21:03 סגירה יציבה בוול סטריט: המשקיעים מחכים להתפתחויות בסין, נטפליקס איב... >>

19:51 וול סטריט:מניית גולדמן זאקס נופלת 2.5% לאחר פרסום הדו"חות

18:08 התמונה העגומה על השווקים העולה מהדו"חות של הבנקים הגדולים בארה"ב >>

16:24 בני ברק: עשרות עצורים בהפגנות החרדים נגד מעצר העריקים

15:22 המאבק נמשך: ארגוני הנכים מפגינים כעת ליד ביתו של רה"מ בירושלים

14:40 השר בנט: אין לנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

הצעת הרכש של AT&T לטיים וורנר ב-85 מיליארד דולר - שימו לב למשמעויות

פרשן וול סטריט של Bizportal מנתח את עסקת הענק עליה הוכרז השבוע בוול סטריט
 |  80
מבט עומק
Share
AT&T מציעה לרכוש את טיים ורנר ב-85 מיליארד, מה המשמעות?
מזה 7-8 שנים אנחנו חופרים לכם בראש על ההשפעה הכלכלית והחברתית של מהפכת הטכנולוגיה. הצעת הרכישה של AT&T לטיים וורנר (שאושרה ע"י וורנר אבל צריכה לעבור מחסומים רבים) היא שוב הוכחה להשפעה הזו. עד לאחרונה שום מומחה רציני לא היה מתייחס להצעה כזו ברצינות, אבל היום הדברים שונים. מהפכות הטכנולוגיה/אינפורמציה רצות קדימה ועסקה מסוג זה מתחייבת כי "השוק" מכתיב זאת וכעת צופים המומחים שגם ענקיות תקשורת נוספות כמו ורייזון, בריטיש טלקום ואחרות וגם חברות "מעורבות" של תקשורת, מדיה ותוכן (כמו ניוזקורפ של מרדוק) תצטרכנה לחשוב איך הן הולכות בכיוון.


הצרכן דורש "חליפת תקשורת מלאה" ועדיף מספק אחד ששולט במרחב כולו ומסוגל לתת לצרכן הווייה צרכנית מושלמת. המהלך הזה, למרות שיצוצו בעקבותיו טענות של מונופוליזציה, העלאת מחירים וכו', כמו כול המהלכים שנכפו ע"י המהפכה עד כה, עושה בגדול טוב לכלכלה כולה, לצרכנים וליצרנים אבל גם מלווה בסיכונים רבים שאת חלקם קשה עדיין להעריך. בקשר למונופוליזציה ובעקבותיה העלאות מחיר נאמר שזו שטות, כי בפועל מה שקורה בגלל המהפכות ובעקבות הפיכת העולם ל"כפר קטן" הוא שהתהליך מעודד אוליגופול שהתחרות בו לא תהיה קטנה מתחרות של שוק חופשי.

ברור ש-AT&T לאחר המיזוג לא תהיה היחידה. ורייזון, ספרינט, בריטיש טלקום, דויטשה טלקום ועוד תצטרפנה מצד התקשורת לצד חברות כמו פייסבוק, אמאזון, גוגל, לבטח נטפליקס וניוז קורפ שמבינות הכיוון וילכו לשם מהכיוון שלהן. בשוק החדש שייוצר, עם הרגולציה המותאמת, מחירים לא יעלו וקרטל לא יקום, ההפך. חברות קטנות ובינוניות תצטרכנה להתאים עצמן בדיוק כפי שחנויות המכולת התאימו עצמן להתפתחות ענקיות השייוק בקמעונות.מאלכסנדר בל ועד היום
זה לא מפליא ש-AT&T, שנמצאת במשחק של "הוויית הצרכן" מזה 117 שנה, היא החלוץ בפתיחת הנישה החדשה. AT&T של 2016 אינה AT&T שהקים אלכסנדר בל ב-1885. אותה AT&T נרכשה ב-2005 ע"י חברת הבת שלה Southwestern Bell בעבור 16 מיליארד דולר בלבד ובמצב של כמעט פשיטת רגל. AT&T המקורית, שהפכה למונופול תקשורתי במהלך המאה ה-20, פורקה ב-1984 בהוראת משרד המשפטים האמריקאי לשבע חברות אזוריות, "שבעת תינוקות הבל" כפי שכונו, ואילו AT&T הוותיקה, שכונתה אז "מאמא-בל" נשארה עם הקווים הבינלאומיים והלאומיים בארה"ב (שהרי התשתיות נשארו בשליטתה, משהו כמו בזק).

פירוקה של "מאמא-בל" היה חגיגה למשקיעים ואסון לאימא הקשישה. המשקיעים, שקבלו 8 מניות במקום האחת שהייתה להם, ראו השקעתם פורחת (ב-1987 הגיע שווי החבילה לפי 8-9 מערכה בעת הפיצול). אבל בגלל ההתפתחויות הטכנולוגיות החברה הדרדרה וב-2005 כאמור נרכשה.

למה שילם אדוארד וויטקר ג'וניור, האיש שהוביל את SBC מהקמתה ב-1983 עד 2007 ושנחשב עד היום כמנהל המשפיע ביותר והמוצלח ביותר בתקשורת האמריקאית, מחיר כזה? הוא ענה על השאלה רק כאשר פרש מ-AT&T ב-2007 ועבר להוביל את GM החדשה, "בעבור המותג וכדאי שתבדקו כמה הרווחנו בגלל אותה החלטה שהגדרתם בזמנו כמטורפת, היום זה נראה כמציאה ממש".

בדרך לרכישה של SBC ב-1997 הביאו את מייקל ארמסטרונג, מנהל-על שהצליח להבריא חברות רבות ביניהן יוז אלקטרוניקה, קומקאסט ועוד, כיו"ר ומנכ"ל AT&T. את תמונת המצב היום בתחום הוא שרטט בדייקנות ב-1997 והחל לפעול להשגתה, אלא שמשבר 2000 בוול סטריט הרס את התוכנית. ווייטאקר ביצע במלואה את תכנית ארמסטרונג, התחיל באסטרטגיה של "הקמת חברת תקשורת/בידור המובילה בעולם" שאותה המשיך יורשו, רנדל סטיבנסון. וויטאקר הסביר ב-2007 שרכישת המותג תעזור ל-AT&T לפלס דרך בהתפתחויות שיוצרת מהפכת הטכנולוגיה ולכן שילם. הוא צדק בדיוק כפי שצדק כשדרש להשאיר המותג GM כשקיבל את ניהול ענקית הרכב שפשטה רגל באותה שנה.

מה צפוי אם תאושר העסקה?
אם העסקה תאושר, AT&T תהיה השחקן היחיד כרגע שפועל בשוק הטלקום והמדיה בדרך של אינטגרציה אנכית. מהמובילות בעולם בפתרונות עסקיים, תשתיות תקשורת, קשרים אלחוטיים ושירותי אינטרנט ובידור ובנוסף לכך מובילה במכירות ציוד, שמוכרת יותר אייפונים מאפל, AT&T תהפוך לבעלים של כמה מהתכנים הפופולריים ביותר בעולם כמו Game of Thrones, Veep, הסופרנוס (שעדיין מכניס הון) ועוד, ולצד זה הבעלים של CNN, HBO (היהלום שבכתר), סרטי וורנר ועוד. בקצור, AT&T תהפוך לחברה היחידה בעולם בתחום התקשורת/בידור שמסוגלת לספק את כול מאוויי הצרכן כפי שמוכרים כיום, כשמעמד זה מעניק לה יתרון גם לגבי התפתחויות עתידיות (מה שללא ספק יגרום לחברות ענק רבות מהתקשורת ומהמדיה שהזכרנו פיתוי להיכנס גם).

סטיבנסון הסביר השבוע שהדיון על הרכישה, בתוך AT&T ומול טרנר, מתנהל מזה חודשים אבל מתמקד בעיקר בנושאי התוצאות העסקיות והיתרונות היחסיים ומעט מאוד בנושא הרגולציה. לטענתו אין שום סיבה לחשש ממנה כי מדובר ב"עסקה וורטיקלית" (בין יצרן לצרכן) שאינה משנה דבר ואינה פוגעת בכלום בהשוואה ל"עסקה רוחבית" שפוגעת. התוצאה היחידה של דיל כזה (שדוגמתו אגב לא הייתה עדיין) היא שיפור הוויית הצרכן ומצב החברות, התייעלות.

אז על מה דנו "חודשים"? בעיקר איך בדיוק לבצע את המיזוג אל מול השינויים המהירים שמהפכת הטכנולוגיה מייצרת והצורך בהתאמה להתפתחויות העתידיות, גם בביקוש ולא פחות בהיצע (איך למשל "נלחמים" מול נטפליקס?). סטיבנסון טוען שהסיבה העיקרית למיזוג דווקא כעת היא החשש מהמהירות שבה עולם ההפצה והתוכן מתמזגים. "חייבים להתחיל לערוך תוכן בצורה שונה, צריך פ?ר מ ט חדשני ושונה ומהר", הוא אומר.

"התוצאה של המיזוג", אמר ג'ף ביוקס, יו"ר ומנכ"ל טיים ורנר, "היא שללקוחות תהיה ברירה גדולה יותר ומגוון גדול בהרבה. המיזוג אינו דורש מאתנו ומ-AT&T שום שינויים, יש כאן התאמה מוחלטת רק שחשוב היה להחליט ולזוז קדימה כי העניינים מתגלגלים במהירות". ואכן, טיים וורנר דחתה לאחרונה הצעת מיזוג של 80 מיליארד מ-Twenty-First Century Fox חברת הבת של News Corp. "שם", מסביר ביוקס, "העסקה הייתה מותנית בשינויים מבניים בשתי החברות ואילו כאן אין צורך בשום שינוי. ראינו שמהפכת הטכנולוגיה בהתקדמותה גורמת למעבר מסיבי של צרכני תקשורת ומדיה לסמארטפונים וטאבלטים למיניהם, צפייה ישירה בקובץ מדיה במחשב והם עוברים לחברות כמו נטפליקס, שלא לדבר על הסכנה מחברות הרשת החברתית כמו פייסבוק ואחרות כמו גוגל ואמאזון ופעלנו".

AT&T מעסיקה 281,450 עובדים, ההכנסה ב-2015, הייתה 146.8 מיליארד, רווח תפעולי של 24.8 מיליארד ונקי של 13.7 מיליארד. בארה"ב יש לחברה 133 מיליון מנויים באלחוט ו-25 מיליון מינויי וידאו. אליבא האנליסטים יעלו ההכנסות ב-2016 ל-164.5 מיליארד והרווח הנקי ל-17.53 או 2.85 למניה. בנוסף לכול זה היא גם משלמת הדיבידנד הגבוה ביותר בין מניות הדאו, 1.92 דולר או תשואה של 5.24% כרגע. החברה העלתה הדיבידנד בקביעות ב-33 הרבעונים האחרונים, לאחרונה בשבוע שעבר.

טיים ורנר מעסיקה 24,800 עובדים, הכנסותיה ב-2015 היו 28.1 מיליארד עם רווח נקי של 3.8 מיליארד ורווח למניה של 4.75 דולר. הקונצנזוס מעריך הכנסות של 29 מיליארד ב-2016 עם רווח למניה של 5.43. אם המהלך יתנהל כראוי אין שום ספק שהחברה החדשה תשנה את פני תעשיית התקשורת, והעובדה שמספר רב של חברות בתחום מתארגנות בכיוון תומכת ברעיון. להנהלות 2 החברות (ששתיהן תמשכנה לפעול בנפרד) מספיק הוכחות ביצוע כך שהסיכויים הם שהחברה החדשה תהיה "טובה" יותר משתי המרכיבות. על פניו ובמיוחד אם החששות יגרמו למניות לרדת השקעה ב-T של היום נראית מעניינת. 11 אנליסטים הוציאו סקרים מאז ההודעה, 5 מתוכם המליצו בקניה ו-6 בהחזק.

מדוע מנית TWX לא סוגרת את הפרמיה הגדולה ומדוע T מתדרדרת (בינתיים)?
החששות נובעים מארבעה גורמים: החשש מהרגולטורים, התנגדות פוליטיקאים בולטים, בהם קלינטון וטראמפ, לעסקה, החשש מאי-הצלחה עסקית של המיזוג בעתיד ולבסוף מהחוב של AT&T.

לגבי החשש הראשון מהרגולטורים, גם אנחנו בדקנו הנושא לעומק ונראה לנו שסטיבנסון וביוקס צודקים, אין סיבה אמתית לאי-אישור ובמיוחד כשהרשות לתקשורת, ה-FCC, אינה מעורבת (שום חלק בהסכם לא מפוקח על ידה מלבד תחנה אחת של וורנר באטלנטה). החשש מהפוליטיקאים טוב לכותרות ומצוין לבחירות, אבל הוא לא ישים בפועל. החשש מאי הצלחת העסקה נובע מחששותיהם של כמה אנליסטים שהחליטו ששני המנהלים שמים יהבם על "חדשנות" כאסטרטגיה כמצדיקת המיזוג. "חדשנות", הם אומרים, "אינה אסטרטגיה אלא דבר שכול מנהל חייב לדחוף בין אם יש דיל או לא". ישנם גם אנליסטים שטוענים שהמיזוג אינו עושה שכל מול ההתפתחויות בשוק. יכול להיות, אנחנו חושבים ההפך. אגב, רק לפני שנה ביצעה AT&T את רכישת DirecTV בעבור 48.5 מיליארד וזה פועל נפלא היום.

באשר לחשש לאי הצלחת העסקה, קשה להבין טענה זו ובמיוחד כששתי החברות בעד ולשתיהן ניסיון רב במיזוגים. החובות של AT&T, שיצמחו ל-191 מיליארד דולר לאחר המיזוג, נראים מפחידים אבל רק למי שלא בודק את הרכבם, את עלותם ואת יכולת העמידה בהם.

הדעה שלנו היא שהמיזוג יעבור את הרגולטור, יתבצע בקלות יחסית (לאור מקרי העבר והנכונות משתי החברות) והחשש מהחובות, ברמת הריבית הנוכחית והצפויה ולנוכח ההתייעלות וקצב הצמיחה של שתי החברות, מוגזם (מה גם שחלק ניכר מהחוב פרוס היטב).

מצטרפת לחגיגה
מסתובבות שמועות, חלקן מגורמים מאוד רציניים, שאפל בודקת האפשרות להצטרף לדיל. הסבירות לדעתנו (בגלל אישיות המנהלים) שואפת לאפס, אבל אפל מודאגת בקשר ל-231.5 מיליארד ששוכבים בקופה, זה מעיק על הדוחות. אני מבין שיש כמה קוראים שמאמינים שאפל "גמורה" אבל כדאי לעקוב גם אחריה.

האם כדאי לנצל השפל ולקנות את המניות? אתם הרי יודעים שלא נאמר מילה על כך. מה שכן נאמר הוא שלאור העסקה והציפיות לעוד מהסוג הזה כדאי לעקוב אחרי סלים וקרנות מהסוג של PBS שמרכז חברות מדיה שונות.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

80 תגובות ב-30 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
30 יריב 07/11/2016 14:38 אטיוניטי
שלמה, אודה לך אם תוכל להתייחסך לנפילה באטיוניטי. האם זו הזדמנות או שינוי כיוון ? בתודה
29 ארי 01/11/2016 09:52 VRX והחקירה
אמנם כתבת רבות על החברה וקורותיה, כולל כתבה יפה עליה לא לפני הרבה זמן, אך אחרי ההודעה של אתמול והצלילה הפתאומית במניה, מה דעתך על ההודעה ואיך לדעתך היא תשפיע על החברה, ושאלה נוספת: האם בהכירך את ג'וזף פאפא (שמוערך לכל הדעות) הוא יעבור את זה וישאר להמשך הדרך או שיש מצב שישבר ויעזוב ואז ירסק עוד את המשקיעים?
שלמה גרינברג 01/11/2016 11:28 באמת ארי???
אתה רוצה שבעקבות שמועות (אפילו מבוססות) על חקירה כנגד המנהלים הקודמים של החברה וירידת המניה הפראית אני אגיב? כשתהיה חקירה ונדע על מה בדיוק נוכל אולי להגיב אם כי אין צורך בכך. חקירות פוגעות במניות, נקודה. פאפא יעבור את זה? את מה?
28 קורא ותיק 30/10/2016 15:42 טראמפ
שלמה יקר אשמח אם תכתוב כמה מילים,לאור ההתפתחויות האחרונות,ולאור מה שאתה כתבת(ז'יטונים..)האם חושב שבאמת יש לו סיכוי לנצח?ואם כן מה אתה רואה שתהיינה ההשלכות על השווקים?האם אתה מסכים לשדר המרגיע שקראתי בהמון כתבות בסוף השבוע שחוזקם של הבלמים והאיזונים של המערכת האמריקאית לא תאפשר לו "להשתולל"...??אשמח לשמוע את דעתך...בהרגשה שלי ואולי אני טועה אלו ימים גורליים...
שלמה גרינברג 30/10/2016 15:58 אגיב בכתבה הבאה
יחד עם זאת וכיוון שיצא לי בעבר לתת הרצאה במשרדי טראמפ בניו יורק אני מציע שלא תיתפס לשטויות שהתקשורת מספרת עליו. זה אדם חכם מאוד, מהיר תפיסה מאוד ואינו גזען כלל ובכלל, למה שהבורסות תפגענה? הרי הוא מדבר על הורדת מס חברות ועל עידוד התעשייה. אם הבורסה תיפגע זה בגלל כותרות האימים של התקשורת האמריקאית ששנאתה לטראמפ אינה שונה משנאת התקשורת המקומית לנתניהו.
קורא ותיק 31/10/2016 05:02 הלוואי ואתה צודק
השווקים ירדו בעיקר בגלל חוסר הוודאות...מה וכמה מתוך ההצהרות שלו(חלקן לגמרי משוגעות) הוא יממש?עד כמה הוא מחויב לכללי המשחק?מה יעשה עם הריבית ועם יילן?לאן יקח את ארה"ב מבחינת יחסי החוץ?וכו וכו נקווה לטוב ויום טוב
קורא ותיק 31/10/2016 10:19 תודה
כמו שאמרתי הלוואי ואתה צודק...
שלמה גרינברג 31/10/2016 08:46 השפעת הכותרות
לרגע תנסה להתנתק מהכותרות ולהביט על העובדות. כול מה שאמר על הנושא הכלכלי/פיננסי טוב לחברות האמריקאיות, למשקיעים האמריקאים ובטח לבורסה. הבורסה ירדה מעט כי עלתה המון ולקלינטון חלק הארי בהפחדה (הבריאות). "מה יעשה עם הריבית וילן? כלום כי אינו מעורב ואינו יכול להתערב.
שבמזוודה 30/10/2016 16:36 אומרים trump bad hair day והוא לוחץ על הכפתור.... (ל"ת)
שלמה גרינברג 30/10/2016 17:02 ותבדוק בבקשה מה אמרו על מנחם בגין בישראל ובעולם
לפני שזכה בבחירות
27 שלומית 30/10/2016 08:35 cybr
לשלמה שלום ,אודה לך מאד על התייחסותך למניה נראה לי שהיא מניה טובה ובשורה האחרונה רווחית מתאימה לרכישה משום שהיא מאד יחודית בתחום . היו שמועות לגבי רכישה על ידי צק פוינט אך דבר לא ארע תודה
שלמה גרינברג 30/10/2016 10:57 צודקת, חברה מעניינת ובעלת פוטנציאל
בכול היתר איני יודע
26 משקיע פארמה 30/10/2016 01:22 טבע, מיילין VRX
שלמה רציתי לשאול א. לגבי טבע האם אתה לא חושש ממה שאמר מנכ"ל חברת אלגרן שבבוא היום הם ימכרו את מניות טבע שיש בידם? ב. לגבי VRX האם לדעתך הם יעמדו בהחזרי האג"ח והאם לדעתך צפויים לקנוס וכיו"ב ג. לגבי מיילין האם התרופות שיש להם בצנרת + מה שבפיתוח לא עדיף על המוצרים של טבע [כמובן ביחס לשווי שוק]? תודה
שלמה גרינברג 30/10/2016 11:00 TEVA, MYL, VRX
אמר מנכ"ל אלגרן וצדק, אין להם סיבה להחזיק במניות טבע כהשקעה ובבוא העת ימכרו, מה החשש? לגבי VRX ו MYL תבדוק וזו החלטה שלך
משקיע פארמה 30/10/2016 11:13 החשש ברור
שהם יציפו 8% מהחברה לשוק מה שלא יתן למחיר המניה לעלות. לדבי מיילין ו- VRX ביקשתי את דעתך לשאלות ששאלתי [אתה לא חייב לענות]
שלמה גרינברג 30/10/2016 15:14 "יציפו"?
באמת, תהיה רציני.
25 גיל 29/10/2016 23:23 פארמה
שלמה שלום,האם יש אפשרות שתתייחס באופן רחב ומקיף לגבי מה שקורה בתחום הםארמה והתייחסות ספציפית למניית טבע?תודה
שלמה גרינברג 30/10/2016 11:01 התיחסתי ובקרוב שוב (ל"ת)
24 מוטי 29/10/2016 23:17 VDTH
היי שלמה,תודה על כתבה מעולה.אשמח לשמוע את דעתך על VDTH החברה פרסמה דוח טוב מאוד לפני כמה ימים ונמצאת בשוק עם המון מקום לצמיחה...
שלמה גרינברג 30/10/2016 11:03 אין לי דעה, חברה שמתמקדת בשוק ההודי (ל"ת)
23 נחום 29/10/2016 20:59 אתה גדול....
אוהב את ההומור שלך מר גרינברג.לאט לאט,נהרוג טורקי וננוח,לא כולם ביחד..... סתם.ועכשיו ברצינות,על טופ אימג' כבר "הבטחת "לי לפני שנה... ;-)
שלמה גרינברג 30/10/2016 11:03 הבטחתי? בהזדמנות (ל"ת)
22 אבי3 29/10/2016 20:57 שלמה מה נשמע?
שאלה-האם אמגן ירדה בצורה משמעותית עם סיבה הגיונית?או עוד שטות כהרגל של הכותרות?כי לא מצאתי כלום באינטרנט שאומר משהו משמעותי.דוחות חזקים והמשך חזק...
שלמה גרינברג 30/10/2016 11:04 בעיקר בשל חוסר הבנה וקצת הערכת יתר (ל"ת)
אבי3 02/11/2016 09:28 תודה
אז אתה לא רואה סיבה רצינית?
21 דודו 29/10/2016 20:13 אימפרבה
האם אתה עוקב אחרי החברה הישראלית הזו שנפלה לאחרונה בלא מעט אחוזים לאחר שהתברר שההצעות לרכישתה היו נמוכות יחסית לציפיות החברה? האם כניסת אליוט האקטיביסטית תשפר להערכתך גם את תוצאות החברה?
שלמה גרינברג 30/10/2016 11:20 אימפרבה
ראשית המשפט, "שההצעות לרכישתה היו נמוכות יחסית לציפיות החברה" אינו מדויק. החברה היא שחיפשה קונה והשמועות היו שחברות כמו סיסקו, IBM וקרן הון פרטית הביעו עניין. בשל כך עלתה המניה בעצמה ובדחיפה של מאמר בבלומברג שחזר על כך. לא ידוע אם בכלל ובאיזה ערך היו ההצעות ולפי ההודעה "החיםוש" אחרי קונה נעצר. אלו שקנו המניה בציפיות צריכים היו להביא בחשבון שמדובר בשמועות. התגובה תמיד חריפה במקרים כאלו. זה עדיין לא אומר כלום. צריך להבין שללא הצעת רכש המניה עדיין מוערכת בצורה נדיבה למדי. יש להם בעיה של הפסד מתמשך שבשני הרבעונים האחרונים לא הראה שיפור. איני יודע מי זו "אליוט האקטיביסטית"
20 ניר 29/10/2016 18:35 מה דעתך על מזור רובוטיקה והתקדמות החברה?
לכמה מערכות מותקנות אתה חושב שהחברה יכולה להגיע? תודה מראש שלמה.
שלמה גרינברג 29/10/2016 19:36 "לכמה מערכות מותקנות אתה חושב שהחברה יכולה להגיע? "
באמת ניר, תהיה רציני. החברה מתקדמת מצוין
19 ארז 29/10/2016 15:08 Amazon unveils cargo plane, first of a fleet of 40
מסתבר שהחל מאוגוסט הם בונים צי של 40 מטוסי בואינג (בחכירה) - לאפשר יותר שליטה על משלוחים מהירים. לא מטורף לחשוב שבעוד 10 שנים תהיה להם פעילות משלוחים שתתחרה ב fedex ups - בדיוק כמו פעילות הענן שלהם היום. Amazon unveils cargo plane, first of a fleet of 40 Friday 5 August 2016
שלמה גרינברג 29/10/2016 19:37 למה לא? הם כבר מתחרים (ל"ת)
18 איציק 29/10/2016 14:43 אלצהיימר
שלמה פרט לביוג'ן ואלי לילי לאיזה עוד חברות ציבוריות יש מחקרים מתקדמים בתחום? יש במקרה תעודת סל בתחום?
שלמה גרינברג 29/10/2016 19:37 יש גוגל איציק, תבדוק (ל"ת)
17 שואלת 29/10/2016 14:18 פארמה - האם מדובר במשבר עולמי?
שלמה שלום, נושא הפארמה אחריו אני עוקבת זה שנים, מתחיל לקבל אינדיקציות של משבר אמיתי.מצחיק שכאן כולם מדברים על טבע ה"מתרסקת" ולא מסתכלים מה קורה בסקטור.נכון שאנחנו לא נביאים, אבל אשמח לקרוא מה דעתך, והאם אתה סבור שמדובר ב"תקופה" לא טובה של הסקטור או בתפנית לטווח בינוני-ארוך. תודה רבה מראש! אגב, קראתי פעמים אחדות שהזכרת את xlv. ה etf הזה הוא דוגמא מצויינת למתרחש.
שלמה גרינברג 29/10/2016 19:47 איני חושב שיש משבר
ו XLV ? אז השנה ירד? האמיני לי ראיתי "משברים" בתחום הבריאות ולא מעט לדעתי המשבר יחלוף כי הביקוש למוצרי הסקטור הולך וגדל והמחירים יחזרו לעלות
16 אורי 28/10/2016 20:16 שלמה יקרי קח אמגן הערב 10למטה?למה ככה
זה השוק המוחרבן בארהב ואתה עוד כותב לי שאני לא מתייעץ וכו יש שם נבלות נקודה
שלמה גרינברג 29/10/2016 09:39 אכן, אינך מתייעץ (ל"ת)
שווי שוק 28/10/2016 23:49 NVO גם חטפה 13 אחוז נפילה - חברה של 90 מיליארד דולר (ל"ת)
15 נחום 28/10/2016 16:26 תודה.ו....
היי מר גרינברג מה שלומך?תמיד תענוג לקרוא הכתבות שלך!אשמח אם תעדכן על טופ אימג' (הביאו מנכל חדש לפני כמה חודשים),אוטיוניטי, מגל וראדא
שלמה גרינברג 29/10/2016 09:39 זה הכול? אולי תוסיף עוד כמה? (ל"ת)
עולב וחוצפה 28/10/2016 22:06 זרוק עוד 10-15 מניות נתעדכן בהכול ונחסוך זמן (ל"ת)
14 rafi 28/10/2016 13:37 xpo
שלמה מכיר את חברת הלוגיסטיקה הזאת שעושה תשואה מטורפת ולא מפסיקה להכות את התחזיות? יש מצב לכתבה עליה?
למה גרינברג 28/10/2016 18:07 XPO Logistics
בעבר הכרתי אותה היטב ולצערי ירדה מהרדאר שלי ב 2008. מאז נכנסה ללוגיסטיקה המכירות טסות מעלה ועד לאחרונה גם ההפסדים אלא שבמהלך 4 הרבעונים האחרונים היא מקטינה הפסדים ובאחרון עברה לרווח וזו הסיבה האמיתית לעליות. יחד עם זאת ההערכה בחלל אז צריך להיזהר.
13 ישראל 28/10/2016 12:31 Attu
שלמה שלום, דומה ששמעון לא מצליח למרות הפוטנציאל הגדול , נראית כמו לפני רבעון לא טוב , דעתך ?
שלמה גרינברג 28/10/2016 15:04 נמתין ונראה כשהרבעון יתפרסם (ל"ת)
12 גלעד ל. 28/10/2016 11:11 שלמה - אתה תותח. כל השבוע אני ממתין לימי חמישי בגללך !! (ל"ת)
11 einatcn 27/10/2016 20:32 skyy -השקעה בענן
שלמה שלום.תודה על הכתבה ועל שאתה מעניק לנו את האפשרות למבט מעמיק בתחום. מה דעתך על ה-etf החדשה להשקעה בחברות העוסקות בתחום איכסון ושרותי ענן -.? skyy תודה
שלמה גרינברג 28/10/2016 09:23 מה דעתי?
תסתכל על הגרף. הבעיה, כמו תמיד, שחלק גדול מהמשקיעים, קונים רק בגלל המילה "ענן" וחלק גדול של החברות הכלולות מתומחר יקר מאוד.
חיים מהחמוצים 28/10/2016 08:48 חדשה ? שלמה כתב על skyy כבר ב 2011
כשסוכנויות הדירוג מתערבות בפוליטיקה - זה משנה את הסדר מאת: שלמה גרינברג 11:43 | 08.12.11
10 ארי 27/10/2016 19:16 מומנטום שלילי
CYH לא מפסיקה לחטוף
שלמה גרינברג 28/10/2016 09:34 נבעיה בניהול, ראה המתחרות (ל"ת)
אורי 27/10/2016 21:24 איזה נפילה!על מה היום נופלת 40%?
נכון הפיסדו ככה להפיל מניה ועוד בזמנו אמרו לי שזו מניה סולדית. לצערי לא יודע מה יהיה בעתיד אולי מישהו יאיר את עיני ברוב טיפשות הכנסתי לשם כ200אלף שקל אמיתי לגמרי
שלמה גרינברג 28/10/2016 09:33 תפנה למי שהמליץ על החברה
כבר עניתי לך על השאלה מספר פעמים. תסלח לי אבל הבעיה שלך אורי שאינך בודק וגרוע מזה, אינך עוקב
אורי 28/10/2016 11:16 שלמה אני עוקב
מה לעשות שיש אנשים רמאים כנראה קראתי באיזה אתר ככלכלי אולי גם אצלך באחת הכתבות שכתבת לפני שנים אני הבנתי שהחברה הנל מנהלת בתי חולים כ600?לכן השקעתי שם מדובר על חבCYHלסיום אין מה לעשות רק חבל שהמון המון כסף שמתי שם אשמח אם תתקן אותי במידע שבת שלום
שלמה גרינברג 28/10/2016 15:03 על זה בדיוק אני מדבר אורי
"קראתי באיזה אתר ככלכלי אולי גם אצלך באחת הכתבות שכתבת לפני שנים אני הבנתי שהחברה הנל מנהלת בתי חולים כ600?לכן השקעתי שם ". אצלי בטח לא קראת שהיא מנהלת 600 בתי חולים, היא מנהלת 195. אבל זו סיבה לקנות? כתבתי לך בזמנו שיש בעיות ניהול והן עדיין שם
אורי 28/10/2016 10:17 שלמה תודה (ל"ת)
9 יצחק 27/10/2016 18:51 דעתך
שלמה שלום, כתבה מעולה כמו מיני רבות כדוגמת סקירה על calm ו gild... האם אתה מכיר את חברת הספנות והקרוזים nclh( שאמנם קיבלה הורדת המלצה מjpm היום) אך עפ"י מדדים רבים מתומחרת נמוך מאוד, ומה אתה חושב על הסקטור באופן כללי
שלמה גרינברג 28/10/2016 09:19 Norwegian Cruise
מכיר היטב, אפילו נסעתי אתם בעבר. החברה אמריקאית ומתחרה בקרניבל קרוז וב Royal Caribbean .אם תשווה הביצועים תראה שכול השלישייה הזו, שמחזיקה בנתח גדול של התיירות הימית בארה"ב יורדת מאז הרבעון האחרון של שנה שעברה והסיבות מגוונות. לדעתי התיירות הימית היא אחד התחומים שימשיכו לצמוח ובגדול. למעשה שלושת המניות היו מומלצות מאוד והניבו יפה עד סוף 2015 ואו אז, בגלל החשש החוזר מהאטה גלובלית בכלכלה (במיוחד בסין שם שלושתן פועלות) הן מתדרדרות. ל Norwegian יש עוד בעיה זמנית, אוניית הדגל שלה בשיפוץ וזה פוגע בהכנסות ומעלה הוצאות. דעתי האישית היא שהאנליסטים (גם ב JPM ובמיוחד בגולדמן שמאז סוף 2015 ממליץ למכור ואחרים) טועים בשלב הנוכחי אבל זה מה יש.
Izak 31/10/2016 17:29 תודה
מודה לך מאוד. נהנה לקרא את כתבותיך
8 יוסי 27/10/2016 18:45 האם כמות הכסף הפנוי מכתיבה או השיווק?
האם צורכי השוק הם שמכוונים את המיזוגים הענקים האלה או כמויות הכסף הפנוי שבשוק (למשל הכסף בקופה של אפל), או לחילופין האפשרויות לקבל הלוואות זולות (כמו שקורה אם TEVA שרוכשת לויתן שגדול ממנה) ?
שלמה גרינברג 28/10/2016 09:37 תקרא היטב מה שכתבת
אם אכן כמות הכסף הגדולה היא המניע הרי שאפל זו הדוגמה הלא טובה, היא לא קונה. "המיזוגים הענקיים" וגם "הקטנטנים" נדחפים בראש ובראשונה ע"י הצרכים בתחום העיסוק של החברה ואסטרטגיית הצמיחה שלה. ההחלטה קשורה כמובן ליכולת לרכוש במחיר האידיאלי לחברה הרוכשת (מניות או מזומן) מה שקשור למחיר הכסף כמובן. לבסוף ישנה גם ההשפעה של בנקאי ההשקעה.
7 רפאל 27/10/2016 15:29 בריסטול מאייר
שלום שלמה, עבר זמן מאז התרסקה מנייתה של BMY בשל כישלון התרופה אופדיבו לסרטן הריאות, האם גם כאן כפי שאתה מלין ברבים מטוריך האחרונים-הייתה זו תרבות הכותרות של וול סטריט שריסקה את מחיר המניה כך? אומנם סרטן הריאות הוא ללא ספק הטיפול היקר, הנפוץ וכנראה גם החשוב ביותר בתחום האונקולוגי, אך התרופה עצמה עדיין נחשבת פורצת דרך בסוגי סרטן רבים והחברה מציגה רווחים ואיכות גבוהה ביחס לשאר המניות בסקטור, האם לדעתך שלמה המניה תחזור לרמותיה הקודמות, או שכעת היא מתומחרת כמו שהיא צריכה ולא בהשפעות חלום כאלה ואחרות?
שלמה גרינברג 27/10/2016 16:11 אני מלין?
כנראה שאינך קורא את המאמרים בעיון. איני "מלין" שתרבות הכותרות של וול סטריט "מרסקת" מחירי מניות. אני טוען (וכמובן על סמך בדיקות אמפיריות) שתרבות הכותרות יוצרת זעזועים קשים. אין לי ספק כלל שבעתיד תשבור בריסטול, אחת מחברות הפאר הרפואיות ובעלת יכולות פתוח גבוהות, את שיאי העבר שלה.מתי? נחיה ונראה. בכול מקרה תתחיל בקריאת הדיווח על תוצאות הרבעון וההנחיות ( https://finance.yahoo.com/news/bristol-hikes-2016-profit-forecast-114215502.html) ומשם, אם יש לך שאלות, נמשיך. לגבי התימחור אני צריך לבדוק המספרים ואולי אעשה זאת בהזדמנות.
6 משקיע ערך 27/10/2016 11:44 מה ביחס למחיר?
שלמה, כרגיל כתבה יפה. אבל חסר התייחסות לשווי החברה כרגע, וכמה הוא אטרקטיבי. בנוסף, מדוע אתה מבטל בהינף יד חוב כביר של 191 מליארד, זה פי 10 מהרווח הנקי של שתי החברות יחד?
שלמה גרינברג 27/10/2016 12:12 תקרא שוב בבקשה
אני מבאל??? אחרי שתקרא את הכתבה תשאל שוב
נדי 27/10/2016 12:09 ושאלה לשלמה לגבי הדיבידנד של T
T משלמת היום דיבידנד גבוה מאוד, האם הוצאות המיזוג/רכישה עדיין יאפשרו לעמוד בתשלום הדיבידנד למחזיקי מניות החברה המאוחדת ואורך השנים הקרובות, לדעתך?
שלמה גרינברג 27/10/2016 14:39 תקרא המאמר (ל"ת)
5 ארי 27/10/2016 11:18 תודה, כתבה מדהימה
כרגיל
4 רוני 27/10/2016 10:53 שלמה מה אתה אומר על AMD ? יש מצב לכתבה ? תודה ! (ל"ת)
שלמה גרינברג 27/10/2016 11:41 אולי (ל"ת)
3 ג'ספר 27/10/2016 10:29 XHB
תעודת הסל נופלת חזק בשבוע האחרון אחרי שהחברות המרכיבות אותה מפספסות את התחזיות בדיווחים לרבעון השלישי, יש לך הסבר אולי מדוע אחרי כמה רבעונים טובים, החברות בתחום מפספסות ברבעון הזה?
שלמה גרינברג 27/10/2016 11:36 XHB
נופלת חזק? לא הייתי מגזים בהשוואה לתשואה שהיא מניבה מאז המשבר. בכול מקרה, הירידה לאחרונה היא בעיקר בשל "האכזבה" מ HD ו TOL שהן מרכיבות כבדות בסל. כול החברות הללו הציגו, מאז 2009, צמיחה ורווחיות מדהימים והאנליסטים, כמנהגם, רוצים להמשיך ולראות זאת. קצב הצמיחה הואט, זה הכול. שים לב אגב שבהשוואה לקרן הרי"ט הנדלני הגדולה RWR XHB נתנה, לאורך השנים, תשואה גבוהה בהרבה. כיוון שהקרן מורכבת מחברות בניה אז למי שמכיר את הסייקלים של התחום זה לא מפליא שיש קצת ירידות.
2 אורי 27/10/2016 09:56 שלמה שלום זוכר שכתבת עלT
לכן אני בפנים המניה מאז שפורסם שהיא קונה את וורנר רק יורדת מקווה שזה זמני תודה על הכתבה אם תוכל לכתוב כמה מילים על סמסנג היום פורסם דוח לא טוב
שלמה גרינברג 27/10/2016 11:36 בהזדמנות (ל"ת)
בכנות 27/10/2016 15:04 אורי אני שמח שסוף סוף יש מניה אחת שלא הפסדת עליה כסף (ל"ת)
אורי 27/10/2016 16:03 התרופות דפקו אותי השנה
קח דוגמא חב של בתי חולים נופלת לי מעל100%למה ככה שם החב תבדוקCYHוגם BiiBועוד אני לא אשם אלרגן טבעו. ועוד אלה החיים כל זמן שאני לא חייב אני לא. דואג יהיה טוב
1 GME 27/10/2016 09:28 אביחי
היי שלמה היקר, האם תוכל בבקשה להתייחס לחברת גיימ-סטופ? מהן הסיבות לתחתית במחיר המניה (למרות דוחות סבירים) - האם לדעתך עולם המשחקים משתנה? מה אתה חושב על הנהלת החברה? מה צופן לה העתיד להערכתך? תודה!
שלמה גרינברג 27/10/2016 11:45 דוחות סבירים?
תבדוק שוב. ברור שהתחום משתנה כול הזמן אבל זו לא הסיבה שפוגעת בחברה הזו. התחרות פה אדירה, מוול מארט ואמאזון ועד עשרות דילרים קטנים ואפילו נאטפליקס שמעבירה אליה לקוחות מהווידאו. איני מכיר את ההנהלה והעתיד, ספציפית בתחום שלהם, תלוי ביצירתיות של ההנהלה
איזה יתרון יש להם ? 27/10/2016 10:03 מדובר בסהכ ברשת של 1400 חנויות (ל"ת)
רז 30/10/2016 12:40 שאלה של זמן (לא רב, לדעתי) עד שירכשו אותה.
.
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.