21:06 מניית אמריקן איירליינס מזנקת 1.8%, ברקע לרכישה חברה סינית >>

19:25 ברקע לתיקון בשווקים: מדד הפחד (VIX) נופל היום ב-6%

19:24 הנפט מטפס 1.8% למחיר של 48.6 דולר לחבית

18:56 סגירה חזקה באירופה: הדאקס זינק 1.3%, הפוטסי עלה גם כן >>

17:18 בגולדמן מוכנים לתיקון בשוק ומצביעים על הסיכון הבא בשווקים >>

16:45 מחר: עיצומים במשרד הרווחה, לא יינתן שירות בלשכות ברחבי הארץ

16:13 בית משפט כלכלי יוקם בעיר חיפה >>

15:24 מניית מנדלסון מזנקת 6% במחזור חריג, ללא הודעה >>

15:25 מניית העל בוול סטריט שזוכה היום להמלצה לוהטת >>

14:31 מנכ"ל צמח המרמן: "רק הפחתת מס לענף הבנייה תביא לייצוב מחירי הדירות" >>

13:27 ברק רגב מונה למנכ"ל Google ישראל

13:23 מחר תחל ועידת ההשקעות השנתית Israel Dealmakers בסן פרנסיסקו >>

12:26 השרה שקד: "לא פוסלת אפשרות שאתמודד על ראשות הממשלה"

11:55 צומת עזריאלי נחסמה לתנועה בעקבות הפגנת מאות עובדי "חיפה כימיקלים"

11:07 אקסלנס על שטראוס: "דו"ח חלש מאוד לרבעון הרביעי'" >>

10:17 בולטות בת"א: רציו יהש יורדת 0.59%, פרוטרום יורדת 0.19%

10:14 בולטות בת"א: מזור רובוטיקה עולה 4.45%, דיסקונט עולה 2.17%

09:38 ביהמ"ש המחוזי בנצרת זיכה פה אחד את תושב הצפון שהואשם ברצח אמו

09:33 לאומי מעדכן מטה את מחיר היעד לאיידיאו ל-55.5 שקלים >>

08:49 הדולר נסחר הבוקר בירידות לרמה של 3.609 שקלים

08:34 הבוקר: כוחות הריסון של חמאס לכדו אדם שניסה להסתנן מעזה לישראל

08:30 ארה"ב: טראמפ קרא לחקור את קשריהם של ביל והילרי קלינטון לרוסיה

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות
מבט עומק

הנה לכם מניה שחייבת להיות על הרדאר שלכם

 |  51
מבט עומק
Share
מה באמת קרה בטבע (סימול: TEVA)? יש מעט מאוד אנשים בעולם שמסוגלים לעשות את שעשה אלי הורוביץ ז"ל, לקחת חברה מקומית ולהפוך אותה למובילה גלובלית באחד התחומים התחרותיים והחשובים ביותר. נכון, את הקפיצה לראש המחנה עשה, בשנים 2002-7, בעזרתו של ישראל מקוב, היום היו"ר של ענקית התרופות ההודית Sun Pharmaceutical Ltd ועוד כמה חברות מעניינות, אבל אלי הורוביץ היה הארכיטקט הבלעדי, המנצח של התזמורת.

אלי עזב את טבע בתחילת 2010 וכך, למי שעוקב אחרי טור זה, עשינו גם אנחנו ועברנו לסלי הרפואה, לא בגלל שחששנו מהמחליף או ממשבר שיפרוץ אלא שללא היד המכוונת של אלי הורוביץ חששנו שהמכונה המשומנת היטב שבנה תתחיל, אם לא יימצא מנצח בדמותו, לחרוק. חששנו מוול סטריט שתחפש השוואות לאלי הורוביץ ולא תמצא וגם חששנו שההנהלה הישראלית, ללא הורוביץ, תתקשה להמשיך את השילוב המנצח שבנה אלי בין צמיחה אורגנית והשענות על ההובלה גנרית והמשך המעבר, באמצעות M&A בעיקר, לתחומים חדשים ומהירי צמיחה שבהם היה לטבע יתרון יחסי.

כול ההחלטות שבעטיין הגיעה החברה להובלה גלובלית, כולל פתוח הקופקסון שהמומחים דאז האמינו שייכשל, אושרו כמובן ע"י מועצת המנהלים שתפקידה לעזור להנהלה לנווט את החברה. אבל מועצת מנהלים, אפילו כזו שמורכבת מענקי ניהול ועסקים ומומחים גלובליים בתחום העיסוק של החברה, היא בדיוק כמו תזמורת שמה שהפוך אותה לתזמורת-על הוא המנצח ומאז שאלי עזב לא מצאו מנצח ברמתו וזו הסיבה האמתית למצבה של טבע היום.

חברי מועצת המנהלים של טבע, 11 במספר, הם כולם תותחים. חמש מתוכם, פרופסור יצחק פטרבורג, רוג'ר אברבנל, אמיר אלשטיין, יוסי ניצני ואורי סלונים, משרתים עוד מימי הורוביץ. דליה מאור הגיעה ב 2012, ז'אן חלפון ב-2014 וארבעת הנותרים, ד"ר סול בארר שהתמנה השבוע כיו"ר, רוזמרי קריין, ג'רלד ליברמן וגבריאלה זלצברגר הצטרפו בסוף 2015. כ"א מהאנשים הללו ענק בתחומו, כולם מבינים היטב בניהול לבטח בשיווק וכספים (ראו לינק) ואלו לא אומרי "כן" למנכ"ל או ליו"ר. אז איך קרה שבשנים האחרונות החברה מתדרדרת (ואנחנו לא מדברים על הקופקסון שדעיכתו הייתה צפויה ממזמן ונאיבי מי שציפה שטבע תוכל לפתח תרופה שתשווה לקופקסון). מה שאנחנו טוענים הוא שמאז שעזב הורוביץ התזמורת מזייפת. יכול מאוד להיות שהמנכלי"ם שניהלו את החברה מאז עזב אלי, שלמה ינאי, ג'רמי לוין, אייל דשא וארז ויגודמן, היו בעלי השפעה מגית על המועצה והובילו את חבריה לתמוך בטעויות ניהוליות ויכול להיות, כמו שקרה בזמנו באלווריון, שמועצת המנהלים נרדמה בשמירה אבל אם חברה כטבע מגיעה למצבה הנוכחי לנו זה אומר שאין מנצח מתאים לתזמורת.  

טבע היא עדיין החברה המובילה בתחומה, עדיין מעצמה גלובלית אבל הסכנה ברורה ואמתית. ראינו מקרים דומים בעבר. טבע "פצועה" בין חובות מצטברים לירידה בהכנסות ומה שחמור הוא שהמשקיעים וגם הלקוחות לא רואים שינוי חיובי באופק. וול סטריט אינה בוחנת את טבע כחברה ישראלית גדולה אלא כחברה גלובלית מובילה בתחום מבוקש שנמצאת במצב שבו המתחרים מריחים דם והלקוחות מתחילים לחשוש וזה לא טוב. במצב שכזה "אם לא אני לי, מי לי?", טבע חייבת לפעול במהירות ולהרגיע ואת זה יכולה לבצע רק מועצת המנהלים בעזרת בעלי המניות הגדולים. הרזומה של ד"ר בארר שקיבל השבוע את שרביט המנצח, מצוין. הוא מומחה מוביל בתחום הרפואי שמכיר את וול סטריט ומיין סטריט היטב. האיש הקים וניהל את Celgene (סימול: CELG) וניסיונו רחב ביותר. האם יעצור את הדימום? האם יש לו התכונות המתאימות? האם ימצא את המנכ"ל המתאים? האם יבצע שינויים במועצה? אלו הדברים שיקבעו ווול סטריט תעקוב מקרוב. זו משימה קשה מאוד אבל אפשרית ובינתיים, למשקיע ההגיוני/סולידי כדאי לצפות מהצד.

להשקיע בסחורות, בחוזים עתידיים ובנגזרות: CME Group (סימול: CME)
בדצמבר 2007 ולאחר עלייה רצופה של 320% מאז תחילת 2005 (ושל 1,700% מאז תחילת 2003), הגיעה מניית CME לשיא כול הזמנים של 142.9 דולרים ומשם, לאחר שהשילה מעצמה 77.4% נחתה המניה, בתחילת 2009, על 32.3 דולרים. למחיר המניות בסוף 2007 וגם בתחילת 2009 לא היה שום קשר לביצועי החברה. לשיא של 2007 העפילה המניה בגלל הקשר שלה למסחר בנגזרים כמו ה-ABS, מערכות ה SWAP, ה CDS וכלה ב-CDO, מכשירים שקשורים בנכסי נדל"ן שפיתחו "מהנדסי החלל" בוול סטריט על מנת לספק את התיאבון הספקולטיבי שהגיע לשיא ב 2007-8.

CME נקשרה לאותו מומנטום כיוון שבבעלותה היה חלק גדול ממרכזי הסחירות במכשירים המופלאים. המניה גם ירדה בטירוף בגלל הקשר. אבל CME מציגה צמיחה רצופה מאז החלה המניה להיסחר בסוף 2002. אם תבחנו את דוחות החברה בין 2005 ל 2010 (בין תחילת המשבר לסופו) לא תגלו שום סיבה הגיונית/כלכלית לתנועה המטורפת במניה, לא למעלה בסוף 2007 ובטח לא למטה בתחילת 2009. המכירות עלו בצורה רציפה, מ 920.5 מיליון ב-2005 ל-1.1 מיליארד ב-2006, ל-1.76 מיליארד ב-2007 ל-2.56 מיליארד ב 2008, ל-2.61 ב-2009 ול-3.0 ב-2010 ומשם המשיכו לעלות בקצב דומה עד להיום וכך גם הרווח למניה (מ-1.76 ב-2005 ל-2.86 ב- 2010).

המניה, לאחר שנעצרה בתחתית של 32.3 דולרים בתחילת 2009 החלה במסע התאוששות איטי שנמשך עד סוף 2012 (עלתה בכ-55% בשלוש השנים) ומאז החל קצב ההתאוששות במניה גובר (עלתה בכ-140% מתחילת 2013). החברה ממשיכה לצמוח ואת 2016 סיימה עם הכנסות של 3.6 מיליארד, רווח נקי של 1.53 מיליארד ורווח למניה של 4.53 דולר ואת 2017 תסיים החברה, אליבא הקונצנזוס עם רווח למניה של 5.28 דולר כך שהמניה נסחרת היום עם מכפיל היסטורי של  26.5 פעם ומכפיל 2017 של 22.5 כאשר רוב האנליסטים (6 מתוך 11 הורידו לאחרונה ובעקבות העליות את המלצותיהם ל-"החזק", 2 אפילו ל"מכירה" ושלושה עדיין בהמלצת קניה). מחיר היעד הממוצע הוא 102 דולר, כ-15% מתחת למחיר הנוכחי. אז למה אנחנו מביאים החברה לתשומת לבכם? ראשית כי אנחנו מאמינים שהחברה תכה את ציפיות האנליסטים. שנית בגלל התחום המאוד מעניין, שגדל במהירות והחברה שומרת על מעמדה ושלישית כדי שתעקבו כי אנחנו מאמינים שהצמיחה והרווחיות של החברה ימשיכו בקצב הנוכחי לאור השימוש הגדל שעושים המשקיעים, במיוחד מנהלי ההשקעות מהסוג שתיארנו בשבוע שעבר, BLK, BX, וואנגארד, בפלטפורמות ובמכשירים של החברה. אז כאשר יגיע התיקון נא לעקוב מקרוב.

מה בדיוק עושה החברה? CME היא החברה המובילה בעולם בתחום הפלטפורמות למסחר בנגזרות ובחוזים. למי שלא מתמצא אז מה שעושה CME בחוזים וסחורות זה בדיוק מה שעושה הבורסה לנ"ע. החברה מאפשרת מסחר בכול סוגי הנכסים כולל חוזים עתידיים, אופציות על הריביות, על מדדי מניות, פורקס, אנרגיה, סחורות חקלאיות, מתכות, מזג האוויר ונדל"ן. כחלק מעיסוקיה מציעה החברה פתרונות לניהול סיכונים בשווקים הפיננסיים וכן מערכות סליקה ושירותי סליקה מגוונים. באמצעות פלטפורמת המסחר האלקטרונית שלה, CME Globex, החברה מאפשרת למשתמשים בכול רחבי העולם כניסה למגוון הרחב ביותר שקיים של השווקים בעלי רמת נזילות גבוהה למסחר בנגזרות ואת מערכות הסליקה המתאימות, המוגנות והמשוכללות ביותר בעולם שמפחיתות רמת סיכונים למינימום. כדי להבין טוב יותר את החברה וסביבת הפעולה שלה כדאי לקרוא המאמר של האקונומיסט שנכתב ב 2013 (ראו קישור). CME הקימה את בורסת הסחורות העתידיות הראשונה בעולם ב 1848 בשיקגו (ה-CME Exchange) ושלוש שנים מאוחר יותר החלה לסחור ב forward contracts כאשר פתחה את חוזי התירס. כבר ב-1865 פתחה את מערכות הסליקה הראשונות לחוזים וגם קבעה מערכות יחסים פיננסיים  מהסוג של מרווחים (מרג'ין). CME הייתה החלוץ בבורסות החוזים החקלאים, מוצרי תעשייה ועוד והיא שיצרה, ב 1982, את מדד החוזים העתידיים על ה-500 S&P (CME S&P 500 Index futures).

ב-2007 רכשה החברה את בורסת הסחורות בשיקגו (Chicago Board of Trade ) ושנה לאחר מכן את בורסת הסחורות בניו יורק, ה New York Mercantile Exchange (שבה התחלנו את דרכנו בוול סטריט).ב-2011 הקימה החברה את מרכז הסליקה האירופי לנגזרות (CME Clearing Europe) וב-2012 רכשה את בורסת הסחורות החקלאיות המובילה בקנזס (Kansas City Board of Trade) כאשר באותה שנה הפכה שותפה מובילה בחברת הנפקת המדדים היוקרתית של הדאו ג'ונס, מפיקת מדדי הדאו וה-S&P שנקראת S&P Dow Jones Indices Joint Venture. חשוב לזכור שהחברה, כמו התחום כולו, נהנתה ותמשיך ליהנות ממהפכת הטכנולוגיה והאינפורמציה שמספקת לה מנועי צמיחה חדשים לבקרים. לחברה מרכז פתוח וחדשנות גדול, CME Group Center for Innovation, אותו הקימה עוד ב 2003.  החל מתחילת 2017 מוביל ד"ר Terrence Duffy את החברה כיו"ר ומנכ"ל. Duffy, שהחל לעבוד בחברה ב 1981 (לאחר שנים כחבר הבורסה לסחורות בשיקגו), נחשב אחד המנהלים המובילים בארה"ב. החברה התחילה לחלק דיווידנד ב 2003 אז 30 סנט וב 2016 הגיעה לחלוקה של 3.25 דולר. למרות שרמת הדיווידנד משתנה בהתאם לרווחיות והיו רבעונים שבהם הדיווידנד ירד החברה נכללת בסלי הדיווידנד (היא האחזקה השנייה בגודלה בסל הדיווידנד/הכנסה המוביל DVY). המתחרות הרציניות של החברה הן DEUTSCHE BOERSE AG  (סימול:DBOEF בניו יורק) , INTERCONTINENTAL EXCHANGE (סימולICE) והחברה הפרטית הבריטית LCH.CLEARNET GROUP  שמחזיקה את הבעלות בבורסה של לונדון. יש עוד חברות רבות שמתחרות במגזרי מסחר וסליקה שונים אבל CME היא הפיל שבחבורה. אין סלים ממוקדים (בעיקר בשל העובדה שרק  מעט חברות ממוקדות רק בתחום) ואת החברות המובילות שהזכרנו תמצאו בסלים הפיננסיים וסלי הדיווידנד כאמור.

סיכום: סקטור המסחר בסחורות ובנגזרות הולך וגדל עם יצירת מכשירים פיננסיים חדשים ויצירת המכשירים הולכת ומתרחבת בעזרת מהפכות הטכנולוגיה והאינפורמציה ובעיקר בשל הביקוש הגדל  מהתעשיות השונות שמחפשות הגנה על מחירים והתייעלות. נכון, התחום בוול סטריט מלא באירועים ספקולטיביים ותמיד יהיו כאלו אבל הרגולטורים סוגרים לאיטם את האפשרויות. "זו חברה שהכנסותיה גדלות עם המחזורים שגדלים ואילו ההוצאות, בגלל ההתייעלות הטכנולוגית, גדלות בקצב נמוך בהרבה והם גם  מחלקים דיווידנד נאה כשאפשר", אמר השבוע בן קירבי מנהל קרן Thornburg ולמרות האנליסטים הגדיל אחזקותיו במניה למקום השלישי בקרן אחרי צ'יינה מוביל (סימול: CHL) וג' פי מורגן (סימול: JPM). אין ספק שהמניה "יקרה" אבל CME היא החברה המובילה שמתמקדת בתחום נטו. אז כדאי לעקוב ובתיקון הבא, לאחר שתבדקו בקפדנות את הסיבות לתיקון (כותרות או עובדות) תחליטו בחכמה.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

51 תגובות ב-16 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
16 יוסי 17/02/2017 08:05 AEterna Zentaris Inc. AEZS
שלום בהתחלה חשבתי שזה אסטרה זניקה ולא הבנתי למה המחיר נמוך כל כך אבל המניה ניראת מעניינת עם פיתוחים לסרטן ערמונית אשמח לדעתך שבת שלום
שלמה גרינברג 17/02/2017 15:26 AEterna
היא אחת מחברות התרופות המיוחדות הוותיקות. בעבר עלתה על סיכויי הצלחה לתרופה שפתחה עם קירקס (KERX ) הישראלית והשתיים נפלו כשהניסוי, שדובר בו רבות, נכשל. כיוון שמדובר בחלומות שכבר רצים שנים רבות אז השוק נזהר. העליות לאחרונה הן שוב בעקבות צפיות להצלחת התרופה Macrilen™ שאמור לזהות חוסר בהורמון צמיחה ושמתקרב לסוף השלב השלישי של הניסויים הקליניים.
יוסי 17/02/2017 18:01 תודה ושבת שלום (ל"ת)
דילולים במכפלות 17/02/2017 10:36 אם אני רואה בגרף חודשי שהמניה היתה פי 600 מהיום
זה אומר שהם דיללו את המסכנים שהשקיע במכפלות של אלפי אחוזים. גם בתסריט שהם "יצליחו" כול הצלחה בחברה בשווי של 40 מיליון דולר תהיה מה שנקרה "הרמה להנפקה" והכנסת כבשים חדשים.
כבר עדיף לתרום לנזקק 17/02/2017 18:13 על חברות כאלה יש את הציטוט של הגשש
"לא דובים ולא סולר – מקסימום חולר [...] ימין ושמאל רק חול וכולירה."
15 טירוף 16/02/2017 15:02 RGR AOBC לא מפסיקות לרדת מאז הבחירות
מאז הבחירות (והצפי שקלינטון תהיה הנשיאה ויהיו הגבלות על אחזקת כלי נשק )- הנל לא מפסיקות לרדת. וזה כאשר השווקים עולים כבר חודש רביעי. ועדיין לא פורסמו הדוחות. שמועות שהם אגרו הרבה מלאים מתוך צפי שיהיה ביקוש עצום מיד לאחר שיתברר שקלינטון נבחרה.
שלמה גרינברג 16/02/2017 16:52 אכן זו הסיבה אבל
הירידות, שהחלו עם תוצאות הבחירות ממשיכות בגלל הירידה החדה ברכישות נשק בדצמבר, % 17. צריך לבדוק את החברות כי הירידה במכירות היא התוצאה של האגירה והן יחזרו לעלות ב 2017. תקרא המאמר : http://www.nasdaq.com/article/will-2017-be-american-outdoor-brand-corps-best-year-yet-cm743274
אורי 16/02/2017 19:48 תודה, נחכה לדוחות שיתפרסמו בקרוב (ל"ת)
14 אסף 15/02/2017 21:11 CLF X VRX
שלום שלמה.סתם משתף:בתחילת 2016 שאלתי אותך על X שהיתהב 10$וCLF היתה ב 3 $שנה וחודש מאז עלו במעל 300%!!!יצאתי ב 200% רווח!!בסכומים מהותיים מאוד.חבל שאתה מתייחס בעיקר לפירמות גדולות מאוד וכמעט ולא לפירמות שהתרסקו אך ה אפ סייד בהם הוא משמעותי.בלי קשר .היום בפוזיציה גדולה מאוד ב vrx שער כניסה 14.6$בהצלחה למנחשים:)
שלמה גרינברג 16/02/2017 10:51 סתם משתף
אני מהבודדים שמתייחס בקביעות לפירמות במשבר(כולל VRX ) ולפירמות קטנות (ATTU, TSEM, CGEN, RADA, PLX, ENZY ועוד)
דוחות VRX 28/2 16/02/2017 14:43 אסף - אתה וחיים סבן עובדים בשיטת "חוש-חש"
אישית אין לי אמון בפאפא אחרי ההרס שהוא השאיר בפריגו. דוחות ב 28/2 6:00 AM ET בבוקר שעון החוף המזרחי -(יוצא 13:00 שעון ישראל) . צפי להכנסות של 2.35 מיליארד דולר.
אסף 17/02/2017 18:27 נראה לי שאת צודק! תחושות בטן
קניתי שלשום SPWRביום הדוחות.דוחות קשים ..ונפילה למחרת.אבל איזה squeeze shortsהיום WOWתחושות בטן לא פחות טוב מאנליזות מסתבר
אסף 16/02/2017 22:14 צודק . הרבה תחושות בטן
ואפרופו תחושות בטןתתחילו לעקוב אחריSPWR
13 פחד ואימה 15/02/2017 08:42 היום דוחות SODA המניה עלתה כבר 90 אחוז מאז הדוח הקודם
שהיה ב 10 לנובמבר ושווי החברה טיפס כבר למיליארד דולר.
12 יאללה בלאגן 14/02/2017 09:23 אפרופו בואינג איראן טראמפ וג'ובים - יהיה מעניין
בדצמבר פורסם שאיראן חתמה עם בואינג הסכם (כפוף לאישור הקונגרס) לאספקת 80 מטוסים על פני 10 שנים בשוו 16.5 מיליארד דולר. אבל אחרי החתימה האיראנים התרברבו שבפועל זה יעלה להם רק חצי מהסכום הנל (והחצי השני יסופסד על ידי ממשלת ארצות הברית באמצעות מוסד שנקרא the Ex-Im bank "Boeing has announced that its IranAir contract is worth $16.6 billion. However, considering the nature of our order and its choice possibilities, the purchase contract for 80 Boeing aircraft is worth about 50 percent of that amount," said Deputy Transport Minister Asghar Fakhrieh-Kashan, quoted by Iran's IRNA state news agency. Then there is the question of how much funding the Ex-Im bank may have provided to Iran: when all is said and done, it is possible that the Persian nation ended up paying nothing out of pocket, and merely funded its purchase of Boeing airplanes with a generous loan from Uncle Sam.
11 למרצה לנוירולוגיה 13/02/2017 17:51 גם אני אוהב אותך
האם אתה מעביר חומר חדשני גם לפרופסורים או רק לתואר שני ודוקטורים?
שלמה גדינברג 13/02/2017 19:26 רק לפרופסורים בפרוקטולוגיה (ל"ת)
לשלמה גדינברג 13/02/2017 19:53 רבים מבוגרי רפואה מחפשים להתקבל למסלול זה
והוא מאד מבוקש. הכרוגים שבינהם עוסקים בכרוגיה קולורקטלית . איני מבין מדוע אתה מלמד רק אותם. סתם קרדיולודים הם לא בספקטרום שלך. אם זה אתה או אחר בגילך המופלג שהנפיץ.כאן ..הרי רופא כזה אתם באי בית תכופים אצלו. ואם יהיה המשך לא מבורך לנ"ל יש מצב שדפי ההיסטוריה שהשחירו זפת ולא רק הצהיבו עלולים להיפתח וזה יהיה ממש לא נעים.
שלמה גרינברג 13/02/2017 22:23 אז חזרת למרות הבטחותיך (ל"ת)
איציק 17/02/2017 13:20 לשלמה
לגבי בקשתך. הרגע. הכל יהיה בסדר לפי בקשתך. לגבי לא ראיתיך..קיבלתי לפחות 3 פניות שהדבר ממש אינו נכון. אולי זכרונך לא מדוייק הפעם. וזה בסדר מבחינתי. אף יתכן שלא יחסת לזאת משמעות ונמחק מהלוח וזה גם בסדר. שבת טובה. נ.ב: חפש בין פסיכיאטרים מדעני מוח ואף נוירולוגים ברוב חטאי ואולי תיזכר. אני לא מכיר..רק קיבלתי האינפורמציה..וזה הכל בסדר ותקין מבחינתי.
שלמה גרינברג 14/02/2017 16:52 לפרופסור איציק
אכן, איני מכיר אותך, ולא ראיתיך בכנסים ושמעתי עליך רק מתגובות בטור זה וכול מה שאבקש שתגובות יתייחסו לכתבה או לנושאים ספציפיים בוול סטריט
למר שלמה. 14/02/2017 14:13 מפרופסור איציק(יצחק)
איני מכיר אותך ולמיטב זיכרוני מעולם לא ראיתיך ובטח לא שוחחנו. אני משוכנע ששמעת עלי ואף היית נוכח באי אלו ארועים שהשתתפתי /העברתי אי פה ואי שם. אנחנו זה קבוצת ה100 שמגיל 14 יחדיו עת התייצבנו בפתח הפנימיות הצבאיות. ואני שואל מה פשר המנהג לצטט במדוייק את השואלך בעת תשובתך..הייתי מפנה אותך למקום הראוי להבין זאת(לא להיבהל זה לא משהו רע או מעליב רק מעיד על משהו) לגבי שאלת קוראיך מדוע אתה מדבר או כותב ברבים לא הסקתי מתשובותיך דבר אבל..אני כן מבין מה העניין. ובאמת פעם נוספת מאחל/ים לך בריאות ואריכות ימים.
שלמה גרינברג 14/02/2017 11:53 "כל מבקר אותך שלא נראה לך אתה מפנה אלינו "
באמת? מי זה אלינו? ואגב כשמבקרים אותי על נושאי הטור אני נוהג להגיב, בטח יותר מכול כותב אחר. הבעיה שלך שכנראה אתה נוטר טינה אישית ומתבייש בשמך האמיתי.
"הודעתך" 14/02/2017 07:59 במדור אחר הציתה את העניין..
וגם חבר יקר..כל מבקר אותך שלא נראה לך אתה מפנה אלינו ואף הבהרתי בעניין. .במבט שני נראה בעליל שגדינברג אינה יצירה שלך. האם אני צודק?
10 אפי 12/02/2017 15:09 ריווחיות יורדת
דורון צור הבוקר בדה מרקר כותב\מעלה תמיהה כיצד זה מחירי המניות שוברים שיאים ,חברות מחלקות דיוודנדים בעוד הכנסותהן ,ריווחיותן ותזרימי ההון במגמת ירידה מתמשכת. כדוגמא הוא מביא את חברת האנרגיה CHEVRON בה החוב טיפס לכמעט 40 מיליארד תזרים המזומנים התאפס ובכל זאת החברה ממשיכה לחלק דיווידנדים ואף להגדילם. האם חברה זו היא מקרה בודד\חריג או שמא מייצגת נאמנה לכל השוק. אשמח לשמוע דעתך.
סימול BA 12/02/2017 18:01 מפנה אותך לכתבה זהה של דורון צור על בואינג
מאז פרסום הכתבה בתחילת אוגוסט 2016 המניה עלתה מ 130 דולר ל 166 דולר (כ 30 אחוז) - גגל (הסיפור האמיתי: יצרנית המטוסים שמפנקת את בעלי המניות - וזוללת את ההון העצמי)
שלמה גרינברג 13/02/2017 13:29 האם אני צריך להסיק משהו מזה?
BA זה ספור שונה לחלוטין מ CVX וגם שונה לחלוטין כשמדובר על הסיבה לעלייה/ירידה במניות. BA אינה "זוללת את ההון העצמי" שלה אלא את ערך ההון הכולל של בעלי המניות. זה קורה מסיבות שלא יספיק המקום כאן להסביר. מצד שני כמות ההון הריאלי בחברה עולה בעקביות. BA עולה בעיקר בגלל עליות בהכנסות, ציפיות להמשך העליות הללו ולשיפור ברווח התפעולי והנקי כתוצאה מהמשך ההתייעלות והדיווידנד.
שלמה גרינברג 12/02/2017 17:00 הכתבה של צור היא על שברון נטו
בקטע הפותח תמצא אמנם את המשפט, "...ההכנסות של החברות צומחות בקצב אפסי, במקרה הטוב, והרווחים ותזרימי המזומן החופשיים מעידים על ירידה." שאיני מסכים אתו לחלוטין אבל הכותרת והקטע הראשון מטעים כי שברון, למרות שהיא דוגמה מייצגת לתעשיית האנרגיה המסורתית (ואפילו האלטרנטיבית) היא בטח לא מסבירה את הכותרת "מי מתדלק את השוק - ולמה המניות ממשיכות לזנק על ריק" שלדעתי, שוב, אינה משקפת את המציאות. דורון צודק בגדול לגבי השאלה על CVX והסיבות שהוא נותן להמשך חלוקת הדיווידנד שם נכונות בחלקן כפי שהן נכונות במקרים של ענקיות "מסורתיות" אחרות כמו KO, PFE ודומות להן. אני יכול להסביר המניעים של ההתנהגות של החברות האלו אבל בין זה לבין הטענה שאיש אינו מבין למה השוק עולה המרחק רב. ראשית, חלק גדול מחברות ה S&P שהן הגורם החשוב לעליות, מציגות רווחיות עולה, התייעלות רצינית וגם תחזיות טובות לעתיד, ההובלה מתחלפת מחברות כמו שברון לחברות טכנולוגיות בעיקר שצמיחתן ורווחיותן בהחלט מצדיקות את ההערכות הנוכחיות. בנוסף לכול אלו (ואני יכול להוסיף כמה וכמה הוכחות לכך) , המשך..
משה 13/02/2017 13:39 ביזפורטל,מה עם המשך התגובה של שלמה? (ל"ת)
9 ארז 12/02/2017 13:26 תחום מדפסות התלת מימד מתעורר מחדש
נראה שכסף מתחיל להיכנס למניות בתחום - עלו אחרי הבחירות בנובמבר ועולות עוד מאז ינואר. PRLB DDD SSYS ועוד (וגם תעודת הסל PRNT ) פתאום המניות הנל נתפסות כזולות. מסקירה של כתבות הקישור הוא שהחזרת מקומות עבודה לארצות הברית תחייב גם התייעלות מה שיעזור מאוד לתחום.
8 zion1 12/02/2017 08:04 bosc
הי שלומה בזמנו עקבת אחר BOSC ואמרת שזה הסטארטאפ של ה IT וה RFID ומה קורה איתה כעת?
שלמה גרינברג 12/02/2017 11:02 אכן כך כתבתי בזמנו אלא
ש % 99 מכול הסטארטאפים שמתחילים עם חלום אינם מצליחים . בינתיים אין חדש.
7 דוד 12/02/2017 00:43 כי טוב
אתה לא סומך על ההבהרות של ה ceo ? מצורף קישור Kitov Provides Further Update on Formal Investigation by Israeli Securities Authority http://finance.yahoo.com/news/kitov-provides-further-formal-investigation-143301263.html
6 יוסי 10/02/2017 21:45 נדמה לי שדעתך על טבע השתנתה לרעה, בשבוע האחרון...?
כלומר, שאתה יותר ספקן לגבי היכולת שלה להחלץ מהמשבר
על טבע 10/02/2017 22:36 מפנה לפסקה האחרונה בכתבה - מאז 2010 הוא מעדיף סל
טבע לאן? שלמה גרינברג מתייחס למפולת במניית טבע - ומספק המלצה ברורה פרשן וול סטריט של אתר Bizportal מתייחס לנפילה האחרונה במניית טבע שהשלימה מפולת, ומסתכל קדימה שלמה גרינברג | 13/01/2017 23:00
שלמה גרינברג 12/02/2017 11:04 כדי להעיר הערות על כתבות צריך תחילה לקרוא אותן
מה שאתה כותב זה חלק מכותרת שלא אני כותב/כתבתי. אם תקרא הכתבה עצמה תגלה שמה שכתבתי אז אינו שונה בהרבה ממה שכתבתי כעת. בכול מקרה איני משנה דעתי במהלך שבוע.
5 גיל 10/02/2017 14:56 תרו אחרי דוחות
האם לדעתך הירידה ברווח ובהכנסות ברבעון האחרון ביחס לקודם הזהב מהווה מגמה לשנה הקרובה או שלא.
יוני 10/02/2017 18:26 תמתין
יש עליה שורט של רבע מהאקווטי נכסים ב2 מיל ד לדעתי זולה
שלמה גרינברג 10/02/2017 17:44 הנבואה ידידי נתנה לשוטים
אתה באמת מאמין שמישהו יכול לתת תשובה לשאלה כזו?
4 דוד 10/02/2017 14:11 כי טוב
אשמח לשמוע את דעתך על כי טוב .האם לדעתך אין בעיה מהותית בפעילות החברה שיעצור אותה בדרך לתרופה . בתודה ובהערכה !
הפרייארים המתחלפים 10/02/2017 18:12 המנכל עדיין בקלבוש או במעצר "רק" בית ? (ל"ת)
פח פח פח 10/02/2017 18:03 לא חבל לזרוק כסף על מניות פח אשפה
אנשים נמשכים למניות פח אשפה כמו זבובים לחרא.
שלמה גרינברג 10/02/2017 17:58 אין בעיה מהותית ?
אינך רואה את ההודעות? הרי מוגשות תביעות שהמנכ"ל הוציא הודעות לא נכונות על הבדיקות הקליניות
3 אבי3 09/02/2017 20:11 קוקה קולה
שלמה מה אתה אומר על קולה?האם תצליח להפסיק את הדימום בגין ירדת הכנסות ורווחים?
שלמה גרינברג 10/02/2017 09:02 שאלה טובה
ההיסטוריה מוכיחה שכן שהרי KO עברה מספר "משברים" בהיסטוריה שלה, כמה מהם קשים בהרבה מהנוכחי. אני חושב שכרגע הבעיה העקרית של החברה מול וול סטריט היא החשש שמשקאות ממותקים עלולים להפוך לקמפיין דמוי הסיגריות וגורמים חזקים עלולים להביא למתקפה מהסוג שראינו בסיגריות, המגמה הזו כבר התחילה. יחד עם זאת וכמו הסיגריות מדובר בחברת ענק, מעצמת שיווק שכבר שולטת גם במיצים ויכולה, באמצעות M&A ו"הנדסה פיננסית" (בין מערכות הביקבוק שלה למערכות השיווק) לשנות את פני הדברים. דעתי שצריך להמתין.
אבי3 10/02/2017 18:22 תודה שלמה
נמתין ונראה, המנכל אמר אחרי הדוחות שיש תוכנית שתראה פירות ב2018
עידן 09/02/2017 22:12 המניה מתה
מוכרים רעל ואנשים מטומטמים וצפוים לקליה
לחומר הזה 10/02/2017 16:06 מתה? לא חסרים בבונים (מצביעי טראמפ) שמכורים
ועבור האחרים יש להם מספיק מוצרים "חדשניים" עלאק לדחוף. ‘Healthy’ Brands Owned By Coca-Cola You Might Be Buying Some may surprise you Coca-Cola Brands Include: 1. Honest Tea 2. Honest Kids 3. Zico Coconut Water 4. Odwalla 5. Powerade 6. Peace Tea 7. Vitamin Water 8. Simply Orange
2 גיל 09/02/2017 18:56 עזוב את טבע מה עם מיקרומדיק
נראית לפני פריצה עם המוצר שלהם לגילוי סרטן לפי בדיקות שתן. האם לא נסחאת כרגע בנסיד עדשים אפרופו מקוב.
1 Rsi-69.1 09/02/2017 16:17 DRYS
שלמה שלום רציתי לשאול אתה מכיר את DRYS מתחום הספנות ? נראית מעניינת המניה הזאת
שלמה גרינברג 09/02/2017 17:57 נשאלתי ועניתי מספר פעמים (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | קונספט וממשק משתמש ע"י קישור לאתר הקסו| קישור לאתר inkod hiperaDesign by| לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.