המניה שהתרסקה ב-90% והציתה טלטלה ענקית בוול סטריט - הנה הסיפור המלא

פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס השבוע לחברה הענקית שבפתאומיות פשוט התרסקה
 |  (93)
כדי להבין את מה שקרה לחברה, את מה שקורה והכי חשוב את מה שעשוי או עלול לקרות לה, צריך המשקיע להתעלם תחילה ממבול הכותרות עליה ועל הגופים והאנשים שמעורבים, ולהכיר את החברה הזו. לא מדובר כאן בסתם חברה. מדובר בחברת תרופות גלובלית שעוסקת בפתוח תרופות במגוון תחומים (פרמקולוגיה, גנריקה, ציוד רפואי, מחלות מיוחדות ועוד), עם מספר גדול של תרופות-על נמכרות וצנרת מלאה, שמעורבים סביבה כוחות כלכליים לא מבוטלים. היא מייצגת לתקשורת, אם בגלל הצלחתה האדירה בעבר, השמחה לאיד בהווה והמעורבות של סלבריטאים, "מכרה זהב" של כותרות. חשוב יותר, זו חברה שיצרה מודל עסקי חדש שאומץ ע"י התעשייה כולה.
איפה הכל התחיל?
שורשיה של Valeant נעוצים בחברת התרופות הפארמה/גנרית ICN אינטרנשיונל שהקים בתחילת שנות השמונים בלוס אנג'לס ד"ר מילאן פניק (שלאחר מכן, בשנים 1992-4, שימש כראש ממשלת יוגוסלביה). פניק יזם מיזוג בין ICN לחברות כמו SPI ,Viratek ואחרות, כדי לייצר חברה גלובלית שתנסה לפתח תרופות למחלות שלא היה להן מזור. הוא למעשה אבי הנישה שהיום מכונה Specialty drugs.
לכותרות בוול סטריט הגיעה החברה ב-2008 לאחר שמייקל פירסון מונה למנכ"ל ויו"ר. פירסון, שבמשך 23 שנה קודם לבואו לווליאנט עבד כיועץ עסקי במאקנזי, הוא האיש שיצר את המודל העסקי שלימים אומץ ע"י תעשיית התרופות, מודל שלפיו מחליפה החברה את ההוצאות ההולכות וגדלות על מו"פ ורגולציה ברכישת חברות עם צנרת תרופות או תרופות קיימות. פירסון ביצע למעלה מ-100 עסקאות מסוג זה בשבע השנים מאז 2008. הוא בנה את המודל כי כיועץ עסקי בעל ניסיון הבין שעלויות הפיתוח של תרופות חדשות והרגולציה מובילות למצב שבו חברות גדולות לא יוכלו להמשיך ולצמוח במסלול אורגני. המודל הזה מצליח מאוד, אבל יצר הנהלות אדירות כוח ושררה ודחף למבנה שוק אוליגופולי (מה שלדעתנו קורה בכול תחום ובכול מקרה).
פירסון ביצע את המודל שיצר, הלכה למעשה. ב-2010 יזם את רכישת Valeant ע"י החברה הקנדית Biovail. החברה הממוזגת אימצה את השם Valeant והפכה לחברה קנדית, מהלך שקיצץ משמעותית בעלויות (אז החלו גם "ההתנגשויות" בטבעשהגיעו לשיא כאשר מאוחר יותר "גזלה" טבע מווליאנט את Cephalon). בין 2010 ל-2015 ביצע פירסון אין ספור רכישות שהובילו את החברה למעמד מוביל בכמה מתחומי הרפואה החמים ביותר, וכמובן להתלהבותם של האנליסטים בוול סטריט. בין הבולטות היו רכישת ענקית טיפולי העיניים Bausch & Lomb, החברה המובילה בתחום הטיפול בעור, Medicis, ואת Salix, החברה הגדולה בעולם בתחום טיפולי הקיבה.
נשבו בקסמו
וול סטריט, שהיסטורית לא אהבה חברות אחזקה, דווקא התלהבה מהמודל החדש (שהחלום, ההצלחה העסקית והמנהל הכריזמטי שיחקו בו תפקיד גדול מבחינת שוק ההון). וול סטריט ראתה חברה שפירסון לקח לניהול ב-2008 עם מכירות של 757.2 מיליון דולרים ורווח נקי של 200 מיליון, או 1.25 דולר למניה, ובשנת 2014 הציגה מכירות של 8.26 מיליארד (כמעט פי 11) ורווח נקי של 913.5 מיליון או 10.16 דולר למניה. וול סטריט גם ראתה שהמודל מצליח כי ההכנסות באמת עלו חזק וההוצאות ירדו חזק, ובנוסף ראו המשקיעים ובמיוחד האנליסטים מנהל מוכשר שידע לייצר חלומות ולהגשימם. בהתאם לכך נתנה לפירסון את הכלים להמשיך והעריכה את החברה בהתאם.
מניית VRX עלתה מ-6.5 דולר בנובמבר 2008 ל-263.8 באוגוסט 2015, פי 40.6 בשבע ורבע שנים. הערכת החברה הגיעה באוגוסט 2015 ל-90 מיליארד דולרים, ערך שאיפשר לחברה לגייס בזול סכומי עתק בהתחייבויות.
חברה מסוג זה מושכת לעברה מנהלי השקעות ובמיוחד מתחום ההדג'. העובדה שאנשים מהסוג של ביל אקמן, מייסדה ומנהלה של קרן ההדג' Pershing Square, נשבה בקסמי המנהל והוקסם מהפוטנציאל אומרת לא מעט. אקמן אינו אדם שאפשר לקנות ולבטח לא נוכל (כפי שכמה כותרות מציינות). אקמן ידוע כמנהל השקעות חקרן ויסודי ביותר. הוא האיש הראשון שעלה על מכשירי ה-(CDS (credit default swap, וזאת לאחר מחקר מעמיק בו החל ב-2002 ושבעקבותיו הגיע למסקנה ששוק המכשירים הללו יתמוטט, "תוך 5-6 שנים". בהתאם לכך ביצע, בין 2007 ל-2008, שורט ענק על חברת המשכנתאות MBIA (סימול: MBI) ומימן זאת בכסף שלקח כהלוואות כנגד מכשירי ה-CDS (סיכון כפול) אותו סגר בסוף 2008 וקנה לעצמו שם של גאון פיננסי.
אקמן, באמצעות פרשינג, מחזיק נכון ל-11.3.2016 ב-21,592,218 מניות VRX, כ-6.33% מההון הנפרע, ובעוד "חבילת אוכף" ענקית להגנה של אופציות Call ו-Put. מחיר הכניסה הממוצע שלו ל-VRX הוא 196 דולרים. אקמן אגב נשאל לאחרונה מדוע כשעלתה המניה למחיר שיא של-263 דולרים לא מכר חלק מהחזקותיו, שהרי הוא עצמו אמר אז שמדובר ב"מומנטום מטורף", ענה:
"ההחלטה להיכנס ל-VRX הייתה מבוססת על כך שהמחיר, שייצג רמת ערך שהייתה נמוכה מעט מתחת לערך הפנימי של תיק המוצרים והביזנס של החברה, ייצג דיסקונט משמעותי לשווי ההוגן של החברה, וזאת לאור הישגי העבר של החברה בתחומי ה M&A, מספר המוצרים שביכולתה להמשיך ולהביא לשוק והיתרון היחסי המשמעותי שלה בשיווק. הכול בשל השימוש המאוד מוצלח של המודל התפעולי החסכוני ומבנה המס הייחודי. כשהמניה שברה שיא בקיץ שעבר, התקיים אצלנו דיון על מכירת חלק מההחזקות אבל הוחלט נגד גם בגלל שנודע לנו על עסקאות רכישה בתהליך* שאם היו מתבצעות היו מעלות משמעותית את הערך הפנימי, ובמיוחד בגלל האפשרות שהיינו מסתכנים בנושא של מידע-פנים. העובדות, בדיעבד, מצביעות על החלטה שגויה. אבל מי ידע להיכן הדברים יתגלגלו?".

*רכישות של חברת האחזקות Mercury Holdings, בעלת השליטה בחברת התרופות הגדולה של מצרים, Amoun, ושל יצרנית ה"ויאגרה הוורודה" לנשים, Sprout.
מה בעצם קרה?
בקיץ 2015 נראה היה שלמרות המחיר המוגזם, וליאנט עדיין הציגה פוטנציאל עצום. מאז אוגוסט 2015 אבדה המניה כ-90% מערכה. בסוף אוגוסט 2015 הופיעה כתבה מפרי עטו של אנדרו פולאק, מבכירי הכתבים הכלכליים של הניו יורק טיימס ומומחה בתחום העסקי והרפואי, תחת הכותרת: "Drug Goes From $13.50 a Tablet to $750, Overnight".
זו לא הייתה כתבה על וליאנט, אלא על תרופה פופולארית בת 62 שנה לטיפול בלחץ דם בשם Daraprim שנרכשה ע"י חברה צולעת בשם Turing, שעליה השתלט מנהל קרן הדג' צעיר ושחצן בשם מייקל שקרלי. יום לאחר ההשתלטות הועלה מחיר התרופה הפופולרית ב- 5,000%. פולאק השתמש בדוגמה כדי "לפתוח את מורסת התמחור של התרופות המיוחדות". הוא הגיע לרעיון המאמר שכתב לאחר שד"ר ג'ודית אברג, האחראית על מחלקת המחלות הנדירות, מיסודו של קרל אייקן, בביה"ח הר-סיני, העירה תשומת לבו לבעיה.
"וליאנט למשל", כותב פולק, "רכשה לאחרונה 2 תרופות נגד מחלות לב ומיד העלתה מחירן ב-525% וב-212% בהתאמה, וזה עדיין כלום כי הסתבר למשל שמחירו של בקבוקון תרופת האנטיביוטיקה הגנרית Doxycycline, שווליאנט אחת המובילות בה, הועלה מ-20 דולר באוקטובר 2013 ל-1,849 דולר באפריל 2014, וכתוצאה", הוסיף פולק, "שני סנטורים דמוקרטים, ברני סנדרס ואלישע קמינגס, החלו בחקירה נגד החברה".
מאמר כזה, של אחד כמו פולק בניו יורק טיימס, פותח שערי גיהנום למשקיעים ומשפיע כמובן על כול הסקטור הרפואי. לא פלא שלאחר הופעת המאמר עזב פירסון את החברה לששה חודשים בגלל "החמרה פתאומית בבריאותו, קיבל דלקת ריאות".
קוו ואדיס וליאנט?
הבעיה הגדולה ביותר שבפניה ניצב המשקיע ש"תקוע" במניה או שחושב לנצל הירידות ולקנות, היא החוסר במידע מדויק. עד לכתיבת המאמר הזה לא ניפקה החברה את הדוחות השנתיים ל-2015 ואת דוחות הרבעון האחרון של 2015, שניהם קריטיים להבנת התמונה האמתית (התחזיות הקיימות אינן מתאימות יותר וכמה אנליסטים, כמנהג האנליסטים, הפסיקו לכסות את החברה). ההערכות וההנחיות שהחברה "מעדכנת" לאחרונה מספר פעמים רק מגדילות את חוסר הבהירות.
לצד הבעיה הזו ישנו חוסר האימון שיצר פירסון. ההתחברות בין חוסר אמון וחוסר בהירות בנתונים זה האויב הגדול ביותר של המשקיע וגם יצרן של כותרות אימים. בתחילת השבוע עשתה מועצת המנהלים צעד מתבקש, כמעט, פיטרה את פירסון והכניסה את אקמן. אמרנו "כמעט" כי עדיין לא סולק מהדירקטוריון מנהל הכספים, איש אמונו של פירסון, האווארד שילר שמואשם גם הוא בבלגן, כי ייקח זמן להביא אדם חדש במקומו של פירסון וכי הנתונים הפיננסיים המאושרים עדיין לא פורסמו. אבל אנחת הרווחה על צעד זה השתקפה במניה.
הדוחות זו הבעיה הרצינית האמתית כי הם יאפשרו הערכה אמתית, יאפשרו הערכה מקצועית ונכונה של החובות וגם יאפשרו להעריך נכון את ההנחיות. יש כאלו כמו רוברט סיירן מרויטרס, שדעותיו בנושאים של משבר בחברות נחשבות מאוד, שטוען שהמצב שאליו נקלעה החברה, בעיקר בשל החובות שצברה, אינו ניתן לפתרון אפילו בעזרתם של אקמן וג'פרי יובן (מייסד ומנכ"ל קרן ההדג' ValueAct שמחזיק מניות בואליאנט מאז הגיע פירסון), שצורפו למועצת המנהלים. מומחים אחרים משווים את מצבה של החברה לזה של אנרון בזמנו וישנן התביעות שמצטברות במהירות והחשש מהחקירות.
כסף קטן
יחד עם זאת, צריך לזכור גם את העובדות, כשהחשובה ביניהן היא שהחובות (בסך כ-30 מיליארד) אינן הבעיה הדחופה. ב-2016 וב-2017 אין לווליאנט פירעון חובות משמעותי, בקופתה למעלה ממיליארד דולר במזומן ותיאורטית (עד שיגיעו הדוחות) היא ממשיכה לייצר מזומנים. הפירעונות הגדולים מתחילים רק ב-2018 (3.5 מיליארד) כך שיש לחברה זמן נשימה רציני. כניסתם של 2 ענקי ההדג', החבולים אמנם, לבורד, מעודדת משקיעי סיכון כי רבים זוכרים מה עשה באפט לסולומון ב-1987 ול-GE ב-2008, רכש נתח הגון מהחובות.
אם ההנהלה מוחלפת בהנהלה שתשרה אמון (מה שלבטח יקרה) אז אקמן ויובן עצמם, או "חברים" שעוקבים מקרוב כמו קרל אייקן, גאבלי ועוד, מסוגלים לרכוש נתח גדול מהחוב כפי שעשה באפט בזמנו, וישנן גם כמה ענקיות רפואה שבודקות האפשרויות. ישנן התרופות וצנרת התרופות המלאה בתרופות בעלות פוטנציאל ל"תרופות-על" של החברה. לבסוף, המשבר, למרות העלאות המחירים הנוראיות, אינו קשור בפליליים (כמו במקרים של אנרון או סולומון). בעיה אתית רצינית בהחלט אבל לא פליליים.
המשקיע ב-VRX, בין אם הוא "תקוע" במניה, בין אם מחפש הזדמנויות או ספקולנט מקצועי, צריך לשקול בין הסיכונים לסיכויים. אנחנו מאמינים בסיכויים, אבל רק לאחר שיתפרסמו הדוחות המאושרים ורק למשקיעים שמבינים בסיכונים. וכרגיל, מי שקונה על סמך הכתבה הזו ומבלי לחפור ולהתייעץ עוד הוא פשוט מטומטם, אבל את זה אנחנו כותבים תמיד ורק הנייר מקשיב.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(93):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 37.
  אופקו
  רועה צאן 31/03/2016 00:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הי שלמה, מה המשמעות לדעתך של עיכוב אישור ה fda?
  סגור
 • 36.
  Vblt
  רונן 29/03/2016 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דוח טוב. לחברה יש כסף עד 2018 .מתקדמים עם הניסויים.והשוק שוחט..יש לך במקרה הסבר ? האם אני מפספס משהו?
  סגור
 • הסברתי פעמים רבות
  שלמה גרינברג 30/03/2016 09:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה פירוש דו"ח טוב? המניה מתנהגת כמו כול חברת clinical-stage
  סגור
 • לדעתי השוק יחסית די חיובי איתה
  חיים 30/03/2016 09:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא הוריד אותה בעשרות אחוזים ב 7 למרץ כש cldx נפלה ב 55 אחוז (שתיהן מפתחות תרופה לסרטן המוח). סהכ מתחילת השנה היא לא ירדה הרבה יותר מתעודות הסל על תחום הביו כמו xbi. אתמול ספציפית פירסמה את התוצאות הרבעוניות לפני תחילת המסחר. לדעתי אחת החברות הטובות והמבטיחות - אבל עם תנודתיות של רכבת הרים מטורפת.
  סגור
 • 35.
  tsem - הייתה כתבה בגלובס לפיה קצת "מבשלים" את הדוחות
  אבי 29/03/2016 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה עומד מאחורי הסכסוך בין טאואר לבין בכיר לשעבר בחברה? העובד טען כי נדרש להוציא חשבונית מס לסניף של טאואר ביפן כאילו חברת רד אקוויפמנט מבצעת עסקה עם סניף החברה ביפן, כאשר עסקה זו מעולם לא התקיימה, וזאת כדי לעזור לטאואר ולחסוך לה תשלום מס גבוה בסך של מאות אלפי דולרים 20/03/2016 תביעה פורט כי מעט לפני חג המולד 2012, פנה סמנכ"ל התפעול הגלובלי של החברה, אפרים (אפי) קוטלין, לדהן וביקש ממנו לעזור לטאואר ביפן באמצעות הוצאת חשבונית מס "רעיונית", לפיה חברת רד אקוויפמנט תרכוש ציוד מטאואר ביפן, ב-175 אלף דולר. תנאי התשלום בעסקה הרעיונית לכאורה יהיו "שוטף פלוס" 60-90 יום. ועד אז, בחלוף סוף שנת המס, ועוד בטרם תידרש רד אקוויפמנט לשלם עבור הציוד, תרכוש טאואר את הציוד בחזרה מרד, וזו לא תידרש לשלם תמורה כלשהי בגין העסקה ה"רעיונית".
  סגור
 • אז הייתה כתבה, נמתין לסיום התביעה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/03/2016 11:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 34.
  tsem - נראה שמשהוא לא טוב עובר על החברה
  אבי 29/03/2016 09:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום - בשנים קודמות החברה הייתה מוציא המון הודעות לעיתונות על עסקאות, לקוחות חדשים - הדבר הזה די נהפך לנדיר. המניה ירדה 17 אחוז מתחילת השנה כאשר soxx מאוזן מתחילת השנה. הכי גרוע - בלי סוף מכתבים מעורכי דין למחזיקי המניות תחת ה news בחודשיים האחרונים. וכול זה כאשר המניה אמורה להיות בשיא מבחינת הכנסות חזויות. כאילו שהשוק מאוד פסימי על החברה.
  סגור
 • העובדות שונות
  שלמה גרינברג 29/03/2016 11:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה פירוש, "המניה אמורה להיות בשיא מבחינת הכנסות חזויות"? ממתי מניה , לבטח בטווח הקצר, אמורה להתנהג על פי התוצאות? ועורכי הדין? נמתין לתוצאות. כרגע העובדות ברורות.
  סגור
 • המניה אמורה להיות בשיא מבחינת הכנסות חזויות
  שלמה גרינברג 29/03/2016 11:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "השוק" פסימי מאז 2001 והחברה דווקא כן מפרסמת הודעות, האחרונה במרץ ודוחות מצוינים. הבעיה, כרגיל, בכותרות.
  סגור
 • 33.
  gbsn הימור נטו
  ארי 28/03/2016 22:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה שהמניה הזאת כבר קברה משקיעים. עכשיו לפני הספליט מי שנשאר במניה מהמר על כספו עם סיכויים גדולים להפסיד את רוב כספו בימים ספורים
  סגור
 • טען עוד
 • 32.
  שלמה שלום Vrx
  Lidorasta 28/03/2016 19:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית כל אני מביע לפנייך הכרת תודה על המאמרים שאתה מפרסם ואין ספק שאתה אדם של צמרות.אשמח לדעת מה פשר הירידה במניה היום
  סגור
 • איני עוקב על בסיס יומי על שום מניה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 28/03/2016 20:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • המנכל זומן לחקירה/עדות בקונגרס
  חיים 29/03/2016 08:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לגבי שינוי תמחור תרופות שקיימות בשוק 10 שנים. בנוסף מתנהלות נגדם 3 חקירות נוספות - כך שכול הזמן משהוא יצוץ בתקשורת. Valeant CEO subpoenaed for Senate hearing has been subpoenaed to testify at a Senate hearing examining sudden price spikes in decades-old medications. The drugmaker is also under separate investigations by federal prosecutors in New York and Massachusetts and the Securities and Exchange Commission.
  סגור
 • הוא אינו היחיד
  שלמה גרינברג 29/03/2016 11:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכפי שכתבתי כדאי להמתין לתוצאות הבדיקות ולמינוי ההנהלה החדשה
  סגור
 • תודה רבה
  Lidorasta 30/03/2016 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה על התשובות!
  סגור
 • 31.
  האם זה נכון?
  שמעון 27/03/2016 17:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פורסם ב23/3 בביזפורטל שSUNE בהתרסקות ובדרך לאבדון, נראה לך שהם אמנם בפשיטת רגל?
  סגור
 • פורסם ב23/3 בביזפורטל
  שלמה גרינברג 28/03/2016 10:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חשוב יותר מה שהחברה מפרסמת. אני עניתי בפרוט על הנושא
  סגור
 • כבר לא משנה
  שמעון 30/03/2016 09:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חיפשתי ולא מצאתי איפה ענית. לא רציתי לנדנד לך, אולם לאחר הצניחה מאמש אין צורך יותר , המציאות חזקה מהכול
  סגור
 • 30.
  זהו צו השעה להרכיב תעודת סל על קנאביס.
  כגן 27/03/2016 15:13
  הגב לתגובה זו
  6 0
  .
  סגור
 • 29.
  מסחר AFTER HOURS
  נחום 27/03/2016 14:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום מר גרינברג. מה שלומך? ביום חמישי ב AFTER HOURS TRADING טאואר זינקה בשש עשרה אחוז בניו יורק.מה המשמעות של זה? תודה רבה!
  סגור
 • ראיתי וזו, לדעתי, טעות
  שלמה גרינברג 27/03/2016 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המחזור היה 147 מניות, מישהו כנראה לא שם לב
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  נחום 27/03/2016 18:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 28.
  ביל אקמן-VRX
  יריב 27/03/2016 12:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לאחר קריאת המאמר חשבתי על התכונות וההצלחות שלו,וכמו שתמיד קורה הבן אדם חושב שהוא הכל יכול,כתוב במאמרים שונים שאקמן בגלל יכולת הטיפול ב-shorts ניצל את כוחו ובדרכים לא דרכים הוריד מחירי חברות על מנת ש-VRX תקנה בזול,ובתמורה זכה לשיתוף פעולה מלא מהחברה,כמו תמיד טעות קטנה והכל נופל,מוזכר גם כניסה לכלא.
  סגור
 • 27.
  כיטוב מעניינת מאד פי 10-15 פוטנציאל לדעתי.
  דני 27/03/2016 09:17
  הגב לתגובה זו
  0 2
  בתוך כשנה. אלא אם כן תרכש הרבה לפני. תוצות מרשימות סופיות לתרופה של מיליארד דולר לא מפליא אותי שהאנליסטים באקסטזה. לא זכור לי פוטנציאל כזה שנים רבות סיכוי סיכון מעטלה לדעתי.
  סגור
 • מומלץ לצאת מהסרט שאתה חי בו
  שחרר אותנו משטויות 27/03/2016 17:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ואם מדובר על תרופה עם פוטנציאל של מיליארד דולר מכירות בשנה - איך מתומכרת ב 3 מיליון דולר ? כמה עשרות או מאות מיליוני דולרים יאלצו להשקיע עד שיקבלו אישור FDA ?
  סגור
 • 26.
  למה החברה מתעכבת עם פרסום הדוחות
  יניב 27/03/2016 07:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה לא הבנתי מהכתבה למה החברה מתעכבת עם פרסום הדוחות?
  סגור
 • מציע שתקרא שוב בעיון
  שלמה גרינברג 27/03/2016 11:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם לא תבין תפנה לחברה דרך האתר
  סגור
 • 25.
  ובכן הליגלזציה של צמח הקנאביס
  אבנר 26/03/2016 23:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נותנת את אותותיה במאקרו, סוף כל סוף.
  סגור
 • 24.
  כתבה מדהימה אך שכחתם את סימבול הנייר!!!
  קליפ 26/03/2016 19:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי התרסקה בן לילה והשמידה את כלכלת ארה"ב??? חסר סימבול (אותיות לועזיות) של הנייר שהחזיר את ארה"ב למיתון גרוע מזה של שנת 1929. בלתי ניתפס. מטורף. מזעזע!!!
  סגור
 • על מה אתה מדבר?
  שלמה גרינברג 26/03/2016 23:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי בן לילה והשמידה את כלכלת ארה"ב???
  סגור
 • Vrx
  אופיר 26/03/2016 20:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Vrx
  סגור
 • 23.
  לנכנס גורם חדש לתמחור-מודעות לבריאות וכספי הציבור (ל"ת)
  MCD 26/03/2016 17:28
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 22.
  שלמה שלום
  דוד 26/03/2016 17:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה מעניינת מאוד. אשמח אם תוכל להעלות כתבה על WIX - מדוע הדשדוש הארוך במניה.תודה
  סגור
 • כבר דובר בשבוע שעבר- התשובה בכותרת אחת
  wix 26/03/2016 20:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  Israel's Wix.com Q4 loss narrows, sees slower 2016 revenue growth
  סגור
 • 21.
  כיטוב פארמה לעקב,עלתה בארהב בחמישי בנגוד למגמה
  כיטוב 26/03/2016 15:40
  הגב לתגובה זו
  3 1
  הכללית. עדיין נסחרת בכ 75% פחות ממחיר הגבוה בשנה ומשהו האחרונה ומאז חלו התפתחויות שיכולות להביא את התרופה שלה לפחטנציאל מכירות של מעל מיליארד דולר לפי האנליסטים שהחלו לסקר אותה. נסחרת קצת מעל מרמת המזומנים שלה ובכעשירת ואף 1/20מחברות אחרות שנמצאות בשלבים ראשוניים של אישור כה או אחר ויש להם אם בכלל עוד שנים רבות עד שייצאו לשוק, להזכיר שכיטוב הפחיתה ביכונים לתרופה שנמכרת בכ 2 מיליארד דולר בשנה אחת.
  סגור
 • שחרר אותנו משטויות
  כי-רע 26/03/2016 20:28
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זה מה שאתה מביא ? חברה בשווי 3 מיליון דולר שעלתה ב 100 אחוז מהנמוך בפברואר. מיליארד דולר פוטנציאל ? בחיאתק - אם זה היה רציני היא לא הייתה מתומחרת ב 3 מיליון דולר. אתה חי בסרט חבר - וכדאי מאוד להתעורר.
  סגור
 • 20.
  התחום במתקפה ! מסוכן להכנס אליו
  שחרזדה 26/03/2016 12:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הבחירות המתקרבות לא יוסיפו לו בריאות.. גם כך הוא בעיצומה של מפולת נוסח הדוט קום להמתין בסבלנות
  סגור
 • 19.
  אימותרפיה
  יריב 26/03/2016 09:40
  הגב לתגובה זו
  0 3
  שלמה,אתמול בערוץ 2 שידרו כתבה בנושא והמומחים ציינו כי בשנת 2015 המכירות בעולם עמדו על 3 מיליארד דולר,ובשנת 2020 המכירות יגיעו 23 מיליארד דולר מה דעתך?תודה.
  סגור
 • כנראה שצןדקים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 26/03/2016 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  אימונותרפיה
  אדם 26/03/2016 00:14
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה, חקר תרופות לסרטן בתחום האימונותרפיה. מי הן החברות הגדולות, מובילות ומבוססות ביותר בתחום היום לדעתך? האם אתה עוקב אחרי KITE? תודה ושבת שלום
  סגור
 • אימונותרפיה
  שלמה גרינברג 26/03/2016 15:09
  הגב לתגובה זו
  6 0
  החברות המובילות הן ענקיות הפארמה והביו כמו פייזר, מרק, אינוויו, בריסטול, אמג'ן ושכמותן. KYTE אינה בדיוק בתחום אלא בפתוח תרופות חדשות יותר ושותפה עם אמג'ן, חברה מעניינת מאוד עם תרופות מעניינות בפתוח
  סגור
 • CNCR תעודת סל לתחום האימונותרפיה (ל"ת)
  ארז 26/03/2016 11:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • CNCR
  שלמה גרינברג 26/03/2016 15:03
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אם תחפש תמצא שכתבתי אודות הסל שמייצג את מדד ה Loncar Cancer Immunotherapy .הסל אכן מנסה לכלול את החברות שמנסות לפתח את תחום ההגנה העצמית של הגוף נגד סרטן. "הבעיה" היא שהחברות המובילות בתחום האימונותרפיה הן כול ענקיות הפארמה והביו שמשקל האימונותרפיה בתוך עסקיהן עדיין מזערי ולכן לא משפיע על תשואת מניותיהן אבל בתקופות של תיקון הסל נפגע קשה בהרבה מהסלים ה"כבדים" PPH, BBH או XLV
  סגור
 • שלמה
  אדם 26/03/2016 22:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם התכוונת לKITE? ולא KYTE?והאם תעודת הסל CRCN זה לא אוסף של חברות ״חלום״?תודה,אדם
  סגור
 • KITE ולא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 26/03/2016 23:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 17.
  כתבה שלמה על וליאנט בלי להזכיר את פילידור???
  ירון 25/03/2016 23:50
  הגב לתגובה זו
  4 2
  המשבר של וליאנט לא קשור בפלילים? שלמה, אתה בכלל קראת את החומר לפני שפירסמת את הטור הזה? כל וליאנט היא שחיתות אחת ענקית. מה שריסק את וליאנט לא היה סיפור העלאות המחיר אלא השחיתות הנוראה של בנושא של פילידור. מה שגרם לאקמן לקיין שיחת ועידה דחופה של 4 שעות לא היה העלאות המחיר אלא פילידור. שלמה, כתבת על משהו שאין לך בו שום מושג.
  סגור
 • כיוון שאין לי מושג אעדכן אותך בכמה עובדות
  שלמה גרינברג 26/03/2016 14:08
  הגב לתגובה זו
  1 1
  פילידור היא חברת הפצה ברשת ואחראית ל % 8-9 ממכירות ואליאנט, ואליאנט אינה שולטת בפילידור ומהווה חלק קטן בעסקיה. . "השחיתות הנוראה של בנושא של פילידור" לדבריך נחקרה בספטמבר 2015 והחקירה עברה לחברות אחרות שכנראה "השחיתות" נוגעת גם בהן. כיוון שהקשבת לכול 4 השעות של השיחה של אקמן ואם אתה, כפי שאני מניח, גם מבין אנגלית אז אינך מדייק וזה בלשון המעטה. אני חוזר, אין צורך להזכיר את פילידור כי זה אירוע של פילידור ולא של ואליאנט שבינתיים החליפה את פילידור בוולגרין. זה מה שריסק את ואליאנט? בחייך, כאחד שמבין אתה שופע בשטויות.
  סגור
 • 16.
  השקעה במגזר התרופות והביוטכנולוגיה
  יוסי 25/03/2016 21:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה שלום מאד מעריך את הידע הנרחב שלך בתחומי ההשקעות השונים בארה"ב וניתוח כלכלי של החברות העסקיות. מאד מעוניין לקבל את הערכתך המקצועית האם נושא הפארמה והביוטכנולוגיה הינו בעל סיכויי תשואה סבירים לעתיד לבוא? כל זאת על רקע הירידות האחרונות בתחום ועל רקע דיבורים נשמעים בצל הבחירות המתקרבות על הרצון לצמצם ברווחיות חברות התרופות. האם זה עלול להשפיע לרעה. המון תודה יוסי
  סגור
 • אתה לבטח מתבדח
  שלמה גרינברג 26/03/2016 13:54
  הגב לתגובה זו
  19 0
  המגזר הרפואי כולו, פארמה, ביו, גנרי, ציוד וטיפול צומח כול הזמן וימשיך לצמוח ובכך אין לי ספק. יש לך מושג כמה פעמים המגזר היה בתיקונים? "הירידות האחרונות" באות אחרי עליות מוגזמות. לבחירות, מלבד בכותרות, אין שום השפעה ומעולם לא הייתה. "הרצון לצמצם ברווחיות חברות התרופות" הוא בדיוק כמו "הרצון לצמצם ברווחיות חברות המזון, הטכנולוגיה וכול השאר", אז רוצים (מי בדיוק?). ישפיע לרעה? הרבה דברים משפיעים לרעה ולטובה אבל כפי שנאמר, "הכלבים נובחים והשיירה עוברת".
  סגור
 • המון תודה. (ל"ת)
  יוסי 26/03/2016 22:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  מאמר נהדר. שלמה-האם צפויה כתבה על Time Inc?
  רז 25/03/2016 14:11
  הגב לתגובה זו
  7 0
  .
  סגור
 • לא בקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2016 17:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  תאריך הדוחות
  רז 25/03/2016 10:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מתי הדוחות?
  סגור
 • נעקוב ביחד (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2016 17:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  מה יש להגיד , כתבות ללקק את האצבעות. תענוג. אין פיספוס. (ל"ת)
  Yaronsng 25/03/2016 10:13
  הגב לתגובה זו
  14 1
  סגור
 • 12.
  סיפור מחשיד. הקרנות ינסו לפמפם מחיר ולהיפטר מסחורה (ל"ת)
  האמת המרה 25/03/2016 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  Gbsn
  נורית 24/03/2016 22:29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה פשר העליה המטורפת אתמול במחזור ענק והתיקון היום
  סגור
 • Great Basin Scientific
  שלמה גרינברג 25/03/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נורית יקירתי, ראי תשובתי ל 10. אני מניח, שגם את כמו זיו, שואלת כי יש לך איזשהו עניין במניה ואז מדוע שלא תקראי את ההודעות שהחברה מוציאה? ובכן, המניה עלתה תחילה כי ה FDA אישר לה את מערך הבדיקות שלה, ה - Shiga Toxin Direct Test ל E. coli . המניה ירדה למחרת כי, לדעתי, החברה הודיעה רוורס ספליט של בין 1 ל 20 לבין 1 ל 35 מניות. ומדוע? כי בד"כ פעולה של רוורס ספליט במקרים מסוג זה מביאה לכך שהמניה חוזרת למחירה שלפני הרוורס ובמיוחד אם הרוורס נעשה (כפי שהחברה כותבת) אך ורק עלך מנת להישאר בנאסד"ק. .
  סגור
 • bgsn
  יום טוב 26/03/2016 14:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מחזיק בניר וחיכתי להודעה של הfda שהכן הגיעה וערך החברה עלה. לא הבנתי את ענין הספליט מדוע ירד הניר הודה לך באם תוכל להסביר
  סגור
 • הסברתי פעמים רבות אז פעם אחרונה
  שלמה גרינברג 27/03/2016 05:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החלטה על איחוד או פיצול של מניות נעשית מתוך מטרה. שום הנהלה רצינית אינה מחליטה על ספליט או רוורס ספליט רק כדי ש"המניה תיראה זול יותר" במקרה הראשון או רק "על מנת שמחיר המניה יעבור את רף המינימום של הבורסה (הנאסד"ק במקרה הזה). את הספליט או הרוורס עושים כחלק מתוכנית אסטרטגית ארוכת טווח. אלא שבשנים האחרונות החלו מנהלים לבצע ספליטים אחורה וקדימה סתם על מנת שהמניה תשקף מחיר שונה. במקרה של BGSN ההחלטה לבצע הרוורס ספליט, שזו הפעם השנייה שהחברה עושה כך, הפעולה נעשית אך ורק על מנת שהחברה לא תסולק מהנאסד"ק וכאשר זו הסיבה ולאחר הרוורס ספליט שום אירוע חיובי משמעותי לא יגיע (כפי שלא הגיע בפעם הקודמת) הסבירות היא שהמניה, לאחר פעולת הרוורס ספליט ביום ה' הקרוב ( כול 35 מניות יהפכו לאחת) תרד ולא מעט ולכן הבהלה. זה לא בטוח שזה יקרה אבל זו הסבירות במקרים כאלו.
  סגור
 • 10.
  שלמה תודה. ידוע לך למה uthr יונייטד טיפיוטיקס
  זיו 24/03/2016 20:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יורדת 11% בהמשך לירידות בסקטור או שיש סיבות ספציפיות לגביה ? לא ראיתי שהתפרסם לגביה משהו.תודה
  סגור
 • בחייך זיו
  שלמה גרינברג 25/03/2016 09:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני מניח שאם אתה שואל אז יש לך עניין בחברה (מושקע או רוצה להשקיע) וכאחד כזה מן הראוי שתעקוב אחרי הודעות החברה. ובכן, המניה ירדה כתגובה לדחיית ה FDA את מכשיר הזרמת תרופת-העל שלה ה - Remodulin שמשמשת, בגדול, לטיפול במחלות ריאה. המכשיר מיוצר ע"י מדטרוניקס (MDT ) הענקית. למה UTHR יורדת אם נדחה מכשיר שלך מדטרוניקס? ובכן, המכשיר הזה, שמושתל בגוף, אמור היה להחליף את ההזרקה שנעשית כיום. התרופה מתקרבת לסיום ההגנה עליה ויונייטד בנתה על המכשיר כחלק מהאסטרטגיה למלחמה בתחרות שתתפתח (למה ואיך תקרא בעצמך). דחיית המכשיר הבהילה את האינדיאנים שברחו מיד, כרגיל. כרגע אין לכך שום השפעה מידית אבל נצטרך להמתין ולראות מה תעשה יונייטד כעת. MDT אגב כלל לא דיווחה על הדחייה וגם לא הושפעה כיוון שאצלה זה דבר פעוט ביותר ולא משמעותי לעסקיה הגדולים. כעת שב ותתייעץ עם היועץ שלך, חג שמח
  סגור
 • תודה שלמה עוקב אחריה אבל לא ראיתי רק מאוחר בלילה תודה ו (ל"ת)
  ziv 25/03/2016 10:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  X ,clf ,LXU
  אסף 24/03/2016 20:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ערב טוב מר גרינברג.מכרתי אתמול הן X והן CLF ברווח גדול בהחלט, ותוך זמן קצר.רכשתי (LXU (LSB Industries, Inc.האם יש לך הכרות עם הפירמה הנ"ל?אם כן אשמח לשמוע!ושים לב לגרף שנה אחורה.כל טוב .
  סגור
 • LSB Industries
  שלמה גרינברג 25/03/2016 09:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר היטב, גם את הגרף. זו שאלה ליועץ שלך
  סגור
 • שלמה היקר
  אסף 25/03/2016 12:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אין לי יועץ ומעולם לא היה לי :)אחרי שנים בחברות בורסאיות כאלו ואחרות כאיש פיננסים..אני פשוט סומך על האינטואיציה שלי בשילוב קצת הבנה על החברה..ותמיד משקיע בחברות אחרי התרסקות משמעותית במחיר.ראה X CLF ועכשיו נחכה בשקט ב LXU.שבת שלום וכל טוב
  סגור
 • 8.
  שלמה מה נסגר בזמן האחרון עם פריגו מאז מיילן רק מדרדרת (ל"ת)
  פאפה 24/03/2016 20:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • נסיון הרכישה של MYL נכשל
  שלמה גרינברג 25/03/2016 09:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממזמן. למה שלא תגולל טיפה בעצמך?? MYL יורדת? יש כנראה יותר מוכרים מקונים
  סגור
 • 7.
  האם אני מפספס משהו ורוצה לחדד?
  יגאל-איגור 24/03/2016 12:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  קודם כל תודה על הכתבה מאוד מעניינית ועניינית. 1 . ידוע שהתוכנית העסקת של פארסון הייתה לקנות חברות ולהעלים את ה-R&D האם ביחד אם סגירת מחלקות פיתוח סגרו את הפתוחים של התרופות שהיו אצל חברות ? 2. לפי פארסון עצמו ולפני המחלה הוא הבטיח להתחיל להשקיע ולפתח את ה-R&D האם זה ניתן במצב של חובות כי לפתח פיתוח תרופות זה הוצאות אדירות? 3. לפי האתר של החברה התרופות בפיתוח אמורות לצאת בשנים הקרובות אך לא ברור באיזה שלב פיתוח נמצאות התרופות? מהבדיקות שעשיתי לא מצאתי יותר מידי מידע איפה מבחינת רגולציה זה עומד. 4. החוב של החברה 28 מיליארד בערך, אם באמת הם העלו את המחירים של התרופות אז כנראה כדי להוריד את האש הם אמורים להתחיל להוזיל את המחירים כמו שחלק מהחברות דומות כבר התחילו לעשות, אז איך הם יצליחו להראות את ההכנסות שהיו בשנים האחרונות ולהחזיר את החובות? 5. האם יש סיכוי ואפשרות שהחברה תפורק לחברות קטנות אם חקירת ה-SEC באמת תמצא כשלים? יותר מדי נקודות וסימני אזהרה ודברים לא ברורים עם החברה, אישית 10-20$ למניה הייתי אולי קונה כי המוצרים שיש הם באמת טובים, אך הייתי רוצה לראות התבהרות ותשובות לשאלות
  סגור
 • ראית את זה - פורסם היום (חוגגים גם על כאלה בדרך לקבר)
  חיים 24/03/2016 13:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  Valeant bought a drug that helps terminally ill people die and doubled the price 18 hours ago Valeant Pharmaceuticals doubled the price of a drug called Seconal, which helps terminally ill patients end their lives peacefully, according to a report from KQED News. Valeant purchased the drug last February, and jacked up the price from $1,500 to $3,000 after the state of California proposed legalizing assisted suicide.
  סגור
 • הצעתי שתקרא הכתבה בעיון הכול שם
  שלמה גרינברג 24/03/2016 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עניתי על כול השאלות אבל הבהרות תוכל לקבל, גם כפי שכתבתי, רק לאחר מינוי הנהלה חדשה והוצאת הדוחות. פירסון לא הבטיח להגדיל ולפתח ההשקעות במו"פ אלא לשפר המעורבות של ההנהלה במו"פ ובכול מקרה פירסון כבר לא מחליט אז השאלה אינה רלוונטית. בקיצור, תקרא שוב ואם יש לך שאלות אנסה לענות
  סגור
 • 6.
  VRX אני שואל את עצמי
  חיים 24/03/2016 11:03
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם הכתבה הייתה מתפרסמת יום לפני ה 15/3 (היום שבו המניה נפלה ב 50 אחוז בעקבות הורדת ההנחיות השנתיות) - מה היה משתנה בה ? כנראה כלום ? קחו בחשבון שב 29/2 המניה גם נחתכה 20 אחוז (מ 80 ל 65 - "החברה מאשרת שיש נגדה חקירה על ידי ה sec ומושכת חזרה את ההנחיות השנתיות")).ואז עלתה ל 70 ותוך פחות מחודש נגעה כבר ב 25.99 דולר.
  סגור
 • מה השאלה בדיוק? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2016 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  תודה לשלמה על מאמר מקצועי ואינטליגנטי (ל"ת)
  קורא נתונים 24/03/2016 10:34
  הגב לתגובה זו
  12 2
  סגור
 • 4.
  שלמה חג שמח האם יש קשר גם למניות
  אורי 24/03/2016 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרות כCYh BiiBועוד חב לתרופות כאמגן וגולד תודה
  סגור
 • קשר של מי? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2016 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שלמה התכוונתי האם המניות שציינתי
  אורי 24/03/2016 15:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קשורות גם לכתבה כי גם הם ירדו חזק או שאין קשר תודה
  סגור
 • אין שום קשר אבל
  שלמה גרינברג 24/03/2016 15:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כפי שכתבתי הנפילה השפיעה על כול התחום
  סגור
 • תודה
  אורי 24/03/2016 18:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מישהו היום כתב שעדיף שקליטון לא תבחר אחרת חב התרופות יקרסו
  סגור
 • 3.
  שאלה למר שלמה
  שלום רב 24/03/2016 09:32
  הגב לתגובה זו
  1 1
  האם לדעתך שוק הnetworking הולך לעתיד של שוק פתוח ושיתופי פעולה כמו שמלאנוקס מנסה לייצג ולהפך מהגישה הסגורה של cisco כמו כן האם לדעתך שוק ה white box ו ה sdn יכולים להפיץ את מלאנוקס לליגה של ענקיות הטכנולוגיה על חשבון סיסקו ואינטל?
  סגור
 • שאלה מסובכת
  שלמה גרינברג 24/03/2016 13:30
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ה networking זה שוק אדיר ממדים וסיסקו אינה נוקטת בגישה סגורה.. לשאלה עצמה צריך סמינר שלם אז תסלח לי אם לא אענה, זה יותר מידי
  סגור
 • 2.
  collateralized loan obligations CLO חובות ל 753 קרנות
  חיים 24/03/2016 09:09
  הגב לתגובה זו
  2 1
  The Really Big Problem with Valeant's Billions of Debt by Lauren Silva Laughlin MARCH 22, 2016, 8:09 To be exact, that’s 753 funds over 103 managers who own Valeant debt, according to research from Wells Fargo. Barclays is the “agent bank,” meaning it is the bank that is meant to organize the negotiations of the various lenders of the loan. More than 50% of them have to agree to allow Valeant to restructure, according to reports, so that means Valeant may have to get managers that represent as many as 377 funds to agree to whatever deal the company puts forward
  סגור
 • ומה השאלה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2016 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איך יארגנו הסכמה של 377 קרנות לסדר מחדש את החוב
  חיים 24/03/2016 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה לא יהיה פשוט.
  סגור
 • רתמת העגלה לפני הסוס
  שלמה גרינברג 24/03/2016 15:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית איש לא מדבר עדיין על "הסדר חוב", תקרא שוב את הכתבה ותבין שהעניין הזה נהדר לכותרות אבל החוב הגדול מתחיל להיפרע רק ב 2018 וגם לסכום של 3.8 מיליארד ב 2018 יש לחברה הכסף לשלם. העובדה שהגברת מצטטת מכתבה אחרת שמדברת על המקרה של הסדר חובות אינה אומרת מאומה כרגע. מלבד זה, כאשר יגיע הדו"ח K-10 אפשר יהיה לדעת מי בדיוק מחזיק בהתחייבויות ואני מוכן להמר שרוב החוב בידי קבוצה קטנה של לווים שהם יקבעו ולא צריך את ה Valeant may have to get managers that represent as many as 377 funds to agree to whatever deal the company puts forward . בוא נמתין ונראה את העובדות.
  סגור
 • סיטרון CITRON
  נדי 24/03/2016 10:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לקרוא לסיטרון חברת מחקר זה קצת מוגזם. מדובר על יהודי נחמד בשם Andrew Left שהמומחיות שלו מזה שנים היא לחפור מידע לגבי חברות מפוקפקות על מנת לבצע SHORT. לרוב זה מצליח וזה גם חשוב לשוק ההון שיהיו כאלו, אבל הוא על הקו האפור בין פרסום שמועות, חצאי אמת ועובדות אמיתיות. לאחרונה נתבע ע"י חברות סיניות שעלו על הכוונת שלו. לגבי VRX, יתכן שחלק ממה שכתב אמת ויתכן שחצי אמת, או סתם שמועות במסווה של עובדות. אין ספק שהוא גורם חשוב בנפילה שלהם, אבל בשלב זה שהנפילה כבר עשתה עבורו את הרווח, להצטרף אליו לעוד SHORT בציפיה שתהיה עוד צניחה זה כבר ספקולטיבי מידי. CITRON=Andrew Left מופיע בוויקיפדיה ועוד מקומות.
  סגור
 • האם תוכל להבהיר על מה אתה מדבר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2016 13:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • נדי - קצת כבוד ל Andrew Left שמחק 50 מיליארד $ מהשווי
  בחיאתק 24/03/2016 11:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  של חבורת הנוכלים הזו.
  סגור
 • 1.
  תודה-רק חסרות שתי נקודות ענק - פילידור וסיטרון
  חיים 24/03/2016 09:03
  הגב לתגובה זו
  3 0
  וליאנט התרסקה ב-19%: מואשמת שרשמה הכנסות פיקטיביות לפי חברת המחקר סיטרון, וליאנט הקנדית העבירה תרופות לחברה הבת ורשמה הכנסות שלא כחוק. המוסדיים הישראלים חשופים לוליאנט ב-53 מיליון שקל, החשיפה הגדולה ביותר - של אלומות-ספרינט שי סלינס 21.10.15, חברת התרופות הקנדית וליאנט ממשיכה להסתבך. לפי דו"ח של חברת המחקר סיטרון (Citron Research), המתמחה במכירות בחסר, קיים קשר סודי בין וליאנט לבין חברה בת שלה הנקראת Philador וללקוח של החברה הבת R&O. בסיטרון טוענים כי וליאנט העבירה מוצרים לחברה הבת ובתמורה דיווחה על הכנסות פיקטיביות. עוד טוענים בסיטרון כי וליאנט לא התייחסה בכוונה לקיומה של החברה הבת עד לשיחת הוועידה האחרונה של החברה עם המשקיעים לאחר פרסום הדו"חות הכספיים.
  סגור
 • סיטרון
  שלמה גרינברג 24/03/2016 15:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הייתי מציע לך להמתין עם המחקרים של סיטרון. בינתיים ואליאנט אינה מואשמת בכלום והעובדה שסיטרון, שמומחיותה בשורטים ונמצאת בפוזיציה ב VRX מוציאה מחקרים נגד החברה זו תופעה מאוד שכיחה בוול סטריט.
  סגור
 • סיטרון נתנה טרגט ראשוני של 130 כשהמניה הייתה על 240
  חיים 24/03/2016 09:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  Citron Research @CitronResearch Tweet: Citron puts VRX price target $130 short term. Citronresearch.com explains why congress should get their subpoena. September 28, 2015
  סגור
 • סיטרון - VRX הקימה רשת של מרפאות "פנטום" לבשל את הדוחו
  חיים 24/03/2016 09:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  Citron Research says it has a 'smoking gun' October 21, 2015 Citron Research says it has a "smoking gun" on Valeant Pharma (NYSE: VRX) and lowered its price target to $50 Citron said it is apparent to them that Valeant has created a network of "pharmacies" as clones of Philidor. Citron believes they exist "merely for the purpose of phantom sales or stuff the channel, and avoid scrutiny from the auditors."
  סגור
 • האם אתה מצפה לתגובה? על מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2016 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור