21:17 מטבע הביטקוין נסחר לראשונה מעל 6,000 דולר ליחידה

20:46 התאגיד ששואף להשקיע 880! מיליארד דולר בעשור הקרוב בסקטור הטכנולוגיה >>

18:44 סגירה יציבה בבורסות אירופה: הדאקס קרוב לרמת ה-13 אלף הנק'

08:53 שוק המט"ח: הדולר מתחזק 0.6% מול היין לרמה של 113 יין לדולר

08:07 בורסות אסיה: מדד האנג סאנג מטפס 1%

21:09 הסיבות שהביאו לתנודה החדה הבוקר בשווקים, האם יש סיבה לדאגה? >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

מחפשים הזדמנויות? תעזבו את המניה שטסה השבוע 440%, ותסתכלו על ויאקום

פרשן וול סטריט של Bizportal, משיב לשאלות גולשים, חווה דעתו על טראמפ ומנתח את ויאקום
 |  104
מבט עומק
Share
והאינדיאנים, מספרם רק גדל והם בשלהם
אחד הקוראים בכתבה הקודמת שאל לגבי פריון (סימול: PERI), וענינו שכדאי להמתין לפרסום הדוחות ואכן הם פורסמו. לא ננתח הדוחות היום אלא את התגובה להם. הפרסום הראשון, כרגיל, הגיע ככותרת מאתר הכותרות, ה-Briefing.com ובתרגום מדויק בישרה: "פריון הכתה ב-3 סנט למניה והכתה גם בהכנסות; ההנחיות לרבעון הראשון בהתאם לציפיות". והמניה, טרום המסחר, כפי שדווח בכותרות כולל בביזפורטל, "מזנקת". אלא שהמסחר הסתיים בירידה חדה למדי, ומדוע? כי איש מהאינדיאנים שהסתערו על המניה בטרום המסחר לא בדק מה היו התוצאות עצמן. נכון, החברה הכתה את הקונצנזוס, אבל עם הקונצנזוס לא הולכים למכולת. ההכנסות המשיכו לרדת, וההפסדים (התפעולי, הנקי ולמניה) עלו בחדות. מה שלא פחות מדאיג הוא שבקצב הנוכחי גם המזומן בקופה יימוג.


מילא זה, אבל אתמול הגענו לשיא הבורות המשתלטת. חברת חלום פרמקולוגית קטנה בשם Celator (סימול: CPXX), שאנחנו מכירים היטב כחברה שמנסה לפתח תרופות אונקולוגיות, עלתה ב-440%, מ-1.68 דולר ללמעלה מ-9, כי אותו Briefing.com שלח כותרת לעולם שמנהל קרן ההדג' המפורסם, סטיבן כהן (ששילם קנס של 1.8 מיליארד על "ניצול מידע פנים" והתחייב שלא לנהל יותר כספים חדשים), מחזיק ב-8.3% מהחברה לאחר שקנה, במהלך עשרת הימים לפני ההודעה, 2.8 מיליון מניות. המחזור שהביא לעליה היה של 39.2 מיליון מניות, ולא נופתע אם בדיווח הבא של קרן ההדג' נגלה שהאחזקה נמכרה.

כנראה שמספרם של אינדיאנים, למרות המכות שהם חוטפים, הולך וגדל, וכאשר ציבור המשקיעים מסרב ללמוד לקח אין מה לעשות בנידון. נקנח באפל (סימול: APPL) שההסבר לעליות לאחרונה במניה לפי הדיווח של מורגן סטנלי הוא שהמכירות של האייפונים שלהם, בעיקר ברבעון הנוכחי בסין, גבוהות בהרבה מהציפיות. ואנחנו לרגע האמנו לכותרות שאפל "גמורה" בסין, זוכרים?ולגבי דונלד טראמפ, אנחנו לא נסוגים מהקביעה שהאיש חכם ומכיר את התקשורת טוב יותר ממנהליה. הוא עדיין רחוק מזכיה בצד הרפובליקני, אבל כאיש חכם אנחנו מבטיחים לכם שככול שהמסע מתקרב לניו יורק וקליפורניה ולסיומו, כך גם תראו התמתנות מצדו. את חכמתו אגב, כבר הוכיח. האיש הרי משוויץ בכך שאינו צריך תרומות כי המימון מגיע מכיסו הפרטי, נכון? אז טראמפ, בגלל החשיפה ואיבת התקשורת, כמעט ולא מכניס היד לכיס. התרומות שהוא לא צריך זורמות בשצף קצף.האם מתפתחת מלחמת שליטה בויאקום (סימול: VIA) ולמה זה מעניין?
Viacom היא חברת מדיה שמגדירה עצמה כעוסקת בתחום התוכן הבידורי. בתחום הספציפי הזה, מבחינת גודל ההכנסות, היא הששית בגודלה בארה"ב אחרי קומקאסט (סימול: CMCSA), דיסני (סימול: DIS), פוקס (סימול: FOXA), טיים-ורנר (סימול: TWC) ו-CBS (סימול: CBS). מדובר בחברה שעד 2012 הייתה מהמובילות בתשואת המניות שלה, אלא שבתחילת 2012 "נפרדה" התשואה שהניבה מניית החברה מחברותיה והחלה בהדרדרות שנמשכת עד היום. היא היחידה מתוך השש שהזכרנו שבחמש השנים האחרונות הניבה תשואה שלילית, כשבשנה האחרונה התחזקה ההדרדרות והגיעה ל-36.4%.

להדרדרות המניה שלוש סיבות: הראשונה קשורה בהכנסות, שמאז 2011 דורכות במקום עם נטייה לירידות. השנייה, התחרות העזה גם מצד החברות שהוזכרו וגם מחברות העברת אינפורמציה חדשות שמצטרפות לתחום כמו נטפליקס, מייקרוסופט, אפל ועוד. הסיבה השלישית קשורה למייסד ומוביל החברה, סמנר ראדסטון, שבמאי ימלאו לו 93 ושמזה כמה שנים בריאותו (ויש הטוענים גם שפיותו), מדרדרים. כיוון שהחברה מזוהה עם האיש וכיוון שהוא שולט בה, מצבו הבריאותי מוביל למאבק מתחת לפני השטח על עתיד החברה. המצב ב-VIA מזכיר לנו את מה שקרה בחברת מלונות הקזינו MGM Resorts International (סימול: MGM) לאחר שנפטר בעל המניות המוביל, קירק קרקוריאן.

ויאקום מגדירה עצמה כחברה שעיסוקה כאמור בתוכן בידורי. היא יוזמת, מפיקה ומשווקת בכול העולם תכניות טלוויזיה (250 ערוצים שמועברים בכבלים, אלחוט, אפליקציות ועוד), סרטים (סרטי Paramount), תכנים לסדרות, אפליקציות, משחקים, וידאו להשכרה ומכירה, מייצרת מוצרי צריכה, מציעה רשת חברתית ותכנים שונים לתעשיית הבידור והקולנוע, וכן משווקת תכנים לבתי מלון ומטוסים. העובדות לגבי ויאקום הן שהחברה סיימה את 2015 עם מכירות של 13.6 מיליארד, רווח נקי של 1.92 מיליארד ורווח למניה של 5.44 דולר. קונצנזוס האנליסטים מעריך שאת השנים 2016 ו-2017 תסיים עם מכירות של 13.8 ו-14.3 מיליארד, ורווח נקי למניה של 6.05 ו-7.08, מה שמציב את המכפיל ההיסטורי על 8 ואת מכפילי העתיד על 7.2 ו-6.1 בהתאמה.

אם תשוו זאת ל-DIS, תקבלו מכפילים של 16.2, 16.8 ו-15.7 בהתאמה. קומקסט מקבלת מכפילים של 18.3, 16.7 ו-15.1 בהתאמה, ואילו רשת פוקס מקבלת מכפילים של 16.6, 16.7 ו-12.9 בהתאמה, כך שאין ספק שבהשוואה למתחרותיה VIA "זולה" יחסית (לפי אתר ה Trefis, מחירה הנוכחי של המניה נמוך בכ-40% מערכה). אבל המשקיעים, בשל חוסר הוודאות ובשל העובדה שלאחרונה הוגשה גם תביעה ייצוגית כנגד ויאקום ו-CBS (שראדסטון שולט בשתיהן) שלטענת התובעים דואגות החברות יותר לאינטרסים של ראדסטון מאשר לבעלי המניות, עדיין חוששים.

"התוכן הוא מלך תעשיית הבידור"
סאמנר ראדסטון, שנולד כסאמנר רוטשטיין, נחשב מהמשקיעים המובילים והמוצלחים של ארה"ב בחמישים השנים האחרונות, ברמת משקיעים כמו קרל אייקן ולארי טיש. כיוון שאנחנו מכירים היטב את החברה, את ההיסטוריה שלה ובמיוחד את האיש עצמו, אז לנו אין ספק שהערכת החברה נפגעת בשל מצבו הבריאותי וגילו. העובדה היא שלמרות שאחרי 4 שנים של דריכה במקום החברה חוזרת לצמיחה, המניות אינן מגיבות. זה ספור מעניין לכול "משקיע הזדמנויות" ואנחנו, כידוע לקוראים וותיקים, אוהבים מצבים כאלו.

לאחר קריירה ארוכה כקצין הצפנה בצי האמריקאי וכעו"ד מבריק, הצטרף ראדסטון לאביו כמנכ"ל רשת התיאטראות שהקים האב. הבן הבין מהר שהשליטה בתוכן חשובה מהבחינה העסקית לא פחות מהעוצמה השיווקית. "התוכן", אמר זמן קצר לאחר שנטל את הניהול על החברה שהקים האב, "הוא המלך של תעשיית הבידור והתוכן נמצא בידי האולפנים. עולם הבידור הולך לכיוון שמי שמחזיק בתוכן הוא שירוויח". השניים הקימו את חברת National Amusements, Inc, העבירו אליה את רשת התיאטראות ויצאו בסדרת רכישות של מניות חברות התוכן כמו סרטי קולומביה, Twentieth Century Fox, Paramount Pictures ועוד. ראדסטון מכר את המניות באמצע שנות השמונים ברווחי עתק ולאחר מכן ביצע כמה מעסקאות ה-M&A הגדולות בוול סטריט, תוך הוכחת יכולות ניהול מצוינות, וכתוצאה וול סטריט אהבה והעריצה את האיש וזה השתקף במניות.

ויאקום נכנסה לתמונה כאשר בשנת 1986 לארי טיש, הבעלים של רשת CBS, הציע לו לרכוש ב-400 מיליון דולר את חטיבת ההפצה המסחרית (הסינדיקציה) של הרשת. החטיבה נקראה Viacom (ראשי התיבות של Video & Audio Communications). ראדסטון הסכים ולאחר מכן החל להתרחב בתחומי המדיה והשידור. ב-1999 רכשה ויאקום (שאז כבר הייתה הבעלים של רשת כבלים, תחנות טלוויזיה ורדיו ותוכניות כמו MTV, התוכנית של ביל קוסבי ובנוסף השתלטה על אולפני פאראמונט ורשת חנויות הווידאו בלוקבאסטר) את CBS עצמה. בסוף 2005 ולאחר תהליך של ארגון כול עסקיו תחת החברה הפרטית National Amusements, שאז נותרה בבעלותו בלבד, הנפיק ראדסטון את ויאקום ואת CBS. הוא השאיר בידיו, באמצעות National Amusements, שליטה מלאה בשתי החברות אבל צרף את בתו, שרי ראדסטון, כבעלת 20% על National.

בפברואר השנה פרש מתפקידי היו"ר, נשיא ומנכ"ל של שתי החברות ומינה את לסלי מונבס להוביל את CBS ואת פיליפ דאומן לויאקום. את בתו שרי מינה כסגנית היו"ר ודירקטורית, והוא עצמו משמש היום כיו"ר כבוד בויאקום וב-CBS. אנחנו מאמינים שויאקום היא היותר מעניינת מבחינת מלחמת השליטה הפוטנציאלית בגלל שהנהלת ויאקום "חלשה" בהשוואה להנהלת CBS, כיוון שהדרדרה יותר וכיוון ששרי ראדסטון כבר החלה במלחמת השליטה שלה בחברה הזו. חשוב גם לזכור שהתקדמות מהפכת הטכנולוגיה תהיה גורם חשוב בהחלטות משקיעים שהרי גם כאן, כמו בתחום התקשורת, מתחילות חברות הרשתות החברתיות והעברת האינפורמציה השונות להיכנס לתחום.

אנליסטים: ויאקום מיושנת ונשארת מאחור
בקשר לכך ישנם אנליסטים שטוענים שהציפיות ממה שעשוי לקרות לאחר ראדסטון מוגזמות. "החברה", טוענים אנליסטים אלו, "נשארת מאחור, בטח בהשוואה לדיסני, פוקס וקומקסט, די מיושנת ומי שישתלט יצטרך להשקיע הון עתק ולמצוא מנכ"ל בעל יכולות על מנת לחדש נעוריה, וזאת מול המתחרות המאוד יעילות מחד גיסא וחברות הטכנולוגיה של העברת האינפורמציה מאידך גיסא".

עם זאת, המהלכים שעושה שרי ראדסטון מוכיחים שהיא מאמינה שמלחמת השליטה בויאקום וב-CBS כבר בעיצומה, והיא אינה מתכוונת לוותר על השליטה ברכוש שמוערך היום בכ-40 מיליארד דולר. למדנו שמלחמות מסוג זה עשויות לתת למשקיע הספקולטיבי פוטנציאל רווח עצום. מסתבר ששרי ראדסטון, שהיא האדם המקורב ביותר לאב, חוששת בעיקר ממנהלי החברה, מבני משפחתה האחרים ומחברתו לחיים של האב שמנסה לערער על צוואתו לפיה כמעט כל רכושו ילך, לאחר מותו, למטרות צדקה. ראדסטון אגב הקים נאמנות שלאחר מותו תקבל השליטה ב-National Amusements. הנאמנות תנוהל ע"י 7 אנשים ששרי אחת מהם, וגם מחזיקה כאמור ב-20% מהמניות. לטענתה יש לה מספיק תומכים בין השבעה.

מריו גאבלי, אחד ממנהלי ההשקעות המובילים בעולם שאסף מניות רבות ב-VIA, טוען ש"מדובר בחברה מובילה בתחום הבידור המעניין שללא ספק תעורר עניין בין כול החברות המובילות בתחום ולבטח בין משקיעים שמאמינים, כמוני, שהערכתה הנכונה גבוהה בהרבה מהנוכחית".

כרגיל, לא מדובר כאן במשחק לטווח הקצר ולא למשקיע הסולידי. מי שירוץ ויקנה VIA על סמך הכתבה הזו, יעשה את אותה השטות שעשו האינדיאנים ב-PERI או ב-CPXX. מדובר במשחק של משקיעים בעלי נשימה, כסף ויכולת מחקר שיבדקו את הנושא לעומק עם גורמים שמבינים בעניין.***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

104 תגובות ב-40 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
40 ארי 20/03/2016 23:36 הקולגה גנב לך את ההצגה...
מוטי כהן בביזTV אומר בביטחה בשום אופן לא להחזיק את מניית VRX כי היא בדרך למחיקה בטוחה. חבל כבר חיכיתי לכתבה שלך עליה :)
שלמה גרינברג 21/03/2016 09:42 וואו!!! הקולגה שלך גנב לך את ההצגה
הכתבה על VRX תופיע, כפי שעניתי לך בשבוע שעבר, ביום ה' הבא. איני מכיר את "הקולגה" ואיני טוען שהוא טועה אבל ורק אציין שבשבת יצאו 2 המלצות קניה חמות על המניה של אנליסטים בגוגנהיים ובסטיפל שאת עבודותיו של הבחור מגוגנהיים אני מכיר ומעריך. הקשבתי ל"קולגה" ואכן הוא מציג ביטחון גבוה אלא שבדבריו מספר טעויות כמו למשל שהוא אומר שהמניה הגיעה ל 280 מה שלא קרה. מי שלוקח דברי "מומחים" בוול סטריט ברצינות ופועל על פיהם (כולל מה שאני כותב) מבלי להתייעץ עם מומחים שחושבים הפוך מגיע לו שיחטוף זבנג וזה הכי נכון לגבי מומחים שבטוחים בעצמם. אז תקרקא מה שאני אכתוב ותחפש עוד מאמרים בנושא ורק אז תחליט מי גנב ההצגה ממי
מושקע VRX 22/03/2016 09:31 VRX
למי יש ראש בפורים? אולי יוקדם הכתבה חד פעמי
שלמה גרינברג 22/03/2016 10:49 ואם הכתבה נגטיבית?
זה יקלקל לך את פורים???
39 כלי 20/03/2016 16:55 מנקיינד
יש הסבר לקאמבק היפה שהניה עשתה למרות כל התחזיות השליליות והמלצות שחתכו את מחיר המניה עד לחמש סנט? אמנם ברוב ימי העליות האחרונים לא היה מחזור חריג מעבר לממוצע אך בשישי כבר היה מחזור מטורף
שלמה גרינברג 21/03/2016 09:53 אין עדיין הסבר מלבד העליות עצמן
שאולי יוצרות מומנטום. בניו יורק אגב המחזורים גבוהים מזה זמן. יכול גם להיות שמישהו חושב שהעסקה עם סאנופי בנושא ה Afrezza תניב הצלחה אבל כרגע, לאחר פרסום הדוחות המאכזבים אין שום ידיעה מעודדת.
38 נחום 20/03/2016 14:01 תודה.אבל....
תודה על תגובותיך.אבל, הקישור ששלחת לי שולח לשיחת הוועידה אחרי הדוחות האחרונים.אני שואל על טרנסקריפט של מפגש המשקיעים ב-8 למרץ.....
שלמה גרינברג 20/03/2016 14:29 איני יודע (ל"ת)
נחום 20/03/2016 18:06 תודה (ל"ת)
37 אריאל 20/03/2016 13:22 לא מבין
שלום שלמה.אנא האר אצ עיני בתעודה PSLV איך ניתן להרוויח ממנה? הרי היא לא מחלקת שום דיבידנד וגם לא מחזיקים במתכת עצמה בפועל.
שלמה גרינברג 20/03/2016 14:03 Sprott Physical Silver Trust ET
זו נאמנות שמחזיקה בבוליוני כסף ריאליים, בדיוק כמו להחזיק במתכת עצמה רק שזה סחיר. מה פירוש איך מרוויחים? אם קנית בתחילת השנה אז היום אתה מרווח.
36 יוני 20/03/2016 12:11 אם בתוכן עסקינן, קיי לוג'יק צומחת אך העובדים על הצלחת
כך לא מנהלים עסקים חברים
שלמה גרינברג 20/03/2016 14:05 תפנה השאלה למר ברנר המנכ"ל (ל"ת)
35 אלי 20/03/2016 10:59 GW
עלתה שבוע שעבר חזק. יש עוד בשר?
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:40 תבדוק ותתיעץ (ל"ת)
34 אליאור 19/03/2016 20:32 שאלה שלמה
אני עוקב המון זמן אחרי מניית Wix. רבעון אחר רבעון הם מציגים גידולים מדהימים בהכנסות אך נראה כי החברה בזבזנית ולא יעילה. האם זו הסיבה שהשוק מעניש את המניה? מה דעתך?
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:08 איני עוקב (ל"ת)
אורן 19/03/2016 21:53 גידולים מדהימים - הכותרת לאחר הדוחות בדיוק הפוכה
"רואה צמיחה בהכנסות איטית 2016" Israel's Wix.com Q4 loss narrows, sees slower 2016 revenue growth February 10, 2016
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:08 על מי מדובר? (ל"ת)
שלמה גרינברג 20/03/2016 13:56 איני עוקב (ל"ת)
אורן 20/03/2016 12:39 חברת WIX (ל"ת)
33 משה 19/03/2016 19:08 שלמה סיכמנו שנדבר באביב טענתי שהאביב מביא עימו ביקושים
לנפט ושהוא רק יטפס מהתחתית ואתה נכנסת בי וטענת שהוא ימשיך לצלול אנחנו על 40 דולר בדרכנו ל50 בחודש וחצי הקרובים
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:07 אם כך אז אתה צדקת ואני טעיתי, נמתיןבסבלנות (ל"ת)
32 g 19/03/2016 18:31 פארמוס חוזרת למפה ??pars בום (ל"ת)
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:17 למה אתה חושב כך? (ל"ת)
31 לֹהרוּוּיח ביוּטריד 19/03/2016 18:07 מחפשׁים
נמאס שׁכלֹ שׁני וּחמישׁי ממציאים דבר חדשׁ. ישׁ דרך לֹעשׁוּת זאת
30 מולכו 19/03/2016 17:14 נפל דבר?
בזמן האחרון מגיב בשם זקן חכם ועוד כמה מביני עניין מדרדסים את ה"חכם באדם"? הכיצד הגענו לרגע שכזה? הורגלנו רק לנצח. נא שנסו מתניים ותנו כתף לשלמה שלנו. המעריצים האלמונים.
29 אורי 19/03/2016 17:08 קטרפילר
שלומה החברה יצאה בהודעה על הכנסות נמוכות ברבעון ובהתאם לתחזית ל 2016 מה דעתך על החברה ?
28 בונזי הקשיש 19/03/2016 17:05 גרינברג מה זה השטויות האלה?
אתה מדבר הרבה ומזלזל באינדיאנים מה זאת אומרת? דוד שלי אינדיאני וכל המשפחה אינדיאנים בבקשה לא טוב כתבת. איגור סיפר לי לא לסמוך על ההמלצות כאן כי הכסף הלך טיירה. מה קורה כאן שלוימל'ה? מה לקנות ובמה להשקיע תשאיר למומחים.
שלמה גרינברג 19/03/2016 20:00 אז שוב החלפת שם?
מי שקונה על סמך "ההמלצות" כאן כנראה שלא קרא המאמר רק הכותרת והוא אינדיאני.
איציק 19/03/2016 22:29 לשלמה
שמי איציק והתואר פרופ'. לא החלפתי "שוב"את השם. אולם..בעקבות ידיעותי והשכלתי ומקצועי אני מבין שאתה מתכוון לבונזי. אז הדגשתי שלא. ואני לא מדבר עם עצמי ואיני מתעניין במלאנוקס שכתב האיש בתגובה 2. גם איני קשיש. שלמה יקירי. אם אתה בא אלי למספר שעות. האמן לי אני מצליח להפוך את צורת החשיבה ואפילו האישיות מקצה לקצה. אבל אני מבין שטוב לך כך....ומכל מה שכתבתי מהלב ב20..אלו השטויות שמעניינות אותך. שינוי שם והתעקשות על אינדיאני...בשבע וחצי שנים שהיית בארה"ב מסיבות שונות ומשונות..לא היה לך זמן לבקר בשמורות של האנשים הנפלאים. אני לעומתך. מגיע לארה"ב פעמים רבות וכן ביקרתי ואף השתכנתי אצלהם ימים וזאת הייתה חווית חיים. המשך בדרכך חבר..מקווה שתגיע רחוק בגיל. בתוקפנות המילולית וקטנות אמונה ..דבר לא יעזור..וחבל..זה מעיק על קהל קוראיך וחבריך(שאיני מאמין שיש)ובטח על עצמך. מאחל לך הרבה בריאות ושלוות נפש.
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:07 אני מבין שמשהו מכעיס אותך אבל בוא ונדייק
ראשית חייתי בארה"ב 20.5 שנה ולא 7.5. אצל השמורות לא רק שבקרתי גם הייתי חלק מתוכנית העברת פיתוח תוכנות אליהם אבל זה נושא אחר. האינדיאנים שאני מדבר עליהם אינם האינדיאנים שמשום מה אתה מתייחס אבל גם זה לא חשוב. לבקר בארה"ב? אני עושה זאת לפחות פעמיים בשנה. העובדה שאתה חוזר, בניגוד להצהרותיך, להעיר בטור זה מעידה על מצוקה נפשית גדולה וטינה כלפי שאיני יודע מה מקורה אבל היא בעיה שלך שאתה צריך להתמודד אתה. אני חי טוב ויש לי חברים והרבה ותודה על האיחולים הכנים שלך
איציק 20/03/2016 15:58 לשלמה . סוף.
1.מצוקה נפשית? מה זה? 2.טינה כלפיך? על מה ולמה. לא עשית לי דבר רע וגם אם כן אני חסין ומחוסן. 3.בעיות והתמודדות? כן .יש והרבה גם באקדמיה וגם בצבא. אך..ב"ה מתגברים על הכל. 4. מודה לך על האמון בדברי הכנים שהם באמת כאלו ואוסיף...מאחל וכבר איחלתי לך בעבר את כל הטוב שבעולם ודווקא לאדם כמוך שעבר דברים מהותיים וקשים בחייו. אנו גם מודעים לתרומתך בצמתים קשים..מאחלים לך מכל הלב הרבה שנים טובות. תודה. איציק.
פרופ' איציק. 19/03/2016 19:48 לבונזי החביב
יפה כתבת. אל תמתין לתשובה עניינית כי אין לו. אם כבר יגיב ..הוא יטרח "למרוח " אותך ולהפוך אותך לעוד לקוח לא מרוצה. לא יודע מי זה איגור. אבל יוצאי חבר העמים מביני עניין וחכמים מאד. שמע בקולו.
27 אבי 19/03/2016 16:30 אלביט מערכות
שלמה שלום, תודה על הכתבה המעניינת. אשמח לשמוע דעתך על אלביט מערכות
ארז 20/03/2016 08:47 הכתבה על אלביט מ 6/2015
על הראלי באורבוטק, העסקה החלומית עבור אלביט מערכות - ומילה על טבע שלמה גרינברג | 13/06/2015
אבי 20/03/2016 09:59 כתבה מלפני שנה !!! (ל"ת)
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:18 דעתי על אלביט קונסיסטנטית מאז 2000 (ל"ת)
אבי 20/03/2016 16:15 תודה (ל"ת)
26 רז 19/03/2016 13:36 IT רפואי - השכלה
שלמה, מהידע וההבנה שלך, מה נותן יותר כלים להשתלבות בתעשייה הזו - סטטיסטיקה או חקר ביצועים (בעיות אופטימיזציה)? אני מתלבט לגבי המשך לימודים . תודה!
שלמה גרינברג 19/03/2016 19:59 הייתי מצפה ששאלה כזו תפטור ע"י בדיקה עצמאית (ל"ת)
רז 19/03/2016 19:29 הדבר היחיד שיתן לך כלים להשתלבות בתעשיה הזו
הוא לימודי מערכות מידע\מדעי המחשב.
25 סוחר 19/03/2016 13:02 פריון יצרה 17 מליון דולר מפעילות בשנת 2015. אז אך יגמר
המזומן. פריון רק מרוויחה מזומנים.
שלמה גרינברג 19/03/2016 19:57 בסדר, אם זו דעתך
רק תבדיל בין מזומן מפעילות ומצב המזומנים. לא רמזתי שפריון בסכנה
24 יוסף 19/03/2016 12:56 LLY
שלמה שלום. אני מחזיק LLY. מה דעתך. תודה
שלמה גרינברג 19/03/2016 19:54 זו שאלה ליועץ שלך שהמליץ ש"תחזיק"
דעתי על LLY ידועה אבל שאלות כמו שאתה שואל צריכות להיות מופנות ליועצי ההשקעה
23 רועי 19/03/2016 12:00 כרגיל, הפרשן הכי רציני
תכלס, מכל הפרשנים פה, אני הכי מאמין לך. הפכנו לחברה תקשורתית שניזונה מכותרות בומבסטיות..
22 ארז 19/03/2016 11:37 האם עדיין שלילי לגבי כיוון הנפט
שלמה שלום - דעתך ידועה לגבי זה שנראה את מחיר הנפט ממשיך לרדת. והנה קיבלנו ראלי ענק על כלום (בעיקר צפי שסעודיה אירן יסכימו על קיצוץ תפוקה וכו). האם עדיין שלילי לגבי מחיר הנפט השנה או שלדעתך ראינו תחתית. תודה
שלמה גרינברג 19/03/2016 19:53 איני נוהג לשנות דעה כול שבועים (ל"ת)
21 רמי 19/03/2016 08:32 שלמה שלום איך לדעתך נראית CHK? (ל"ת)
שלמה גרינברג 19/03/2016 19:52 נראת כמו שנראתה (ל"ת)
20 אנתרופולוג 18/03/2016 18:43 לגרינברג
האם כבודך מעז לזלזל באינדיאנים שיושבים עד היום בשמורות באריזונה? לא יפה. גם לא יאה. הם ישרפו היום את האייפונים שלהם כמו שעשו בסין השבוע 20.000 מקומיים בכפר שביקרתי. וזאת רק ההתחלה ובכלל לא מחאה. פשוט גילו את "המכשירים הפשוטים והזולים" שמייצרים קרוב אליהם שהם באיכות הרבה יותר גדולה ועמידים לשנים. על אפל הם בכלל לא שמעו.
שלמה גרינברג 19/03/2016 08:55 יופי לך שבקרת בכפר בסין וחזית
בשריפת איי פונים. ואני גם מניח שעשית סקר אצל האיכרים והם לא שמעו על אפל, יופי. איזו תגובה בדיוק אתה מחפש. לפחות אל תשנה שם בכול פעם שאתה מגיב. אגב, למה אתה חושב שהספור מעניין מישהו?
לשלמה 19/03/2016 19:14 אני משנה את השם שאפילו אדם כמוך ידע לקשר בין השמות.
אני רואה שמגיב 28( לא אני)צוחק. סיפורי באמת לא מעניינים למרות שבתחילת הדרך הייתי יכול לעזור לך בהרבה ולהחכימך. אך. אנשים שכמוך אינם יודעים איך להתמודד עם מי ש"טיפה "חכם מהם. ובמקום להעזר ..יורקים אש.וחבל..אין לי שום בעיה בכל מאמר שלך להיכנס ולהשטיח אותו יותר ממה שהוא הכתבות ברמה נמוכה מאד. אפילו בתגובתך השבוע במדור הרגיל ירית ושיגרת שטויות וקבעת עובדות מטומטמות על אנשים. נסיון בלימה שלי לא נענה כמובן כי הייתה כרגיל גדולה עליך. צר לי שבהתכתשות זקנים הזקן החכם אוכל אותך חופשי. ואולי גם אמסור דרישת שלום מהלייצנים מוריץ וטוכלר שהאכילו רבים קש אינסוף. לדעתי גם אתה היית באזור. גם ידיד של דוד של חבר של אחותי בשם ב.מירה (מי זה לעזאזל?)מוסר לך ד"ש ונשיקות. אינו שוכח את טוב ליבך וחסדך. ועכשיו קח עצה מאיש פשוט אבל חכם: שפר דרכיך ואולי..אולי..למרות הכל תוכל לזכות לחבר נפש שצעיר ממך די בהרבה אך עבר דבר או שניים בחיים. גם פעולותך ועזרתך למוסדות ואירגונים בנושאים רפואיים הייתה זוכה לתמיכה ממומחה בעל שם שגם ברני ורבים זוכרים את הרצאותיו בהרווארד שזכורות לרבים וטובים..נ.ב: ומה עם סליחה מהאידיאנים?
רז 19/03/2016 06:38 לאפל יש מספיק רזרבות כדי להמציא את עצמה מחדש
אבל אלו כבר ענייני "הנהלה". בנוסף - גם בפלאפונים, כמו בכל תחום צריכה, יש קצה נמוך וקצה גבוה. אפל עדיין נחשבת בחוגים מסוימים כhigh end של המכשירים הסלולריים (נושא הנתון לויכוח כמובן). אפל מאבדת גובה בנושא הטכנולוגי, אבל יש לה את מה שאין לסיניים-סמל סטטוס. יש אנשים, תאמין או לא, שכל מה שמעניין אותם הוא סמל הסטטוס בכיסם\בכף ידם.
פרופ' איציק. 19/03/2016 19:42 לרז.
הסר דאגה מליבך חבר. העולם מתפכח. "סמל הסטטוס" בנושא זה חולף מהעולם. מהנדסיינו כבר מזהים מכשירים טובים ואף זולים בהרבה שיעשו את כל שלל העבודות של "מכשיר הסטטוס" בצורה הרבה יותר טובה. איני מדבר כל שנים. זה כבר בפתח.
רז 20/03/2016 08:34 איציק-טכנית, אתה צודק.
אבל רק טכנית. תסתכל על מערך השיווק של אפל. בפועל, חלק האר"י של האוכלוסיה במקומות כמו ארה"ב עדיין רואה במכשירי האנדרואיד "חלופות". אותו חלק מחפש features, אבל בז למזרח הרחוק. אותו חלק מחפש יוקרה, יחד עם תמיכה למוצר. אותו חלק יגיד " אמן" כשיגידו לו שהosx פחות חשופה לפריצות, תוך כדי שהוא קונה לנייד קייס נוצץ ומדליק, כי זה מה שמעניין אותו. אתה מסתכל על היחס לאייפון דרך הפריזמה של ישראל, וזו טעות.
19 דונלד הטרמפיסט 18/03/2016 18:36 בטוח שהברווז חכם, השאלה כמה הוא יציב... (ל"ת)
18 אסף 18/03/2016 17:36 X , CLF
ערב טוב שלמה.ברבעון האחרון ובמיוחד החודש סקטור הפלדה בסקוויז מטורף.אני ב X ו ב CLF בסכום מאוד מהותי !!!עם תשואה של 58% בחודש וחצי.לא תכננתי שזה יקרה כל כך מהר..האם להפגש עם הכסף? או פשוט להשאר כמו שתכננתי לפחות עד סופ השנה.?הכסף הינו כסף פנוי לחלוטין.
שלמה גרינברג 19/03/2016 08:52 החלטה שלך בהתייעצות עם היועץ שלך (ל"ת)
17 יוני 18/03/2016 16:19 GPC
שלמה מה דעתך על החברה? קיפאון במכירות כבר שנתיים.
שלמה גרינברג 19/03/2016 08:51 אין לי דעה מיוחדת אבל
כיוון שאני עוקב אחרי AAP ואוטו זון אני יכול לומר לך שגם אצלן "קפאון" בשנתיים האחרונות אבל המומחים טוענים (גם במקרה של GPC) שהשנה ובשנה הבאה נראה שינוי חיובי במגמה. הסיבה העקרית לקפאון היא שחברות המכוניות הגדולות החלו לחדור לתחום ה Accessories .
יוני 19/03/2016 18:31 למה נראה שינוי חיובי אם נכנסים מתחרים?
לא מבין את הלוגיקה... אם החברות הגדולות נכנסות לתחום, זה אמור לפגוע ב- GPC ודומיה, לא?
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:46 מהיכן לקחת ש"נראה שינוי חיובי "?
כתבתי שלי אין דעה אלא שהמומחים (האנליסטים) "טוענים (גם במקרה של GPC) שהשנה ובשנה הבאה נראה שינוי חיובי במגמה. ". המחשבה של האנליסטים מתבססת על כך שהעובדה שהגדולות מצטרפות מצביעה על הצמיחה המהירה בתחום מה שיעזור גם ל GPC. בין זה לבין מה שיקרה באמת נצטרך להמתין ולראות
16 רז 18/03/2016 15:32 שלמה-שאלה קטנה כיוון שאיני מוצא תשובה ברשת-
קודם כל-מאמר אינפורמטיבי, כתמיד. האם אתה מכיר חברה (או תעודה) העוסקת בתחום האופטיקה לצרכן? (עדשות מגע, משקפות וכו') כזו הנחשבת מובילה בתחום (אני חושב שJNJ היא כזו אבל ממש לא בטוח) תודה מראש.
שלמה גרינברג 19/03/2016 08:43 אינך מוצא תשובה ברשת???
תתחיל עם Contact lens companies ותגוגל משם. לדעתי אין סל שמתמחה רק בכך אבל יש הרבה סלים/קרנות בתחום הציוד הרפואי ומחלות עיניים. אכן J&J היא המובילה עם ה Acuvue שאלו המובילות בעולם. ואחריה אייר אופטיקס של סיבה גייגי. חברת Cooper vision מגרמניה מובילה אבל היא פרטית.
רז 19/03/2016 19:31 רב תודות.
.
15 יובל 18/03/2016 12:23 מה קרה לסקטור הפארמה מתחילת השנה
האם הסיבה שעלה הרבה בשלוש השנים האחרונות ועכשיו מתקן מטה. או שלדעתך יש סיבות אחרות ? תודה
שלמה גרינברג 18/03/2016 14:33 סקטור הפארמה
ראשית מערבבים כול הזמן בין סקטור הפארמה לסקטור הגנרי ולביו. את הביטוי הקרוב ביותר לסקטור הפארמה נותן סל מהסוג של PPH שמשקף טוב את הסקטור כאשר החברות המובילות בו מבחינת המשקל בסל הן JNJ, NVS, PFE, GSK, MRK, AGN, SNY, NVO, BMY ו ABBV. הסל הזה עלה, בין תחילת 2009 לקיץ שעבר ב % 225 ומאז ירד ב % 25. עיקר הירידות הוא התיקון הכללי שלמעשה תיקן הערכות מוגזמות אבל לתיקון נלוו עוד סיבות שקשורות בתחום הרפואי. הראשונה חששות גם מקלינטון שנחשבת אנטי חברות התרופות (זה לא נכון) והשניה חששות מביטול האובמה קר שהעלתה משמעותית את ההכנסות של חברות התרופות המובילות בכול המגזרים. גם תופעות נקודתיות כמו VRX, למרות שלא צריכה להן להיות השפעה, תרמו לירידות. לדעתי התיקון הוא הזדמנות קניה אבל השאלה העיתוי. הביקוש לתרופות רק יילך ויעלה
יובל 18/03/2016 21:18 תודה אחלה תשובה זה מה שחשבתי.
אכן על הסל הזה שציינת דיברתי. תודה רבה
14 משקיע פונד' 18/03/2016 00:29 vrx
שלומה אם אתה מכיר את החברה? בבקשה אם תוכל להרחיב על מחירה הנוכחי, על הפוטנציאל.... מכיר את סיפור השורטים אבל עד לאן.... נראה שבמחיר הזה היא מגלמת הרבה יותר מדי רוע.. תודה
חיים 18/03/2016 09:43 VRX הסיפור מאוד פשוט
כול ידיעה חיובית תקפיץ את המניה למעלה וכול ידיעה שלילית יכולה בהתאם לרסק אותה. ידיעה שלילית יכולה גם להיות פתיחה בחקירה על ידי אחת הרשויות וכו. ב 29 לפברואר חטפה כמו כלום 20 אחוז בעקבות הידיעה הנל (מאז חטפה עוד 50 אחוז....) Valeant Pharma (VRX) Ratings Placed on Review for Downgrade by Moody's
שלמה גרינברג 18/03/2016 09:39 מכיר היטב, כתבתי בעבר ומכין כתבה מעודכנת על החברה
אני התחלתי לעקוב מקרוב אחרי החברה בתחילת שנות ה 90 כאשר ICN Biomedicals, SPI Pharmaceuticals ו Viratek התאגדו לחברה גלובלית בשם ואליאנט. אפילו שמעתי את פירסון בהרצאה ב 2010, חברה מעניינת ביותר שוול סטריט, כמנהגה, העלתה לחלל וגם הכתה קשות וחברה שמנהלי הדג' התאהבו בה. הספור כולו כנראה בשבוע הבא
משקיע 19/03/2016 22:29 תודה לכם ממתין בקוצר רוח לכתבה
אם אפשר להכניס בכתבה גם מספרים לגבי חוב הכנסות מכפילים וכו' תודה
13 סוחר 17/03/2016 21:49 Vrx hznp
אתה לא חושב שמוגזם מה שהולך שם.במיוחד בhznp שפשוט מכניסים אותה לעגלה כחלק מתרבות הכותרות
שלמה גרינברג 18/03/2016 09:45 צודק, VRX משפיעה על הסקטור של Specialty drugs כולו
אנסה להסביר זאת בכתבה הבאה
חיים 18/03/2016 09:33 אישית מאחל את כול הרע לחברות כמו VRX HZNP
חברות ש"המציאו" מודל עסקי חדש. לא מודל שמבוסס על רעיון מדעי - אלה על הנדסה פיננסית. לוקחים חובות בלי הכרה ומשתמשים בהם לקנות חברות שיש להם תרופות מאושרות בשוק -אז מקפיצים את מחירי התרופות ועוד טריקים מלוכלכים. ל vrx שהשווי שלה 10 יש חובות של 30 מיליארד דולר. Horizon, Mallinckrodt, Endo and Valeant have been seen as pioneers among pharmaceutical companies using a business model that, in general, limits investment in research and development and instead seeks to boost sales of products acquired through debt-fueled acquisitions—often of older drugs for which they raised prices.
שלמה גרינברג 18/03/2016 09:47 קצת מגזים, הכתבה הבאה על VRX
ותחום ה SPECIALTY DRUGS
הרצל 18/03/2016 12:15 VRX-חיים לא מגזים
חברת VRX למעשה פירמידת הונאה,כיבוי האורות קרב.
חיים 18/03/2016 14:52 VRX נוצר מצב מטורף שההכנסה השנתית גבוהה מהשווי
מצפים להכנסה שנתית של 11 מיליארד כאשר השווי 10 מיליארד דולר. מצד שני הדוחות היו אמורים ב 29/2 או לא יוגשו עד 29/4 עלולים להשהות את המניה מהמסחר. For the full year,. Revenue is expected in the range of $11 billion to $11.2 billion, compared with previous guidance for $12.5 billion to $12.7 billion. Valeant said it would face an "event of default" if it doesn't file its annual report with the Securities and Exchange Commission by April 29. The filing was due Feb. 29 but has been delayed as a committee of Valeant's board continues to investigate its now-ended relationship with mail-order pharmacy Philidor Rx
12 דורי 17/03/2016 14:59 הודעה חשובה למחזיקים/ לכאלה שרכשו את האגח של אורבנקורפ
דרוש מחזיק באגרות חוב של חברת הנדל"ן הקנדית אורבנקורפ, שהנפיקה אגרות חוב בחודש דצמבר 2015. למיצוי והגנה על זכויותיך, נא לפנות בצירוף תאריך הקניה למייל: DOR123DORI@WALLA.COM
11 נחמה 17/03/2016 13:21 CBLI
יש התקדמות בחלומות החברה?
דוד 17/03/2016 16:06 cbli
יצא דו"ח והמלצה של Zacks Small Cap Research 16 hours ago
שלמה גרינברג 17/03/2016 15:03 מדוע שלא תכנסי לאתר ותבדקי? (ל"ת)
10 אורן 17/03/2016 13:16 תודה - רק להוסיף רוב המסחר תחת הסימול VIAB
Viacom is listed on NASDAQ and trades under the symbols "VIA" for Class A common stock and "VIAB" for Class B common stock. (Class A is voting stock, and Class B is non-voting stock.) There are, however, far more shares of Class B outstanding, so most of the trading occurs in that class.
שלמה גרינברג 17/03/2016 15:10 ברור שכך
כך זה תמיד, מניות השליטה A, שמופיעות כ VIA מייצגות את כול זכויות ההצבעה, הן המניות שמחזיקים ראדסטון ובתו ועליהן מאבק השליטה. מניות ה B חסרות זכות הצבעה וזו כאמור תופעה רגילה..
9 נחום 17/03/2016 12:17 בריינסוויי
איך אתה מסביר את העובדה שיש עליות חזקות ויציבות במכירות החברה והדבר לא מתבטא במניה? אלפי תודות....
שלמה גרינברג 17/03/2016 15:25 אכן יש עליות במכירות אלא
שההפסדים התפעוליים עולים בעצמה. המשקיעים מצפים ל"התייעלות" (ירידה בהוצאות). אם תעבור על תוצאות הרבעון האחרון של 2015 תגלה שהוצאות תפעוליות עלו בצורה חדה ביותר והרבעון מראה הפסד גדול בהרבה משלושת הרבעונים הקודמים.
8 נחום 17/03/2016 12:15 תודה. ושאלות
שלום מר גרינברג.מה שלומך?כרגיל, תודה על כתבותך המחכימות ומועילות.... א. איפה אפשר להשיג תמליל-TRANSCRIPT- של מפגש המשקיעים שערכה טאואר במפעל החדש שקנתה מ-MAXIM,שנראה לי שהתקיים ב-8 למרץ? ב.מה דעתך על האנליסטית ליסה טומפסון מזאקס שעוקבת וממליצה על טאואר תקופה ארוכה?היא תמיד נמצאת בשיחות הוועידה וגם אשלח קישור לסיקור שלה.... http://seekingalpha.com/article/3947966-towerjazz-shows-continued-margin-improvement-q4-capacity-fills
שלמה גרינברג 17/03/2016 18:10 עניתי ומשום מה לא עלתה התשובה
את הטרנסקריפט תמצא ב http://seekingalpha.com/article/3926676-tower-semiconductors-tsem-ceo-russell-ellwanger-q4-2015-results-earnings-call-transcript. בכלל כול טרנסקריפט בכול חברה תמצא באתר ה http://seekingalpha.com/ או באתר החברה. לגבי טומפסון היא אנליסטית ותיקה מאוד שמתמחה בחברות טכנולוגיה קטנות ואכן מכסה את טאור שנים
7 סיון 17/03/2016 10:06 בונוס ביוגרופ
שלמה יקר, מנית בונוס ביוגרופ אינה נסחרת בארה"ב ואני יודעת שאתה לא מכיר או מתעסק במניות שלא בוול סטריט אבל רציתי לעניין אותך כחובב בריאות ועתידנות במניה ספציפית זו. ואשמח אם באחד המאמרים הבאים שלך על שוק הרפואה ביוטק וכו' תתייחס לבונוס. תודה
שלמה גרינברג 17/03/2016 15:54 בונוס
אני מכיר ועוקב אחרי החברה שפעילה בתחום חידוש רקמות (אצלה בנושא העצם - guided tissue regeneration bone graft) שלשוק, כסף שתמיד חסר, תחרות ועוד. זו חברת חלום שכמו כול חברת חלום "סובלת" מבעיות של כסף, זמן לשוק ובעיקר תחרות מחברות רבות, חלקן גדולות, שמנסות גם הן לפתח רקמות.
6 מאיר 17/03/2016 10:01 united therapeutics שלמה אשמח לדעתך על הנייר
אשמח אם תאיר עינינו בכמה מילים על הנייר. תודה על המאמר. מאיר.
שלמה גרינברג 17/03/2016 15:59 את "הניר" איני מכיר אבל החברה
מעניינת כי היא מפתחת תרופות למחלות שאין עבורן עדיין תרופות. הירידות לאחרונה צריכות לעניין משקיעים אינטליגנטיים.
5 גילי 17/03/2016 09:59 חברת פיטביט FIT
חברת פיטביט בעלת כמה מוצרי כושר ומדידת כושר, חלק מהמוצרים נמכרים היטב וריווחים. המניה של פיטביט צללה המון. מובן לי שיש תחרות שגדלה (כל הגדולות כמו אפל וגוגל נכנסות) אבל מעבר לתחרות הגדלה (מאוד) לא מובנת לי הקריסה של המניה , שלמה אשמח אם אתה מכיר את FIT לכמה מילים על הירידות ... האם התחרות מפילה כך את המניה או שיש לדעתך סיבות אחרות. תודה
שלמה גרינברג 17/03/2016 16:05 נדמה לי שעניתי לך על השאלה הזו לאחרונה
הסיבה העיקרית לנפילות, לצד התיקון שהיה, היא התחרות. הבנק אוף אמריקה יצא אתמול בהמלצת קניה אבל כמחצית מהאנליסטים שעוקבים אחריה ממליצים ב HOLD כיוון שהתחרות, לדעתם, הולכת ונעשית קשה ורבים, מלבד, אפל, גוגל וענקיות דומות, מצטרפים כי המגזר הזה צומח במהירות.
4 שמעון 17/03/2016 09:53 סלי מים כבר נשאל אבל לא מובן.
סל CGW סל PHO סל PHI : הניבו תשואות של 2-3% בחמש השנים האחרונות... (לא שנה לא שנתיים אלא 5) אם הביקוש למים הולך וגובר ... מדוע סלים אלו (של כל המניות המובילות בתחום) אינם מניבים עליות ? תודה רבה
שלמה גרינברג 17/03/2016 16:18 הסברתי את מצב המים פעמים הרבה
ראשית PHI אינו קשור למים. PHO מייצגת חברות מים אמריקאיות ואילו CGW היא אכן גלובלית אבל המשקולות על האמריקאיות בעיקר. קרן המים של פיקטאט (בבלומברג PICWAPA:LX ) הניבה, בחמש השנים עד אתמול % 71.3. אלו קרנות לטווח ארוך ואם אינן מניבות לטעמך אז תחליף. העובדה שמים, לדעתי, הם הבעיה האמיתית של העולם אינה מבטיחה למשקיע כלום.
3 עמית 17/03/2016 09:51 יופי של כתבה תודה רבה !!! (ל"ת)
2 יוסי 17/03/2016 09:31 שלום שלמה
מה דעתך על המיזוג בין מלאנוקס ואיזיציפ ולמה אתה חושב שהשוק לא מעריך את מלאנוקס כמו את arista networks ו cavium מבחינת מכפילים הן ברווח הנקי והן במכפילי מכירות?
שלמה גרינברג 17/03/2016 16:19 עניתי מספר פעמים
את המחצית השניה של השאלה אתה צריך לשאול את "השוק".
בונזי הקשיש 19/03/2016 17:06 אז לקנות מלאנוקס או לא? (ל"ת)
שלמה גרינברג 20/03/2016 11:48 תתיעץ עם היועץ שלך להשקעות (ל"ת)
1 אורי 17/03/2016 08:48 שלמה שלום
צה יהיה עם חהה התרופות האם נכנסו להקפאה עמוקה אגב לא ברור לי גם טבע ואלגרן בגלל שדחו ליוני אז מיפילים את המניות ירדו מהפסים הארמקנים האלה יום טוב
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.