השווקים סוערים? הנה החברות שיודעות להוביל - ומניה שתיקח אתכם לעשור הבא

פרשן Bizportal מתייחס לחברות הענק שיודעות להוביל  לאורך שנים - ודוגמה אחת מרתקת
 |  (105)
מהו סודן של החברות הגלובליות המובילות לאורך זמן? איך חברות כמו GE, JNJ, סימנס, קוקה-קולה, נסטלה, ועוד עשרות כמותן מצליחות, לאורך מאה שנים ויותר, לחצות משברים, להתמודד בתחרות הגדלה ועדיין לצמוח ולהישאר כחברות מובילות בתחומן?
הסברים יש בלי סוף אבל דבר אחד בטוח, זה לא המוצר. אין שום חברה בעולם שרק בגלל המוצר הייחודי שלה ממשיכה לשלוט בתחום 50, 100 או 150 שנה. במוקדם או מאוחר מגיעים לשוק מוצרים מתחרים, זולים יותר ואפילו טובים ויפים יותר ולמרות זאת החברות המובילות ממשיכות להוביל. פעילות M&A? נחוצה אבל לא מספיקה. פטנטים? נחוצים אבל לא מספיקים. לרשת המרכולים The Kroger Co (סימול: KR) מלאו השנה 130 ואנחנו, שעוקבים אחריה מקרוב מאז משבר 1987, אז "חיסלו" המומחים את הרשת כיוון ש"הרשת מיושנת אינה בנויה לתחרות המתפתחת..." וב-2008 חזרו על הפזמון, "הרשת לא תעמוד בתחרות עם האינטרנט" וראו פלא, היום זו רשת המרכולים בקטגורית "סופרמרקטים" הגדולה בארה"ב.
תעברו על ההיסטוריה של קוקה קולה ושל מקדונלד. כמה פעמים אמרו המומחים קדיש על שתי החברות ב-50 השנים האחרונות? למה תמיד חזרו להובלה במגזריהן? בגלל הטעם? בגלל הפרסומת? בגלל החוסר בתחרות רצינית? לא.
הגורם החשוב ביותר לתופעה המעניינת הזו הוא היכולת של הנהלת החברה לקרוא נכון ולאורך זמן את ההתפתחויות העתידיות בתחום העיסוק שלה, ברמת המקרו והמיקרו ולדעת כיצד להשתלב לתוכן בצורה הטובה ביותר לחברה. "אז אתה מדבר על ההנהלה?", לא!! גם ההנהלה, שהיא גורם חשוב מאוד במשוואת ההצלחה לאורך זמן, אינה גורם מספק, מנהלים דגולים לא חיים לנצח וגם מורשתם אינה עומדת במבחן הזמן. אנחנו מדברים על "תרבות הניהול", קריטריון שבעצם אין לו הגדרה מדויקת אבל מתפתח עם הזמן. זה הגורם שבגללו מצליחה מועצת המנהלים להוביל את החברה בהצלחה לאורך זמן, להתאימה לשינויים עתידיים ולהימנע בזמן ממשברים שיובילו אותה אחורה. חלק מתרבות זו היא היכולת לזהות (בזמן הנכון) את המנהל הבא שיוביל את החברה בהצלחה כפי שעשו קודמיו.
החברות האלו עוברות בהצלחה משברים רבים כולל מגה משברים כמו מהפכת הטכנולוגיה הראשונה שזעזעה את העולם בסוף המאה ה-19 תחילת ה-20 בעקבות המצאת החשמל, הכוח, הקיטור ומנועי השריפה הפנימית וכעת הן כולן עוברות בהצלחה את השלב הראשון של מהפכת הטכנולוגיה/אינפורמציה, שבדיוק כמו קודמתה מביאה לשינויים דרסטיים בכול התחומים, משינויי מוחלט בהרגלי צריכה ועד לשינוי מוחלט של מגזרי התעשייה והחקלאות. כול מהפכה הביאה לזעזועים ולשינויים גדולים מקודמתה והנוכחית שוברת את כל השיאים והיא גם הגורם העיקרי לזעזועים החדים שמובילים את המניות מאז תחילת המאה ובמיוחד מאז 2008 עם התפשטות מהפכת האינפורמציה וזו רק ההתחלה.
ושוב, מתוך ענן האבק הענק שמלווה אותנו מתחילת המאה, שחיסל מגזרים וחברות, ששיגע עולם ומלואו בהתפתחויות הבלתי צפויות יוצאות חברות הענק וממשיכות להוביל. כן, ישנן "תינוקות ענק" שילדה המהפכה כמו מייקרוסופט, גוגל, פייסבוק אבל כך היה גם במהפכות הקודמות, חברות המכוניות במהפכה הקודמת למשל, אבל אלו ברובן תצטרכנה להוכיח את אותה יכולת הישרדות והובלה לאורך זמן ש"תינוקות המהפכה הקודמת. חברות כמו פייזר, GE, נסטלה, ויאוליה, פורד ואחרות, הוכיחו. כמעט כול חברות ה-500 S&P הוותיקות נמצאות בעיצומו של תהליך הרה-ארגון למאה ה-21, חלקן התחילו עוד בשנות ה 90 ורובן לאחר משבר 2008.
GE, שהקוראים הוותיקים יודעים שנמצאת אצלנו במעקב צמוד מזה עשרות בשנים, נמצאת בשלב הסיום של מהלך ההתאמה למאה ה-21 שאותו החלה ב-2002 והיא יוצאת מהמהלך, לדעתנו, כסל ההשקעות/הכנסה המועדף לעשור הבא ונשתמש במהלך המופלא שבצעה גם כדוגמה וגם כנימוק לדעה שהבענו.
המעבר של GE ממלכת הכלכלה הישנה למלכת הכלכלה החדשה
"הסתכלנו על החברה", אמר ג'פרי אימלט לאחר שהתמנה, בסוף 2001, למנכ"ל GE, "ועל סביבת הפעילות שלה ועל ההתפתחויות הטכנולוגיות והשפעתן הגוברת על הכלכלה והבנו שהאירועים מחייבים את ארגונה מחדש של ג'נרל אלקטריק...". ב-2001, כאשר GE (החברה, לא המניה) נמצאת בשיא כול הזמנים, פרש המנכ"ל האגדתי ג'ק וולש ומנהל החטיבה הרפואית בחברה, ג'פרי אימלט, נכנס לנעליו הענקיות. ג'פרי אימלט היה אחד מארבעת המועמדים שנבחרו ב-1997 לרשת את וולש שב-2001 סיים 32 שנות כהונה.
במשך 4 שנים נבחנו הארבעה, כולם מנהלי חטיבות, ע"י וולש ומועצת המנהלים בביצועיהם ולבסוף נבחר אימלט, וולש עצמו, מהרגע שנכנס לתפקידו ב-1969, ביצע רה ארגון מדהים כאשר הפך את התחום הפיננסי, תחום שהיה זר יחסית לענקית התעשייה, לחטיבה המובילה ולמנוע הצמיחה המוביל. ב-2002 קhבל אימלט חברה שהכנסותיה הגיעו לשיא של 131.7 מיליארד דולרים עם רווח של 15.1 מיליארד דולר. החטיבה הפיננסית (שעסקה במימון נדל"ן, ציוד תעשייתי, מימון מטוסים וכו) סיפקה אז 44.2% מההכנסות. שאר ההכנסות הגיעו מחטיבות הכוח, המדיה (NBC), הרפואה, חומרים מיוחדים, מערכות תעשייתיות, מנועים למטוסים ומערכות הובלה. לאימלט היה ברור, לאור התפתחות מהפכת הטכנולוגיה והשפעותיה שצריך רה ארגון שיעביר החברה למאה ה-21 "אחרת נשאר מאחור". הוא בא עם תכנית סדורה של סדר זמנים, איך ומה לשנות, שמענו זאת מפיו יותר מפעם אחת בתחילת המאה.
לאבחן בזמן את הצורך ברה אירגון של חברה כ-GE זה דבר אחד, להחליט כיצד ובאיזה קצב צריך ואפשר לבצע את הרה ארגון בחברה כמו GE זה דבר שונה לחלוטין ולבצע בפועל את התוכנית שהתקבלה לבסוף במועצת המנהלים זה שוב דבר שונה לחלוטין, כמעט mission impossible. התכנית שהתקבלה הייתה לצמצם את החטיבה הפיננסית (GE Capital), לצאת מחטיבות הצריכה הפרטית ובכסף שיתקבל להגדיל את חטיבת המדיה, להקים חטיבה דיגיטלית (שטיבה אז לא היה ברור), להרחיב את החטיבה הרפואית בעיקר לתחום הדיאגנוסטיקה (GE נשענה אז על ציוד רפואי בעיקר), להיכנס כחברה מובילה בתחום הטיפול במים ובאנרגיה ולהרחיב את חטיבות הכוח והמנועים והכול בהסתמכות על אימוץ הכלים של המהפכה הטכנולוגית, תכנה, דיגיטליות, רשת וכו.
אבל אימלט, מנהל-על בעל חושים פוליטיים חדים והבנה עמוקה בהתנהלות חברת ענק, גם בוול סטריט וגם במיין סטריט, ידע היטב שאת מלוא תאוותו לא יקבל. הוא גם ידע שאם חלילה ישתבש התהליך הוא יכנס להיסטוריה כ"איש שהרס את GE". אימלט, שעקב ולמד מקרוב את סאגת הרה אורגניזציה של AT&T שהסתיימה באסון לענקית התקשורת, הבין את הסיכונים היטב. AT&T, בהובלת המנכ"ל החדש שמינתה ב-1997, מייקל ארמסטרונג, איש עם ניסיון מוכח שהפך לאגדה קודם למינויו לאחר שביצע ובהצלחה מדהימה שני רה ארגונים ענקיים, ביוז אלקטרוניקה ובקומקאסט, החליטה לבצע רה ארגון שהיה מהגדולים בהיסטוריית החברות האמריקאיות. המטרה הייתה להפוך את ענקית הטלפוניה דאז לחברת העברת האינפורמציה (קול, תמונה ודאטא) הגדולה בארה"ב בכבלים ובאלחוט. המשקיעים הריעו לה והמניה עלתה כתוצאה מ-16 דולר ל-60. אבל משבר הבועה של 2000 חיסל את המהלך כי תחום התקשורת נכנס למיתון, הבורסה נפלה ו-AT&T הענקית, שעברה להפסדים, לא הייתה מסוגלת לגייס כסף להמשך הרה ארגון.
ארמסטרונג פוטר והאפיזודה - היא שהביאה לבסוף, ב-2005, לרכישת AT&T ב-16 מיליארד דולר בלבד, ע"י חברת הבת שלה בעבר SBC Communications (את הספור המדהים הזה הבאנו בפרוטרוט בעבר). כיוון שאפשרות המכירה של GE Capital ירדה מהפרק בגלל המצב הכללי החליט אימלט לבצע המהלך בחלקים כאשר וול סטריט מהווה גורם חשוב להחלטה. חשוב לזכור, במיוחד ב-GE, את חשיבותם והשפעתם של המשקיעים (מוסדיים בעיקר) שמלווים את חברות הענק לאורך זמן. מניית GE היא המניה היחידה שמחזיקה מעמד בדאו ג'ונס מאז היווסדו ב-1896 ומהמוחזקות ביותר בארה"ב.
אימלט הבין היטב שאם תוכניתו תיכשל והמניה, שבקיץ 2000 הגיעה לשיא כול הזמנים של כ-60 דולרים ובסוף 2002 הפסידה 2/3 מערכה, תמשיך להתדרדר הסיכוי שהצעתו המקורית תעבור את מועצת המנהלים אפסית וכך גם המוניטין שלו ולכן הודיע על "רה אורגניזציה בשלבים ולאורך זמן" ובפועל, במהלך 2002- 2008 כול מה שעשה אימלט היה להרחיב את הקיים והמשקיעים קבלו זאת בברכה. התקופה הזו גם אפשרה לו להבין טוב יותר להיכן מובילה מהפכת הטכנולוגיה את התעשייה.
בשנים אלו הגדיל משמעותית רק את החטיבה הרפואית כאשר רכש את ענקית המכשור הרפואי הפינית Instrumentarium ואת ענקית הדיאגנוסטיקה הבריטית Amersham, הרחיב את חטיבות המטוסים והמדיה (רכש את Vivendi Universal), נכנס בקטן לתחומי המים והאנרגיה החילופית ורכש סדרה ארוכה של חברות תוכנה תומכות תשתיות תעשייתיות). ב 2007, כשהמגזר הפיננסי בשיא והכול נראה נפלא התחיל ביציאה מ-GE Capital ("הזמן והמחיר נכונים", בישר לבעלי המניות) אבל אז בדיוק פרץ המשבר הפיננסי של 2007-8. היה זה ווארן באפט אגב שהציל למעשה את GE כאשר השקיע בחברה, בסוף 2008, כ-3 מיליארד דולרים, כסף שאפשר ל-GE להתאושש מהתרסקותה של GE Capital, לאימלט להמשיך ברה ארגון שעם ההתאוששות הכלכלית צבר תנופה ולבאפט, להגדיל משמעותית את שוויו.
ב-2013 חזר במרץ לתהליך ההתאמה כאשר הוציא את GE מתחום המדיה (מכר את NBC Universal) וב-2015 את חטיבת הציוד הביתי והחל במכירת נכסים משמעותיים של GE Capital. אימלט ידע שבעלי המניות עוקבים ולכן הקדיש סכומי עתק מהמכירות להגדלת הדיווידנד ולרכישת המניות. השבוע וכחודש לאחר שנסגרה רכישתה של אלסטום הצרפתית, החברה המובילה בעולם בתחום ציוד לייצור אנרגיה הידרואלקטרית, אנרגיה גרעינית, מערכות בקרה סביבתית, רכבות מהירות, ציוד איתות ותשתיות, ושירותים נלווים אחרים הודיעה GE שבקשתה לבטל את הגדרתה כ-Non-Bank SIFI (תבדקו מה זה) אושרה.
במילים אחרות, GE Capital אינה יותר החטיבה המרכזית בעיסוקיה של GE. כלומר, GE 2016 היא החברה שמובילה גלובלית ביצירת התשתיות לשדרוג התעשייה לצרכי המאה ה-21, כולל בתחום התוכנה והאפליקציות וכן בנושא האבטחה והסייבר בתחום. בנוסף GE מובילה את תחומי הדיאגנוסטיקה הרפואית, ציוד תעופה (מנועים), ציוד לתעשיית הגז והנפט, האנרגיה (כולל החילופית), המזון והמים ועדיין גם מובילה במימון תעשייתי למגזרים אלו. החברה, שהכנסותיה עדיין לא חזרו לרמת 2002, צומחת בקצב דו ספרתי ומשופעת במזומן. המניה, שכרגע יקרה לטעמנו, מייצגת (לדעתנו) את סל ההשקעות המעניין ביותר להשתלבות במעבר התעשייה לדיגיטליות תהליך שיימשך לאורך זמן ולדעתנו יבטיח המשך צמיחתה של החברה ובנוסף ישנו הדיווידנד שילך ויגדל. כיוון שהזעזועים יימשכו אז לא לרדוף. תבדקו, תלמדו ותבחרו המחיר המתאים לטעמכם. את זה כתבנו ב-2009 ואנחנו מחזקים בדעה הזו גם היום.
בינתיים תעיינו בכתבה שמסתמכת על דעתו של Stewart Kirk Materne מ-Evercore ISI (ובהזדמנות לעקוב אחרי עבודותיו): "How General Electric is Like Amazon.com" שבבארונס
תגובות לכתבה(105):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 37.
  מגל וטופ אימג'
  נחום 12/07/2016 15:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום מר גרינברג, מה שלומך? תמיד תענוג לקרוא את המאמרים שלך המכילים ידע מקיף ועם זאת מאוד מעמיק. ניסיתי לבדוק ולא הצלחתי- האם נציגים של מגל השתתפו במשלחת אנשי העסקים שהצטרפה לרוה"מ באפריקה.ידוע לך על זה משהו? וגם- האם פימי עדיין "בתוך" מגל? ולהזכירך, הבטחת לכתוב על טופ אימג'.... תודה רבה!
  סגור
 • מגל וטופ
  שלמה גרינברג 12/07/2016 16:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איני יודע אם השתתפו, מן הסתם כן שהרי הם פעילים באפריקה.. לגבי פימי, נכון לסוף מרץ השנה החזיקה ב % 39.4 בחברה. לגבי טופ אימאג' לא מוצא הזמן עדיין
  סגור
 • אלפי תודות (ל"ת)
  נחום 13/07/2016 11:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 36.
  יודע מה עם רציו. (ל"ת)
  מישהו 12/07/2016 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 35.
  ביזפורטל מתרוקן מכל תוכן משמעותי
  ירון 11/07/2016 20:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קורא את המאמרים של שלמה גרינברג שנים, לא תמיד מסכים איתו. אבל אי אפשר להתווכח על כך שיש לו ידע מדהים על וול סטרייט, ומעריך מאוד את האופטימיות הבלתי פוסקת שלו, שעל אף שאני צעיר ממנו בלא מעט לצערי יותר פסימי ממנו. אנחנו חיים בתקופה מאוד מעניינת, מי היה מאמין שבמרבית העולם המפותח תהיה ריבית שלילית. לצד התקדמות טכנולוגית המערב במשבר מנהיגותי, והמערכת הפוליטית והפיננסית מסואבת והעם מתעב זאת. צפויות שנים לא פשוטות. בכל אופן תודה שלמה על כל מה שנתת לנו.
  סגור
 • למה ביזפורטל לא ממשיכים עם שלמה? (ל"ת)
  שימי 12/07/2016 07:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 34.
  יהיה טוף (ל"ת)
  יאללא 11/07/2016 13:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 33.
  לשלמה הבדואי מהמדבר
  א100 11/07/2016 10:46
  הגב לתגובה זו
  8 0
  לא כתבנו תגובה זאת שבה אתה מציין היותנו על אי בודד. כמו כן לא כתבנו התגובה שבא הגבת ניר הזה או ניר ההוא(או משהו בדומה) כמו כן לא כתבנו את ההיא שדיברה על קוקה קולה וג'נרל כמדומני ועוד כמה למיטב זכרוני. אבל..אתה מגיב בצורה שלא מתאימה לגילך ומעמדך ואף משתמש בכלים שאין לך ואיני בטוח שהיו ואזלו. אנו התחלנו וסיימנו את הסיפור בכתבה הקודמת שבה איחלנו לך להיות בגיל 92 במצבו של חברנו וסיפרנו עליו. תגובתנו מכובדת לדעתי. ומאז אתה יורה אוויר שלא פוגע בכלום וחבל על בריאותך. אמש אף הבנו שאתה עושה דבר מה חמור ומתעסק וכותב על מחלות מרכז העצבים(לא תמצא נוירולוג שרושם זאת כך)ואז גם עלית על מוקש. שייכת את מחלות העצבים אלינו. אז..אנו בסדר תודה לאל. ואתה בכלל התכוונת למחלות ששייכות לפסיכיאטריה ואין להן נגיעה לנוירולוגיה. ובאשר לבדואי...הוא עובר כל פוליגרף בלי בעיה. ידועה התופעה שתושבי הפזורה הנהדרים מבחינתנו הם בעלי נטיות לפנטזיות והזיות שהופכות אצלם למציאות. ואף מכונה או חוקר בכיר לא יזיזם מהמציאות המחודשת שבנו. דע רק טוב. איציק.
  סגור
 • מצטערים אם אי פעם פגענו בכבודו..זה לא היה במזיד.
  פרופ' איציק 100 12/07/2016 10:38
  הגב לתגובה זו
  8 0
  מאחלים לך הצלחות בכל שתלך וכל שתבוא וכמובן מוסיפים איחולי בריאות ואושר וחיים ארוכים. איציק ו99 חבריו המהווים את איציק 100.
  סגור
 • 32.
  האם הטור של שלמה יורד או שזה שמועה?
  מיקי 11/07/2016 09:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה
  סגור
 • טען עוד
 • יורד (ל"ת)
  לא הטור 11/07/2016 10:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יורד (ל"ת)
  לא הטור 11/07/2016 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא הטור יורד אז מה כן? (ל"ת)
  מיקי 11/07/2016 12:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כולל שרותים (ל"ת)
  כולל 11/07/2016 10:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 31.
  יש סל שעוקב אחר מניות תנודיות ב S&P? איפה תכתוב בהמשך? (ל"ת)
  עינת 10/07/2016 21:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יש כאלו
  שלמה גרינברג 11/07/2016 09:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ישנו ה iShares Trust - iShares Edge MSCI Min Vol USA ETF (סימול:USMV ) שנמצא בשיא כול הזמנים ושאני עוקב אחריו מאז הונפק ב 2011. ישנם עוד מהסוג הזה ובדרך כלל הם מורכבים ממניות מובילות ויציבות (למעשה אלו שאותן אני מתאר בכתבה)
  סגור
 • 30.
  שלמה -"קונספציה" נוספת שלך לפני קריסה-מתוך גלובס היום
  בהמשך לאפל המופלאה 10/07/2016 12:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  טרנד: עסקים קטנים מצליחים לכרסם ברווחים של מותגי-על. לפי מאמר ב"אקונומיסט", צפויים ימים לא פשוטים למותגי-על כדוגמת ג'ילט ודנונה ? דור ה-Y מעדיף איכות גבוהה ומחיר נמוך על פני שמות ידועים מותגי-על, שחלקם קיימים מאז מחצית המאה שעברה ולעתים גם יותר מכך, מייצגים אצל חלק גדל והולך של ציבור הצרכנים סוג של התפכחות, הבאה לידי ביטוי בנטישה לטובת מותגים צעירים ואיכותיים ובעלי אופי מקומי, שמחיריהם זולים משמעותית.
  סגור
 • וואו, האקונומיסט
  שלמה גרינברג 10/07/2016 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 13
  אני חתום על האקונומיסט מזה למעלה מ 30 שנה ידידי. הכתבות נפלאות, הנימוקים מדהימים אבל הפער בינם לבין המציאות, לבטח התחזיות, ענק. קראתי הכתבה (באקונומיסט) וכתבות דומות שלהם, על חיסולם של רשתות השיווק הגדולות (דנונה במיוחד לפני כחמש שנים), חנויות הספרים, קוקה קולה ומקדונלד, לאורך השנים. על הנושא הזה בדיוק אני מנסה לכתוב שנים. עכשיו, מה פירוש "בהמשך לאפל המופלאה? שאני מבין שהמשפט בא לעקוץ משהו
  סגור
 • אפל שמאז השיא במרץ 2015 כבר ירדה 25% (ל"ת)
  אפל 10/07/2016 13:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 27.5% לאחר שכבר עברה 30%- לא יותר מתאים לך?
  לאפל 10/07/2016 19:10
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מניה כזאתי שיורדת 30 אחוזין ועוד הסינים ששלמה כל כך הילל אותם זרקו וזורקים אותה לאשפתת ההיסטוריה אז מה יש לחקות וזה עוז בזמן שהס.פ בשיאו אז דחילקום אתם לא קוראים בין ומעל ומתחת לשורות. זה שילוב קלאסעי דשל התההבות במניה פלוס זה שהיא סיימה את הליינ שלה בהיסטוריה.ולגבי אקונומיסט שמישהו השמיץ. אתה מדבר על הטופ שבטופ ולא על כלכליסט או דה מרקר. האיש הזאת שוחט פרות קדושות מתוך הנחה שהוא מינינון האפפיור ביחד עם באפט ויחד עם הסגן של המלך.
  סגור
 • "ששלמה כל כך הילל "
  שלמה גרינברג 11/07/2016 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תוכל להביא דוגמה? ואגב, אתה יכול להמשיך ולהשתמש בשמך למרות שכביכול אתה נמצא על אי בודד
  סגור
 • ומה זה אומר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/07/2016 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 9
  סגור
 • כיצד כול זה קשור לקונספציה שלי כביכול? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/07/2016 17:05
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • גם השעון וגם הרכב לא הצליחו להרים את המניה
  אפל 10/07/2016 14:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  השעון (כמוצר מעקב בריאות ועוד - שאוהדי אפל מ 2011 חיכו לו) הוכרז בספטמבר 2014 [On September 9, 2014, during a press event where the iPhone 6 was also presented, the new product was introduced by Tim Cook as "the next chapter in Apple's story" ] וגם כול השמועות על בניית רכב אוטונומי [The project was rumored to be approved by Apple CEO Tim Cook in late 2014 and assigned to Vice President Steve Zadesky, a former Ford engineer as project in-charge.[6] In January 2016] שני מהלכים ענקיים שלא הצליחו להרים את המניה.
  סגור
 • 29.
  שלמה,האם יהיה אפשר לקרוא את טוריך הנפלאים במקום אחר? (ל"ת)
  משה 10/07/2016 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 28.
  DGLY עלתה אצלנו בקבוצת המסחר יום לפני הזינוק !
  גיא קום 09/07/2016 23:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בואו לסחור איתנו בשוק המניות האמריקאי "גיא-קום" קבוצת המסחר שלך לשוק האמריקאי, סקירות, ניתוח טכני, רעיונות מסחר "און ליין" ואיתותים לטריידים, מענה ושיתוף לבקשות החברים הצטרפות חינם ! https://www.facebook.com/groups/642220112596282
  סגור
 • 27.
  תודה על הכתבה (ל"ת)
  אורן 09/07/2016 23:33
  הגב לתגובה זו
  1 7
  סגור
 • 26.
  מזור?
  מרוז 09/07/2016 22:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה מה דעתך עליה?
  סגור
 • ברצינות מרוז
  שלמה גרינברג 10/07/2016 11:08
  הגב לתגובה זו
  0 3
  כתבתי אין ספור פעמים, נא לחפש
  סגור
 • שלמה שלום
  אורי 10/07/2016 19:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך אפשר להסביר אתזה שמכרתי בסוף2015את מזור בהפסד שלכ7500$ ולא עבר זמן רב המניה כמעט100% האם נהגתי בטיפשות אחרי ששנין היתי בה?תודה אם תענה לי
  סגור
 • איך אענה לך? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/07/2016 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 25.
  פלוריסטם וכיטוב בעלות הפוטנציאל הגבוה ביותר כיום
  מניות העשור 09/07/2016 21:05
  הגב לתגובה זו
  3 6
  מכל חברות הבימד הנסחרות בתל אביב. רשמו את השער היום והדקו בעוד מספר חודשים.
  סגור
 • כיטוב
  רון 09/07/2016 23:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אולי תקבלו עוד הנפקה על הראש. פלורטסטם איפה היתה ולאן הגיעה
  סגור
 • 24.
  הזהב בדרך ל 1900 דולר,אחרי 5שנים של ירידה הגרפים
  כלכלן 09/07/2016 21:00
  הגב לתגובה זו
  1 6
  מראים בברור שהולכים לריצה ויש גם הסבר כלכלי,אין אלטרנטיבה להשקעה והעולם בפני מפולת גדולה.
  סגור
 • 23.
  לא נמאס לכם לנגח את כולם?
  לחבורת ה 100 09/07/2016 19:52
  הגב לתגובה זו
  4 10
  מעוז, גרינברג, אחת ש, ועוד ועוד. אתם רק מתפארים בידע שלכם ובתארים שלכם ליגת הקיסוס ,(מתי יש לכם זמן לעבוד ללמד ולחקור דוקטורים?) במקום כל הירידות על כולם מה דעתכם להמליץ על משהו לקניה (אתם לא אוהבים להמליץ) אבל בכל זאת תביאו קצת תועלת במקום לפאר את עצמכם עם כל הכבוד לכם (ויש כבוד) אתם מבריחים ומשתיקים את כולם. לפחות אני המלצתי פעם על קניה של פרולור שהפכה לאופקו וגם היה יום אחד שהסוחרים לא היו ערוכים ופרולור התרסקה והיתה הזדמנות לקנות מי ששמע הרויח את מה דעתכם פעם אחת תגידו מה לקנות לפחות עד שהכל יתרסק כדבריכם ונתחיל הכל מחדש מ אפס. (שמתי כסף בצד) שיהיה ממה להתחיל...
  סגור
 • 22.
  הזעזועים ימשכו (ל"ת)
  המומחה 09/07/2016 17:39
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • 21.
  מתכות
  שי 09/07/2016 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה , כרגיל נהנה לקרוא ..האם עשית כתבה על שוק המתכות , מה הדרך הנכונה להיחשף במיוחד לשוק העופרת שניזון משוק הרכבים (מצבים) ומזין תעשיות שלמות אחרות
  סגור
 • יש הרבה קרנות וסלים בתחום
  שלמה גרינברג 09/07/2016 18:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחד האתרים שתמצא בהם סלקציה רחבה: http://etf.stock-encyclopedia.com/category/metals-and-minerals-etfs.html
  סגור
 • 20.
  CLF
  אסף 09/07/2016 15:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הי שלמה עדיין מחזיק בCLFרווח עצום של 143% ב4 חודשים(מימשתיחצי אחזקה ברווח 100%)לדעתי יש מקום לעוד 50% עלייה עד הדוחות (סופ החודש)מה דעתך על הסקטור בתקופה זאת?
  סגור
 • בהצלחה
  שלמה גרינברג 09/07/2016 18:20
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הסקטור כולו מצדיק את טענתי שאין האטה
  סגור
 • 19.
  ארז
  ארז 09/07/2016 15:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום,דעתך על RADA בבקשה
  סגור
 • שוב???
  שלמה גרינברג 09/07/2016 18:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  נמתין לתוצאות הרבעון הנוכחי. בינתיים נשיאים ורוח וגשם אין. הודעות ברוך השם היו גם היו אבל מרבעון לרבעון ההכנסות נופלות. הדבר היחיד הטוב זו החלפת היו"ר וכניסת יוסי איש שלום כיו"ר במקום בודינגר. בהכירי את איש שלום מהעבר אני מאמין שעשה דו דיליג'נס רציני אפילו אם קבל השליטה בחצי חינם.
  סגור
 • 18.
  כל הכבוד לשלמה
  יוסי שמחי 09/07/2016 09:05
  הגב לתגובה זו
  7 4
  כבוד רב אני רוחש לך.אף על פי שיש פה טוקבקיסטים מתוסכלים שהפסידו הרבה כסף ומחפשים בתסכולם מישהו להוציא עליו טינופת ורישעות כמובן בלי לציין את שמם.אתה מגיב בסבלנות בלי להתלהם. ישר כוח מיוסי שמחי
  סגור
 • 17.
  על המדוכה
  ד"ר ניר(איצ 100) 08/07/2016 19:48
  הגב לתגובה זו
  19 8
  התייעצות טלפונית בקטנה דרכם לקידום החוכא ואיטלולא של מדור זה. פרטים יובאו בשבוע הבא. יוצאים לקורונדו ושם שזה באמריקה אין סלולאר ומחשב ואינטרטט..או אינטרנט ואז נחמול קצת ונתקוף במקום ובזמן הראויים/ המתאימים לכוחותינו.
  סגור
 • תמהר ד"ר כי הטור יורד בסוף החודש (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/07/2016 09:00
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • מה הכוונה יורד בסוף החודש? אתה עוזב את האתר? (ל"ת)
  בני 10/07/2016 00:49
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • אכן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/07/2016 11:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • שלמה,האם יהיה אפשר לקרוא את טוריך הנפלאים במקום אחר? (ל"ת)
  משה 10/07/2016 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • לשלמה
  ניר 09/07/2016 12:00
  הגב לתגובה זו
  10 9
  אתה איש קטן של ריב ומדון ועשיית עוולות אין ספור לזולת. גם בתי המשפט התעסקו רבות בעניינך כאשר זימברת אנשים בכל הצורות. אנו בטעות הוכנסנו לעימות איתך על לא דבר. האם בגלל שסירבנו לעזור לעסקייך? האם בגלל פחדיך מאנשים שעולים עליך בעשרות דרגות ויכולים להשטיח אותך ואת כתבותיך שרובן ברמה נמוכה? קח אוויר. מוותרים לך על היתנצלות מלאה ומסתפקים בחלקית שעשית.זה ממש לא מתאים לנו כל העניין וזאת פעם ראשונה אנו מתקלים בתופעה שמבחינתנו מביישת אותנו ההתעסקות בה. קח צעד אחורה ורד מהחוכמולוגיה עם תיק השרצים נגד כולם. כדאי גם שתניח לצעירים ותן אף להם כבוד. אנו נעלם מחייך אפילו שנמשיך לראות את ים השטויות שאתה כותב ושגם על הרבה מהם זכינו בהתנצלויות על טעויותך. ובכל זאת מאחלים לך חיים בריאים וארוכים.
  סגור
 • אין גבול לחוצפה.
  ניר 09/07/2016 18:27
  הגב לתגובה זו
  2 14
  אינני מתייחס לכתבות של שלמה מעוז. זה כלל לא העניין. הבעיה היא שאתה וחבר מרעיך מפמפמים מזה שנתיים (אולי יותר) מפולת, מפולת, ועוד פעם מפולת. ובינתיים אתם יוצאים פאתטיים ועלובים. לא נמאס לכם. הבורסה היא שוק עולה ויורד, ואני מניח כי תהיה מפולת כמו 2008 או יותר או פחות. ואז תרחצו בניקיון כפיכם ותאמרו "צדקנו." די, ממש נמאס מהפוסטים שלכם, מקשקושי ההבל, ומזה שכולכם פרופסורים, וד"ר ועוד כאלה. מה הקשר? וגם לי יש תארים כאלה בתחומים אחרים. אז מה? אתם זורקים זבל וזורים הבל ורוח, אך בסוף מאחלים בריאות. זו צביעות מגעילה. אולי תסיקו מסקנות ותעלמו לכם? תפתחו מערכת קשקושים משלכם ותקשקשו את עצמכם לדעת. ובזאת אינני אומר מילה על הוויכוח עם שלמה מעוז, כי אינני מבין את המהות.
  סגור
 • ניר VS ניר או שזה אותו הניר?
  שלמה גרינברג 10/07/2016 11:19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  "מוותרים לך על היתנצלות מלאה ומסתפקים בחלקית שעשית", "תיק השרצים נגד כולם" איזו התנצלות? איזה שרצים? "אנו נעלם מחייך " ממתי השתתפתם בחיי? אני אומנם מתעסק במחלות מרכז העצבים וכותב טורים על הנושא במקום אחר . ההערות שלכם מתאימות לשם ולא לכאן, תבדקו בבקשה
  סגור
 • לניר
  אבי 10/07/2016 11:06
  הגב לתגובה זו
  6 0
  מה כוונתך תארים כאלה? על איזה תארים מדובר כאן. איני יודע מה תאריהם. ואז מה זה אחרים? במה? ושלמה מעוז עיברת את שמו לגרינברג? וחוץ מיזה מה אתה מתייחס בכלל ומתרגז על סתם.
  סגור
 • 16.
  לשלמה
  רפי 08/07/2016 16:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה עם חברת זיגדון עלתה 72 אחוז השנה. יש לך התייחסות. נסחרת בכמה בורסות.
  סגור
 • איני מכיר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 17:36
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • הוא בטוח לא מכיר וחבל. (ל"ת)
  יורי 08/07/2016 17:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 15.
  די (ל"ת)
  ואוליה 08/07/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 14.
  שלמה שלום! מה דעתך על מניות המריחואנה הרפואית?
  imriyuran 08/07/2016 13:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אגב, הייתי שמח לראות כתבה שלך על התחום. בשנה האחרונה היו תנודתיות מאוד (AMMJ). מה דעתך על עתיד התחום? האתגרים שהוא עתיד להציב לחברות התרופות המסורתיות עם התגברות הליגליזציה. מנגד, קל וזול לייצור. האם יש מדד שאתה ממליץ עליו במיוחד. תודה מראש!
  סגור
 • הגבתי לאחרונה באריכות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 17:05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 13.
  ויאוליה
  אפי 08/07/2016 11:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ידועה דעתך החיובית על חברות תשתיות דוגמת ויאוליה ודומיה. אולם בעוד חברות המים האמריקאיות דוגמת אקווה אמריקה עושות מהלך עליות מרשים מאוד בשנים האחרונות נראה שדוקא האירופיאיות כמו ויאוליה וסואץ מדשדשות . אשמח לשמוע כיצד אתה רואה זאת. תודה ושבת שלום.
  סגור
 • SEV.PA ו SIE.PA
  שלמה גרינברג 08/07/2016 15:08
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הזכרתי את ויאליה בשל מהלך הרה ארגון המרשים שסיימה לפני כשנה. זה לא נכון שבשנים האחרונות הן לא בצעו מהלך מרשים. הן עלו יפה עד מאי - יוני 2015 ואז החלו בירידה כתוצאה מהחולשה האירופית. לדעתי הן גם נפגעו כיוון שהשתיים עזבו את הבורסה של ניו יורק כך שמוסדיים אמריקאים רבים נטשו אותן ועברו לחברות המים האמריקאיות.
  סגור
 • 12.
  שלמה היקר מה אתה אומר על ההכרזה של מובלאיי ?
  Rsi 08/07/2016 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיתוף הפעולה בין אינטל מובלאיי ו bmw ?
  סגור
 • MBLY
  שלמה גרינברג 08/07/2016 14:57
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הישג מרשים ביותר אלא שלדעתי המחיר משקף זאת והמניה נסחרת, לדעתי, במחיר גבוה ביותר. יחד עם זאת וכפי שכתבתי בעבר, MBLY היא מניה שבהחלט צריכה להיות בתיק השקעות.
  סגור
 • 11.
  Spy ו-splv.
  אלכסיי 08/07/2016 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לשלמה תודה על הכתבות המעולות....לאחרונה כתבת על סל מדדים, רצתי לשאול מדוע יש הבדלי תשואה גבוהים בשבועות האחרונים בשני הסלים שעוקבים אחרי הs
  סגור
 • הסיבה לפער
  שלמה גרינברג 08/07/2016 14:55
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ה SPLV הוא סל שעוקב אחרי מדד ה S&P 500 Low Volatility שעוקב אחרי מניות שהזעזועים בהם נמוכים היסטורית. ה SPY עוקב אחרי מדד ה 500 S&P. רק כדוגמה 5 המניות המובילות את ה SPY הן AAPL, MSFT, XOM ו - JNJ ואילו החמישייה המובילה את SPLV הן T, WM, KO, PEP ו - D. הפער נפתח בסוף השנה שעברה בגלל התנודתיות העזה בעשירייה המובילה של SPY. לאורך זמן ההבדלים לא משמעותיים
  סגור
 • 10.
  מאוד מעניין יהיה אם תכתוב טור על המתחולל בשוק האגח
  תשואה שלילית 08/07/2016 09:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ומה התחזית שלך.
  סגור
 • שוק האג"ח
  שלמה גרינברג 08/07/2016 14:44
  הגב לתגובה זו
  5 5
  כתבתי ארוכות על הנושא, מספר פעמים. מה שמתחולל שם מורכב משני גורמים "מאיצים". הראשון והחשוב שבהם הוא ה"מפלט - Safe haven" שהאגחי"ם האמריקאים הפכו. נראה למשקיעים שאלו מכשירי ההשקעה הבטוחים בעולם. הם אכן כאלו אבל יקרים בטירוף. השני היא העובדה שמאז 1982 האגחי"ם, בגלל הירידה באינפלציה, במגמת עליה (עם כמה הפסקות בדרך. מה שקרה השבוע שנוסף גורם שלישי, הפניקה מאירופה/אנגליה.
  סגור
 • 9.
  אם היית כותב קצת על אג"ח לטווח הארוך,היית מרוויח יותר
  תגובה לשלמה 08/07/2016 09:18
  הגב לתגובה זו
  6 7
  מכל המחקרים,והראיונות,והרעיונות,וההמלצות,והניתוחים שאתה מביא פה!!!,אג"ח פשוט ל-10 שנים,היית עושה רווח כפול ממניות ב-12-15 שנה האחרונות.ובלי סיכון מינימלי,של פשיטת רגל,או משבר,או ברבור לבן,או שחור או צבעוני,חשוב על הפשוט,לא על המסובך.
  סגור
 • מה אתה אומר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 09:35
  הגב לתגובה זו
  3 9
  סגור
 • תתעלם מ 9- חכם בדיעבד
  אחד שקצת מבין 08/07/2016 11:40
  הגב לתגובה זו
  7 3
  הוא לא אומר כלום. כל מה שהוא אומר זה שבדיעבד ירידת התשואות באגח הארוכות היתה מדהימה. שלמה - תמשיך עם הניתוחים המבריקים. תענוג לקרוא. עוקב עוד מימי גלובס..
  סגור
 • תתעלם מאחד שקצת מבין. (ל"ת)
  אחד שלא מבין 08/07/2016 13:50
  הגב לתגובה זו
  6 6
  סגור
 • 8.
  אחזקה של KO+GE=עשר שנים אחרונות=0 רווחים
  לשלמה היקר באדם 08/07/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  1 8
  ולדעתי הפסדים אם מכלילים אפילו דיבידנדים,אז די עם הטווח הארוך!!!,זו מילה יפה,אבל לא מרוויחים כלום!!!,דיי עם הניחומים העצמיים על אי רווח.
  סגור
 • העיקר להגיב, הא?
  שלמה גרינברג 08/07/2016 09:38
  הגב לתגובה זו
  7 5
  מה הקשר בין החברות? למה לא תיקח 20 שנה או 8 שנים? ואת הכתובת בסן דיאגו לא נתת האם זה בגלל שאין כזו
  סגור
 • לשלמה
  א100 08/07/2016 14:14
  הגב לתגובה זו
  34 15
  יש לי הרגשה משונה שעליך להתנצל. פעם אחרונה שכתבתי הייתה שסיפרתי על חברנו בן ה92. ואף התנצלתי על הכניסה.אני לוקח חזרה את ההלל והשבח. את האיחולים לבריאות ואריכות ימים אני משאיר.בגילך עליך להיזהר מטעויות כמו שעשית כאן היום. אל תנסה להיות חוכמולוג ולהתעסק עם אנשים שחכמים לפחות כמוך. שהם ישרים וזכים ומעולם לא הרעו לאיש(חוץ מאשר לאוייבינו)ומעולם לא ישבו כנאשמים בבית משפט. ואחרונה ברשותך..אנו ממש לא מהצעירים שאתה מתעלל בם ומבייש אותם. אין לנו בעיה(אם תבקש ..לפרשן את מאמרייך למען ייטיבו להבינם) אני מעולם לא שם פסיק לאחר סימן/סימני קריאה.
  סגור
 • לשלמה
  א100 08/07/2016 17:09
  הגב לתגובה זו
  5 8
  אנשים שיקרים לנו מלא מבזבזים זמנם במשרדים. נילקחים ישירות על 75 לחצי אי היפה והמדהים בעולם. אמרנו גן עדן? עוד לא? אז נגיד עכשיו: גן עדן. שם אנו מחזיקים אזור מכובד.
  סגור
 • תודה, זכיתי בהתערבות שתגיב במהירות
  שלמה גרינברג 08/07/2016 17:04
  הגב לתגובה זו
  8 5
  אם לא תופיע כאן שוב ושוב ובניגוד להבטחותיך לא אהיה חכמולוג
  סגור
 • ראה תגובתי למעלה ל"ניר"
  א100 09/07/2016 18:35
  הגב לתגובה זו
  1 6
  אתם אותה חבורת קשקשנים ללא מנוח, מנופחי שכל, ומתישי אדם. די נמאסתם. אך קרא גם את תגובתי גם לניר -17. וזה אולי אותו אדם, לבטח לפי הסגנון.
  סגור
 • לשלמה
  א100 08/07/2016 17:47
  הגב לתגובה זו
  16 12
  אתה אפילו ממשיך לאכזב עם "ההתערבות" שלך שאם הייתה ולא הייתה נערכה בהתאם להיותך מהמר. אין לנו בעיה לא להופיע כאן. זה ממש לא כבוד ענק להיות במחיצתך וכתבותיך. ידועה הסיבה מדוע אתה אינך מרוצה מנוכחותנו. (אותנו אי אפשר לערבב נכון שלמה )מהירות התגובה נטועה בנו מאז ניפגשנו כולנו בגיל 14 בפנימיות הצבאיות ועד היום.שכחת להזכיר שביקשת אותנו תמיכה אישית בעסקיך וסירבנו מטעמים מובנים. איני מסתפק בחוכמולוג. אני עומד על זה שתתנצל כאן ועכשיו על הבחנותיך הלקויות ועל שטויותיך כלפי כאלו שאינם בגובה הקהל הרגיל שלך שאתה מכסחם. ולצערי רק מעטים מרימים ראש להתגונן מפניך. התנצל שלמה. ואנו מנתקים מגע. שבכל מקרה לא עושה לנו טוב עם אדם כמוך. השעון מתקתק יקירי ואמר מי שאמר נקמת ילד קטן לא ברא השטן. ואנו כולנו ערימת ילדים.
  סגור
 • אבל הוא כתב היקר באדם. הא? (ל"ת)
  ל הא. 08/07/2016 11:50
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • ואז? ובכך זיהה עצמו (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 14:36
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • ובכך זיהה עצמו?
  לשלמה 10/07/2016 09:38
  הגב לתגובה זו
  4 1
  זה הקריטריון לזיהוי? ולמה שיסתתר ממך? צא מהפחדים. אף אחד לא רודף אחריך.
  סגור
 • מה קורה? (ל"ת)
  מה הכוונה כאן? 08/07/2016 16:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 7.
  שלמה שלום מה יהיה על טאוור ?
  בוב 08/07/2016 09:00
  הגב לתגובה זו
  1 3
  החברה מעולה וגם הניהול והמנכ"ל כולם עלהכיפק אבל המניה לצערי "לקרדה" אשמח לכמה מילים ממך בעניין שבת שלום בריאות ורק טוב
  סגור
 • אז באמת מה יהיה עם טאוור? נמאס לי להפסיד (ל"ת)
  ב.מירה 08/07/2016 20:08
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • אמרתי מספיק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  0 6
  סגור
 • 6.
  שלמה תתעורר! אנחנו בקטסטרופה!!
  חוזה המפולות 07/07/2016 22:03
  הגב לתגובה זו
  7 7
  כמה אפשר להיות עיוור? להמשיך לקנות ולקוות לטוב? זה עולם גמור! הנגידים חיסלו אותו,ושום דבר בעולם לא יציל אותו.אז תחליף דסק ורד למקלט
  סגור
 • אז לה שלא תנצל הידע המופלא שברשותך ותתעשר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • לא נעים לי לספר לך
  חוזה 08/07/2016 22:51
  הגב לתגובה זו
  7 4
  אבל אפל עושה לי את העבודה מהשיא ומטה.אני מנצל גם מנצל.
  סגור
 • 5.
  ואלרו vlo
  שגיא 07/07/2016 21:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה אשמח לכמה מילים על vloחברה איכותית שכעת גם אינה יקרה במחיר. מה דעתך על עתידה ?תודה רבה
  סגור
 • אכן, חברה איכותית אבל
  שלמה גרינברג 08/07/2016 09:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה, להבדיל ממתחרות כמו פיליפס 66 או שברון, ממשיכה להתדרדר וקשה לי להניח אצבע על הסיבה. איני עוקב מקרוב אחרי החברה כפי שאני עוקב אחרי שברון אז תצטרך לחפש תשובה במקום אחר
  סגור
 • vlo
  tali 08/07/2016 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אכן מוזר. שווי החברה כיום באיזור ה-20 מיליארד כשההכנסות פי 4 כמעט
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  שגיא 08/07/2016 13:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מי שהחזיק ge לטווח ארוך בעבר הדי רחוק
  שוגר רי ליאונרד 07/07/2016 21:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הפסיד מחצית מכספו. זה יכול לקרות למניות חלום ... אבל לדינוזאור כמו ge
  סגור
 • "הדי רחוק"? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 09:40
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור
 • 3.
  תודה על הכתבה שאלה על מקרה שקרה
  יוחאי 07/07/2016 21:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מקווה שאתה זוכר... באוגוסט 2015 בעשרים ומשהו בחודש...פתאום ירדו המדדים והמניות בבת אחת בין 15-30 אחוז על פתיחת המסחר.אם זכור לך המקרה, אשמח מניסיונך להבין, האם מקרה כזה קורה מידי פעם?האם ניתן לתפוס יום כזה ?תודה רבה
  סגור
 • אכן, זה קרה וכדאי שתעיין
  שלמה גרינברג 08/07/2016 10:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בספור ב https://en.wikipedia.org/wiki/2015_stock_market_selloff . דברים כאלו אכן קורים מפעם לפעם אבל רק לעיתים רחוקות ולא בעצמות כאלו שנבעו מהצטברות סיבות שהאלגוריתמים "לא הבינו נכון".
  סגור
 • תודה על הלינק (ל"ת)
  יוחאי 08/07/2016 13:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  פירסט סולאר
  ארי 07/07/2016 20:08
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מה קרה חוטפת חזק היום?
  סגור
 • קם אנליסט בבוקר
  שלמה גרינברג 08/07/2016 10:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  של דויטשה בנק וחותך מחיר היעד מ 80 ל 40. משום מה החליטו החכמים ש 2017 תהיה שנה קשה לתעשייה הסולארית כי הביקוש בארה"ב ובסין ייעצר ואולי יירד. למה? ככה ! הסיבה להורדת המחיר וההמלצה הייתה בנתוני ההזמנות העתידיות שירדו.
  סגור
 • חבר'ה מספיק עם הגנון הזה
  עליבות 07/07/2016 22:17
  הגב לתגובה זו
  2 3
  אתה לא מסוגל לקרוא שורת כותרת אחת מתחת למחיר המניה ? לא יודע אנגלית ? יש גוגל טרנסלייט
  סגור
 • מה פרוש טרנסלייט? לא יודע עברית?
  לעליבות 08/07/2016 12:14
  הגב לתגובה זו
  4 2
  ומה ה ' שמפאר את החברה? למה הוא שם?
  סגור
 • מי בדיוק "מפאר את החברה"? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/07/2016 14:38
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • ממתי חברה(בואו לים)נרשם חבר'ה.
  לעליבות 08/07/2016 22:47
  הגב לתגובה זו
  5 2
  לא הבנת?לא נורא. טוב אז לאט. אז ככה:מה הצ'ופצ'יק עושבה בחברה (יאלא הביתה)יש מבין?
  סגור
 • עליבות מול סובלנות
  ארי 08/07/2016 11:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אתה בחרת בעליבות ושלמה בוחר הסובלנות. יחי ההבדל
  סגור
 • הוא נתן לכה דג - אני נתתי לכה חכה
  דגים וחכות 08/07/2016 13:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אתה בכלל לא מודע לכך שאתה צריך להתבייש שאתה שואל שאלה כזו. אל תיקח לי את זה למקום של נימוסים.
  סגור
 • 1.
  תודה שלמה הרבה בריאות
  אורי 07/07/2016 18:34
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כמובן מחזיק את המניה שנים בסוף כתבת שהמחיר שלה גבווה אז מה למכור חלק?אני יודע שאתה לא נותן עצות אגב חשבתי לקנות אז אני בjQuery20306795500488951802_1467905023591?תודה שוב
  סגור