10:10 בולטות בת"א: תמר פטרוליום יורדת 2.2%, מגדל ביטוח יורדת 1.3%

10:09 בולטות בת"א: איידיאו עולה 2%, נייס עולה 1%

09:18 צוות אבטחה של חברת החשמל חילץ הלילה אנשי ספינה שוקעת בלב ים

08:54 הדולר מוסיף הבוקר 0.2% לרמה של 3.503 שקלים

08:33 דיווח: לוחמי מיליציה שיעית השתלטו על העיירה סינג'אר בעיראק

08:17 הבוקר באסיה: הניקיי עולה 0.25%, שנחאי יורדת 0.2%

08:05 טבע חוזרת לת"א עם פער שלילי של 1.8%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

סוחר בכיר במכתב פתוח ליו"ר הרשות האוזר - עצות זהב להבראת הבורסה בת"א

מכתב פתוח ברקע לדבריו מהשבועיים האחרונים של יו"ר הרשות האוזר, וגם כמה נתונים עדכניים
 |  88
חומר למחשבה
Share
יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר נאם מספר פעמים בשבועות האחרונים. הוא טען שהמחזורים בשוק הישראלי קטנו פחות מאשר בשווקים אחרים, שמספר החברות קטן בכל העולם, ושהמפתח לכל תחלואות הבורסה מצוי בהפרטה. נוסיף לכל את הגאווה החוזרת על דירוג ישראל במקום גבוה (8 כרגע) ב"הגנה על משקיעים", ואפשר לדמיין שהכל פה דבש.
 
היו"ר והרשות צריכים להתעורר, ולהריח את ריח הבואשים פה מערימת הרימונים המרקיבים. נתחיל עם הפרטת הבורסה. אולי זה יועיל ואולי לא, אך זו פשוט לא הבעיה. קידום העניין (שהמרוויח העיקרי ממנו הם הבנקים הישראליים שיקבלו תמורה) מוביל למהומה רבתי בתוך הבורסה (יחסי עבודה) ולאובדן מיקוד של הנהלת הבורסה ושל הרשות מבעיות העומק האמתיות של השוק.
 
האם המחזורים בכל העולם קטנו? האם הם קטנו יותר בישראל מבשאר העולם? אז זהו, שלא. האוזר כנראה התבסס על נתונים מ-2011-2012 אז אמנם היה נכון שהמחזורים העולמיים קטנו, אך במידה משמעותית פחותה מהקיטון בישראל (עבודת הראשות התעלמה מהגידול בנתח שוק של בורסות חדשות). המצב ב-2015-2016 כבר שונה בתכלית. בישראל המצב הולך מדחי לדחי, בעוד שבעולם המחזורים התאוששו מהשפל של 2012 והגיעו לשיאים חדשים, תוך עקיפות השיא הקודם מ-2007.
 
ע"פ הנתונים של SIFMA, המחזור בכלל השווקים האמריקאים היה 220 מיליארד דולר ליום ב-2009, כשב-2015 המחזור הגיע ל-278 מיליארד דולר ליום, עליה של 26%. ע"פ הנתונים של הבנק העולמי, המחזור הכלל-עולמי היה 66.6 טריליון דולר ב-2009, ו-99.8 טריליון דולר ב-2015. עליה של 49.7% במחזור העולמי. ובישראל? ב-2009 המחזור במניות היה 1.705 מיליארד שקל ליום, וב-2015 הסתכם ב-1.44 מיליארד שקל ליום – ירידה של 15%.
 
וכמובן שבישראל צריך להתייחס לכך שהמחזור ב-2016 צנח (1.252 מיליארד שקל ליום עד סוף אוגוסט – ירידה של 26.5%), ומהנתונים השוטפים של מחזורי נגזרים ושל ני"ע מובילים עלינו לצפות אף לירידה נוספת, שכן רמת המחזורים כעת נמוכה משמעותית מאשר בתחילת השנה. הייתה מכה מטה במארס ועוד מכה מטה בקיץ, אשר לא רואים התאוששות מהן בספטמבר.
 
מספר החברות קטן בכל העולם? אולי נכון. אבל זה שכל העולם קופץ מהגג ומקשה על פעילות כחברה ציבורית, לא אומר שאצלנו צריך לעשות העתק-הדבק (ועל הדרך להוסיף עוד קשיים מקומיים). והמצב אצלנו גרוע מהעולם שכן בעוד שבעולם אנו רואים חברות שבוחרות בהנפקה ראשונית, בישראל הנפקה ראשונית נהפכה למאורע נדיר ביותר. עם זאת, חברות ישראליות כן מנפיקות בחו"ל, וזו עוד עדות לקושי הרב של הנפקה ופעולה שוטפת כחברה ציבורית ישראלית.
 
האם על הראשות להתגאות על היותה במקום 8 העולמי על הגנה על משקיעים?
אם עורכי הדירוג היו מודעים למיליארדים שירדו לטימיון (כולל אלו שטרם הגיעו לשלבי אכיפה/פירוק מתקדמים) בג'ונגל ההשקעות הלא מפוקחות (ואשר אין לגביהם חקיקה מקומית המקבילה ל"חוקי השמיים הכחולים" בארה"ב), סביר שזה לא היה הדירוג. אך הדירוג הזה הוא דירוג הופכי לחוזק של עודף הרגולציה בשוק המפוקח. מקום 8 בהגנה על משקיעים, זה גם מקום 8 מהסוף בהערמת קשיים על חברות, מנהלי כספים ומשקיעים.
 
האבסורד אצלנו הוא שעצם הערמת הקשיים הניכרים על מכלול מנהלי הכספים והחברות הציבוריות דחק את הפעילות שכן מתרחשת לתחום האפור והשחור. הג'ונגל הלא-מפוקח והספק חוקי מגייס כספים במרץ. ובפלח החברות הציבורית נראה שכדאי להיות ציבורי, מבחינה כלכלית, בעיקר אם אתה עושה דברים לא כשרים (ואז ממילא לא אכפת לך באי-עמידה ברגולציה או עלויות ציות שונות). עניין שיוצר סלקציה חיובית לכיוון הלא-כשר. עודף הרגולציה, למעשה, מדיר שומרי חוק מהשוק (שכן הם לא מעוניינים להקדיש את תשומות הזמן והכסף לעודף הרגולציה) ומותיר את השועלים בלול מול תרנגולות רעבות (שלא רואים היצע איכותי).
 
יש לציין, שפעילות הרשות תחת האוזר הייתה חיובית ברובה. אך "הקלות" בשוליים אינם פעולות מספיקות על-מנת להוציא אותנו מארץ גושן. ה"הקלות" אינם שקולות לעודף לרגולציה ולחקיקה שהתרחשו תחת גושן.
 
מה ניתן לעשות?
1. לתת תמריצים לחברות ציבוריות ישראליות. למשל הקלה במס חברות או דיבידנד (בן אם כללי, ובין אם בעלי שליטה). אם יש תועלת ציבורית בעודף רגולציה (בנושאי שכר ואחרים) הקיים על החברות הציבוריות הישראליות בלבד, רצוי לתמרץ מהעבר השני.


2. לקדם מיסוי על הכנסות שכירות ועליית ערך בנדל"ן ולהפחית מס רווח הון בבורסה הישראלית למשקיעים קטנים. ויש מקום להפלות לטובה השקעה בשוק הישראלי, שכן שיעור העלמות המס נמוך משמעותית (כל החברים/בנקים מדווחים ומנקים במקור באופן שוטף, לעומת זאת בהשקעה בברוקר זר ניתן במידה רבה להתחמק מניכוי במקור ואף לא לדווח).

3. לאפשר למנהלים ולבעלי שליטה בחברות ציבוריות לגבות רנטה גדולה יותר (כיום, נדמה שהרנטה היא אף שלילית כל עוד שהם פועלים באופן כשר). המהות של חברה ציבורית הינה שיתוף בין ציבור פאסיבי לבין יזמים (בין אם מנהלים בחברה ללא בעלי שליטה, או בעלי השליטה) – ובשיתוף בין פאסיביים לאקטיביים מקובל שהשותף הפאסיבי מקבל פחות.

4. לאפשר למנהלי תיקים לפעול. להפחית דרישות רישוי וביטוח. לאפשר פרסום. גם פרסום צעקני. להוריד את רמת הפיקוח. עדיף לציבור להפקיד את כספו אצל מנהל תיקים מפוקח אך חלקלק ומפריז, מאשר בג'ונגל הלא-מפוקח (עם הבטחות כזב, ואף פונזי בכספי לקוח) שפורח כאן בשל עודף הרגולציה של הרשות.

5. לאפשר לתעודות סל חדשות לקום. הרשות חונקת את התחום. ירדנו מכמעט עשר מנפיקות, לארבעה בלבד – וזאת אך ורק בשל פעולת הרשות שגורמת גם לחוסר ודאות (אז אין גורמים חדשים) וגם לעלויות מאוד גדולות למנפיקות. באופן אבסורדי צמצום מספר המנפיקות התרחש עם עלייה גדולה בנכס המנוהל.6. לאפשר הנפקה של מוצרים מובנים.7. לאפשר רישום כפוי של מניות ישראליות שנסחרות בחו"ל. ב2016 – זה עניין מקובל בעולם. זה גם יעודד את אותם כפויות להירשם דואלית כאשר הן יהיו מעוניינת בגיוס (חוב או מניות).

8. לעודד גיוון ופיזור מוסדי בתחום הפנסיה והגמל. יותר גופים זה יותר דעות, ויותר דעות זה יותר מסחר (וגם פחות עניין של "להיות גדולים על השוק" – עניין כשקורה כשהכסף מנוהל אצל 2.5 גופים בשוק אחר).

9. למקד פעילות אכיפה בקשר לגניבה בידי מורשה אצל מנהלי כספים גם לכיוון השקעות לא סחירות והשקעות חו"ל. בעוד שהרשות תופסת בסיטונאות (וטוב שכך) גורמים שגונבים בעסקאות מתואמות דרך השוק בארץ (באמצעות מערכת הBI), בהשקעות חו"ל ובהשקעות לא סחירות הכל פרוץ, ואין אכיפה או תפיסות.... והאנשים בפלחי השוק הללו הן אותן אנשים, לא סביר שהעבריינים פועלים רק באותו מקטע שכן יש בו אכיפה.

10. לעשות סולחה בין הועד וההנהלה בבורסה (גם הועד, גם ההנהלה, וגם הרשות – כולם טועים, וכולם עסוקים במשיכת השמיכה לכיוונם הפרטי, ולא בפתרון הבעיות).

11. לבטל רגולציה. לא להקל. לבטל.

12. לעשות טיפול עומק בהנפקות – ולהפוך את התהליך לקל וללא יותר מדי כסת"ח. מקרים כמו "שלנו" נדחים על-ידי השוק, ולא בשל עודף כסת"חת. למעשה עודף הכסת"ח במסמכי ההנפקה רק מקשים על הבנת מצב החברה.

13. לעשות טיפול עומק בדרישות הדיווח השוטף של חברות. לאפשר לחברות להציג את מצבן למשקיעים ע"פ ראות הנהלת החברה, ולא ע"פ העו"ד של החברה. ממילא מדובר בחומר פרסומי.

הדבר המהותי הוא הפנמה של העיקרון שעדיף ש"יגנבו" (במשורה) את המשקיע בארץ (תוך אפשור צמיחת המשק בהשקעות כאן) מאשר ש"יגנבו" (בגדול) את המשקיע בלא-מפוקח, לא-סחיר, או חו"ל. צריך לאפשר רנטה סבירה.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

88 תגובות ב-50 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
50 רסר גושן נתן שבת 04/10/2016 22:13 הביאו רסר תימני ועכשיו בוכים (ל"ת)
49 אילן 04/10/2016 00:25 מה האוזר,נשארת לבד עם הרגולציה (ל"ת)
סוחר סחור 05/10/2016 09:29 מספר עובדי הרגולציה והרשות עוקף את מספר הפעילים.
בפרטי / מוסדי / חברות.
48 לא לבטל רגולציה 04/10/2016 00:17 העצה החשובה ביותר היא הפחתת המס על הבורסה (ל"ת)
47 גאון גדול 03/10/2016 10:41 רעיונות מקובלים וממוחזרים.. אין במה להשקיע
לא בטוח בכלל...חברות שנמחקות ברובן זבל שלא צריכות להיות רשומות.. מס חברות הוא חצי מארהב, מס על הבורסה גם יחסית סביר.רגולציה ורשות שומרת על האזרח המשקיע- דג הרקק , מפני כרישים כמוך.יש לדאוג שלא תפחת ואף תגבר! לכיוון החיובי לטובת כולנו.עוד תעודות סל? יש כבר מאות , השוק בישראל הוא סופרמרקט למכשירים פיננסים, אין צורך בעוד ותאמין לי שהמנפיקות ברגע שהן מזהות הזדמנות לדיוף איזה תעודת מדד חדשה לא יהססו להנפיק עוד ועוד, עלויות ההנפקה וקלות ההנפקה היא כיום זולה ונוחה משמעותית מלפני 10 שנים... הבעיה היא בשיווק נכון ומהלכים שיניעו את הציבור להשתתף במסחר-מיסוי ועלויות, חברוות טובות להשקיע בהן שזה הבעיה ואילו חסרות.
סוחר סחור 05/10/2016 09:29 מספר המנפיקות קטן - והתחרות בינהן קטנה
תעודות יש על הכל. תחרות בין התחרות - פחות.
46 עובד בנק משכנתאות 03/10/2016 07:52 רק השוואה בין מיסי נדל"ן לבי מס על הבורסה
מכל ההצעות המשמעותית ביותר היא השוואת מס על הבורסה למס על הנדל"ן. לקובעי מדיניות בישראל אין מושג ירוק איזה תרגילים פטורי מס מתרחשים בנדל"ן- כולל הפטור המטומטם ממיסוי פירות השקעה בנדל"ן .
45 ברוך 03/10/2016 07:00 את הכי חשוב לעשות שכחו ורצו להיות חכמים
הורדת מס על הבורסה ל 10 עד 15 אחוז אם הם מטומטמים בבורסה ורוצים שיברחו זאת השיטה הם רוצים יותר מדי אז הציבור יודע מה לעשות
44 רון777 02/10/2016 18:13 הררי מילים....ב 2 משפטים:כל עוד ריבית חסרת
סיכון נושקת ל 0%, אגחים לא מענינים..רק נדלן , שנית לתקן העדפה מיסוית של הנדלן מול שוק ההון. כל הקשקשת של פחות רגולציה לא תעזור...כי אף מחוקק לא יילך אחורה בזמן.
43 בזמן האחרון 02/10/2016 18:08 כל מיני כתבות על הבורסה . מעניין אם יש קשר למס על דירה
שלישית . נראה שכל הדובים התעוררו וחולמים שכל עם ישראל ימכור במבצע כחלון דירה וישקיע להם בבורסה לכל מי שמוכר דירה שלישית תקנו דירה בחו"ל עדיף מלהשקיע פה
42 13 הצעות 02/10/2016 18:00 וכל זה לא יגרום לי להשקיע שקל בבורסה (ל"ת)
41 רישום כפוי 02/10/2016 17:59 אולי תבקש גם הלאמת החברות . כולם צריכים לעבוד קשה
כדי שאתה תרויח? אתה חצוף ולא שונה מכחלון ביבי טרכטנברג ועוד מרעין בישין שנפלו עלינו . מה השלב הבא? לחייב כל בעל מניות בחברות דואליות לתרום מעשר למי שלא קנה ? חוצפן וטיפש
סוחר סחור 05/10/2016 09:31 רישום כפוי (שם לא מוצלח) לא משפיע על החברה.
אולי יש עוד סיקור תקשורתי - אך החברה לא מחוייבת באף דיווח נוסף לאף רשות נוספת. הדבר היחידי שמתאפשר הוא מסחר במניה בבורסה שבוחרת לרשום אותה.
40 scomix 02/10/2016 17:47 שפה של בועת הנדל"ן כמשל לבורסה
היו ימים בהם הנגיד סטן לי (אה לא, התבלבלתי עם הפנטזיונר ההוא מהקומיקסים) התכוונתי הנגיד סטנלי פישר דיבר סחור סחור סביב סביב ופחד להשתמש במילה "בועה" לגבי הדיור...עד שיותר לא יכל לברוח מזה....כשהנזק כבר גלוי וכמעט חסר תקנה אם בכלל. נחזור לבורסה-כיום מפחדים להשתמש במילים "שחקנים ואופציות מעו"ף" בדיבורים על מצב הבורסה ולא מסבירים מספיק איך פועלם פוגע בבורסה המסכנה שלנו...מתי יתחילו לאזור אומץ לדבר בגלוי על השחקנים באופציות המעו"ף? כשהנזק כבר יהיה גדול מדי. חיים ומוות ביד הלשון
סוחר סחור 05/10/2016 09:34 ללא שחקני מעוף - אין בורסה.
השחקנים הכבדים מביאים לכך שהשוק מתקרב להיות שוק יעיל שמחיריו משקפים את המציאות.
מצטער לא מסכים אתך 05/10/2016 15:01 כנס
איך אתה אומר לי ששחקני מעוף עושים שוק שמחיריו משקפים את המציאות כאשר ברוב רובם של ימי המסחר ובעיקר בימים סוערים נקרא לזה כך-הם מחזיקים את המעוף מאוד קצר ולא נותנים לו ללכת יחד עם כיוון העולם, ולפעמים המעוף אף הולך הפוך מכיוון העולם -הכל בהתאם לצורכי השחקנים -בהתאם לשער הפקיעה שהם צריכים. אז הם ממש לא משקפים את מחירי המציאות במעוף אלא מאוד מאוד מעוותים אותו-דווקא בגללם אתה במעוף אף פעם לא מקבל את תמונת המציאות (ההגיונית) לפחות לפי חוקי הכלכלה ובכל פעם מחדש הציבור מתרסק כי השחקנים מחזיקים את השוק קצר ללא כל התחשבות במציאות העולמית אלא רק בהתאם לחישובי פקיעה נסתרים ונעלמים מעיני הציבור ההדיוט- נו טוב כאן זה גם טיפה אשמתו של הציבור (שהוא)הדיוט אבל עדיין...
סוחר סחור 05/10/2016 15:25 מה שמחזיק את השוק הוא זה ששאר הפעילים לא עושים כלום.
המוסדיים לא קונים/מוכרים בחדשות. שחקני הריטייל לא קונים/מוכרים. נותרו שחקני נוסטרו (מעוף ואחרים) אשר מנסים להישאר בנט-אפס סוף יום / סוף שבוע / whatever/ v. התוצאה היא חוסר תנודה. המוסדיים מגיבים, במקרה הטוב, לאחר יום-יומיים - אם בא להם לעבור כסת"ח של הנמקה וועדת השקעות. שחקני המעוף לא מחזיקים את השוק - ולא ממש מסוגלים להחזיק את השוק לנוכח לחץ קניות / מכירות - שפשוט לא מתרחש. אם אתה רוצה להאשים מישהו - ניתן להאשים את פוזיציית המזומן של קרנות הנאמנות שמאפשרת להם לא למכור בפדיונות ולדרג את הקניות בהפקדות.
39 אני אקנה 02/10/2016 16:57 יאכטה קטנה ואשכיר אותה . עדיף מלהשקיע בבורסה
הישראלית
סוחר סחור 05/10/2016 09:35 הפחת על יאכטה משמעותי - יש אפיקים טובים יותר.
אם אתה רוצה להימלט מבורסה - יש אפיקים טובים יותר מיאכטה - הפחת של יאכטה גבוה מאוד.
38 המסקנה שלי 02/10/2016 16:56 להשקיע רק בחו"ל. פה אין טעם
גם פוליטיקאים חזירים שדואגים שהתחת שלהם ישב על עור צבי וגם מתערבים בשוק ההון. באיזה קלות העלאת מס הבורסה עברה להם אף אחד לא אמר מילה באיזה קלות הם מעלים לעצמם משכורת ב1500 שח לחודש בשבילם זה חשוב לפרנסה . אבל כשמסכן הציל את כספו מועדת בכר הכושלת וקנה דירה ומשכיר אותה ב 2700 שח הם רוצים 1000 שח. אין להם בעיה עם זה אל תשקיעו בבורסה. שיכתבו כמה מילים שהם רוצים כל השקעה שלכם הכסף הולך לממשלה אתם לא תקבלו כלום
37 שנה טובה 02/10/2016 14:41 פחות אחוזי שליטה = יותר סחירות
המשוואה פשוטה מאד. רק בתל אביב אחוזי השליטה בחברות כל כך גבוהים ........ זה אבסורד, בעייתי מאד, כי זה גם פוגע בסופו של דבר בבעלי השליטה עצמם. כל 3 שנים לחייב בעלי שליטה למכור 5% מהשליטה שלהם עד לרמה של 30-40% . זה כל הסיפור וזה יעלה בע נ ק את הסחירות בשוק. איל
סוחר סחור 05/10/2016 09:36 ויניע חברות שכאלה להירשם פה....
קיום בעל שליטה הוא מעט אורתוגנלי לבורסה ונובע מסיבות אחרות לרוב. יש גם נטיה בישראל, ממילא, לירידת קרנם של חברות עם בעל שליטה (בין השאר כי הבנקים כבר לא מספקים מימון זול לאמצעי שליטה).
36 סוחר זוטר 02/10/2016 14:08 תגידו, מי דירג אותו כסוחר בכיר?
יש דירוג כזה? אז זהו שלא. אבל זה טריק נפוץ בעיתונות: לנסות לתת יתר תוקף לכל מיני דעות בכך שמתארים את ההוגה של אותן דעות כ"סוחר בכיר", "פרשן בכיר", "דיאטנית בכירה" וכו'.
סוחר סחור 05/10/2016 09:37 כל מי שמצוטט הוא תמיד "בכיר".
בכיר לא אומר דבר. בכל ציטוט בכל אמצעי תקשורת מלבישים "בכיר" - גם לגורמי צבא (שם - גם סא"ל יכול להיחשב "בכיר" לעיתים).
סוחר בכיר 03/10/2016 10:42 הכוונה למנהל מסחר במגדל בטח (ל"ת)
שישו 02/10/2016 15:55 מרגש אתה... (ל"ת)
35 מנהל השקעות 02/10/2016 12:46 אהבתי את הצעה 4 של הסוחר
אני מנהל תיקים בחברה דיי גדולה , גם כשאני חושב לצאת לדרך עצמאית, -= אין סיכוי !! כל כך הרבה רגולציה ודרישות, אין סיכוי שאפשר להתחיל מאפס
סוחר סחור 05/10/2016 09:38 אכן - כמעט בלתי אפשרי, ויותר חשוב - גם מעיק.
כשרוב העשייה מתרכז בכסת"ח - פעילים לא ששים להיכנס לזה. לא רק שזה יקר - אלא גם משעמם טיכו.
34 אילן 02/10/2016 12:15 אף אחד לא הפריע להאוזר לבטל את חוקי ארץ גושן
הקדנציה הרשמית של 5 שנים של האוזר הסתיימה ואף אחד לא הפריע לו להקל ולבטל את חוקי ארץ גושן אבל מסיבותיו שלו הוא העדיף לשמר את הקיים. רוב רובן של ההקלות הן בזמן האחרון וחסרות משמעות ובמצב הקיים לא יביאו למפנה המיוחל.
סוחר סחור 05/10/2016 09:38 אכן - אך אולי הוא יתעורר?
המצב מדרדר מיום ליום. יש להוציא את הבורסה, הפעילים, והחברות מארץ גושן.
33 שמעון אמסלם 02/10/2016 12:00 בדק בית
לפרק הכל ולהתחיל מחדש
המתחזה 02/10/2016 23:33 שמעון מה אתה אומר לגבי יום רביעי?
תודה
למדת מביבי 02/10/2016 18:02 הוא מפרק הורס ומשמיד ואחכ מתקן אין שהוא רוצה ואיך שנוח
לו ומצטייר כמושיע. לסגור את הבורסה פה
32 מתמטיקאי-1 02/10/2016 10:10 כיו"ר לשעבר של שתי חברות ציבוריות קטנות, ברצוני לציין כ
כדי להגדיל את כמות החברות הקטנות צריך : 1. לאפשר לחברה למנות אדם אחד לתפקיד מנכ"ל ויו"ר החברה (זה חוסך הרבה מאד כסף) 2. חברות קטנות ידווחן מקסימום פעמיים בשנה. 3. מספר הדירקטורים בחברות קטנות יהיה 3 בלבד (אלא אם רוצים יותר) 4. להפסיק עם הנוהג של חברות בשימור. דבר שמשמיד את החברות הקטנות ואת רצון המשקיעים להשקיע בחברות קטנות. 5. להפסיק את נושא ההון העצמי בחברות קטנות דבר שגורם להם להגיע לשימור (כמו שאמרתי להפסיק עם השימור) 6. אפשר להוסיף עוד כמה נקודות אבל אילו החשובות באמת בנוגע למחזורים בבורסה: הדבר היחיד שיגרום למחזורים לעלות, והרבה מאד לדעתי, זה ביטול המס בגובה 25 אחוז (על אף שהמס נשמע הגיוני) והטלת מס מחזור של 2 אחוז בלבד. שנה טובה
סוחר סחור 05/10/2016 09:54 מס מחזור (2% או 0.1%) - יהרוג את הבורסה סופית
זה יגדיל את הביד-אסק ספרייד לפעמיים המס לפחות, וימנע מסחר. המחזורים יצנחו ביותר מ90%.
סוחר סחור 05/10/2016 09:39 אכן - הגבלת היו"ר/מנכ"ל הינה טיפשית.
כיום - מצב הרגולציה/חקיקה מעודד מינוי אנשי קש לשלל תפקידים שונים - במקום ריכוז הכוח באופן גלוי היכן שהוא נמצא.
31 אילן 02/10/2016 09:31 הכל נכון אבל קודם יבוא המשיח ...ורק אחרי זה יהיה טוב...
רק אם יהיה עוד הרבה יותר גרוע יבוא המפנה.........כרגע העצות הטובות לא מעניינות את אף אחד.... וישנן הרבה עצות טובות אבל אין עם מי לדבר והכי גרוע אין מי שמוכן להקשיב ולשמוע!
סוחר סחור 05/10/2016 09:40 כשיבוא המשיח לא יהיה בורסה ולא יהיה בכלל כסף. (ל"ת)
30 מ.י 02/10/2016 09:30 ישום הצעת טרכטנברג להעלאת מס רווחי הון היתה טעות פטאלית
שהרגה את מחזורי המסחר. אגב .זו אולי ההמלצה היחידה של אותה ועדה שיושמה בשקט וללא התנגדות...
אבל 02/10/2016 18:05 ביבי לא מתלונן. אצלנו הפוליטיקאים מתערבים בשוק ההון
וזה גורם לאנשים למכור ואחכ לקנות . מחר הוא ידווח ששטייניץ נסע להוואי כדי להשיג משקיע לגז ותראה איך כולם קונים רציו למחרת כתבה פושרת ותראה איך כולם מוכרים. ככה הם שולטים לך על ההשקעות .
29 רמי 02/10/2016 08:55 הפחתת מס על חברות ציבוריות זה רעיון מצויין
המאמר נכון מאוד, צריך להעלות מיסים על נגלן ולהפחית מיסים על הבורסה, גם למשקיעים וגם לחברות שנסחרות, פחות מס חברות ופחות מס דיבדנד. הבורסה מפוקחת וא ורה להיות המקום האטרקטיבי למשקיעים שרוצים לחסוך ולהשקיע ולכן צריך גם פשטות בדיווחים השונים ולא הצגה של מידעים לא רלוונטי ודוחות מפוצצים... רגולציה חונקת...בהצלחה לכולם
28 אני 02/10/2016 08:10 למה לבטל . טירוף
מי שרוצה באלגן ובועה בבורסה בישראל . אז יקשיב ליועץ לעצות שלו צריך להתחיל במשהו והוא הראשון להוריד את המס על הבורסה לפחות ל20%
27 מעופניק 02/10/2016 08:04 מסכים על כל מילה!!! כל הכבוד על היוזמה!!! (ל"ת)
26 מיקי 02/10/2016 07:59 עדיף שהכתב יופנה לשר האוצר ולא להאוזר שלא יעשה כלום (ל"ת)
אילן 02/10/2016 13:18 שר האוצר הנוכחי לא מסוגל לעשות דבר
הוא עושה את כל הטעויות שהוא רק יכול כדי לקבור את שוק הנדלן , במקום לטפל בצד ההיצע ולהביא פועלים סינים ולהפשיר קרקעות ולעודד בניה הוא מעדיף לטפל בצד הביקוש שיביא בנוסף לקבורת הבורסה גם לקבורת שוק הנדלן.
25 ביבי 02/10/2016 06:31 מיהר לעשות מ שהחבר שלו טרכטנברג שלף תוך שבועיים
העלאת המס על הבורסה. וכל העצות והפיטורים של לבנון וסם לא עזרו מאשימים את ה ש.ג. . ביבי הורס את המדינה בשיטתיות הרס את קופות הגמל את הבורסה וכעת את הדיור ולכן שהסוחרים ימכרו ויקנו פה והעם צריך להפסיק לסחור פה מספיק הכסף שלו בבורסה עם קופות הגמל . כעת יקנו בכסף שלו דירות להשכרה בשעה שכחלון אומר שהדירות ירדו וזה אומר שהכסף שלכם יעלם.
24 הגשת דוך למס הכנסה 01/10/2016 23:45 החוק של לפיד הרס את הבורסה נימנה מי לבצע פעולות (ל"ת)
23 אצלי 01/10/2016 21:44 הר שקלים ולא אשקיע פה (ל"ת)
22 הם יעשו הכל 01/10/2016 21:43 רק לא מה שצריך . הם לא יורידו מס ויקבלו את ההצעה
ההזויה להגביר מס על דירות. ואז כל עם ישראל ימכור את דירותיו וישקיע בבורסה הכושלת. גם ככה כולם מחכים להתרסקות כנראה הליצנים האלה מעוניינים בעם עני מקבץ נדבות תשאירו להם כסף לכרטיס טיסה הלוך ובלי שוב נמאסתם
21 דיבידנדים 01/10/2016 21:40 25% מס על דיבידנד של 10 א"ג . תתבישו (ל"ת)
20 לא יעזור כלום 01/10/2016 21:37 צריך להחליף את הפוליטיקאים המזיקים
חובת הגשה של דוח מחזור של 811 אלף שח מבריחה את כולם תפסיקו להתעמר בצבור . הצבור יותר חכם ממכם
סוחר סחור 05/10/2016 09:43 אכן - דרישה מיותרת, מזיקה, ושדוחקת לחו"ל / אפיקים אחרים
ודווקא זו לא נולדה מהפוליטיקאים - אלא פנימית במס הכנסה.
19 עוד אינטרסנט 01/10/2016 21:35 לקדם מיסוי על שכירות חחחח. זה יפתור לו את הבעיה
בושה וחרפה שכל האינטרסנטים חושבים שרק הם חכמים
סוחר סחור 05/10/2016 09:44 יש להשוות את המיסוי בין שני התחומים - שלא יהיה ארביטראז (ל"ת)
18 שחי 01/10/2016 21:30 לבטל המס העודף של 25 אחוז על הבורסה
רק זה נשאר מטכנטנברג שגם רוצה לבטל את זה העליהום על הבורסה מתנקם בנדלן גבוה בועתית וחוסר סחירות בשוק הרי בסוף יפחיתו מס על הבורסה ויעלו את המס הנדלן בכל מצב ובועה הנדלנית תמשוך את המשק למיתון הארוך שיהיה
17 איציק 01/10/2016 21:15 רק לתת כלים חינם לסוחרים כמו בחו"ל לא רשמת
אדון סוחר גדול...למה???????????? כי אתה מקבל אותם חינם על נפח מסחר
סוחר סחור 05/10/2016 09:45 יש לא מעט כלים לסוחרים.
היה עדיף שיהיה יותר. עם זאת - הבורסה תיפקדה גם כשהיו פחות כלים מהיום (ב2006-2007) - זה לא מקור הבעיה.
16 איציק 01/10/2016 21:12 לסגור את הבורסה בת"א
לסוחר הזה יש אינטרס ...להרוויח מעמלות בעיקר צריך לסגור את הבורסה ע"י הפסקת פעילות של סוחרים זאת בורסה מלאכותית של עמלות ומידע פנים ...ומנהלי תיקים ללא רישיון אם לא מלמטה...זה יבוא בבום מלמעלה
סוחר סחור 05/10/2016 09:46 בורסה מקומית זה מכשיר חשוב המאפשר גיוס הון לחברות (ל"ת)
15 מוטי 01/10/2016 21:09 מוטי
היה איזה שר ״חכם״ במיוחד ש״גורש״בבושת פנים מהכנסת שהעלה את המס על הבורסה . וזו הבעיה העיקרית מס גבוה . יש להורידו !
14 חיים3 01/10/2016 21:00 מס רווח הון חייב לרדת דחוף
זה הרס הכלכלה
13 המוסדיים אימפוטנטים 01/10/2016 20:56 קונים מדדי חול במקום להשקיע בארץ
אושר למוסדיים לקנות מניות בנקים,מה הם עושים עם זה? לא הרבה
סוחר סחור 05/10/2016 09:48 יש עדיין מגבלות + ענייני כסת"ח
אפשרו, אבל זה עדיין מיוחס לבעל השליטה - קרי על המוסדיים תחת בעל שליטה אחד (קרי - קצה הפירמדה למעלה) צריכים לתאם ביניהם כיצד הם קונים את העוד 2.5%. הקלו - אבל זה עדיין מתוסבך.
12 תום 01/10/2016 20:56 מס על המשקיעים הקטנים 5 % במקום 30 (ל"ת)
11 אמיר 01/10/2016 20:51 לגנוב במשורה?
זה חתיכת טיעון!אנחנו גנבים אבל בקטנה.לא נעים לכם להסתכל באמת בראי.הציבור לא בבורסה כי היא הפכה לכלי של העברת כסף מהמשקיעים לבעלי השליטה, לבנקים ולמנהלי הכספים.יאללה ביי. אני סוחר בארה"ב. שם מכניסים לכלא גם גנבים במשורה.
סוחר סחור 05/10/2016 09:48 לגנוב במרכאות. וגם בחו"ל "גונבים" אותך - ואף יותר.
צריך לאפשר לפעילים ולחברות לגבות רנטה סבירה - תוך השארת מספיק פוטנציאל לשאר.
אחד מהעם 02/10/2016 15:18 ובארה"ב אין גנבים? באיזה סרט אתה חי? (ל"ת)
10 בן 01/10/2016 20:45 הדבר העיקרי לא נכתב - האוזר הביתה - נכשלת! (ל"ת)
9 יונה 01/10/2016 20:32 כחלון, לעיונך סעיף #2 (ל"ת)
8 ליאת 01/10/2016 20:29 מסכימה עם כל מילה למעט סעיף 7
אתה נאלץ לכתוב בעילום שם כי הגוף שאמור לשמור עליך עלול לא להבין את הביקורת הבונה ומחר לרדוף אותך , זה אומר הרבה על הרשות הלא מפוקחת וחבל שכך. ד"א מסכימה עם מי שכתב שהמוסדיים הפסיקו עם מסחר יומי בגלל עודף הרגולציה וזה יבש את המחזורים בשוק וחבל.
סוחר סחור 05/10/2016 09:50 כמות הכסת"ח פר פעולה למוסדיים בבורסה עברה כל גבול...
אז הם אכן יושבים-דוגרים על התיק שלהם בארץ ופשוט לא עושים פעולות - לא שווה את כמות עבודת הכסת"ח הפנימית. לעומת זאת לקנות בניין בניו-יורק דרך מתווך שהוא הבן-דוד של מנהלת ההשקעות (תוך גזירת קופון) - אפשר לעשות עם הרבה פחות כסת"ח.
7 אברום 01/10/2016 17:50 חוץ ממשכורות מדושנות להנהלת הבורסה. הבורסה לא מניבה דבר
חברות בורחות מהבורסה בגלל רגולציות שנכפות עליהם כל יום שני וחמישי, מלחמות פנימיות בין מנהליה המובילים. אז זו התוצאה. בורסה עלובה עם מחזורים עלובים ומבלי יכולת לעודד שום ציבור שהבורסה התל אביבית שווה משהו...וחבל שכך, שנה טובה
6 סוחר ותיק 01/10/2016 14:41 הצעות נוספות:
1. להרחיב את מדדי הדגל - לבטל את ת"א 25. לפרסם ת"א 100, יתר 150 ות"א 250. 2. לבטל חברות כפולות במדד - לא יכול להיות שיש גם אידיבי, גם כור, גם דסק"ש וגםשורסל, כלל ביטוח, סלקום, נכסים ובניין וכו'. או החברה לישראל וכיל. המניות הללו תופסות נתח גדול במדד ולכן צריך למנוע הופעה של שתי מניות שמציגות פעולה שמוכלת בתוך השנייה במדד (עדיף למחוק את חברות האחזקה ולהישאר עם החברות עם הפעילות האמיתית. 3. להקפיד על זיקה ישראלית - ת"א 250 צריך לכלול רק מניות עם זיקה ישראלית ולהעיף את כל החברות נדל"ן תרופות וכו' שרק רוצות להירשם כאן כדי לנצל את הגודל שלהן ביחס לשוק. 4. לחייב כל חברה ממשלתית להפוך לציבורית ברמה ששליש ממניותיה ייסחרו בבורסה. לא מסכימים? הפרטה! 5. למדוד את מנהלי הבורסה רק על התפתחויות ב-250 הגדולות. כמה הנפקות חדשות נכנסו למדד? מה המחז הממוצע של מניה במדד? סך המסחר של כלל מניות המדד וכו'...
סוחר סחור 05/10/2016 09:51 מדד גדול מדי מזיק - מכניס מניות לא סחירות.
מקשה על תמחור, ומאט את המסחר בנגזרים. גם מקשה על הבנה של מצב השוק. עדיף מדד לא גדול מדי.
5 רועי ש 01/10/2016 08:18 יופי של טור ושאלה
לפני השאלה אז קודם כל יוםי של טור שנקווה שלא יפול על אוזניים ערלות.דבר שני לא הבנתי את הקטע עם העיסקאות המתואמות שכן כל סוחר/משקיע רשאי לפנות לחדר עיסקאות כזה או אחר על מנת למצוא לו קונה /מוכר למה שהוא מחפש ולבצע עיסקה.לא הבנתי מה פסול בזה אם בכלל.אני סוחר בשוק חמש שנים ובגלל חוסר הנזילןת אני ניאלץ לפנות לברוקרים על מנת לחפש לי עיסקה.אולי אני אשם בכלל שאני נכנס לפוזיציות גדולות ואז היאלץ לפנות אליהם...פשוט שוק מזעזע שאפילו לפעמים פונה כשיש פוזיציה בסהכ של 200-500 אלף שקל,אחרת זה לפרק או להטיס נייר ממש סתם או לחכות ימים כדי לסגור.דבר שני שיש לבצע בדחיופות הוא נושא כל ניהול הכספים של המוסדיים שכמעט ולא פעילים פה בגלל עיסוק יומיומי בכיסתוח ולא מבצעים כבר שנים מסחר יומי בגלל רגולציה.בעבר סחרו ביומי והוסיפו משמעותית למחזור.כל הכבוד לך וצודה.
סוחר סחור 05/10/2016 09:52 הכוונה היא לעסקה מתואמת לא כשרה - בין חשבונות קשורים.
מכירה של נכס ששווה 1000 ב800 לחשבון של החבר מהשכונה ואז התחלקות ברווח - וזה ללא הצהרה על העניין כמתאומת. יש כמובן מתואמות כשרות לחלוטין - והם לרוב מסומנות ככאלה - ג'מבו.
4 א 30/09/2016 22:37 מאמר טוב (ל"ת)
3 שי.ע 30/09/2016 09:04 הצעות נהדרות ממי שבא מהשטח בעיר הראשונה
אבל הכי קל זה לא לעשות כלום... אין מגוון של חברות גדולות להשקעה ומחזורי מסחר קטנים. צריך לעודד חברות להנפיק מניות בעיקר אלה הנסחרות בחו"ל על ידי הקלות נדיבות
סוחר סחור 30/09/2016 21:16 קל לעשות כלום - אף בקצב הזה יישאר כלום.
יש שלב בו צריך לפעול. והוא הגיע.
2 אהבתי לקרוא 30/09/2016 08:45 יש הרבה עצות מועילות אבל יש עוד הסבר
שחקני מעוף תוקעים את השוק כבר חודשים דרך כתיבת אוכפים שבועיים וחודשיים,כתוצאה מכך הציבור הרחב מאבד את אמונו בשוק.יש לבטל את האופציות שבועיות שלא תורמות כלום לכלכלה ולהגנות על התיקים אלא רק מכניסה עמלות לבורסה ולבנקים ומעשירה את שחקני המעוף.
מעופניק 02/10/2016 08:06 אין לך מושג בנגזרים - הבורסה שלנו הולכת קדימה
לא אחורה. נגזריפ שבועיים וגם על מניות הם חלק מבורסה משוכללת כמו באירופה וארה"ב. אתה מבקש להחזיר אותנו אחורה. לא יהיה!!
סוחר סחור 30/09/2016 21:15 יש שחקנים דווקא עם נטייה לקניית אוכפים... ואתה מפריז...
השפעת שחקני המעו"ף על נכס הבסיס הינו..... במידה רבה אגדה אורבנית. גם ההנחה ששחקני מעו"ף נוטים לכתוב אוכפים ואז להחזיק את השוק..... מאוד אורבני. אני למשל עם הטייה הפוכה - נוטה לקנות אוכפים, כי אני שונא סיכון. במצבים הנכונים - אני לונג כמות עצבנית של אוכפים - וזו פוזיציה שאני לוקח באופן קל - בעוד שהפוזיציה הנגדית של הכתיבה אני עושה רק ממש במצבים יוצאי דופן - וגם אז אני חושב על זה שבעים פעם לפני.
סוחר מעוף 01/10/2016 10:17 אז אתה עם תוחלת שלילית או סוחר בתיאוריה
בדיוק כמו רוב שוק ההון..תיאורטיקנים חסרי הבנה פרקטית, מלאי דימיון ופנטזיות שמקבעים את חוסר המעש ששולט בשוק ההון
מעופניק מדופלם 30/09/2016 20:29 תחליף בורסה. בכיין
יש רק מעוף בחיים?
1 לכתבה 29/09/2016 15:22 הכי טוב לא לשחק בבורסה.נקודה סוף.
רק מפסידים שם.נקודה סוף.הכי טוב לסגור את הבורסה . נקודה סוף.
אחד 30/09/2016 00:29 אם אתה מכנה השקעות בבורסה משחק-עדיף שלא תשחק. (ל"ת)
סוחר סחור 29/09/2016 15:47 חכה להתפוצצות בועת הדיור פה ובועת האג"ח הממשלתי העולמי.
ניתן להפסיד את המכנסיים בכמעט כל אפיק. דווקא כעת (משום שאין בועת עדר מקומיות במניות) הבורסה באופן יחסי בטוחה יותר מאשר בתקופות אחרות. וכן - ניתן גם כיום להפסיד את המכנסיים בבורסה - ובאפיקים אחרים.
אשליות 01/10/2016 21:38 בורסה תיפול הכי חזק (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.