השבוע נסתכל על 2 מניות (שונות לגמרי) שאי אפשר שלא לאהוב, הנה הסיפור שלהן

שלמה גרינברג, פרשן וול סטריט של אתר Bizportal, על שני המנועים בולטים של הכלכלות הישנה והחדשה
 |  (83)

"מרבעון לרבעון כוחנו עולה", שרה מקהלת הסוחרים עמוסת הפרוזק שנטלה עשרות מיליארדים מערכה של AAPL. בעודנו תקועים בפקק של צומת רעננה, שמענו  "מומחית" מסבירה ברדיו ש"מניית אפל מתרסקת בעקבות הדו"חות הקשים" - זה מה יש רבותיי וצריך להתרגל לחיות עם הדברים הללו. אם ירגיזו את קוק הוא עלול פשוט לקנות את הבורסה ולסגור אותה לסוחרים - יש לו כעת 202.8 מיליארד במזומן בקופה. שבע שנים אנחנו אומרים שצ'ק פוינט (CHKP) היא החברה הכי כלכלית ב-S&P500, אבל נראה לנו  ש"ההתרסקות" של AAPL מעלה אותה למקום הראשון.

<
היום נדבר על שתי חברות מעניינות וייחודיות, ג'נרל אלקטריק (GE) ופייסבוק (FB). הראשונה, בת 126 שנה, עם יכולת ומסורת ניהולית בלתי רגילה. היא מצליחה לשמור לאורך כל התקופה על מעמד מוביל במנועי הצמיחה האמריקנים והגלובליים המשתנים ומסיימת כעת מעבר מדהים להובלה במנועי הצמיחה של כלכלת המאה הנוכחית.

<
השנייה, בת 11 שנה בסך הכל, מתמקמת בהובלת המנוע הראשי של "הכלכלה החדשה" - הרשתות החברתיות. אין כמובן שום קשר בין החברות, מלבד היכולת לאבחן נכון את ההתפתחויות הכלכליות ולבצע התמקמות בהובלתן. בשני המקרים הצליחו החברות לבצע את הפעילות, למרות חוסר האמון של המומחים בוול סטריט.

<
זיהוי מנועים כבר 200 שנה
המהפכה התעשייתית החלה באמצע המאה ה-18 ונמשכה (מבחינת השינויים בתעשייה ובחברה שבאו בעקבותיה) עד אמצע המאה ה-19. היא העבירה את אמצעי הייצור מהיד למכונה, בקידום ההתייעלות של המערכת התעשייתית והחברתית. גם היא, כמו המהפכה הנוכחית, החלה כמהפכת טכנולוגיה. תומס אדיסון, שהקים את GE בשנת 1889, הבין איזה פוטנציאל תעשייתי גלום ביכולת שנתנה המהפכה לשימושים בחשמל וכוח, ויצר חברה שגידלה הנהלות שהצליחו לזהות את אותם תחומים חדשים שיובילו את הכלכלה ולהתמקם בהובלתם.

<
GE יצרה "תרבות" של רה-אורגניזציה מתמשכת להתאמה לשינויים שמשפיעים על הכלכלה מסיבה זו או אחרת (Ongoing adjustment reorganization). הנהלת GE, מאז הונפקה החברה בשנת 1896 (אחת מתוך 12 החברות שהרכיבו את מדד הדאו ג'ונס. כל היתר היו חברות תחבורה), משנה את הרכב תחומי הפעילות שלה תכופות במטרה להוביל בתחומים שמובילים את הכלכלה (האמריקנית עד מלחמת העולם הראשונה, והגלובלית מאז). במהלך העשור השני של המאה הקודמת הבינה ההנהלה שהתקשורת (רדיו בעיקר), התעופה ומוצרי הצריכה הם המנועים העתידיים, לכן התמקמה בתוכם באמצעות הקמת חטיבות מתואמות.

<
בסוף העשור השני למאה ה-20, נכנסה החברה לתחום הטלוויזיה שהיה בחיתוליו. היא עשתה זאת בעקבות מחקר פנימי שצפה את התפתחות היכולת להעביר תמונה למרחקים, יכולת שפותחה במחלקת המחקר שלה. הנהלת החברה תיקצבה סכומי עתק שהפכו את GE למובילה בתחום. בשנות ה-60 הייתה GE אחת משש החברות שהבינו איזה פוטנציאל יש למחשב, ובהתאם פיתחה את מערכת ההפעלה הראשונה (ה-GCOS למי שזוכר).

<
בנוסף, GE הובילה את המעבר לאנרגיה אלטרנטיבית, מרוח ועד פצלים. בשנות ה-70' הבינה שתחום הפיננסים עומד להפוך למנוע מוביל והקימה את GE Capital - מה שהפך את החברה, עד לאחרונה, למוסד הפיננסי הגדול בעולם. בשנת 2000 גדול מנהלי GE, ג'ק וולש (1981-2001) הפך את החברה לקונגלומרט המוביל גלובלית (יזם הכניסה לפיננסים, לרפואה ולאנרגיה), והחליט שיורשו יהיה ג'פרי אימלט.

<
אימלט היה מהנדס מתמטיקאי ובוגר הרווארד במנהל עסקים. הוא החל לעבוד ב-GE ב-1982, ובזמן שמונה למנכ"ל ניהל את החטיבה הרפואית הענקית (GE Healthcare). האיש, רפובליקאי ותומך ישראל פנטי אגב, הסביר אז שמשבר הבועה (שאז היה בעיצומו) שכנע אותו שההתפתחויות בתחום הטכנולוגיה, העברת האינפורמציה והגלובליזציה ישנו את החברה והכלכלה בעולם, לכן, "GE חייבת לעבור רה-אורגניזציה שתתאם אותה לעולם הכלכלי / חברתי החדש", אמר והוסיף, "GE חייבת לעבור מתחום הפיננסים, המדיה וחלק מהצריכה לתחומי האינטרנט, להתאמת התשתיות לתעשייה הטכנולוגית החדשה, להרחיב הפעילות ברפואה ובמיוחד בתחום האבחנה, להיכנס בגדול לטיפול במים ובעוצמה לתוכנה התעשייתית".

<
אבל ההתקפה על המגדלים ב-2001 (בה סבלה החברה הפסד שלמעלה ממיליארד דולרים) דחתה את הביצוע. כשנגשו סוף סוף לביצוע הרה-אורגניזציה ב-2006-7, נפל עליהם משבר 2008 שכמעט חיסל את החברה (בגלל מעמדה של GE Capital). למרות הכל היא שרדה ומאז 2009 הצליח אימלט לבצע את המהפך בדיוק כפי שהבטיח. הוא מסיים את תפקידו ב-2018 ויעביר ליורשו, שיהיה כנראה ג'פרי בורנשיין.

<
GE נמצאת בתהליך המכירה של החטיבה הפיננסית (שבסופו תכניס לחברה למעלה מ-90 מיליארד דולרים במזומן). היא פועלת היום בתחומי התשתיות לאינטרנט התעשייתי, טיפול במים, אבחון רפואי והדמיה, אנרגיה ואנרגיה אלטרנטיבית, מחשוב תעשייתי, תוכנה והעברת אינפורמציה תעשייתית, כוח ומנועים, תחבורה ועוד. רק השבוע אמר אימלט ש"GE הופכת מחברה שהובילה את הכלכלה הישנה והתפתחה בשלושים השנים האחרונות על הון ונכסים, לחברה מובילה בהתפתחות הכלכלה החדשה. GE של המאה ה-21 תהיה חברה קטנה יותר, יעילה יותר, פשוטה להבנה יותר, תעשייתית יותר ובתחומים המובילים ורווחית הרבה יותר. עם כ-90 מיליארד דולר במזומן בקופה לאחר מכירת GE Capital ונכסים נוספים כמו הנפקת חטיבת כרטיסי האשראי Synchrony Financial, ג'נרל אלקטריק תוכל לתאם עצמה לדרישות המשקיעים שדורשים, מלבד ביצועים, גם הכנסה (דיבידנד) גבוהה ורכישת מניות החברה.

<
למי שמאמין בהמשך הצמיחה הגלובלית ואינו רואה בעתיד מגפות, מלחמות גוג ומגוג או אסונות טבע שיחסלו את צפון אמריקה, מניית GE היא אחד מסלי ההשקעות היותר מעניינים לעתיד. מה גם שהדיבידנד שם, שתשואתו הנוכחית 3.5%, כנראה רק ילך ויעלה.

<
עמוד האש שמחבר את העולם
הגענו לפייסבוק ה"ינוקא", שעד כה מתקדמת במסלול שמאוד מזכיר את האסטרטגיה שפותחה ע"י GE. מארק צוקרברג, שסבל רבות לאחר הנפקת החברה מהמומחים שטענו שאינו מנהל טוב (זוכרים? "איך החברה מתכוונת להרוויח?"), הבין שהרשת החברתית תהיה הלב של הכלכלה הגלובלית. מדוע? כי עולם העסקים עובר לשם, מהחקלאות ועד למוצרי טכנולוגיות העל והרפואה. למה זה קורה? כי האינטרנט פתר למעשה את אחת הבעיות הגדולות של השיווק - הוא סגר את מה שמכונה "the structural hole" (הפער המבני) - מושג שטבע הפרופסור Ronald Burt מאוניברסיטת שיקגו.

<
הרשת מצליחה לסגור את הפערים שבין בעלי המשאבים, בעלי המידע והצרכנים. הרשת משכללת ומייעלת את המפגש בין ההיצע לביקוש. הצרכנות הגלובלית עוברת לרשת ופייסבוק יצרה את "הסביבה החברתית" המועדפת, ששאבה לתוכה הרבה יותר מנויים מכל סביבה אחרת. אם הכוח שצברה GE בכלכלה הישנה התבסס על אסטרטגיה מוצלחת של זיהוי מנועי צמיחה והובלתם, הרי שהעוצמה הכלכלית של חברות הרשת היא במספר המינויים ובסביבה שהחברה "מייצרת" עבורם.

<
לפייסבוק יש למעלה מ-1.5 מיליארד מינויים. אם זו תשכיל לספק את רצונותיהם החברתיים והכלכליים בצורה טובה יותר מהמתחרים, היא תהפוך לוולמארט (WMT) של כלכלת הרשת. נראה, על פי מספר המינויים שגדל, שהחברה מצליחה במשימה. פייסבוק, כחברה המובילה בתחום הרשתות החברתיות, מנסה להתמקד ולבחור בתחומים שבהם ההתפתחויות הפוטנציאליות מבטיחות להוביל את כלכלת הצריכה על הרשת. החברה הובילה בכישרון וביעילות מירבית את  ההתאמה לאלחוט (וגם כאן בניגוד לציפיות האנליסטים ולפי הצעדים שננקטים בחברה מאז ההנפקה (רכישות ופתוח עצמי) הם עושים את כל הצעדים הנכונים לייצר את הסביבה הנכונה למינויים.

<
פייסבוק הונפקה במאי 2012, על בסיס נתוני 2011 שהראו מכירות של 3.7 מיליארד, רווח נקי של מיליארד או 46 סנט למניה. מחיר המניה בהנפקה היה 38 דולר, מכפיל היסטורי של 82.6 פעם ושווי חברה של 104 מיליארד. ההתלהבות ההתחלתית הייתה פנומנלית, אבל מיד לאחר ההנפקה ירדה המניה בכ-40%. מקהלת המומחים, אותה מקהלה שהלהיבה את משתתפי ההנפקה, הסבירה בכובד ראש שההנפקה נעשתה במחיר מטורף, שצוקרברג אינו מנהל מוכשר ושעתיד החברה אינו ברור. "אז מה אם משוטטים בה חצי מיליארד אנשים", אמרו המומחים, "שישוטטו מיליארד, אבל מאיפה יבואו הרווחים שיצדיקו המשך הערכה שכזו? ומלבד זאת, טוויטר (TWTR) גונבת לפייסבוק את כל משוטטיה בני ה-30 ומטה", אז אמרו.

<
היום משוטטים בה מעל 1.5 מיליארד משתמשים וההכנסות והרווחים גדלים בקצב מטורף. החברה סיימה את 2014 עם מכירות של 12.5 מיליארד דולר, רווח נקי של 2.94 מיליארד או 1.10 למניה ואת השנה תסיים עם 17.1 מיליארד דולר מכירות. היא דיווחה על רווח נקי של למעלה מ-4.5 מיליארד ו-2 דולר למניה. מאז ההנפקה עלו המכירות, הרווח הנקי והרווח למניה בכ-350%, והמניה עלתה "רק" ב-151% ונסחרת במכפילי 2015-16 של 47 ו-36 בהתאמה.

<
כלומר, העלייה המטאורית בוול סטריט - 270% בשנתיים האחרונות - עדיין "מפגרת" אחרי העליות במיין סטריט. מה גם שעוצמת המאזן גדלה במהירות. פייסבוק בהנהגתו של צוקרברג, כך הולך ומתברר, היא חוד החנית / עמוד האש של המהפכה התעשייתית השנייה. התקדמות המהפכה הטכנולוגית, האפליקציות והתשתיות מאפשרת לצוקרברג, לאחר שניצל בצורה היעילה ביותר את השימוש באלחוט ורכש למעלה מ-40 חברות בסכום כולל של 19 מיליארד דולרים, לבסס את פייסבוק כרשת החברתית המועדפת (The social network of choice) לטווח ארוך.

<
עם הזמן פייסבוק עתידה להתחרות באי ביי (EBAY) ואמזון (AMZN), ותמכור יותר מכוניות טסלה (TSLA) מכל הדילרים ויותר ביטוחים מ-AIG. רוצים דוגמא? תעשיית המציאות המדומה (virtual-reality) הופכת לתעשיית מדיה מובילה בעקבות התקדמות מהפכת הטכנולוגיה, שהמומחים טוענים שתהפוך למרכזית ומובילה בתוך כעשור. שלושת המנועים שמובילים תעשייה זו בארה"ב הם משחקי ווידאו, משחקי ה-NFL והפורנוגרפיה הווירטואלית. מי מוביל בתחום? גוגל (GOOG) עם ardboard וסמסונג (SSNLF) עם החד-סט ל-Galaxy Note 4.

<
לאחרונה פרסמה פייסבוק שבתחילת 2016 תתחיל למכור למינוייה את ההד-סט Oculus Rift virtual-reality  של חברת Oculus VR, אותה רכשה לפני כשנה ב-2 מיליארד דולר (400 מיליון במזומן ו-23 מיליון מניות FB לפי כ-70 דולר המניה). "בשביל מה הוא צריך את Oculus", שאלו המומחים לפני שנה, "הוא הולך ראש בראש נגד גוגל?" וצוקרברג רק חייך - יש לו למעלה מ-1.5 מיליארד "לקוחות שבויים". "זה ה-mega tech theme הבא", אומר האנליסט הבכיר Gene Munster מבית ההשקעות ג'פריס, "איני חושב שמינויי פייסבוק יעדיפו את המכשירים המתחרים" (אגב, גם נוקיה נכנסת לתחרות). 

<
***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
 

תגובות לכתבה(83):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 36.
  לשלמה, אופקו + ראדא
  רועה צאן 29/07/2015 00:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, לא התייחסת לעסקה של אופקו - האם היא חיובית ונכונה לאופקו? האם לדעתך היא תציף ערך משמעותי לאופקו בעתיד? ולגבי ראדא, עד כמה משמעותית לדעתך העסקה שפורסמה, עם צבא ארה"ב? ועל איזה היקף כספי מדובר? תודה!
  סגור
 • OPK ו RADA
  שלמה גרינברג 29/07/2015 16:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  OPK רכשה למעשה את LVNVF , את MabVax Therapeutics (MBVX ) ועשתה, בתחילת השנה, עסקה מעניינת עם פייזר עך המוצר של פרולור. עיסקאות חיוביות? על פניו כן אבל צריך להמתין. כול הפרסומים האחרונים משמעותיים וכולם אמורים לשאת פרי בסוף השנה ושנה הבאה. המשקיעים ממתינים לראות פירות. בינתיים ההכנסות מתדרדרות ומהר.. ראדא זה עדיין ספור לטווח הארוך או לשחקני יום שיכולים לשחק על הזעזועים.
  סגור
 • 35.
  לשלמה, אאטרנה זנטריס + אינקשור
  רועה צאן 27/07/2015 22:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מה דעתך על החברות הנ"ל היום? מה מצבן? והאם לדעתך החב' יצליחו לשרוד?
  סגור
 • AZES ו INKS
  שלמה גרינברג 29/07/2015 16:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אינקשור אינה קיימת מזה כשנה וחצי. החברה נקראת New York Global Innovations שאינה עושה עדיין מאומה Aeterna Zentaris שורדת אבל הכסף נעלם ותצטרך עוד
  סגור
 • 34.
  כרגיל - מרתק
  zeeviq 26/07/2015 21:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קינחת (בסוגריים) עם נוקייה. יש שם לאחרונה הרבה אקשן. תוכל, בבקשה, להרחיב ?
  סגור
 • נוקיה
  שלמה גרינברג 27/07/2015 09:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן, הרבה אקשן. NOK, אחת ההצלחות הגדולות שלנו (ראה מאמרים שכתבנו בנושא מאז השפל של 2012). האישור של רכישת אלקאל לוסנט (שכולל את מעבדות בל) לצד מכירת חברת המיפוי HERE חיוביים ביותר מה גם שהחברה חוזרת לתחום הטלפוניה החכמה. מאוד מעניין.
  סגור
 • 33.
  DDD
  BABA 26/07/2015 19:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לשלמה שלום וברכה.מה דעתך על DDD וSSYS תודהשהשם יאריך את ימיך בטוב ושנותך בנעימים
  סגור
 • ראה תשובתי ל 32 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/07/2015 09:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 32.
  תלת מימד
  ... 26/07/2015 11:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, מה דעתך עם תחום התלת מיימד, נפל חזק תקופה אחרונה,האם לדעתך זה תחום שהוא שווה השקעה
  סגור
 • תלת מיימד
  שלמה גרינברג 26/07/2015 17:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כתבתי לא מעט על חברות כמו DDD או SSYS הן שיגעו את המשקיעים (בעידוד האנליסטים שכמו בכול מקרה דומה הבטיחו הרים וגבעות.) אלא שמה שקרה הוא שחברות גדולות רבות הקימו בתוכן חטיבות בתחום וחברות חדשות נכנסו בהמוניהן והתחזיות לא התממשו. זה עדיין תחום שצומח במהירות אבל החלוקה בתוכו משתנה. לאחרונה נכנסה גם . אם "שווה השקעה", תבדוק עם היועץ שלךHPQ
  סגור
 • טען עוד
 • אם מכירות עולות במהירות אז מדוע התחזית לא התממשה? (ל"ת)
  יוני 27/07/2015 10:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • המכירות עולות אבל ההוצאות הרבה יותר
  שלמה גרינברג 27/07/2015 12:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המכירות עלו ב % 27.3 ב 2014. לעומתן עלו הוצאות המכירה, הוצאות השיווק והוצאות המו"פ ב 25.7, 75 וב 50 אחוזים בהתאמה. מספרים אלו משקפים תחרות שהולכת וגדלה.
  סגור
 • אולי, אבל זו המהפכה התעשייתית החדשה
  יוני 27/07/2015 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אדם יכול היום לקום בבוקר, לעצב דבר מה במחשב ולהדפיס אותו. זה משהו שלא היה קיים 200 שנה. צריך להאמין בתחום ולא רק להתייחס לנתונים כספיים.
  סגור
 • 31.
  GE
  ofer952 25/07/2015 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, קניתי את GE אחרי שקראתי מאמר שלך על החברה לפני כשנה. למרות הדשדוש שהפך לירידות בזמן האחרון אני מתכוון להוסיף לאחזקה והמאמר הנוכחי מחזק את החלטתי. תודה.
  סגור
 • חבל
  שלמה גרינברג 25/07/2015 19:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני מתאר מצבים לא ממליץ. כדאי שתתייעץ עם יועץ שמבין
  סגור
 • 30.
  אגרי
  שרון לאימא 25/07/2015 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הודאה ביום ב
  סגור
 • מה זה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/07/2015 19:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 29.
  אתה זיין מוח בלתי נלאה...
  שלמה 25/07/2015 14:50
  הגב לתגובה זו
  2 21
  דיי כבר עם הפרופגנדה המזוייפת
  סגור
 • מענין שאמך לא חושבת כמוך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/07/2015 19:42
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 28.
  VTAE - אלצהיימר
  רונן 25/07/2015 14:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה שלום אשמח לשמוע את דעתך על vtae
  סגור
 • מכיר היטב את Vitae
  שלמה גרינברג 25/07/2015 19:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חלום גדול אבל בתחילת הדרך. למעשה היא עוסקת בעיקר בסוכרת שם יש לה תרופה בשלב השני של הבדיקות הקליניות. היא מפתחת 2 תרופות לאלצהיימר ולדעתי את המכה שקבלה לאחרונה בבורסה קבלה בגלל מה שקרה בביוג'ן (למרות שאין קשר ישיר (היא עובדת מול חברת התרופות הגרמנית הפרטית הענקית Boehringer Ingelheim).
  סגור
 • 27.
  sn
  עצ 25/07/2015 14:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום אני מחזיק בנייר זה עוד במחיר 13.3$ . למניה פורסם כי הצפיות טובות לשנה הקרובה למרות מחירי הנפט שירדו , החברה קודחת יותר ומוצאת מקורות אנרגיה חדשות ובכל זאת המניה יורדת . מדוע ?? אני בכל אופן מתכוון להמשיך ולהחזיק בה . האם אני טועה?? אגב לפני כחצי שנה המלצת על DIS . ואכן יצאת גדול !!
  סגור
 • אתה מכיר חברה בתחום הנפט והגז שעלתה לאחרונה?
  שלמה גרינברג 25/07/2015 19:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברת Sanchez Energy היא חברה משפחתית למעשה ונמצאת באחד התחומים התחרותיים ביותר בתחום הנפט/גז, מה שקרוי exploration and production של נפט. היא חברה קטנטנה בתחום מפסידה ותמשיך להפסיד בעתיד הנראה לעין. היא מתחרה מול ענקיות כמו צ'אסאפיק, אנאדארקו ובריטיש פטרוליום וגם מול ענקיות ציוד הקדוח כמו שלומברגר.
  סגור
 • 26.
  שלמה, לגבי חיסוני DNA
  יוני 25/07/2015 13:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר את התחום? יש שתי חברות קטנות - INO, VICL האם רואה עתיד בתחום? יש ענקיות פארמה שמתעסקות בזה?
  סגור
 • העברת תרופות וחיסונים
  שלמה גרינברג 25/07/2015 19:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  איני מכיר את 2 החברות, הן חברות חלום קטנות. אבל תחום העברת התרופות, בתוכו טכנולוגיות ה DNA delivery, מתפתח בצעדי ענק. למעשה כמעט ואין ענקית רפואה, פארמה וביו, שאינן נמצאות בפנים, מפייזר ועד גלקזגוי וסנופי.
  סגור
 • 25.
  מעטים מבינים מה המשמעות של המציאות הוירטואלית
  אחד שחושב שהוא מבין 25/07/2015 13:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אוקולוס ריפט היא רק אחת מהטכנלוגיות של מציאות וירטואלית יש גם את מגיק ליפ של גוגל ואת מורפיאוס של סוני ועוד בסופו של דבר שזה עניין של 10-20 שנה הנגישות לעולם של מציאות וירטואלית יהיה לא רק באמצעות קסדה אלא באמצעות חליפה שלמה שתקלוט כל תזוזה שלנו ותתרגם לתזוזה של הגוף בעולם הוירטואלי יש כאלה שמדברים על שהות ארוכה בעולם הוירטואלי כשהגוף יקבל מזון ונוזלים באמצעות אינפוזיה אנשים יאבדו קשר עם המציאות לחלוטין ולא יהיה מדובר במתי מעט אלא בהמונים תחשבו על רשת האינטרנט כגורם שיקשר את כל העולמות הוירטואלים אחד לשני על אינספור מציאויות זמינות זה העתיד ובלשון המעטה צריך מאוד להיזהר ממנו
  סגור
 • אתה כבר איבדת את הקשר עם המצאות.
  sam 26/07/2015 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כותב שטויות בלי להבין ובלי לדעת.
  סגור
 • 24.
  מי שלא יקנה טאואר פשוט פרייאר (ל"ת)
  טאואר אפסייד 85% בדר 25/07/2015 13:19
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 23.
  לגולשת וחבריה הבועתיים (בצחוק)
  שלמה גרינברג 24/07/2015 19:23
  הגב לתגובה זו
  2 2
  בועה, בהגדרה הרחבה שלה בתחום נ"ע היא מצב שבו הערך שנותנים משקיעים למניה הולך ומתרחק (מתנפח, בשפת עם) מהערך הכלכלי של החברה או הסקטור. ואכן, דברים כאלו קורים, מפעם לפעם בבורסות וכתוצאה משלל משתנים שגורמים לכך ויוצרים מומנטום. "מומנטום", בשפה פשוטה הוא מצב שמביא לאובדן הקשר בין העובדות למציאות. לגבי FB, למרות שאין ספק שההערכה הנוכחית (על סמך הנתונים הידועים) מוגזמת מאוד זו אינה בועה. מדוע? כי קצב הצמיחה הריאלית של החברה עולה על קצב עליית המניות שלה. מה שקרה ב AMZN השבוע זו דוגמה נפלאה לכך. צעקו שהמניה בועה והנה הגיעו נתוני הרבעון ששינו כליל את ההערכות הריאליות ולכן המניה קפצה כך. FB תפרסם, בשבוע הבא, את דוחות הרבעון השני לשנה. אם תעמוד בציפיות או תכה אותן המניה תמשיך לטפס אם לא, המניה תשיל מעליה אחוזים רבים אבל אנחנו עדים לתופעה שאי אפשר להתכחש לה. מרכז הכובד של הכלכלה עובר לרשת וחברות הרשת המובילות, שכמו FB או AMZN או GOOG שיודעות להשתלט על מגזריהן מציגות תוצאות מצוינות. כך שבפייסבוק לא מדובר בבועה אלא במחיר שצופה המשכיות ואין לכך קשר למכפיל, הכול תלוי בתוצאות.
  סגור
 • נראה שאתה קונה בלי קשר למחיר
  אחד 25/07/2015 12:11
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אבל יש דבר כזה שנקרא מכפיל. ממליץ לכולם לקרוא המשקיע הנבון של גראהם במקום לרוץ ולהשקיע בחלומות.
  סגור
 • מהיכן הגעת למסקנה מטופשת זו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/07/2015 14:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תודה לך שלמה.ובענין אקטואלי - בודאי שמת לב
  גולשת 25/07/2015 10:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אמש לנפילה של BIIB . תוצאות ניסוי + דוח. אבל מה שמטריד זו הנמכת התחזית שלהם. גררו אתמול את כל הetf בסקטור לירידות.שבת נעימה לך. אגב, אתה מוזמן לקרוא את הוולסטריט גורנל מאתמול http://www.wsj.com/articles/buzz-wears-off-at-biogen-1437788611
  סגור
 • לגולשת
  שלמה גרינברג 25/07/2015 11:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  למרות שתפסת אותי רגע לפני שאני יוצא לסיור במעיינות הרי יהודה החלטתי להקדיש רגע לתשובה כיוון שהשאלה שלך לעניין. ברור שהסלים ירדו כיוון שביוג'ן נמצאת במקום של כבוד ברובם ותמיד, כשחברה מובילה יורדת בקיצוניות שכזו "הגשם" פוגע בכול האחרות. בנוסף, הניסיון להגיע לתרופה בתחום האלצהיימר הוא חלום (כמו כול המחלות שאין לגביהן מענה, אנורקסיה, סרטן ועוד) שגם מטיל כישוף על האנליסטים ושגם שמעורבות בו כמעט כול ענקיות הביו שגם הן מושפעות (בעיני האנליסטים, לא במציאות) ממה שקרה בניסוי של ביוג'ן, משפיע גם הוא. התנודות הקיצוניות של השנים האחרונות, במיוחד בתחומי החלום, הולכות ומחריפות, הולכות ומתנתקות מהעובדות ובכול התחומים, ראי AMZN, AAPL, GILD TSLA ועוד. תנודות אלו באות בעיקר כתוצאה מהתקדמות מהפכת האינפורמציה שגם מקלה על מעורבות יחשירה במסחר וגם מכניסה למשחק מיליוני אנשים שהכותרות הן הבסיס לפעילות שלהם. אני חתום שנים על הוול סטריט וקורא באדיקות מאמרי ניתוח שלהם בכול התחומים, גם מאמר זה. לגבי הנמכת/העלאת תחזיות זו גם בעיה ש הופכת בעייתית עם התקדמות כיוון שהתחזיות הופכות חשובות יותר מהמציאות
  סגור
 • תודה ובילוי נעים. (ל"ת)
  גולשת 25/07/2015 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 22.
  ניסויים
  שמואל 24/07/2015 18:51
  הגב לתגובה זו
  0 1
  היכן ניתן למצוא את זמני פרסום יעדי הניסויים שעורכות הביומד. תודה
  סגור
 • באתרי החברות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/07/2015 19:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 21.
  החברה מתגובה 14-Middlesex Water סימבול MSEX (ל"ת)
  מאיר 24/07/2015 18:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כן Middlesex Wate
  שלמה גרינברג 24/07/2015 18:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמעתי עליהם, לא עוקב
  סגור
 • ok, תודה (ל"ת)
  מאיר 24/07/2015 18:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 20.
  שלמה היום לצערי מ biibנפולת שוב
  אורי 24/07/2015 17:36
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אולי אתה יודע למה?מה הדוח אולי היה גרוע? תודה
  סגור
 • הסברתי לך למה
  שלמה גרינברג 24/07/2015 18:13
  הגב לתגובה זו
  2 1
  תוצאות המחקר באלצהיימר לא היו טובות
  סגור
 • 19.
  תשובה לנשר למטה
  שגיא טובי 24/07/2015 16:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה צריך להסתכל על הדו"ח האחרון (רווח של 53 סנט למניה כמדומני) ולהכפיל ב-4 מפני שהחברה רק מתעצמת מדו"ח לדו"ח זה אומר שהם יחלקו דיווידנד של יותר מ-2$ מינימום בשנה הבאה ולכן המכפיל הוא פחות מ-50....ואל תשכח שהחברה מתעצמת מיום ליום ועדיין אין פירסומות באינסטגראם ובווטסאפ.
  סגור
 • 18.
  PERI
  טיטו 24/07/2015 16:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום, מה דעתך על PERI? נסחרת במכפיל 4.5, 400 מיליון $ הכנסות, ושווה פחות מ-200 מיליון? לאחרונה פורסם שiron source הפרטית מוערכת במעל 1 מיליארד, פריון לא אמורה להיות שווה בערך אותו דבר?
  סגור
 • פריון
  שלמה גרינברג 24/07/2015 18:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבתי עליה לפני כשלוש שנים והסברתי את התחרות והכול. מה שקרה הוא שבמהלך 2012, על בסיס הפעילות הטובה, המניה עלתה יפה אלא שמאז מאי 2013 המניה מתדרדרת כשהיא משקפת למעשה את ההתדרדרות בפעילות העסקית. גם הרבעון הראשון של 2015 אינו מעודד. הבעיה היא עדיין התחרות שהרי החברה שעיקר הכנסותיה ממנוע חיפוש מתחרה עם חברות כמו גוגל, מייקרוסופט, יהוא ועוד ובתחום הורדת תוכנות היא מתחרה מול AOL, אינטראקטיב, AVG ועוד. מלבד התחרות יש לחברה עוד בעיה של מפתחים שכ"כ חשובים בתחום התוכנות להורדה וזאת בגלל חוסר משאבים. אכן, איירוןסורס גייסה שעברה לפי ערך של כ 800 מיליון אבל אלו דברים שקורים בוול סטריט כול הזמן וזה תלוי בכמה גורמים שלא כאן המקום להסבירם. בכול מקרה, האנליסטים המעטים שמכסים את החברה אינם אופטימיים, ב ZACK ממליצים עדיין למכור. אז קלקלתי לך את השבת אבל זו התמונה.
  סגור
 • 17.
  שלמה,לדעתי ליאור מתגובה 14 התכוון לחברה עם הסימבול MSEX (ל"ת)
  משה 24/07/2015 15:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 16.
  שאלה
  ברוך 24/07/2015 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ראשית תודה על הכתבות היפות שלך. השאלה שלי היא על מניית בריינסטורם. אני יודע שכבר פעמים רבות כתבת עליה. אני רק מתעניין אם היא מתעתדת לפרסם תוצאות בדבר הניסויים שלה בקרוב. אני עוקב אחריה ובחודשים האחרונים היא די מדשדשת באיזור ה-3.5 דולר. אשמח אם תוכל להאיר את עיני בנושא. תודה
  סגור
 • בריינסטורם
  שלמה גרינברג 25/07/2015 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לגבי "מתעתדת..." רק הנהלת החברה יודעת. בריינסטורם יכה לתרופה בתחום ה ALS ועוד מחלות שמקורן במרכז העצבים. הצעתי לך שתקרא את הריאיון שנתן המנכ"ל החדש, טוני פיורינו (איש רציני ביותר) למגזין The Life Sciences Report http://finance.yahoo.com/news/brainstorm-cell-therapeutics-inc-ceo-130000736.html . מניית חלום על כול המשתמע
  סגור
 • בריינסטורם-בקרוב תעלה באלף אחוז- אשרי המאמין
  חיים 24/07/2015 15:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מזמין אותך לקרוא את השטות שפורסמה לפני שנה בדיוק - במציאות ירדה מאז 30 אחוז בזמן שמדדי ביו טסו בפראות. אם אתה רוצה לזרוק עליה כסף לחיש-גד תפאדל. קח בחשבון שיש עוד אלפי חברות ביו. תעודת סל xbi עלתה 90 אחוז בתקופה הזו. מניית בריינסטורם עשויה לעלות באלף אחוז בתוך שנה, לקראת סיום הניסוי בארה"ב אנליסט הביומד הוותיק ג'ייסון קולברט, מבית ההשקעות מקסים בניו יורק מערכת טלנירי | 31/7/14,
  סגור
 • 15.
  שלמה דעתך על ba וגם אשמח אם מכיר את
  ליאור 24/07/2015 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניית אם סקס שעוסקת מיים. תודה שלמה
  סגור
 • בואינג
  שלמה גרינברג 24/07/2015 14:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחת החברות הכי מעניינות להשקעה לטווח ארוך ותמיד הייתה למרות שמפעם לפעם, לעיתים בגלל חשש מקיצוץ בתקציבי בטחון ולעיתים בגלל חשש מהאטה כלכלית שתשפיע על הביקוש למטוסי נוסעים המניה יורדת חדות. איני רואה, בעתיד הנראה לעין שום בעיות צמיחה לחברה כי גם הביטחון וגם הכלכלה יבטיחו המשך ביקושים.. לגבי החברה שעוסקת במים לא מכיר שם כזה
  סגור
 • הכוונה לחברה שהסימבול שלה MSEX (ל"ת)
  משה 24/07/2015 15:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  attu
  Israel 24/07/2015 06:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה בוקר טוב ,נכנסתי לפני שנתיים גם בעקבות כתבה שלך , מה דעתך בעקבות הדוחות ? האם תכתוב עליה בקרוב?
  סגור
 • ATTU
  שלמה גרינברג 24/07/2015 09:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כרגע איני חושב שאכתוב משהו נוסף כיוון שהחברה מתקדמת בהתאם לציפיות ואין שום ספק שאלון עושה עבודה מצוינת. כפי שכתבנו, זה הכול ההנהלה!! למרות העליות המרשימות במכירות החברה עדיין מראה הפסד תפעולי (שירד) שנובע מעלייה חדה מאוד בהוצאות שיווק. זה דווקא סימן טוב. כרגע יש סיפורים מעניינים יותר. .
  סגור
 • tanks (ל"ת)
  Israel 24/07/2015 23:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  תודה רבה שלמה על עוד סקירה מעניינת
  cat 23/07/2015 23:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אפשר שתתייחס לקאטרפילר? המניה נמצאת כעת בנמוך השנתי לאחר דוחות מאכזבים. האם לדעתך החברה עוד עשויה לחזור לדרך המלך?
  סגור
 • 12.
  העתיד זה מדפסות תלת מימד. נקודה. (ל"ת)
  גולש 23/07/2015 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 11.
  שלמה בבקשה דעתך לגבי ניתוח טכני ואלגו טרייד
  איציק 23/07/2015 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלום שלמהאשמח שתחווה דעתך לגבי אלגו טרייד וניתוח טכני
  סגור
 • אין לי דעה בנידון, לא עוסק בזה. (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/07/2015 15:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 10.
  שלמה בבקשה דעתך לגבי ניתוח טכני ואלגו טרייד
  איציק 23/07/2015 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלום שלמהאשמח שתחווה דעתך לגבי אלגו טרייד וניתוח טכני
  סגור
 • 9.
  נדהם מול הרדידות של "מומחים" לדוחות של אפל
  נדי 23/07/2015 14:40
  הגב לתגובה זו
  2 2
  הרווח למניה מזנק, הכנסות מטפסות במספרים דו ספרתיים, ואמצעי התקשורת מדווחים על רבעון קשה?! לשם השוואה מיקרוסופט רשמו את ההפסד הגדול בתולדותיהם (עקב מכירת נוקיה בהפסד) ולא חטפו כך. אני חושב שקל להיות בימינו משקיע ארוך טווח שמרוויח, כי מסביב יש כל כך הרבה בורות, שהיא שווה זהב למי שיודע לנצל אותה. ISRG פרסמו דוחות טובים. וטיפ קטן - CHEK תהיה GIVEN הבאה...
  סגור
 • 8.
  הערה לשלמה
  גולשת 23/07/2015 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שלמה, ראשית אני מתפלאת שאתה "אוהב מניות" כדברי הכותרת.רציונליסט שכמוך "אוהב מניו"ת?? אבל בנימה יותר רצינית - פייסבוק היא מנייה שבה הבלון חלק מבלתי נפרד מן המהות.מזכירה לך את בועת הנסדאק...ולא רק פייסבוק יש עוד כמה כאלה ברחבי הנאסד'ק.שבת שלום לך.
  סגור
 • אוהב?
  שלמה גרינברג 23/07/2015 15:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין לי שום קשר לכותרת, לא אני כותב אותה. FB זכירה את בועת הנאסד"ק? תואילי להסביר איך? בועת הנאסד"ק התנפחה על הערכות מטורפות של מניות שברובן לא מכרו כלום מלבד חלום. FB לא מוכרת ומרוויחה? תקראי שוב המאמר.
  סגור
 • מכפיל 96 לא נראה לך בועה? אתה רציני? (ל"ת)
  נשר 23/07/2015 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איך הגעת ל-96?
  שגיא טובי 23/07/2015 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אם תסתכל על הדו"ח האחרון היא נסחרת במכפיל של 46 פחות או יותר וזה עוד לפני שצוקרברג שם פירסומות באינסטגרם (רכישה אדירה שלו) ובווטסאפ.
  סגור
 • כנס לגוגל פייננס
  נשר 23/07/2015 20:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  https://www.google.com/finance? q=fb&ei=4CmxVYC7FtSZUPm3l-AC חוץ מזה גם מכפיל 50 זה בועה חסרת היגיון.
  סגור
 • אתם צודקים זה העניין . שלמה - תשובה
  גולשת 23/07/2015 18:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לפני פחות משנה היתה פייסבוק באזור מכפיל מאה !!! שלא לדבר על נטפליקס למשל שהיתה קרוב ל200 !! גם אם פייסבוק על מכפיל של 50 (מה שלא ידוע בוודאות גמורה) יש כאן חד משמעית בועה עם כל הכבוד וההערכה הרבה ולא בציניות -כלפי שלמה.
  סגור
 • 7.
  כמו תמיד
  יוסי 23/07/2015 14:19
  הגב לתגובה זו
  6 0
  תענוג לקרוא את הניתוחים המעמיקים של שלמה; בלי התלהמות ובלי פופוליזם
  סגור
 • 6.
  שלמה אם אפשר דעתך על גופרו
  שגיא טובי 23/07/2015 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עקפה את התחזיות אך לא ברור עדיין האם הם טרנד או לא וכל העניין של הVIRTUAL REALITY....תודה.
  סגור
 • איני עוקב אחריהם עדיין (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/07/2015 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • תודה רבה רק אם...
  שגיא טובי 23/07/2015 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תוכל להתחיל לעקוב ולנתח אותה לקראת הדוחו"ת הבאים אודה לך.....חלק אומרים שהיא סוג של אפל הבאה (רק בקטן כמובן) וחלק אומרים שהיא טרנד....המכירות היו מצוינות ברבעון הזה והעלו תחזית לרבעון הבא.
  סגור
 • לשגיא טובי - הפחד והאימה של משקיעי גופרו
  חיים 24/07/2015 08:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  היא שיום אחד אפל תודיע שהיא נכנסת לתחום (או על קניית חברה בתחום). זו תהיה עריפת ראש למחיר המניה. שווי 8.6 מיליארד מכירות ברבעון מעל 400 מיליון ורבעון ראשון רווחי. אין ספק שדומה מאוד לאפל - אלה שקונים את הציוד יש להם נאמנות של כת דתית, לא יעברו למוצר אחר (גם אם יותר טב וזול), בונה אקו סיסטם שלם סביב המצלמה, אמריקאים קונים גם 15 מצלמות לצילום תלת מימד וכו. טרוף אמיתי.
  סגור
 • קודם כל תודה על התשובה
  שגיא טובי 24/07/2015 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן מרבית האנשים ששוחחתי איתם על הנושא אומרים זאת אך הם אומרים דבר נוסף....הכי טוב שאפל תקנה אותם ישירות!...אכן יש למצלמה נאמנות של כת דתית ,בדומה לאפל,שיכולים לקנות אותה באבחת חרב עם קופת המזומנים האדירה שלה.....היא נסחרת כרגע 65$ אחרי הדוחו"ת ונראה לי שבוול מתחילים להאמין שהם כאן כדי להישאר (למרות שבגבוה המניה הייתה 98$.)
  סגור
 • 5.
  POT
  אבי 23/07/2015 12:32
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שלום שלמה.מה דעתך על מניית פוטאש ש"נחתכה" בשנה האחרונה ב-40%.נכון שקרטל הדשנים התרסק,אך עדיין נראה כי המניה חטפה מעל ומעבר מה דעתך??
  סגור
 • על POT
  שלמה גרינברג 23/07/2015 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה יורדת מכמה סיבות שהעקריות הן ירידת מחירי האשלגן ושאר הכימיקלים לתעשיית הדשנים, החשש מהאטה גלובלית, החשש מסין ומהודו וההשפעות של שבירת הקרטל ע"י הרוסים. קשה מאוד להעריך (די בדומה לנפט) אם זו התחתית כי בנוסף לכול הנ"ל הטכנולוגיה המתקדמת ממשיכה להוזיל עלויות ייצור ולהגדיל התפוקה. אני חושב שצריך להמתין ולראות אם הכלכלה האמריקאית והגלובלית מעלות קצב צמיחה, זה ישפיע על עליות מחירי הדשנים.
  סגור
 • 4.
  תודה שלמה, מעניין כמו תמיד. אשמח לדעתך...
  איחטיאנדר 23/07/2015 11:46
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לגבי הדו''ח האחרון של IBM. מה דעתך?
  סגור
 • IBM
  שלמה גרינברג 23/07/2015 12:49
  הגב לתגובה זו
  4 1
  כמו GE עוברת רה אורגניזציה גדול שלוקח זמן. IBM מצטיינת באותן יכולות ניהוליות שיש ל GE לחזות ולהתאים עצמה להתפתחויות הטכנולוגיות/עסקיות. התהליך פוגע בהכנסות כפי שפגע ועדיין פוגע ב GE. GE נמצאת בסופו של התאמה, IBM באמצע הדרך.Cycle
  סגור
 • 3.
  אטיניטי
  ערן 23/07/2015 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה שלום . מה קורה באטיוניטיjQuery203019755288609303534_1437639188432
  סגור
 • מה קרה?
  שלמה גרינברג 23/07/2015 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 2
  החברה תפרסם דוחות היום ונראה
  סגור
 • 2.
  שלמה מה דעתך על הדוח של MLNX מאתמול בלילה,ו
  CJ 23/07/2015 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אתה חושב שהיא תצמח בקצב גובה יותר בהמשך השנה וגם ב 2016 2017 .האם אתה חושב שהיא מוכרת לFB שהזכרת בכתבה שלך. כי אם כמות התעבורה עולה בשרתים שלה היא חייבת לאמץ את המוצרים שיביאו לה לעבוד הכי מהיר ,הלא כן ? האם אתה חושב שהמניה תמשיך צפונה מכאן ? .תודה
  סגור
 • הכיוון מצויין
  שלמה גרינברג 23/07/2015 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עוד לא בדקתי לעומק אבל כפי שכתבתי מספר פעמים בשנה האחרונה נראה שוולדמן, מנהל-על יוצא דופן בנוף הישראלי, מצליח לעשות זאת, ראה כתבה מאוקטובר 2014 http://wallstreet.bizportal.co.il/articles.php?id=214573. כול השאר תברר אצל יועציך
  סגור
 • 1.
  שלמה תודה
  אורי 23/07/2015 10:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אתה צודק כן אני נמצא בג אלטריק שאלה מה עם חב Biibהיא אומרנה לפרסם תרופה אלצמייר ידוע משהו וומתי היא פרסמת דוחותת תודה מראש
  סגור
 • ביוג'ן
  שלמה גרינברג 23/07/2015 11:31
  הגב לתגובה זו
  2 1
  החברה פרסמה שלשום, בכנס האלצהיימר השנתי, את התוצאות הניסוי על תרופת ה aducanumab שמיועדת רק למניעה או חולים בתחילת המחלה. התוצאות לא הרשימו ובמיוחד בהשוואה לתרופה דומה שפרסמה איליי-לילי האכזבה הייתה גדולה והתבטאה בירידת המניה. אני מאמין שסיכוייה של LLY גבוהים יותר בגלל הניסיון העשיר בתחום. זה כמובן לא סוף הדרך ונראה בעתיד עוד קפיצות כאלו. החברה אמורה לפרסם דוחות מחר
  סגור
 • שלמה תודה הרבה בריאות (ל"ת)
  אורי 23/07/2015 13:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור