הימים בהם עשתה הילרי קלינטון 10,000% בבורסה תוך זמן קצר

 |  (12)
סוחרת נגזרי הבקר (הילרי קלינטון) והצהרתה על אפיפן, בנוסף לביטול שני פטנטים של טבע על הקופקסון בגרסת 40 מ"ג (כמביט מהצד, מלכתחילה הפטנטים פה נראו כ-trivial application of prior art, שכן מדובר אך ורק במינון שונה להבנתי), ומיעוט של סוחרים ופוזיציות בשל חופשות אוגוסט מחד ובשל השלכות באזל-3 צד-נגדי (שאמנם נדחה ברגע האחרון, אך שחקנים כשבחרו להישאר כבר ביצעו התאמות לאור ההנחיה המופרכת שחייבה ביטחונות של אלפי שקלים על בוקסים, וכן היו שחקנים שבחרו לצאת מהמשחק) - כל אלו סידרו לנו פקיעה מעניינת הבוקר בו צד ההיצע (שהיה גלוי לאורך כל הטרום) לא פגש קונים אלא רק לאחר הפקיעה.
 
1. הבורסה שוקלת העלאת עמלות מסחר בשביל לממן את Genium (נאסדק)? אין איוולת גדולה מזה! עמלות מסחר גבוהות יותר עשויות להרוג את הבורסה סופית, וזאת במצב ש"רצף" מספקת כבר היום את כל הצרכים. לא צריך את המערכת החיצונית, ואם כבר קונים את המערכת המיותרת הזו, היה מצופה שיפטרו עובדים שאינם נחוצים לאור קניית מערכת חיצונית (כי היא מחליפה מערכת שברובה, לאחר הפיתוח בעשור האחרון, הינה פנימית). בטח ובטח שאין גם לקנות מערכת, גם להשאיר עובדי פיתוח שלא יעשו דבר (אלא יצפו במערכת החדשה), וגם להעלות עמלות מסחר, במהלך שעשוי להקטין את התקבול נטו של העמלות לבורסה (שכן המחזורים יצנחו). דרך המלך היא השארת "רצף", ושימוש בעובדי הפיתוח הקיימים בבורסה בכדי לפתח אותה הלאה, ואולי אף למכור אותה לבורסות קטנות אחרות בעולם! (במחיר נמוך מהמערכת של ואחרות, ושהינו סביר לבורסה קטנה שאיננה זקוקה למערכת מפלצת).
 
זה לא ש-Genium הינה מציאה כה גדולה, כפי שראינו בתקלות הטכניות הבולטות מאוד שלה, כולל השבתת בורסת סינגפור ליום מסחר שלם אך לאחרונה, תוך ניסיונות נואשים של אנשי בורסת סינגפור להעלותה מחדש ללא הצלחה. ל"רצף" יש דווקא רקורד מוכח של אמינות, לא היו תקלות משמעותיות (שהובילו להפסקת מסחר מעבר לדקה) כלל-בורסאיות שנבעו מ"רצף". התקלות שכן היו, היו ברובן מתקלות אנוש של הזנת שעות מסחר לא נכונות (תל-אביב חריגה לרעה בכך שאחת למספר חודשים יש שעות מסחר מיוחדות במועדי עדכון מדדים בורסאיים עניין שגורם לטעויות גם אצל הפעילים (ובפרט הזרים שלעיתים פה שמופתעים מההפסקה המוקדמת) וגם באופן אירוני בתפעול של הבורסה שלעיתים טועה בהזנת שעות המסחר המיוחדות).
 
מערכת חדשה יש לרכוש באם היא נחוצה והיא חוסכת עלויות. אם היא גם לא נחוצה, וגם יקרה יותר, זה lose-lose.
 
2 . ידעתם שהילארי קלינטון (זו שרצה כעת לנשיאות) בין אוקטובר 1978 ליולי 1979 סחרה בנגזרי בקר (ספציפית live cattle futures ב-CME – כל חוזה היה על 40,000 ליברות בקר חי המוכן לשחיטה (כן, כן, אותו בקר בסרטי הקאובוי שמובילים עדר לרכבת-בית מטבחיים)? היא התחילה עם חשבון בשווי של 1,000 דולר וסיימה עם שווי של כמעט 100,000 דולר (לפי דיווח רשמי שהוציא הבית הלבן ב-1994 בימי ממשל ביל קלינטון), קרי בערך פי-100 על הכסף ( של 10,000%). באוקטובר 1979 היא גם סחרה לזמן קצר בנגזרי סוכר, והרוויחה 6,500 דולר. כל זאת כשבעלה רץ למושלות ארקנסו והתחיל בכהונה, כשהיא במקביל עובדת ונעשית פרטנר בפירמת עורכי דין וגם על הדרך נכנסת להיריון של צ'לסי.
 
הפרשה הזו צצה בשנות ה-90 (לאחר הכניסה לבית הלבן), לאחר שכבר התיישנה פלילית (אם כי היה עניין מס על נגזרי הסוכר שלא דווחו למס הכנסה ב-1979, שכן הוביל לתשלום מס בדיעבד וקנסות), והייתה מושא ללא מעט תחקירים אשר תקפו את הסבירות של רצף ההצלחות של סוחרת בלתי מנוסה כביכול. היו גם חשדות לגבי שימוש ב"חשבון מפצל" לטובת קלינטון.
 
עלי לומר, בתור מישהו שהצליח בשנה הראשונה כמקצוען, לעשות יותר מפי-100 על הכסף, שעקרונית רצף כזה אפשרי כשפועלים על כסף קטן בצורה מקצועית. למעשה, מקצוען עם כסף קטן התחלתי יכול לעשות כמעט כל תשואה... הקטנת ההון ההתחלתי בחצי מובילה לכמעט תשואה כפולה. כי יש הרבה מאוד הזדמנויות קטנות שאין צורך בהון גדול עבורם (להכפיל 10,000 שקל נאמר, אפשרי בפרק זמן די קצר). עם הון גדול, גם מזיזים את השוק (לרוב לרעתך עם כיוון הפעולה) עניין שלרוב הינו חסרון וגם יש פחות הזדמנויות על השולחן. מקצוען חכם הפועל עם הון קטן בהחלט יכול לעשות "מכה", אם כי התשואה פה (על ההון גרידא) לא לוקחת בחשבון את ערך הזמן/עבודה של המקצוען (ותשתיות נלוות) שלעיתים הינם הרבה יותר משמעותיים מההון הראשוני.
 
יש לציין, שאם אתם לא מקצוענים, רצוי להיזהר מאוד מתצוגת תשואות שהושגו על הון עבודה קטן, שכן זה לא מייצג ביחס לתשואות אפשריות על הון גדול יותר ובפרט לא הון גדול OPM (כסף של אנשים אחרים) שלרוב אין סיבה מובהקת להתאמץ לטובתו באופן יוצא דופן.
 
אני מוצא את סיפורה של קלינטון כסוחרת מחוננת בנגזרי בקר (וסוכר) כבלתי סביר מכיוון אחר.... אם היא הייתה בעלת יכולות מקצועניות ב-1979, מדוע היא בחרה לעסוק (במקביל ואחר כך לאורך שנים) בעיסוק יבשושי של עריכת דין ולא המשיכה למצות את כישרון המסחר היוצא דופן כביכול שלה? ואם עיסוק יבשושי בעריכת דין עניין אותה, מדוע לא המשיכה בסקאלה קטנה כעיסוק צדדי?

מאת: סוחרי בכיר בשוק הנגזרים המקומיבאחד מחדרי הנוסטרו הגדולים בארץ
תגובות לכתבה(12):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  קרובה מאוד למידע פנים לכן הרויחה (ל"ת)
  היא ממזרה 26/08/2016 16:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  אוסף של קשקושים
  עופר 26/08/2016 13:45
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ומשפט המחץ, כמי שעשה פי מאה בשנה הראשונה כמקצוען...אוו מאי גאד, יש מי שקונה את הבולשיט הזה מקרב קוראי האתר?
  סגור
 • 6.
  אני רק שאלה
  אורן ג. 26/08/2016 10:51
  הגב לתגובה זו
  3 1
  דברים מעניינים מאוד.היכן ניתן לקרוא עוד על איך להיות מקצוענים עם הון קטן?
  סגור
 • לרוב מקצוענים לא נותרים עם הון קטן - ועוברים לנהל גדול.
  סוחר סחור 26/08/2016 23:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בין אם שלהם ובין אם של אחרים. זה לא חוכמה גדולה לקחת 100 שקלים ולהכפילם פי 100 (או הרבה יותר) בשנה - ולהישאר עם 10,000 - כי העלויות שלך בדרך (למשל - עלות הזמן של הסוחר, חשמל, תקשורת, וכולי) - עוברות את הרווח כביכול.
  סגור
 • 5.
  כל מילה בסלע
  פוג 26/08/2016 00:05
  הגב לתגובה זו
  0 5
  כתבת טוב.
  סגור
 • 4.
  אוהב את הכתבות של הסוחר מעו"ף!! מרגיש כמו זיו פניני!!? (ל"ת)
  יצחק מ. 25/08/2016 20:23
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • לדעתי מדובר ב-בן... (ל"ת)
  ג'וש 26/08/2016 14:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  הסתה פלילית
  צרכן תרופות 25/08/2016 19:39
  הגב לתגובה זו
  4 2
  מזמן לא נתקלתי באוסף כזה של דברי הסתה מתוסבכים מבולבלים והזויים של הסוחר שהעדיף כנראה להסתיר את פניו בתמונה מהסיבות הללו . מותר היה לקלינטון לסחור בבורסה כמוך וכמו כל אדם . מה זה שייך בכלל לשוד הציבור במחירי תרופות לא ראליים בשמיים לשם רווחים חזיריים של מספר חברות שהרגולטור נכשל מלעצור אותן בזמן ועכשיו ישלמו על כך . מליונים בעולם מתקשים לרכוש תרופות שונות בגלל סיבה זאת ולפעמים אף תוך סיכון חייהם . צריך להוריד את הכובע בפני קלינטון שנחלצה למענם ולמאמץ שלה לתקן את התחום הזה בהקדם האפשרי . אתה חושב כמו החזירים רק על רווחים כנראה ולא מעניין אותך חיי אדם . תתביש לך . אולי תחשוף את פרצופך המכוער ליצן !
  סגור
 • מותר לסחור - התוצאות מעוררות תמיהה. תעשה גוגל.
  סוחר סחור 25/08/2016 22:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תעשה גוגל לclinton cattle futures - התוצאות מעוררות תמיהה, וכוסו בהרחבה בשנות ה-90. לגבי מחיר התרופות - לא ננקט בטור עמדה לכאן או לכאן (מלבד עליצות על תנודת הפקיעה) - אך אני הייתי גורס שהבעייה באפיפן (שהינו מוצר אמנם מקורי - אך כבר לא תחת הגנה כלשהי - מדובר במזרק של אדרנלין - טיפול מוכר עשרות שנים) ומוצרים דומים הינה עודף רגולציה של הFDA האמריקאי שיוצר חסמים אפילו לתרופות פשוטות מאוד כנו אפיפן (מזרק אדרנלין) - כשחסמים אלו יוצרים מונופולים מופרכים שגובים את האתנן שלהם. יש הרבה מה לעשות בכדי לעודד תחרות בתחום הגנריקה, ולמנוע שימוש לרעה במונופול המוגן בפטנט - אך נראה שאין מועמד כרגע שמדבר מהות - אלא שכולם מתעסקים בפופוליזם טהור.
  סגור
 • 2.
  מצחיק , יותר ממה שטראפ איי פעם (ל"ת)
  אבי 25/08/2016 18:03
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 1.
  הסיבה שהיא הצליחה במסחר
  משקיע 25/08/2016 17:52
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ככל הנובע ממידע שהיה לה , או פשוט מזל. אבל אין הגיון שאחת שלא מבינה בשוק ההון , מבין כל הנכסים הקיימים תלך ותבחר להשקיע דווקא בחוזים על הבקר ,אדם יעשה דבר כזה רק אם יש לו איזה מידע פנים לגבי מחירי הבקר בטווח הזמן הקצר , ככל הנראה קיבלה מידע מבעלה שהיה פעיל פוליטית בזמנו. היא לא ישרה ואף פעם לא הייתה. לגבי מערכת המסחר , עדיף שיחליפו את מערכת המסחר הזו יחד עם עם כל ראשי הבורסה המושחתים שהרסו כל חלקה טובה פה , צריך לעשות סדר דחוף בבורסה כולל בנגזרים שיותר מזיקים מאשר מועילים , נגזרים נועדו לשם גידור והגנה , וכאן התהפך המצב וקם הגולם על יוצרו. אופציות שבועיות יותר מזיקות מאשר מועילות , אולי לסוחרי המעוף זה נחמד וטוב , אבל לא לשאר המשקיעים בבורסה.
  סגור
 • אם הצליחה....
  סוחר סחור 25/08/2016 22:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הטענות המובילות הם או שסוחר אחר (מקצוען) הזין לה את העסקאות, או שהעסקאות שלה היו תוך אלוקציה טובה מאוד מהחשבון המפצל (עניין שיש לו עדויות מה) - קרי על עסקה של כמה מיליונים, נתנו לה את ה10 אלף עם המחיר הכי טוב. לגב מערכת מסחר ונגזרים - חולק עליך. גם על הנהלת הבורסה - היא מנסה לפעול. הבעיה היא הרגולציה שתוקעת פה מקלות בגלגלים - הבורסה יבשה כי חברות לא רוצות להנפיק פה ויצרנים של מוצרים פיננסיים (קרנות, מנהלי תיקים, וכולי) לא רוצים לפעול בפיקוח (אבל כן מוכנים להסתכן פלילית ולפעול מחוץ למטריה תוך כביכול גיוס 35 משקיעים נפרדים לעשרות מיזמים שונים).
  סגור