בונה פוזיציה: "כרגע הנחת העבודה היא שת"א לקראת מהלך אלים, והכיוון ברור"

מדד המעו"ף נסחר בשיא כל הזמנים, הסוחר אורי בר מתייחס להנחת העבודה בשלב זה בבורסה בת"א, ומציג את הפוזיציה המועדפת
 |  (69)
בהמשך להשתתפותי ב'מועדון המעו"ף' של Bizportal ובית ההשקעות IBI בדיוק לפני שבוע, אתייחס במאמר זה לצורת המסחר הנבונה בשוק המעו"ף, וכיצד עדיין ניתן להרוויח כסף בשוק זה.

בתחילת המילניום הנוכחי היה תור הזהב של הסוחרים בכלל ושל סוחרי המעו"ף בפרט. בכדי להרוויח כסף היה ניתן לזהות כשלי שוק כגון עיוותים ב-SKEW, חוזים הפוכים (מחיר חוזה הקניה נמוך ממחיר חוזה המכירה) ועוד. עד לכניסת מכונות המסחר בסביבות שנת 2008, הצורך בהבנה עמוקה של השוק, מבנה והתנהגות האופציות, קורלציות וכו' כמעט שלא היה קיים.

לאחר כניסת המכונות השתנו כללי המשחק. רבים מן הסוחרים אשר הרוויחו סכומי עתק, התחילו להפסיד כסף ולמעשה נפלטו מן השוק בשלב כזה או אחר. בכדי להמשיך להרוויח כסף היה צורך בערך מוסף אמיתי אל מול מכונות המסחר ושאר הסוחרים בשוק.

דוגמאות לערך מוסף שכזה הינן: הבנה עמוקה של התנהגות האופציות (מודל בלאק אנד שולס, התנהגות היווניות, בניית אסטרטגיות ועוד), תובנות בנוגע לנכס הבסיס (כיצד שוק המעו"ף מתנהג בתקופות מסויימות, חגים, מלחמות, עיתות בחירות וכו'), יכולת ביצוע אנליזות ובדיקת קורלציות אל מול נכסים דומים (מדדים בעולם, סטיות התקן בעולם, פירסום נתונים כלכליים). אלה הם רק חלק מן הכלים שהפכו לצורך קיומי בעבור סוחר שרוצה להמשיך ולהרוויח כסף בשוק.

בניגוד לדעה הרווחת, ישנם גם מספר אלמנטים חיוביים במהפך שחל בצורת המסחר: התימחור של האופציות הפך מהיר ומשוכלל יותר - מה שהקטין באופן מהותי את ה"ספרד" בין הקונה למוכר. בנוסף, המכונות מספקות נזילות למועדי פקיעה רחוקים יותר אשר בעבר היו לא נזילים. כיום ניתן לעבוד בחודשים אלו כיוון שהמכונות "מצטטות" את מחירי האופציות בעיקר מול המחיר התאורטי של מודל בלאק אנד שולס. כלומר, אם ארצה לקנות במועד פקיעה מרוחק, אצטרך לתת מחיר גבוה במעט מהמחיר התאורטי של מודל בלאק אנד שולס. המכונה תמכור לי את האופציה ו"תתכסה" דרך אופציה אחרת. אם ארצה למכור אופציה, אתן מחיר נמוך במעט מהמחיר התאורטי של מודל בלאק אנד שולס.

אם בעבר התבססנו כסוחרים בעיקר על נושא המהירות והיינו מבצעים מספר גדול במיוחד של פעולות ביום, מתוך מטרה לנצל את העיוותים הקטנים שנוצרים בשוק, הרי שכיום המכונות עושות זאת טוב יותר מכל סוחר אנושי.
למכונה תמיד יהיה יתרון בכל הקשור למהירות שליחת ההוראות כמו גם למהירות בכל הקשור לחישובים מתמטיים. לסוחר אנושי, לעומת זאת, יהיה יתרון בכל הקשור בהבנת הסביבה הגאופוליטית דוגמאת "צוק איתן", הבנה של תהליכים חברתיים, דוגמת המחאה החברתית/ההצבעה על העצמאות של סקוטלנד וכו'.

היתרונות של הסוחר על פני המכונה צריכים לבוא לידי ביטוי ביכולת לפעול תוך גמישות מחשבתית ויצירתיות, אשר נובעים בעיקר מיצירת תוכנית עבודה מותאמת באופן אישי ודינאמית לארועים אשר מתרחשים בשוק.

תוכנית העבודה צריכה להכיל מספר פרמטרים עיקריים:
- הנחת עבודה: מה חושבים על השוק - כיוון השוק, כיוון התנודה, מהירות השוק.
- בחירת הפוזיציה המתאימה להנחת העבודה - מתוך סט האסטרטגיות שהסוחר מכיר כיצד ניתן לבנות את הפוזיציה אשר תפיק את מקסימום הרווח אם תתממש הנחת העבודה של הסוחר. עבודה בפוזיציה אשר בנויה ממספר אסטרטגיות מסייעת להרוויח במצבי שוק שונים, בתמורה לוויתור מסויים על חלק מן הרווח המקסימלי.
- בניית הפוזיציה: כיצד להתחיל לבנות את הפוזיציה - איזו אסטרטגיה נבנה קודם?
- ניהול הפוזיציה: כיוון שהפוזיציה נבנית לתקופת זמן ממושכת באופן יחסי (מספר ימים בדרך כלל), יש לקבוע פרמטרים שבהם נעשה איזונים. הפרמטרים צריכים להיקבע בעזרת האותיות היווניות במודל בלאק אנד שולס.
- קביעת נקודות התערבות: יש לקבוע נקודות קיצון (סטופ לוסט וטייק פרופיט). כאשר השוק יגיע אליהן נחליט לסגור את הפוזיציה. קיימת חשיבות רבה למשמעת עצמית של הסוחר וליכולת לעמוד ביעדי ההתערבות שהוגדרו.

כמובן שלכל סעיף אשר הוצג בתוכנית קיימים מספר תתי סעיפים הכוללים הגדרות ברורות יותר, אשר מותאמות באופן אישי לכל סוחר ובנויות על תובנותיו מהשוק ומצורות המסחר השונות שהוא התנסה בהם.

חשוב לזכור כי הנחת העבודה לא תמיד נכונה, לכן קיימת חשיבות עצומה ליכולת של הסוחר "להודות בטעות" ולמעשה להכיר בהפסד בשלב מוקדם ככל שניתן.

דוגמא לבניית תוכנית עבודה במצב השוק כיום:
הנחת העבודה שלי מבוססת על מספר גורמים ופרמטרים: העובדה שאנו נמצאים ברבעון האחרון של השנה האזרחית, אשר בדר"כ הינו רבעון טוב לשווקי המניות. סביבת הריבית האפסית אשר יוצרת זרימה של כספים לשוק ההון, הגאות בשוק האג"ח אשר יצרה מחירי גבוהים ולפיכך תשואות נמוכות לפדיון. והעובדה שהשווקים בארץ ובעולם לא ביצעו תיקון ממשי כבר זמן רב הכניסה "שורטיסטים", אשר יאלצו להתכסות במהירות ובאגרסיביות בעת עלייה נוספת בשווקים (אפשרות לשורט סקוויז).

הנחת העבודה:
ע"פ הגורמים הנ"ל הנחת העבודה הינה שהשוק, בסבירות גבוהה, ימשיך לעלות לפחות עד לאזור ה-1,500, סבירות נמוכה יותר ניתנת לדשדוש. כלומר השוק יהיה מהיר ו"אלים" כלפי מעלה, לעומת זאת הירידות ו/או הדשדוש ייעשו בצורה איטית, תוך כדי ירידה של סטיית התקן ושחיקה במחירי הפרמיות.

בחירת האסטרטגיות המתאימות להנחת העבודה:
אסטרטגיה של קניית קולים במרחק של 2% מהספוט + מכירה של קולים "רחוקים" יותר - יצירת מרווח עולה, מימון של המרווח העולה ע"י מכירת פוט כ-3% מהספוט וקניית פוט "רחוק" יותר כהגנה ממפולת).
עיקר הרווח בפוזיציה ייוצר מעלייה חדה של השוק, בעת דישוש הפוזיציה תרוויח מעט, כיוון שהפוט שנמכר יישחק. הפוזיציה תפסיד בעת ירידה של השוק (ההפסד מגודר לעלות הפוזיציה-פוזיציה סגורה).

בניית הפוזיציה:
בעקבות ההנחה שהשוק יעלה, ניתן לבצע קנייה של המרווח העולה בקולים ומכירה של הפוט הקרוב. בסוף היום, קנייה של הפוט הרחוק כהגנה מפני פתיחה של השוק בירידה חזקה עקב ארוע גיאופוליטי. ניתן למכור את הפוט "המגן" במהלך כל יום ולרכוש אותו לקראת הסגירה - כך ניתן למזער את השחיקה שלו.

ניהול הפוזיציה:
ניהול הפוזיציה צריך לעשות ע"י שימוש באותיות היווניות וביצוע התאמות לפוזיציה דרך הקטנה/ הגדלה של הדלתא והווגא. בדוגמא שלנו, כאשר השוק יגיע ל-1470, נמכור חלק מהמרווח העולה ובכך נקטין את הדלתא ונכיר בחלק מהרווח.

סטופ לוסט יתבצע באם השוק ירד מתחת ל-1390, טייק פרופיט יתבצע על 50% מהפוזיציה כשהשוק יגיע ל-1470 ו-50% נוספים כשהשוק יעבור את רמת ה-1490 נקודות.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(69):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 50.
  השתגעתם
  האמיתי 07/02/2015 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה אתם מפרסמים כתבה מספטמבר בפברואר ומטעים הכיוון ברור ל1380 הולך
  סגור
 • 49.
  לפני שאתה מוכר עוד לוקשים לציבור
  המכונה 26/09/2014 13:58
  הגב לתגובה זו
  1 3
  נא להסביר לאן הלך ה"מהלך האלים"?
  סגור
 • 48.
  פוזיציה לחודש הקרוב
  אורי 23/09/2014 15:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היי כולם, תודה על התגובות המעניינות. פוזיצה לחודש הבא: קונה קול 1470 מוכר קול 1480 מוכר קול 1490 קונה קול 1500 בהצלחה!
  סגור
 • 47.
  איפה ה"מהלך האלים"? איפה ה"כוון הברור"?
  ה מ כ ו נ ה . 23/09/2014 14:21
  הגב לתגובה זו
  0 7
  עם יווניות לא הולכים למכולת, גם לא לבנק.
  סגור
 • מקווה שאת לא בשורט והכל רק דיבורים
  אורי 23/09/2014 16:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בהצלחה
  סגור
 • אני בשורט על הלונג
  המכונה 29/09/2014 14:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולונג על השורט. בקיצור, בכל מצב אני מרוויחה.
  סגור
 • 46.
  לכל הטוקבקסטים ה"נורא חכמים"
  רמי 22/09/2014 21:37
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הדבר הקל בעולם הוא להקליד תגובה ולשלוח אותה מבלי בכלל לבדוק האם אתה שולח תגובה פוגעת או מעליבה או סתם תגובה הפוגעת באדם, ובמקרה הזה משתלחת בכותב הכתבה. בדר"כ כאשר אדם מתעניין בנושא ורוצה לעסוק בו הוא ישתדל לעמיק את ידיעותיו בנושא, הוא יתרגל, ילמד בקורסים וישפר ידיעותיו, גם במקרה של מסחר בשוק ההון וקל וחומר בשוק המעו"ף רצוי לעשות זאת מאחר ובמסחר במעו"ף ניתן גם להפסיד כסף היוצא מכיסך וזה כואב. אותיות יווניות הינן למעשה מדדי רגישות לחישוב ערך אופציה, ניתן גם לומר כי האותיות היווניות מהוות אומדן לחשיפה של הפוזיציה לשינויים בכל אחד מהפרמטרים המשפיעים על מחיר האופציה. נשמע מסובך יתכן באם אתה מתכוון לסחור בלי שום הבנה בשוק ההון ובשוק המעו"ף , מאחר ולא מדובר פה "אני חושב שיהיו עליות או ירידות" ובהתאם אקנה, ולכן ממליץ שכל מי שרוצה לעסוק בזה בצורה רצינית שישאף ללמוד כמה שיותר יש הרבה חומר באינטרנט וישנם קורסים על הנושא. אני למדתי אצל אורי בר והוא סחר מעו"ף מיקצועי ומקצוען, מורה מצויין ואדם מקסים, נעים ואיכותי. אז במקום להשמיץ כי זה קל תלמדו לפרגן במיוחד בפרוץ שנה חדשה. שנה טובה ומאושרת לכולם.
  סגור
 • ווגה היא לא אות יוונית.
  טוקבקיסט "נורא חכם" 23/09/2014 06:20
  הגב לתגובה זו
  1 3
  חוץ מזה לקרוא לניגזרות שונות "אות יוונית" , למרות שהיא נישמעת כזאת וזה תת רמה. בשביל לקנות קולים בעליות לא צריך תיאוריות מסובכות רק להכפיל את העלייה ב- 100 (בערך, בכסף). אף אחד לא יכול לדעת מה כוון השוק וההוכחה היא אתמול. החכמה היא לפעול ללא הנחה מוקדמת ("הנחת עבודה" יעני, נישמע מאוד חכם) אלא באיסטרטגיה הסבירה ביתר בכל התנהגות של השוק. מי שפעל שלשום או אתמול לפי העצות במאמר הנדו, הפסיד. וזה לא יפה להטעות את הציבור במיוחד בערב ראש השנה. שנה טובה.
  סגור
 • תגובה למה שכתבת למעלה
  רמי 23/09/2014 09:45
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ראשית אנא כנס לקישור וקרא היטב מה שכתוב http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA_(%D7%9E%D7%AA%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94_%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%AA) שנית תת רמה או לא כל הנגזרות והנוסחאות הקשורות להן מכונות או נקראות בשמות וסימנים. שלשית פוזיציות בונים בכדי שתהיה מכוסה משני הצדדים הן לעליות והן לירידות ובבניית הפוזיציה אתה לוקח בחשבון שייתכנו הפסדים ושואף להרוויח כמה שיותר וזה גם מה שכתב אורי בר בכתבה. ולסיום כמו שכתבתי הכי קל זה להקליד, אז לכן מומלץ ללכת להשקיע ללמוד להעמיק הידע ואז להבין גם מה שכתוב כי שוק המעו"ף הוא לא רק "לקנות קולים בעליות" כדברייך. שנה טובה ומבורכת הרבה בריאות ואושר.
  סגור
 • אז כדאי שתלמד....
  המכונה. 23/09/2014 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 4
  לפי ה"פוזיציה" שלך, אתה מפסיד בזמן ירידות, גם מהקול שקנית וגם מהפוט שמכרת. תחליט מה יותר נעים. אני מאחלת לך שיהיו רק עליות, רק אל תבלבל את הקוראים. מיכי.
  סגור
 • טען עוד
 • 45.
  מעניין ומלמד (ל"ת)
  דנה 22/09/2014 21:20
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 44.
  רוב המגיבים פה חבורה של זקנות מיללות
  סתם אחד 22/09/2014 16:04
  הגב לתגובה זו
  6 1
  בא סוחר מעוף מנוסה , נותן לכם צורת מחשבה, נותן גם דוגמה, ויש לכם תלונות ?
  סגור
 • בשביל לקנות קולים בעליות ....
  ה מ כ ו נ ה . 22/09/2014 19:08
  הגב לתגובה זו
  0 2
  עם כל מיני טריקים שלא מעלים ולא מורידים (חוץ מעמלות לבנק), לא צריך להיות "סוחר מעו"ף" מנוסה. כל פרייר מתחיל ינהג כך.
  סגור
 • 43.
  אולי במקום ווגה היה צריך להיות ווגינה ? (ל"ת)
  המכונה. 22/09/2014 15:48
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 42.
  2 מרווחים עולים
  אבי 22/09/2014 13:59
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אחד עמוק בכסף;שני מחוץ לכסף;לפי הבניה דרושים בטחונות עד קניית הפוט המגן זה למבינים בלבד.
  סגור
 • ואתה מבין ? (ל"ת)
  יונתן קריספל 22/09/2014 15:20
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 41.
  2 מרווחים עולים
  אבי 22/09/2014 13:52
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אחד עמוק בכסף;שני מחוץ לכסף;לפי הבניה דרושים בטחונות עד קניית הפוט המגן זה למבינים בלבד.
  סגור
 • 40.
  יופי של כתבה
  נועם 22/09/2014 09:51
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אורי בר סוחר מצוין ואחלה בנאדם
  סגור
 • 39.
  חי בסרט זה
  ג'וני 22/09/2014 09:36
  הגב לתגובה זו
  0 5
  תראה מה הולך במדינה. מיתון. בועת נדלן. הריבית לא תמשיך להיות נמוכה. צוק איתן חלק 2 ו3 בפתח. על איזה 1500 אתה מדבר. 1300 עד סוף השנה ואני לארג'.
  סגור
 • 38.
  עכשיו באים!!!!!?????@#$%^&^%^$#@!!!! (ל"ת)
  Z 22/09/2014 09:34
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 37.
  לא הבנתי אז הלכתי לשתי חברים שלי שהם פקידים מומחים
  חזקל 22/09/2014 09:06
  הגב לתגובה זו
  3 6
  בסניף בוגרשוב של המזרחי והשני במרכנטיל ואמרו לי שאם אף אחד לא יודע מיזה רורי בר והאתר לא אומר מאיפו הביאו אותן זה כבר מראה המצאות וחינטרושים ושקראו המומחים שלי את החומר שתיהם אמרו נה זה חרטא זה
  סגור
 • פקידים בבנק לא מבינים במעוף. (ל"ת)
  אבי 22/09/2014 13:59
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 36.
  לכל המשמיצים
  עופר 22/09/2014 09:06
  הגב לתגובה זו
  7 2
  1. כל מי שסוחר צריך להניח הנחה שעל פיה הוא בונה פוזיציה. וזה בדיוק מה שהוא עשה, הניח שבחודשים הקרובים יהיו עליות ובנה פוזיציה בהתאם. זה לא אומר שזה לא יכול להשתנות,אף אחד אינו נביא, גם לא סוחרי מעוף. 2. הכותב הציג שיטת עבודה מסודרת, כולל דוגמה מעשית,אין פה שום נפנופי ידיים או רק תאוריה ( היה צריך לדעתי להיות ותר ספציפי לגבי חודש הפקיעה) 3. מאחר ולמדתי קורס שהעביר אורי בר, אני יודע שהוא אכן מתפרנס ממסחר במעוף , וניסה להעביר לתלמידים כמה שיותר מהידע והניסיון. 4. לכל המשמיצים שאומרים " ביג דיל, מה הבעיה", אם אתם כאלה חכמים, בבקשה נסו לסחור במעוף ברצינות ( לא לקנות קול פה לקנות פוט שם) , ונראה האם אתם באמת מצליחים בכך.
  סגור
 • "להניח הנחה" פרושו לנחש. כמו לוטו...
  אמיר 22/09/2014 10:16
  הגב לתגובה זו
  1 5
  עשיתי לך לייק בטעות. התכוונתי להיפך...
  סגור
 • אכן כן...
  המכונה 22/09/2014 09:58
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אני סוחרת ומצליחה, וחוזרת ואומרת, אין חכמה בקניית קולים כשאתה חושב שתהיינה עליות אפילו באם אתה מכנה זאת "הנחת עבודה" על מנת להשמע כזה מתוחכם כאילו. שנה טובה.
  סגור
 • 35.
  איך שיצא עם הכותרת יהיה מהלך אלים .....
  אביב 22/09/2014 06:46
  הגב לתגובה זו
  2 3
  ידעתי שהחוזים בנסדק יהיו אדומים והנה היום יום ב' בוקר החוזים מינוס 50 ..... חה חה חה הולכים להשחיל את הקוליסטים ....
  סגור
 • ....איך שיצאה הכותרת ..
  נאור 22/09/2014 08:32
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סוחר מעוף ותיק הצטיידת בפוטים נכון ... ומתחלקים בשלל ...
  סגור
 • 34.
  היום מהלך אלים למטה
  אנליסט 22/09/2014 06:01
  הגב לתגובה זו
  2 7
  פקיעה מתחת 1440 אורי בר-אתה טועה בענק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! לא להתפתות ללונג, לברוח לפני המפולת
  סגור
 • 33.
  ניתוח מעניין ומקצועי
  אלון ג. 22/09/2014 00:01
  הגב לתגובה זו
  6 17
  שמעתי את הבחור מרצה בכנסים של שוק ההון. תמיד נראה כאילו הוא היחיד שבאמת מבין על מה הוא מדבר ולא זורק ססמאות באוויר. כדאי להקשיב ולהפנים.
  סגור
 • 32.
  ניתוח מעניין ומקצועי
  אלון ג. 21/09/2014 23:59
  הגב לתגובה זו
  7 5
  שמעתי את הבחור מרצה בכנסים של שוק ההון. תמיד נראה כאילו הוא היחיד שבאמת מבין על מה הוא מדבר ולא זורק ססמאות באוויר. כדאי להקשיב ולהפנים.
  סגור
 • 31.
  עוד מהמר שיפסיד את כספו עאלק ערך מוסף. גאון של אמא. (ל"ת)
  מני 21/09/2014 22:37
  הגב לתגובה זו
  2 6
  סגור
 • 30.
  אחי , המחזור היום 639,467 מליון שקל: תפסיקו !!!!
  קארט 21/09/2014 22:29
  הגב לתגובה זו
  3 2
  החולה גוסס !!!! מה אתם מזבלים את השכל !!!!!! מחזור כזה הוא דקה של מסחר בנאסדק !!!!!!!!!!
  סגור
 • 29.
  אורי בר למדתי ממך המון.תודה! (ל"ת)
  דניאל 21/09/2014 22:20
  הגב לתגובה זו
  6 6
  סגור
 • 28.
  המהלך מ1367 ל1456 נעשה
  דוד מירושלים 21/09/2014 21:38
  הגב לתגובה זו
  3 2
  אולי עכשיו ראינו את המהלך האלים שיכול להיות שכבר הסתיים ואז נחזור לדישדוש. שש הפקיעות האחרונות היו דישדוש בין 1390 ל1410 בערך
  סגור
 • 27.
  מה זה "סטופ לוסט"? (ל"ת)
  שקספיר 21/09/2014 21:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 26.
  כל ירידה לצורך קניה 1000k מעוף לונג פי 3
  אלעד 21/09/2014 20:39
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אין איפה להשים את הכסף רק ת"א 25 עד סוף השנה עליות שנה טובה ומוצלחת
  סגור
 • 25.
  תודה מעניין-לא מסתדר לי התטה
  יאנג 21/09/2014 20:30
  הגב לתגובה זו
  3 6
  היי אורי פעם הבאה תיתן ספוט ברור וסטרייקים לקניות ומכירות-מי שלא התמקצע איתך או בלעדיך יהיה יותר קל להבין איך הפוזיציה נראית דבר שני לפי הגדרתך זוהי פוזיציה שהוצאנו עליה כסף ולכן התטה צריכה ליהיות שלילית-ומכאן כיצד היא מרויחה מדישדוש?!!! אני ביצעתי מכירת מרווח עולה בפוטים שאומנם מגביל לי את הרווח וגם את ההפסד אך נותן פתרון יותר טוב למקרה והשוק ידשדש-אני לא רואה את סטיית התקן מתרוממת יותר מידי גם מעליות חזקות ובטח שתקרוס שוב במהרה רק ממהלך עולה שוב תודה ומצפה לעוד
  סגור
 • 24.
  "הנחת העבודה" זה ראשי תיבות של.......
  אמיר 21/09/2014 20:11
  הגב לתגובה זו
  3 4
  התקפת נודים חסרת תקדים הונחתה עלינו ביום ובלילה דרך האינטרנט...
  סגור
 • 23.
  שוק גועש ומדהים אבל למה להסתבך.
  עופר 21/09/2014 20:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אוכפים. זול זול.
  סגור
 • 22.
  בקיצור כל מטרת הכתבה היא להשרות אווירה כאילו
  טאופיק אבו גולדברג 21/09/2014 20:02
  הגב לתגובה זו
  1 5
  המעוף בטוח יגיע ל-1500...מעניין מה פוזיציית הכותב?
  סגור
 • 21.
  ממש גאון האורי הזה.
  גאון הדור 21/09/2014 20:01
  הגב לתגובה זו
  0 4
  לקנות קולים בזמן עליות ולמכור פוטים, צריך ממש להיות בלק-איינשטיין-שולס בשביל זה. ממש גאון.
  סגור
 • 20.
  תעשה לי הנחה ....
  עבודה 21/09/2014 19:55
  הגב לתגובה זו
  0 4
  כדי שתהייה לי "הנחת עבודה".
  סגור
 • 19.
  ממתי ווגא זו אות יוונית ?
  אריסטו. 21/09/2014 19:43
  הגב לתגובה זו
  0 7
  חוץ מזה עדיף להשתמש באותיות סיניות = עליבאבא למשל.
  סגור
 • 18.
  וסופה חורבן (ל"ת)
  אלימות גוררת אלימות 21/09/2014 19:40
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 17.
  הזה? חירפן לי את המוח. האתר בשביל מה היקרצתם כתבה כזאת
  מי זה האורי בר 21/09/2014 19:02
  הגב לתגובה זו
  27 9
  מסובכת שאפילו בוגר תיכון כמוני לא הבין כאלום אז מה יגידו אחרים שלא משכילים כמוני ויכולים דווקא להיות יותר חכמים. זרקתם כאן מספרים ושמות מפוצצים שלא הבנתי כלום ואפילו לא כתבתם מי זה האורי בר הזה
  סגור
 • ביזפורטל רוצה להריץ את המעוף??
  huxh 22/09/2014 07:19
  הגב לתגובה זו
  1 3
  איזה שטויות הוא כתב אורי בר הזה!!!!!!!!!!!
  סגור
 • מה קשור בוגר תיכון. זה לא חומר של תיכון.
  אמיר 22/09/2014 01:57
  הגב לתגובה זו
  0 24
  אבל לא הפסדת כלום. זה הכל חרטא. אשליות.
  סגור
 • מי שלא מבין-או שואל או שותק, אתה בחרת להראות טיפשותך (ל"ת)
  אחד 21/09/2014 20:11
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • אתה יוצא מהנחת עבודה שיש לך מוח. (ל"ת)
  אורי בר 21/09/2014 19:48
  הגב לתגובה זו
  2 60
  סגור
 • 16.
  הצחקת אותי.
  המכונה. 21/09/2014 19:00
  הגב לתגובה זו
  12 8
  הנחת העבודה היא שאתה מבלבל במוח.
  סגור
 • 15.
  שוק הולך למפולת
  avi abs 21/09/2014 18:36
  הגב לתגובה זו
  12 7
  אני רק פוטים
  סגור
 • אתה אומר את זה כבר שנה..מתישהו תהיה צודק.......... (ל"ת)
  יעקב 21/09/2014 20:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 14.
  בלה בלה בלה
  בלה ברטוק 21/09/2014 17:49
  הגב לתגובה זו
  3 7
  הנבואה ניתנה לשותים (וודקה). "בלאק אנד שולס"? לא משם תבוא הישועה. היווניות? אין להן סיכוי מול הצרפתיות... שוב ושוב מדקלמים את מה שכתוב בספרים, בלי לחדש שום דבר. כי מי שיש לו מה לחדש שומר את הפרטים לעצמו...
  סגור
 • מה יש כאו להסתיר ???
  המכונה 21/09/2014 20:37
  הגב לתגובה זו
  0 5
  בזמן עליות הוא קונה קולים. ביג דיל.
  סגור
 • 13.
  אדון אורי בר, אתה שחקן (ל"ת)
  יואש 21/09/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  6 4
  סגור
 • 12.
  עוד אחד מהאידיוטים שהפכו את הבורסה לקזינו עלוב (ל"ת)
  יעקב 21/09/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  40 9
  סגור
 • 11.
  לא לוקחים דוגמא ממי שעדיין עובד למחייתו
  וורן באפט 21/09/2014 17:45
  הגב לתגובה זו
  7 5
  פוזיציה שמפוזיציה לך חפש - אם היה באמת מבין בבורסא לא היה מחרטט על הפוזיציה שלו - למה לא מדברים על מי שבאמת יש לו קצת כסף וורן באפט שעדיין טוען שהבורסה סבבה והוא לונג
  סגור
 • 10.
  זה מסוג הכתבות המבשרות על הקריסה המתקרבת (ל"ת)
  בעל נסיון 21/09/2014 17:34
  הגב לתגובה זו
  8 6
  סגור
 • 9.
  עוד סוחר שהוא חושב שהוא יודע מה יהיה (ל"ת)
  רוני 21/09/2014 17:27
  הגב לתגובה זו
  8 6
  סגור
 • 8.
  מסכן הוא לא הספיק לצאת מחר הוא כבר יראה את המהלך העלים (ל"ת)
  הסוחר מונציה 21/09/2014 17:27
  הגב לתגובה זו
  6 5
  סגור
 • 7.
  לא הבנתי כלום (ל"ת)
  דני 21/09/2014 17:19
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • האמן לי.גם הכתב לא מבין מה הוא כתב (ל"ת)
  דודי 21/09/2014 21:23
  הגב לתגובה זו
  3 6
  סגור
 • 6.
  אורי בר
  גיל 21/09/2014 17:19
  הגב לתגובה זו
  9 11
  למדתי אצלו כמה קורסים--- תותח!!!
  סגור
 • תכלס, קנית דירה מהרווחים?
  אמיר 21/09/2014 20:04
  הגב לתגובה זו
  1 4
  תיזהר מאופציות, זה משחק באש.
  סגור
 • 5.
  שיפסיק להפחיד
  השקולה 21/09/2014 17:14
  הגב לתגובה זו
  4 5
  כללית המהלך עליות. עם אופוריה או בלי.
  סגור
 • 4.
  שיפסיק להפחיד
  השקולה 21/09/2014 17:13
  הגב לתגובה זו
  3 4
  כללית המהלך עליות. עם אופוריה או בלי.
  סגור
 • 3.
  יסודי ומעמיק (ל"ת)
  ד"ר פרידמן 21/09/2014 17:10
  הגב לתגובה זו
  4 17
  סגור
 • 2.
  כמה שטויות בכתבה אחת (ל"ת)
  יוחא 21/09/2014 17:05
  הגב לתגובה זו
  14 9
  סגור
 • 1.
  אין סיכוי ל 1470
  ברוקר 21/09/2014 17:05
  הגב לתגובה זו
  5 7
  מחר חוזרים ל 1450 במינימום לא להתרשם מבעי פוזיציה של לונג
  סגור