מדד הבנקים שבר מטה, והפריצה מובהקת

 |  (1)
לאורך השנים הפך מדד הבנקים למדד מוביל. בדרך כלל הוא יוצר למהלכים או שובר רמות תמיכה והתנגדות חצי צעד לפני מדד המעו"ף. לא תמיד זה כך אם כי עין עקומה כלפי המדד הזה עשויה לספק עוד חתיכת פאזל לתמונה שבימים כתיקונים רחוקה משלמות.

בניתוח האחרון שלי לגבי מדד הבנקים הצבעתי על רמת 836 הנקודות כמקבילה טכנית לתמיכה ארוכת הטווח 1,000 הנקודות במדד המעו"ף. בסיומו המוזר של השבוע האחרון, ננעל מדד הבנקים ברמה של 818.87 הנקודות. האם זו פריצה אמיתית? הבה נבחן קודם את המגמות ארוכות הטווח.

בגרף החודשי - המגמה הראשית

1. מבט על מבנה המחירים שולל כל אפשרות למגמת עלייה. נקודות השיא והשפל כבר אינן מסודרות במבנה עולה. נהפוך הוא, נקודות תמיכה ארוכות טווח נשברו מטה כפי שאפשר לראות על הגרף המצורף.

2. מבחינת הממוצעים הנעים הרי שסידורם היורד ושיפועם מעיד על קיומה של מגמת ירידה, כאשר מדד הבנקים, כמו גם מדדים אחרים בשוק, מצוי מתחת לממוצע הקצר, דבר המחזק את קיומו של המומנטום השלילי.

3. המשמעות היא שכל עוד ישמר מבנה המחירים בגרף החודשי כמות שהוא, שבירתה המובהקת מטה של רמת 836 הנקודות היא בלתי נמנעת.בגרף היומי – המגמה המינורית

1. גם בגרף היומי מדובר במגמת ירידה. מבנה המחירים היורד וסידורם של הממוצעים הנעים מספר סיפור זהה לזה המתקיים בגרף החודשי ובגרף השבועי.

2. גם כאן הנושא המרכזי המגמה כי אם חצייתה מטה של רמת 836 הנקודות. בגרף היומי היא מובהקת להפליא.

3. כפי שכתבתי לא אחת, שבירה מובהקת מחייבת שרוב הנר יהיה מתחת לרמת 836 הנקודות וכך גם שער הסגירה.

4. כאן אפשר לראות ששני התנאים מתקיימים ואליהם מצטרף מחזור גבוה שרק מעצים ומחזק את השבירה.סיכום

אם אני לוקח את הנתונים מכל נתוני הזמן הקיימים ומחברם יחדיו דומני שהפריצה מובהקת. מכאן, עולה הסבירות שכל ניסיון עליות יהיה מוגבל בהיקפו וכי השבועות הקרובים אמורים להתאפיין בהמשך השחיקה במדד הבנקים המסחריים.


הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

הערה
כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא שמעת על שחקני המעוף ???
  דן 25/07/2012 16:10
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הם הורידו את הבורסה בכוח שלשום - על מנת לקזז את העליות של מלנוקס. נראה לי שיש לנו כאן מקרה קלאסי שהניתוח הטכני לא יכול לפרש.
  סגור