17:22 הנסיך הסעודי, בן טאלאל: "בועת הביטקוין תתפוצץ, זה האנרון הבא" >>

16:19 הדולר היציג נקבע על 3.49 שקלים, האירו על 4.10 שקלים

15:27 תמר פטרוליום יורדת 2% ומשלימה ירידה של 13% מתחילת החודש

15:24 ח"כ פרץ על החוק הצרפתי: יוזמה המעמידה את ראש הממשלה מעל החוק >>

16:05 השר בנט מסמן יעד למושב החורף: נשיב את הכוח לממשלה >>

12:40 דלק קידוחים מאבדת 1.1% ומשלימה ירידה של 18% מתחילת השנה

11:51 דיווח: דאע"ש הרג לפחות 128 אזרחים בסוריה

11:31 מניית קסטרו עולה כ-3% ומשלימה 5 ימי עליות רצופים

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

2017 בביומד: 5 מניות בת"א שצפויות לרכז עניין

עדו אגמון, מנהל קרן אביב ניו-טק בחברת קרנות אביב, מפרט על שנת 2017 - שככל הנראה תהיה שנת מפתח בסקטור הביומד
 |  11
מסתכל קדימה
Share
מדד הביומד אמנם מסיים את שנת 2016 בטריטוריה שלילית, אך גם עם הרבה מקום לאופטימיות. השנה החולפת דווקא סיפקה מספר אינדיקציות חיוביות על התעשייה, ובראשן הסכמי השקעה אסטרטגים וגיוסים מוצלחים בשורה של חברות ישראליות, וכן גידול בהיקפי המכירות בענף. החודשים האחרונים סיפקו שורה של טלטלות גם בשוק האמריקאי (ובנציגותיו בתל-אביב), על רקע מערכת הבחירות.


מבחינה עולמית, תהיה שנת 2017 שנת המבחן לנשיא טראמפ, אשר זכייתו, אמנם, שלחה צפירת הרגעה מסוימת לתעשיית הפארמה החבוטה, אולם מאידך הגבירה את אי הוודאות בשווקים. סימן שאלה נוסף מרחף גם מעל תוכנית הביטוח הרפואי הגרנדיוזית, ה"אובמה-קייר", על רקע זינוק בהוצאות הרפואיות ומשבר בחברות הביטוח. קריסתה של התוכנית עלולה להשפיע לרעה על התעשייה כולה, אך פה אצלנו, כאמור, יש גם חדשות חיוביות לרוב, ובעיקר יש הרבה למה לצפות.

שנת 2017, עתידה להיות שנת מפתח עבור חברת מזור רובוטיקה. חברת הרובוטיקה, המספקת למשקיעיה תשואה שנתית פנטסטית של כ-115% על רקע הסכם השקעה ומסחור אסטרטגי עם חברת מדטרוניק. עמידה ביעדי המכירות שנקבעו ל-2017, תביא להפעלה של השלב השני בהסכם, במסגרתו מדטרוניק תקבל את הזכויות הבלעדיות למכירה והפצה עולמית של מוצרי מזור בתחום ניתוחי עמוד השדרה. שלב זה צפוי להביא לגידול מהיר בהיקפי המכירות של מזור בזכות מערך המכירות של מדטרוניק, ועתיד לחזק את הקשר בין החברות, מפיתוח משותף של מערכות רובוטיות לניתוחים ומוצרים נלווים, ועד כדי אפשרות לרכישה מלאה של החברה.חברה נוספת שהציגה התקדמות משמעותית ב-2016 היא חברת הטיפול התאי פלוריסטם, שהשלימה השנה הסכם השקעה אסטרטגי של 30 מיליון דולר. לאחר תקופת המתנה ארוכה, שתי האינדיקציות המובילות של החברה- לטיפול ב-CLI ובשבר בצוואר הירך, צפויות להיכנס ב-2017 לניסויים סופיים לפני שיווק. גם המוצר החדש לטיפול בקרינה צפוי להתקדם במהירות, אף ללא צורך בניסויים בבני אדם, ובמעורבות ממשלת ארה"ב, העשויה לשמש כלקוח האסטרטגי הראשון לחברה. מידע קליני נוסף צפוי השנה להתקבל גם מניסויי הצליעה-לסירוגין, ומניסויי הטיפול בכשל בהשתלת מח עצם. הסביבה הרגולטורית לתעשיית הטיפול התאי הולכת ומשתפרת, ופלוריסטם, שהיא בעלת מובילות טכנולוגית עולמית בתחום, נמצאת בעמדה טובה ליהנות מכך בשנים הבאות.מבין חברות המכשור הרפואי הקטנות, 2 נציגות מעניינות לשנה הבאה הן החברות אליום מדיקל, ואנדימד. אליום, הממשיכה להציג צמיחה במכירות, השלימה לאחרונה גיוס בביקושי יתר, בהבעת אמון מצד בעלי עניין ומוסדיים ישראלים. החברה הודיעה השנה כי היא מקיימת מגעים עם מספר חברות בינלאומיות ל"עסקה אסטרטגית" עם גרדיה. מכירתה של החטיבה הקרדיו-וסקולרית, מגלמת הצפת ערך משמעותית מאד לחברה, העשויה להסתכם בעשרות מיליוני דולרים. לאליום בעלי מניות חזקים ומקושרים, וקיים סיכוי סביר שהעסקה תבשיל במהלך 2017.

גם חברת אנדימד, המייצרת מכשור לתעשיית האסתטיקה, הציגה לאחרונה גידול מרשים במכירות ומעבר לרווח תפעולי. החברה השיגה בשנה החולפת מספר מנועי צמיחה מרשימים, הכוללים אישור FDA להפצת המכשיר הביתי Newa, וכניסה לתחום הסרת השיער בלייזר. בשנה הקרובה מתכננת החברה כניסה לשוק האמריקאי הביתי והרחבת ערוצי השיווק הקיימים, והיא ממוצבת היטב להמשך הגידול המהיר במכירות.

בתחום הפארמה, חברת קמהדע, המפתחת תרופות על בסיס טיהור והפרדת חלבונים, הציגה השנה גידול של כ-20% בהכנסות, עם תחזית הכנסות של כ-100 מיליון דולר ב-2017. החברה הודיעה לאחרונה כי הגישה לאישור ה-FDA את החיסון לכלבת שפיתחה. תאריך היעד לאישור התרופה הוא אוגוסט 2017, והחברה מתכוונת לשווק את המוצר, מיד עם אישורו, באמצעות השותפה קדריון, לשוק פוטנציאלי שנתי של למעלה מ- 100 מיליון דולר. באמצע 2017, צפויה גם חברת רדהיל, לפרסם תוצאות ביניים ב 2 ניסויים קליניים בתרופת ה BEKINDA המיועדת למחלות מעיים.

מעבר לים, חברת VBL הישראלית, המפתחת טיפול פורץ דרך בסרטן, הציגה השנה סדרה של תוצאות קליניות מבטיחות במספר סוגי סרטן, ולקראת אמצע השנה צפויה לפרסם תוצאות ביניים ראשוניות בניסוי שלב 3 בטיפול בסרטן המוח. תוצאות סופיות לניסוי צפויות בראשית 2018. עד כה, הציגה החברה תוצאות משמעותיות בגידולים הנחשבים קשים מאד לטיפול, ובמידה ותצליח לשחזר את ההצלחה גם בשלב 3, יהיה מדובר בלא פחות ממהפכה בטיפול בסרטן המוח, העתידה להשפיע גם על שוויה הצנוע יחסית של החברה.

נציגה ישראלית נוספת בנאסד"ק היא חברת פואמיקס, אשר השלימה בספטמבר גיוס של כ-57 מיליון דולר. פואמיקס, המפתחת תרופות לנגעי עור על בסיס פלטפורמת הקצף שפיתחה, צפויה לפרסם במחצית הראשונה של 2017 את תוצאות ניסוי שלב 3 במוצר המוביל שלה לטיפול בפצעי אקנה. הצלחה בניסוי פירושה דרך סלולה לקבלת אישור לתרופה בשוק של מיליארד דולר. מעבר לכך, תהיה זו הוכחה ניצחת לערך המסחרי של טכנולוגית הקצף של החברה, המהווה בסיס לשורה של מוצרים נוספים, רובם בשלבים הקליניים.


מדובר ברשימה לא-סופית אך בהחלט מייצגת של חברות ביומד המציגות התקדמות יפה בעסקיהן, ואולי אפשר כבר לדבר בזהירות על התבגרות והבשלה של שוק הביו המקומי. מה שבטוח- יהיה כאן מעניין ב 2017. כדאי להמשיך ולעקוב.


***הקרן עשויה להשקיע, לקנות או למכור מניות המצוינות בכתבה. האמור בכתבה אינו מהווה ייעוץ השקעות ואינו בא להחליף ייעוץ השקעות שמתייחס למאפיינים הספציפיים של כל אדם. קרן BIO INVEST אינה מיועדת לציבור אלא ללקוחות מוסדיים וכשירים בלבד
***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

11 תגובות ב-9 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
9 מיכל 11/12/2016 11:29 אני ALL IN בפרוטליקס (ל"ת)
8 ביונדווקס 11/12/2016 06:29 המניה שמפתחת חיסון נגד כל סוגי השפעת הכי שווה
באנגליה כבר קונים את החיסון שלה בכמויות וכעת יש גם שפעת עופות בישראל. ביונדווקס תהיה כמו טאואר כמו שאף אחד לא האמין שטאור תגיע לשער הנוכחי ממחיר של סנט ופשיטת רגל. כך יהיה עם ביונדווקס.
יעקב 01/01/2017 13:12 ביונדווקס
איפה זה רשום שקונים את החיסון של ביונדווקס באנגליה ??
7 משה 10/12/2016 21:52 מדיגוס - לכיוון שער 80. עוד השהוע... (ל"ת)
6 דוד 10/12/2016 21:05 מה לעניין כיטוב פארמה ? (ל"ת)
5 אלי 10/12/2016 21:04 ומה עם רדהיל?
עם שלב 3 בצינור
4 של ניוון רשתית העיין 10/12/2016 16:48 הדסית וביוטיים אמורות לדווח על תוצאות בריפוי תאי
יפרסמו אם הצליחו בששת המושתלים הראשונים ואם יש אישור להמשיך לעוד 12 טיפולים.
3 אוכל קישואים 10/12/2016 14:16 השקעתי בקולפלנט
ואכלתי קישוא.
מוקדם מידי 10/12/2016 17:38 יגייסו בשער 10-15
חבל היית מתאפק עוד קצת
2 עמי 09/12/2016 20:51 תודה רבה. יש גם את בונוס ביוגרופ (ל"ת)
1 יותם 08/12/2016 15:44 חשוב מאוד, תודה (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.