21:17 מטבע הביטקוין נסחר לראשונה מעל 6,000 דולר ליחידה

20:46 התאגיד ששואף להשקיע 880! מיליארד דולר בעשור הקרוב בסקטור הטכנולוגיה >>

18:44 סגירה יציבה בבורסות אירופה: הדאקס קרוב לרמת ה-13 אלף הנק'

08:53 שוק המט"ח: הדולר מתחזק 0.6% מול היין לרמה של 113 יין לדולר

08:07 בורסות אסיה: מדד האנג סאנג מטפס 1%

21:09 הסיבות שהביאו לתנודה החדה הבוקר בשווקים, האם יש סיבה לדאגה? >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

על כוונת כיל להימחק, ועוד שלל עניינים בוערים

 |  22
Share
לבנק ישראל תקוע הדיסקט או התקליט מבחינה מוניטרית. בעוד שתחת סטנלי הייתה אמנם הטיה אידיאולוגית אך ראינו מעשים ותגובות למצב בשטח, המצב הנוכחי פשוט חסר מעוף, ופועל ללא קשר למציאות. דעת בנק-ישראל על מיסים (צריך להעלות), התקציב (צריך להוציא יותר על "הוצאה חברתית), פנסיה תקציבית (טוב, הם למעשה הועד), ריבית (אפס), ודולרים (צריך לקנות) – הינה קבועה ואיננה משתנה על-פי המצב בשטח.


בעוד שחלק מן העמדות הינן פוליטיות בעיקרן, בכל הקשור למדיניות שער החליפין הרי שמדובר באיוולת לשמה לאור מצב המשק. יש הגיון לקנות דולרים כשרוצים להגדיל רזרבות (לאור מלחמה אפשרית עם איראן דאז) או כשרוצים לתמוך תמיכה קצרת טווח בתעשיות ייצוא לנוכח חוסר איזון קצר טווח בשערי-חליפין. אולי אפילו יש מקום לתמוך בתעשיות ייצא במצב של תעסוקה לא מלאה או במצב משברי. אך במצב של תעסוקה מלאה במשק, כששיעור האבטלה הינו ברמה שלא יכולה לרדת, הרי שתמיכה בשע"ח באמצעות סובסידיה יקרה ומעוותת הינה חסרת הגיון.

בתנאים אלו של תעסוקה מלאה זה בדיוק הזמן לסגור את המפעלים שכבר אינם תחרותיים ומתקיימים בקושי עם הסובסידיה היקרה, ולהפנות את המפוטרים לתעשיות אחרות שכן רווחיות. ולא יקרה דבר אם השכר הדולרי (שכן זהו שוק גלובאלי) של אנשי ההיי-טק יישאר קבוע בעוד השכר השקלי יעבור התאמה. אין סיבה מיוחד שהמשק כולו יסבסד שכר זה שגבוה ממילא.למה חברות בכלל מחליטות היכן הן נסחרות?
כיל (-3.17%) כיל 1,465 -3.17% 17:24 19/10/2017תל אביב הוסף לתיק האישי כיל בסיס:1,513 פתיחה:1,490 גבוה:1,496 נמוך:1,464 תמורה:24,852,406 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות רוצה להימחק? אם הרגולציה אצלנו הייתה נורמלית, היה מתאפשר רישום כפוי ע"פ בחירת הבורסה. החברה אמנם היא פקטור בבחירת מיקום ההנפקה, אך בעולם המודרני אין היא מחליטה היכן סוחרים בה. רק בישראל, הרגולטור מטעמים לא ענייניים של שימור כוח (וגם זאת, יש לציין, לא ממש צולח), מנסה לשמר החלטה זו בידי החברה תוך יצירת נזק עצום למחזיקי ני"ע מהציבור שנאלצים למכור את המניה, חלקם ללא שיקול דעת – קרנות נאמנות (בשל מדיניות השקעה בחו"ל), ת.סל (בשל יציאה מהמדדים), בהפסד עצום בשל לחץ המכירות הרב ותוך הותרת המחזיקים השיוריים בסביבת מסחר שלא נוחה להם. לחברה עצמה ולמנהליה לעיתים יש אינטרס להוריד את מחירי ני"ע שלה והכלי של מחיקה מהמסחר (ללא הצבעת המחזיקים יש לציין) מאפשר זאת באופן קל.כמובן שרישום כפוי יאפשר את רישומן המיידי למסחר של כל אותן מניות ישראליות שיו"ר הרשות האוזר מייחל לרישומן פה על-פי החלטתן, ועם הרישום יהיה גם מסחר בהיקף מידה נרחב בשל העניין המקומי. צעד קל לביצוע, אם לא חרדים לביצור (לא מוצלח במיוחד) של מוקד כוח רגולטורי.

על הפרטת הבורסה
קרבות עיקשים סביב הסוגיה, למרות שהיא רחוקה מנושא שחור-לבן. אמנם רוב הבורסות בעולם הופרטו, אך זה מסיבות שפחות קיימות בתל-אביב כמו צרכי מימון מעבר מערכות מסחר או מבנה ניהולי בלתי-אפשרי בשל ריבוי חברים (בפרט NYSE – היו אלפי חברים-שותפים עם זכויות הצבעה).

הבעיות בבורסה נובעות בעיקרן מסיבות חיצוניות של רגולציה עודפת, ובמידה משנית מאיכות הנהלה ויחסי עבודה (עובדים מאוגדים, חוסר יכולת ניהול כ"א יעיל, שכר גבוה מאוד). הרגולציה העודפת המבריחה מפה חברות לא תיפתר בהפרטה, וה"הקלות" של הרשות לני"ע הן כוסות רוח למת, פחות מדי, ומאוחר מדי. צריך לבטל רגולציה, לא רק להקל (עם המון סייגים והגבלות, ובצורה היוצרת עוד גבב של עשרות עמודי משפטפטת שצריך לקרוא ולהבין על-מנת להבין איזו "הקלה" חלה ומתי).

לא ברור שבעיות יחסי העבודה בבורסה ייפתרו, וגם לא ברור שחברה פרטית תמנה מנהלים טובים יותר. עם זאת, אציין לחיוב שלבורסה לאורך השנים היו ויש מנהלים טובים, אך גם מנהלים טובים מבקיעים גולים עצמיים כגון מעבר ל-MSCI DM, ומתקשים היום בהנעת הליכים לירידת הליגה המתבקשת לEM.

ייתכן שנכון להפריט את הבורסה, אך זה לא פתרון קסם. פתיחת אפשרויות חברות בבורסה אפשר גם ללא הפרטה, וגם ימי ושעות מסחר ניתן להתאים ללא הפרטה. טיפול ברגולציה העודפת כנראה לא יהיה פשוט יותר, אם בכלל - הוא יהיה מורכב יותר, מכיוון שבהפרטה הרגולטור יהיה עם יותר כוח וחשדנות כלפי הגוף הפרטי עם בורסה מופרטת.

בנוסף, יש לזכור ביחס להפרטה (ויחסי עבודה) שהבורסה במבנה הנוכחי הצליחה בין 2000 ל-2007 להגדיל את מחזורי ני"ע בכפי 7.1, ואת מחזורי המעו"ף בכפי 8.5.

ביחס למהלך אמיץ, אז הנהלה שמוכנה להשתמש בתחלואי הרגולציה-ממשל הישראליים (ויש רבים מהם), ובעיות הביטחון/חרם כדי למנף אותם לצורך שינוי סיווג MSCI מ-DM ל-EM, אז מהלך שכזה יוביל לגידול כמעט מיידי (לאורך שנה-שנתיים) של בין 50% ל-100% במחזורים. זה הרבה יותר משמעותי מכן הפרטה, לא הפרטה.

לי אין דעה מוצקה ביחס להפרטה. יש יתרונות למבנה הנוכחי ויש יתרון למבנה מופרט. מה שכן ברור לי הוא שעיסוק מוגזם בנושא ההפרטה מצד הרגולטורים, הנהלת הבורסה, ואולי אף ועד הבורסה מונע התעסקות בבעיות האמתיות, וזאת בתקופה בה יש לפחות רוחות טובות של הפחתת רגולציה עודפת מהרגולטור (ב2009-2011 היה אולי כדאי שהרגולציה הייתה מתעסקת בסוגיה זו על-מנת שתפחית את נזקה במישורים אחרים).

אחד מנזקי ההפרטה שאנו כן רואים בכך הוא יחסי שיתוף-פעולה (ושינוי מערכת מסחר) קרובים מדי עם בורסה זרה (נאסדק). בורסה זרה הינה יריב עסקי, וממש לא נכון להילכד כבורסה שבוייה בידי היריב (שתיחלב בצורה המרבית על מערכת מסחר שבוייה תוך דשדוש עסקי). יש מקום לשיתופי פעולה, אך במרחק נאות וללא הילכדות.

בפני חברה מנפיקה פוטנציאלית המסחר בבורסה הוא משני, והוא לא הסיבה לבצורת ההנפקות. חברות אינן מנפיקות בשל עודף הרגולציה על החברות הציבוריות, עודף הטהרנות והכיסוי התקשורתי, וכן חוסר הביקוש מצד המוסדיים שסובלים בעצמם מעודף רגולציה ועודף טהרנות/כיסוי – ומעדיפים בהקשר של הנפקות (בפרט קטנות) פשוט לא להשתתף. פרס הם לא יקבלו על השתתפות בהנפקה טובה, אך חקירות וכיסוי תקשורתי לא מחמיא הם יקבלו על הנפקה גרועה. אז הכי קל, פשוט לא להשתתף בהנפקה אפילו אם היא נדמית כטובה.

והרגולציה העודפת?
פה צריך לעשות ריסטרט. על המפקחים להיכנס לרגלי המפוקחים: החברות הציבורית, המוסדיים, חברי הבורסה, יועצים, מנהלי השקעות, וכולי, ולבחון הן את שגרת יומם הרוויית כסת"ח של מפוקחים קיימים והן את התלאות הרבות של הקמת אופרציה חדשה. לאחר הבחינה, שלא צריכה לארוך זמן רב, יש לבטל לפחות 70% מהרגולציה. לא באופן חלקי. לא באמצעות "הקלה" . ביטול. עדיף שנחזור לימי הנפקות הפקס, מאשר לתשקיפים של 1,000 עמודים שאף אחד לא קורא ממילא.

בקרת סיכוני הרגולציה הכי טובה היא הקטנת כמות הפעולות. רבים הוקעו בשל השתתפות בהנפקה קלוקלת, אך טרם נצלב המפוקח שבחר שלא להשתתף באופן קלוקל (ופוגע בתשואת העמיתים) בהנפקה סופר מוצלחת. זה חל גם על שינויי הרכב תיק (קרי מסחר כלשהו). הכי פשוט ובטוח, מבחינת סיכוני רגולציה למנהלים ולפירמה, לא לעשות דבר.

על פנסיה תקציבית
בסופו של דבר יקום שר האוצר האמיץ מספיק פוליטית (וההיתכנות הפוליטית גדלה כל שנה) פשוט למסות מס הוגן את התקבולים הלא הוגנים (גבוהים מדי פריסת מס לא הוגנת). במקביל למיסוי שכזה, ניתן להפחית מיסים אחרים.

פופוליזם ושוק הדיור
בצעדים פופוליסטיים כמו הגרלת דירות ב"במחיר למשתכן", מיסוי על בעלי דירות מרובות, מיסוי רק על חברות בע"מ שיש בידן מלאי מאושר ניתן להשיג מעט מאוד, אם כי הבועה בהחלט ייתכן שתפקע מעצמה יום אחד. לעומת זאת, בצעדים כוללניים כגון מס רכוש אוניברסלי (אולי תוך הקטנה הסכום כנגד מס הכנסה) שיחול על כל דירות המגורים ללא מדרגות וללא סייגים, ניתן להשיג הרבה. רק שצריך גם להצטייר כלא נחמד, וזה לא טוב לפופוליסט חברתי.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

22 תגובות ב-9 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
9 בן 01/08/2016 00:40 הרגולציה באה לשמור על האזרח הקטן
האזרח הקטן לא יכול להלחם על זכויותיו מול חברות נסחרות. מי ששומר על הזכויות שלו זה הרגולציה שלא מאפשרת להתפרע עם השקעותיו. צריך עוד רגולציה !!!
סוחר סחור 01/08/2016 09:41 הרגולציה בעיקר באה בכדי לרפד כיסים בשוחד.
הרבה רגולציה - הרבה שוחד. שוחד עבור פוליטיקאים. שוחד עבור עובדי רגולציה. שוחד בשביל לחסום מתחרים, ושוחד בשביל לא להיחסם בעצמך. הרגולציה ממש לא דואגת לאזרח הקטן - נהפוכו היא מדכאת תחרות, ומאפשרת הלבנה של פעילות לא תקינה בתוך חברות ציבוריות. הרגולטור הכי טוב הוא הצרכן - או המשקיע הקטן - שבהינתן סביבת תחרותית (וללא רגולציה מעיקה שמונעת תחרות) - פשוט מצביעים עם הרגליים.
8 אחד 28/07/2016 04:06 כשאני קורא שאנחנו מקום שמיני בעולם ב"פינוק" המשקיעים
(ראיון של האוזר בכלכליסט) אני מתרשם שהאנונימי הנכבד צודק בדבריו על הרגולציה;לולא היה אנונימי ודאי הייתי ממליץ שיחליף את האוזר....
סוחר סחור 28/07/2016 09:12 אכן משעשע שהרשות מתגאה בכך שהיא מלבישה 77 קונדומים.
קצת הגנה זה טוב. אך עם 77 קונדומים אי אפשור להנות, אי אפשר לזוז, ואי אפשר אף לחדור לשוק. מקום 7-8 ב"הגנה על משקיעים" זה אכן אינדיקציה לעודף רגולציה ועודף הגנה. ומה שמצחיק בדירוג הוא שבעוד זה אכן נכון שיש 77 שכבות הגנה על השקעה בחברות ציבורית ובמוצרים מפוקחים..... מוצרים וחברות לא מפוקחות יש לרוב. אין חקיקת blue-sky, וכבר התנדפו מאות מיליונים במיזמי פונזי ממש - ויש עוד כמה מיליארדים בדרך במיזמים שאינם כה שונים..... בפועל עודף ההגנה המוגזם בשוק המפוקח דוחק את המשקיעים לפעול בשוק הלא מפוקח - ולמעשה משמש כתמריץ להשקעה לא מפוקחת. אילו הדירוג של doing business היה בוחן את סביבת ההשקעות בכלל (ולא רק מה שמוכרז כחברה ציבורית) - אז ישראל הייתה יורדת לרמה של ניגריה - כי בפועל יש פה עוקצים ניגריים רבים. (הרשות התעוררה לעניין בשנה-שנתיים האחרונות - אחרי שחלק מהפונזים החלו להתפוצץ).
7 מני 27/07/2016 21:54 מה הקטע של פרשנות/דעה ממישהו אנונימי?! אתר לא רציני
בלי לדעת מה השם והפרצוף מאחורי טור הדעה\ אולי זה נגוע בניגוד אינטרסים או ניגוד עניינים? מי האיש? אתר לא רציני שמאפשר זאת
סוחר סחור 28/07/2016 00:11 אינטרסים יש לכל, לפחות במקרה זה אין אינטרס לפרסום עצמי. (ל"ת)
6 אזרח 27/07/2016 18:58 תעסוקה מלאה ? איפה את חי ?
אל תגיד לי שאתה קונה את נתוני האבטלה הרשמיים , שכן כל מי שסיים זכאות לדמי אבטלה פשוט לא נספר. על אבטלת מבוגרים שמעת? על בוגרים טריים שלא מוצאים עבודה שמעת ? על מי שעובד בחצי משרה זמנית כי לא מצא עבודה במקצועו שמעת ? האבטלה האמיתית היא בטח 15-20% מהמבוגרים בני 21-70 להערכתי.
סוחר סחור 27/07/2016 22:31 נתוני הלמ"ס - גם תעסוקה, ויותר חשוב שיעור השתתפות.
שיעור ההשתתפות בשוק העבודה שובר שיאים. גם שיעור המובטלים מאוד נמוך. הנתונים הקשים מראים -שאין- בעיית אבטלה בישראל. יש בעיות אחרות בשוק העבודה - כגון עודף של עבודות בלתי איכותיות בשכר נמוך. עם זאת - המפעלים שכה תלויים בהחלשה מלאכותית של השקל - הינם מפעלים שלרוב מעסיקים את העובדים שלהם עם שכר לא איכותי - במינימום. באירופה יש בעיית אבטלה. בארה"ב יש בעיית השתתפות בשוק העבודה. אצלנו - כרגע - אין בעיה. יש בעיה של פיריון נמוך. ושל עבודות בשכר נמוך. ואיכות נמוכה. וגם מועמדים לעבודה שסבורים שהם שווים הרבה יותר ממה שהם שווים בפועל (אותו מהנדס תוכנה חטייאר שלא מבין שהוא לא רלוונטי וצריך לבקש הרבה פחות).... אבל בעיית אבטלה או השתתפות - אין.
דג רקק 28/07/2016 17:21 אם אתה חושב שאין בארץ בעיית אבטלה ותעסוקה
זה רק מראה איזה מנותק אתה שחי בבועה של עצמו
סוחר סחור 28/07/2016 17:45 גם בתעסוקה מלאה יש פרטים עם צרות. בראיית מאקרו המצב טוב
תמיד תמצא את החכלאים והנדכאים - גם במשק במצב הטוב ביותר. המצב התעסוקתי כרגע - הוא תעסוקה מלאה. ולא תמיד היה כך. ולא תמיד יהיה כך.
דג רקק 29/07/2016 10:52 ממש לא מדובר בחלכאים ונדכאים
מדובר בבעיה רחבה הרבה יותר, נתוני מאקרו טובים לדוחות ומפספסים הרבה מאוד פרטים שנוח לפספס
5 אמיר 27/07/2016 18:55 היי סוחר
יופי של טור,כרגיל.לדעתי כמו שאמרת המעבר מהדי אם הרס את השוק וכמובן בנוסף לרגולציה המטורפת.הממסר האחרון בארון הקבורה זה ההצעה להכיל מעמ על סוחרים,הם אלו אשר עוד מספקים נזילות לשוק המת ממילא עוד עתידים לשלם 70!! אחוז מהכנסותיהם מה שלא יותיר בידם ברירה אלא לעזוב את השוק הזה.חבל מאד.אני סוחר מ2001,עליהום כזה על יזמים ומתעשרים לא זכור לי מעולם.נקווה שיהיה שינוי מהיר,שש שנים אןכלים פה חרא.תודה
סוחר סחור 27/07/2016 22:35 תודה. נושא המע"מ / מוסד כספי לא חדש דרך אגב.
ידוע מקדמת דנא. ורבים מסווגים כמוסד כספי (זה עדיף על מע"מ במספר מובנים). זה לא 70 אחוז - אלא 38 ברמת החברה, ו57% ברמת יחיד בעל שליטה (לאחר 30% דיבידנד בעל שליטה + 2% יסף). מה שחדש הוא שמישהו ביקש pre-ruling ופירסמו את זה לפני שנתיים או משהו - אבל הנושא עצמו לא חדש. גילאון ותעודת הסל התקשקשו עם זה שנים - ראה את הדוחות שלהם אחורה ל2008 נאמר. MSCI זו בכייה לדורות - והיה רצוי לשווק כמה ישראל התפגרה מאז - ומדוע אנו צריכים לחזור לEM.
אמיר 29/07/2016 23:53 נו?ו57 זה לא המוןjQuery20304120234614238143_1469825392646?
ועשיתי חישוב פשוט שאם נניח סוחר מרוויח מאה בחודש(לשם הדוגמא בלבד),17 יילכו למעמ כי גם ככה בקושי יש על מה להתקזז.נשארת עם 83 שעליהם תשלם מס חברות 25 אחוז זה בערך עוד 20 נשארת עם 63.תוציא משכורת סבירה של 15 נטו שילמת עליה עוד 4000 מס אם לא יותר ואת השאר בדיב וקיבלת אפילו מתחת ל40 בנטו.לא נורמלים
סוחר סחור 31/07/2016 09:20 כן, רק שזה לא חדש. השאלה המהותית היא סיווג פירותי/הוני.
החשיפה לסיווג מוסד כספי (מע"מ על רווח ושכר) הינו חשיפה קיימת כבר כמה עשורים וכתובה באופן ישיר בצו הרלוננטי - "מי שעסקו במכירת מטבע חוץ או ניירות ערך או מסמכים סחירים אחרים" - כמי שהוא מוסד כספי. השאלה הרלוונטית (ועל ההיקף שאתה מתאר מאוד רלוונטי) - היא האם זה עולה לכדי עסק או לא. בהיקפים קטנים - לאו דווקא. מס הכנסה גם לא נוטה לסווג קטנים כתור עסקים כיוון שהם יכולים להתחיל לדרוש קיזוז הפסדים והוצאות כנגד ההכנסה. בדוגמאה שאתה נתת המשכורת לא רלוונטית למס חברות (כן מוטל עליה מס שכר בשיעור מע"מ במוסד כספי) - שהן המשכורת מוכרת כהוצאה.
4 משיח 27/07/2016 17:18 דברים נכונים ואמיצים
הכסת"ח רגולציה הורס כל חלקה טובה מתואר היטב
סוחר סחור 27/07/2016 22:36 רק כסת"ח. כשאני חושב על וועדת השקעות - אני מקבל פריחה.
הכי קל למוסדי היום הוא לעשות -כלום-. אוקיי - לא כלום, אלא להשקיע את ההפקדות החדשות בנדל"ן לא סחיר בחו"ל ולגזור קופונים לכיס דרך עמלות מתווכים / נותני שירותים שונים שנותנים kickback חזרה לכיס.
3 Yossi 27/07/2016 15:37 אולי תביאו את הסוחר ק. מדה מרקר הרבה יותר מעניין (ל"ת)
2 יועץ פנסיוני 27/07/2016 14:30 לא הבנתי את החלק של הפנסיה התקציבית! מה הוא רוצה שיעשו? (ל"ת)
סוחר סחור 27/07/2016 22:39 מס. נאמר מס שולי עליון (50% היום) מהשקל הראשון (או מ5).
הפנסיה התקציבית היא גם לא הוגנת ברמתה - התעשרות לא הוגנת בשל תחשיב לא הוגן - וגם מהווה פריסת מס (שכן זה שכר, ולא חיסכון) - במקום שהעובד ימוסה על שכרו לאורך 35 שנות עבודה - אז ב15-20 שנות פנסיה (ויותר במקומות מסויימים.... רבים מכפי שאתה משער - פרישה מוקדמת בכל המגזר) - פורסים לו את השכר לתוך מדרגות מס נמוכות (של "פנסיה" כביכול). המדינה לא יכולה לחזור מהבטחה על קצבה (היא יכולה, אבל זה יותר קשה). אבל למסות? היא בטח ובטח יכולה. 50% מהשקל הראשון, או מגמלה של 4000 שקל ומעלה. מס מיוחד על ההפרש מפנסיה שהייתה מתקבלת מחיסכון (ללא הבלוף של ניפוח השכר בשנתיים האחרונות בעבודה עם ניפוח תקן/דרגה - קרי תחשיב לפי השכר של כל תקופת העבודה).
1 כיל להימחקjQuery203036940470662748437_146961308002 27/07/2016 13:16 מאיפה זה בא??
נא הבהר
סוחר סחור 27/07/2016 13:57 איומים של כי"ל, דרך הדלפות לתקשורת. היו כמה החודש.
תחפש - פורסם לא מעט.... היא חברה דואלית (לאחר רישום מקביל בניו-יורק לפני שנתיים(?)), אז עקרונית המחיקה מתל-אביב הינה טריוואלית ברמת החברה. כמובן ש90% מהמסחר בה בארץ - אז הסחירות תצנח, וגם ערך המניה יירד.... אך לעיתים זו מטרת ההנהלה. במצבים מסויימים יש הגיון להפיל את ערך המניה שלך (לטובת רווח עתידי). לא ברור כמה זה אמיתי וכמה זה "תחזיקו תחזיקו אותי" מול הרגולציה בארץ (הם עשו זאת גם דרך פיטורי העובדים לפני הבחירות).... אבל מה שהזוי הוא שכי"ל (או חברה ישראלית אחרת) יכולה למנוע מהבורסה בתל-אביב לסחור בה אם הבורסה מעוניינת לסחור בה. הנהלת החברה לא צריכה להיות פקטור בזה.
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.