21:17 מטבע הביטקוין נסחר לראשונה מעל 6000 דולר ליחידה

20:46 התאגיד ששואף להשקיע 880! מיליארד דולר בעשור הקרוב בסקטור הטכנולוגיה >>

18:44 סגירה יציבה בבורסות אירופה: הדאקס קרוב לרמת ה-13 אלף הנק'

08:53 שוק המט"ח: הדולר מתחזק 0.6% מול היין לרמה של 113 יין לדולר

08:07 בורסות אסיה: מדד האנג סאנג מטפס 1%

21:09 הסיבות שהביאו לתנודה החדה הבוקר בשווקים, האם יש סיבה לדאגה? >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

החברה האמריקנית הגדולה בעולם הולכת על מהפכה - כי אחרת היא עלולה להיעלם

פרשן וול סטריט של Bizportal בטור על חברת הענק שמעסיקה 2.3 מיליון עובדים ומבצעת שינוי במודל העסקי
 |  70
ניתוח עומק
Share
ב-2014 החליף דאג מקמילון את מייק דיוק כמנכ"ל וול מארט, חברת הקמעונות הגדולה בעולם וגם החברה הגדולה בעולם מבחינת ההכנסות בכלל. בשבוע שעבר הודיע מקמילון שהמודל העסקי של וול מארט ישתנה במהלך השנים הקרובות ל"מודל של חברת ecommerce (קמעונות על הרשת)".


וול מארט היא חברה בת 54 שנה, שבמהלכן הפכה לחברת שיווק מוצרים הגדולה בעולם עם 11,562 מרכזי מכירה ומועדוני מכירות ב-28 מדינות, עם מכירות שיעברו השנה 500 מיליארד דולר ורווח נקי של כ-14 מיליארד דולר. בחברה מועסקים 2.3 מיליוני עובדים, 1.4 מתוכם בארה"ב. לשנות את המודל העסקי שלה זה מהלך שרק מי שניסה לשנות בפועל "מודל עסקי" של כול עסק יכול להעריך. רוב האנליסטים והפרשנים שברובם המכריע לא ניהלו מאומה בימיהם לעולם לא יוכלו להבין באמת את עצמת המהלך והשפעותיו.

מקמילון ניצב, ללא כול ספק, בפני אחד האתגרים הקשים ביותר של עולם העסקים. הוא אינו עושה זאת "מאהבת מרדכי" אלא מההבנה שאם לא יעשה זאת ומהר אפילו חברת ענק כזו יכולה להעלם. לצידו של מקמילון נמצאות באותו המצב ההנהלות של כול החברות המובילות בעולם, מ-GE ופייזר ועד לסימנס, ויאוליה ולוקהיד מרטין. כולם, מי במוקדם יותר כמו GE ופייזר ומי שהבין קצת מאוחר יותר, כמו בוול מארט או HP, מנסים לתאם עצמם לשינויים שמובילה מהפכת הטכנולוגיה, שינויים שהתחילו בפועל בסוף המאה שעברה והופכים במהירות לסופה שמי שאינו יודע כיצד להתנהג פשוט ייסחף ויבלע ולא נודע כי בא אל קרבה.בדרכה קדימה מייצרת מהפכת הטכנולוגיה מאיצים/זרזים שמעירים הנהלות רדומות של חברות ענק, הנהלות מדושנות עונג וסכומי שכר ענקיים ומזכירים להם שאם לא יתעוררו בזמן "הלך עליכם". ההתאמה המפורסמת ביותר לשינויי המהפכה בוצעה ב-GE. כשנתיים לאחר שהתמנה ג'פרי אימלט למנכ"ל, בספטמבר 2001, הודיע שהעביר במועצת המנהלים החלטה, "להתאים את GE לשינויים שייכפו ע"י מהפכת הטכנולוגיה והאינפורמציה". התהליך עדיין בעיצומו אבל GE 2016 שונה לחלוטין מ-GE 2000. כעת, ערב סיום כהונתו, אומר אימלט כי "GE נמצאת בסיום המהלך שיציב אותה בהובלה של תעשיות הרשת".

וול מארט נגד אמזון
כל החברות המובילות נמצאות כאמור בתהליך מואץ של התאמה וה"זרזים" דוחפים במרץ. הזרז של תעשיית הרכב הייתה טסלה והאיש שייצר אותו, אלון מאסק, שידע איך להביא לצרכן מכונית אקולוגית אמיתית במחיר נכון. סטיב ג'ובס היה הזרז של התקשורת והעברת האינפורמציה כשם שהיה הזרז של תעשיית האנימציה עם פיקסאר שלו ואת וולמארט העיר לפעולה ג'ף בזוס עם יצירתו המופלאה אמאזון.קום.

חברת אמזון, שברור שהיא מתחילה להוות איום על עסקי וול מארט, סיימה את 2015 עם מכירות של 107 מיליארד דולר ורווח של 596 מיליון דולר, ואינה מחלקת דיבידנד. אמזון מציגה שווי שוק של כ-400 מיליארד ומנייתה נסחרת במכפיל דמיוני של קרוב ל-150 ל-2016 ועדיין מומלצת ע"י עשרות אנליסטים מכובדים. וול מארט, לעומת זאת, סיימה את 2015 עם מכירות של 482 מיליארד דולר ורווח נקי של 14.7 מיליארד דולר ומחלקת דיווידנד נאה של 2 דולר למניה לשנה, מציגה שווי שוק של כמחצית מערכה של אמזון, 210 מיליארד ומנייתה נסחרת במכפיל 15.5 ל-2016.

בני משפחת וולטון, שמחזיקים ב-50.9% מחברת וול מארט, תוהים מדוע זה כך ומה אפשר לעשות בנידון. הם רואים בדיוק את מה שרואים בעלי המניות של כול החברות שהובילו את הכלכלה לפני שמהפכת הטכנולוגיה התחילה להתמזג לתוכה, שהמהפכה הטכנולוגית מייצרת סיכונים למעמדן. משפחת וולטון נתנה אור ירוק וכבר בתחילת השנה החל מקמילון לבצע את התכנית. וולמארט עוצרת את הגדלת מספר המרכזים החדשים ותשומת הלב עוברת להרחבת המסחר המקוון. החברה הקימה 10 מחסני אחסון לסחורות ועד 2018 תקים עוד 8.

וולמארט, שב-2015 מכרה 13.7 מיליארד דולר במסחר מקוון (12.8% ממה שמכרה אמאזון), מתכוונת, כפי שאמר מקמילון, "להיכנס למאבק על השוק הזה". הזמן אינו פועל לטובת וולמארט. הוול סטריט ג'ורנאל הודיע השבוע שאמאזון "סוגרת חור" במערכת הקמעונות שלה. היא מקימה רשת של חנויות מכולת שכונתיות שיספקו לצרכנים (ישירות או שהזמינו באמצעות האתר). מוצרים מתכלים טריים, מירקות ומוצרי חלב ועד אורז, דגנים וכו'. חלק מהחנויות יאפשרו drive-in למזמינים מהרשת. החנות הראשונה כבר פועלת בסיאטל. במילים אחרות, אמאזון מצדיקה את החששות של וולמארט. היא מתכוונת להילחם על התחום כולו. וול סטריט מאמינה יותר לאמאזון ובמיוחד למנהלה בזוס וכרגיל "מזכה" את החברה בהערכה מטורפת. המשקיע, כרגיל, מתקשה להחליט.

וול מארט מנסה לעשות בתחום שלה בדיוק את מה שמנסות טויוטה, GM, פורד ושאר ענקיות הרכב לעשות מול ההצלחה של המכונית האקולוגית של טסלה או מה שעשתה חברת סופטבנק היפנית שרכשה את ARMH. הענקיות מבינות היטב את הסכנות, שיצרה וממשיכה לייצר מהפכת הטכנולוגיה, להמשך ההגמוניה שלהן ומתארגנות בהתאם והמגמה הזו, של שינויים כתוצאה מהתקדמות המהפכה, אינה פוסחת גם על חברות הענק החדשות יחסית שיצרה המהפכה בשלבי התקדמותה הראשונים, כמו מייקרוסופט, גוגל או פייסבוק שרוכשות כל חברה שלדעתן מאותתת על יכולות לייצר שינויים בתחומי העיסוק שלהן. וול סטריט כמובן עוקבת מקרוב אחרי ההתפתחויות שמייצרות משחק אדיר של ניחושים (שכרגע בולט בהתנהגות מניית TWTR)."האם וולמארט רוצה להפוך לאמאזון?", שאל הבארונס בשבוע שעבר, אלא שבאותו היום בו פורסם המאמר הזה פורסם גם המאמר בוול סטריט ג'ורנל שאומר שאמאזון פותחת רשת חנויות/מרכזי מכולת למוצרים מתכלים. כלומר, וולמארט חוששת אמנם מהעלייה החדה של המכירות הקמעוניות ברשת ולכן היא מתארגנת להילחם על נתח משמעותי יותר בתחום. אבל אמאזון שמובילה את התחום הגיעה כנראה למסקנה שהעלייה החדה במכירות הקמעוניות על הרשת אינה מצביעה על מותה של הקמעונות המסורתית אלא רק על העובדה שהנוף הקמעונאי השתנה, שהקמעונות המסורתית חיה וקיימת ועדיין לא ברור היכן או מתי השינוי הזה ייעצר או כיצד תראה התמונה בסיום התהליך.

המצב אינו שונה בתחומים האחרים. GM, פורד וטיוטה רואות את הביקוש לטסלה 3, מבינות שעבורן נוצרת בעיה אבל מוקדם עדיין להחליט כיצד בדיוק מגיבים. "בינתיים", אומרים יצרני המכוניות המסורתיות, "חשוב להציע את מה שטסלה מציעה כי היא הוכיחה שיש שינוי ושאפשר לנצלו מסחרית". זו מהפכת הטכנולוגיה. היא מניעה ומייצרת תהליך שמשנה סדרי עולם (לא את החוקים).

בשנת 1994, לפני 22 שנים בסה"כ, כשהמהפכה הטכנולוגית ומהפכת האינפורמציה כבר מאותתות בברור על השינוי שהן מבצעות, קם בבוקר אדם, ג'פרי בזוס קוראים אותו (אבל אתם יכולים לקרוא לו ביל גייטיס, סטיב ג'ובס, הנרי פורד או אלון מאסק) שמבין שהולכת ונוצרת הזדמנות עסקית בלתי רגילה ושהגיע הזמן לנצל זאת. מה שחשוב הוא שאותו האדם גם יודע איך לעשות זאת. הגאונות הטכנולוגית חשובה אבל לא התנאי להצלחה, יכולת הבצוע היא התנאי.

מספרים למעצמה
בזוס, מהנדס אלקטרוניקה ומדעי המחשב, בוגר פרינסטון שהפך לבוחן כדאיות השקעה בחברות חדשניות בטכנולוגיה בחברת השקעות וניהול כספים ייחודית בשם D. E. Shaw & Co., L.P שם הבין, ב-1994, שהאפשרות המתפתחת להפיץ מוצרים באמצעות הרשת הגיעה לבשלות מסחרית/עסקית והחליט לעשות מעשה. בזוס עזב את חברת ההשקעות ויסד את Amazon.com כחנות למכירת ספרים ברשת. אמאזון לא המציאה שום דבר, היא פשוט ניצלה הזדמנות שרק אדם כמו בזוס יכול היה להגשים. שימו לב שלמרות שאמאזון, אפילו לאחר הנפקתה לציבור ב-1997, נחשבה לחנות ספרים מקוונת בלבד, לבזוס לא היה ספק לגבי העתיד (הכול בתשקיף), הלוגו שיצר לחברה, חץ בצורת קשת בין האותיות A ל-Z אמר כבר בתחילת הדרך שאמאזון רואה עצמה כוולמארט של הקמעונות המקוונת ולא רק כחנות ספרים מקוונת.

בזוס הבין שעל מנת להצליח בתחרות העזה שתתפתח הוא חייב להיות בקדמת הטכנולוגיה המתפתחת מחד ולייצר מעמד שיווקי מוביל מאידך. בזוס הבין שההתקדמות הטכנולוגית פותחת חלון הזדמנויות לקמעונות על הרשת אבל לא נותנת לו יתרון מסחרי כלשהוא ואת היתרון היחסי יצטרך לייצר בעצמו. לדבריו, עוד ב-1994 כשהבין את המהירות בה מתפתחת קמעונות הרשת, עשה את הצעד אבל לא לפני שהחליט על המוצר שימכור תחילה ולא לפני שהקים מערכת שיווקית שתפעל ללא בעיות. הוא בחר בספרים גם בגלל הביקוש הגלובלי הגואה גם בגלל המחיר הנוח של המוצר והיכולת לשלוט במערכת השיווקית. "הספרים", אמר, "יאפשרו ליישם את הרעיון בצורה קלה יותר ואפשר יהיה ליצר את העצמה השיווקית ברשת והמיתוג שחשוב להובלה".

הוא האמין שאת "אפקט השיווק הפסיכולוגי" שהצליחה ליישם קוקה קולה בעזרת שם המותג שלה אפשר יהיה ליישם גם במקרה של אמאזון ונראה שהצליח. עד כדי כך הצליח שכאשר AMZN הונפקה הייתה זאת מההנפקות המוצלחות בהיסטוריה של הנאסד"ק. המניה, שהונפקה לפי 18 דולר (1.5 דולר בהתאמה להיום) הגיעה, בשיא הבועה, 3 שנים מאוחר יותר, ל-700 ומשם נחתה, כשנתיים לאחר מכן, על 7 דולר (כ-60 סנט של היום).

שימו לב רבותיי, לא בזוס, לא גייטס או ג'ובס, גם לא ד"ר פרדריק מול שהקים את פורצת הדרך ברובוטיקה,Intuitive Surgical (סימול: ISRG) אפילו לא הנרי פורד עם המודל-T שלו ולבטח לא אלון מאסק עם פאייפל, טסלה, החלליות, האנרגיה והטיוב שלו, הקימו אימפריות בגלל גאוניותם הטכנולוגית למרות שכולם, ללא ספק, היו כאלו. האימפריות העסקיות הוקמו כתוצאה משינויים של המצב/הנוף העסקי שנוצרו מהמהפכות הטכנולוגיות והיכולת של האנשים הללו לאבחן העיתוי הנכון ואז ליצר את המערכת העסקית שתתאים לשינויים

הדבר החשוב ביותר למנהלים, ליזמים ולבטח למשקיעים הוא להבין שמהפכה טכנולוגית אינה טורנדו שמגיע בפראות, משנה את כול סביבתו ונעלם. מהפכה טכנולוגית היא תהליך של שנים, תהליך של לימוד ותהייה, תהליך של רה אורגניזציה ושמשפיע על הכול ולכן הוא דורש מהמשקיע ריכוז ולמידת העובדות והיא נותנת בידיו הכילים לכך. הבעיה היא שהתהליך הנוכחי מלווה בפרשנות רועשת וצווחנית שמפריעה לריכוז וללמידת העובדות (שגם היא חלק מהתהליך). מבחינת המשקיע שמאמין שחברה כמו וולמארט תצליח לבצע את ההתאמה חשוב שיזכור שזה לוקח זמן והרבה זעזועים במניה.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

70 תגובות ב-27 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
27 ארז 19/10/2016 10:43 NFLX אתמול - נראה שאנחנו חותמים עוד שנת FANG מוצלחת
FANG (קונים רק את 4 המניות - פייסבוק, אמזון, נטפליקס, גוגל) - תשואה ממוצעת מתחילת השנה כ 13 אחוז. תשואות מתחילת השנה 23 אחוז, 21, 4, 5). תשואה ממוצעת שנה אחורה (אוקטובר 15 לאוקטובר 16) 27 אחוז. ה"אינדאנים" רצים למניות הנל ושום דבר לא יעצור אותם.
26 ארז 19/10/2016 10:02 ממליץ לכם להיות מודעים לאתר stocktwits
הרבה פעמים מניות זזות וכמה שחופרים לא ניתן למצוא שום סיבה - שם סביר שתמצאו את זה. מלא מלא קישקושים - אבל יש גם מידע מועיל. יש גם אפליקציה למובייל (למעשה הרוב דרך האפליקציה). אין צורך להרשם אבל הרשמה (עם כול שם שתבחרו) תאפשר לבנות רשימות של מניות. האתר לא קשור לטוויטר.
25 פונדמנטלי 18/10/2016 00:02 SEDG
שלמה רצית לשאול אותך על המניה סולרדאג' יורדת חזק מאוד לאחרונה האם זה בעקבות החששות שטסלה תייצר ממיר? .. ומה דעתך עליה? תודה וחג שמייח
שלמה גרינברג 18/10/2016 16:08 היא לא היחידה בתחום
איני חושב שהעניין של הממיר משפיע כרגע. ההנחיות שהחברה נתנה אכזבו והספור (שלדעתי אינו מעוגן במציאות) ש 2017 תהיה שנה קשה לתעשייה הסולרית עדיין לוחץ. גם הירידה החדה בסולאר סיטי לא עזרה. קשה מאוד להעריך מתי האווירה הזו תשתנה
ארז 19/10/2016 09:54 הקטע ש sedg גם משווקת סוללות של tsla בבריטניה
כמו שניתן לקרוא בפירסום הנל (וגם באתר של sedg- ההודעה מלפני שנה) Tesla Motors Inc: Solaredge Technologies Inc To Unveil Powerwall At UK Show October 8, 2015
24 הנצ 17/10/2016 12:14 בהצלחה לוול מארט -מניה סולידית לגבי אמזון הרבה אומץ !! (ל"ת)
23 אורי 16/10/2016 16:03 שלמה חג שמח יש לך מושג למה אמזון לא משלמת
דוידנד?תודה מראש
שלמה גרינברג 16/10/2016 18:16 כנראה זו המדיניות שלהם גם באפט לא משלם (ל"ת)
אורי 17/10/2016 10:47 תודה
האם יש ת סל רק שמשלמת דוידנים בלבד ואם אתה יודע הסימבול שלה תודה מררש
שלמה גרינברג 17/10/2016 13:32 מספיק עם גן הילדים, יש עשרות, תגולל (ל"ת)
22 avi abs 16/10/2016 12:49 רק פוטים
מביאים את הגאולה בארנק
21 דניאל 15/10/2016 23:41 שאלה לגבי פייסבוק
שלמה היקר שאלה ראשונה שלי פה וסליחה על הבורות..(אגב .. מקווה שלא שואל שאלה שכבר שאלו בעבר) עקב העובדה שמציינים שפייסבוק הגיעה למיצוי בהכנסת פרסומות ובהתחשב בעובדה שרוב ההכנסות שלה הן מפרסומות האם אתה לא חושב שהמנייה אמורה להתרסק?
שלמה גרינברג 16/10/2016 13:17 שמציינים שפייסבוק הגיעה למיצוי בהכנסת פרסומות "?
מי מציין? למה? לגבי "התרסקות" המניה זו שאלה כמו "האם לקנות טוויטר בגלל הירידה"? זו החלטה שלך ושל מי שמייעץ לך
20 לשלמה 15/10/2016 21:38 12
למה אתה לא עונה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
שלמה גרינברג 16/10/2016 13:15 לא עונה למה? אגב
איני חייב לענות בכלל
19 מירי 15/10/2016 21:09 גיליאד 72$ מזומן לחודש 4 ביליון
שלום שלמה ותודה על הכתבה.משהו בגיליאד לא מסתדר לי בתמחור של המניה שחזרה למחיר של לפני הוצאת הסולבאדי... מרוויחה מזומן של 4 ביליון דולר ברבעון... כיצד נסחרת ב72$? מה החששות הגדולים לגביה שמדכאים את המחיר? קלינטון ? לא מבין את הירידה הכ"כ ארוכה במחיר.. תודה רבה
שלמה גרינברג 16/10/2016 13:52 בוא ונעשה קצת סדר
נתחיל בכך שבין קיץ 2010 לקיץ 2015 המניה עלתה פי 7.5 והגיעה להערכה מטורפת, הרבה מעבר לכול מניות התחום. השאלה לפיכך היא, עד כמה המניה יכולה לרדת על מנת שהערכים הכלכליים האמתיים "יעצרו" את הירידות ויעודדו משקיעים לרכוש. כיוון שאני עוקב מקרוב אחרי החברה אין לי שום ספק שהמחיר הנוכחי של המניה מייצג ערכים כלכליים של קניה ויחד עם זאת המניה יכולה להמשיך ולהתדרדר בעיקר כיוון שהכוחות שפועלים כיום הם ההפוכים לכוחות שהביאו המניה למחירי השיא. כלומר, האווירה שנוצרה סביב תחום הבריאות כולו נגטיבית, לא מעט בשל מערכת הבחירות אבל לא רק, האנליסטים חוששים ועוד. אני מאמין שהתחום הרפואי כולו סובל מחולשה זמנית שתעלם כי היא מתבססת על "אווירה" ולא על עובדות ואגב, הירידה אינה ארוכה ואם תבדוק טיפה לעומק תגלה שמאז תחילת החודש 5 אנליסטים בכירים עברו להמלצת "קניה" מה שמראה שגם הם מבינים שהירידות מוגזמות אבל שוב, זה עלול להמשך.
מירי 16/10/2016 17:56 שלמה תודה רבה חיזקת מאד את מה שחשבתי
חג שמח
שלמה גרינברג 17/10/2016 13:33 אגב, בכתבה הבאה גיליעד מככבת (ל"ת)
18 ניר 15/10/2016 18:50 טוויטר סכין נופלת או הזדמנות לדעתך? תודה (ל"ת)
רז 17/10/2016 10:40 ניר-הזדמנות קניה לטוויטר.
לדעתי חברה יפנית/סינית תרכוש בקרוב.
שלמה גרינברג 15/10/2016 20:47 טוויטר סכין נופלת או הזדמנות ?
שאלה נפלאה ליועץ ההשקעות שלך
17 Ziv 15/10/2016 17:56 השוואה טבע לתרו
שלמה הפרמטרים להשוואה רבים, אבל בקצרה .. מי לדעתך השקעה טובה יותר כיום ? אפשר גם ללא קשר למחיר הנוכחי
שלמה גרינברג 15/10/2016 20:47 שאלה מצוינת ליועץ ההשקעות שלך (ל"ת)
16 גבי 15/10/2016 16:13 יוניברסל דיספליי
או בסימבול oled. שלמה שלום. האם מכיר את החברה ואת הטכנולוגיה שלה ?בלי להתייחס למחיר (יקרה) האם לדעתך הטכנולוגיה של החברה תמשיך להוביל ולהיות חלק מהמכשירים המובילים (למשל lg) תודה רבה
שלמה גרינברג 15/10/2016 18:18 מכיר, אבל
לא עוקב בדקדקנות. הבעיה עם כול חברות ה FLAT PANNEL והOLED היא בעיקרה בתחרות ובירידה בביקושים עקב מכירות של חברות הקצה מהמלאיים והקטנת ההזמנות מחברות כמו OLED לדעתי גם הבעיות עם המכשיר של סמסונג ימשיכו להשפיע. תקרא הכתבה: http://seekingalpha.com/article/3996380-thoughts-universal-displays-guidance-miss בסיקינג אלפא, מעניינת.
גבי 15/10/2016 21:05 תודה רבה על התגובה והלינק. שבוע טוב (ל"ת)
15 דוד 15/10/2016 15:30 שלמה גרינברג
שלמה האדיב ,שאלו אותך על טבע לא יזיק אם תכתוב עוד פעם ,אני גם הייתי מעוניין לשמוע ,זה הזמן הכי מתאים במיוחד שהיא בדרך לשפל, תודה ,
שלמה גרינברג 15/10/2016 18:03 אם היה לי מה לכתוב הייתי כותב
כפי שכתבתי, נמתין לפרסום הדוחות בנובמבר ואז נוכל להביע חוות דעת ברצינות. איני חושב שהחברה בדרך לשפל.
14 אורן 15/10/2016 14:54 ועוד בעיניין טוויטר
המושג תרבות הכותרות בא יפה לידי ביטוי. תודה על הכתבות שלך וחג שמח
13 אורן 15/10/2016 14:53 Twtr
האם תמצא את דרכה לרווחיות לדעתך?
שלמה גרינברג 15/10/2016 18:02 למה לא? ראה הכתבה של זינגר (ל"ת)
12 יעקב 15/10/2016 14:32 לשלמה המפכה הטכנולוגית וישראל
כל הזמן אתה טוען שהמפככה הטכנולגית עוצררת את האינפלצייה ועליות המחירים איך בישראל מדינת ההיטק יוקר המחיה ב40% מאוסידי ויותר מארהב ומחירי הדירות בשמיים מתי מהפכת הטכנולגיה תגיעה לישראל !
שלמה גרינברג 15/10/2016 18:01 יש אינפלציה בישראל?
מה הקשר בין "מדינת הי טק" ליוקר המחייה? מהפכת הטכנולוגיה כבר בישראל וממזמן ומשפיעה בדיוק כמו בארה"ב. לעליית מחירי הדירות אין שום קשר, לביקוש יש.
יעקב 15/10/2016 23:18 לשלמה
תסלח לי אתה מתעלם מיוקר המיחיה שגבוהה ב40 % ומעלה מאירופה וארה"ב ושהמהפכה הטכנולוגית בארץ לא קימת לגביה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
שלמה גרינברג 16/10/2016 13:12 איני מתעלם אבל איך זה קשור להמפכת הטכנולוגיה
זה קשור לניהול כושל של הכלכלה. אגב, יוקר המחייה אינו גבוה ב % 40
11 המתחזה 15/10/2016 14:30 כתבה מיושנת אמזון הקפיצה במנייה בגלל
הקלאוד , לא רק מסחר מכוון, מי שבכלל המתחרה זה גוגל ומייקרוסופט
שלמה גרינברג 15/10/2016 17:58 תסלח לי אבל אלו שטויות
המניה "קופצת" מאז 2008 וגם קודם. וזה לא אמאזון ש"הקפיצה" אלא המשקיעים והתוצאות העיסקיות. נכון, גם גוגל ומייקרוסופט מתחרות ועוד כ 150 חברות כולל WMT שהיא המתחרה החשובה יותר.
המתחזה 15/10/2016 20:55 אמזון לא תעלם, חלק מזה בגלל הפעילות
שהולכת ומתרחבת שבכלל לא כתבת עליה, במידה ואתה מכיר את התחום.
שלמה גרינברג 16/10/2016 13:14 היכן ראית שאמאזון תעלם?
הכתבה, אם קראת, אינה מתארת את תחומי הפעילות של אמאזון וכן, אני מכיר כול עיסוק של החברה
10 אילן 15/10/2016 10:51 תרו
יש למשהו מושג למה יורדת כמעט חודש בעקביות?
דני 15/10/2016 16:52 תרו
שלמה היקר, בזמנו פרסמת כתבה על תרו שהיתה אוהדת ביותר. האם דעתך השתנתה. האם עתידה לפניה או מאחוריה. שיהיה לך חג שמח
שלמה גרינברג 15/10/2016 18:21 לא, ראהה תשובתי ל 10 (ל"ת)
טראמפ 15/10/2016 16:14 בגלל הילרי כל מגזר התרופות יורד גם טבע (ל"ת)
שלמה גרינברג 15/10/2016 15:36 קשה לדעת אבל
יכולות להיות כמה סיבות: הראשונה שמניות הגנריקה, טבע ופריגו במיוחד בירידה. השנייה "הקשר הישראלי" לטבע שיורדת. יש רבים שמשווים את תרו ל TherapeuticsMD (TXMD ) לבסוף כול תחום הביראות יורד בגלל השטויות על קלינטון, ראה XLV.. הדבר היחיד האפשרי כתוצאה מהירידה הוא שסאן פרמצוטיקה תנצל את הירידות לרכישת המעט מניות שבידי הציבור וסוף-סוף תהפוך את תרו לחברת בת מלאה
9 אבי 14/10/2016 12:17 תודה על כתבה מרתקת. שנה טובה (ל"ת)
8 ירון 13/10/2016 23:35 מאמר יפה
מאמר מעניין שכתוב בצורה מרתקת. אחד הטובים שלך. מעורר השראה.
7 Yossi 13/10/2016 21:55 נהדר. מרתק. חולק עליך בנוגע למאסק, אולי
מכיוון שאני מגיע מתחום הסוללות ולא "רואה" את פריצת הדרך שאתה רואה. לדעתי שאינה מלומדת כלל וכלל טסלה רחוקה מאוד, מאוד, מריווחיות ואני בספק אם תגיע אליה. בכל מקרה תודה על טור נפלא ושנה טובה
שלמה גרינברג 14/10/2016 09:44 לא שאכפת לי אבל
טסלה מודל S היא, מאז תחילת השנה ונכון לבדיקה של סוף ספטמבר, המכונית המובילה בארה"ב בקטגוריית "מכוניות היוקרה" וזה עוד לפני ההזמנות למודל 3 החדש. אני מבין שאתה בספק לגבי הרווחיות, רבים שותפים לדעתך אבל לי כלל אין ספק שיגיעו ובזמנו גם היה לי וויכוח מר עם "מומחים" שטענו שפייסבוק אינה יכולה להגיע לרווחיות או "שאין סום סיכוי בעולם שאינטואיטיב תגיע לרווחיות"
Yossi 15/10/2016 18:56 לא יודע כמה אפשר להשוות לפייסבוק אבל הנרי
פורד ייצר מכוניות להמונים והפך תוך שנים ספורות לחברה המובילה בשוק הרכב. טסלה פונה לשוק נישה, שבע ועשיר שמוכן להשקיע את האקסטרה דולר כדי לקבל מותג על, זה לא מתקרב למודל של פורד. לגבי הביקוש של חצי מליון (אני מכיר 250,000) רכבים לשנים הבאות, זאת באמת טיפה בים ולא ממש מאיים על הענקיות gm, טויוטה, פורד שמספקות כמות כזאת ברבעון ממוצע למיטב הבנתי הטכנולוגיה עוד לא במקום של לאיים על הרכבים הקונבנציונלים, ולכן אינני צופה עתיד מבטיח לטסלה. דיסקליימר: אני לא איש שוק הון, לא יועץ ולא מבין גדול. סתם בעל דיעה בנושא
המתחזה 15/10/2016 14:28 ''לא שאיכפת לי'' כרגיל מתנשא יהיר וטועה (ל"ת)
שלמה גרינברג 15/10/2016 18:22 אני מתחיל לחשוש שחזרת (ל"ת)
המתחזה 15/10/2016 20:58 סליחה לא התכוונתי לפגוע (ל"ת)
ארז 13/10/2016 23:57 עדיין - לכמה חברות יש ביקוש אינסופי למוצר שלהם ?
לדעתי כבר חצי מיליון שמו מקדמה (ללא התחייבות) לטסלה 3. מדובר על ביקוש אינסופי (מטאפורית) ביחס ליכולת היצור. לא מכיר הרבה חברות במצב כזה. לקוחות חולמים על טסלה בין אם מחזיקים היום מרצדס או טויוטה קאמרי. ביצועים (תאוצה מ 0 ל 100) כמו פרארי. מצליחים להרעיד את כול חברות הרכב.
6 חולם 13/10/2016 19:45 אמזון זה לא רק מסחר מקוון (ל"ת)
5 יוסף בעל החלומות 13/10/2016 19:35 איזו כתבה
תענוג של כתבה שלמה. סתם כך. בלי שאלה או טענה. נטו לפרגן.
4 פוטינסקי 13/10/2016 17:48 אל תדאגו, אני אחזיר אתכם לתקופת האבן...
סתם
3 בנצי 13/10/2016 13:32 שלמה כמה מילים על טבע... תודה רבה (ל"ת)
שלמה גרינברג 13/10/2016 14:19 אמרתי המון מילים על טבע, חג שמח (ל"ת)
2 כגן 13/10/2016 10:25 אינפורמטיבי, כתמיד. תודה ושבת שלום.
.
1 המממ 13/10/2016 09:29 אמאזון נסחרת במחיר בועה. כמות המתחרים תגדל כי אין חסמים
למסחר מקוון ויחסית קל להקים אתר אינטרנט.
במקרה כאן 15/10/2016 19:58 אין חסמים באמאזון? בור.
תבחן היטב אתהאסטרטגיה של אמאזון ותגלה את גודל ההשקעה הנדרש להקמת ההאנגרין סביב מרכזי ערים. אתה לא באמת חושב שכל מי שמקים אתר עם כמה מוצרים מתחרה באמאזון.. חחחח מצחיק. ועוד לא הגענו לפריים ועוד לא הגענו לקלאוד. בקיצור אמאזון שלטת עליונה חסרת מעצורים ועוד לא התחילה להרוויח כסף מהפוטנציאל. שים לב לזה מעל 50% מהרוכשים בארהב פונים לחפש מוצר קודם כל ב - א מ א ז ו ן. לא אין חסמים מה פתאום חחחח
אבי3 14/10/2016 07:16 שלמה
נכון שהקשר לכתבה לא ממש קיים אך עם זאת, אין להוריד מהעניין שאמזון(וגם פייסבוק לצורך העניין),נסחרות במחירי עתק שיותר מזכירות את סיסקו של 2000 מאשר את מייקרוסופט של היום(ביחד לשווי שוק מאוד קרובות כבר).האם ברייקשר שווה פחות מבחינת הכנסות רווחים מאמזון?לא על הנייר כמובן, זו שאלה.לכן אני רואה וזה רק אני וזו רק דעתי.שהתיקון הגדול הקרוב(10%) יגיע מהכיוון שלהן.לא שזה משנה כי זה רק יהיה זמן להגדיל את האחזקות שלי בחברות שאני מאמין בהן
שלמה גרינברג 14/10/2016 09:52 השוואות שאינן במקומן
מה שאתה רואה במחירי המניות אינו משקף ערכים נכונים אלא ציפיות (במקרה של AMZN ו FB וחשוב להקפיד, אלו ציפיות, לא חלומות). ההשוואה בין CSCO 2000 ל AMZN 2016 היא כמו להשוות AMZN 2000 ל AMZN 2016, 2 סיפורים שונים לחלוטין. התיקונים לעולם אינם מגיעים בגלל "מחירי חלל" אלא בשל מאיצים שמגלים לציבור המשקיעים שהוא נמצא בחלל. והמאיצים, בד"כ מגיעים בכלל ממקומות אחרים, IBM ב 1987 זו דוגמה מצויינת (כאשר הציבור מגלה לפתע שהמלך עירום). המצב היום שונה, תיקון בהחלט כן, "התרסקות", לדעתי רק במקרה של מלחמת עולם. אני מסכים אתך על המשפט האחרון
אבי3 14/10/2016 10:28 שלמה
אני מסכים שההשוואה הייתה מוגזמת, אבל אני שוב אומר שהצפיות שאמזון ו פייסבוק גדולות אוד מאוד מאוד.שוב אני חוזר ואומר אמזון באמת שווה יותר מוולמארט?על פי הכנסות ורווחים?אולי אבל לא בכזה הבדלפייסבוק שווה כמו מייקרוסופט כל פי הכנסות ורווחים?בטוח שלא.צפיות בשמים.ושאיזה אנליסט מטופש יגיד שזה מטורף ואז משקיעי כותרות יכנסו לפאניקה השווי שלהן יכול להיחתך.רק לדוגמא פייסבוק מכניסה ומרוויחה לא הרבה יותר מקולה אבל שווה פי 6(!)!)אני לא רוצה לבדוק מכפילים כי אני לא משקיע בגללם אלא בגלל מה שחברה מציעה לי אבל אני בטוח שגם פייס וגם אמאזון במכפילי ענק שמשקפים אולי עוד 10 שנים.לכן אני אומר שזה היה כואב והזדמנות השקעה מצונינת לחברות בלו ציפ שיפגעו כחלק מהירדות
שלמה גרינברג 14/10/2016 14:50 אם תקרא הכתבה שוב
תגלה שאני מציין את האבסורד בשוויה של אמזון אך כפי שכתבתי, ערכים אינם נקבעים בבורסה לפי חוקי הכלכלה ומשברים גם הם לא.
רז 13/10/2016 14:17 מזל טוב. קיבלת את פרס התגובה הפוריטנית ביותר.
.
שלמה גרינברג 13/10/2016 11:09 ווואו !!!
אכן, זה מה שכתבתי על המחיר וכבר כעת יש אין ספור מתחרים וקל מאוד להקים אתר אינטרנט אבל מכאן ועד להתחרות באמאזון הדרך ארוכה. אם זה כ"כ קל ופשוט מדוע שלא תקים אתר ותתחיל בתחרות?
אורי 13/10/2016 17:21 אלה שבחוץ ימשיכו לילללל
חג שמח שלמה אדם יקר
אורי 13/10/2016 16:36 אלה יללל (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.