08:20 לאחר דחיית החנינה של עזריה - ריבלין סופג ביקורת קשה ברשת

08:15 אסיה: הניקיי יורד 0.5%, שנחאי יורד 0.5%

08:14 גרמניה: מרקל נכשלה בהקמת קואליציה - האירו מגיב

18:02 הנשיא דחה את בקשת החנינה של אלאור עזריה

16:12 אל על תפצה את הנוסעים שנתקעו בציריך ב-10 אלף שקל לכל אחד

15:00 חוזר לשוק: אריק שור בדרך להקמת חברה להפצת מזון >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

מניית ביומד בת"א שטסה 160% בחודש, רק הפתיח?

ד"ר ינון אריאלי, בודק את מידת הצלחת מיזוג מניית דרמיפסור לשלד של נקסט ג'ן, ומה צופן העתיד?
 |  17
Share
דרמיפסור התמזגה באמצע 2013 לתוך השלד הבורסאי נקסט ג'ן. דרמיפסור היא חברת פיתוח תכשירים רפואיים, שפיתחה טיפול חדשני יעיל (כפי שזה נראה) למחלת הפסוריאזיס ללא שימוש בסטרואידים. למי שלא מכיר (וטוב שכך), מחלת הפסוריאזיס היא מחלת עור כרונית, חשוכת מרפא, הפוגעת בכ- 3% מאוכלוסיית העולם. מדובר בנגעים "מכוערים" המופיעים בחלקים שונים של הגוף, וגורמים לנזק פיזי ומנטלי רב לחולים.


כ-75% מהחולים מוגדרים במצב קל-בינוני וכ-25% הנותרים במצב קשה. רוב החולים הקלים, בהם מתעתדת לטפל התרופה של דרמיפסור, מטופלים באמצעות משחות ופוטותרפיה (טיפול רפואי באמצעות חשיפת העור לקרני אור). היקף המכירות של המשחות השונות מוערך בכמיליארד דולר בשנה.

המשחות המבוססות על סטרואידים עושות עבודה נהדרת במיגור הנגעים. החיסרון, שהן מאושרות לשימוש רק לתקופה קצרה של מספר חודשים. לאחר מכן על החולה לעשות הפסקה בשימוש בתכשיר, כדי שהסטרואידים לא יפגעו במערכת הדם. פרט לתופעות הלוואי של המשחות הסטרואידיות, הבעיה היא שלאחר שמפסיקים למרוח אותן יש להן אפקט "ריבאונד" חזק, והנגעים חוזרים ביתר שאת. לכן, קיים צורך ברור לתכשיר ללא סטרואידים שיטפל בנגעים בצורה יעילה. עד היום לא נמצאה תרופה כזו, אולם בכל זאת, משחה בשם Daivonex הצליחה לתפוס את מרבית נתח השוק, וזאת למרות שהיעילות שלה נמוכה למדי.

דרמיפסור פיתחה תכשיר משחתי בשם DPS-101 המשלב בין שני חומרים פעילים: קלציפוטריול (אנלוג סינטטי של ויטמין D), שהוא המרכיב הפעיל בתרופת ה- Daivonex המתחרה, וניקוטין אמיד (נגזרת סינטטית של ויטמין B). התרופה של דרמיפסור עברה בהצלחה את שלב הניסויים הקליניים הראשון, תוך שהיא מוכיחה יעילות מול פלצבו (תרופת דמה) וללא תופעות לוואי. היא גם עברה את שלב הניסויים הקליני השני (למעשה 2b) בו נבדק המינון היעיל הנדרש מהחומרים המרכיבים את התכשיר.

בנוסף, תוצאות המחקרים הקליניים שבוצעו במוצר עד כה, הצביעו על יתרונות מהותיים על פני Daivonex המתחרה, שאינו מכיל סטרואידים, וביצועים השקולים ליעילותם של מוצרים מקבילים הכוללים סטרואידים. ברשותכם, אחסוך מכם את התמונות הלא נעימות, אבל למי שמעוניין לראות עוד פרטים על הניסויים של החברה וההשוואה למתחרה, מוזמן להציץ במצגת של החברה.השלב הבא הוא ניסויים קליניים שלב 3. הבעיה: זה יקר. לכן דרמיפסור פנתה למספר חברות תרופות גדולות בעולם, שהביעו התעניינות במוצר. אולם ביקשו ממנה לערוך ניסוי קליני נוסף שיכלול מספר גדול יותר חולים. לאחריו, כמובן אם יסתיים בהצלחה, הן יהיו מוכנות לדבר על שת"פ איתה. הניסוי מתוכנן לכלול כ-300 חולים, ואם יצליח הוא יאפשר לחברה להוכיח בצורה חד-משמעית את העליונות שלה על פני המתחרים, ויגדיל את הסיכוי שלה להתקשר עם שותף אסטרטגי למימון וביצוע שלב הניסויים הקליניים השלישי והאחרון לפני קבלת אישור FDA (כ-43% מהחולים במחלה הם אמריקנים).ברור שאין וודאות שהניסוי אכן יצליח, אבל אם כן, ייפתח בפני דרמיפסור שוק של למעלה ממיליארד דולרים בשנה. הרבה כסף. מה שיפה כאן, הוא שעלות הניסוי הקליני הנוסף אינה יקרה מדי - בסך הכל 2-2.5 מיליוני דולרים ומשך הזמן עד להשלמתו הוא כשנה. כלומר, זמן קצר, עלות נמוכה ופוטנציאל אדיר במקרה של הצלחה.

אין ספק שהחברה תצטרך לגייס את הכסף בשוק באמצעות הנפקת מניות. עם זאת, שווי השוק הנוכחי של נקסט ג'ן הוא בסך הכל 15 מיליון שקלים (לפי מחיר של 25 אגורות), נמוך יחסית, כך שאני משער שבעלי השליטה לא ימהרו עם ההנפקה עד שהשווי יתייצב על ערך גבוה יותר,כדי שההנפקה לא תדלל את מחזיקי המניות הנוכחיים בשיעור גדול מדי.

בינתיים, דרמיפסור תוכל לתחזק את פעילותה באמצעות כחצי מיליון שקלים שנקסט ג'ן (חברת האם) הצהירה באחד הדיווחים האחרונים שלה, שתעמיד לה כהלוואת בעלים במידת הצורך. לאחרונה, גם מינתה החברה מנכ"לית חדשה, ד"ר נועה שלח, שאפשר להניח שהניסיון שלה בתחום יוביל את החברה לכיוונים נכונים בצורה יעילה.

בשורה תחתונה, כמו בכל השקעה, ובמיוחד בחברות מסוג זה, יש כאן פוטנציאל אדיר, אבל הוא כרוך בסיכון לא מבוטל שצריך לקחת בחשבון. מצד שני, החברה נסחרת בשווי שוק נמוך בהשוואה לחברות אחרות בענף הנמצאות בשלב דומה, מאחוריה עומדים בעלי שליטה עם גב כספי משמעותי שיכולים לתחזק אותה עד שהשוק יכיר בפוטנציאל האמיתי שלה, ובראש החברה עומדים אנשים מוכשרים עם ניסיון בתחום. בנוסף, התכשיר כבר הראה עליונות על המתחרה הקיימת בשוק, ואפילו תוצאות דומות לאלו של תכשירים הכוללים סטרואידים, כך שנראה שיש סבירות גבוהה יותר להצלחה בניסוי עם מספר מטופלים גדול יותר. לכן, המניה נראית אטרקטיבית במחיר הנוכחי.

בחודש האחרון מניית נקסט ג'ן הכפילה את מחירה. עם זאת, היא ירדה כל כך נמוך (שווי של 7 מיליון שקלים), שהעלייה הזו היא רק "ריבאונד" טבעי שצריך להחזיר את החברה למחיר הגיוני יותר -
שווי שוק
שווי שוק
שוויה הכספי של החברה הנקבע על פי תנאי השוק.
של לפחות 30 מיליון שקלים (מעל שער של 50 אגורות) בטווח של השנה הקרובה. לצערי אין לי כדור בדולח לחזות מה יקרה למניה בעתיד הקרוב, אבל לפי הקצב בו היא עולה בימים האחרונים, לא מן הנמנע שזה ייקח פחות ממה שאני חושב. בכל מקרה, אם החלטתם לקנות, זכרו שמדובר במניה עם פרופיל סיכון גבוה יחסית, לכן הגבילו את שיעור ההחזקה שלה בתיק לאחוזים בודדים.


***הכותב, ד"ר ינון אריאלי, מנהל כסף למשקיעים גדולים ומפעיל בלוג השקעות בכתובת http://bursa4u.com . תקנות הייעוץ הכללי של
הרשות לניירות ערך
הרשות לניירות ערך
מוסד הפועל מטעם מדינת ישראל והוקם על פי חוק ניירות הערך 1968, מוסד זה מפקח על פעילות הבורסה לניירות ערך בתל אביב, בנושאים כגון מתן אישור לתשקיפים, פיקוח על ענף קרנות הנאמנות, ופיקוח על יועצי ההשקעות ומנהלי התיקים.
אוסרות עליו להתייחס לתגובות שלכם בעמוד זה. הדברים מובאים לצורך מידע כללי בלבד ואין לראות בהם משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשירים פיננסיים אחרים. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ השקעות, ויש לו עניין אישי במניה שהוזכרה בכתבה.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

17 תגובות ב-10 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
10 גדי 10/04/2014 10:42 זהירות שרלטן הזוי.
בתאריך 25.7.13 ד"ר ינון פירסם כתבה עם המלצה לגבי מניות: קולפלנט, תראפיקס ביו ואליום מדיקל, בקיצור, אכלתי את השטויות שלו וכרגע אני מופסד 130,000 ש"ח בהרפתקה מיתרת זו, לכן ראו הוזהרתם!!! שומר נפשו ירחק.
נמו 10/04/2014 20:37 מי קונה מניות כאלו בסכומים כה גדולים? תאשים רק את עצמך
אגב המניה שהמליץ עליה כאן כבר עלתה 40% מאז ההמלצה
9 מוטי 09/04/2014 15:50 היי
איפה הרשות לניירות ערך
8 מוטי 09/04/2014 15:47 נוכל
תפסיקו להאמין לשרלטן
רון 10/04/2014 20:39 למה להשמיץ? פשוט על תקרא. תן לנו ליהנות מהטורים שלו (ל"ת)
7 אבי 08/04/2014 10:51 תיקנו קפיטל פוינט - מחזיקה נקסט ג'ן ועוד הרבה כמוה (ל"ת)
6 מולי 07/04/2014 15:44 אני מאוד אוהב את הכתבות שלך (ל"ת)
5 אמיר 07/04/2014 10:32 אם אתה עושה פרונט רנינג בסוף המחיר יגיע
הוכחת כבר שאתה לא מבין בתחום מאומה תחזור לנתח דוחות עדיף לך כך
4 דני משקיע 06/04/2014 23:38 כי טוב סינמה טכנו ונצרס
כל המלצות של ינון טוב למי שמחזיק לא לקנות זה סוג פינה להריץ מניות ולשווק לציבור
michale85 07/04/2014 14:14 הפוסל במומו פוסל
הרצת מספיק דני
בוב כבאי 07/04/2014 09:53 הייתי נזהר במקומך...
מה שאתה כותב נראה לי גבולי להוצאת דיבה. לא יודע אם ההמלצה נכונה או לא אבל הכותב נתן ניתוח מושקע ומנומק וכלל לא הציע לקנות את המניה. עשה את הבדיקות שלך ותחליט בעצמך-אל תשכח שהאחריות לכסף שלך- היא שלך
יריב 07/04/2014 13:55 מה אתה מדבר? הוא בחר שתי מניות השנה ושתיהן קרסו!!!
סינרג'י ירדה 70% מאז שיינון בחר אותה למניית השנה והחברה על סף קריסה עם ספק לגבי תשלום האג"ח שלה וקריסה במכירות, וכל זאת חודשים ספורים לאחר המלצתו הרותחת (הבנקים לא כולם אישרו לה את תשלום האג"ח האחרון כי היא לא עומדת בקובננטים והסדר נוסף בדרך). הגאון גם בחר מניה נוספת, דורי בניה שקרסה ב 30% תוך חודשים ספורים. שתי "מניות השנה" שלו היו הגרועות בבורסה - או שהוא משווק מניות שהוא מעוניין לצאת מהן רגע לפני הקריסה, או שהוא איש מקצוע ממש, ממש אבל ממש ממש גרוע! אני משאיר לרשות לני"ע ערך את ההחלטה.
3 אבי 06/04/2014 22:05 ניתוח יפה
לא שמתי לב לחברה הזאת ובעקבות הטור קראתי את הדוחות הכספים של החברה. הכותב צודק זה אכן הזדמנות קניה.
2 צחי 06/04/2014 16:33 כתבה יפה. אחלה חברה (ל"ת)
1 דר לכלום 06/04/2014 13:36 המלצות פח מפוקפקות (ל"ת)
שונא גסי רוח 07/04/2014 09:57 מה אתה אומר?
בטח בדקת והשקעת זמן בדוחות כדי לכתוב את התגובה..... מה, לא???
אין כלום בדוחות 07/04/2014 10:16 החברה צריכה כסף (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.