הדרך לאתר מניות ביומד שיעשו 1,000% ויותר - תרשמו את הטיקר

פרשן וול סטריט של Bizportal, על הטירוף במניות הביומד בוול סטריט, והדרך לעקוף את הסיכון
 |  (49)
מאז אמצע אפריל עלו התשואות על האג"חים הממשלתיות האמריקניות ל-10 שנים ב-22%. בעולם "נורמלי" אותן עליות היו יכולות לאותת שהבנק הפדרלי עומד להעלות ריבית בקרוב, אבל התשואות על אגרות אלו, נכס הבסיס הפיננסי הגדול בעולם, די התנתקו מההיגיון הכלכלי בשנים האחרונות וזאת בעקבות הפיכתן, מחוסר ברירה בעיקר, למקלט מפני חוסר הוודאות שהפכה בעולם הבלתי נורמלי בו המשקיעים פועלים, לגורם הכי וודאי שיש.
מלך האג"חים לשעבר, ביל גרוס הגדול, איבד את מגע הקסם שלו כשלא הבין את התהליך, לכן כתב את ספרו Everything You've Heard About Investing is Wrong. היום הוא טוען שעידן הגאות הכלכלית הגלובלית בסופה, אבל הוא שוב טועה, העידן בעיצומו ובימים בהם מעיזים להשוות ערכי חברות טכנולוגיה מובילות עם ערכי הבועה שלהן מתחילת המאה - ה-Cycle רחוק מסיום.
הנה התחום שמיין סטריט מובילה על וול סטריט
ב-2013 הוציאו אזרחי ארה"ב 1.201 טריליון דולרים על טיפולים ב-11 סוגי מחלות מובילות, זה מתוך 3.3 טריליון שהוצאו על כל הרפואה באותה שנה (לפי ה-Congressional Budget Office). מחלות הלב, עליהן הוציאו אזרחי ארה"ב כ-197 מיליארד דולרים (כ-16% מסך ההוצאות הרפואיות בארה"ב) נמצאות במקום הראשון. אחריהן מחלות הסכרת, סרטן לסוגיו והשמנת יתר (אוביסיטי). מחלות הלב מהווהת לגורם המוות המוביל - 23.5% מכל מקרי המוות בארה"ב. ההוצאות על בריאות בארה"ב היוו ב-2013 קרוב ל-20% מהתוצר - נתון שאין לו אח ורע בשום מדינה בעולם, אבל מאפשר ללמוד את המגמות הגלובליות לעתיד.
ההוצאה הגלובלית על בריאות רק תמשיך ותגדל. היא ממזמן הפכה לאחת הבעיות התקציביות המעיקות ביותר על הכלכלה הגלובלית. נושא זה מעניין לא רק את מתכנני התקציבים אלא גם את וול סטריט - כל תחום שגדל כל כך מהר ומחפש דרכים להתייעל, טומן בחובו אפשרויות רבות להרוויח. כל משקיע מחפש את הגיליאד (GILD), הפארמה-סייקליקס (PCYC) או את החברה שתפתח משהו כמו הפרוזק או הליפיטור הבאים. כשהדברים נוגעים לרפואה, תעשיית החלומות של וול סטריט הבינה שהמלחמה למיגור או הקטנה של המחלות המובילות (גם מבחינת מספר הנפגעים וגם מבחינת ההוצאה) מקבלת תמיכה הולכת וגדלה מהתקדמות מהפכות הטכנולוגיה והאינפורמציה.
התפתחות תעשיית הביו רפואה וכל צעד טכנולוגי קדימה, בין אם מדובר ביכולת אחסון והפצת מידע, בשיפור בהעברת תמונה, ביכולות לרדת לרמות החלקיקים הקטנים ביותר או בפיתוח רובוט רפואי חדשני, הביאו ליצירת חברות ענק בתוך זמן קצר (בדיוק כפי שעשתה המהפכה הטכנולוגית לשאר מגזרי התעשייה אבל בתוספת "חלומות" ענק). בוול סטריט מבינים היטב שכל צעד טכנולוגי קדימה מייצר פוטנציאל רווח אדיר ומהיר פי כמה מאשר בעבר. תחשבו לרגע כמה זמן לקח לחברות כמו פייזר (PFE) או נוברטיס (NVS) להגיע לשווי השוק הנוכחי שלהן.
במילים אחרות, מהפכת הטכנולוגיה שמקדמת את הרפואה במיין סטריט מקדמת אותה הרבה יותר מהר בוול סטריט. זו האחרונה, ביחד עם משקיעיה שראו בתחילת 2009 את PCYC או GILD במחיר של 0.85 דולר או 22 דולר בהתאמה, מתבוננים ברמות של היום (258 ו-111 דולר בהתאמה) ומחפשים את הבאות בתור (שאולי הן השתיים הללו ואולי 1000 אחרות), ועל כך נדבר היום. ננסה להבין מדוע, בשווי שוק של 20 מיליארד דולרים, עם מכירות של 816 מיליון ורווח נקי של 72 מיליון דולרים ועם מכפיל היסטורי של 281 ומכפילים של 832 ו-53 ל 2015-16, אין אפילו אנליסט אחד שממליץ למכור את PCYC לאחר עלייה של 108% מתחילת השנה. לא, זה לא בגלל בועה או משהו כזה, אלא בגלל שהרפואה ב-2015 נמצאת במקום שונה לחלוטין משהייתה בתקופת הבועה של 2000. ננסה גם להגיע למסקנה איך מגדילים את הסיכוי להשתתף בחגיגות מהסוג של PCYC ו-GILD.
האינדיאנים של וול סטריט משגעים את המניה

מכל אותן 11 מחלות-על, מיגורן של מחלות הסרטן הוא התשתית ליצירת החלומות הגדולים ביותר בוול סטריט. לא שמיגור מחלות הלב או הסכרת חשוב פחות. לפני מספר ימים קיפצה לפתע מנייתVascular Biogenics (סימול: VBLT) ב-91.6% עם מחזור שכמותו לא פגשה מעולם, ועל מה ולמה? החברה הישראלית מאור יהודה שנוסדה ב-2000 על ידי הפרופסור דרור חרץ, שגם מנהל את החברה, הודיעה שהחוקר הבכיר שלה, ד"ר ריצ'ארד פנסון (אישיות מוכרת בוול סטריט, יושב בדירקטוריונים רבים ופרופסור בביה"ח מסצ'וסטס ג'נרל) יציג בסוף החודש בכנס האונקולוגיה הגדול בעולם, כנס ASCO (או בשמו המלא American Society of Clinical Oncology) בשיקגו, "אינפורמציה חיובית" על ההתפתחויות האחרונות בניסויים הקליניים בתרופה אנטי סרטנית שנמצאת בשלב הבדיקות הקליניות השני, והחברה מקווה שתעבור בקרוב לשלב הניסויים השלישי.

מדובר בתרופה בשם VB-111, שקיבלה מעמד של "תרופת יתום" בארה"ב ובאירופה, ואמורה פוטנציאלית לטפל בגידולים סרטניים במוח באמצעות התמקדות מכוונת בוורידים סלקטיביים שהגידול הסרטני ניזון מהם כדי להתפשט. הפלטפורמה מייצרת / גורמת להתפתחות של מנגנון גנטי שגורם לתאי הגידול להשמיד את עצמם (???? ט?ז יס). התרופה הספציפית הזו (לחברה יש עוד פיתוחים) מכוונת כנגד מה שקרויRecurrent glioblastomas, סרטן מוחי אגרסיבי וקטלני במיוחד (גורם המוות מספר אחד בין סרטני המוח).
לצד תפקידו בחברה, פרופ' חרץ מנהל את מרכז הליפידים ע"ש ברוך שטרסבורג בתל השומר, משמש כפרופסור באוניברסיטת ת"א, יועץ לחברות רבות ונחשב מומחה עולמי בתחום טרשת העורקים, ביולוגיה של עורקים ועיכול שומנים. ביחד איתו, המנהל המדעי של החברה, הפרופסור יעקב ג'ורג', שגם מנהל את המערך הקרדיולוגי בביה"ח קפלן ומשמש כפרופסור באוניברסיטה העברית וצוות הפיתוח של החברה פיתחו את הפלטפורמה, שקיבלה, כאמור, מעמד של "תרופת יתום" בארה"ב ובאירופה.
אתרים רבים ובראשם www.streetinsider.com (מהנקראים ביותר בוול סטריט) העלו ההודעה של החברה והציתו חלום ליום אחד. אני מבטיח לכם ש-80%-90% מהקוראים ולבטח למעלה מ-90% מהמשקיעים שהקפיצו את המניה לא יודעים על מה מדובר ו-0% יודעים מהם סיכויי ההצלחה. אבל כל מי שהציץ בחברה ראה מי האנשים שמעורבים (ביניהם פרופ' רות ארנון מפתחת הקופאקסון וקבוצה מייעצת מפוארת), יודע את המשמעות הכספית של מיגור ה-Recurrent glioblastomas, זינק וקנה כמה מניות. אלא שלמחרת הבינו חלק מהאינדיאנים שבעצם כלום לא קרה בינתיים, ד"ר פנסון עוד לא אמר כלום, נבהלו ומאז המניה צונחת כמו אבן.
אנשים חכמים יותר, שמקווים שדבריו של ד"ר פנסון בכנס יהיו חיוביים, מאמינים שנוצרת כאן הזדמנות לרכוש את המניה במחיר "נורמלי" יותר. אגב, מי שקצת טרח לבדוק יותר לעומק, היה מגלה ש"סיבוב" דומה, אפילו חזק יותר, אירע בתחילת השנה כש-VBLT עלתה ל-17.5 בעקבות התלהבות אנליסטים שהעלו באטרף את מחיר היעד של המניה ל-19 דולרים. מה יקרה אם בנאומו בשבוע הקרוב "יאכזב" דוקטור פנסון? יקרה, פחות או יותר, מה שקרה השבוע ל-Eleven Biotherapeutics (סימול: EBIO), שנפלה ב-70% בעקבות האכזבה מהדיווח על תוצאות הניסוי הקליני לתרופת העל למלחמה בעיניים יבשות.
במארס האחרון קיבלה EBIO המלצות קניה עם מחיר יעד של 35 דולרים מבתי ההשקעה המכובדים סיטיגרופ וקאוואן, שאתמול הורידו אותה כמובן. אסור להשוות דברים בוול סטריט ובטח לא במיין סטריט, אבל אלו דוגמאות מצוינות לצורה בה דברים עובדים בוול סטריט, שהרי במיין סטריט, שתי החברות ממשיכות להתקדם למטרה המוגדרת שלהן.
הפתרון פשוט, המבחר קצת פחות
איך בכל זאת יכול המשקיע ההדיוט לבחור? איך הוא בוחר דווקא בחברות מהסוג של PCYC או GILD בתחילת דרכן? כיצד הוא מביא עצמו להישאר עליהן עד להצלחה בוול סטריט? מה משכנע אותו להתיישב על PCYC לאורך זמן ולא להרפות? מה משכנע אותו שלא לברוח אחרי כל "קפיצה חלומית"? הרי גם ב-PCYC ראינו סיבובים מהסוג שעשתה השבוע VBLT, כשהחלה לזוז בוול סטריט רק ב 2009. אז מה החזיק משקיעים במניה כמו PCYC שם עד 2009? מה מחזיק אותם עד היום? האם בכלל אפשר להשתמש בדוגמאות כמו GILD או PCYC לגבי חברות כמו VBLT? המציאות היא שאין בעולם אף אדם או אלגוריתם שיכול לתת לכם תשובות על השאלות ששאלנו, מלבד השאלה האחרונה, שכאן התשובה ברורה - לא.
אז מה עושים?
מי שמאמין שביכולתו לזהות את ה-GILD הבאה שיבורך. הסיכוי הריאלי לעשות זאת נמוך בהרבה מהסיכוי לזכות בפיס. יש משקיעים שרוכשים מעט משורה ארוכה של חברות חלום מתוך תקווה שאחת או שתיים יצליחו. כיוון שבבורסות העולם יש לפחות 5000 כאלו (רק ברפואה), סיכויי ההצלחה כאן נמוכים אפילו יותר. הפתרון למשקיע ההגיוני פשוט, סלים וקרנות. בתחום הרפואי יש את כל המינים שהמשקיע יכול להעלות על דעתו. יש סלים שמיועדים לחברות בשלות יותר, יש לחברות חלום בלבד ויש מעורבים. על סלים / קרנות לחברות בשלות כמו XLV או VHT תתייעצו עם היועצים, אבל למי שמחפש חלומות רפואיים נטו, ישנו סל חדש יחסית, ה-ALPS Medical Breakthroughs (סימול: SBIO), שהונפק ביומה האחרון של 2014, מכיל 73 חברות חלום, ביניהן SYNAGEVA BIOPHARMA (סימול: GEVA), שמנסה לפתח תרופות למחלות נדירות ועדיין אינה מוכרת כלום.

תגובות לכתבה(49):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 41.
  הערות
  שלמה גרינברג 27/05/2015 08:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאלון: ראשית, ה Deep TMS אינו "מוצר ייחודי", יש עוד חברות שמפתחות מוצרים כאלו. הוא כנראה המתקדם ביותר אבל לא ייחודי. "הבעיה" אינה במוצר אלא בכיוון הטיפול שהרי מדובר בניסיון לתקן בעיות במרכז העצבים וה Deep TMS הוא גישה אחת מיני רבות לעשות זאת. למעשה, מבחינתה של וול סטריט והאנליסטים בתחום בריינסוויי בחברות , ג'ונסון אנד ג'ונסון, אסתרא ועוד, חברות שמנסות לתקן "עיוותי מרכז העצבים" למיניהם (ועל נושא זה כתבתי לא מעט). בגלל זה ובגלל הפריצה האיטית בפועל וגורם הזמן המניה לא פורצת. ללאה (40) דעתי? להמתין עם כולם
  סגור
 • 40.
  כן פייט
  לאה 26/05/2015 14:58
  הגב לתגובה זו
  0 1
  השוק מחכה להבהרות בקשר לניסוי הקודם האם הf d a יקבל אותו כהצלחה .לא ברור גם מה הדרך הלאה . עוד ניסוי או מה ? אשמח לחוות דעת .בתודה מראש
  סגור
 • 39.
  הערות
  שלמה גרינברג 26/05/2015 11:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לאלון (38): יועיל מאוד אם גם תציין על איזו חברה מדובר. למתמתיקאי (37): "...שם את כל כספי על מנייה אחת (שתעלה פי כמה מאות)" ומה הסיכוי בדיוק שתאתר כזו?
  סגור
 • == בריינסאווי == מגיב 38
  לשלמה 26/05/2015 13:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומה דעתך על : א - המוצר ב- ומדוע עם מוצר יחודי כזה המניה יורדת ג- האם לדעתך זה ענין של זמן עד שהשוק "יגלה "את המוצר שהרי יש לו אישור FDA !! תודהֱ
  סגור
 • 38.
  מניית חלום 1000%+
  אלון 26/05/2015 00:39
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כמה סיבות : *מזומנים בקופה אין חשש להנפקה בזמן הקרוב. *מנכ״ל חדש ומבטיח ! *מוצר עובד ! מאושר . *ניסויים בעוד תוויות נוספות שתוצאותיהן עלולות להקפיץ את ערך החברה. *המניה בשער נמוך 3,000 !! כנראה מחילוף המנכלים. *קצב התקנות עולה מדוח לדוח ! *הכנסות עולות מרבעון לרבעון דוח צריך לצאת בסוף חודש מאי (בקרוב מאוד) אם יש למישהו עוד סיבות לרשום ולתרום למה באמת היא שווה קנייה עכשיו ! שירשום עוד נקודות נוספות . בהצלחה
  סגור
 • על איזה מניה אתה מדבר? (ל"ת)
  רמי 27/06/2015 20:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 37.
  אני רק תיקון טעות קטנה שלמה היקר
  מתמתיקאי 25/05/2015 19:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ההשוואה לסיכוי לזכות בפיס אינה נכונה: הסיכוי כאן גדול אלפי מונים! נניח שאני אפילו לא מחלק על כמה מניות אלא שם את כל כספי על מנייה אחת (שתעלה פי כמה מאות) הסיכוי לזכות בערך 1 ל 5000 הסיכוי בפיס הרבה הרבה הרבה יותר קטן .... ועוד לא חישבתי תוחלת רק את הסיכוי לעלות על המנייה הרווחית ביותר, במציאות המצב יהיה פחות גרוע
  סגור
 • 36.
  כמה מרסדסים עשיתי בביו (ל"ת)
  אלף לילה ולילה 24/05/2015 21:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 35.
  כן פייט ביופארמה
  מועלם שם 24/05/2015 19:05
  הגב לתגובה זו
  3 5
  ועכשיו שימו לב טוב למה שקורה למניה מחר!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • לא יודע אם מחר אבל...
  סוחר נוסטרו 24/05/2015 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כיטוב!! ויאמר כי-טוב! פעמיים אפילו
  סגור
 • טען עוד
 • 34.
  עוד כותרת מושכת קוראים עם אפס תוכן (ל"ת)
  משקיע 24/05/2015 18:50
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 33.
  הערות
  שלמה גרינברג 24/05/2015 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  למארק (25): אתה בטוח שאתה בטור הנכון? על מה אתה מדבר? לננו (26): מקווה שאתה צודק. לשיר (32) מקווה שאת צודקת.
  סגור
 • 32.
  פלוריסטם כבר נותנת אותות
  שיר 24/05/2015 10:52
  הגב לתגובה זו
  4 2
  תעלה אלפי אחוזים בקרוב למי שחזק
  סגור
 • 31.
  הערות
  שלמה גרינברג 24/05/2015 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 4
  לדניאל (19): על התחום הסולארי בכתבה הבאה למחפש (20): מה זה "זולה"? מה זה "הצלחה"? מה הקשר לפלוריסטם? המזומנים נבלעים במהירות. BCLI היא חברת חלום כמו כול חברת חלום והיא מגיבה להתקדמות בבדיקות ולקצב בליעת המזומנים. "הצלחה" נמדדת אך ורק במיין סטריט, באישור FDA. לאני (21): מאז תחילת 2009 היא מדברת על הנפקה בניו יורק וזה עדיין לא קרה. הם שוב בוחנים הגשת תשקיף מדף (עוד לא הגישו, אין שום אזכור ברשויות), נחיה ונראה. לפי "בין 125 ל 250 מיליון?" בחייך תהיה רציני למה לא "לפי 100 מיליון עד למיליארד"?. אז כלל סיימו לרכוש, אז מה? מניית חלום כמו כול חלום אחר
  סגור
 • 30.
  תרשמו לכם- בריינסטורם BCLI (ל"ת)
  DR D 24/05/2015 09:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 29.
  מתי אינטק פארמה יוצאת לנסדאק? (ל"ת)
  אינטק פארמה 24/05/2015 07:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 28.
  כתבה שלמה על כלום (ל"ת)
  rui 24/05/2015 07:14
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • 27.
  ועל כך נאמר
  סוחר נוסטרו 23/05/2015 23:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כשכולם חמדנים תהיה פחדן, וכשכולם פחדנים תהיה חמדן...
  סגור
 • 26.
  ננו דיימנשן
  טכנולוגיה ומניות 23/05/2015 22:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חברה זאת החברה עם הפוטנציאל הכי גבוה. בבורסה שלנו נכון צריך לזכור שזה עדיין ללא מכירות אבל אני מבין בטכנולוגיה ויש להם game chenger בעולם האלקטרוניקה
  סגור
 • 25.
  לשלמה
  מארק 23/05/2015 22:22
  הגב לתגובה זו
  1 3
  תגיד לי אתה חושב שאני ילד. מה השטויות האלו עם אלף אחוז או יותר.. דע לך שפחות מפי אלף ולא רק אלף אחוז אני לא טורח בכלל לקום בבוקר ב1100 בדיוק. אז בבקשה לא לאכזבני ואני מתפשר על פי 500 זה אומר שכל אלפייה הופכת ל500 אלף וזה תוך שבוע ולא יותר. אז שיהיה ברור העניין.
  סגור
 • תתרגל חבוב ביז-בורדל אתר תת רמה
  חיים 24/05/2015 13:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לשלמה אין קשר לכותרות -הוא לא קובע את הכותרות העלובות האלה.
  סגור
 • 24.
  שלמה דעתך על ssys תודה מראש (ל"ת)
  רו"ח 23/05/2015 19:29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 23.
  בריינסוויי
  אודה תשתובתך 23/05/2015 18:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה שלום, אודה לדעתך על בריינסוויי הישראלית. מוצר מאושר FDA ונמכר לא רע מרבעון לרבעון. ההכנסות מתחילות לעלות באופן הדרגתי, ומדברים שוב על הנפקה בנסד"ק. מה דעתך?
  סגור
 • 22.
  בונוס המניה הגדולה הבאה!
  בונוס ביוגרופ 23/05/2015 18:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מספיק רק שתקראו את ההודעות שלהם והפרסים שהם זכו בכדי להבין זאת
  סגור
 • 21.
  ביוקנסל
  אני 23/05/2015 18:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תסחר בנאסדק בין 125-250 מיליון דולרנסחרת בתא 10 מיליון דולר לערך...בהצלחה... כלל סיימו לרכוש
  סגור
 • 20.
  מה דעתך על בריינסטרום?
  מחפש מניה 23/05/2015 18:05
  הגב לתגובה זו
  5 0
  זולה מאוד, שווי שוק נמוך מאוד-ליש מפלוריסטם, יש מזומנים, יש הצלחות ב als
  סגור
 • לך על זה ועכשיו כי הם בשפל יחסי ויגיעו לגבהים לא נתפסים (ל"ת)
  ביומדיסט 24/05/2015 01:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 19.
  First Solar, Inc.
  דניאל 23/05/2015 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמדומני שכתבת לאחרונה על FSLR שנמצאת היום על שער 55 הייתה כבר בשיא של 74 - האם יש סיבה לירידה החדה והאם לדעתך כעת זו נקודת כניסה נוחה?
  סגור
 • 18.
  הערות
  שלמה גרינברג 22/05/2015 21:27
  הגב לתגובה זו
  2 2
  לשימי (16): שאלת השאלה בעבר ונענת אז שוב, מיין סטריט זה עולם העסקים הריאלי. וול סטריט זו הבורסה, שוק ההון לברק (17): ETZY הי מה שקרוי B Corp והיא הנציגה הראשונה של חברות מסוג זה בוול סטריט. היא מאכזבת בתוצאות וכתוצאה מתחילים לחשוב ש B Corp לא מתאימה. זו שטות. אם לקנות או לא תשאל יועץ או שתחליט לבד
  סגור
 • 17.
  שלמה יקר מה דעתך על עצי?
  ברק המבריק 22/05/2015 20:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עצי הונפקה לאחרונה וטסה ללא פרופורציה...כמי שמשתמש בעצי למכירת וקניית מוצרים ,אני תוהה האם זה הזמן לקנות אחרי השחיטה הגדולה והאם לדעתך יש אופק החזקה במניה למספר שים?
  סגור
 • סימול etsy
  ארז 23/05/2015 11:09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  התרסקה כשהתחילו רינונים על מכירה של מוצרים מזוייפים , חיקויים וכו. חשיפה לתביעות וכו.
  סגור
 • 16.
  מה ההבדל בין מיין סטריט לוול סטריט
  שימי 22/05/2015 19:43
  הגב לתגובה זו
  1 3
  שלמה תודה על תגובותייך
  סגור
 • 15.
  הערות
  שלמה גרינברג 22/05/2015 17:04
  הגב לתגובה זו
  1 2
  לרמי (3)::ראה מה שענה לך ימר אוסיף רק שה"התקדמות" אינה כה מרשימה והתחרות על "תיקוני" מרכז העצבים הולכת ומתרחבת, הזמן אינו פועל לטובתם. למשה (5): כן, מספיק. אם יקבלו ומתי וכמה זמן הם יכולות להמשיך ללא גיוסים נוספים. לשואל (6): תקרא המאמר, זה מה שכתבתי. לגבי GILD ולגבי האפשרויות, אכן יש הרבה אבל צריך טיפה מזל. לגיל (8): מיקרון מתמקדת בזכרונות, מתחרה בעיקר באינטל ובסאן דיסק ואכן סובלת (כמו רבות בתחום המוליכים למחצה, מהערכת חסר אבל כך זה היה תמיד. "הבעיה" שלה היא תחרות, וחששות מהתחזקות הדולר. בגדול, חברה חזקה, חדשנית ומעניינת במיין סטריט. בוול סטריט? רק הקב"ה יודע. לליאור (9): כתבתי על מה שקרה, לא עוקב אחרי חברות כאלו. לאורי: כדאי שתתייעץ עם יועציך. ליוסי עמר (11):: מהבחינה הכלכלית אפל מייצגת מצב שכול חברה יכולה רק לחלום עליו. מבחינת הבורסה, שימותו הקנאים. ליוסי (12): נשיאים ורוח המון, נמתין לגשם. לדוד (13) כתבתי על העסקה, לא ברור אם תתממש. לסולי (14): כתבתי על השתיים עשרות פעמים. עומדות בפני רכישה? אולי הסיכויי הוא שהן ימשיכו לרכוש. חברות מצוינות עם הנהלות מדהימות:
  סגור
 • 14.
  שאלה
  סולי 22/05/2015 12:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה שלום,אולי כהמשך למאמרך - האם מוכרות לך החברות act ן - vrx? מה דעתך עליהן? האם אתה מסכים להערכות שהן עומדות בפני רכישה?
  סגור
 • 13.
  שלמה בבקשה דעתך על העיסקה בין PCYC וABBV
  דוד 22/05/2015 12:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך על שתי החברות במידה והעיסקה תצא לפועל
  סגור
 • 12.
  מה דעתך על ההתפתחויות ב-PLX וב-PSTI...האם יש בשר? (ל"ת)
  יוסי 21/05/2015 22:04
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 11.
  אפל
  יוסי עמר 21/05/2015 20:33
  הגב לתגובה זו
  3 1
  שלמה לאחרונה רבו ונפוצו המלצות רבות של לא מעט בתי השקעות וגורואים, על מניית אפל. מה דעתך ?
  סגור
 • 10.
  הערות
  שלמה גארינברג 21/05/2015 20:03
  הגב לתגובה זו
  3 2
  לדיגר (1): עשיתי כתבה על GILD ב 2009 ומאז, מפעם לפעם, אני מעדכן, לאחרונה בנובמבר 2014, http://wallstreet.bizportal.co.il/articles.php?id=217432. לגולשת: מערכת הפיננסית האמריקאית מגוונת ומגזרית מכדי שאפשר יהיה לומר משהו עליה כמערכת. את יכולה לדבר על כל מגזר בפני עצמו, מ Money center banks דרך בנקים מסחריים, מוניציפליים, אזוריים, משכנתאות, השקעות ועוד. אני מתמצא ב קבוצה הראשונה שכוללת בנקים כמו BAC, WFC ,C ועוד אלו כבר לא בדיסקונט אבל פוטנציאל הצמיחה עדיין שם. אלו בנקים שהתייעלו מאז משבר 2008. לגבי ישראל, אין אפשרות רצינית לדבר על דיסקונט או כול מבחן כלכלי כי אין כאן מערכת פיננסית נורמלית. אין בעולם מדינה שבה 6 בנקים שולטים בלמעלה מ 90 אחוזים מהמערכת ללא כול תחרות מבחוץ
  סגור
 • שלמה א חג שמח בתודה לך
  אורי 21/05/2015 21:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני נמצא בסלים האלהxlv וvht ובעוד סלי מניות השאלה האם לחזור למניית גילד תודה
  סגור
 • 9.
  פלוס 500 מה דעתך
  ליאור 21/05/2015 16:31
  הגב לתגובה זו
  1 5
  שלמה מה דעתך על מה שקרה בפלוס 500 ללא ספק חברה מדהימה שעלתה בפראות, השאלה כעת לאור מה שקרה האם משוואת סיכוי-סיכון השתנתה משמעותית, האם החברה תתאושש מהחשש להלבנת הון או שזה כתם שנדבק ? דעתך בלבד כמובן, ללא המלצה. תודה רבה
  סגור
 • 8.
  שלמה תודה וגם דעה על MU
  גיל 21/05/2015 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מיקרון, דיברת עליה, לא מוצא באיזה מאמר ותאריך בדקתי אותה קצת תימחורית, נראית לי זולה למדיי, אבל אני לא מבין למה ... אשמח אם תאמר לי מעבר לתחרות הגדולה בתחום, האם מכיר בעיות, משהו ש"מכביד" על החברה/מניה תודה רבה גיל
  סגור
 • 7.
  תודה
  נחום 21/05/2015 16:16
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תודה רבה על תגובתך המטובלת בהומור!
  סגור
 • 6.
  שאלה לגבי המאמר
  השואל 21/05/2015 13:06
  הגב לתגובה זו
  4 1
  ההשאלה לגבי הרציונל של האסטרטגיה, מפני מה לחפש את gild הבאה אם gild כעת הינה השקעה אטרקטיבית ביותר,מכפיל 14 צמיחה חזויה של יותר מ20% ל5 שנים הקרובות וגם הנהלה נהדרת.מודל dcf מראה מחיר ~140.ואם כוונתך חברות חלום ולא להשקעת ערך, אם נניח שהמשקיע ההדיוט מקצה להשקעה כזאת 5k$ הרי שמקום להשים הכל בחברה אחת (לבחור תמנצחת כלשונך) אפשר לבנות תיק אופציות(נניח calls ל2017 לachn,sppi,kite,mknd ומי כמוך יודע ששינם מקום לעוד המון) שמגדיל את סיכויי ההצלחה משמעותית ומקטין תהעלות ובמידה ואחת מהם תעשה מהלך משמעותי התשואה הראלית שעשתה pcyc תתגמד לעומת התשואה על האופציה ובטח מול הסלים שציינתה. אם כן מה הערך המוסף באסטרטגיה שאתה מציעה, לעומת תיק אופציות?
  סגור
 • 5.
  VTAE ,GLMD
  משה 21/05/2015 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 4
  מספיק שייקבלו אישור רק לחלק מהדברים בצנרת אופציה למאות אחוזים
  סגור
 • 4.
  שלמה,תענוג לקרוא את המאמרים שלך .
  בני ברזיל 21/05/2015 12:04
  הגב לתגובה זו
  3 0
  רב תודות לך איש יקר.
  סגור
 • 3.
  שלמה דעתך לגבי בריינסוויי
  רמי 21/05/2015 11:28
  הגב לתגובה זו
  3 1
  במיוחד בהקשר של "וול סטריט מול מיין סטריט" - כי החברה מתקדמת יפה (דוחות) והמניה בהתרסקות בבורסה בארץ.
  סגור
 • בריינסויי
  ימר 22/05/2015 12:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  דעתי על בריינסויי פשוטה .1.זולה מול ההתקדמות שעשתה 2.ההנהלה מתחת לכל ביקורת בתחום יחסי הציבור 3.אין להנהלה עניין להציף ערך 4.על המשקיע הסביר לגלות סבלנות ולא להסחף בכמות ההשקעה בחברה .שבת שלום
  סגור
 • 2.
  מגזר פיננסי
  גולשת 21/05/2015 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה שלום, האם לדעתך המגזר הפיננסי בארהב נסחר בדיסקאונט? ואותה שאלה גם לגבי הארץ.תודה וחג שמח לך!
  סגור
 • 1.
  gild
  digger 21/05/2015 10:44
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הי שלמה, כיוון שאתה מזכיר את GILD כל כך הרבה, אולי שווה לעשות עליה כתבה?
  סגור