חיסכון לכל ילד: כל מה שיש לדעת על המהלך המבורך של האוצר

המומחה הפנסיוני של Bizportal עם כל מה שאתם צריכים לדעת על קופות החסכון החדשות לילדיכם
 | 
החל מה-1 בינואר 2017 יפתח הביטוח הלאומי עבור ילדים הזכאים לקבל קיצבת ילדים תוכנית חסכון שיופקדו בה 50 שקלים מידי חודש. סכום זה יתווסף כמובן לקיצבת הילדים אשר תמשיך להיות משולמת.
היכן יושקע הכסף?
הכסף יועבר על שמו של הילד לקופת הגמל החדשה, קופת גמל להשקעה, עליה פירטנו באחד מהטורים הקודמים או לחשבון על שמו בבנק. אם ההורה לא יבחר מסלול, הוא ייבחר על ידי הביטוח הלאומי בהתאם לקריטריונים הבאים:
 
  • ילד שמלאו לו 15 או יותר ב-1.1.2017: בבנק שבו מופקדת קיצבת הילדים במסלול ריבית קבועה
  • ילד שטרם מלאו לו 15 ב-1.1.2017: בקופת גמל להשקעה במסלול מופחת סיכון
  • ילד שיוולד אחרי 1.1.2017 ולא נבחר עבורו מסלול הכספים יופקדו בקופת גמל להשקעה
 
האם יש הבטחה לסיכון או תשואה?
אין הבטחה לתשואה שתושג על ידי המסלול בו בחרתם לחסוך. כמובן שיש לבדוק את התוצאות של הגופים ולהשוות מידי פעם.
בקופות הגמל להשקעה תוכלו לבחור בין מסלולי השקעה שונים, החל ממסלול מופחת סיכון עבור למסלול מוטה סיכון, ובחלק מהקופות מסלול כהלכה ומסלול לפי חוקי השריעה. בבנק תוכלו לבחור באחד משלושה מסלולים מסלול עם ריבית קבועה ללא הצמדה, מסלול עם ריבית משתנה ומסלול עם ריבית קבועה צמוד למדד.
האם אני יכול להגדיל את החסכון?
כאמור, הביטוח הלאומי יפקיד מידי חודש 50 שקל עבור כל ילד זכאי. ניתן להגדיל את החסכון בעוד 50 שקל מקיצבת הילדים שמשולמת. להגדלת החסכון יש להיכנס לאתר הביטוח הלאומי ולבחור באפשרות של הגדלת סכום החיסכון.
מה יצא לילד מזה?
בהנחה שנגדיל את סכום החסכון ועל פי תחזיות שפירסם משרד האוצר סכום הכסף שיעמוד לרשות ילדכם יכול ויגיע גם ל-20,000 שקל בעוד 18 שנים. כמובן שאין כל התחיבות על התשואה והסכום תלוי בתשואות שישיגו הקופות או בריביות בתוכניות החסכון.
מתי ניתן למשוך את הכסף?
כאשר ימלאו לילד 18 ניתן יהיה למשוך את הכספים. יש לשים לב כי ילד שיבחר להמשיך ולהשאיר את הכספים עד גיל 21 יהנה ממענק נוסף מהביטוח הלאומי של כ-500 שקל. קיימים גם מקרים חריגים בהם ניתן יהיה למשוך את הכסף טרום גיל 18.
הפקדה רטרואקטיבית
שימו לב במהל שנת 2017 אמורה להתבצע הפקדה רטרואקטיבית לקופה בגין החודשים מאי 2015 ועד דצמבר 2016.
כאמור, מדובר על שינוי בתפיסת החסכון עבור ילדים וקימות קופות רבות שנבחרו כקופות לצורך הפקדת הכספים.


רשימת הקופות מפורסמות | רשימת הבנקים והמסלולים
 
אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולותו/  או יעוץ במוצר פיננסי ו/ או שיווק פיננסי ו /או ייעוץ מס/ ו/ או יעוץ פיננסי ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות ו /או הקופות המוזכרים לעילו/או קיים להם אינטרס כלכלי במוצרים האמורים ו/או נמצאים בקשרים עסקים עם החברות המוזכרות.**   
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה