטעמך לאיתור השקעות והבנת תהליכי עומק ? תודה
20 עופר 22/04/2017 11:20 שלמה, כתבה מעניינת מאוד, שמחתי לראות התייחסות
עניינית לשאלות , יישר כוח.
19 דון 22/04/2017 09:02 תוכן מעולה
המון תודה שלמה, תענוג צרוף לקרוא.
18 שים 22/04/2017 08:34 מיקרוסופט
כתבה מדהימה ותודה שהארת את עיננו.
17 נפתלי 22/04/2017 08:11 תודה רבה אחלה כתבות
נהנה לקרוא את הכתבות שלך בשבת בבוקר ליפני שהילדים מתעוררים אין לי שאלות
16 אהוד 21/04/2017 23:15 פאלו אלטו
שלמה שלום האם תתאושש אי פעם? בתודה
סוחר 22/04/2017 17:30 שווה כמו צ'קפונייט ומרוויחה רבע (ל"ת)
שלמה גרינברג 22/04/2017 10:20 תתאושש ממה?
החברה, שוול סטריט העלתה לחלל וללא הצדקה (וכתבתי זאת לא פעם בסקירות על צ'קפוינט) ולא שונה מכפי שהועלו כוכבות אחרות כמו VRX ועוד, אינה צריכה להתאושש מכלום אלא מוול סטריט. המניה פשוט מתאמת עצמה לעובדות. החברה שהמכירות שלה עולות יפה לא מצליחה לעבור לרווחיות, גם לא תפעולית. היא עדיין מוערכת בהערכת חלל אבל זה לא אומר כלום לגבי העתיד.
15 גוניור 21/04/2017 13:23 כתבה מעולה
שלמה האם אפשר התייחסות או כתבה או הפנייה לכתבה שלך בנושא חברות האשראי
שלמה גרינברג 22/04/2017 10:09 איני אוהב תחום זה, משעמם אותי (ל"ת)
ומה עם תחום הפינטק? 23/04/2017 00:00 ומה עם התחום של המטבעות הדיגיטאלים? (ל"ת)
שלמה גרינברג 23/04/2017 11:45 כנ"ל אולי אכתוב על ויזה ספציפית
שהיא חברה מעניינת בפני עצמה
מה עם הביטקויין? 24/04/2017 02:07 נדמה לי שהמטבע הזה, הולך ומקבל הכרה עולמית רצינית (ל"ת)
14 מאיר 21/04/2017 13:12 מדהים.. תודה רבה שלמה
תודה
13 אלכס 21/04/2017 12:28 MSFT
שלמה תודה. הכתבות שלך בהחלט עוזרות בקבלת החלטות והבנת עומק של חברות בהם שוקל להשקיע. ככה זה היה עם IBM בה הגדלתי את החזקתי לאחר הכתבה שלך ואגדיל שוב עם כעת תרד עוד. גם NOK נכנסה למעקב וכעת גם MSFT תהיה במעקב. חושש מקניה במחירים האלו אבל אם ירד לכיוון 58 $ בהחלט אבדוק רכישה שוב תודה
12 עדי 21/04/2017 12:19 וליאנט vrx - אחד שטועה
שלמה שלום רב, אני לא יודע אם התייחסת בעבר לוליאנט, אבל אני בטוח שאתה מכיר את החברה. קניתי מניות שלה אחרי שהיא ירדה עשרות אחוזים (כ60% ירידה) מתוך הנחה שביל אקמן והחברה ידעו לצאת מזה, לטווח הארוך, כמובן שמאז היא ירדה הבעיה שקניתי עוד לא מעט כאשר גו פאפא עבר מפריגו לוליאנט מתוך הנחה שהאיש מקצוען ברמה הכי גבוהה שיש, אם הוא היה חושב שהחברה לא תצא מזה אז הוא לא היה עובר, בודאי לא היה עובר כאשר החוזה שכר שלו בנוי בעיקר על שווי המניה של החברה. רק שמאז ביל אקמן מימש את האחזקה שלו בהפסד עצוםםם וכמובן שמאז היא עדיין לא מפסיקה לרדת... כאשר החברה שווה כבר 3-4 מיליארד דולר ויש לה עשרות מיליארדים חוב, זה כבר הופך להיות לא נעים, מכישלונות כמובן גדלים, אני ישן טוב בלילה. בכול זאת מה אתה חושב, יש לחברה סיכוי סביר להתאושש? או שנצטרף לאקמן ונממש הפסדים. כמובן וכמובן שאני יודע שאף אחד לא יודע מה יהיה מחר, אני פשוט סקרן לנקודת מבטך. בתודה מראש ושבת שלום. (אגב סורי על הפוסט הארוך)
ננ 22/04/2017 08:45 ג'וזף פאפא בסך הכל להטוטן במספרים
פאפא עשה הכול להכשיל רכישה פריגו ע"י מיילן במחיר חלומי,שלא לטובת בעלי המניות,וזה כדי שמיילן לא תראה את הבעיה האמתית בפריגו קיבל גלגל הצלה מביל אקמן שלקח אותו להציל את וליאנט , שחשב שיעשה מה שעשה עם פריגו כשהבין אקמן שפאפא הוא טעות,אחרי שהתגלו המספרים האמתיים עם פריגו,מכר את מה שנשאר לו בוליאנט
Rsi 21/04/2017 20:09 המניה בדרך ל 5דולר (ל"ת)
שלמה גרינברג 21/04/2017 15:18 כיוון שדשתי בחברה הזו
אין ספור פעמים ואת שאני רואה כתבתי רק לאחרונה אז נא לחפש
אבי כהן 21/04/2017 21:58 שוב בקשר להכוונה VRX
מבדיקה חוזרת מצאתי כתבה שלך בנושא ממרץ 16 שקראתי בעבר. האם תוכל להתייחס בשנית לחברה?
אבי 21/04/2017 21:39 הכוונה לגבי VRX
שלמה שלום, ניסיתי לאתר כתבה של בנושא או התייחסות ללא הצלחה. אשמח מאוד להכוונה.
שלמה גרינברג 22/04/2017 10:08 אעשה זאת בקצרה
נתחיל בכך שזו קלסיקה של ניהול גרוע והתנהגות של וול סטריט. אוכל להראות לך שכול הכותבים, אם ב http://investorplace.com/2017/04/valeant-pharmaceuticals-intl-inc-vrx-is-a-dead-drugmaker-walking/#.WPr9zeS1t1s או ב http://investorplace.com/2017/04/valeant-pharmaceuticals-intl-inc-vrx-is-a-dead-drugmaker-walking/#.WPr9zeS1t1s (כדאי שתקרא הכתבות הללו שלדעתי מעניינות אבל נכתבות ע"י אנשים שמעולם לא עבדו בעבודה אמיתית בתעשייה) שמובילים המשקיעים במניה לדפרסייה גדולה מהנוכחית הם שגם הובילוה ל 200 דולר. אבל כול זה חלב שנשפך. התמונה האמתית היא שיש כאן חברה ביו רפואית שמוכרת (ב 2016) מעל ל 9.6 מיליארד, מפסידה 254 סנט על כול דולר הכנסה ומוערכת בפחות מ- 3 , מצב טוב בהרבה משהיה כשהוערכה ב 80 מיליארד. ההבדל כמובן בציפיות ובמה שקרוי "פסיכולוגיית וול סטריט. הבעיה הגדולה, החוב. אלא שמדובר בחברה שניהול טוב יכול להפוך . כנראה שבשלב הנוכחי אף מנהל טוב (לא כאלו ש"טובים" בתקשורת אלא טוב באמת) לא יסכים לנהל חברה שנמצאת בעין התקשורת. מה שיקרה הוא או שתגיע לביהמ"ש או שמישהו ייקח אותה לידיים. כרגע רק לספקולנטים
אין "גורואים" 21/04/2017 14:33 דרך אגב המסקנה ההכי חשובה מהמקרה שלך
אין "גורואים" כמו שאנחנו "חושבים". כן יש בלי סוף מובילי דעה שמסוגלים להזיז מניות גם של חברות ענק (מילה רעה או טובה של קארל אייקן על אפל). ויש לא מעט שקלעו בול בלא מעט מקרים וטעו באחרים. אבל בזה זה מסתיים. וגם כול המנכלים למיניהם - אנחנו קצת מתעלמים מכך שגם תנאי השוק נתנו להם רוח גבית בתקופה של פריגו וכו (אם היה נשאר פריגו לא הייתה בקרשים היום ?)
עדי 21/04/2017 19:27 אין ספק, אףףף אחד לא חסין מטעויות ואפילו טעויות קשות (ל"ת)
11 ארז 21/04/2017 09:43 התמחור של חברת מזור
שלמה שלום - גם לכה נראה שהתמחור בשמיים- שווי חברה של מעל 800 מיליון דולר כאשר ההכנסה הרבעונית היא בסביבות 10 מיליון דולר. המניה עלתה ב 180 אחוז ב 12 החודשים האחרונים.
שלמה גרינברג 22/04/2017 09:51 מזור
אכן, תמחור מטורף אבל לא יוצא דופן, בטח לא בחברות שמציעות טכנולוגיות על בציוד רפואי ובטח לא לאור מה שקרה בחביבתנו ISRG ולאור הרכישה והתמיכה של מדטרוניקס. מה עושים בנוגע לעניין הזה? מה שאני מציע מזה 40 שנה זה שמי שמחזיק MZOR מתקופות קשות, שימכור חלק ויישאר עם השאר בחינם. כך עשיתי כידוע לקוראים עם ISRG, EW ועוד אבל כך אני נוהג. זה שהמניה עתה ב % 180 בשנה האחרונה לא אומר מאומה, דברים שקורים כול הזמן.
10 yossi 21/04/2017 04:26 מכיל 22 ולא 222 (ל"ת)
9 יוסי 20/04/2017 23:43 מהו תחום ה-HIGH END שהזכרת שאפל שולטת בו? (ל"ת)
8 יוסי 20/04/2017 23:37 בהתחלה גייטס שלל את האינטרנט ולא האמין בו..אבל בהמשך
אחרי שהבינו שזה כאן כדי להשאר, הפנה באלמר את זעמו כלפי גוגל והבטיח לכאסח אותם. אבל כפוליטיקאי מיומן, גייטס השאיר כותרות שיאפשרו לו להזכר כ"אחד שחזה את האינטרנט" (וכמובן למייקרוסופט אין קשר ליצירתו).
שלמה גרינברג 23/04/2017 11:43 כ"אחד שחזה את האינטרנט" (
אכן, כפי שעניתי לך ב 6 אתה משווה אגסים לתפוזים. מהבחינה המסחרית הוא אכן חזה ההתפתחויות ולראייה המסמך שמוזכר בכתבה. למייקרוסופט יש קשר מוביל בהתפתחות הכלכלית של האינטרנט.
7 גבאי 20/04/2017 20:54 רדהיל
שלמה רדהיל צפויה לדווח בקרוב על שלב ו ניסוי. מה דעתך על הפוטנציאל של החברה?תודה
שלמה גרינברג 21/04/2017 09:33 "צפויה לדווח בקרוב "
דעתי נתנה מספר פעמים , כשנדע אולי נתייחס אבל זה עדיין חלום רחוק מאוד
גבאי 21/04/2017 11:07 מה זה רחוק מאוד?
שואל בשיא הרצינות לא בציניות מה נחשב כזמן ארוך ? 3-5 שנים בכלל בניסוים לא רק רדהיל
שלמה גרינברג 21/04/2017 15:13 שנים (ל"ת)
6 אפי 20/04/2017 17:46 סין
ציינת בין היתר את הצמיחה בסין. יש הרואים בחוב של סין (26 טרילון) תסריט דומה למשבר 2008. חברות ,בעיקר ממשלתיות שנטלו את רב החוב יתקשו לעמוד בתשלומי הריבית ומכאן תפתח שרשרת ארועים שתגרום למשבר פיננסי חמור.
שלמה גרינברג 21/04/2017 09:29 לא שאתווכח אתך
אבל המשפט שכתבת, "חברות ,בעיקר ממשלתיות שנטלו את רב החוב יתקשו לעמוד בתשלומי הריבית ומכאן תפתח שרשרת ארועים שתגרום למשבר פיננסי חמור." אינו תואם מציאותץ. תבדוק את מהות החובות, למי הן חייבות ובאמצעות "שרשרת אירועים" אם תעשה מחקר נכון, תבין שהמשפט הזה פשוט אינו רציני. סין יכולה "לקרוס" אבל לא מהסיבות שציינת. כרגע, על כול פנים העובדות שונות לחלוטין
5 יוסי 20/04/2017 17:20 גייטס לא המציא ה-DOS, אלא קנה אותו ב-50 אלף דולר...וגם
את חלונות הם לא המציאו, אלא "גנבו" מאפל (כתבו בהסכם שמותר להם "לשפר"...וזכו במשפט). הגאונות היתה בהבנה שהתוכנה היא הענין (ולא הברזלים), כמו שהזכרת...ובכך שאפשרו לציבור להעתיק התוכנה, וכך העיפו מהשוק המתחרים.
ש 22/04/2017 11:45 גנבו, קיבלו השראה, לא משנה עכשיו.
קיבלו השראה מאפל. ואפל קיבלה השראה מזירוקס... אז מי גנב ממי? ;-)
שלמה גרינברג 21/04/2017 09:26 ידע מדהים
אגב, ללא מייקרוסופט אתה הרי יודע שאפל לא הייתה קיימת היום
יוסי 22/04/2017 18:52 ביל גייטס ביטל בהתחלה את האינטרנט,עד ש"נכנע" לגוגל
גייטס בהתחלה, ביטל את האינטרנט (ולכן פספס ואפשר לגוגל הבכורה, ממש כמו שהוא עשה ל-IBM). בהמשך הוא ובאלמר "כעסו" גם על גוגל וגם על דפדפן שהקדים והתחרה באקספלורר (את אותו דפדפן הם ניצחו, אבל הפסידו לגוגל...ולאנדרואיד בסלולאר)
שלמה גרינברג 23/04/2017 11:40 "ביטל את האינטרנט"?
המסמך, "Internet Tidal Wave memo" נכתב, כפי שהזכרתי בכתבה, ב 1995 והפך לאסטרטגיה הרבה לפני שהאינטרנט הפך למה שהפך מהבחינה העסקית. גייטס לא "פספס" כלוםן כי מייקרוסופט מעולם לא התיימרה לשמש כחברת תשתיות אלא כחברה שמשתמשת באינטרנט לצורך קידום עסקיה. אתה מבלבל דברים.
שלום 22/04/2017 09:36 זאת גם הסיבה שגייטס פחות מעורב
גייטס פחות מעורב בחברה בגלל ההבנה שיש הרבה חברות יש הפריה והתקדמות. זה שהוא ישלוט רק יעלה את כולם נגדו ויצור לו התנגדויות רבות.גייטס גם הבין שאומנם יש לו הרבה כסף אבל כולם באנטי עליו, ובאיזהשהו שלב כדאי גם שיהיה דעה טובה עליך כי "טוב שם טוב משמן טוב".
4 הדלקן 20/04/2017 16:48 מניית rds.b
שלום שלמה... אשמח לדעתך לגבי רוייל דאטש.. אני שוקל לקנות בשביל הדיבידנד בלבד. להחזיק "לנצח" לפנסיה.רעיון הגיוני? תודה
שלמה גרינברג 20/04/2017 17:49 איני עוקב
עוקב אחרי CVX בקבוצה זו
3 טמיר 20/04/2017 16:45 סל שכולל את כולן
שלמה תודה על הכתבה.האם אתה מכיר סל שכולל את:Appl intel googl fb amzn csco msft. ? כמה סלים מרכזיים שהזכרת כוללים רק חלק מהניירות.תודה רבה
שלמה גרינברג 21/04/2017 09:23 תחשוב לרגע על השאלה טמיר
באיזה מדדים כולן נמצאות? קח למשל את CSCO, לך לאתר הסלים, www.etfchannel.com תכניס CSCO ולחץ על ב "באיזה סלים המניה נכללת" ותקבל הכול. סיסקו נמצאת ב 111 סלים. אח"כ תקח את אחד מהם, למשל SPY ותבדוק, באותו האתר, מיהן החברות הכלולות בו ובמקרה זה תגלה שכולן.
מקסי 21/04/2017 13:22 צודק שלמה, אך ישנה באתר זה דרך פשוטה יותר
באם אנו רוצים לאתר etf שכולל בתוכו רשימה גדולה של מניות (למשל אלו שהשואל ציין: Appl intel googl fb amzn csco msft) ניתן, בתוך האתר שציינת, לבחור בלשונית etf finer , ושם להקיש בשדה את שמות כל המניות. התוצאה תמוין לפי אחוז החזקה של כלל המניות שהוקשו.
שלמה גרינברג 22/04/2017 09:40 צודק (ל"ת)
היועץ1 21/04/2017 01:32 מכיל את כולם
Qual
טמיר 21/04/2017 11:08 תודה יועץ1 .. (ל"ת)
יוסי 20/04/2017 23:41 לכל סל היגיון משלו. שלמה הזכיר את QQQ... (ל"ת)
2 סופראנו טוני 20/04/2017 16:42 שלמה דעתך על הדוח של ibm
תודה רבה
שלמה גרינברג 20/04/2017 17:05 כשאגיע אליו אוכל לתת דעה (ל"ת)
1 אבי3 20/04/2017 16:17 שלמה כתבה יפה מדיהמה אחת החזקות כמה דברים
1)עכשיו נזכרת? מייקרוסופט כבר מזמן בראש, מאז נאדלה2)אם אני לא טועה באלמר לפני שהתפטר קנה את נוקיה3)באלמר היה לא רע אבל לדעתי גם לא טוב, פיספס הרבה מהפכות בזמנו שלפי מה שנראה מבחינה היסטורית לא היה קורה עם גייטס4) הרבה שואלים את עצמם איזו חברה תגיע ראשונה למיליארד אני מהמר עליה רבותיי מאז 2014 5)הבעיה עם השקעה בחברות כאלה שגם אם תגיע למיליארד זה ״רק״ מאה אחוז עלייה אין הרבה אחוזים כבר להתקדם לעומת nvda לדוגמא
שלמה גרינברג 20/04/2017 17:06 אז תקנה נבידיה
ואני כתבתי על מייקרוסופט כמה פעמים, כולל כשנאדלה נבחר כמנכ"ל
אבי3 20/04/2017 18:43 חח נעלבת?יש לי גם וגם(: (ל"ת)
אבי3 21/04/2017 10:28 שלמה אני מתכוון בסך הכל ש:
1)לא ידעתי שנאדלה החליט ובאלמר רק הסכים כי זה היה בזמנו ובעיתונאות רשמו כמה פעמיים שנאדלה לא מת על הקניה הזו בדיעהבד(לא שאני מאמין לזה אבל חשבתי שזה לפחות אומר שהוא לא היה שזה קרה).2)לגבי nvda התכווונתי לומר שהיא שווה פחות אז יש לה יותר לאן לעלות יותר קל להפוך 50 ל200 מאז 500 ל2000והיא הייתה רק דוגמא 3)מושקע ב מייקרוסופט מאז 2012 ולא חושב למכור4)לדעתי באלמר פספס את מהפכת המובייל בגדול ואת אייפוד של אפל בזמנו, בתקופת גייטס כל דבר גם אם אפל הקדימו אותו הוא שיווק את המוצרים שלו טוב ויותר ומהר יותר וחזק יותר, זו דעתי, לדעתי ואי אפשר לדעת את זה גייטס כמנכל לא היה מאבד את ההובלה לאפל.5)מאז 2000 לאט לאט גייטס יותר איבד עניין בחברה לטעמי
שלמה גרינברג 21/04/2017 09:15 נעלבתי? ממה?
ראשית נאדלה הוא שעשה ההחלטה על נוקיה, בהסכמה מלאה של באלמר (שכבר לא היה בחברה אבל התחיל המהלך) ושל מועצת המנהלים (פה אחד). אגב, אם אתה רוצה לדעת טיפה יותר עובדות אז כאשר אתה קונה מניה לטווח ארוך ומאמין בחברה תבקש את התעודות הביתה ואו אז תקבל דיווח עדכני, נכון וישר מהישיבות כבעל מניות רשום. לדעתי באלמר לא פיספס כלום וכך כתבתי, הכול נעשה בתיאום מלא עם גייטס. ההחלטה לגבי השקעה אינה השוואתית. אתה כותב לגבי אחוזי עלייה, שעדיפה NVDA, מה הקשר? האחוזים? ואם תבדוק תגלה גם שאתה טועה בנידון.
אבי3 21/04/2017 10:33 אני גם רואה את נאדלה כמקדם עניינים הרבה יותר חכם
באלמר המשיך את דרכו של גייטס באופיס וחלונות, לעומתו נאדלה חזק בכל דבר טכנולוגי עתידי שהוא נכנס אליו מהסרפס שמפרק את אפל וסמסונג לאט לאט, בענן הוא תופס את ההובלה, באינטרנט הדברים, בכל דבר יונדוס בכל מקום, משקפי מציאות רבודה שמייקרוספט הציגה ראשונה ועוד ועוד אני מניח.נאדלה פשוט הפך את מייקרוסופט מחברת ענק לחברה סופר דופר כמו אפל וגוגל
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.