התיקון החד מטה במניית אחת החברות הכי מוצלחות בניו יורק, הזדמנות קניה?

אחד מסיפורי ההצלחה הטכנולוגיים הגדולים במיין סטריט נחלש בשנתיים האחרונות שלו בוול סטריט, אבל אולי זו דווקא ההזדמנות הגדולה?
 |  (64)
אם למדוד על פי ההצלחה העסקית עד כה, יכולות הפתוח, התרומה למהפכת הטכנולוגיה והאינפורמציה והפוטנציאל, קוואלקום (סימול: QCOM) היא מספורי ההצלחה הטכנולוגיים הגדולים במיין סטריט וגם, למרות החולשה של השנתיים האחרונות, בוול סטריט.
קוואלקום - קווים לדמותה
החברה הוקמה ב-1985 ע"י קבוצת חברים, גאוני טכנולוגיה ובוגרי האוניברסיטאות קורנל ו-MIT, שכינס ד"ר אירווינג ג'ייקובס, אחד מאותם אנשים ייחודיים שמזרזים את בואו של העתיד, כמו ביל גייטס, סטיב ג'ובס ואלון מאסק. בשנת 1965, בעת ששימש כפרופסור למדעי המחשב וההנדסה באוניברסיטת קליפורניה, כתב ג'ייקובס את ספרו, "Principles of Communication Engineering" שעדיין משמש כבסיס ללימודי IT. ביה"ס ללימודי הנדסה בקורנל קרוי על שמו, וב-2013 הקים את המרכז The Joan & Irwin Jacobs Technion-Cornell Institute, שבו השקיע 133 מיליון דולר מכיסו.
ד"ר ג'ייקובס ניחן גם ביכולת ניהול מרשימה, ויצר בקוואלקום מערכת ניהולית ותרבות חברה יוצאות דופן. הקמת קוואלקום באה כהמשך להקמתה של חברת Linkabit, ע"י ג'ייקובס ושותפו אנדרו ויטרבי, שהוקמה כחברת הצפנת נתונים אבל שמשה כמעבדה להבנת נושא הטיפול בהעברת אינפורמציה אלחוטית. Linkabit היא שיזמה את הקמת "כוח המשימה האינטרנטי" שהחל לפתח ולקדם סטנדרטים לעבודה על הרשת. הפרוטוקולים של הרשת (ה- TCP/IP) הם התוצאה.
קוואלקום (מקור השם: Quality Communications), שבגדול נחשבת כמעצבת מעגלים מודפסים וכול הקשור ברכיבי העברת אינפורמציה, פיתחה ב-1990 את ה-CDMA, סטנדרט התקשורת האלחוטית, שלצד סטנדרט ה-GSM שפותח באירופה ע"י הדואר הצרפתי שנה מאוחר יותר, היא סטנדרט התקשורת המוביל בעולם. קוואלקום 2016, שאותה מובילים בנו של ג'ייקובס, ד"ר פול ג'ייקובס, כיו"ר, וסטיב מולנקופ מוותיקי החברה כמנכ"ל, מפתחת, מעצבת, מייצרת ומשווקת מוצרי תקשורת דיגיטליים ושירותים ברחבי העולם.
החברה פועלת בשלוש חטיבות: חטיבת ה-CDMA שמהווה את הבסיס העסקי המרכזי של החברה (67.6% מההכנסות ב-2015) וכוללת משפחה של טכנולוגיות כמו OFDMA ,LTE ואחרות; חטיבת  הרישוי הטכנולוגי ("מתחרה" ב-CEVA) והחטיבה האסטרטגית שמשקיעה בחברות חדשות שקוואלקום מאמינה בעתידן ובחדשנותן.
בואו נדבר על כסף
החברה התחילה למכור ב-1992, שאותה סיימה עם הכנסות של 107.5 מיליון דולרים והפסד של 4.1 מיליון, או 10 סנט למניה. למאה ה-21 נכנסה עם מכירות של 3.9 מיליארד ורווח נקי של 200.9 מיליון, או 31 סנט למניה. היא חצתה את משבר 2008 ללא ירידות בהכנסות, וב-2014 הגיעה לשיא הכנסות של 26.5 מיליארד עם רווח נקי של 7.97 מיליארד או 4.4 דולר למניה. התוצאות הללו הביאו את המניה לשיא של כ-82 דולר (בהשוואה מתואמת למחיר ההנפקה של 0.44 דולר), אלא שבמהלך המחצית השנייה של 2014 החלו להופיע בדוחות סימנים מדאיגים שהחלו לנגוס במניה.
החששות היו מוצדקים כי את 2015 סיימה עם הכנסות של 25.3 מיליארד ורווח של 5.27 מיליארד או 3.22 למניה, וקונצנזוס 34 האנליסטים שמכסים את החברה מעריך שב-2016 ימשיכו ההכנסות לרדת ל-22.6 מיליארד והרווח למניה ירד ל-4.08 דולרים. הקונצנזוס מעריך שב-2017 המצב ישתפר והמכירות והרווח יעלו. המניה, שכאמור החלה לרדת בקיץ 2014, נחתה בפברואר השנה על 42.2 דולרים ומאז היא מטפסת.
ב-2015 החזיקה ב-64% משוק מעבדי הפס הבסיסיים, ב-51% משוק מעבדי האפליקציות לטלפוניה החכמה וכן ב-80% ממעבדי הבסיס ל-LTE. גם הנהלת החברה וגם אנליסטים רבים מסבירים את הירידה בהכנסות ובמניה בתחרות העזה שהולכת וגדלה בכול תחומי העיסוק, במשבר בסין, בחששות מאפל, שהיא לקוחה גדולה ובירידת ההזמנות מסמסונג שהחלה לייצר מעבד משלה, ה-Exynos, במקום מעבד ה-Snapdragon 810 שרכשה עד לאחרונה מקוואלקום. לצד סמסונג, מתחרה החברה בחברות כמו HTC ,Huawei ונוקיה (שמתחרות ישירות מול חטיבת ה-CDMA) וכן, בתחומי התמיכה והתשתיות של האלחוט והרשת, מול סיסקו, אינטל, Ericsson ,Hewlett-Packard ,IBM ,Texas Instruments Broadcom, גוגל, Yahoo ו-Dell. אבל התחרות אינה דבר חדש היא קיימת שנים ולמרות זאת הצליחה קוואלקום לבסס מעמדה בראש. גם הבעיות מול אפל וסמסונג ידועות.
ומה בהמשך הדרך?
דוחות הרבעון השני של 2016, שפורסמו בסוף מארס (אצל קוואלקום שנת הכספים מתחילה ב-1.10 של השנה) לא הראו שיפור וההנחיות גם הן אכזבו, ולמרות זאת המניה עולה בעקביות מאז פברואר (עלתה בכ-30%). ולכן, כאשר המשקיעים רואים שלמרות כול ענני הדאגה המניה עברה למסלול עליות, כולם מתחילים לבדוק מה בעצם הגורם לכך. המשקיעים מודעים לעצמת החברה, להיסטוריה שלה, ליכולות החדשנות שלה ולרמת הניהול, אז יותר ויותר מהם מתחילים להאמין שהעליות אינן רק "תגובה לירידות החדות" (כפי שפרשנים רבים טענו), אלא איתות לציפיות שמצריך, ברמת המחירים הנוכחית, לבדוק שוב את החברה.
והמשקיעים אינם לבד, כמה אנליסטים ידועים שינו דעתם על כיוון המניה והחלו להמליץ בקניה. נכון להיום, 20 ממליצים לקנות, 13 להחזיק ושניים למכור. האנליסטים ג'יימס מרשל, ג'יימס פוסט ויוג'י אנדרסון ממורגן סטנלי נפגשו באמצע מאי השנה עם מנכ"ל החברה, הנשיא ומנהל הכספים, ויצאו מרוצים כשהם מעניקים לחברה המלצת קניה עם מחיר יעד של 65 דולרים, וזאת למרות שניחשו שהדוחות הרבעוניים שיפורסמו לאחר מסקנותיהם לא יעמדו בציפיות. לדעתם החברה ניצלה את השנתיים האחרונות להתייעלות רצינית ולבניית מערך מכירות חזק, והיא מתכוונת לפעול באגרסיביות בתחום הרכישות. ובעיקר, הם התרשמו מההתקדמות בתחום המציאות המדומה.
ההפסדים מלקוחות כמו אפל וסמסונג נלקחו בחשבון בתחזיות, והחברה מתמקמת כחברת השבבים היחידה בעולם שמסוגלת לספק פתרונות לכול סוג מכשור יד (handset) שיעבוד בכול מקום בעולם. נשיא החברה הצביע על ההיקף הגדל של מכירת רישיונות, ולדבריו זו לא התחרות ולא אפל או סמסונג שגרמו לירידה בהכנסות, אלא המחזוריות ופעילות ההתאמה של החברה. כלומר, מה שקרה בפועל הוא שההזמנות לתשתיות הטלפוניה החכמה לא עלו כפי שהאנליסטים צפו (ההנהלה רואה כמחזוריות, פסק זמן, ולא כמשבר), ואילו ההזמנות לחידושי מלאי גדלו משמעותית וימשיכו לעלות כי מחזור החלפת מערכות ישנות בחדשות רק מתחיל.
קוואלקום, כמו סיסקו, נוקיה וחברות תשתיות מובילות אחרות, אינה רואה משבר אמתי בסין אלא "האטה למנוחה ושאיפת אוויר", כפי שמכנה זאת מנהל הכספים, ורואה התפתחויות חיוביות מאוד בשאר מדינות המזרח, הודו, אינדונזיה, פיליפינים ווייטנאם. גם בתי ההשקעה Cowen ,Credit Agricole ,Pacific Crest וקרדיט סוויס יצאו במהלך מאי בהמלצות קניה עם מחירי יעד בין 60 ל-65. לעומתם, האנליסטים של ZACK ממשיכים להמליץ למכור ואלו של ברקליס הורידו ההמלצה ל"החזק". ברקליס (שהורידה ההמלצה בסוף מאי לאחר תקופה ארוכה שהמליצה לקנות) מסבירה ההורדה כך: "אנחנו מבינים שקוואלקום מאמינה שהיא גם מסוגלת ונראה שגם מצליחה לזכות בחוזים נוספים וגם יכולה לצמוח בעזרת חדשנות בתחום ה-VR, אבל לנו נראה שהאסטרטגיה של אינטל תפריע לה בביצוע כי אינטל נכנסת לאותם דברים. אם המודם של קוואלקום הוא באמת בר זיכיון (franchise) אז אנחנו טועים, אבל אנחנו עדיין בספק".
אז למה למרות הכל המניה ממשיכה לטפס?
שתי סיבות. האחת, שהמשקיעים ההגיוניים מסכימים עם הנהלת קוואלקום שהחולשה במכירות זמנית ושהמניה ירדה למחיר כלכלי (המכפיל הנוכחי ל-2016 ע"פ הקונצנזוס הוא 13.8, נמוך מהמתחרות). הסיבה השנייה קשורה בחדשנות שבתחום ה-VR. "אנחנו", כותב מנכ"ל קוואלקום למשקיעים, "הצלחנו לחבר את המכשור להכרה. מכשור שחושב ומגיב אינסטינקטיבית לסביבה שבה הוא פועל. אנחנו נקפיץ את הוויית הצרכן לרמה שלא קיימת היום".
היכולת לעשות שימוש מסחרי במציאות המדומה, שמשלבת בין תמונה וקול מושלמים ואינטראקציה אינטואיטיבית, הוא אחד החלומות הגדולים בוול סטריט ובמיין סטריט. על מנת להגיע למערכת שכזו, שתופעל באמצעות האלחוט על מכשיר נייד לשביעות רצון המפעיל ובמחיר הוגן, דרושים ידע ויכולות פיתוח טכנולוגיות אדירות, סכומי כסף גדולים ומערכת שיווק ושירות, לפחות כמו שהיה דרוש על מנת להוציא לשוק את הטלפון החכם. אם תשאלו עשרה אנליסטים טכנולוגים מובילים בעולם לאילו חברות יש היכולת לייצר את התשתית הראויה ולמסחר דבר שכזה, קוואלקום תהיה בשלישייה הראשונה.
בתערוכת האלקטרוניקה COMPUTEX TAIPEI 2016 קוואלקום הציגה מעבד-על, IPQ40x9 שמו, שמבוסס על מעבדי ARM Holdings (סימול: ARMH). מערכת זו תוסיף ל-WI-FI את היכולת להביא לצרכן VR אלחוטי ו-4k media streaming. מדובר בעוד צעד קדימה של מהפכת הטכנולוגיה ומנוע צמיחה נוסף, ואם אכן המערכת "תתפוס" אז זה יכול להסביר למה המניה מתחזקת, החלום שבחדשנות. עכשיו תחליטו אתם מה לעשות (לדעתנו עדיף להמתין לרבעון הבא). את QCOM אפשר למצוא במעמד מוביל בסל המאוד מעניין Power Shares Buyback Achievers (סימול: PKW) וב-I Shares DJ Tech (סימול: IYW) וכמובן ב-XLK וב-QQQ. 
וקצת על הדרמה התקשורתית הקבועה...
בטח שמתם לב שבכול פעם מאז תחילת 2009, כשמדד ה-S&P עולה ומגיע לשיא חדש - התקשורת והרשת מוצפות בכותרות מאיימות על מיתון והתרסקות שמתקרבים. "ג' פי מורגן אומרת שהסיכוי למיתון גדול משהיה אי פעם", זעקו הכותרות השבוע, "ג'ורג' פרידמן: מתבשל משבר שייקרע את המערכת הגלובלית לגזרים". "HSBC מזהיר ממפולת". לקחו את נאום הנגידה האמריקנית, ביתרו, חיטטו וניתחו את דבריה כאילו דברה פולינזית.
הקשיבו לנאום עצמו, לא ארוך, פשוט, straight forward. אז נתוני התעסוקה אכזבו את אלו שהבטיחו 140,000. הבעיה האמתית היא ש-7.5 שנים אחרי המשבר, ממשיכים מומחים להפחיד את המשקיעים מחזרה לשם. אבל מהפכת הטכנולוגיה מתקדמת, משנה מנועי צמיחה ויחסים כלכליים, מוסיפה לצריכה אנשים שמעולם לא צרכו, מורידה עלויות ועוד. התהליך, שגורם לנתונים מנוגדים כביכול ומבלבל, ימשיך לגרום לזעזועים ובמיוחד בשוק ההון, שם הכותרת היא עגל הזהב. אבל תוצאת המהפכה, בדיוק כמו זו שקדמה לה, תהיה קפיצת מדרגה לכלכלה הגלובלית ובתנאי שהעולם החופשי לא יוותר למטורפים. הדרך לשם עדיין ארוכה ומלאה בתיקונים אבל הגאות רחוקה מלהסתיים.
תגובות לכתבה(64):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 29.
  Nete
  אפי 14/06/2016 19:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה ההיגיון בכך ששווי החברה הוא 25 מיליון כשההכנסה השנתית היא כמעט פי שניים מכך?
  סגור
 • ההיגיון בהפסד התפעולי והנקי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/06/2016 22:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 28.
  gild
  יאיר 14/06/2016 14:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה אכן אני מדבר על המניה (אבל אמור להיות קשר ישיר בין השניים.) מכל מקום-לא הבנתי מתשובתך אם אתה עדיין חושב שהמניה מהווה פוטנציאל חיובי לעתיד. אשמח לדעתך. בתודה יאיר
  סגור
 • איני עונה על שאלות כאלו
  שלמה גרינברג 14/06/2016 16:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דעתי על החברה ידועה
  סגור
 • 27.
  FOMX
  מלי 13/06/2016 23:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר את חברת הפארמה הזאת? נמצאת בירידה לאחרונה. לפני פרסום תוצאות שלב 3. יש לך דעה?
  סגור
 • מכיר היטב
  שלמה גרינברג 14/06/2016 12:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נתחיל בלעשות קצת סדר, אתה כותב "לפני פרסום תוצאות שלב 3" לי לא ידוע שהחברה עומדת לפרסם תוצאות שלב 3 באף אחת מהתרופות שהיא מפתחת. החברה מציינת ש, "the company plans to initiate two independent Phase III clinical trials of FMX101 for moderate-to-severe acne commencing in early 2016. " כלומר, היא התחילה לאחרונה בבדיקות הקליניות של השלב השלישי לתרופת ה FMX 101. התרופה המובילה שלה לטיפול באקנה כך שעד שיתפרסם משהו רציני הזמן ארוך. אכן מדובר בתרופה חשובה עם שוק גדול ואכן נראה שסיימו שלב 2 בהצלחה אבל... התרופות האחרות בצנרת, ה FMX 102, 103 ו 104 גם הן סיימו גם היא בדיקות 2 .החברה עצמה מגדירה את עצמה כ clinical-stage specialty pharmaceutical company וכמו כול חברת חלום כך גם כאן. המניה בירידה מזה שנה ולאחר ש"נדחפה" ע"י השוק למחיר לא ריאלי. בין זה לבין החולשה הכללית בתחום הבריאות המניה יורדת
  סגור
 • 26.
  מובילאי
  רפי 13/06/2016 19:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך ולקראת מה היא הולכת
  סגור
 • הבעתי דעתי בברור
  שלמה גרינברג 13/06/2016 19:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ולא ממזמן, פשוט אין לי הכוח לחפש
  סגור
 • 25.
  אפל עברה להשתמש במעבדי אינטל במקום קוואלקום (ל"ת)
  יוסי 13/06/2016 16:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • זו אכן השמועה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 13/06/2016 19:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • 24.
  האם אתה יכול לעשות סדר
  עמי 13/06/2016 14:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במבול השמועות וההודעות של ועל סאן-אדיסון. חלק מהחברה נרכשת אולי ע"י חברה הודית. ניצחה בדיון בבימ"ש על חבילת ההצלה. מוקמת ועדה לזכויות בעלי המניות. אני התבלבלתי משלל הדיווחים. אשמח אם תוכל לעשות סדר וגם מאוד אבין אותך אם נמאס לך כבר לעדכן עליה. אוסיף שאלו המנסים לפגוע בך בתגובות כאן לא משקפים אף אחד אלא את המידות המושחתות של עצמם בלבד
  סגור
 • שמועות ועובדות
  שלמה גרינברג 13/06/2016 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה על הדאגה אבל אני מאז ומעולם לא התייחסתי לתגובות מטופשות וממשיך לענות כי הכתיבה היא הובי בשבילי ואני נהנה מכך. לגבי סאן. העובדות הו כדלקמן: ביום ו' קבלה החברה מביהמ"ש אישור להגדרה של "חייב בתהליך" מה שמאפשר לה לקבל מקבוצת מלווים, מין קונסורציום של מלווים מוסדיים ופרטיים, הלוואה של 300 מיליון דולרים על מנת להגשים את תוכניתה לצאת מהמשבר. היא עדיין במעמד של הגנה מנושים (פושטת רגל) ולכן זו החלטה טובה מאוד מבחינתה (היא תוכל לפעול ללא "הפרעות") וגם מבחינת בעלי המניות שהאלטרנטיבה (שעדיין קיימת) הייתה פשיטת רגל טוטלית ואובדן כול ההשקעה. לגבי השמועות הן שמועות, אני מתקשה להאמין שההודים יכניסו ראש למצב הזה וגם מהבחינה הרגולטורית יהיה להם קשה לעשות זאת. תזכור שמעורבים כאן גופים אינטרסנטים ענקיים כך ששמועות ימשיכו לבוא ומי שלא ספקולנט מקצועי כדאי שירחק מהספור
  סגור
 • תודה על התשובה הברורה
  עמי 13/06/2016 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היה כדאי אולי בכל זאת להוסיף לאלו שבכל זאת נתקעו בפנים שלאור הדיווחים האחרונים זה לא הזמן המתאים לזרוק את הסחורה כי אם להמתין ולעקוב בשתי עיניים אחר ההתפתחויות.
  סגור
 • בשביל זה יש יועצים
  שלמה גרינברג 13/06/2016 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכול החומר זמין בחינם
  סגור
 • 23.
  שלמה שלמה, כתבות יפות אבל אתה נפוח מאוד בתגובות שלך
  דנינו 12/06/2016 19:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקוראים. דרך ארץ קדמה לתורה
  סגור
 • אם הקוראים כ"כ פגיעים
  שלמה גרינברג 13/06/2016 09:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפסיק להגיב
  סגור
 • 22.
  Klnx stock מה דעתך שלמה ? תודה מראש (ל"ת)
  גור 12/06/2016 10:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • Xilinx
  שלמה גרינברג 12/06/2016 16:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  חברה מאוד מעניינת שהישראלי משה גבריאלוב מנהל מאז 2008. אדם יוצא דופן ביכולותיו והידע שלו. השמועות על רכישת החברה אם ע"י קוואלקום או אינטל מסתובבות זמן רב ולכן , לדעתי, מחיר המניה גבוה. זו מניה שהמשקיע בה חייב להבין את התחום
  סגור
 • אינטל
  izi 14/06/2016 16:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הגיוני שאינטל תרכוש את XILINX מפני שהיא כרגע בתהליך רכישת המתחרה ALTERA.
  סגור
 • תודה רבה שלמה (ל"ת)
  ומייי 13/06/2016 10:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 21.
  שלמה שוב מניות פח, תשקיע בגוגל זה העתיד (ל"ת)
  המתחזה 12/06/2016 00:52
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • אם אתה כ"כ בטוח אז תשקיע, למה לא? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/06/2016 16:16
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • שלמה היקר גוגל זה מנייה לפנסיה (ל"ת)
  המתחזה 12/06/2016 20:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 20.
  אפל לאן שלמה?
  שלמה 11/06/2016 16:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הדעות לכאן ולשם אולי תעשה קצת סדר ותנסה להעריךתודה
  סגור
 • בהזדמנות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/06/2016 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בחודשיים הקרובים אפל עומדת לקבל אישור להקמת
  רז 12/06/2016 07:19
  הגב לתגובה זו
  7 0
  שתי תחנות כוח.
  סגור
 • 19.
  בשנת 2000 המניה היתה ב 80 דולר
  נועם 11/06/2016 14:40
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ובעשר שנים האחרונות רוב הזמן המניה סביב 40 דולר פעם קצת למעלה ופעם קצת למטה...כמו סיסקו חברה נפלאה אבל מניה משעממת ככה זה שהתחום הוא תשתית ואתה כבר מפלצת ! אז אולי שווה לקנות שהמניה מתקרבת ל 30 ולמכור שמתקרבת ל 50 בכול מקרה מסכים שחברה נפלאה והנהלה משובחת !
  סגור
 • לא בדיוק 80 אבל ב 2002 הייתה ב 12 מה הקשר?
  שלמה גרינברג 12/06/2016 16:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שיודע לקנות ב 30 ולמכור ב 50 אז בהצלחה
  סגור
 • 18.
  gild
  יאיר 11/06/2016 12:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלמה שלום האם החברה עדיין מהווה פוטנציאל עתידי ? בשנתיים האחרונות ביצועי החברה נמוכים בהשוואה לסקטור. תודה יאיר
  סגור
 • אתה מדבר על המניה לא על החברה
  שלמה גרינברג 12/06/2016 18:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וגם ביחס לסקטור הביצוע לא היה נמוך, תבדוק מול XLV או IBB
  סגור
 • 17.
  RADA
  ICPA 10/06/2016 19:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  June 8, 2016 - RADA Electronic Industries Ltd . – a leader in the development, production, and sale of tactical land radars for force and border protection – has deployed its radar systems along Israel’s border with the Gaza strip. The systems are operational and connected to the National Alert System, providing life-saving warnings about short range threats – including mortar shells, rockets and other aerial threats – to communities adjacent to Israel’s southern border. According to Zvi Alon, RADA's CEO, “After the Protective Edge operation (July, 2014), we began deployment of our systems along the Gaza strip. The radars are operating 24/7 and providing continuous surveillance. The success of these systems has generated international interest in their capabilities, and they are under evaluation by a number of customers around the world for use in a variety of missions, including C-UAS, C-RAM, air surveillance, and more.”
  סגור
 • 16.
  כן פייט
  דוד 10/06/2016 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סליחה שאני וחברי מנדנדים אבל אנחנו מאוד מכבדים את דעתך ( הקול השפוי ) כן פייט ! החברה מראה על התקדמות , הנייר לא מגיב . הם קיבלו באירופה אפשרות לבצע את הניסוי בטוח זמן ארוך יותר ממה שהיה בארה"ב . האם זה לא אומר שיש תרופה ? החברה טענה אחרי הכישלון שהוכח שהתרופה עובדת מהשבוע ה24
  סגור
 • CANF
  שלמה גרינברג 11/06/2016 10:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדבר היחיד שאומר שיש תרופה זה אישור FDA, האישור באירופה חשוב אבל פחות למניה. בכול מקרה, התרופה המדוברת , ה Piclidenoson לטיפול בפסוריוסיס הגישה פרוטוקול לשלב השלישי של הניסוי הקליני וזה אומר עוד זמן רב והרבה כסף.
  סגור
 • 15.
  ביוקנסל והצעד האחרון
  סם 10/06/2016 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה,ראשית כל אחלה כתבה, ואני יודע שזה אולי קצת לא קשור, אך בכל זאת.חווה דעתך על ביוקנסל והצעד האחרון שעשתה לכיוון הנסדק בעתיד , וביחוד עם המשקיעים החדשים.אשמח לתגובה
  סגור
 • חיוויתי דעה מספר פעמים
  שלמה גרינברג 10/06/2016 15:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נחיה ונראה
  סגור
 • 14.
  שלמה גרינברג עם כתבות מזה כ-10 שנים ללקק את האצבעות
  ירון 10/06/2016 10:02
  הגב לתגובה זו
  16 2
  כל כתבה בצבע. אתה קורא את כל השאר ורואה איך כולם מקשקשים אותו בולשיט, רק פה לומדים, מחכימים ובעיקר נהנים. אחת לכמה שנים, אני לא מתאפק ונותן פידבק בסגנון הזה,ולו רק מהחשש שהמדור יפסיק להופיע. איזה יופי!!!
  סגור
 • 13.
  DNDN לשלמה
  משה 10/06/2016 07:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בזמנו לא האמנת שמכירות החברה$300M,לפי מאזן VRX מכירות החברה ברבעון הראשון $71M,נכון החברה נכנסה לפשיטת רגל בגלל החברים הנוכלים ב-Ws שאתה נוטה להאמין להם.
  סגור
 • משהו מכעיס אותך אבל
  שלמה גרינברג 10/06/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  החברה נכנסה לפשיטת רגל ב 2014 ו VRX רכשה את הנכסים.. לא האמנתי? הסברתי לך אז שהמספרים שנקבת פשוט אינם נכונים כי מאז ספטמבר 2014 החברה, כחברה, לא מדווחת ל SEC. כיוון שיש לך כעס גדול על "החברים שלי בוול סטריט" אעדכן אותך שמי שהפיל את החברה זה ההנהלה ולא צריך לתת קרדיט למישהו אחר.
  סגור
 • 12.
  כולם יהודים
  ירוחם 10/06/2016 00:33
  הגב לתגובה זו
  4 0
  דר אירוינג ג'יקובס ופרופסור אנדרו ויטרבי יהודים, ויטרבי המציא אלגוריתם של תיקון שגיאות בתעבורה דיגיטלית שנקרא אלגוריתם ויטרבי.שמצוי ברכיב אלקטרוני לתיקון שגיאות. הוא ידיד הטכניון ותרם לפקולטה להנדסת חשמל בטכניון 50 מיליון דולר לקתדרה על שם רעייתו. ירבו כמותם.
  סגור
 • 11.
  כמעט כול המניות הטכנולוגיות עלו בעשרות אחוזים מפברואר.
  בני 09/06/2016 20:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר הירידות החדות של תחילת השנה ,בלי שום קשר לביצועים שלהם וזה כולל גם את קוולוקום.
  סגור
 • מה הקשר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/06/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  Attunity
  Moshe 09/06/2016 19:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ערב טוב , מה דעתך על החלטת החברה בנוגע לגלות הרעל , מחזיק במנייה וחשוב לי להבין איך אתה מפרש את העניין
  סגור
 • איך אני מפרש?
  שלמה גרינברג 10/06/2016 09:20
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה יש לפרש, טקטיקה מקובלת. דעתי על אוטוניטי ידועה וכרגע אין לי מה להוסיף
  סגור
 • 9.
  ראדא
  דני 09/06/2016 17:00
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלום וברכה שלמה השאלה נשאלה כבר הרבה פעמים ואני יודע שאינך אוהב לחזור על זה אבל אשמח בכל אופן לשמוע לאור ההתעוררות שקורה במניה גם במחזורים וגם בעליית מחיר המניה אמנם זה רחוק מאוד מהמחיר שהיה בעבר אבל אולי סוף כל סוף זה מהלך חיובי ?בתודה מראש
  סגור
 • 8.
  ראדא
  דני 09/06/2016 17:00
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלום וברכה שלמה השאלה נשאלה כבר הרבה פעמים ואני יודע שאינך אוהב לחזור על זה אבל אשמח בכל אופן לשמוע לאור ההתעוררות שקורה במניה גם במחזורים וגם בעליית מחיר המניה אמנם זה רחוק מאוד מהמחיר שהיה בעבר אבל אולי סוף כל סוף זה מהלך חיובי ?בתודה מראש
  סגור
 • תקרא תחילה את הדברים שהגבתי לקורא בכתבה הקודמת (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/06/2016 18:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ראדא
  דני 09/06/2016 21:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבתי לאחר שקראתי ובכל אופן שאלתי האם קורה שם עכשיו משהו או שזה כמו תמיד שיש איזו שהיא התעוררות ואח"כ מוצא תחתית חדשה
  סגור
 • הרי על זה עניתי
  שלמה גרינברג 10/06/2016 09:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם קורה שם עכשיו משהו? ראית את תשובת ההנהלה. על שאלה נוספת שלי בקשר לבעלות העכשווית כלל לא טורחים לענות
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  דני 10/06/2016 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  שלמה היקר
  א100 09/06/2016 16:01
  הגב לתגובה זו
  9 2
  החומר שאתה מגיש מעולה וקולח. אך. אנא ממך חבר..אולי בכל זאת תגיד לקוראיך הרבים שהעניינים יגעים ואפילו הרבה יותר גרוע. לדעתי יצאת גדול בחיים הרבה פעמים..אבל..הפעם הזאת אם תקשיב לזוטר כמוני..תצא אלוף האלופים. הרבה בריאות איש יקר.
  סגור
 • לשלמה היקר.
  I 14/06/2016 15:59
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ואולי בכל זאת יקירנו..? וגם בקטנה...שהייתי בגילך ורציתי לשמור על בריאותי..ספרתי עד שלוש ואז עניתי ברוגע. שלמה היקר. ממרום גילך ומעמדך..שינוי קטן בהתלהמות..ואתה מושלם..(על אמת)
  סגור
 • 6.
  שאלה
  ג'ספר 09/06/2016 15:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "אם תשאלו עשרה אנליסטים טכנולוגים מובילים בעולם לאילו חברות יש היכולת לייצר את התשתית הראויה ולמסחר דבר שכזה, קוואלקום תהיה בשלישייה הראשונה"- אני מניח שאינטל גם נכללת בשלישייה, מעניין אותי לדעת, מי לדעתך שלמה, החברה השלישית שמסוגלת לכך?
  סגור
 • 5.
  כתבה מעניינת
  אורן 09/06/2016 13:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה לך שלמה יקר
  סגור
 • 4.
  אנרגייה סולרית
  יהודה עמר 09/06/2016 13:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אשמח לדעת מה הינך חושב לגבי תחום האנרגיה הסולרית. רב החברות שם נפגעו הן ברווחיות והן במחירי המניות. האם זה זמן טוב לכניסה? האם החברות המובילות בתחום עשו התאמה לתנאי השוק החדשים , שתתבטא ברבעונים הבאים? באם התשובה חיובית, האם יש מניה ספציפית מעניינת? או סל ?
  סגור
 • תחפש ותגלה שלאחרונה עשיתי מספר עדכונים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/06/2016 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  שאלה
  נעמה 09/06/2016 12:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני תקופה נשאלת על חברת Ascent Solar Technologies (סימול: ASTI) וענית בפרוטרוט עליה ועל הדילולים הבלתי פוסקים של בעלי המניות (מה שאגב הציל אותי מלהיות בה לטווח ארוך ויצאתי ברווח, אם הייתי נשאר עד היום הייתי מופסדת כבר קרוב ל-90 אחוז), השאלה שלי היא: קראתי עליה ונאמר אחרי הספליט ההפוך האחרון (20-ל-1) שהוסיפו לסימול החברה ASTI את האות D ומעתה היא ASTID. לא הצלחתי להבין מה זה אומר (טוב או רע), אשמח אם תוכל להאיר את עיניי
  סגור
 • הוי נעמה, נעמה
  שלמה גרינברג 09/06/2016 14:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האות D כמו האות Q הן אותיות שמוספות בסוף הסימול על מנת לציין שהמניה בתהליך שנוי מסוים. במקרה הזה המניה עברה רברס ספליט 1:20 ב 1.6 והאות D תישאר ל 20 ימי מסחר ולאחר מכן תעלם. זה לא טוב ולא רע, זה נעשה מכמה סיבות שכבר פרטתי מיליון פעם בעבר. גם מדוע המניה ירדה לאחר הספליט הסברתי. בכול מקרה, איך את מגיעה למניות כאלו, מדוע שלא תפני למי שיעץ לך להיכנס ותני לו סטירה ואח"כ תני לעצמך סטירה מדוע את עדיין מתעסקת בספור הזה.
  סגור
 • אוי שליימה שליימה
  דורון 11/06/2016 13:12
  הגב לתגובה זו
  1 6
  מתי תפסיק עם ההתנשאות על קוראיך?אם כתבת על זה מיליוני פעם (בינינו כתבת על זה פעמיים) זה אומר שכולם חייבים לקרוא את זה?עם כל הכבוד ויש כבוד.. לא כולם קוראים את הטור שלך מדי שבוע.די להתנשאות!
  סגור
 • בגלל טפשים כמוך אני שוקל אם להמשיך ולהגיב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/06/2016 18:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בכללי אתה צודק
  נעמה 09/06/2016 20:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני בכל אופן כפי שציינתי לך יצאתי ברווח במקרה הזה. נכנסתי בשער 7 סנט ויצאתי ב-11. רווח נאה. אני רק חישבתי לעצמי אם הייתי נשארת הייתי עומדת בהפסד מטורף.
  סגור
 • 2.
  אתה מבין בשוק ההון אבל לא מבין בטכנולוגיה
  יוסקה 09/06/2016 11:39
  הגב לתגובה זו
  4 3
  ניכר שרוב החומר הטכני תורגם עם מונחי המילון, ללא התמצאות ללא הבנה של ממש בתחום. נוכח התחרות החברה צריכה להמציא את עצמה מחדש ולא נראה שהטכנולוגיה שהוצגה בתערוכה האחרונה יכולה לשמש מנוע צמיחה מספק.
  סגור
 • הוי, יוסי ילד שלי נחמד
  שלמה גרינברג 09/06/2016 13:08
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תקרא מחדש את מה שכתבת ואולי תבין את רמת השטות. אז לא נראה לך שהטכנולוגיה שהוצגה בתערוכה האחרונה יכולה לשמש מנוע צמיחה מספק במילון דווקא כתוב שכן.
  סגור
 • 1.
  הבנת דברי המנכ"ל
  בני 09/06/2016 11:23
  הגב לתגובה זו
  1 1
  למה לחכות לרבעון הבא?
  סגור
 • סליחה. הכותרת מיותרת (ל"ת)
  בני 09/06/2016 11:39
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור