19:02 בולטות בוול סטריט: סיגייט קופצת 12%, אמאזון מאבדת 1.2%

17:22 הנסיך הסעודי, בן טאלאל: "בועת הביטקוין תתפוצץ, זה האנרון הבא" >>

16:19 הדולר היציג נקבע על 3.49 שקלים, האירו על 4.10 שקלים

15:27 תמר פטרוליום יורדת 2% ומשלימה ירידה של 13% מתחילת החודש

15:24 ח"כ פרץ על החוק הצרפתי: יוזמה המעמידה את ראש הממשלה מעל החוק >>

16:05 השר בנט מסמן יעד למושב החורף: נשיב את הכוח לממשלה >>

12:40 דלק קידוחים מאבדת 1.1% ומשלימה ירידה של 18% מתחילת השנה

11:51 דיווח: דאע"ש הרג לפחות 128 אזרחים בסוריה

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

על מניית "המתחרה של אינטל" שפתאום טסה 42% ביום - ועל פרישת פאפא מפריגו

פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס לסאגת פריגו, ולמניה שטסה ללא שום הסבר ברור
 |  92
מבט עומק
Share
התוכנית "Watters' World" של המראיין ג'ס ווטרס מרשת פוקס-ניוז האמריקאית, הפכה ממזמן ללהיט, מה גם שהיא משודרת בתיאום עם תכנית הראיונות המובילה בארה"ב, "O'Reilly Factor the" של ביל אוריילי. ווטרס, שמכונה "עיתונאי המארב" ("The ambush journalist") נוהג להסתובב במקומות שונים בארה"ב ולשאול עוברים ושבים מה דעתם על נושא זה או אחר או מי האדם שמאחורי תמונה שהוא מציג להם או במה עיסוקו.


השבוע הגיע ווטרס לאוניברסיטת הרווארד הידועה, "המקום שבו מסתובבים מיטב בני הנוער, אלו שמעורים בכול, שיודעים הכול, שחכמים בהרבה מכולנו, נכון?" ווטרס נשא בידו את תמונתו של ג'ון קרי מזכיר המדינה האמריקאי. "מי האיש בתמונה ומה הוא עושה בחיים?", שאל, באקראיות, 12 סטודנטים שהסתובבו בכיכר המרכזית בהפסקת הצהרים. התוצאות? 10 לא הצליחו לזהות את האיש, "הוא נראה לי כסנטור מהיכנשהו", הייתה התשובה של רובם. סטודנטית אחת הצליחה לנקוב בשמו, "אני ממסצ'וסטס", אמרה, "אני זוכרת שהיה המושל אבל לא עקבתי אחריו מאז (קרי אגב מעולם לא היה מושל מסצ'וסטס אלא סגן המושל)". הנשאלת היחידה שידעה בדיוק מי האיש ומה מעשיו הייתה סטודנטית זרה מסין.

זו רק "טעימה" אחת מעשרות ה"מארבים" של ווטרס שבכולם הבורות חוגגת. מה שווטרס מציג למעשה זה את השתלטותה של "תרבות הכותרות", תרבות של חוסר עניין בעובדות וחפיפניקיות, שהשתלטה ושיוצרת מרווח שהולך ומתרחב בין ההתנהגות האנושית להיגיון. הבעיה היא שתרבות הכותרות מתחילה לסכן על באמת את עולם ההשקעות ולא רק. זה יכול להסביר את מה שקורה בוול סטריט בשנים האחרונות ולא פחות את מה שקורה בבחירות בארה"ב. זה למשל הדבר היחיד שיכול להסביר "תופעות" כמו עליית AMD ב42.3% ביום ו' שעבר, נפילתה של פאריגו (סימול:PRGO) ב-% 18 פלוס בגלל שאדון פאפא עזב, את התנהגותה של VRX בחודשים האחרונים ואפילו את הכותרות בעניינו של דונאלד טראמפ.מה הטיס את AMD? מיליוני "משקיעים" התנפלו על מניית Advanced Micro Devices (סימול:AMD) והטיסו אותה, בסוף השבוע שעבר ובמחזור שעלה על חצי מיליארד דולרים (פי 10 מהממוצע היומי). אנחנו מתים לדעת מה היו התשובות אם אותו ווטרס היה שואל מדגם מייצג של אותם "משקיעים" שהתנפלו על AMD למה בדיוק עשו זאת? לנו התשובה ברורה, "כותרות ובורות". אם משקיע מתון ובעל הגיון היה בוחן/קורא בעיון את ההודעות שגרמו לתנודות לבטח היה ממתין להתפתחויות ולהבהרות אבל משקיעים "מתונים ובעלי הגיון" כבר אינם פעילים בטווח הקצר הם הוחלפו בשחקני הכותרות שמספרם (בגלל התקדמות ה-IT ) הולך וגדל במהירות.מזלו היחיד של שוק ההון הוא ששחקני הכותרות מתרכזים בפעילות קצרת טווח ולא משפיעים על המגמות אבל המכות שהם מנחיתים הולכות ומתחזקות, "מספרם הגדל והטכנולוגיות שניתנות להם מבהילים אותי", אמר לנו מנהל השקעות בניו יורק, "עצמתם הולכת וגדלה והפער בין ירידה חדה או עלייה חדה לא רציונליות לבין יצירת מומנטום התרסקות הולך ומצטמצם. היום זה 126 מיליון מניות של MSFT שנזרקות ביום אחד בשל כותרות ומחר, על כותרת "מעניינת" יותר, יגיעו לשוק מיליארד מניות וישברו את המניה".

מה הודיעה AMD שגרם לעלייה החדה? 2 הודעות נמסרו לבורסה בימים חמישי וששי שעבר. הראשונה הייתה הדוחות הפיננסיים לרבעון הראשון של 2016 שאומנם היכו את הקונצנזוס אבל לא משמעותית ולא שינו המגמה של השנים האחרונות, המכירות ממשיכות ליפול וההפסד ממשיך. התגובה להודעה הייתה עלייה קלה במניה לאחר המסחר. ההודעה השנייה הייתה זו שהלהיטה. החברה מסרה על שת"פ שנחתם עם החברה הסינית Tianjin Haiguang Advanced Technology שאליבא ההודעה יתחיל להביא הכנסות כבר השנה ויעביר החברה לרווח בשנה הבאה (החברה בהפסדים מאז 2011).

מבול של כותרות מהסוג של "האיום הבא על אינטל...." או "AMD מסיימת את תקופת השפל" (-deal-chinese-amd-threat-next-shttp://www.investors.com/news/technology/intelmarket/?ven=YahooCP&src=AURLLED&ven=yahoo-server-plunder-may) הציף את הרשת. קראנו כמה מהכתבות שהיו אחרי הכותרות. לא יתכן שמישהו שקרא את הנאמר בהודעות עצמן רץ וקנה מניות AMD בפראות שכזו. לא רק שההסכם אינו בטוח כלל כי ממשלת ארה"ב כבר הודיעה שתבחן אותו מקרוב (בקשר להעברת ידע של AMD שהאמריקאים טוענים שהוא חסוי) אבל גם האיום על אינטל מגוחך אפילו אם בחלק מהכתבות מנסים לקשר את העובדה שאינטל מפטרת 12000 עובדים לשת"פ הסיני של AMD.

כדי להבין את "תגובת השוק" להודעה צריך לדעת את הרקע של AMD ואת הקשר שיצרה תרבות הכותרות בינה לבין אינטל. מדובר בחברה שמפתחת, מייצרת ומשווקת מוליכים למחצה, שבבים שונים ומיועדים, מעבדים (CPU), לוחות אם למחשבים (motherboard) וציוד היקפי שונה למחשבים. חברה שעושה, פחות או יותר, את מה שעושה אינטל. יותר מכך, החברה הוקמה ב 1969, שנה לאחר שהוקמה אינטל ומאז הפכה התחרות ביניהן לספור גדול בוול סטריט (הרבה יותר מאשר במיין סטריט שם "הסתיימה" התחרות בתחילת המאה בניצחון מוחץ של אינטל). שנים לא מעטות האמינו בוול סטריט ש-AMD תוכל לגבור על שכנתה בהובלת התחום מה שגרם לעיתים למניית AMD להניב תשואות גבוהות מ INTC.

אבל הפער בין החברות בעולם האמתי הלך והתרחב, AMD למעשה ממזמן אינה מסכנת את ההגמוניה של אינטל. את 2015 סיימה אינטל עם מכירות של 55.4 מיליארד ורווח נקי של 11.4 מיליארד כאשר הקונצנזוס צופה שמגמת הצמיחה תמשיך גם בעתיד. AMD סיימה את 2015 עם מכירות של 3.99 מיליארד, הפסד של 660 מיליון והקונצנזוס צופה שהמצב לא ישתפר גם בשנתיים הקרובות. אבל כאשר מגיעות לשוק כותרות ש AMD, בגלל הסכם סיני, "שוב" מסכנת את אינטל מתעוררים יצרים רדומים מהסוג שראינו באחד האתרים המובילים, "האם לא תעדיף מניה של 3 דולר על מניה מתחרה של 30 דולר?", "האם אינטל בסכנה?" זו "בורות הכותרות" שהשתלטה על השוק.

כיוון שמזה כ-35 שנה אנחנו עוקבים מקרוב אחרי התפתחות מהפכת הטכנולוגיה וההשלכות מכך על התפתחותן של חברות הגענו למסקנה שההצלחה של חברות בעידן השתלבות מהפכת הטכנולוגיה במיינסטרים תלויה ביכולת ההנהלה להבין את ההתפתחויות החדשניות שמובילה המהפכה, את שינויי הצריכה שנוצרים ואת היכולת להתאים את פעילות החברה להתפתחויות ולשינויים הללו. הרוב המכריע של החברות שנכנסו להובלת נישות בעשור האחרון ובכול תחום עשו זאת אך ורק בזכות מה שאנחנו מכנים, "הנהלה שיודעת לקרוא נכון את ההתפתחויות המתקרבות ויודעת להתאים את החברה שבניהולה להתפתחויות".

מדובר בחברות מהסוג שאנחנו סוקרים מפעם לפעם ושנמצאות אצלנו ברשימה הנבחרת כמו אינטל, סיסקו (סימול:CSCO), קוואלקום (סימול:QCOM), אינטואיטיב (סימול:ISRG), אדוארד סיינסס (סימול:EW), תרמו-פישר (סימול:TMO) וסדרה ארוכה של חברות רפואיות מפייזר ואמג'ן הוותיקות שמצליחות להתאים עצמן מחדש למציאות המשתנה ועד לחברות כמו GILD וזה לא רק בתחום הטכנולוגי פרופר. אפילו הנהלות של חברות שאינן טכנולוגיות כמו חברת המלט U.S. Concrete (סימול:USCR) מצליחות לנצל את השינויים על מנת להצליח בתחרות.

בגלל פער הזמן הגדול, שתמיד קיים, בין ההתפתחויות שמובילה מהפכת הטכנולוגיה בשוק הריאלי לבין הרגע שבו מזהים מובילי דעת המשקיעים (אנליסטים ופרשנים) את המגמות החדשות, לוקח לוול סטריט זמן (לעיתים הרבה זמן) להבין את מה שקורה ועד לרגע זה הכותרות משתוללות. אבל בסופו של יום השוק מבין את ההתפתחויות ונוצרת "התאמה" שמשתקפת במחירי המניות. נזכיר לוותיקים שבכם כמה זמן לקח לוול סטריט להבין שאם-סיסטמס (אז FLSH והיום חלק מסאן-דיסק, SNDK) פתחה מוצר שיאפשר לתעשייה לעשות צעד ענק קדימה? דוב מורן דיבר על המוצר שנים ובכול פורום משקיעים והמניה לא הגיבה. מתי לבסוף זינקה FLSH מ-4 ל-90 פלוס דולרים? מהרגע שיועצים בקרנות השקעה אמריקאיות הבינו מה הדיסק און קי יעשה לתעשיית ה IT.

הבעיה היא שמה שקורה היום, בעיקר בגלל תרבות הכותרות ותחרות הרייטינג בתקשורת, הוא שהאינפורמציה שעוברת מוול סטריט למשקיעים בטווח הקצר מנותקת לחלוטין ממה שקורה בפועל במיין סטריט. במקרה של AMD העבירו הכותרות למשקיעים אינפורמציה סנסציונית לא נכונה שגרמה למשקיעים להאמין שההודעה מחייבת התאמה דרסטית במניה. הכותרות גרמו למשקיעים להתעלם לחלוטין מהמציאות וזה מה שמפחיד כי אם דברים מסוג זה יימשכו יותר מיום-יומיים עלול להיווצר מומנטום שלילי עוצמתי שב"עזרת" המכונות יכול להפיל את השוק כולו.

ג'וסף פאפא, פריגו (סימול:PRGO), ואליאנט (סימול:VRX) והכותרות:

מניות PRGO, כמו כול המניות, במיוחד אלו שאהובות על האנליסטים והפרשנים של וול סטריט, "מנוהלות" בשנים האחרונות ע"י משקיעי הכותרות. למה עוזב פאפא את פריגו? הדעה שלנו היא שפאפא עוזב מאותה סיבה שכול מנכ"ל שאפתן עושה דברים כאלו, טיפוס מדרגה. אתגר וכנראה "קצת" עידוד מכיוונו של אקמן. האיש מתאים לוואליאנט ככפפה ליד ואין לעזיבתו שום קשר לפרשת מאיילאן (שלדעתנו הוא צדק בהחלטתו להתנגד) או לכול דבר שקשור בפעילות פריגו.

מהצד העסקי נטו מר ג'וסף פאפא, שמוביל את פריגו מאז 2005, הצליח מאוד בתפקידו. לקח חברה עם מכירות של 1.0 מיליארד והפסד של 353 מיליון או הפסד של 4.55 דולר למניה ועוזב עם מכירות של 4.6 מיליארד ורווח של 128 מיליון או 7.6 למניה. כאשר נכנס המניה הייתה על 15 דולר והוא עוזב כאשר המניה על 100, כול מה שבאמצע זה "כותרות ובורות".

הצלחתו התבססה גם על גידול גנרי בחברה ויותר על גידול באמצעות רכישות. הרכישה הראשונה שביצע אגב, מיד כשהחל בתפקידו בפריגו, הייתה חברת אגיס מתל ירוחם. מהצד של וול סטריט פאפא הוא אחד מאותם מנכלי"ם שוול סטריט עוטפת באהבה ובכך עוזרת לכאלו לקבל הערכות חלל עבור החברות שהם מנהלים. פאפא אורח קבוע אצל פרשנים מובילים ביניהם גורו הכותרות הגדול קריימר ש"עזר" לו לא מעט להביא החברה להערכות חלל.

האמת היא שהמניה, שהחלה להתדרדר בקיץ 2015, הייתה ממשיכה להתדרדר גם אם פאפא היה נשאר כי ראשית מעולם לא צריכה הייתה להגיע ל 200 דולר כפי שעשתה בקיץ שעבר (וזה קרה רק בשל "אהבתה" של וול סטריט ומשקיעי הכותרות הנבערים מדעת) ושנית כי תמהיל המוצרים שלה נפגע גם מתחרות וגם מהרגולציה. החברה עדכנה השבוע מטה את הנחיותיה ל 2016 ולפיהן תציג רווח של "בין 8.2 ל-8.6 דולר למניה", כדולר פחות מההנחיות הקודמות. כלומר ואם זה סופי אז לאחר הירידה עומד מכפיל 2016 על כ 12 פעם. כלומר, פרישת פאפא רק זרזה את שובה של המניה לרמה כלכלית. כעת צריך להמתין ולראות את הרבעונים הבאים ואם המשקיעים הרציניים מאמינים להנחיות.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

92 תגובות ב-32 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
32 DG 02/05/2016 11:50 אטיוניטי
שלמה שלום , לא מבין , "ראה תשובתי ל 38" היכן ?
שלמה גרינברג 02/05/2016 13:15 אתה צריך לחפש עניתי אין ספור פעמים לשאלה (ל"ת)
סמי 02/05/2016 17:30 כאן התייחסות ל attu תגובה 14
על הכיוון המסתמן של אפל, ועל 3 מניות שנסחרות בשיא בניגוד לכל התחזיות שלמה גרינברג | 28/01/2016
31 משקיע 02/05/2016 08:17 היי שלמה, לא מצאתי התייחסות למיקרון בחודשים האחרונים...
בדקתי ב-10 המאמרים האחרונים כולל בתגובות. אולי פספסתי. בכל אופן, אם יש לך דעה עליה, אשמח. אם לא, אז גם תודה!
שלמה גרינברג 02/05/2016 09:10 תשפר את החיפוש (ל"ת)
משקיע 02/05/2016 11:26 האחרון שמצאתי מיולי 2015. תוכל להיות נחמד אליי :) ? (ל"ת)
30 DG 01/05/2016 19:21 אטיוניטי
שלום שלומי , מה דעתך על אטיוניטי
שלמה גרינברג 02/05/2016 09:11 ראה תשובתי ל 38 (ל"ת)
29 ארז 01/05/2016 15:48 twtr
שלמה שלום, מה דעתך לגבי טוויטר. בעבר תמיד היה החשש של (1) מספר משתמשים לא גדל מספיק מהר, (2) שווי (היום 10 מיליארד - אז גם 40 מיליארד ויותר) ו (3) תמיד החשש שאחת הגדולות תיכנס לנישה שלהם ותיקח את הביזנס. היום המניה בשפל אבל מבחינת חשיפה הם בענק ולא נראה שניתן לקיחת להם את הביזנס. דונאלד טראמפ ממש משתולל בטויטר עם מיליוני עוקבים, חתמו הסכם על שידור ליגת ה NFL . האולימפיאדה עוד 3 חודשים מבטיחה שפע של עניין. הרושם הוא שמניה יכולה לתת רבאונד חזק אם יתחילו שמועות על התעניינות מצד גוגל או אחת האחרות. אומנם רק 300 מיליון משתמשים אבל ישנם עוד חצי מיליארד עוקבים לא רשומים.
שלמה גרינברג 01/05/2016 16:34 TWTR
איני חושב שאפשרות הרכישה היא דבר ריאלי כי לא נראה לי שהמנכ"ל והמייסד ג'ק דורסי חושב בכיוון. גם אפשרות כניסה של חברה גדולה לתחום הספציפי של טוויטר אינה נראית לי. דורסי מנסה לשכנע את השוק ובמיוחד את האנליסטים באסטרטגיה שלו, שטוויטר אינה פייסבוק שניה אלא חברה שמנסה לבנות נישה שמתבססת על מה שהוא מכנה LIVE, חברה שיוצרת קהילה הולכת וגדלה של אנשים שרוצים "לשחק" בזמן אמת. יש לי הרושם שהשוק מאוכזב, הרבה יותר משצריך להיות, מחוסר יכולתה של החברה לעבור לרווח או להקטין ההפסד. לדעתי צריך להמתין ולראות אם דורסי יצליח לשחזר את הצלחתו של צוקרברג בנושא המפרסמים. לי נראה שכן אבל אני מעדיף להמתין ולראות.
28 שמעון 01/05/2016 09:34 הכוונה
אם אני מבין נכון, משמע מדבריך שנפילתה של מניית VRX היא בעצם תוצאה של הכותרות ולכאורה עתיד המניה לפניה?
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:34 לא הבנת נכון
נפילת VRX היא תוצאה של משהו שבין נוכלות מנהל למהלכים עיסקיים מוטעים. יחד עם זאת מדובר בחברה ברת-תיקון עם יכולות וצנרת פתוח מרשימה מאוד, זה מצב שניתן לתיקון. הכותרות רק היוו "תוספת" לבעיה האמיתית.
שמעון 01/05/2016 16:09 הבנתי
כמשקיע חדש וכמובן קורא חדש שלומד מתוך טור זה הרבה ,על הכתיבה הברוה ועל תגובותיך הברורים מאוד יישר כוח גדול לך, כפי שאני מבין שענית ל25 שאפילו SUNE עם בעיות קשות מVRX והיא לאחר פשיטת רגל רישמית, היא עדיין ברת תיקון והיא עדיין בדיונים. וודאי שVRX שלא הוכרזה רישמית על פשיטת רגל היא עדיין ברת תיקון. ושוב תודה מראש
27 יריב 01/05/2016 08:15 לשמטוב 23 לגבי arm
נסחרת בטווח צר,מכפיל 40 דיווידנד 1%,לעומת QCOM מכפיל 17 דיווידנד שנתי 4%.
26 מתלמד 01/05/2016 01:25 תודה רבה
כרגיל כתבה מעניינת וחדה ולא מתחמקת ומכסתחת כשאר מאחזי עיניים.אם אפשר דעתך בבקשה (או קישור לעבר )על חברת sapiens הדואלית.תודה מ"מ.
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:47 סאפייאנס
החברה עוסקת בפתרונות תוכנה בתחומי הביטוח והפיננסים. היא מחברות התוכנה הוותיקות שיצאו מישראל ועברה גילגולים רבים. איני עוקב מקרוב אבל מדובר בתחום תחרותי ביותר כך שללא בדיקה מעמיקה איני יכול לקבוע דעה וכרגע אין לי הזמן לעשות הבדיקה.
25 נעמה 01/05/2016 00:16 SUNE
כתבת שתגיב בכתבה על ההתפתחויות
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:31 לעיתים קשה לעמוד בהבטחות
אשתדל לתת קטע בפעם הבאה. אגב, בינתיים הדיונים נמשכים
נעמה 01/05/2016 15:55 הדיונים
באיזה נושא ? הקפאת הליכים או בדיקת חשדות.
שלמה גרינברג 01/05/2016 16:36 בנושא פשיטת הרגל
המקרה הזה אינו פשוט משפטית בעיקר בשל הפריסה הגלובלית של סאן. אני אנסה להגיע לברור המצב האמתי.
גדי 01/05/2016 09:31 נכון
גם אני מצפה למה שאמרת שיהי תגובה אחרונה על המניה
24 מומחה לקנוניות 30/04/2016 23:35 שלמה, בדר"כ אני לא מסכים איתך
הפעם אתה צודק.
23 שמטוב 30/04/2016 22:15 האיום צעל אינטל אינו של AMD אלא שך ARM
ארם כלל אינה מייצרת שבבים, היא מייצרת תוכנה לשבבים. לייתר דיוק ARM מייצרת תוכנה לשבבי מעבדי מחשב. חברת ARM מוכרת רישוי לייצור בתוכנת המעבדים שלה. מה חשוב במעבדי ARM ? מה שחשוב הוא שמעבדי ARM צורכים כמות חשמל אפסית יחסית למעבדי אינטל ומעבדי AMD. לכן מעבדי ARM שולטים בשוק הניידים הקטנים: סמרטפונים וטבלטים. מעבדי ARM עוברים גם לשלוט בשוק המחשבים המוטמעים. מחשבים מוטמעים EMBEDDED COMPUTERS הם מחשבים זעירים שמפעילים מערכות אלקטרוניות בצורה אוטומטית. למשל בדיסקים מסוג פלאש יש מעבדי ARM שמפעילים את הניתוב של שבבי פלאש. מחיר מחשב מוטמע בדיסק פלאש הוא פחות מ- 10 דולר.
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:29 איני רואה את ARM כמתחרה המסוכנת
ARM מתחרה ב IBM ובטושיבה ב TSC ובטקסס אינסטרומנט וברודקום יותר מאשר באינטל למרות שכולן נוגסות מאותן נישות
22 נח 30/04/2016 21:00 100%
צודק בשני הניתוחים
21 משקיע 30/04/2016 20:18 שלמה: תודה על המאמר. מה דעתך על מיקרון MU ?
היי שלמה, תודה על המאמר. האם אתה מכיר את חברת מיקרון, סימול MU. המניה נמצאת בשפל גדול, ירידה של כמעט 70% מהשיא. לאחרונה גם קיבלה המלצות חיוביות אנליסטים. האם לדעתך היא אטרקטיבית?
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:11 עניתי אין ספור פעמים, נא לחפש (ל"ת)
אבי 01/05/2016 09:06 כאן כתבה של שלמה על מיקרון מיולי 2015
מבט היסטורי: 4 מנועים עצומים שדוחפים את התהליך בשווקים - ומניה אחת לדוגמה שלמה גרינברג | 18/07/2015
20 שרון 30/04/2016 19:52 אאאאאאפל. אייקן ברח. הכותרות קוטלות
שלמה נשמח לשמוע דעתך האם השתנתה לאחרונה... (ידוע כי לפני הדוחות) היית חיובי וטענת שהיא במחיר כלכלי טוב..
יאיר 02/05/2016 12:09 העובדות קוטלות. לא הכותרות
אפל, לפחות בשלב הזה של מחזור החיים הארגוני, איננה יותר מניית חלום וגם לא מנייה צומחת. מר גרינברג, כרגיל, בשלו. עוד לא "תפסתי" אותו מודה ולו בטעות אחת. אפילו וורן באפט אמר כי "יתכן וטעה בעיתוי ההשקעה ב IBM". אבל מר גרינברג, ה"אורקל" מביזפורטל, צהובון של כותרות, נשאר בשלו.
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:22 דעתי לא השתנתה (ל"ת)
אבי 02/05/2016 09:52 ממש הפתעת אותי
דעתך לא השתנתה? טוב, לא ניתן לעובדות לבלבל אותנו. המניה ירדה מ 134 ל 94 דולר, ודעתך לא השתנתה? בכל הסגמנטים (למעט אחד) שהיא פועלת יש ירידה בהכנסות וברווח. המנכ"ל הוריד תחזית גם לרבעון השני. ודעתך, לא השתנתה.
19 גבי 30/04/2016 19:50 Uthr. ששאלתי לפני כשבועיים ירדה המון
האם לדעתך לתרבות הכותרות יש יד בדבר? הירידה מוגזמת ? או שהתחרות מבאייר ממשית ויש סכנה למעמדה כמובילה? תודה רבה
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:14 התחרות לא רק מבאייאר
איני מגיב על שאלות מהסוג הזה
אבי 01/05/2016 08:59 uthr לא "ירדה המון" - ירדה כמו תעודת סל xbi (ל"ת)
18 טמיר 30/04/2016 19:48 סיגייט stx בצלילה חופשית ל21$
האם התחום כולו בבעיה או שסיגייט עצמה בבעיה?
שמטוב 01/05/2016 07:09 דיסקים קשיחים מכניים, יאבדו ניתחי שוק לטובת דיסקים פלא
דיסק פלאש נקרא SSD. בינתיים דיסקים פלאש יקרים פי 2.5 מדיסק מכני אבל מחירם ילך וירד כמו שמחירי שבבים תמיד בירידה. דיסקים SSD צורכים זרם בכמות זעירה לכן מתאימים למחשבים ניידים מסוד לאפטופ ונטבוק. כמו כן SSD עדיפים כדיסק חיצוני נייד מכיוון שהם שורדים נפילות ומשקלם נמוך (פחות מ- 100 גרם לדיסק SSD של 480 גיגה). דיקק SSD נייד לא צריך הגנות מחום מכיוון שהוא לא מתחמם.
17 אייל 30/04/2016 19:46 מנית zagg אלקטרוניקה
דוחות טובים, נסחרת בזול, תחום חזק, חברה איכותית מאוד. ידועה לך סיבה או בעיה בחברה jQuery20300007478236504658842_1462033600347 תודה רבה מאייל חמו.
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:21 לא עוקב (ל"ת)
16 מאור 30/04/2016 19:40 Gww שלמה האם אתה מכיר
גריינר... חברה גדולה. המנייה עלתה לי במסנן... אשמח לכמה מילים עלייה אם אתה מכיר.. תודה רבה שלמה
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:19 מכיר היטב
לדעתי המניה "שואפת" להגיע למחיר כלכלי. החברה, לעומת זאת, מנוהלת מצוין.
15 ירדן 30/04/2016 19:38 מניית gild. האם הדוחות היו כה רעים?
האם לדעתך גילד נסחרת במחיר כלכלי?תודה
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:16 לדעתי הדוחות לא היו "רעים" כלל (ל"ת)
אורי 01/05/2016 15:17 יש לך מושג למה נפלה בצורה כזו תודה (ל"ת)
ירון 03/05/2016 16:21 שחצן, מתנשא ונרגן
אתה מתכתב עם אדם בעל ידע רחב, אבל שחצן, מתנשא ונרגן.
שלמה גרינברג 01/05/2016 16:41 נפלה מאיזו רמה? (ל"ת)
אורי 02/05/2016 21:18 משער120/130 דולר לא
תודה על תשובה אם תגיע
14 פריגו 30/04/2016 18:48 פנים אמיתיות של פאפא
כזכור הגיע פה לארץ בטיסה מהירה לדבר אל ליבם של בעלי העניין והגופים המוסדיים לשכנע אותם לא למכור למיילן מסתבר שמילים לחוד ומעשים לחוד השאיר את המשקעים עם נזקים במליונים העיקר שהכיס שלו מלא
חיים 30/04/2016 20:29 כאן ראיון וידאו שפאפא נתן מתל אביב באוקטובר
http://tinyurl.com/zbkl5d5
13 רן 30/04/2016 18:20 10 מתוך 12 בהרווארד לא זיהו את קרי?? לא רואה את הקטע
חיפשתי וחיפשתי ביוטיוב ולא הצלחתי למצוא את הקטע שהתייחסת אליו. מצאתי את הכתבה של ווטרס בהרווארד, צפיתי בקטע, ולא ראיתי את הקטע שהתייחסת אליו וכתבתי כי 10 מתוך 12 סטודנטים בהרווארד לא זיהו את ג'ון קרי. אתה בטוח במה שאתה כותב? נשמע לי מוזר מה שציינת, אז אשמח אם תספק את הקישור לקטע המדובר.
שלמה גרינברג 01/05/2016 13:08 את הקטע ראיתי בתוכניתו של האניטי בפוקס (ל"ת)
רן 01/05/2016 18:13 עדיין ממתין לראות את הקישור לכתבה לפיה 10 מ-12 לא ידעו (ל"ת)
רן 01/05/2016 14:50 סליחה שאני מקשה, אבל נדמה לי שאתה טועה
מצאתי שני קטעים של התכנית ובו ווטרס מראיין סטודנטים בהרווארד, אבל באף אחד מהם לא רואים כי 10 מתוך 12 סטודנטים בהרווארד לא ידעו לזהות את ג'ון קרי (נראה לי לא הגיוני ולכן ביקשתי לבדוק ולראות בעצמי). תוכל לספק קישור לקטע שאליו התייחסת?
חיים 30/04/2016 23:16 Harvard Students Fail Watters' World Quiz
http://tinyurl.com/zqzbuly
רן 01/05/2016 09:35 וגם הניסוי שהוא הזכיר בכלל לא מופיע
ווטרס שואל את הסטודנטים מיהו שר החוץ, ובשום מקום לא רואים אותו מראה להם תמונה ומבקש שיאמרו מיהו האיש....אשמח לשמוע את תגובתו של שלמה.
רן 01/05/2016 09:34 תודה - אבל אני לא רואה בכתבה שרק שניים ידעו
אני מקווה ששלמה מקפיד בפרטים הכלכליים יותר מאשר בכך שהוא מציין שרק 2 מתוך 12 תלמידי הרווארד ידעו לומר מיהו ג'ון קרי. בכתבה הזו לא רואים את הנתון הזה (מה גם שאיננו יודעים אם ווטרס אכן ראיין סטודנטים באוניברסיטה או סתם תפס צעירים שעברו במקום. מכל מקום, בשום מקום לא רואים כאן שמתוך 12 סטודנטים, 10 לא ידעו מיהו ג'ון קרי. נא להקפיד בפרטים בפעם הבאה, שלמה.
12 קורא ותיק 30/04/2016 18:05 אתה טועה לגבי AMD
שבוע טוב שלמה...ממשיך להנות מממאמריך...תודה. בנוגע ל:AMD: ראשית עלתה 54%! שנית אף אחד לא באמת חושב שהיא מאיימת על אינטל(די להשוות בין שווי השוק של 2 החברות...) מדובר בחברה עם מניה שחוטה לרסיסים וע"פ התנהגות האג"חים שלה(נסחרו בשנה שעברה במחיר 50 עם תשואות של מעל מאה אחוז!!..וגם היום נסחרים בתשואות דיסטרס)בספק אם השוק האמין שהיא תשרוד בכלל-ההסכם עם הסינים נתן להם זריקת מזומן חשובה ומה שיותר חשוב החברה הודיעה שברבעון הבא או זה שאחריו תחזור לריווחיות אחרי המון רבעים של הפסד...במחיר השחוט שלה ממש אין להתפלא על הזינוק במחיר המניה..(וגם האגחים תיקנו לאיזור 80) בנוסף יש פיתוח מאוד מבטיח של שבב מיוחד שהשוק פרש כאילו החברה כבר בטוחה בהצלחתו(וגם כמה אנליסטים..) אין שום קשר לאינטל-כבודה במקומה מונח תודה וכל טוב
שלמה גרינברג 01/05/2016 12:53 ראשית תקרא שוב בעיון
לאחר שתקרא ותגלה ש AMD אכן אינה מאיימת אספר לך שבשנות התשעים ותחילת המאה AMD אכן נחשבה כמתחרה הגדולה של אינטל
ותיק 01/05/2016 14:37 נכון
אכן AMD נחשבה פעם מתחרה...אין לזה שום קשר לתנועת המניה בשבוע שעבר שכאמור היא איזה סוג של קימה מהקרשים...זאת ותו לא
11 עמי 30/04/2016 15:19 שלום שלמה. האם לדעתך תגובת השוק למלאנוקס
היא הגיונית? שנים נמנעתי מהמניה ודווקא עכשיו שיש שיפור משמעותי בדוחות וצפי הרווחים עומד על מכפיל רווח של 10, המניה פשוט נשחטת וחוזרת שנים אחורה. מה דעתך?
כגן 01/05/2016 14:48 עמי-עם סבלנות בריאה, ישתלם לך להישאר שם.
מלאנוקס, אם שופטים עפ"י המוצר, בדרך למעלה.
שלמה גרינברג 01/05/2016 12:51 דעתי שאלו "משחקי טריידרים" לאחר הדוחות המצויינים
זה קורה בהרבה חברות טכנולוגיה שהיכו הציפיות
ינשוף 30/04/2016 22:47 אל תדאג
סתם משחק בורסאי מלנוקס בדרך למעלה
10 משקיע 30/04/2016 14:33 טעות בעובדות בכתבה!
שלמה - הרווח של פריגו שציינת הוא נכון והוא על בסיס GAAP אבל המכפיל הוא 12 רק על בסיס שיטת ה non-gaap. על פי ה GAAP המכפיל הוא 107!!! פריגו צריכה לרדת עוד הרבה כדי להיסחר במכפילי 10 על בסיס NON-GAAP כמו טבע.
שלמה גרינברג 01/05/2016 12:46 ה"טעות" אינה בעובדות
P/E מחושב ע"פ ה NON GAAP האנליסטים אינם משתמשים ב GAAP
9 נפתלי 30/04/2016 14:29 הפסקה האחרונה שלך עומדת בניגוד גמור למה היה צריך להתנגד
הפסקה האחרונה שלך עומדת בניגוד גמור למה היה צריך להתנגד להצעת הרכישה ממאיילאן שנית מצופה ממנהל שהתנגד להצעת מאיילאן להביא את החברה ליעדים יותר גבוהים או לפחות להתוות דרך שאפתנית יותר בטרם יעבור חברה
שלמה גרינברג 01/05/2016 07:21 עסקת מאיילאן
לדעתי ובהכירי היטב את מאיילאן לא רק שאיני חושב שהייתה סינרגיה אלא בקטעים שהייתה הנהלת מאיילאן לא הייתה יודעת להוביל אבל זו דעתי. לגבי הציפיות ממנכ"K אז יש אין ספור ויכול מאוד להיות שאם לא היו מציעים לפאפא את VRX אכן היה ממשיך להוביל החברה "ליעדים יותר גבוהים ". פאפא אגב התווה מטרות שאפתניות ועמד בהן בהצלחה.
8 יואל 30/04/2016 14:27 מה חדש בשחקני הכותרות דהיום..
תמיד היו כאלה... מזה נובעת תנועת המסחר בשוק והשחקנים האלה הם שמאפשרים בכלל להרוויח
שלמה גרינברג 01/05/2016 07:17 מתפלא על השאלה
אתה טועה בקריאת דברי. איני מדבר על סוחרים וספקולנטים מקצועיים שאינם "שחקני כותרות" כלל.
7 איחטיאנדר 30/04/2016 13:54 תודה שלמה, כבר חששתי שלא יהיה טור השבוע :)
אז סה''כ, פריגו חזרה למקום של חברה שעתידה לא בדיוק ברור ותמחורה די מאפיין את המצב הנוכחי שלה. הבנתי נכון?
שלמה גרינברג 01/05/2016 07:15 למה "חברה שעתידה לא בדיוק ברור "?
פאריגו חברה שצומחת יפה, עם מה שנקרא MOAT עסקי רחב וכול מה שקרה הוא שעזב במנכ"ל שבאמצעות אישיותו והכותרות יצר ציפיות שלמעשו לובו ע"י קריימר וחברים. זה בנוסף להנחיות שלא מצאו חן בעיני האנליסטים הביא המניה להערכה כלכלית יותר, זה הכול. הם ימצאו מנכ"ל (לא בשונה ממה שעשתה טבע) ובא לציון גואל.
דן 30/04/2016 19:16 לא היה קורה שום דבר אם לא היה טור השבוע (ל"ת)
איחטיאנדר 01/05/2016 15:52 ואוו, בטח כיף להיות חבר שלך.
עם הציניות הנפלאה שלך. תשאיר את הגישה הזאת בגיל ההתבגרות!
כגן 01/05/2016 14:49 ולא היה קורה שום דבר אם לא היית כותב תגובות מטופשות.
.
משה 30/04/2016 23:32 אם מפריע לך, אתה לא חייב לקרוא!!! (ל"ת)
6 י 30/04/2016 13:22 זיבי הפחדן
האיש הרע המרושע לא מעלה קצבת נכות וכולכם תשלמו על זה
שלמה גרינברג 01/05/2016 06:59 מי זה? (ל"ת)
הוא התכוון 01/05/2016 08:48 בעלה של צרה (ל"ת)
שלמה גרינבג 01/05/2016 18:50 מי זו? (ל"ת)
5 אבי3 30/04/2016 12:14 תרבות הכותרות
שלמה, אני מסכים איתך במאה אחוז לגבי תרבות הכותרות, מנייה נופלת או טסה על כלום ושוב דבר, אבל השאלה שאני שואל את עצמי לאחרונה, האם למשקיע החכם והמהיר יש סיכוי ממשי לנחש מה יקרה למנייה בגלל כותרות זו או אחרת ולנצל עלייה מהירה ולצאת זמן קצר אחרי שנכנס?יש סיכוי לדעתך לתפוס את המנייה בזכות הבורים?
שלמה גרינברג 01/05/2016 06:58 ניחוש של כותרות ותגובה להן
הוא דבר שקשה לבצע למרות שיש אנשים שזה עיסוקם. אלא שכמו בכול עיסוק צריך את "מגע הזהב" ואת המגע הזה לא לומדים בשום מקום, נולדים אתו. למי שאין את "החוש" הזה מוטב שלא ינסה
שמטוב 30/04/2016 22:19 מצחיק לקרוא בביזפורטל מאמר שמגנה תרבות כותרות
בביזפורטל יש רק כותרות: לשפשף את העיניים, מניה טסה ב- 1% מניה צוללת ב- 1%, דארגי הכניס בזוקה ו... כולי.
שלמה גרינברג 01/05/2016 06:55 מסכים (ל"ת)
4 תמר 30/04/2016 12:10 מוגשת תביעה ייצוגית נגד פאפא על נזק
של 14 מיליארד דולר למשקיעים בביטול עסקת המכירה מיילן
שלמה גרינברג 01/05/2016 06:55 תביעות, במיוחד בארה"ב
הן דבר שבשגרה. איני רואה בתביעה אלא קנטרנות ורצון של עורכי דין להופיע בתקשורת.
3 ענן 30/04/2016 11:50 כותרות כותרות
שלום שלמה ושוב תודה על טור נוסף, המשך להאיר את עיננו ולהעשיר בידע.האם אותה תופעה של תרבות הכותרות כמו שהטבת לתארה פה ובתור עוקב מושבע שלך שמתי לך שמזה זמן אתה מדבר בה, מתרחשת גם כעת בהקשר של אפל והירידה לאחר הדוחות. כמה חשיבות אני יכול לייחס להאטה של החברה בסין? איך אפשר לנקות רעשים?תודה וחג שמח
שלמה גרינברג 01/05/2016 06:54 אין דרך בדוקה "לנקות רעשים" מלבד מעקב צמוד על הדוחות
הבעיה היא שגם שם אין בטחון אפל זה מקרה מיוחד אבל אתן לך כיוון מחשבה. אתה מדבר על חברה עם יכולות פתוח שאין שניות לה, עם מספיק כסף מזומן בקופה לבצע רכישות כעולה על ליבה ועם עצמת שיווק מהגבוהות בעולם. "הבעיה" היחידה שלה היא שקוק כנראה לא ג'ובס אבל לקוק יש מערכת ייעוץ הטובה ביותר ואני מניח שבמוקדם או מאוחר יזהה את הכיוון הנכון (שאני מאמין שהוא ה IT הרפואי עליו אכתוב בשבוע הבא).
2 אורי 30/04/2016 11:40 שלמה שבת שלום
האמת מה שכתבת מדאיג או מפחיד מה אמור לעשות משקיע רגיל שסכ רוצה לשמור על כספו באמת לא יודע והאמת שאני מופסד הרבה על הנייר מה שנקרא אני מושקע המון בחב תרופות ואפל ועוד חב כן גם בנקים ומה עכשיו לחכות לאופנה חדה לצאת עם הזנב בין הרגליים באמת שאני אובד עצות וכל מה שכתבת אמיתי ביותר בוא נקווה לטוב תודה על הכתבה
שלמה גרינברג 01/05/2016 06:49 לצערי אין תשובות
כיוון שאני יכול להעריך את חששותיך אז הצעתי לך או להעביר הכסף לניהול או להיצמד למדדים.
אורי 01/05/2016 13:51 תודה
היום לדעתי מאוחר לי להצמד למדדים מקווה לטוב
1 יואל 30/04/2016 11:36 יישר כוח שלמה כתבה מאלפת ומעניינת
לצערנו אתה צודק ב1000 אחוז לגבי תרבות הכותרות,אפשר לדעת מה צופן העתיד למנית VRX והאם עדיין כדאי לקנות אותה,מה דעתך על כיטוב
שלמה גרינברג 01/05/2016 06:45 הכתבה האחרונה הייתה על VRX
ולגבי רכישתה או לא זו כבר החלטה שלך. על KTOV עניתי מספר פעמים אבל מדובר בחברת חלום שנקווה שתצליח, הדרך ארוכה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.