21:17 מטבע הביטקוין נסחר לראשונה מעל 6000 דולר ליחידה

20:46 התאגיד ששואף להשקיע 880! מיליארד דולר בעשור הקרוב בסקטור הטכנולוגיה >>

18:44 סגירה יציבה בבורסות אירופה: הדאקס קרוב לרמת ה-13 אלף הנק'

08:53 שוק המט"ח: הדולר מתחזק 0.6% מול היין לרמה של 113 יין לדולר

08:07 בורסות אסיה: מדד האנג סאנג מטפס 1%

21:09 הסיבות שהביאו לתנודה החדה הבוקר בשווקים, האם יש סיבה לדאגה? >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

התיקון החד מטה במניית אחת החברות הכי מוצלחות בניו יורק, הזדמנות קניה?

אחד מסיפורי ההצלחה הטכנולוגיים הגדולים במיין סטריט נחלש בשנתיים האחרונות שלו בוול סטריט, אבל אולי זו דווקא ההזדמנות הגדולה?
 |  64
מבט עומק
Share
אם למדוד על פי ההצלחה העסקית עד כה, יכולות הפתוח, התרומה למהפכת הטכנולוגיה והאינפורמציה והפוטנציאל, קוואלקום (סימול: QCOM) היא מספורי ההצלחה הטכנולוגיים הגדולים במיין סטריט וגם, למרות החולשה של השנתיים האחרונות, בוול סטריט.


קוואלקום - קווים לדמותה
החברה הוקמה ב-1985 ע"י קבוצת חברים, גאוני טכנולוגיה ובוגרי האוניברסיטאות קורנל ו-MIT, שכינס ד"ר אירווינג ג'ייקובס, אחד מאותם אנשים ייחודיים שמזרזים את בואו של העתיד, כמו ביל גייטס, סטיב ג'ובס ואלון מאסק. בשנת 1965, בעת ששימש כפרופסור למדעי המחשב וההנדסה באוניברסיטת קליפורניה, כתב ג'ייקובס את ספרו, "Principles of Communication Engineering" שעדיין משמש כבסיס ללימודי IT. ביה"ס ללימודי הנדסה בקורנל קרוי על שמו, וב-2013 הקים את המרכז The Joan & Irwin Jacobs Technion-Cornell Institute, שבו השקיע 133 מיליון דולר מכיסו.

ד"ר ג'ייקובס ניחן גם ביכולת ניהול מרשימה, ויצר בקוואלקום מערכת ניהולית ותרבות חברה יוצאות דופן. הקמת קוואלקום באה כהמשך להקמתה של חברת Linkabit, ע"י ג'ייקובס ושותפו אנדרו ויטרבי, שהוקמה כחברת הצפנת נתונים אבל שמשה כמעבדה להבנת נושא הטיפול בהעברת אינפורמציה אלחוטית. Linkabit היא שיזמה את הקמת "כוח המשימה האינטרנטי" שהחל לפתח ולקדם סטנדרטים לעבודה על הרשת. הפרוטוקולים של הרשת (ה- TCP/IP) הם התוצאה.קוואלקום (מקור השם: Quality Communications), שבגדול נחשבת כמעצבת מעגלים מודפסים וכול הקשור ברכיבי העברת אינפורמציה, פיתחה ב-1990 את ה-CDMA, סטנדרט התקשורת האלחוטית, שלצד סטנדרט ה-GSM שפותח באירופה ע"י הדואר הצרפתי שנה מאוחר יותר, היא סטנדרט התקשורת המוביל בעולם. קוואלקום 2016, שאותה מובילים בנו של ג'ייקובס, ד"ר פול ג'ייקובס, כיו"ר, וסטיב מולנקופ מוותיקי החברה כמנכ"ל, מפתחת, מעצבת, מייצרת ומשווקת מוצרי תקשורת דיגיטליים ושירותים ברחבי העולם.החברה פועלת בשלוש חטיבות: חטיבת ה-CDMA שמהווה את הבסיס העסקי המרכזי של החברה (67.6% מההכנסות ב-2015) וכוללת משפחה של טכנולוגיות כמו OFDMA ,LTE ואחרות; חטיבת  הרישוי הטכנולוגי ("מתחרה" ב-CEVA) והחטיבה האסטרטגית שמשקיעה בחברות חדשות שקוואלקום מאמינה בעתידן ובחדשנותן.

בואו נדבר על כסף
החברה התחילה למכור ב-1992, שאותה סיימה עם הכנסות של 107.5 מיליון דולרים והפסד של 4.1 מיליון, או 10 סנט למניה. למאה ה-21 נכנסה עם מכירות של 3.9 מיליארד ורווח נקי של 200.9 מיליון, או 31 סנט למניה. היא חצתה את משבר 2008 ללא ירידות בהכנסות, וב-2014 הגיעה לשיא הכנסות של 26.5 מיליארד עם רווח נקי של 7.97 מיליארד או 4.4 דולר למניה. התוצאות הללו הביאו את המניה לשיא של כ-82 דולר (בהשוואה מתואמת למחיר ההנפקה של 0.44 דולר), אלא שבמהלך המחצית השנייה של 2014 החלו להופיע בדוחות סימנים מדאיגים שהחלו לנגוס במניה.

החששות היו מוצדקים כי את 2015 סיימה עם הכנסות של 25.3 מיליארד ורווח של 5.27 מיליארד או 3.22 למניה, וקונצנזוס 34 האנליסטים שמכסים את החברה מעריך שב-2016 ימשיכו ההכנסות לרדת ל-22.6 מיליארד והרווח למניה ירד ל-4.08 דולרים. הקונצנזוס מעריך שב-2017 המצב ישתפר והמכירות והרווח יעלו. המניה, שכאמור החלה לרדת בקיץ 2014, נחתה בפברואר השנה על 42.2 דולרים ומאז היא מטפסת.

ב-2015 החזיקה ב-64% משוק מעבדי הפס הבסיסיים, ב-51% משוק מעבדי האפליקציות לטלפוניה החכמה וכן ב-80% ממעבדי הבסיס ל-LTE. גם הנהלת החברה וגם אנליסטים רבים מסבירים את הירידה בהכנסות ובמניה בתחרות העזה שהולכת וגדלה בכול תחומי העיסוק, במשבר בסין, בחששות מאפל, שהיא לקוחה גדולה ובירידת ההזמנות מסמסונג שהחלה לייצר מעבד משלה, ה-Exynos, במקום מעבד ה-Snapdragon 810 שרכשה עד לאחרונה מקוואלקום. לצד סמסונג, מתחרה החברה בחברות כמו HTC ,Huawei ונוקיה (שמתחרות ישירות מול חטיבת ה-CDMA) וכן, בתחומי התמיכה והתשתיות של האלחוט והרשת, מול סיסקו, אינטל, Ericsson ,Hewlett-Packard ,IBM ,Texas Instruments Broadcom, גוגל, Yahoo ו-Dell. אבל התחרות אינה דבר חדש היא קיימת שנים ולמרות זאת הצליחה קוואלקום לבסס מעמדה בראש. גם הבעיות מול אפל וסמסונג ידועות.

ומה בהמשך הדרך?
דוחות הרבעון השני של 2016, שפורסמו בסוף מארס (אצל קוואלקום שנת הכספים מתחילה ב-1.10 של השנה) לא הראו שיפור וההנחיות גם הן אכזבו, ולמרות זאת המניה עולה בעקביות מאז פברואר (עלתה בכ-30%). ולכן, כאשר המשקיעים רואים שלמרות כול ענני הדאגה המניה עברה למסלול עליות, כולם מתחילים לבדוק מה בעצם הגורם לכך. המשקיעים מודעים לעצמת החברה, להיסטוריה שלה, ליכולות החדשנות שלה ולרמת הניהול, אז יותר ויותר מהם מתחילים להאמין שהעליות אינן רק "תגובה לירידות החדות" (כפי שפרשנים רבים טענו), אלא איתות לציפיות שמצריך, ברמת המחירים הנוכחית, לבדוק שוב את החברה.

והמשקיעים אינם לבד, כמה אנליסטים ידועים שינו דעתם על כיוון המניה והחלו להמליץ בקניה. נכון להיום, 20 ממליצים לקנות, 13 להחזיק ושניים למכור. האנליסטים ג'יימס מרשל, ג'יימס פוסט ויוג'י אנדרסון ממורגן סטנלי נפגשו באמצע מאי השנה עם מנכ"ל החברה, הנשיא ומנהל הכספים, ויצאו מרוצים כשהם מעניקים לחברה המלצת קניה עם מחיר יעד של 65 דולרים, וזאת למרות שניחשו שהדוחות הרבעוניים שיפורסמו לאחר מסקנותיהם לא יעמדו בציפיות. לדעתם החברה ניצלה את השנתיים האחרונות להתייעלות רצינית ולבניית מערך מכירות חזק, והיא מתכוונת לפעול באגרסיביות בתחום הרכישות. ובעיקר, הם התרשמו מההתקדמות בתחום המציאות המדומה.

ההפסדים מלקוחות כמו אפל וסמסונג נלקחו בחשבון בתחזיות, והחברה מתמקמת כחברת השבבים היחידה בעולם שמסוגלת לספק פתרונות לכול סוג מכשור יד (handset) שיעבוד בכול מקום בעולם. נשיא החברה הצביע על ההיקף הגדל של מכירת רישיונות, ולדבריו זו לא התחרות ולא אפל או סמסונג שגרמו לירידה בהכנסות, אלא המחזוריות ופעילות ההתאמה של החברה. כלומר, מה שקרה בפועל הוא שההזמנות לתשתיות הטלפוניה החכמה לא עלו כפי שהאנליסטים צפו (ההנהלה רואה כמחזוריות, פסק זמן, ולא כמשבר), ואילו ההזמנות לחידושי מלאי גדלו משמעותית וימשיכו לעלות כי מחזור החלפת מערכות ישנות בחדשות רק מתחיל.

קוואלקום, כמו סיסקו, נוקיה וחברות תשתיות מובילות אחרות, אינה רואה משבר אמתי בסין אלא "האטה למנוחה ושאיפת אוויר", כפי שמכנה זאת מנהל הכספים, ורואה התפתחויות חיוביות מאוד בשאר מדינות המזרח, הודו, אינדונזיה, פיליפינים ווייטנאם. גם בתי ההשקעה Cowen ,Credit Agricole ,Pacific Crest וקרדיט סוויס יצאו במהלך מאי בהמלצות קניה עם מחירי יעד בין 60 ל-65. לעומתם, האנליסטים של ZACK ממשיכים להמליץ למכור ואלו של ברקליס הורידו ההמלצה ל"החזק". ברקליס (שהורידה ההמלצה בסוף מאי לאחר תקופה ארוכה שהמליצה לקנות) מסבירה ההורדה כך: "אנחנו מבינים שקוואלקום מאמינה שהיא גם מסוגלת ונראה שגם מצליחה לזכות בחוזים נוספים וגם יכולה לצמוח בעזרת חדשנות בתחום ה-VR, אבל לנו נראה שהאסטרטגיה של אינטל תפריע לה בביצוע כי אינטל נכנסת לאותם דברים. אם המודם של קוואלקום הוא באמת בר זיכיון (franchise) אז אנחנו טועים, אבל אנחנו עדיין בספק".

אז למה למרות הכל המניה ממשיכה לטפס?
שתי סיבות. האחת, שהמשקיעים ההגיוניים מסכימים עם הנהלת קוואלקום שהחולשה במכירות זמנית ושהמניה ירדה למחיר כלכלי (המכפיל הנוכחי ל-2016 ע"פ הקונצנזוס הוא 13.8, נמוך מהמתחרות). הסיבה השנייה קשורה בחדשנות שבתחום ה-VR. "אנחנו", כותב מנכ"ל קוואלקום למשקיעים, "הצלחנו לחבר את המכשור להכרה. מכשור שחושב ומגיב אינסטינקטיבית לסביבה שבה הוא פועל. אנחנו נקפיץ את הוויית הצרכן לרמה שלא קיימת היום".

היכולת לעשות שימוש מסחרי במציאות המדומה, שמשלבת בין תמונה וקול מושלמים ואינטראקציה אינטואיטיבית, הוא אחד החלומות הגדולים בוול סטריט ובמיין סטריט. על מנת להגיע למערכת שכזו, שתופעל באמצעות האלחוט על מכשיר נייד לשביעות רצון המפעיל ובמחיר הוגן, דרושים ידע ויכולות פיתוח טכנולוגיות אדירות, סכומי כסף גדולים ומערכת שיווק ושירות, לפחות כמו שהיה דרוש על מנת להוציא לשוק את הטלפון החכם. אם תשאלו עשרה אנליסטים טכנולוגים מובילים בעולם לאילו חברות יש היכולת לייצר את התשתית הראויה ולמסחר דבר שכזה, קוואלקום תהיה בשלישייה הראשונה.

בתערוכת האלקטרוניקה COMPUTEX TAIPEI 2016 קוואלקום הציגה מעבד-על, IPQ40x9 שמו, שמבוסס על מעבדי ARM Holdings (סימול: ARMH). מערכת זו תוסיף ל-WI-FI את היכולת להביא לצרכן VR אלחוטי ו-4k media streaming. מדובר בעוד צעד קדימה של מהפכת הטכנולוגיה ומנוע צמיחה נוסף, ואם אכן המערכת "תתפוס" אז זה יכול להסביר למה המניה מתחזקת, החלום שבחדשנות. עכשיו תחליטו אתם מה לעשות (לדעתנו עדיף להמתין לרבעון הבא). את QCOM אפשר למצוא במעמד מוביל בסל המאוד מעניין Power Shares Buyback Achievers (סימול: PKW) וב-I Shares DJ Tech (סימול: IYW) וכמובן ב-XLK וב-QQQ. 

וקצת על הדרמה התקשורתית הקבועה...
בטח שמתם לב שבכול פעם מאז תחילת 2009, כשמדד ה-S&P עולה ומגיע לשיא חדש - התקשורת והרשת מוצפות בכותרות מאיימות על מיתון והתרסקות שמתקרבים. "ג' פי מורגן אומרת שהסיכוי למיתון גדול משהיה אי פעם", זעקו הכותרות השבוע, "ג'ורג' פרידמן: מתבשל משבר שייקרע את המערכת הגלובלית לגזרים". "HSBC מזהיר ממפולת". לקחו את נאום הנגידה האמריקנית, ביתרו, חיטטו וניתחו את דבריה כאילו דברה פולינזית.

הקשיבו לנאום עצמו, לא ארוך, פשוט, straight forward. אז נתוני התעסוקה אכזבו את אלו שהבטיחו 140,000. הבעיה האמתית היא ש-7.5 שנים אחרי המשבר, ממשיכים מומחים להפחיד את המשקיעים מחזרה לשם. אבל מהפכת הטכנולוגיה מתקדמת, משנה מנועי צמיחה ויחסים כלכליים, מוסיפה לצריכה אנשים שמעולם לא צרכו, מורידה עלויות ועוד. התהליך, שגורם לנתונים מנוגדים כביכול ומבלבל, ימשיך לגרום לזעזועים ובמיוחד בשוק ההון, שם הכותרת היא עגל הזהב. אבל תוצאת המהפכה, בדיוק כמו זו שקדמה לה, תהיה קפיצת מדרגה לכלכלה הגלובלית ובתנאי שהעולם החופשי לא יוותר למטורפים. הדרך לשם עדיין ארוכה ומלאה בתיקונים אבל הגאות רחוקה מלהסתיים.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

64 תגובות ב-29 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
29 אפי 14/06/2016 19:55 Nete
מה ההיגיון בכך ששווי החברה הוא 25 מיליון כשההכנסה השנתית היא כמעט פי שניים מכך?
שלמה גרינברג 14/06/2016 22:06 ההיגיון בהפסד התפעולי והנקי (ל"ת)
28 יאיר 14/06/2016 14:29 gild
תודה אכן אני מדבר על המניה (אבל אמור להיות קשר ישיר בין השניים.) מכל מקום-לא הבנתי מתשובתך אם אתה עדיין חושב שהמניה מהווה פוטנציאל חיובי לעתיד. אשמח לדעתך. בתודה יאיר
שלמה גרינברג 14/06/2016 16:27 איני עונה על שאלות כאלו
דעתי על החברה ידועה
27 מלי 13/06/2016 23:08 FOMX
מכיר את חברת הפארמה הזאת? נמצאת בירידה לאחרונה. לפני פרסום תוצאות שלב 3. יש לך דעה?
שלמה גרינברג 14/06/2016 12:13 מכיר היטב
נתחיל בלעשות קצת סדר, אתה כותב "לפני פרסום תוצאות שלב 3" לי לא ידוע שהחברה עומדת לפרסם תוצאות שלב 3 באף אחת מהתרופות שהיא מפתחת. החברה מציינת ש, "the company plans to initiate two independent Phase III clinical trials of FMX101 for moderate-to-severe acne commencing in early 2016. " כלומר, היא התחילה לאחרונה בבדיקות הקליניות של השלב השלישי לתרופת ה FMX 101. התרופה המובילה שלה לטיפול באקנה כך שעד שיתפרסם משהו רציני הזמן ארוך. אכן מדובר בתרופה חשובה עם שוק גדול ואכן נראה שסיימו שלב 2 בהצלחה אבל... התרופות האחרות בצנרת, ה FMX 102, 103 ו 104 גם הן סיימו גם היא בדיקות 2 .החברה עצמה מגדירה את עצמה כ clinical-stage specialty pharmaceutical company וכמו כול חברת חלום כך גם כאן. המניה בירידה מזה שנה ולאחר ש"נדחפה" ע"י השוק למחיר לא ריאלי. בין זה לבין החולשה הכללית בתחום הבריאות המניה יורדת
26 רפי 13/06/2016 19:14 מובילאי
מה דעתך ולקראת מה היא הולכת
שלמה גרינברג 13/06/2016 19:52 הבעתי דעתי בברור
ולא ממזמן, פשוט אין לי הכוח לחפש
25 יוסי 13/06/2016 16:58 אפל עברה להשתמש במעבדי אינטל במקום קוואלקום (ל"ת)
שלמה גרינברג 13/06/2016 19:55 זו אכן השמועה (ל"ת)
24 עמי 13/06/2016 14:35 האם אתה יכול לעשות סדר
במבול השמועות וההודעות של ועל סאן-אדיסון. חלק מהחברה נרכשת אולי ע"י חברה הודית. ניצחה בדיון בבימ"ש על חבילת ההצלה. מוקמת ועדה לזכויות בעלי המניות. אני התבלבלתי משלל הדיווחים. אשמח אם תוכל לעשות סדר וגם מאוד אבין אותך אם נמאס לך כבר לעדכן עליה. אוסיף שאלו המנסים לפגוע בך בתגובות כאן לא משקפים אף אחד אלא את המידות המושחתות של עצמם בלבד
שלמה גרינברג 13/06/2016 15:39 שמועות ועובדות
תודה על הדאגה אבל אני מאז ומעולם לא התייחסתי לתגובות מטופשות וממשיך לענות כי הכתיבה היא הובי בשבילי ואני נהנה מכך. לגבי סאן. העובדות הו כדלקמן: ביום ו' קבלה החברה מביהמ"ש אישור להגדרה של "חייב בתהליך" מה שמאפשר לה לקבל מקבוצת מלווים, מין קונסורציום של מלווים מוסדיים ופרטיים, הלוואה של 300 מיליון דולרים על מנת להגשים את תוכניתה לצאת מהמשבר. היא עדיין במעמד של הגנה מנושים (פושטת רגל) ולכן זו החלטה טובה מאוד מבחינתה (היא תוכל לפעול ללא "הפרעות") וגם מבחינת בעלי המניות שהאלטרנטיבה (שעדיין קיימת) הייתה פשיטת רגל טוטלית ואובדן כול ההשקעה. לגבי השמועות הן שמועות, אני מתקשה להאמין שההודים יכניסו ראש למצב הזה וגם מהבחינה הרגולטורית יהיה להם קשה לעשות זאת. תזכור שמעורבים כאן גופים אינטרסנטים ענקיים כך ששמועות ימשיכו לבוא ומי שלא ספקולנט מקצועי כדאי שירחק מהספור
עמי 13/06/2016 16:07 תודה על התשובה הברורה
היה כדאי אולי בכל זאת להוסיף לאלו שבכל זאת נתקעו בפנים שלאור הדיווחים האחרונים זה לא הזמן המתאים לזרוק את הסחורה כי אם להמתין ולעקוב בשתי עיניים אחר ההתפתחויות.
שלמה גרינברג 13/06/2016 17:56 בשביל זה יש יועצים
וכול החומר זמין בחינם
23 דנינו 12/06/2016 19:11 שלמה שלמה, כתבות יפות אבל אתה נפוח מאוד בתגובות שלך
לקוראים. דרך ארץ קדמה לתורה
שלמה גרינברג 13/06/2016 09:00 אם הקוראים כ"כ פגיעים
אפסיק להגיב
22 גור 12/06/2016 10:51 Klnx stock מה דעתך שלמה ? תודה מראש (ל"ת)
שלמה גרינברג 12/06/2016 16:32 Xilinx
חברה מאוד מעניינת שהישראלי משה גבריאלוב מנהל מאז 2008. אדם יוצא דופן ביכולותיו והידע שלו. השמועות על רכישת החברה אם ע"י קוואלקום או אינטל מסתובבות זמן רב ולכן , לדעתי, מחיר המניה גבוה. זו מניה שהמשקיע בה חייב להבין את התחום
izi 14/06/2016 16:29 אינטל
לא הגיוני שאינטל תרכוש את XILINX מפני שהיא כרגע בתהליך רכישת המתחרה ALTERA.
ומייי 13/06/2016 10:10 תודה רבה שלמה (ל"ת)
21 המתחזה 12/06/2016 00:52 שלמה שוב מניות פח, תשקיע בגוגל זה העתיד (ל"ת)
שלמה גרינברג 12/06/2016 16:16 אם אתה כ"כ בטוח אז תשקיע, למה לא? (ל"ת)
המתחזה 12/06/2016 20:02 שלמה היקר גוגל זה מנייה לפנסיה (ל"ת)
20 שלמה 11/06/2016 16:33 אפל לאן שלמה?
הדעות לכאן ולשם אולי תעשה קצת סדר ותנסה להעריךתודה
שלמה גרינברג 12/06/2016 16:15 בהזדמנות (ל"ת)
רז 12/06/2016 07:19 בחודשיים הקרובים אפל עומדת לקבל אישור להקמת
שתי תחנות כוח.
19 נועם 11/06/2016 14:40 בשנת 2000 המניה היתה ב 80 דולר
ובעשר שנים האחרונות רוב הזמן המניה סביב 40 דולר פעם קצת למעלה ופעם קצת למטה...כמו סיסקו חברה נפלאה אבל מניה משעממת ככה זה שהתחום הוא תשתית ואתה כבר מפלצת ! אז אולי שווה לקנות שהמניה מתקרבת ל 30 ולמכור שמתקרבת ל 50 בכול מקרה מסכים שחברה נפלאה והנהלה משובחת !
שלמה גרינברג 12/06/2016 16:14 לא בדיוק 80 אבל ב 2002 הייתה ב 12 מה הקשר?
מי שיודע לקנות ב 30 ולמכור ב 50 אז בהצלחה
18 יאיר 11/06/2016 12:39 gild
שלמה שלום האם החברה עדיין מהווה פוטנציאל עתידי ? בשנתיים האחרונות ביצועי החברה נמוכים בהשוואה לסקטור. תודה יאיר
שלמה גרינברג 12/06/2016 18:50 אתה מדבר על המניה לא על החברה
וגם ביחס לסקטור הביצוע לא היה נמוך, תבדוק מול XLV או IBB
17 ICPA 10/06/2016 19:27 RADA
June 8, 2016 - RADA Electronic Industries Ltd . – a leader in the development, production, and sale of tactical land radars for force and border protection – has deployed its radar systems along Israel’s border with the Gaza strip. The systems are operational and connected to the National Alert System, providing life-saving warnings about short range threats – including mortar shells, rockets and other aerial threats – to communities adjacent to Israel’s southern border. According to Zvi Alon, RADA's CEO, “After the Protective Edge operation (July, 2014), we began deployment of our systems along the Gaza strip. The radars are operating 24/7 and providing continuous surveillance. The success of these systems has generated international interest in their capabilities, and they are under evaluation by a number of customers around the world for use in a variety of missions, including C-UAS, C-RAM, air surveillance, and more.”
16 דוד 10/06/2016 13:42 כן פייט
סליחה שאני וחברי מנדנדים אבל אנחנו מאוד מכבדים את דעתך ( הקול השפוי ) כן פייט ! החברה מראה על התקדמות , הנייר לא מגיב . הם קיבלו באירופה אפשרות לבצע את הניסוי בטוח זמן ארוך יותר ממה שהיה בארה"ב . האם זה לא אומר שיש תרופה ? החברה טענה אחרי הכישלון שהוכח שהתרופה עובדת מהשבוע ה24
שלמה גרינברג 11/06/2016 10:49 CANF
הדבר היחיד שאומר שיש תרופה זה אישור FDA, האישור באירופה חשוב אבל פחות למניה. בכול מקרה, התרופה המדוברת , ה Piclidenoson לטיפול בפסוריוסיס הגישה פרוטוקול לשלב השלישי של הניסוי הקליני וזה אומר עוד זמן רב והרבה כסף.
15 סם 10/06/2016 12:49 ביוקנסל והצעד האחרון
היי שלמה,ראשית כל אחלה כתבה, ואני יודע שזה אולי קצת לא קשור, אך בכל זאת.חווה דעתך על ביוקנסל והצעד האחרון שעשתה לכיוון הנסדק בעתיד , וביחוד עם המשקיעים החדשים.אשמח לתגובה
שלמה גרינברג 10/06/2016 15:18 חיוויתי דעה מספר פעמים
נחיה ונראה
14 ירון 10/06/2016 10:02 שלמה גרינברג עם כתבות מזה כ-10 שנים ללקק את האצבעות
כל כתבה בצבע. אתה קורא את כל השאר ורואה איך כולם מקשקשים אותו בולשיט, רק פה לומדים, מחכימים ובעיקר נהנים. אחת לכמה שנים, אני לא מתאפק ונותן פידבק בסגנון הזה,ולו רק מהחשש שהמדור יפסיק להופיע. איזה יופי!!!
13 משה 10/06/2016 07:59 DNDN לשלמה
בזמנו לא האמנת שמכירות החברה$300M,לפי מאזן VRX מכירות החברה ברבעון הראשון $71M,נכון החברה נכנסה לפשיטת רגל בגלל החברים הנוכלים ב-Ws שאתה נוטה להאמין להם.
שלמה גרינברג 10/06/2016 09:15 משהו מכעיס אותך אבל
החברה נכנסה לפשיטת רגל ב 2014 ו VRX רכשה את הנכסים.. לא האמנתי? הסברתי לך אז שהמספרים שנקבת פשוט אינם נכונים כי מאז ספטמבר 2014 החברה, כחברה, לא מדווחת ל SEC. כיוון שיש לך כעס גדול על "החברים שלי בוול סטריט" אעדכן אותך שמי שהפיל את החברה זה ההנהלה ולא צריך לתת קרדיט למישהו אחר.
12 ירוחם 10/06/2016 00:33 כולם יהודים
דר אירוינג ג'יקובס ופרופסור אנדרו ויטרבי יהודים, ויטרבי המציא אלגוריתם של תיקון שגיאות בתעבורה דיגיטלית שנקרא אלגוריתם ויטרבי.שמצוי ברכיב אלקטרוני לתיקון שגיאות. הוא ידיד הטכניון ותרם לפקולטה להנדסת חשמל בטכניון 50 מיליון דולר לקתדרה על שם רעייתו. ירבו כמותם.
11 בני 09/06/2016 20:34 כמעט כול המניות הטכנולוגיות עלו בעשרות אחוזים מפברואר.
לאחר הירידות החדות של תחילת השנה ,בלי שום קשר לביצועים שלהם וזה כולל גם את קוולוקום.
שלמה גרינברג 10/06/2016 09:15 מה הקשר? (ל"ת)
10 Moshe 09/06/2016 19:40 Attunity
ערב טוב , מה דעתך על החלטת החברה בנוגע לגלות הרעל , מחזיק במנייה וחשוב לי להבין איך אתה מפרש את העניין
שלמה גרינברג 10/06/2016 09:20 איך אני מפרש?
מה יש לפרש, טקטיקה מקובלת. דעתי על אוטוניטי ידועה וכרגע אין לי מה להוסיף
9 דני 09/06/2016 17:00 ראדא
שלום וברכה שלמה השאלה נשאלה כבר הרבה פעמים ואני יודע שאינך אוהב לחזור על זה אבל אשמח בכל אופן לשמוע לאור ההתעוררות שקורה במניה גם במחזורים וגם בעליית מחיר המניה אמנם זה רחוק מאוד מהמחיר שהיה בעבר אבל אולי סוף כל סוף זה מהלך חיובי ?בתודה מראש
8 דני 09/06/2016 17:00 ראדא
שלום וברכה שלמה השאלה נשאלה כבר הרבה פעמים ואני יודע שאינך אוהב לחזור על זה אבל אשמח בכל אופן לשמוע לאור ההתעוררות שקורה במניה גם במחזורים וגם בעליית מחיר המניה אמנם זה רחוק מאוד מהמחיר שהיה בעבר אבל אולי סוף כל סוף זה מהלך חיובי ?בתודה מראש
שלמה גרינברג 09/06/2016 18:26 תקרא תחילה את הדברים שהגבתי לקורא בכתבה הקודמת (ל"ת)
דני 09/06/2016 21:34 ראדא
כתבתי לאחר שקראתי ובכל אופן שאלתי האם קורה שם עכשיו משהו או שזה כמו תמיד שיש איזו שהיא התעוררות ואח"כ מוצא תחתית חדשה
שלמה גרינברג 10/06/2016 09:19 הרי על זה עניתי
האם קורה שם עכשיו משהו? ראית את תשובת ההנהלה. על שאלה נוספת שלי בקשר לבעלות העכשווית כלל לא טורחים לענות
דני 10/06/2016 16:44 תודה (ל"ת)
7 א100 09/06/2016 16:01 שלמה היקר
החומר שאתה מגיש מעולה וקולח. אך. אנא ממך חבר..אולי בכל זאת תגיד לקוראיך הרבים שהעניינים יגעים ואפילו הרבה יותר גרוע. לדעתי יצאת גדול בחיים הרבה פעמים..אבל..הפעם הזאת אם תקשיב לזוטר כמוני..תצא אלוף האלופים. הרבה בריאות איש יקר.
I 14/06/2016 15:59 לשלמה היקר.
ואולי בכל זאת יקירנו..? וגם בקטנה...שהייתי בגילך ורציתי לשמור על בריאותי..ספרתי עד שלוש ואז עניתי ברוגע. שלמה היקר. ממרום גילך ומעמדך..שינוי קטן בהתלהמות..ואתה מושלם..(על אמת)
6 ג'ספר 09/06/2016 15:04 שאלה
"אם תשאלו עשרה אנליסטים טכנולוגים מובילים בעולם לאילו חברות יש היכולת לייצר את התשתית הראויה ולמסחר דבר שכזה, קוואלקום תהיה בשלישייה הראשונה"- אני מניח שאינטל גם נכללת בשלישייה, מעניין אותי לדעת, מי לדעתך שלמה, החברה השלישית שמסוגלת לכך?
5 אורן 09/06/2016 13:56 כתבה מעניינת
תודה לך שלמה יקר
4 יהודה עמר 09/06/2016 13:45 אנרגייה סולרית
אשמח לדעת מה הינך חושב לגבי תחום האנרגיה הסולרית. רב החברות שם נפגעו הן ברווחיות והן במחירי המניות. האם זה זמן טוב לכניסה? האם החברות המובילות בתחום עשו התאמה לתנאי השוק החדשים , שתתבטא ברבעונים הבאים? באם התשובה חיובית, האם יש מניה ספציפית מעניינת? או סל ?
שלמה גרינברג 09/06/2016 14:12 תחפש ותגלה שלאחרונה עשיתי מספר עדכונים (ל"ת)
3 נעמה 09/06/2016 12:56 שאלה
לפני תקופה נשאלת על חברת Ascent Solar Technologies (סימול: ASTI) וענית בפרוטרוט עליה ועל הדילולים הבלתי פוסקים של בעלי המניות (מה שאגב הציל אותי מלהיות בה לטווח ארוך ויצאתי ברווח, אם הייתי נשאר עד היום הייתי מופסדת כבר קרוב ל-90 אחוז), השאלה שלי היא: קראתי עליה ונאמר אחרי הספליט ההפוך האחרון (20-ל-1) שהוסיפו לסימול החברה ASTI את האות D ומעתה היא ASTID. לא הצלחתי להבין מה זה אומר (טוב או רע), אשמח אם תוכל להאיר את עיניי
שלמה גרינברג 09/06/2016 14:19 הוי נעמה, נעמה
האות D כמו האות Q הן אותיות שמוספות בסוף הסימול על מנת לציין שהמניה בתהליך שנוי מסוים. במקרה הזה המניה עברה רברס ספליט 1:20 ב 1.6 והאות D תישאר ל 20 ימי מסחר ולאחר מכן תעלם. זה לא טוב ולא רע, זה נעשה מכמה סיבות שכבר פרטתי מיליון פעם בעבר. גם מדוע המניה ירדה לאחר הספליט הסברתי. בכול מקרה, איך את מגיעה למניות כאלו, מדוע שלא תפני למי שיעץ לך להיכנס ותני לו סטירה ואח"כ תני לעצמך סטירה מדוע את עדיין מתעסקת בספור הזה.
דורון 11/06/2016 13:12 אוי שליימה שליימה
מתי תפסיק עם ההתנשאות על קוראיך?אם כתבת על זה מיליוני פעם (בינינו כתבת על זה פעמיים) זה אומר שכולם חייבים לקרוא את זה?עם כל הכבוד ויש כבוד.. לא כולם קוראים את הטור שלך מדי שבוע.די להתנשאות!
שלמה גרינברג 12/06/2016 18:52 בגלל טפשים כמוך אני שוקל אם להמשיך ולהגיב (ל"ת)
נעמה 09/06/2016 20:13 בכללי אתה צודק
אני בכל אופן כפי שציינתי לך יצאתי ברווח במקרה הזה. נכנסתי בשער 7 סנט ויצאתי ב-11. רווח נאה. אני רק חישבתי לעצמי אם הייתי נשארת הייתי עומדת בהפסד מטורף.
2 יוסקה 09/06/2016 11:39 אתה מבין בשוק ההון אבל לא מבין בטכנולוגיה
ניכר שרוב החומר הטכני תורגם עם מונחי המילון, ללא התמצאות ללא הבנה של ממש בתחום. נוכח התחרות החברה צריכה להמציא את עצמה מחדש ולא נראה שהטכנולוגיה שהוצגה בתערוכה האחרונה יכולה לשמש מנוע צמיחה מספק.
שלמה גרינברג 09/06/2016 13:08 הוי, יוסי ילד שלי נחמד
תקרא מחדש את מה שכתבת ואולי תבין את רמת השטות. אז לא נראה לך שהטכנולוגיה שהוצגה בתערוכה האחרונה יכולה לשמש מנוע צמיחה מספק במילון דווקא כתוב שכן.
1 בני 09/06/2016 11:23 הבנת דברי המנכ"ל
למה לחכות לרבעון הבא?
בני 09/06/2016 11:39 סליחה. הכותרת מיותרת (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.