21:06 מניית אמריקן איירליינס מזנקת 1.8%, ברקע לרכישה חברה סינית >>

19:25 ברקע לתיקון בשווקים: מדד הפחד (VIX) נופל היום ב-6%

19:24 הנפט מטפס 1.8% למחיר של 48.6 דולר לחבית

18:56 סגירה חזקה באירופה: הדאקס זינק 1.3%, הפוטסי עלה גם כן >>

17:18 בגולדמן מוכנים לתיקון בשוק ומצביעים על הסיכון הבא בשווקים >>

16:45 מחר: עיצומים במשרד הרווחה, לא יינתן שירות בלשכות ברחבי הארץ

16:13 בית משפט כלכלי יוקם בעיר חיפה >>

15:24 מניית מנדלסון מזנקת 6% במחזור חריג, ללא הודעה >>

15:25 מניית העל בוול סטריט שזוכה היום להמלצה לוהטת >>

14:31 מנכ"ל צמח המרמן: "רק הפחתת מס לענף הבנייה תביא לייצוב מחירי הדירות" >>

13:27 ברק רגב מונה למנכ"ל Google ישראל

13:23 מחר תחל ועידת ההשקעות השנתית Israel Dealmakers בסן פרנסיסקו >>

12:26 השרה שקד: "לא פוסלת אפשרות שאתמודד על ראשות הממשלה"

11:55 צומת עזריאלי נחסמה לתנועה בעקבות הפגנת מאות עובדי "חיפה כימיקלים"

11:07 אקסלנס על שטראוס: "דו"ח חלש מאוד לרבעון הרביעי'" >>

10:17 בולטות בת"א: רציו יהש יורדת 0.59%, פרוטרום יורדת 0.19%

10:14 בולטות בת"א: מזור רובוטיקה עולה 4.45%, דיסקונט עולה 2.17%

09:38 ביהמ"ש המחוזי בנצרת זיכה פה אחד את תושב הצפון שהואשם ברצח אמו

09:33 לאומי מעדכן מטה את מחיר היעד לאיידיאו ל-55.5 שקלים >>

08:49 הדולר נסחר הבוקר בירידות לרמה של 3.609 שקלים

08:34 הבוקר: כוחות הריסון של חמאס לכדו אדם שניסה להסתנן מעזה לישראל

08:30 ארה"ב: טראמפ קרא לחקור את קשריהם של ביל והילרי קלינטון לרוסיה

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות
הבחירה הנכונה

בתחום שהוא ללא ספק הכי מעניין כיום בעידן טראמפ - איך כדאי להשקיע?

פרשן וול סטריט של Bizportal על התחום שצפוי להיות הדבר הכי גדול בשנים הקרובות
 |  71
הבחירה הנכונה
Share
כנראה שהנתון שהופיע לאחרונה ומיד "הועלם" מהתקשורת, שכ-90% מתושבי ישראל מרוצים ממצבם, אימתי אחרת למה לא משוחחים בו יותר בתקשורת? באירופה למשל, שאליבא מומחים עומדת בפני התפרקות/התרסקות/היפרדות ועוד יצא השבוע ה-Sentix research group's euro zone index שמראה שסנטימנט המשקיעים החיובי לגבי גוש האירו הגיע לשיא של עשור, 20.7 נקודות. מדד זה, שמקורו בפרנקפורט, נחשב כאמין ביותר ביבשת.


"the potential threat of a sudden halt to the economic recovery is off the table" אומרת הודעת Sentix וטראמפ, עד כמה שזה מרגיז כמה אנשים, עושה כול מאמץ, די בהצלחה, לעמוד מאחורי הבטחותיו. מה פלא לפיכך שהשווקים מסרבים לתקן? ואחרי מה שראינו ושמענו מהנכבדים כבל את יחימוביץ' אפילו נתניהו מתחיל להיראות טוב יותר. כל מה שאנחנו מנסים לומר, תבדקו כול דבר לבד, זה קל ואפשרי.

להשקיע בתשתיות בארה"ב 

אין כרגע תחום מעניין יותר להשקעה בארה"ב מאשר ההשקעה בשדרוג התשתיות שם לסוגיהן, במיוחד תשתיות הבסיס כמו התחבורה (כבישים, גשרים ומסילות), התקשורת, התחזוקה, מערכות המים ועוד. למעשה, הדבר היחיד כך נראה שגם הרפובליקאים וגם הדמוקרטים בארה"ב מסכימים עליו הוא שמצב התשתיות שלהם נוראי, חייב שדרוג ומהר.

מי שהשתמש לאחרונה ברשת הרכבות מהסוג של ה–Long Island Expressway, מי שחצה גשרים ברחבי ארה"ב או העיף מבט על מערכות התקשורת בערים הגדולות ומי שטרח לבדוק את מערכות השינוע של המים והטיהור שלהם יודע שמצב התשתיות בארה"ב דורש מדיניות חירום לאומית. האיגוד הלאומי של המהנדסים האזרחיים, בתחזית המעודכנת ביותר שלו, ממאי 2016, קבע שבין 2016 ל-2025 תצטרך ממשלת ארה"ב לתקצב השקעה של 3.2 טריליון דולרים רק כדי לשמור על הקיים (בין השאר קבע האיגוד שצריך מידית לשדרג או להרוס ולבנות מחדש 50,000 גשרים ברחבי ארה"ב) ונכון לרגע זה "חסרים" לתקציב זה 1.4 טריליון דולרים שאותם, על פי התכנית שהתגבשה עוד בימי הנשיא אובמה, יגייס הממשל "ממשקיעים פרטיים".

למה משקיעים ישמחו להשקיע סכומי עתק כאלו בתכנית שיפוצים ממשלתית? כי מדובר בהשקעה אידאלית למשקיע המוסדי, ההגיוני ולטווח הארוך. מדובר בסוג השקעות שפוטנציאל אי הוודאות, בהשוואה להשקעות אחרות, נמוך מאוד, בהשקעה שאינה קשורה למדדי מניות או אגרות חוב, שמשלמת דיבידנד גבוה יחסית להשקעות אחרות ושההיסטוריה מלמדת שיחס הסיכוי/סיכון של השקעות אלו גבוה.

שיפוץ ושדרוג התשתיות זו אחת ההבטחות המרכזיות של הנשיא טראמפ במסע הבחירות ולפי האנשים שמופקדים על העניין (כמו וילבור רוס וסטיבן מנוחין) הדבר יבוצע. כאשר הנזילות מציפה את השווקים וכל אלטרנטיבות ההשקעה הרציניות או שיקרות מידי או בלתי כדאיות כלכלית אז אין זה פלא שציבור המשקיעים מחפש השקעות מהסוג הזה.

המשקיעים לא המתינו לטראמפ כדי לקבל החלטות בנושא. נכון לסוף 2016 כבר היו בקרנות וסלי תשתיות מניות בשווי 2 טריליון דולרים, פי יותר מ-10 מאז תחילת המאה, הציבור, כרגיל, מבין את הצורך לפני מנהיגיו וב-2017 מצב התשתיות קריטי ומן הסתם הכסף ימשיך לזרום. אגב, 60% מהכסף מושקע בחברות שירות (גז, נפט, פחם) להפקת אנרגיה וכוח והיתרה, 40%, מפוזרת במניות  בתחומי התשתיות מהסוג של "המשתמש משלם" כמו שיפוץ שדות תעופה, נמלים, כבישי אגרה, תשתיות לרכבות ועוד.

נתון מעניין נוסף הוא ש-65% מכל הפרויקטים שהחברות שמיוצגות בקרנות נעשים מחוץ לארה"ב (קשה לדעת אם "ציבור המשקיעים מודע לכך או לא). מאותו רגע שממשל טראמפ יפרסם את תכנית עבודתו בנידון אין שום ספק שנראה תנועה אדירה של כספים נוספים לקרנות ולסלים שעיסוקם בנושא. התשתיות בארה"ב, למרות ששם ההזדמנות היותר מעניינת, מייצגות רק חלק מהצמיחה הצפויה בהשקעות תשתית גלובליות. לפי  Ivestmentnews.com ערך ההשקעות הגלובליות בתשתיות, שבשנת 2015 הוערך ב-50 טריליון דולרים, יגיע, ב-2030, ל 110 טריליון.

איך להשקיע בתחום?

תתחילו בבקשה עם המאמר של שילה אולסון מה-16.2 באתר ה-Investopedia ותקבלו תמונה ברורה על המצב. הבעיה הכי גדולה שעומדת בפני משקיע התשתיות אינה שונה מזו שבשאר הסקטורים בכלכלה, לזהות במה בדיוק להשקיע, לזהות את המניות "הנכונות" שהרי מדובר בסקטור ענק ואמורפי.

האם אני, כמשקיע, מעוניין בתשתיות התקשורת ובוחר בסיסקו (סימול: CSCO) או אולי תשתיות התחבורה, כבישים וגשרים, מעניינות יותר ואז אני בוחר בקטרפילר (סימול: CAT) שהיא החברה הראשונה שעולה בראש כמייצגת בניית תשתיות (קשה לתאר פרויקט גדול בארה"ב, אפילו בעולם, ללא השתתפותה). האם עליי להתמקד דווקא בזכייני הפרויקטים הממשלתיים בתחום כמו Aecom (סימול: ACM), שנחשבת כחברה המובילה בתכנון, הקמה, מימון ותפעול  של פרויקטים של תשתיות עבור הממשל והסוכנויות שלו או חברות ההנדסה והבניה של  תשתיות כמו קבוצת ג'ייקובס (סימול: JEC) או Fluor  (סימול: FLR).

חשוב כמובן להזכיר ענקית כמו GE שאין פרויקט תשתית ללא השתתפותה, בטח בארה"ב וחברות כמו סימנס (סימול: SIEGY בארה"ב) או Atlantia (סימול: ATL) האיטלקית ואולי שניידר אלקטריק (סימול: SBGSF בארה"ב) מגרמניה או, למי שמתמקד בתשתיות הטיפול במים, בויאוליה (סימול: VEOVY בארה"ב) שיוצאת ממשבר ואוספת פרויקטים של מים בכול רחבי העולם.

לצד בעיית הבחירה הנכונה ישנה כמובן "בעיית הכותרות" שכמובן אינה פוסחת גם על התחום הזה. תסתכלו לדוגמה מה קרה מאז קיץ 2014 עם CAT. במהלך 2014-2015 החליטו המומחים שצריך לברוח מהמניה הזו בגלל "ההתרסקות של הכלכלה הסינית וההאטה הגלובלית" ו"עזרו" בכך לחתוך מערכה כ-50%, מ-112 דולר ביולי 2014 ל-60 דולר בפברואר השנה (במהלך 2015 עבר הקונצנזוס לדעה שלילית על החברה ואז 15 מתוך 23 האנליסטים עברו לעמדת HOLD, חמישה להמלצת מכירה ורק שלושה עברו להמלצת קניה לקראת סוף 2015). אבל מאז תחילת השנה עלתה המניה בכ-60% והיום, במחיר של 95 דולר, 11 מתוך 23 אנליסטים ממליצים לרכוש המניה, 2 מהם עם "קניה חזקה" וזאת למרות ששום דבר דרסטי לא קרה לעסקי קטרפילר, היא אפילו לא הכתה את ציפיות הקונצנזוס.

אז מה גרם לעליות?

ההערכה שלנו היא שהסיבה לכך קשורה לציפיות להתפתחויות חיוביות בתחום התשתיות (גם קרנות וסלי תשתיות זכו לאותה עדנה וברובם CAT כלולה). אם תבדקו אצל המתחרות
כמו Deere (סימול: DE) או Komatsu (סימול: KMTUY) או היטאצ'י (סימול: HTCMF), תגלו בדיוק את אותו המסלול. אחת החברות היותר מעניינות כרגע ושנמצאת באחד מתחומי התשתיות החשובים ביותר היא ויאוליה (סימול: VIE.PA) הצרפתית.

זו השקעה מעניינת כי ענקית המים הזו יוצאת ממשבר ומתהליך רה ארגון שהחל בסוף 2012 ודעתנו היא שהאנליסטים, במקום לעקוב אחרי ההתפתחויות בחברה שבויים בקונספציית "משבר האירו", הברקזיט (ויאוליה מטפלת בפרויקטים רבים בבריטניה) והעובדה שהחברה עדיין מפגרת אחרי הקונצנזוס ואנחנו אומרים לכם שהחברה כבר חצתה המשבר. תחום תשתיות המים הוא התחום החשוב בעולם לקיום המין האנושי והמפגר ביותר מבחינת הפתוח שלו ו-ויאוליה מובילה אותו.

אבל אסור למשקיע הסולידי/הגיוני שמחפש השקעה בתשתיות "לבנות" על חברות כמו CAT או VIE.PA. אנחנו מאמינים שכמו בכול סקטור אחר עדיפה, למשקיע מהסוג הזה, השקעה בסל או קרן בתחום ולפי ה U.S. News and World Report יש כרגע 89 סלים וקרנות שממוקדות בתשתיות.

הרי לכם 2 דוגמאות, של קרן נאמנות ושל סל, שנחשבות ראויות: הקרן של בית ההשקעות Lazard, ה-Global Listed Infrastructure Portfolio (סימול: GLFOX) שנבחרה כ"מוצלחת" ביותר על ידי העיתון וע"י אתר המורנינגסטאר וסל התשתיות הגלובלי iShares Global Infrastructure (סימול: IGF). אגב ולמרות העובדה שההשקעה בתשתיות בארה"ב מועדפת (בעיקר בשל ההחלטה שקיבל טראמפ) לא מצאנו קרן או סל "אמריקאים" נטו והסיבה פשוטה, במהלך השנים האחרונות עברו החברות האמריקאיות לפעילות גלובלית ענפה וברובן הפעילות הגלובלית (במיוחד במזרח ובאפריקה) גדולה מזו שבארה"ב.

GLFOX מנוהלת כאמור ע"י בנק ההשקעות Lazard ומנהלת כ-3.6 מיליארד דולרים ומשקיעה במניות של כל הסקטורים בתשתיות, מחברות שירותים דרך חברות כבישים, רכבות ותשתיות שדות תעופה ותקשורת. הקרן מושקעת כרגע ב-26 חברות בהובלת Atlantia (סימול: ALT) מאיטליה, CSX האמריקאית, Vinci SA (סימול: DG) הצרפתית, SES SA (סימול: SESG) מלוכסמבורג ו SNAM (סימול: SRG) האיטלקית.

לקרן מדיניות של בחירת חברות תשתיות ולא קבלני משנה. IGF זה הסל הגדול בתחום, מכיל 96 חברות ו-1.42 מיליארד בניהול. החברות המובילות בסל הן: Atlantia, ענקית כבישי האגרה והטיפול בהם Transurban Group (סימול: TCL), מקימת שדות התעופה מספרד Aena SA (סימול: AENA), ענקית תשתיות האנרגיה קינדר-מורגן האמריקאית (סימול: KMI) ו-Nextera Energy (סימול: NEE), ענקית מרכזי הכוח והשינוע בצפון אמריקה בעיקר ושמנייתה חצתה השבוע את שיא כול הזמנים שלה (אגב, רוב החברות המובילות בסל ובקרן נמצאות כרגע ברמות השיא).

לא תמצאו בסלים ובקרנות הללו מניות כמו CAT או VIE.PA כיוון שהראשונה נחשבת כקבלן משנה ומופיעה בקרנות והסלים שמייצגים חברות גלובליות מובילות ואילו השנייה אינה כלולה בגלל שיש סלי מים ממוקדים.

סיכום

לנו אין ספק כלל ש"פינת תשתיות" תתרום חיובית לתשואת תיק ההשקעות אבל מה שעשינו כאן הוא רק פתיחת צוהר לתחום, מכאן אתם לבד בשטח. והערה קצרה לסיום (שתסבך לכם החיים טיפה יותר): השבוע הודיעו AT&T (סימול: T) וג'נרל אלקטריק (סימול: GE) שלאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והתזוזה לכיוון השקעות התשתית בארה"ב הן מתחילות בפרויקט ה-smart city infrastructure שיאפשר לערי ארה"ב ליהנות מ"פקוח על איכות האוויר, מעקב אחרי פעילות עולם תחתון (ירי ופריצות), חנייה אופטימלית ופקוח מלא על תנועה בעיר...". 

GE, שגם תשקיע מיליארד דולר בפרויקט, הקימה חטיבה בשם Current שתרכז הפעילות מבוסטון. העיר הראשונה שכבר הופכת ל"עיר חכמה" היא סאן דיאגו בקליפורניה שם כבר מתקינים 3200 מערכות סנסורים שיחברו את כול מערכות החשמל והכוח בעיר ואילו בוסטון הודיעה שגם היא נרשמה. אז הרי לכם נישת ענק חדשה, smart city infrastructure שהפוטנציאל בה לא פחות מהמכונית האקולוגית.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

71 תגובות ב-28 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
28 הכול הפוך על הפוך 16/03/2017 09:17 אתמול אחרי העלאת הריבית
כשאנחנו רואים שהבנקים יורדים BAC C WFC VFH (וזה לא שהם עלו בימים לפני העלאה) ורואים את הזהב עולה 2 אחוז. מראה איך כול ניסיון לניתוח הגיוני לא שווה הרבה (לפחות בטווח הקצר). וזו העלאת ריבית שכולם ציפו לה וכול הסיפור היה על מה יופיע בהודעה ובמסיבת העיתונאים לגבי המשך השנה.
שלמה גרינברג 16/03/2017 11:22 כשאנחנו רואים שהבנקים יורדים
(וזה לא שהם עלו בימים לפני העלאה) באמת? לא עלו? תבדוק שוב מה קרה למניות הבנקים בחמש השנים האחרונות ובמיוחד בחצי שנה האחרונה. הזהב עלה בגלל החששות מאירופה ואיזה ספור היה ? נכון, מאז 2008 אני מזהיר מפני התייחסות לטווח הקצר
27 שמואל 15/03/2017 16:26 twtr נהפכה לבדיחה ? אכן? גם טראמפ לא עוזר
מה קרה עם החברה האם באמת לא שווא כלום
שלמה גרינברג 15/03/2017 17:15 מה הקשר לטראמפ?
החברה לא מצליחה להרוויח וגם המכירות אינן צומחות וכנראה אפילו הסיכויים שמישהו ירכוש אותה נעלמים, כך חושב השוק שלעיתים קרובות זו הסיבה הטובה לקנות
שמואל 15/03/2017 21:45 טראמפ כל הזמן מפרסם בטיוטר
זה היה סתם כבדיחה
26 Winter Storm Stella 14/03/2017 21:22 AAL UAL DAL LUV
ירידות מדהימות בימים האחרונים בהנל - התחיל עם צפי לרבעון ראשון חלש יותר והמשיך עם סופת השלגים - והכול במקביל לממש קריסה במחיר חבית נפט שהתרחשה בימים האחרונים (מ 55 ל 48 דולר)
25 שמואל 14/03/2017 17:35 חברת JUNO
שגם היא מפתחת תרופה לסרטן דומה לחברת KITE או שזו חברה שונה . תודה
שלמה גרינברג 15/03/2017 08:25 האויב אותו אויב
הפלטפורמה דומה אבל אסטרטגיית הלחימה בסרטן שונה בין החברות. להדיוט זה נראה דומה מאוד. ההתקדמות הטכנולוגית פותחת אפשרויות בתחום החיסונים ושתי החברות מנצלות זאת. "הבעיה" שלהן היא זמן, כסף ובמיוחד תחרות מול ענקיות כמו נוברטיס ו Celgene
שמואל 15/03/2017 16:19 שלמה .תודה ושוב תודה.
אכן למדתי שוב דברים חדשים. אני מנסה לחשוב שאם החרות הקטנות יצליחו ערכן יעלה פלאים ואם החברות הגדולות יצליחו התשואה לא תהייה כזו גדולה. אולי אני טועה
kite 15/03/2017 09:44 בהפוך על הפוך קייט חטפה השנה יריה ברגל
לדעתי קייט נחשבה בעיני אנליסטים כאחת המועומדות לקבלת הצעת רכש ב 2017. אבל אחרי שעלתה ב 90 אחוז מתחילת השנה (והיא קרובה לשיא של כול הזמנים) - זה מקשה על הגדולות להצדיק הגשת הצעה בפרמיה שלא תאפשר לקייט לסרב.
שמואל 15/03/2017 16:16 תודה על התגובה. למדתי (ל"ת)
24 יוסף 14/03/2017 16:17 שלמה, אשמח לדעתך על מנית TX (ל"ת)
שלמה גרינברג 14/03/2017 17:46 לא עוקב (ל"ת)
23 ירוחם 14/03/2017 15:23 שלמה מה דעתך על ננו דיימנשן (ל"ת)
שלמה גרינברג 14/03/2017 17:57 הפסקתי לעקוב ממזמן (ל"ת)
22 עמית 14/03/2017 09:26 עסקת מוביילאי בעיניים של משקיע אינטל
שוקל זמן רב/מחכה לתיקון כדי לרכוש את אינטל כעת העסקה "טרפה את הקלפים" לא יודע עם המחיר אסטרונומי ששולם או שהפוטנציאל כעת של אינטל עלה
שלמה גרינברג 14/03/2017 10:57 "טרפה את הקלפים", למה?
אינטל, לדעתי, עשתה הצעד הנכון מבחינתה, עולה ורטיקלית בנישה החדשה של המכונית שיצרה מהפכת הטכנולוגיה וכדי להיכנס למשחק הזה המחיר אינו אסטרונומי כלל, אסביר זאת בעתיד.
אביחי 14/03/2017 12:35 אינטל עשתה את הצעד הנכון מבחינתה? האמנם?
15 מיליארד $ זה לא מחיר אסטרונומי? מניין בכלל הבטחון שאינטל תתפוס נתח מרכזי בשוק החדש הזה? והכי חשוב - השוק (מבחינת אינטל) לא אוהב את העסקה - ירדה אתמול 2% במחזור גדול! זה לא אומר משהו?
שלמה גרינברג 14/03/2017 17:53 תקרא שוב את מה שכתבת בבקשה
סכום אסטרונומי? לחברה 52 מיליארד דולר בקופה לפני הרבעון הנוכחי מה פירוש אסטרונומי? כמה שילמה פייסבוק אינסטגרם ווואטס ה שילמה מייקרוסופט עבור סקייפ? תלוי בתוצאות שהם צופים לטווח הארוך ומדובר על תחום ענק. מנין הביטחון? לפי השאלה הזו אסור לרכוש שום חברה בשום תחום, אינטל מן הסתם בדקה והחליטה והיא הרי רכשה, עד היום, למעלה מ 110 חברות והכול הצליח. השוק לא אוהב? למה? בגלל תגובה כזו? תבדוק כול רכישה גדולה ותגלה שהרוכשת, כמעט תמיד יורדת.
21 גדי 14/03/2017 09:14 בעבר היית אופטימי על VRX
עדיין אופטימי? או שכבר לא?
שלמה גרינברג 14/03/2017 10:53 תוכל להראות לי היכו?? (ל"ת)
מ 3.2016 14/03/2017 09:33 לא מדוייק ראה הכתבה של שלמה
המניה שהתרסקה ב-90% והציתה טלטלה ענקית בוול סטריט - הנה הסיפור המלא פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס השבוע לחברה הענקית שבפתאומיות פשוט התרסקה שלמה גרינברג | 26/03/2016
20 פורסם אחרי המסחר 14/03/2017 09:06 VRX ביל אקמן הרים ידיים ומכר בכול
Ackman’s Pershing Square cuts losses by selling entire stake in Valeant Mar 13, 2017,
שלמה גרינברג 14/03/2017 10:58 זה שאקמן מכר לא אומר מאומה (ל"ת)
19 שמואל 13/03/2017 22:49 מנית KITE יש אמת מאחורי
העליות החזקות או זה סתם הרצה פרועה.
שלמה גרינברג 14/03/2017 11:06 ברור שיש אמת אבל העצמה מוגזמת ו
העליות באו בעקבות ההודעה על התקדמות ה - axicabtagene ciloleucel, קולטן אנטיגן שהיא מפתחת כנגד non-Hodgkin lymphoma (סוג סרטן דם) באמצעות תאי דם לבנים T-CELLS. הצלחה כאן זה ספור גדול אבל הדרך עדיין ארוכה מאוד.
שמואל 14/03/2017 15:50 שלמה .תודה על הארתך.כן ב א (ל"ת)
18 דרור 13/03/2017 18:12 איך קונים את VIE.PA?
מצאתי אותה בגוגל פייננס אבל לא ברשימות של הברוקר - מופיעים רק BONDS של חברה זו
שלמה גרינברג 13/03/2017 19:19 שואלים את הברוקר שלך
המניה נסחרת בכול בורסה מרכזית בעולם
עמית 14/03/2017 09:19 veoey (ל"ת)
17 רועה צאן 12/03/2017 15:19 שלמה מה דעתך: מדטרוניק, פריסייל ואקספידיה.
הי שלמה, מה דעתך על חב' מדטרוניק כיום והאם לדעתך היא מהווה הזדמנות? כנ"ל לגבי פריסייל לעומת אקספידיה? תודה מראש!
דגן 13/03/2017 16:57 מיותר להשקיע בחברות שציינת.
חכה לתיקון וקנה טאואר\מלנוקס\טסלה.
שלמה גרינברג 12/03/2017 15:37 אתה לא חושב שאתה מגזים? תוסיף עוד כמה (ל"ת)
16 משה ראשל"צ 12/03/2017 06:29 הכי מעניין בכתבה היתה הפתיחה - 90 אחוז מהאזרחים מרוצים
ועוד יותר חשוב אמר שלמה שהתשקורת מיהרה להעלים נתון חשוב זה כי הם יצטרכו שוב ל"האשים" את נתניהו במצב נוראי זה מערכת ביזפורטל תמשיכו להשתדל להיות אובייקטיים אחרת תאבדו את הרלוונטיות שלכם כמו ידיעות של נוני וערוץ 10 המזוהם
ותיולים באולם 12/03/2017 09:25 רס"ר יפרח ממליץ על פנסיה תקציבית, דירות להשקאה מקינוסים
רס"ר יפרח ממליץ על פנסיה תקציבית, דירות להשקאה מקינוסים ותיולים באולם עם דרקון צרפתי היום בקבע על 25 שנות עבודה ניתן לקבל 70 שנות פנסיה. 25שנות עבודה (מגיל 21 עד 46). 40 שנות פנסיה (גיל 46 עד 86). 30 שנות פנסיה נוספות לפיליפינית הצעירה יחסית שמתחתנים איתה (קיצבת שארים). אין סוף לקומבינות
לא מחובר 12/03/2017 12:14 כרגיל החיים דבש לכול "המחוברים" למיניהם (ל"ת)
15 יוסי 12/03/2017 01:29 ומה בתחום המתכות, שקשור בחלקו לתשתיות? (ל"ת)
שלמה גרינברג 12/03/2017 14:21 מה אתו? (ל"ת)
כפיים למוביילאיי! 13/03/2017 21:43 האם אינטל לא שילמה הרבה מידי על מוביילאיי..? (ל"ת)
יוסי 13/03/2017 21:40 הגיוני שהברזל למשל, יעלה עם התשתיות, לא? (ל"ת)
14 רפול 11/03/2017 22:33 מכיר unh ?
לא מפסיקה לעלות.דעתך עליה אם יש?
שלמה גרינברג 12/03/2017 13:57 מכיר
מדובר בחברה לביטוח ושירותי בריאות כמו AET או HUM או MGLN שגם הן "לא מפסיקות לעלות ובמיוחד לאור הניסיון לביטולך האובמה קר
13 אבי 11/03/2017 18:25 השקעתי בפלדה אמרקאית.
בראיה היסטורית נסחרת נמוך מאד.
שמת בכספת? 13/03/2017 21:45 מה בדיוק קנית...מניה או תעודת סל? (ל"ת)
12 המועמד לראש ה fda 11/03/2017 10:08 נראה שבשבוע הבא נקבל חגיגה בתחום הפארמה
Scott Gottlieb, Trump's FDA pick, explained Mar 10, 2017, Gottlieb favors speeding up generic approvals to bring down the cost of drugs Gottlieb favors faster drug approvals
11 יוסי 10/03/2017 19:04 ומה עם התחום הביטחוני שפורח גם הוא? (ל"ת)
דגן 11/03/2017 08:35 יש תעודת סל על aerospace defense
.
10 יוספי 10/03/2017 17:14 גיליאד חיזוי העתיד
שלמה שלומות...אפשר דעה על gild האם יש לה תרופות נוספות בקנה עם פוטנציאל... בנוסף להפיטיטיס ואיידס. ? אשמח לדעתךthanks
שלמה גרינברג 12/03/2017 14:01 הארכתי על כך וכן, יש לה הרבה מעבר לאלו שהזכרת (ל"ת)
בכתבה המצורפת מפורבס 10/03/2017 21:14 Todd Hagopian מעריך שתגיע ל $155 ב 3 שנים הקרובות
NASH Is Todd Hagopian's Top Biotech Sub-Sector For 2017 FEB 24, 2017
9 שמואל 10/03/2017 13:37 תודה על הכתבה. VEOVY
נושא מעניין ויחד עם זה מרוב עצים לא רואים את היער. אבל רציתי לשאול VEOVL לא מצאתי את המניה האם טעיתי. תודה
שלמה גרינברג 12/03/2017 14:05 ראשית טעית VEOEY ושנית הסימול הנכון
הוא VIE.PA וזה בכתבה.
Amit 11/03/2017 13:09 שמואל הסימבול הוא veoey בהצלחה (ל"ת)
8 אבי 10/03/2017 12:43 טעיתי. התכוונתי ל PKB (ל"ת)
שלמה גרינברג 12/03/2017 14:08 אכן, גם הוא (ל"ת)
7 אבי 10/03/2017 12:34 סל PXB
שלמה שלום, האם הסל הז איננו מוטה תשתיות אמריקאיות? תודה
6 לכול המתלהבים 10/03/2017 09:14 לא לשכוח גם את התסריט ההפוך והוא מאוד הגיוני
בדיוק 4 חודשים מאז הבחירות (ב 8 לנובמבר) - אחרי שכול העולם ואחותו קנו מניות של חברות תשתיות בעקבות בחירת דונלד דאק - אתם קוראים כתבה (מעולה) של שלמה על תחום התשתיות ורצים (כמו מסוממים) באיחור של 4 חודשים לקנות בטירוף מניות תשתיות.תסריט אפשרי הוא שחכשדונלד דאק יוציא את התוכנית שלו זה יתפרש כמעט מידי ויצאו כתבות שהכול כבר מגולם במחירי חברות התשתיות.
משה ראשל"צ 12/03/2017 06:31 ל-6 כמה כסף נוני ודרקר שלמו לך כדי להרעיל בארות פפחחח (ל"ת)
ששלמה רוצה למכור... 12/03/2017 00:21 מה לעשות (ל"ת)
שלמה גרינברג 12/03/2017 14:11 צריך להיות בור גמור כדי לחשוב
שביכולתו של שלמה וכול הקוראים יחד להשפיע על הסלים
מצא את ההבדלים 10/03/2017 17:16 יש הרבה היגיון במה שכתבת... (ל"ת)
5 לוי 10/03/2017 05:37 מסכים לגמרי
תודה שלמה על עוד טור מאלף..נראה לי שהצדק לגמרי איתך...השקעה בתשתיות נראית לי ההחלטה הכי "קלה" וקונסנסוסיאלית שטראמפ יכול לקבל ולישם,מבין שלל תוכניותיו הגרנדיוזיות.. האם היית מכליל את:DHR JCI ETN במסגרת אותו היגיון?
שלמה גרינברג 10/03/2017 09:22 כולן בתשתיות (ל"ת)
4 zzz 10/03/2017 05:27 במקום ETF
גם מהסיבה שבחשיפה העולמית יש חשיפה למטבעות...פיזור של מניות שכולן מוזכרות בכתבה וכולן לדעתי או רובן לפחות ממילא צריכות להיות :CORE HOLDINGS: GE CAT JEC CSCO
3 מרדכי 10/03/2017 00:32 שאלת תם כללית
מה ההגיון לישראלי להשקיע במדדים\גופים\ מניות וכו' אמריקאיות?, שהשקל כ"כ חזק ולא צפוי להשתנות בטווח הנראה לעין. האם יש אפשרות לגידור בהשקעה במדדים\סלים אמריקאים?
שלמה גרינברג 10/03/2017 09:24 בהחלט ראוי לבדוק (ל"ת)
בחיאתק 10/03/2017 09:22 גוגל פשוט ותמצא את התשובה
תעודות סל מנוטרלות מטבע קרנות נאמנות מנוטרלות מטבע
2 einatcn 09/03/2017 21:06 IXU
שלום שלמה תודה על מאמריך והשקעתך. מה דעתך על IXU כהשקעה בתשתיות ארה"ב? תודה
שלמה גרינברג 10/03/2017 09:30 IXU מושקעת אך ורק בחברות שירותים (UTILITIES )
תקרא על הקרן ומטרותיה ב https://www.etfchannel.com/etfs/?symbol=XLU חלק קטון מ 29 החברות שבסל עוסק חלקית בשירותים.
1 מקס 09/03/2017 13:14 VPU מתמקדת בארה"ב
נראית לי כאלטרנטיבה לא רעה לתעודות שהצגת ( שמעניינות כמובן גם הן!)
שלמה גרינברג 09/03/2017 19:08 מטעה
VPU זה סל UTILITIES נטו, לא תשתיות, חברות אספקת חשמל, גז וכוח וגם שירותי מים
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | קונספט וממשק משתמש ע"י קישור לאתר הקסו| קישור לאתר inkod hiperaDesign by| לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.