הדירקטוריון אישר: קבלו בתשואות את מדד התל בונד החדש

אושר טובול, סמנכ"ל מסחר מיטב טרייד ני"ע, מתייחס להחלטתו האחרונה של דירקטוריון הבורסה להשקתו של מדד התל בונד החדש - מדד תל בונד תשואות
 | 
חודש ינואר הסתיים עם עליות קלות בלבד במדדי התל בונד הצמודים. מדד תל בונד 40 עלה ב-0.27%, מדד תל בונד 60 התחזק ב-0.14% ומדד תל בונד 20 טיפס ב-0.03% בלבד. התשואות הנמוכות במדדי התל בונד והמרווח הנמוך יחסית מעל אגרות החוב הממשלתיות גורם למשקיעים לחפש אלטרנטיבות השקעה עם גבוהה יותר. למרות העליות הקלות במדדי התל בונד, הגדיל לעשות מדד כללי קונצרני שהשלים עלייה של 0.89% במהלך החודש. הסיבה לעלייה במדד זה הן העליות באג"ח הקונצרניות עם התשואות הגבוהות והדירוגים הנמוכים. מגמה זו צפויה להימשך בחודשים הקרובים עם השקתו של מדד תל בונד תשואות.

בהחלטתו מיום 27.12.2012 אישר הבורסה מהלך נוסף שיתרום להגדלת נפחי המסחר והנזילות בשווקים. ב-18 בפברואר יושק מדד תל בונד תשואות. המדד יכלול כ-70 אג"ח קונצרניות צמודות מדד, בריבית קבועה, אשר הונפקו ע"י 47 מנפיקים שונים. המדד יורכב מאג"ח בדירוג השקעה (BBB-) עד A. השקתו של המדד החדש והנפקת תעודות סל וקרנות נאמנות העוקבות אחריו, צפויות להגביר את הסחירות באג"ח הכלולות בו ולהקל על המשקיעים לגוון את תיקי איגרות החוב.

המדד החדש ישקף גבוהה יותר מאשר המדדים הקיימים וזאת בשל דירוגן הנמוך יותר. עיקר החשיפה במדד זה תהיה לחברות הנדל"ן (כ-50%) וחברות החזקה (כ-20%). חשיפה לסקטורים אלו מצביעה על הסיכון הגלום במדד מול תשואה פנימית צפויה של כ-6.5%. חשוב לציין שהחשיפה המקסימלית לאגרת מסך המדד עומד על 6% והחשיפה המקסימלית למנפיק, תעמוד על 20%. כמו כן אגרות החוב צריכות לעמוד בתנאי הסף של המאגר.
בנוסף, המשקל הצפוי של אגרות חוב בדירוג A ו-A- יהיה מעל 60%, ואילו המשקל הצפוי של אגרות החוב BBB+ ומטה יעמוד על פחות מ-40%. שווי השוק של המדד יהיה כ-45 מיליארד ש'.

כאמור, לאחר השקת המדד יונפקו תעודות סל וקרנות מחקות. פעולה זו תגרום לעלייה בביקוש לאגרות אלו, לצמצום מרווחי הציטוט ולגידול משמעותי בנזילות. זאת, יחד עם סביבת נמוכה וכסף פנוי שיושב על הגדר ומחפש השקעות עם תשואות גבוהות יותר, יגרום כבר כעת להמשך המגמה ולדחיפה של מחירי אגרות החוב הרלוונטיות כלפי מעלה.

המטרה, לרכוב על גל העליות עד להשקת התעודות והקרנות המחקות. ככל הנראה מי שיקדימו לעשות זאת יהיו קרנות הנאמנות המסורתיות, שיסיטו כספים לעבר אגרות החוב הצפויות להיכלל במדד ולהעלות את מחירן. להלן דוגמא ל-5 אגרות חוב הצפויות להיות חלק ממדד תל בונד תשואות:

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה