הלכה למעשה: על התעשייה שצפויה לגלגל 333 מיליארד דולר בשנה הבאה

פרשן וול סטריט של Bizportal על קוואלקום, חלק מתעשיית המוליכים למחצה המתפתחת במהרה
 |  (117)
לא שאני מאמין שזה יקרה, אבל אני מקווה שהתקשורת תסיק מסקנות מהכישלון שלה לגבי טראמפ. אני מאוד מרוצה מניצחונו ויותר מכך מניצחון הרפובליקאים בשני הבתים, מאז רייגן זה לא קרה. בהכירי את האיש אני כותב מאז שהצטרף למרוץ שהוא ינצח, ולדעתי יהיה נשיא מצוין. אבל ללא קשר, המהפכה הטכנולוגית רק בתחילתה והיא חזקה מכול פוליטיקאי. לטווח הארוך אין תחליף למניות, השאלה היחידה היא איך בוחרים, לאור התקדמות המהפכה והשינויים שהיא מביאה, במניות "הנכונות"? הרי לכם דוגמה לבעיה הזו.
מדוע קוואלקום (QCOM) רוכשת את NXP Semiconductors (NXPI)?
מהפכת הטכנולוגיה מתקדמת באמצעות שילוב בין גאונים טכנולוגיים וניהוליים (לעיתים זה אותו אדם) פורצי דרך ובמסלול של ניסיון וטעיה. זה נכון בכול מגזר תעשייתי, חדש וישן. מתעשיית הרכב והאנרגיה דרך התקשורת, החקלאות והאופנה, ועד לרשתות החברתיות וה-IOT (האינטרנט של כול דבר).
תעשיית המוליכים למחצה היא תעשייה חדשה שיצרה המהפכה ושהפכה במהירות לתעשיית ענק, בדיוק כפי שקרה לתעשיות חדשות אחרות (תחליפי אנרגיה, רכב אקולוגי, טלפוניה חכמה ועוד) שנולדו במהלך ההתקדמות של המהפכה הטכנולוגית. רכישת NXP ההולנדית ע"י קוולקום היא צעד אחד נוסף במסלול ההתקדמות של התעשייה הזו שהחלה להתפתח בשנות החמישים וצדה את עיני המשקיעים רק במחצית השנייה של שנות ה-80 ששמו לב לקצב הצמיחה המהיר שלה. פרשנים החלו לסקר ולפרשן התעשייה הזו במהלך המשבר הגדול של 1987, בעיקר בגלל נפילתה של IBM אבל לא רק. באותה שנה כבר הגיעו מכירות המוליכים למחצה ל-37 מיליארד דולר בארה"ב, אבל המומחים החלו להבין שזו רק התחלה. ואכן, ב-2015 גלגלה התעשייה 317.5 מיליארד כאשר התחזיות הן למחזורים של 327.2 ו-333.7 מיליארד ב-2016 ו-2017 בהתאמה.
תעשיית המוליכים למחצה צמחה מרעיונותיו של מהנדס רדאר בריטי בשם גופרי דומר שטען בשנות ה-50 שאפשר באמצעות מה שהוא כינה "קומפוננטות איכות אלקטרוניים" לשנות את פני התעשייה כולה. מהנדס אלקטרוניקה אמריקאי, ג'ק קילבי שעבד בטקסס אינסטרומנטס (סימול: TXN), הפך את התיאוריות של דומר לריאליות כאשר הציג ב-1958 את המעגל המשולב התעשייתי הראשון (שעליו קיבל פרס נובל ב-2000) ומהנדס אמריקאי אחר, רוברט נויס מ-Fairchild, שיפר את יכולות השילוב של המעגלים כאשר שכנע את התעשייה שמשטח הסיליקון עדיף על משטח הגרמניום שעליו הדביק קילבי את המעגלים וב-1961 חתם חיל האוויר האמריקאי חוזה היסטורי לרכישת מחשבים מבוססי מעגלים. ב-1963 מופיע פיזיקאי בשם פרנק וואנלס, גם הוא עובד Fairchild, ומפתח טכנולוגיה לייצור מעגלים משולבים בשם CMOS שהיא למעשה הבסיס לטכנולוגיית הCMOS העכשווית. ב-1968 מגיע פיזיקאי איטלקי בשם פדריקו פגין שעבד באינטל (סימול: INTC), ומפתח את המעבד המרכזי הראשון שפעל על שבב אחד (ה-CPU- Intel 4004).
ההתפתחות העסקית הגדולה של הנישה, לכיוון הצרכן, החלה רק בשנות השבעים המאוחרות וזה קרה בעקבות ההתפתחויות בעיצוב שבבים (שלחלק לא קטן מתוכה אחראית ישראל). היכולת בתחום העיצוב, שהולכת ומשתפרת כול הזמן, היא ששינתה לחלוטין את עולם הצריכה. כאן נכנסת קוואלקום, שנוסדה ב-1985, לתמונה.
NXP במתכונתה הנוכחית נוצרה רק ב-2006 כאשר קבוצת משקיעים פרטיים רכשו מ-Philips Koninklijke Philips N.V (סימול: PHG) את חטיבת המוליכים למחצה אז בשם Philips Semiconductors. חשוב להבין שתעשיית המוליכים למחצה מתפרשת ורטיקלית ורוחבית ועל מגוון עצום של מוצרים ותהליכים ומספר החברות שפועלות בתחום, בעיקר בגלל מגוון השימושים הרחב, הולך וגדל כך שהחלטות ההשקעה בתחום הולכות ונעשות מורכבות יותר ומסובכות יותר עם כול צעד קדימה שעושה המהפכה הטכנולוגית.
קוואלקום כדוגמה נכללת בתת-נישה של התעשייה שמכונה Communication Equipment וכוללת חברות כמו אלקטל לוסנט (נוקיה), INFN וגם ישראליות כמו ALLT ו- ADUC אבל תמצאו אותה בתת-סקטור נוסף בשם  Semiconductor – Specialized שם היא "מתמודדת" מול חברות כמו NVDA, סולאר סיטי וגם CEVA "שלנו". אינטל וטקסס אינסטרומנטס, שגם הן מתחרות בתחומים שונים בקוואלקום, נכללות בסקטור שנקרא Semiconductor - Broad Line. אם לזה תוסיפו שינויים שעדיין לא מוגדרים שייווצרו בעקבות ההתפתחויות בתחומים כמו המכונית האקולוגית האינטרנט של כול הדברים ואפילו הכניסה של סין והודו לפעילות בתחום אז מי שאומר לכם שהוא יודע לאן פני הדברים תזכירו לו את כול המומחים שידעו שדונלד טראמפ יפסיד בגדול.
החיבור בין קוואלקום ל-NXP נעשה בדיוק מאותן הסיבות ש-AT&T רכשה את דיירקט TV ואת טיים ורנר, שטסלה רוכשת את סולר סיטי, שבאייר רוכשת את מונסנטו, דל את EMC, סופט בנק את ARM ואת ספרינט ועוד, המהפכה הטכנולוגית, בגלל השינויים בהרגלי הצריכה, "מעודדת" קונסולידציה. חברות הענק מנסות להתמקם במיקום מועדף מול הצרכנים שלהן, להציע להם "חליפה כוללת" בתחומים השונים.
פייסבוק רכשה את ווטסאפ ב-2014 ב"מחיר דמיוני" אז של 19 מיליארד כי הבינו שזה נדבך הכרחי לדרישות החברים ברשת, לכן גם רכשו את אינסטגרם במחיר שלאנליסטים בזמנו נראה מטורף. זוכרים שמיקרוסופט רכשה את סקייפ ב"מחיר משוגע" של 8.4 מיליארד, כעת, במיוחד לאחר רכישת לינקדין, גם מובן מדוע. כול הבלגן הזה, של שינויים מהירים ומורכבות גדלה לצד הסיכונים למשקיע מהתנודות הקיצוניות (שגם אותן ייצרה המהפכה) הוא שנותן דחיפה אדירה לתעשיית הסלים והקרנות, במיוחד אלו שמייצגים חברות מובילות ושמשלמות דיווידנד מהסוג של SPY או QQQ, בעיקר.
מדוע רכישת NXP הייתה מחויבת המציאות לקוולקום וגם נכונה עסקית?
קוואלקום מפיקה את הכנסותיה בעיקר מתמלוגים ומעיצוב שבבים לאלחוט (45 ו-30 אחוזים מההכנסות בהתאמה) ובשני התחומים מסתמנת ירידה גם בגלל התחרות וגם בגלל המחיר ואליבא מומחים רבים ההתדרדרות תימשך. החברה לפיכך מנסה, מזה זמן, לאתר תחומי פעילות אחרים שיהפכו למנועי צמיחה מובילים.
הבאנו בעבר דברים שאמר מנכ"ל מייקרוסופט סאטיה נדלה על ההכרח והקושי של חברות מצליחות בבחירת מנועי צמיחה עתידיים. נדלה סיפר שעוד ב-2010 בחרה הנהלת MSFT בפלטפורמת הענן שלה, ה-Azure, כמנוע צמיחה עתידי. "הסכמנו אז (על סמך התחזיות) שהביזנס הזה, שגלגל 5 מיליון, יגדל בעתיד ל 20 מיליארד והחלטנו ללכת על זה. זה מה שחברות מהסוג שלנו חייבות לעשות, להחליט אחרת  נדרדר". זו בדיוק ההחלטה שעשתה קוולקום כאשר החליטה לרכוש את NXP. במיוחד לאור העובדה ש-Avago רכשה את ברודקום (שתיהן מתחרות).
שימו לב שרכישת NXP נעשית כשנה לאחר שזו רכשה את Freescale Semiconductors, מה שהפך אותה לספקית המובילה בעולם של שבבים לתעשיית הרכב. קוולקום לקחה החלטה להיכנס לתעשיית הרכב כשלב ראשון לכניסה מסיבית לתחום ה IOT. רכישת NXP תציב את קוולקום במקום המוביל בעולם בתחום שבבי ומעבדי הרכב עם שליטה בנתח שוק של 14.5%, נתח שגדול ב-45% מהבאה אחריה אינפיניון (סימול: HU).
לפי מחקר שנעשה השנה ע"י marketsandmarkets.com מדובר בתחום שב-2015 גלגל 32.46 מיליארד דולר וב-2022 יגלגל 48.78 מיליארד. ההחלטה של קוולקום לא התבססה על NXP לבדה כגשר למנוע הצמיחה העתידי. קוולקום כבר מובילה בתחום שנקרא טכנולוגיות החיבור האלחוטי לרכב שאינו כלול במספרים הנ"ל, ואם מוסיפים תחום זה לנדוניה שמביאה NXP אז באמת מדובר במנוע צמיחה רציני ביותר. הנהלת קוולקום מאמינה שהצעד הזה יביא לה עלייה של כ-5.5 מיליארד בהכנסות כבר ב-2018 (עלייה של  כ-23% מעל המכירות הצפויות לפני הרכישה).
עם כול זאת המשקיע צריך גם לקחת בחשבון שההחלטה, שבדיוק כמו ההחלטה שלקחה מייקרוסופט בזמנו, מבוססת על תחזיות אופטימיות של המעבר המסיבי לרכבים אקולוגיים וההתפתחויות הטכנולוגיות בעקבות המעבר. במייקרוסופט נראה שההחלטה הצליחה בגדול אבל במקרה של קוולקום קיימת האפשרות שההחלטה היקרה מאוד הזו עלולה להסתיים, מסיבות שונות, במפח נפש. וול סטריט, בינתיים, קבלה ההודעה בחיוב, 6 אנליסטים הוציאו מחקר לאחר ההודעה, 5 מהם עברו להמלצת "קניה" ואחד  נשאר ב"החזק". מאז החלו השמועות, עלתה המניה בכ-27% כאשר חלק מהעלייה קשור בעסקה וחלק, גדול יותר, בהתאוששות המכירות והרווח בעיקר בסין ובתהליך ההבראה של החברה שנראה מצליח.
מי היא קוולקום?
החברה נוסדה ב-1985 ע"י ד"ר אירוין ג'ייקובס וששה מחבריו, כולם "גאונים טכנולוגיים" שהחליטו להקים חברה שתשפר את איכות התקשורת ואת זה בדיוק עושה החברה מאז. החברה הצליחה, בעיקר באמצעות הפיתוח, הקידום וההצלחה המסחרית של הסטנדרט התקשורתי CDMA=Code Division Multiple Access (היום היא מובילה את משפחת ה-OFDMA=Orthogonal Frequency Division Multiple Access). מדובר בחברה של פתוח ומסחור של קנין רוחני (התחום בו פועלת חברה כמו CEVA) שבעקבות התקדמות התעשייה נכנסה לתחומים נוספים.
עשר שנים לאחר ייסודה עברה החברה את רף המיליארד דולר מכירות ואת 2000 סיימה עם מכירות של 3.2 מיליארד ורווח נקי של 670.2 מיליון או 85 סנט למניה. שנת 2014 הייתה שנת השיא אותה סיימה עם מכירות של 26.5 מיליארד ורווח נקי של 7.97 מיליארד או 4.65 דולר למניה. בשנתיים מאז (אצלה השנה מסתיימת בסוף ספטמבר) ירדו המכירות והרווחיות (מה שגם פגע במניה שעד 2015 היא מהמניבות ביותר בוול סטריט) ואת 2016 סיימה עם מכירות של 23.6 מיליארד ורווח נקי של 5.71 מיליארד או 3.81 דולר למניה.
הקונצנזוס הנוכחי הוא שאת 2017 (שמסתיימת בסוף ספטמבר 2017) תסיים עם מכירות של 23.85 מיליארד ורווח למניה של 4.74 דולרים. כלומר, החברה חוזרת לצמוח ואכן, במהלך 2016 בצעה החברה מהלך התייעלות מקיף שכלל התעצמות השיווק כך שהמכירות, כולל אלו שבסין נמצאות בעלייה שוב. חשוב לציין שהפחד מההאטה בסין, שפגע במניות כולן, השפיע גם על מניית QCOM אלא שתוצאות 2 הרבעונים האחרונים מצביעות על כך שהחששות היו מוגזמים מאוד. המניה נסחרת במכפיל 2017 של כ-14.3. לנו זה אומר שהציפיות החיוביות מהמיזוג עם NXP (ולמרות העליות במניה לאחרונה) עדיין לא בפנים. החברה משלמת 2.12 דולר למניה כדיווידנד שכרגע מהווה תשואה של 3.12% (החברה החלה לשלם דיווידנד ב-2003 והיא מעלה אותו בכול שנה מאז) בקופת החברה 31 מיליארד דולרים והחוב הכולל כרגע עומד על 11.75 מיליארד % 85 מתוכו לטווח ארוך כך שהרכישה שתעלה כ 39 מיליארד לא מסכנת את החברה. המניה נמצאת בכול הקרנות והסלים הטכנולוגים המובילים כמו XLK, IYW, QQQ וגם במדדים המובילים כמו SPY ואפילו בסלי הדיווידנד כמו HDV.
תגובות לכתבה(117):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 34.
  גם אתה חלק מהתקשורת !!!!!!??
  ק. מ. 28/12/2016 17:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם בחלק הטוב או בחלק הרע ??? או אולי לא בשום חלק כפי שנראה מהכתבה שלך. נמצא היכן שהוא בחלל ????????????
  סגור
 • 33.
  חברות אחזקות ימיות - ספנות
  לירון 16/11/2016 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראיתי כמה ששאלו על מניות ספציפיות שטסו בימי המסחר האחרונים, השאלה האמיתית היא בנושא חברות הספנות שכולם כמעט טסו במאות אחוזים בימים האחרונים, מכמה שחיפשתי ונברתי לא הצלחתי למצוא תשובה הגיונית לסיבה לכך, אולי אתה יודע יותר?
  סגור
 • 32.
  כיצד אתה מעריך מצבה של טבע, אחרי הדוחו"ת...? תודה (ל"ת)
  יוסי 15/11/2016 22:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • עדיין לא הספקתי לעבור על הדוחות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2016 08:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 31.
  שאלה
  טלי 15/11/2016 20:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניית DRYS שהוזכרה פה כבר משלימה מהלך של 1500 אחוז השבוע נכון לעכשיו. לחברה סך הכל קצת יותר ממיליון מניות ומזנקת במחזור של יותר מ10 מיליון מניות. האם זה אומר שזה הרצה גרידא?
  סגור
 • התכוונתי לשואל 22 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2016 13:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ראי תשובתי ל 27 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2016 08:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • גדול שלמה !!! רק אני הבנתי את התשובה השנונה ? (ל"ת)
  גלעד ל. 16/11/2016 11:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אל תתלהב מעצמך, פשוט טעיתי במספר, זה 22 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2016 13:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 30.
  שלמה תוכל לעשות כתבה על תעשיית הכבלים
  סמסון 15/11/2016 11:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכבלים. למשל חברות כמו ליברטי גלובל cwc וודאפון עכשיו גם at@t ויתר החברותתודה רבה
  סגור
 • טען עוד
 • רשמתי לפני (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2016 11:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ענה אתה בבקשה
  ג'וט 15/11/2016 16:32
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ולא פני.
  סגור
 • 29.
  ATTU
  BGY 15/11/2016 09:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מתי תעדכן ???
  סגור
 • אין מה לעדכן, דעתי לא השתנתה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2016 11:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הצמיחה נעצרה ומחיר המניה נשחק
  יוסי 15/11/2016 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולדעתך אן מה לעדכן ??????
  סגור
 • האמן לי שיש כ 100 חברות
  שלמה גרינברג 16/11/2016 08:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בטור הזה ובעוד כתבות שאני מכין לגופים אחרים פרטיים שטיפה חשובים יותר, עם כול הכבוד, מאוטוניטי צריך לחשוב גם על "משקלן" של חברות בתיקי השקעות.
  סגור
 • 28.
  טיים ורנר
  שמשון 14/11/2016 21:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה , ברשותך , רוצה לחזור לטיים ורנר . אני מבין שהעסקה תצא לפועל , רק לאחר קבלת אישור הרגולציה . מתי זה עלול לקרות ? כמה זמן לוקח לקבל תשובה מהרגולציה ? תודה שמשון
  סגור
 • אין דרך לדעת
  שלמה גרינברג 15/11/2016 06:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה אשר כתבתי אם כי במקרה זה איני רואה סיבות שהרגולטור לא יעביר כי אין כאן קונפליקטים.
  סגור
 • טראמפ אמר שהוא מתנגד... (ל"ת)
  יוסי 14/11/2016 23:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • גם קלינטון, אז מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2016 10:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 27.
  drys
  ארי 14/11/2016 20:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מהלך של 500 אחוז בשבוע. מדהים
  סגור
 • 26.
  האם בעקבות
  גדי 14/11/2016 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תוכניותיו של טרמפ לשינוע הכלכלה האמריקאית הבנק המרכזי ימהר להעלות הריבית??
  סגור
 • הבנק המרכזי פועל על פי העובדות לא ע"פ תכניות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2016 06:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ?? Are U sure (ל"ת)
  ג'וט 15/11/2016 16:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אם ניתן לתרגם לעברית בבקשה! (ל"ת)
  גדי 15/11/2016 23:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לטרמפ רצון לשנות את העובדות ובגדול. (ל"ת)
  גדי 15/11/2016 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אז מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2016 11:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • נחיה ונראה
  שלמה גרינברג 14/11/2016 13:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בוול סטריט מאמינים כנראה שכן אבל אני כלל לא בטוח
  סגור
 • אם יגדיל החוב הלאומי הענק, יהיה חייב להעלות ריבית כדי ל
  יוסי 15/11/2016 00:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי למנוע אינפלאציה...עד מתי יוכל לדחות מהלך כזה?
  סגור
 • תנמק בבקשה מדוע? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2016 10:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • למיטב ידיעתי, הגרעון האמריקאי הוא עצום כבר עכשיו, וכל ע
  יוסי 15/11/2016 23:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וכל עליה בריבית מקפיצה את החוב (ונדמה לי שאתה כתבת כי הפד יעשה כל מאמץ לא להעלות ריבית, כדי לא להעצים החוב). אז הגדלת הגרעון דוקא בתקופה כזאת, עלולה להביא להתחממות יתר דרמאטית ולאינפלאציה (מזכיר את "פתיחת הברז" בתקופה של יורם ארידור...כלשהוא..)
  סגור
 • 25.
  זהב
  שמואל 14/11/2016 06:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה הזהב יורד.
  סגור
 • אם תקרא מה אני כותב מאז 2008 תבין
  שלמה גרינברג 14/11/2016 08:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחיר הזהב בבורסה מורכב מ 2 גורמים, התעשייתי שמשפיע פחות והספקולטיבי שמשפיע יותר. המוטיב הספקולטיבי הולך וקטן כי האמונה בזהב כ SAFE HAVEN הולכת וקטנה. ללא המוטיב הספקולטיבי הזהב שווה הרבה מתחת ל 1200 דולר לאונקיה.
  סגור
 • תודה . על התיחסותך ותשובתך (ל"ת)
  שמואל 14/11/2016 23:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • והכסף אותו דבר? (ל"ת)
  יוסי 14/11/2016 16:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • פחות או יותר אבל
  שלמה גרינברג 15/11/2016 06:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לכסף אין את ההילה הספקולטיבית שיש לזהב. זה גם תלוי בצמיחת הכלכלה בהודו
  סגור
 • בהודו, הזהב הוא מתנה חובה בחתונה (של משפחת הכלה לחתן),
  יוסי 15/11/2016 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בסין, הזהב הוא "הגנה לימים שחורים", ונדמה לי שאפילו הממשל עודד קניה בזמנים קשים או לזמנים קשים.
  סגור
 • 24.
  זהב
  שמואל 13/11/2016 23:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה ההסבר שהזהב יורד ככה
  סגור
 • זה זמני תקנה עכשיו הזדמנות (ל"ת)
  יואל 15/11/2016 20:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 23.
  MLNX
  DG1 13/11/2016 23:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום , מה דעתך על החברה ומה אתה צופה למחיר המניה בשנה שנתיים הקרובות
  סגור
 • תעשה לי טובה ותבדוק, כתבתי אין ספור פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/11/2016 08:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 22.
  DRYS
  נעמה 13/11/2016 20:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה הגיעה לשפל היסטורי ואז ביצעה ספליט הפוך ירדה שוב קצת אך מאז המניה טסה מאות אחוזים כבר ברקע כתבות מאוד אוהדות על החברה. האם מכיר ויש לך דעה עליה?
  סגור
 • מכיר אבל לא עוקב מקרוב
  שלמה גרינברג 14/11/2016 08:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמתי לב לקפיצות אבל אין מידע קונקרטי.
  סגור
 • 21.
  Iot ,swir
  מג'יור 13/11/2016 20:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה מה דעתך על swir הוציאה דחות לאחרונה ונראה שהשוק התלהב למרות שלי נראה שהחברה מדשדשתמשום מה נראה בוול תופסים אותה כמיצגת הiot מה דעתך? אולי תעשה כתבה על התחום.דרך אגב טליט נראת לעניות דעתי הרבה יותר טוב
  סגור
 • סיירה
  שלמה גרינברג 14/11/2016 08:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אחת מלהקה גדולה של חברות שנלחמת על ה IOT המתפתח. אתר ה FOOLS מאוהב בה ודוחף. אני עוקב מקרוב אחרי ההתפתחויות בתחום וכותב עליו רבות. בהתחשב בגודל התחום הזה אני מאמין שכמו תחומים חדשים גדולים אחרים שנולדו מהתקדמות מהפכת הטכנולוגיה כך גם כאן הבכורה תתחלק בין הענקיות כמו QCOM, CSCO, IBM ועוד קשה לי להאמין ולמרות היכולות פתוח המצוינות של סיירה שהיא תוכל להציע "חליפה".
  סגור
 • 20.
  שואל
  ג ו זוננה 13/11/2016 10:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך על swks? האם הרכישה הזו אמורה להשפיע עליה?
  סגור
 • חברה איכותית מנוהלת היטב ויעולות R&D מצוינות
  שלמה גרינברג 13/11/2016 11:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "האם הרכישה הזו אמורה להשפיע עליה? " אני מאמין שחלק מהירידות (הבלתי מוצדקות כלכלית) לאחרונה קשורות בחשש שתתקשה להתחרות ובחשש (הלא מוצדק לדעתי) לירידה במכירות איפונים ב 2017.
  סגור
 • אתה מאמין שהיא יעד לרכישה על ידי חברות גדולות בענף? (ל"ת)
  ג ו זוננה 14/11/2016 18:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איני עוסק בניחושים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2016 10:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  נובה
  אחד 12/11/2016 23:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה מה דעתך על עתיד נובה בתחום ? ומי הן המתחרות העיקריות שלה בתת התחום?
  סגור
 • נובה
  שלמה גרינברג 13/11/2016 12:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה מאוד מעניינת במיוחד לאור התקדמותה העסקית בשנים האחרונות. אישית איני רואה פריצה משמעותית אבל קיים פוטנציאל הרכישה. מעבר לכך מדוע שלא "תעבוד" טיפה בעצמך, לך ל F-20 ותקרא על החברה, על ההיסטוריה שלה, על התקדמותה העסקית, על המודל העסקי וההנהלה. שם גם תמצא מי המתחרות ( אעזור לך קצת, מדובר בחברות כמו KLA-Tencor Corp. , Rudolph Technologies, AMAT ועוד רבות..לך לאתר http://ir.novameasuring.com/wp-content/uploads/sites/28/2016/02/2015-Form-20-F-1.pdf ) אח"כ, אם יש עוד שאלות, תחזור
  סגור
 • תודה אבדוק
  אחד 13/11/2016 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל תכעס שלמה, לא מעצלות אלא מחוסר ידיעה איזה כלים ואתרים לבדוק וכיצד לבדוק רקע עסקי וכוחות שוק של חברה ולא דוחות, אתה צריך מדי פעם לרמוז כוונים ולעזור כמו הפעם
  סגור
 • 18.
  ושוב פארמה ביום שאחרי
  שואלת 12/11/2016 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום לך שלמה,האם לדעתך הסרת האיום של קלינטון על סקטור הפארמה היא "אור ירוק"? מעניין ששמענו את טראמפ אומר אתמול פתאום שישאיר חלק מאובמה קאר.זאת באמת הפתעה. השאלה היא מה מידת ההפרדה שצריך לעשות בין מניות הפארמה למניות הציוד למניות השירות הרפואי. תורה רבה מראש!
  סגור
 • נמתין בסבלנות ונראה
  שלמה גרינברג 13/11/2016 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה הקשר בין השינויים שאולי יבצע באובמהקר לבין החברות?
  סגור
 • 17.
  שלמה אני מופתע ממך
  יובי 12/11/2016 10:47
  הגב לתגובה זו
  0 2
  גם אתה מלא שנאה לשמאל והתקשורת הישראלית,? מה קורה פה הזוי מה שאמרת ל15!!!!!!
  סגור
 • מלא שנאה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 13/11/2016 11:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 16.
  אלוט
  שלמה 12/11/2016 09:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  דעתך על החברה ואפשרות רכישה של החברה
  סגור
 • ALLT
  שלמה גרינברג 13/11/2016 11:13
  הגב לתגובה זו
  3 1
  עניתי מספר פעמים בשנה האחרונה על השאלה הזו. הבעיה במכירות שיורדות מה שמעיד או על מוצרים שעבר זמנם או על תחרות מתגברת או הנהלה חסרת יכולות שיווק, כך אני כותב מזה כשנתיים. אם תירכש? תלוי במצב הטכנולוגיות. ראיתי ש Peter A. Wright הגדיל הפוזיציה שלו במניה והוא מבין רציני בהשקעות אז הבעיה אולי בהנהלה ולא בטכנולוגיות.
  סגור
 • 15.
  שלמה
  אבי3 11/11/2016 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה מה אתה אומר על זה שהדמוקרטים ״לא מקבלים את ותוצאות הבחירות״.אני מתיכוון למצביעים כמובן.היו צריכים לשאול אותה את זה גם
  סגור
 • "הדמוקרטים לא מקבלים" - בכלל לא נסחפת
  אורן 11/11/2016 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 4
  בסהכ כמה הזויים שמפגינים - חלקם מתוך כאב אמיתי. אם את או אתה צעירים בשנות ה 20 גדלת כול השנים בארצות הברית ובל אתה והוריך מהגרים לא חוקיים - כמובן שתהיה בעצבים. אין לצעירים האלה מדינה ותרבות אחרת. אבל כמובן אף אחד לא יגורש (אפילו כאן לא ממש טורחים לגרש אותם...).
  סגור
 • מקבלים
  שלמה גרינברג 11/11/2016 16:16
  הגב לתגובה זו
  3 1
  ההפך, העברת הממשל מתבצעת בצורה מופתית ואני מלא קנאה. אז יש כמה מאוכזבים (כמו השמאל והתקשורת בישראל), זה מה יש.
  סגור
 • זו הייתה בדיחה כמובן
  אבי3 11/11/2016 22:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבדיחה הייתה על כל המפגינים שלא מקבלים את הנשיא, לאחר שדיברו כל כך הרבה על השטות שהוא אמר ״שהוא לא יקבל את תוצאות הבחירות״, שזה ממש מטומטם להתעסק עם זה, כאילו מה יקרה אם הוא לא היה מקבל(באופן תיאורטי), לא היו מעברים להילרי את השלטון?טיפשות תיקשורתאבל עכשיו שהוא נבחר כל השמאל מראה את אופיו והוא לא מקבל את הנשיא הנבחר, העיקר דיברו עליו ועל מצביעיו!וזה לא רק היספנים שבאופן תיאורטי יגרש, זה בעיקר לבנים אליטיסטים מקליפורניה וניו יורק
  סגור
 • 14.
  מרוצה מנצחון טראמפ?!?!
  שמשון 11/11/2016 14:54
  הגב לתגובה זו
  2 3
  חשבתי שהכותב טיפה יותר ערכי...ונורמלי...
  סגור
 • ערכי? נורמלי?? רשע!! (ל"ת)
  מצאת לך 11/11/2016 17:09
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • מה? אתה קורא מאמרים של לא נורמלי?
  שלמה גרינברג 11/11/2016 16:14
  הגב לתגובה זו
  5 0
  רק אם אני צודק אל תשכח, בעוד שנה-שנתיים להתנצל
  סגור
 • הצדק כבר ידוע
  שמשון 11/11/2016 20:00
  הגב לתגובה זו
  1 3
  טראמפ אינו ערכי או נורמלי וכנראה שגם תומכיו
  סגור
 • תבחן אותו על עשיה פרלמנטרית, לא על מה שאתה קורא\שומע
  רז 14/11/2016 13:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בתקשורת.
  סגור
 • 13.
  סולאראדג SEDG
  משתאה מביט ברוח 11/11/2016 14:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה, מעניין לשמוע את דעתך על השינויים המתרחשים בתחום הסולארי, כמה מוחשית תהיה ההשפעה שמייחסים לטראמפ על התחום ובפרט על סולאראדג הישראלית לאור הדוחות האחרונים והורדת התחזיות וכן המהלכים של טסלה (מאסק).האם התמחור של החברה לא נראה לך חריג - מכפיל של כ-6 בניכוי המזומן ושווה מזומן.בזמנו אמרת שבחנת אפשרות לכתוב קצת על החברה, אשמח אם תוכל.ד״א לא מחפש כמובן המלצה ואין מצב שהיועץ בבנק שלי אפילו מבין על מה אני מדבר (מצטער אבל זו הרמה המקצועית פה בביצה).שוב תודה ושלומות
  סגור
 • tsla חברה שהביקוש למוצר שלה הוא אינסופי
  חיים 11/11/2016 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם יצליחו עם הטסלה3 אז מובטח להם ביקוש אינסופי (כול כמות שהם ייצרו הם יצליחו למכור). אחד הדברים שמעיבים בטווח הקצר הוא ההחלטה לרכוש את scty ההצבעה תהיה ב 17 לחודש הזה (יום חמישי הבא).
  סגור
 • אני עוקב מקרוב אחרי התחום והשינויים אבל
  שלמה גרינברג 11/11/2016 16:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין לי יותר כוח לענות על החברה הזו, שלח את היועץ ללמוד
  סגור
 • אשמח אם תפנה אותי
  משתאה מביט ברוח 11/11/2016 22:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה, תודה על תגובתך. חיפשתי התייחסות שלך לחברה (סולאראדג) אבל למעט הכתבה שלך מנובמבר 2015 על טסלה בה הייתה התייחסות לנקודה הישראלית לא מצאתי שהתייחסת אליהם. בכל מקרה, לא ברור לי מדוע אתה טורח לענות לכל מיני טוקבקיסטים שתוקפים אותך או רוצים שתנתח את הסיכוי של מניות פח (מישהו אמר כיטוב) ואז אתה בוחר שלא לענות לשאלות עם קצת יותר עניין...נו טובשתהיה שבת שקטה
  סגור
 • 12.
  שאלה..
  משקיע מתחיל 11/11/2016 12:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית אני רוצה להודות לך על שיתוף הידע הנרחב. אני משקיע מתחיל ובאמת קשה לברור בין ערמות המידע שקיימות ומשלל הכותרות שמתחלפות בקצב מסחרר מהו תהליך אמיתי בעל משמעות. הכתבות שלך נותנות פרספקטיבה שונה ואני לומד דרכן המון, אז תודה. שנית אשמח להתייחסותך על שאלה בנוגע לטראפ. אוקי, אז מבחינה כלכלית אין ספק שלא מדובר באסון (אלא כנראה ההפך). צמיחה שמגיע היום מ"כסף זול" אמורה להגיע מהכנסה פנויה גדולה יותר, הורדת מיסים (שילוב של השניים שדווקא אולי יביא לגידול בהכנסות המדינה ממיסים), השקעה בתשתיות, הפחת רגולציה, הגדלת הפריון ועוד.. אבל מה בנוגע למוסר? מה בנוגע להתחממות הגלובאלית? ארה"ב מלבד היותה ה"קטר" של הכלכלה העולמית היא גם מגדלור של החירות והערכים המערבים מאז מלחמת העולם ה-1. עכשיו יש התרוממות מטרידה של גזענות, של ה-KKK וארגונים גרועים ממנו שתמכו בטראפ ורואים מושיע של "הגזע הלבן". ומה לגבי ההתחממות הגלובאלית ש99% מהמדענים היום בדעה שהיא אכן קיימת ונגרמת כתוצאה מאיתנו (האנושות) האם אין זה מדאיג אותך איזו "פלנטה" נשאיר לדורות הבאים אחרינו? עושה רושם שתחת טראפ הנושא יעבור רגרסיה. תודה
  סגור
 • וואו!!! אתה מבקש הרצאה
  שלמה גרינברג 11/11/2016 16:11
  הגב לתגובה זו
  3 0
  המוסר הוא דבר חשוב אלא כאשר ברא הקב"ה את העולם הוא הפריד בינו לבין תורות הכלכלה ומימושן. שבדיה ניסתה כלכלה מוסרית וכמעט התמוטטה. קרל מרקס רצה כלכלה מוסרית ותראה לאן הגיע זה פשוט לא עובד יחד. הדבר היחיד שיתקן את האקולוגיה וכו זו המהפכה הטכנולוגית שתצליח למשל לשנות את עולמות הרכב והאנרגיה. היתר, נא להירשם לאוניברסיטה.
  סגור
 • 11.
  ושלמה, FNMA ו-FMCC-מה גורם להן לנסוק עכשיו? (ל"ת)
  ירון 11/11/2016 10:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • פאני ופרדי
  שלמה גרינברג 11/11/2016 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על מצבן של פאני ופרדי אני כותב מפעם לפעם מאז משבר 2008. הסברתי עשרות פעמים שהשקעה בהן היא ספקולציה רצינית כייוון שאובמה עושה ככול יכולתו להוציאן מהציבור ויש על כך מלחמה מאז 2010. עכשיו, משנבחר טראמפ שרוצה יותר הפרטות (ואפילו הזכיר את FNMA בעניין) עדרים של ספקולנטים מתנפלים. ללא קשר ואם אכן המגמה להוצאת הסוכנויות תתהפך מדובר בחברה רווחית ביותר (הם החזירו את כול כספי ההצלה ויותר). איך יוסי מבין ואתה לא?
  סגור
 • ברור שטסות בגלל טראמפ, רציתי י
  ירון 14/11/2016 12:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להבין מה בטראמפ גורם לכך, וענית ברור. יוסי עצלן מדי לפרט..
  סגור
 • בחירת טראמפ כמובן (ל"ת)
  יוסי 11/11/2016 13:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  שאלה חשובה
  אופיר 11/11/2016 09:55
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה ראשית רוצה להגיד לך תודה על הכתבות המעניינות. אני עוקב כבר הרבה זמן וכל פעם אתה מחדש לי עוד ועוד דברים על העתיד.. רציתי לשאול איפה ניתן ללמוד לעשות ניתוחים כמו שאתה עושה לחברה. האם תוכל להפנות אותי לאתרים שמסבירים ומפרטים קצת על איך לבחור חברות.
  סגור
 • ניסיון של שנים
  השואל 11/11/2016 16:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הוא פעיל בשוק כבר עשרות רבות של של שנים יש לו וקטורים, ניסיון ו"דטהבייס" בראש שאי אפשר לקנות דרך שום ספר או אתר .
  סגור
 • יש גוגל, תחפש (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/11/2016 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אופיר הכי קצר ומהיר זה
  סמי וסוסו 11/11/2016 16:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  באתר של כול חברה בחלק של investors יש מצגת למשקיעים. מדובר על מצגת שהם מעבירים בימי עיון למשקיעים. קובץ pdf. אלה מצגות מאוד ממצות לגבי השוק, עבר, הווה, מתחרים סיכונים תחזיות וכו.
  סגור
 • 9.
  לא ברור לי מדוע סמיט' & ווסון נופלת
  ירון 11/11/2016 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרי זו מניה קלאסית לתקופת טראמפ. הרפובליקנים בעד נשק מתמיד, ותומכיו הפנאטים באזורים הלא עירוניים, כולל שרה פיילין, נולדו עם נשק ביד. מדברים על כוח בבתי הנבחרים להעביר חוקים בקלות, אבל זה נוגד את האג'נדה שלהם. מה קורה פה?
  סגור
 • SWHC
  שלמה גרינברג 11/11/2016 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדוע אינך קורא את המאמרים על החברה? הניצחון של טראמפ, בגלל שלא יגע בתיקון השני, יוריד את הביקוש לנשק ש/ממילא ולמרות התקשורת הכותרתית, יורד בהתמדה. תתחיל עם המאמר https://www.bloomberg.com/gadfly/articles/2016-11-10/trump-can-t-make-smith-wesson-guns-sell-again?cmpid=yhoo.headline יש עוד 50 כאלו
  סגור
 • לא רק SWHC גם RGR
  סמי וסוסו 11/11/2016 10:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי לא יטילו הגבלות על קניית נשק. כול פעם שדיברו על הגבלות המניות של החברות הנל זינקו בטירוף. עצם זה שאתה שואל שאלה כזו אומר שאתה לא מסוגל לקרוא את החדשות מתחת למניה אפילו ברמת הכותרת !
  סגור
 • סמי וסוסו, התגובה שלך שלא קשורה לשום דבר שנכתב
  ירון 11/11/2016 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעלה , מראה שאתה די טמבל.קרא את התשובה של שלמה .
  סגור
 • דוקא בגלל החששות מאובמה-הילארי מניות הנשק נסקו...ולהיפך
  יוסי 11/11/2016 13:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה לעשות שההיגיון הכלכלי פועל בדרך מוזרה לפעמים...
  סגור
 • 8.
  veolia
  אפי 10/11/2016 23:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאז פרסום הדו"ח המניה לא מפסיקה לרדת. קראתי את שיחת הועידה של החברה והתרשמתי מאוד מהתחזית האופטימית ומהפרויקטים שבצנרת. האם תוכל לבאר לי מה גורם בכל זאת לסנטימנט השלילי כל כך חוץ כמובן מבחירת טראמפ. תודה
  סגור
 • VEOLIA
  שלמה גרינברג 11/11/2016 10:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כיוון שאני עוקב מקרוב מאוד אחרי תחום הטיפול במים ויאוןליה רות אצלי במעקב צמוד וגם כתבתי עליה מספר פעמים. "הבעיה" של המניה היא שבכול פעם, מאז החלה את תהליך הרה ארגון שלה ב 2010/11 ושבעקבותיו המניה עלתה חזק בכול פעם שעולות חששות המניה נופלת. מה שהשפיע לאחרונה יותר זה הברקזיט. בנוסף, החברה צרפתית ואלו, כמנהג הצרפתים, אינם ממהרים לספק מידע לאנליסטים. אני חושב שמה שכתב סטופל ב FOOLS מבטא במדויק את המצב, שהוא מצוין. באמת הגיע הזמן לכתבה נוספת על החברה והמיים.
  סגור
 • השאלה היא, האם טראמפ יהיה "אכפתי" מנושאי אייכות הסביבה (ל"ת)
  יוסי 11/11/2016 13:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • נחיה ונראה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/11/2016 16:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • נכון שלמה בבקשה עוד כתבה על מיים (ל"ת)
  סינבאד 11/11/2016 12:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  שלמה מכיר חברת טכנולוגיה בשם avid
  יונתן 10/11/2016 21:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Avid technolegies יורדת 27% היום.מניית נט נט זולה מאוד. אם אתה מכיראשמח לכמה מילים שלך עליה. תודה
  סגור
 • מכיר היטב
  שלמה גרינברג 11/11/2016 09:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואכן, מהבחינה הטכנית "זולה" אבל יש לה 2 בעיות, האחת התחרות מול חברות כמו אפל, אדובי , הרמן, סוני ועוד והשניה (אולי בגלל הראשונה) אין פריצה במכירות האנליסטים צופים שבשנה הבאה הרווח ירד משמעותית
  סגור
 • טכנית ובעיקר פונדמנטלית מאוד זולה
  יונתן 11/11/2016 12:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל אתה בהחלט צודק לגבי התחרות והירידה במכירות
  סגור
 • תודה רבה שלמה .. (ל"ת)
  יונתן 11/11/2016 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  אסטטיקה רפואית
  אדם 10/11/2016 19:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עדיין מחכה לכתבה על תעשיה שנמצאת בצמיחה עם חברות כמו: CYNO ZLTQ וסינרון (ELOS).
  סגור
 • בסוף נגיע (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/11/2016 09:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  טראמפ בא "לעשות סבוב" כדי להחלץ מחובותיו ומהתביעות נגדו
  אתה מכיר את טראמפ? 10/11/2016 16:38
  הגב לתגובה זו
  3 6
  פתאום בערוב ימיו, החליט איל הנדל"ן (שרבים מוסיפים לו התואר מפקפק) ללכת להבחר לנשיא ארה"ב?...זה בודאי לא מתוך אידאולוגיה או רצון לתקן העולם והכלכלה (המניעים מאד אישים, מלבד אגו נרקיסיסטי). לדעתי
  סגור
 • "פתאום בערוב ימיו"?
  שלמה גרינברג 10/11/2016 17:41
  הגב לתגובה זו
  5 1
  כמעט כול נשיאי ארה"ב הגיעו לבית הלבן בגיל מבוגר, הוא בשנה מבוגר מהגברת קלינטון, אני שמעתי אותו מדבר על נשיאות ב 1999.
  סגור
 • 4.
  יש לי JCI וקיבלתי ADNT לרשימה אחרי האחוד עם טייקו, מה ז
  יוסי 10/11/2016 16:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה זה אומר??? מי זאת ADNT PLC או אולי מה זה...?
  סגור
 • מדוע שלא תברר עם השולח? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/11/2016 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • קניתי JCI בגלל שכתבת טובות עליה, והשולח היה "הבנק"...
  יוסי 11/11/2016 14:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הייתי שמח להבין למה זכיתי ב-ADNT בעקבות האיחוד בין JCI וטייקו
  סגור
 • "קניתי JCI בגלל שכתבת טובות עליה"
  שלמה גרינברג 12/11/2016 09:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי קנית JC בגלל שכתבתי טובות עליה אבל אינך קורא את כול מה שאני כותב, שאסור לקנות ע"ס כתבותיי אלא אם אתה בודק ונעזר בייעוץ. לא קבלת מניות ADNT "בעקבות האיחוד בין JCI וטייקו " אלא בגלל החלטה של JC להפריד החטיבה, אין שום קשר ביען המקרים. ואני שוב חוזר, אתה מקבל מהבנק שלך הודעה שאינך מבין אותה מדוע שלא תשאל את זה ששלח (הבנק) ובכלל, מדוע שלא תעקוב אחרי ההודעות של חברות שאת מניותיהן רכשת???
  סגור
 • בבנק היועצים לא מבינים כלום. רובם... (ל"ת)
  יוסי 14/11/2016 16:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  קול של מתמטיקאי גאון = קול שליח בסופר , בבחירות
  חגיגה בסנוקר 10/11/2016 16:32
  הגב לתגובה זו
  1 2
  רוב הכלכלנים ואנשי העסקים הבכירים בארה"ב, רצו שקלינטון (מנוסה, שקולה, אחראית) תזכה בבחירות. אבל טראמפ איש המכירות הפופוליסט (והלא צפוי, חייבים להדגיש) ניצח. גם צ'אבס ניצח בבחירות דמוקראטיות...מה זה אומר????
  סגור
 • יש איזשהו קשר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/11/2016 17:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • תשובה לשאלתך
  נדי 10/11/2016 17:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה זה אומר? נראה שלא הבנת מה זה בחירות דמוקרטיות, כמו שהסבירו בשעורי אזרחות - כל אחד יכול להבחר (בתנאי שאין לו תיק פלילי או מגבלה חוקית אחרת). אם האמנת שבחירות דמוקרטיות פירושן שיבחר האיש או האישה שאתה בחרת, אז זה לא עובד כך.
  סגור
 • האם גם החתול שלי (אין לו תיק פלילי) יכול להבחר?
  מיקו 10/11/2016 19:43
  הגב לתגובה זו
  1 1
  האמת שלהילרי הצביעו בכל ארה"ב, יותר אנשים...אבל בגלל שיטת האלקטורים דונלד זכה (=בזמנו לאל גור היה יתרון גדול במספר הקולות מול גורג' בוש הבן). כך שבמושג "בחירות דמוקראטיות" ישנה הטיה, ולא רק בארה"ב (למשל, בארץ מצביעים קבוצות ומגזרים כגוש אחד, ולא בעצמאות מחשבתית אישית).
  סגור
 • 2.
  מנקיינד
  איוונקה 10/11/2016 12:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אתה עדיין שלילי על החברה (אני זוכרת שהתרעת של יקבלו אותה לבורסה), או שבמחיר הנוכחי אחרי מחיקה של 90 אחוז ובתוספת ההסכם שסגרה אתמול עם סנופי - מתחילה להיות מעניינת?
  סגור
 • דווקא האנליסטים העלו את מחיר היעד ב 30 עד 100 אחוז
  אמיתי אמיתי 10/11/2016 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנליסט אחד בינואר השנה הוריד מ 1.5 דולר ל 5 סנט - ובמאי השנה העלה ל 10 סנט (עליה של 100 אחוז !!!!!!!!!). אנליסט שני הוריד בינואר מ 1 דולר ל 15 סנט ובמאי העלה ב 30 !!!!!!!!! אחוז ל 20 סנט. יש קצת בעיה כי המניה נסחרת כרגע על 47 סנט. זה אומר שהיא צריכה ליפול עוד המון. לאחר לך שתצליחי לצאת מהסרט שאת חיה בו.
  סגור
 • הפסקתי לעקוב ממזמן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/11/2016 14:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  שלמה הצילו מה קורה עם המניה הזו
  מני 10/11/2016 10:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבתי לך מספר פעמים שם המניהCYHתודה מראש
  סגור
 • עניתי על השאלה פעמים רבות
  שלמה גרינברג 10/11/2016 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיע הזמן שתתחיל לבדוק בעצמך או לשאול את מי שהפנה אותך למניה.
  סגור
 • מבט קצר ביאהו מסביר את הסיבה לירידות
  מאיר 10/11/2016 11:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Community Health Systems Inc. (CYH) lost about 30% Wednesday to post a new 52-week low of $4.15 after closing Tuesday at $5.94. The 52-week high is $25.32. Volume of around 31 million was about 5 times daily average of around 6.1 million shares traded. The hospital stocks took a beating following Tuesday's election based on the new administration's promise to repeal Obamacare. With majorities in both houses of Congress and a president not named Obama, this looks like a sure thing to investor
  סגור
 • לצערי לא יודע לקרוא אנגלית מישהו מוכן לתרגם תודה מראש (ל"ת)
  מני 10/11/2016 14:47
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • אנגלית
  תשובה למני 11/11/2016 08:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם אתה לא יודע אנגלית יש פתרון אמנם מקרטע אבל יתן לך מושג סמןאת הקטע שברצונך לתרגם לחץ על עכבר ימני ולאחר מכן יפתח לך חלון ותלחץ על transalate with bing
  סגור
 • אז מדוע רכשת את המניה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/11/2016 15:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור