כותבי האופ' חגגו בשבוע האחרון, לקחו סיכון והרוויחו

 |  (5)
צעדי צב בבורסה בישראל, עליות שערים קלות Uתנועות מדודות מתחילת דצמבר. למעשה עם הסביבה הביטחונית והאיומים מסביב - הבורסה בישראל החזיקה מעמד השבוע בעוצמה. למשל נושא הגז בסוריה לא מעורר מכירות רציניות עד עתה, ולא העלה את סטיות התקן בפוטים קטנים - כלומר לא גרם לביקוש רציני להגנות. אירוע רע יכול לסחוף שוק שלם מטה כידוע - אבל המשקיעים לא נותנים לזה כמעט משקל.

גם הצוק הפיסקאלי בארה"ב נמצא בבורסות על תקן פתור, והבורסות מתנהלות מעלה בהמתנה לסיום חיובי עם תוספת עשרונית קלה כל יום. רצוי לומר שחודש דצמבר לרוב הוא חיובי - מה שמסביר את עניין האדישות - מי ירצה להפר את הרגיעה בחודש אחרון לשנה.

ישנם הבונוסים בסוף שנה לכל דיכפין במיוחד בחברות בארה"ב. התנהלות השוק בישראל על האדישות לאיומים סביבתיים, גרעון אדיר בתקציב יכול להוביל להורדת דירוג בשלב מאוחר, השוק של גופים בלבד. הציבור מסתכל ולא עושה דבר, לא נוקט עמדה, לכן השוק כאן שייך רק למקצועניים ולא לציבור, שלא פעם דרך בבורסה לכמה חודשים ונס על נפשו באיומים כמו אלה, דרך פידיונות בקרנות וכו'.

האופנה היום בבורסה היא לקנות קרנות , הגיוסים הכספיים אדירים. הסטת הכספים בעיצומה. מחפשים . הציבור בישראל לא אוהב מניות, הכוויות ידועות לאורך השנים. אבל שווה לדעת שאם השוק לא יורד על כל האיומים הנוכחיים, יש סיכוי שטריגר קל וחיובי יביא לריצה של 10% מהירים. מבחינה טכנית המדד מדשדש אחרי שבאוק' עלה ל-1170. כעת האזור הנוכחי מהווה מיכשול ממנו ירדנו כמה פעמים וחזרנו אליו כאל מגנט. המשך עליות בטווח הקצר יכול להכניס את השוק בגיבוי אמריקני למהלך חמישי. עוד מיכשול אחד - והדרך תתפנה. שווה מעקב.

ה-sp מדשדש בהמתנה. ניו יורק רחוקה 4% מהשיא השנתי ו-10% משיא השיאים. גם כאן פיתרון הצוק הפיסקאלי יכול לתת דרור.

אירופה: העניינים מסתבכים באיטליה. זה לא משפיע בינתיים על הדאקס ושאר הבורסות. הדאקס במגמה חיובית, הוא כבר בעננים ובשיא שנתי. יש לו עוד מרחק ריצה נאה.

דולר:
3.8 תמיכה, 3.87 התנגדות. הסטופ ללונג על 3.78 לדעתי.

:
איפה הימים שהיו אומרים שהשחקנים כאן יודעים מה יהיה בניו יורק. יש כאן מחזורי מסחר נמוכים באופציות, תנועות מדודות בינתיים, נזילות נמוכה עקב הגבלת מכונות למסחר. חשבו שהמכונות מפריעות למסחר, אבל הן נותנות נזילות. ביום א' האחרון היה אחד מהשיאים השליליים לתקופה, כאשר שוק המניות נע על טווח יומי של 0.2%. עמידה יומית ממושכת אומרת שאין מסחר במניות ובאופציות מעו"ף. היה אפשר להמתין דקות ארוכות לביצוע עיסקה.
יש מי שרוצה בטובת השוק, אבל ניראה שכל פעולה יורה לשוק ברגל.

ברדיו אומרים שהבורסה בעלייה, אבל אי אפשר לקנות או למכור 90% מהמניות, קל וחומר באופציות. צריך להחזיר משקיעים לשוק אם רוצים להגביל מכונות. להחזיר משקיעים זה גם ע"י הורדת מס. באופציות מעו"ף רצוי שהמס יהיה קטן עד כמה שאפשר כדי שספקולנטים יראו כדאיות במסחר.

האם המדינה מרוויחה מס משוק ההון בשנה הנוכחית לאחר עליית המס?
רווח קל בלבד. אז מדוע אין ח"כ אחד שקם ומתריע על היבוש הנוכחי? למה ראשי הבורסה לא מבינים שבורסה שוקקת באה עם מס נמוך. בשטח עצמו הסטייה נמוכה, התנודות נמוכות, מחכים וממתינים לסוף שנה. אולי יהיה ראלי אם אמריקה תתפוס תאוצה. בכל מקרה, הירידות כרגע לא נלקחות בחשבון ע"י הפעילים - אם הן יקרו זה יפתיע את השוק. המסחר אנמי רוב הזמן ושקט. אנו מכירים חודשים שקטים, אם אין סיבה עדיף במסחר יומי לסחור במינון נמוך. כותבי האופ' חגגו בשבוע האחרון,לקחו סיכון והרוויחו.הגנות חובה. להבא צריך לשים לב לאזור 1240 שיכול להביא למיפנה בתנודתיות החודש

הכותב, יונתן קריספין (דוביד), בעליו של חדר מסחר הכולל הכוונה בשוק ההון בירושלים, עוסק באימון אישי מיוחד למשקיעים וסוחרים והרצאות על שוק ההון ומרצה למסחר באקדמיית ברק קפיטל

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אצלנו בחיפה
  מתים עליך 12/12/2012 08:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחדר מסחר הולכים לפי מה שאתה רושם ומקסבלים גם למייל.מצויין.
  סגור
 • 3.
  דוביד,עובדים על זה
  שגיא טובי 11/12/2012 22:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האטימות שם למעלה שוברת שיאים אך אנחנו ממשיכים לעבוד על הפחתת המס הנוראי הזה והשבת המשקיעים לשוק.
  סגור
 • 2.
  תודה דוביד
  מני 11/12/2012 17:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסקירות שלך פטיש
  סגור
 • 1.
  חייבים חפיפה עם ארהב/אירופה - 1000-1830 !!!
  lepxii 11/12/2012 12:01
  הגב לתגובה זו
  7 2
  בסוף-ספטמבר ובאוקטובר, עת החפיפה הזמנית בשל שעון חורף/קיץ, היה גידול במחזורים של בין 40% (תא75) ל70% (תא25) לעומת התקופה לפני ואחרי. חייבים לחפוף באופן קבוע ומיושר לשאר אירופה - 10:00 עד 18:30 - זה יחזיר פעילות!
  סגור
 • לא חייבים שום חפיפה
  אד אנד שולדרס 11/12/2012 16:25
  הגב לתגובה זו
  2 7
  קשה לך, תחפוף ת'ראש.
  סגור