בהמשך ל-"8,200%", מי כתב האופציה החם כיום באחד העם?

הטור מלפני חודשיים על סיטי יצר עניין עצום והביא לשלל תגובות במשך שבועות, ינון אריאלי שוב חזור לנושא והפעם - מסמן נייר בת"א
 |  (37)
מאז הטור שלי מלפני מספר חודשים על כתבי האופציה של הבנקים האמריקניים, קיבלתי עשרות רבות של בקשות להסברים נוספים על כתבי , ובעיקר איך לבחור בצורה מושכלת כתבי אופציה ישראליים. בניגוד לקזינו אופציות המעו"ף, שם הסיכוי להרוויח נמוך מאוד, כתבי האופציה מאפשרים לכם חשיפה לטווח ארוך יותר לנכס הבסיס (המניה), ולכן רכישתם יכולה לקבל אופי של השקעה מושכלת. בנוסף, בגלל הסחירות הדלילה בשוק כתבי האופציות, נוצרים בו עיוותים תמחוריים שאפשר לנצל.

לפני האסטרטגיה עצמה, תזכורת קלה למי שעדיין לא נתקל בתחום בעבר. , בדיוק כמו אופציות, הוא המקנה למחזיק בו את הזכות, אך לא החובה, להמירו למניה במחיר ידוע מראש (מחיר המימוש) ובטווח זמן מסוים (מועד המימוש או הפקיעה) הנע בדרך כלל בין שנתיים לארבע שנים.

כתבי האופציה נסחרים בבורסה מידי יום בדיוק כמו מניות, ועל כן ניתן למכור אותם למשקיע אחר לפני מועד המימוש, ולהשיג רווח הון. אם בכל זאת החלטתם להמיר את האופציה למניה, תצטרכו לשלם לחברה את מחיר המימוש והיא תנפיק עבורכם חדשה.

היתרונות של כתבי אופציה

מחיר האופציה נמוך ממחיר המניה, לכן אפשר לקבל חשיפה דומה להחזקת המניה תוך השקעת סכום כספי נמוך בהרבה. בצורה כזאת יישאר בידכם סכום כסף נוסף אותו תוכלו להשקיע ברכיבים סולידיים ולהרוויח בטוחה במהלך תקופת ההחזקה. כמו כן, גובה ההפסד המקסימלי מהשקעה בכתבי אופציה, יהיה נמוך מסך ההפסד שיכול להיגרם לכם כתוצאה מהשקעה ישירה במניה.

יתרון נוסף טמון במינוף של האופציה (היחס בין מחיר המניה למחיר האופציה). מחיר האופציה ביחד עם תוספת המימוש לרוב יהיה גבוה ממחיר המניה בשוק (מצב בו האופציה "מחוץ לכסף"). מדוע? תארו למשל מצב בו האופציה תיסחר בשקל, מחיר המימוש יהיה 5 שקלים והמניה תיסחר במחיר של 10 שקלים. במצב כזה תוכלו לרכוש את האופציה בשקל, להוסיף 5 שקלים (סה"כ שילמתם 6 שקלים), להמיר אותה למניה ואז למכור מיד את המניה תוך גריפת רווח בטוח של 4 שקלים. שוק ההון הוא מקום יעיל רוב הזמן, ולכן מצב כזה הוא נדיר.

לכן, בכל פעם שמחיר המניה יעלה, מחיר האופציה יעלה בצורה מתאימה כך שהתרחיש הזה לא יקרה. בכמה הוא יעלה? בערך במינוף של האופציה. המשמעות היא שאם המינוף גבוה, תוכלו לקבל חשיפה גדולה למניה בעלות נמוכה, ואם היא תעלה אפילו בקצת - האופציה תעלה בהרבה יותר. האפסייד המשמעותי הזה, הוא שהופך את כתבי האופציה למעניינים כל כך.

אבל אסור לשכוח את הסיכונים!

למינוף יש גם צד שלילי - כל ירידה אפילו קלה בשער המניה, עשויה להוביל לירידה משמעותית בשער האופציה (במיוחד אם המינוף גבוה). לכן, אופציות הן רכיב השקעה תנודתי למדי, הרבה יותר ממניות. אם אין לכם משמעת ועצבי ברזל, עדיף שלא תמשיכו לקרוא.

סיכון נוסף טמון בזמניות של כתב האופציה. בניגוד למניות, אותן ניתן להחזיק אפילו לעשרות שנים, לכתב אופציה יש מועד פקיעה, שלאחריו הוא לא שווה כלום. למרות שהשוק בסופו של דבר מוביל את המניות להיסחר סביב השווי הכלכלי שלהן, אף אחד לא מבטיח לנו שזה יקרה בתקופת חייה של האופציה. לכן, כדאי להעדיף כתבי אופציה שמועד הפקיעה שלהם ארוך כמה שניתן, לפחות שנתיים, כדי שלא תיתקעו עם כתב אופציה שאיבד שיעור ניכר מערכו בלי שיהיה מספיק זמן לתקן את הירידה (להזכירכם, לכתבי האופציה של הבנקים האמריקניים שהזכרתי בטור הקודם שעסק באופציות, יש שש וחצי שנים עד הפקיעה. המון זמן).

המסקנה - בגלל המינוף ובגלל זמניות האופציה, לא כדאי להקצות לאפיק הזה יותר משיעור קטן יחסית מהתיק שלכם.

איך לבחור כתב אופציה?

יש מגוון פרמטרים לבחינת האטרקטיביות של כתב אופציה. עם זאת, הגודל היעיל ביותר לשימוש היא תשואת האיזון, שלמעשה מספרת את מרבית הסיפור. תשואת האיזון, היא השיעור השנתי באחוזים בו "צריכה" לעלות המניה עד מועד הפקיעה כדי שהמשקיע יהיה אדיש בין רכישה ישירה של המניה לבין רכישתה באמצעות קניית האופציה והמרתה. במילים אחרות, זהו השיעור המינימלי בו צריך לעלות מחיר המניה על מנת שההשקעה באמצעות כתב האופציה תהיה עדיפה על פני רכישת המניה עצמה. לכן, ככל שתשואת האיזון גדולה יותר, המניה צריכה לעלות יותר כדי להצדיק את ההשקעה באופציה.

באופן עקרוני, גם אם תשואת האיזון גדולה מאוד (כלומר האופציה "רחוקה מאוד מהכסף") עדיין ייתכן שאופציה מעניינת להשקעה. אולם, במקרה כזה המניה חייבת להיסחר במחיר נמוך בהרבה מהמחיר ההוגן שלה, כדי שיהיה לה טווח עלייה מספיק גדול שיפצה על תשואת האיזון הגדולה. מה שיותר מעניין בדרך כלל, הם מקרים בהם המניה עולה למעלה אבל האופציה לא עולה בהתאם למינוף, או לחילופין, המניה יורדת קצת אולם האופציה יורדת יותר מידי. הסיבה לכך נעוצה בדרך כלל בחוסר הפופולריות של אפיק כתבי האופציות ובמחזורי המסחר הנמוכים הנגרמים בשל כך. במקרה כזה, תשואת האיזון תהיה נמוכה יחסית, ואז המשך עלייה אפילו קטן של המניה, יכול להוביל לעלייה גדולה במחיר האופציה.

אם אתם רוצים לאתר כתבי אופציה כאלו, בעלי סיכוי לא רע להניב תשואה חיובית גדולה מזו שתניב המניה עצמה, כדאי להתרכז בכתבי אופציה שתשואת האיזון שלהם אינה גבוה מ-10%-15%. להזכירכם, שוק המניות עולה בכ-10% בשנה בממוצע, לכן גם אם המניה אינה זולה באופן מיוחד, היא עשויה לעלות בדומה לשיעור העלייה של המדדים המרכזיים, וזה יהיה מספיק בשביל שהאופציה תיכנס לכסף ותניב תשואה משמעותית.

בשביל לאתר כתבי אופציה ישראלים כאלו, גלשו לעמוד כתבי אופציות באתר. השלב הבא, הוא לסנן את כל כתבי האופציה שמועד הפקיעה שלהם קצר משנה וחצי - שנתיים, כדי שיהיה מספיק זמן לאופציה "לעבוד".

קריטריון סינון נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת, הוא מחזור המסחר באופציה. לצערנו, במרבית האופציות הסחירות היא אפסית, ולכן לא אפשרי לסחור בהן בסכומים סבירים אפילו אם הן סופר-אטרקטיביות. בנוסף, מובן שכדאי להעדיף את כתבי האופציה בעלי המינוף הגבוה ביותר, בשביל שפוטנציאל התשואה שלהם יהיה גדול כמה שניתן.

לסיום תהליך החיפוש, על מנת להחליט באיזה כתבי אופציה לבחור בסופו של דבר, הכרחי לבחון גם את רמת התמחור של המניה עצמה. שוב, זכרו כי היא לא צריכה להיות סופר-זולה, אבל גם אסור שהיא תהיה יקרה יתר על המידה. אחרת, יש סיכון שהיא לא תעלה בדומה לעליית השוק, ואז כנראה שגם האופציה שלא תעלה.

האם יש היום אופציות מעניינות?

מחזורי המסחר הנמוכים בבורסה, פגעו גם במחזורי המסחר בכתבי האופציה, שגם ככה היו נמוכים למדי. כתוצאה מכך, חלק נכבד מהמניות חוו ירידות מחירים, אולם האופציות שלהן לא הגיבו בהתאם ונשארו יקרות (תשואות האיזון גדולות מדי). למעשה, כתבי האופציה היחידי שמציג תשואת איזון נמוכה (פחות מ-10%) ואפשר לסחור בו בצורה סבירה, הוא כתב האופציה {טאואר אפ 7} שפוקע ב-2016.

יצרנית השבבים ממגדל העמק עברה מהפך ניהולי ואסטרטגי ב-2005 כשראסל אלוונגר נכנס לתפקידו המנכ"ל, ובשנים האחרונות היא מציגה צמיחה מרשימה. החברה בהחלט הצליחה למקם את עצמה בראש טבלת יצרניות השבבים בעולם. מאז תחילת השנה, הציגה המניה עלייה מרשימה כתוצאה ממכירות חזקות ומספר חוזים חדשים (אם כי לא מהותיים). כתב האופציה עלה גם הוא, אבל הרבה פחות ממה שהיה צריך לעלות. לפי מודל בלק אנד שולס לתמחור אופציות, כתב האופציה היה צריך להיסחר כמעט כפול מהמחיר בו הוא נסחר כעת (כ-80 אגורות) - אפסייד משמעותי. אגב, תוספת המימוש תקבע רק בעוד שנתיים (ועד אז לא ניתן יהיה להמיר את האופציה למניה), אז לצורך החישוב השתמשתי בתוספת המימוש המקסימלאית האפשרית - 4.25 שקלים. נראה שיש כאן אפסייד משמעותי

מנגד, הדאון סייד מצומצם יחסית - המניה יכולה לרדת אפילו 30% מהמחיר הנוכחי, ומחיר האופציה הכלכלי יהיה דומה למחיר הנוכחי (למרות שמובן שאם המניה תרד, מחיר האופציה עלול לרדת בטווח הקצר).

הזדמנות קניה? מבלי להיכנס לכל הפרטים, למרות התוצאות המרשימות של החברה אני סבור שהשווי ההוגן של המניה בוודאי נמוך מדולר, סביבת המחיר בה היא נסחרת היום. עם זאת, כמו שכולנו יודעים בטווח הקצר מחיר המניה יכול לבלות מעל לשווי הכלכלי שלה. בנוסף, ברבעונים הקרובים נמשיך ככל הנראה לראות תוצאות טובות של טאואר בעקבות ההתחייבות של מייקרון לרכישות גדולות מהמפעל ביפן (משהו שילך ויצטמצם מאוד בהמשך הדרך).

רכישה עצמית של שטרי ההון של טאואר מאחד הבנקים, אם תתרחש, תוסיף גם היא לאופטימיות סביב המניה. וגם, בשביל לא להימחק מהנאסד"ק המניה צריכה לבלות מספיק זמן מעל דולר. כל הגורמים האלו יכולים להחזיק את המניה סביב (ואפילו מעל) דולר בעתיד הקרוב. ואם המניה אכן תישאר ברמה הנוכחית מספיק זמן, האופציה תצטרך לסגור את הפער הדי גדול שנפתח. בצד הסיכון, קחו בחשבון שיכול להיות שאני לא היחידי שסבור שהמניה אינה זולה, ובגלל זה האופציה לא עלתה עד עתה בהתאם למינוף וגם לא תעלה בעתיד.

לדאבוני, תקנות הייעוץ הכללי החדשות של אוסרות עליי להתייחס לתגובות שלכם בעמוד זה. לכן אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לכתוב לי לכתובת המייל yinon@bursa4u.com . הדברים מובאים לצורך מידע כללי בלבד ואין לראות בהם משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשירים פיננסיים אחרים. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ השקעות, הוא לא מחזיק אף אחד מהניירות שהוזכרו, ומנהל בלוג השקעות בכתובת www.bursa4u.com
תגובות לכתבה(37):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 27.
  נו?
  מתן 22/07/2013 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נו....מישהו מהמגיבים צדק במשהו פה??
  סגור
 • 26.
  אופצייה פצצה
  מ.ב יהש 08/05/2012 09:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפ 7 של ישראמקו הדבר הבא לקראת פריצה מעלה מעלה מעלה נמצאת בשער חלומי לאיסוף תגיע רחוק
  סגור
 • 25.
  נו אז?!..אופציית put על gmcr 40$..b נתנה לי
  מומחה נסדק 06/05/2012 15:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  4700% ביום אחד!!!!..מ-50$ השקעה..ל-1300$ סארייק!!!!... שמענו עלייך...
  סגור
 • 24.
  האופציה של ארפורט באמת אטרקטיבית מאוד
  משה מנהריה 06/05/2012 08:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מסוכנת מאוד אבל יותר מכך היא עמוק בכסף יש שם משהו משונה - המנוף העצום בין מחיר האגח לבין העליה באופציה כרגע האופציה מתומחרת בחוסר - צריכה לעמוד על 357 אג וזאת לפי בלאק אנד שולץ ככה שיש שם מרווח ענק לרווח ענק בעתיד.
  סגור
 • 23.
  השווי ההוגן של המניה בוודאי נמוך מדולר??
  עידו רודינסקי 05/05/2012 18:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הכותב כתב מאמר יפה ואז הרס אותו בשורה אחת מופרכת במיוחד. אני מקווה בשביל הכותב שמדובר בבדיחה לא מוצלחת במיוחד. השווי של טאואר לפי דולר הוא 300 מיליון דולר, וזה לחברה עם 611 מיליון דולר הכנסות (יותר מכפול מההכנסות ב 2009 – 299 מ' ד' ) ו- EBITDA (רווח תפעולי ללא פחת) של 187 מיליון דולר (יותר מפי ארבע(!!) מ 2009 – 43 מ' ד' בלבד). מכפיל של 1.6 על ה EBITDA זה דבר מגוחך לחלוטין אך כשמדובר בחברה שצומחת בקצב כל כך מסחרר, מדובר כבר באבסורד של ממש. הדבר שמעיב על המניה אלה שטרי ההון של הבנקים והחברה לישראל אך גם תחת האפשרות (הלא מציאותית) של דילול מלא, החברה שווה לפחות שני דולר. תחת החה הרבה יותר סבירה של הסדר מול הבנקים ע" י תשלום של 50-80 מ' דולר בתמורה לשטרי ההון, מדובר כבר בשווי של 3-4 דולר. כל מה שטאואר צריכה כדי להגיע לשווי האמיתי שלה זה זמן, ובאופציה המדוברת יש לה מספיק ממנו כדי לעשות את זה – עד 2016. תחת הנחה סבירה 3 דולר' למניה עד 2016, צפוי ערך האופציה להגיע ל-7 ש" ח לעומת 0.84 היום, רווח של למעלה מ 700%. אפילו תחת הנחה מאוד שמרנית של 2 דולר למניה, שווי האופציה יעמוד על למעלה מ 3.25 ש" ח ורווח של למעלה מ 280%
  סגור
 • 23: עידו ,כל הכבוד לך, אתה יותר צודק ממנו.
  נילי 06/05/2012 12:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכתב מר ינון ,הוא אדם אינטרסנטי או שלא מבין על מה הוא כותב. תוכן לא מבוסס לא בסמפרים ולא בעובדות. עידו אתה לעומת זאת לא התעצלת והסתמכת על עובדות.בנוסף לכל מה שטענת עידו, יש כיום לטאואר הרבה פטנטים. זהו נכס בל ישוער (נכסים בלתי מוחשיים). עבור נכסים כאלה חברות מוכנות לשלם הרבה מאוד כסף. כל זה לא לקח בחשבון. חבל שנותנים לאנשים כאלה חופשיות לכתוב ולהטות את מחירי המניות כאוות נפשם!
  סגור
 • 22.
  אופ של די מדיקל הולכת לעוף (ל"ת)
  ברוקר 05/05/2012 18:13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 21.
  טוב מעניין ביותר שכתוב בצורה נעימה לקריאה
  דורןו 05/05/2012 16:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד לכתב
  סגור
 • 20.
  השנה הולכת להיות שנת הטאואר... (ל"ת)
  עדי 05/05/2012 05:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  ארפורט אופציה 13-טורבו לאגח הכי חמה
  ברוקר 04/05/2012 21:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תתכוננו - האופציה בטיסה בהווה הקרוב .האופציה מומרת לאגח -כל עליה באגח באחוז נותנת לאופציה 100אחוז עליה. זאת אופציות טורבו עמוק בכסף-ותראו שהאגח בעליה תקופה ארוכה וגם ככה האופציה . המלצה לשים בתיק כי האגח גיע עד 108 אגורות תוך חודשיים שלושה ואז תראו את האופציה פי שלוש מעכשיו. כל אופציה מומרת ל100 אגח ועקב ככה גם המנוף שלה.
  סגור
 • טען עוד
 • 18.
  האופציה לא ניתנת למימוש עד 2012 ומחיר המימוש
  אמיר 04/05/2012 18:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יקבע רק שבוע לפני זה לפי שקלול הוא שכח לספר את זה או שהוא לא יודע . חמור מאוד
  סגור
 • מה זה משנה? השער לא ירד מהמניה פחות המימוש!
  atuk19 05/05/2012 01:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רציתי לעשות שורט על המניה מול כמות פי 2 של אופציות. הברוקר הזהיר אותי שעד מרץ 2014 לא ניתן להמיר למניה. אבל מה זה משנה? האפשרות המיידית להמיר למניה לפני הפקיעה - חשובה למקרה של סחירות נמוכה ואופציה שהיא מחוץ לכסף. אם יש מצב שמחיר האופציה נמוך מהמניה פחות מימוש - אז פשוט ממשים ומוכרים את המניה. אבל זה מקרה נדיר. לא חושב שיהיה מצב שבו האופציה תיסחר במחיר נמוך ב425 (מחיר המימוש המקסימאלי) משער המניה. אין לזה סיכוי. ולא לשכוח שהחישובים של שווי האופציה הם לפי שער המימוש המקסימאלי. אם המניה חלילה תרד עד מרץ 2014 - אז שער המימוש יהיה נמוך יותר. 20% מעל השער הממוצע.
  סגור
 • אתה מתבלבל עם האג" ח להמרה
  עוד אמיר 04/05/2012 22:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכל מקרה, לא נראה לי שהוא מדבר על המרה כי הוא כותב שהמניה לא שווה יותר ממה שהיא נסחרת היום אלא על רווח מקניה ומכירה של האופציה
  סגור
 • עד 2014 (ל"ת)
  אמיר 04/05/2012 21:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 17.
  אקס טי אל
  אבי 04/05/2012 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לדעתי לחובבי סיכון האופציה של המניה הנ" ל הכי אטרקטיבית מכל הבחינות גם מינוף גבוה וגם פרמיית מימוש לא בשמיים. נכון יש להיות זהירים מכיוון שנשארו עוד 9 חודשים לפקיעה אך שוב לחובבי סיכון. במידה והחברה תוציא בתקופה הקרובה הודעה טובה אני צופה באופציה מהלך עצום. דעתי בלבד כמובן לא לבוא בטענות. ג.נ. מחזיק בסכום קטן יחסית.
  סגור
 • 16.
  מעניין ומובן
  טל 04/05/2012 13:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוף סוף אחד שכותב בשפה ברורה ומובנת לא כמו זיו פניני הפלצן
  סגור
 • 15.
  ברונסיי
  עומר 04/05/2012 13:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם מישהו יודע למה האופציה לא עולה לערך האימיתי שלה?
  סגור
 • כשל שוק. אבל אחרי כתבות כאלה תעלה יותר מהשווי
  atuk19 05/05/2012 01:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המוסדיים שמאמינים בטאואר - מעדיפים את האג" ח הסולידיות יחסית (למניה). אחזקות קרנות הנאמנות במניה אפסיות. גם האופציה מסוכנת להם מדי. מחזיקי המניה חובבי הסיכון טרם גילו את האופציה. עוד כתבה כזו - והם יכנסו לאופציה בגדול. ואז השווי של האופציה יעבור את שווי B
  סגור
 • 14.
  אף בורסה לא עולה 10 אחוז בשנה-זו אגדה ישנה (ל"ת)
  נתונים שגויים בעליל 04/05/2012 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  לא הבנתי אז לקנות או לא ? (ל"ת)
  דנה 04/05/2012 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא לקנות אופציה אם לא מאמינים במניה.
  atuk19 05/05/2012 01:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני קניתי הרבה אופציות של טאואר. כי אני מאמין בחברה ומאמין שהמניה תעלה - רק האופציות יעלו יותר בגלל ההסבר הנ" ל. אבל ראיתי בIDB אופציות 3 ו4 אנשים ששמו כסף לא כי האמינו במניית IDB אלא פשוט חשבו שיוכלו להמר ולצאת ברווח. וכמובן שיצאו עם 0. אל תתקרבי לאופציה אם את לא מאמינה במניה שלה. גם אם יש כשל שוק והיא מתומחרת נמוך מהמניה. אבל אולי המניה מתומחרת גבוה מדי? הוא כתב במפורש - אם המניה תרד 30% אז האופציה תהיה שווה כמו השער שלה היום. אז מי שחושב שטאואר שווה 2 ש" ח ומטה - אסור לו להתקרב לאופציה.
  סגור
 • אם את מחפשת
  אלעד 04/05/2012 18:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מישהו שיגיד לך אם לקנות או לא, תתרחקי משוק ההון ומהר! לשם שינוי ישנו כתב שלא ממליץ על קניה של מניות אלא נותן לך סדרת עובדות (לא בדקתי), אם אינך מסוגלת לייצר החלטה עצמאית מכך מקומך לא בבורסה, או לפחות לא בכתבי אופציות!
  סגור
 • 12.
  רק מודיעין!
  חמי 04/05/2012 12:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מנייה עם אחזקה ב-5 רישיונות לקידוחים קרובים לחוף תוך שנה וחצי ובידעה שיש שם גז ונפט!
  סגור
 • 11.
  אופ' 4 די מדיקל !!! (ל"ת)
  סיכון גבוהה 04/05/2012 12:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  איזו כתבה רדודה של כתב רדוד ... (ל"ת)
  שי 04/05/2012 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  פתרון שטרי ההון והמניה ב-4 דולר. (ל"ת)
  אור 04/05/2012 11:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אם המניה תעלה פי 4 האופציה תעלה פי 14.
  atuk19 05/05/2012 01:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם יהיה פיתרון המניה תמריא ל4 והאופציה ל3$ לפחות. כלומר המניה תעלה פי 4 והאופציה פי 14. או המניה תעלה ב3$ והאפוציה תעלה ב2.7$. אבל אם חלילה יסתבר שאין פתרון לשטרי ההון. המניה יכולה לרדת ל2. כלומר לרדת 180 אגורות. האופציה בטוחה יותר - תרד במקרה כזה ל40 אגורות. לכן באופציה יש כמעט כל הסיכוי של המניה עם הרבה פחות סיכון.
  סגור
 • 8.
  השקעתי במניות היא טאואר ובאופציות ישראמקו 6-7
  משקיע חכם 04/05/2012 10:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  פה נמצא הכסף הגדול
  סגור
 • 7.
  אופציות
  משה מנהריה 04/05/2012 10:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מר ינון שלום לשם שינוי עושה רושם שהכתבה שלך היא אמיתית ולא מגמתית כמו רוב המלצות של האנליסטים למינהם הסבר ברור ומפורט עם היסתיגיות כיאה לשוק ההון הבוגדני תמשיך ללמד אותנו דברים מעניינים ולא שיגרתיים המון תודה והרבה הצלחה
  סגור
 • 6.
  מניית מדיגוס
  רונו 04/05/2012 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יום שני אישור FDI יום ריאשון הקרוב דיווח על מגעים עים חברת סוני העולמית להשקעה בחברה אפסייד של מאות אחוזים בדווח המידי
  סגור
 • אישור FDI לא יתקבל (ל"ת)
  מריצה מרוצה 04/05/2012 17:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אם זה נכון אופ 7 מעניינת (ל"ת)
  צלול 04/05/2012 12:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  אופציה 6 ישראמקו רווח מהיר תוך שבועיים (ל"ת)
  ישראמקו 04/05/2012 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  אופציות של הזדמנת יהש!!סקרים (ל"ת)
  יוני 04/05/2012 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  כתבי אופציה פוטנציאלים?? ישראמקו 7 ו 6
  אלי 04/05/2012 10:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קרובים לכסף ונסחרים יפה
  סגור
 • 2.
  " תקנות הייעוץ" נועדו לפגוע במשקיעים
  קליפ 04/05/2012 10:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פקידיי האוצר יצרו את התקנון המרושע במזיד.מתוך כוונה להרע,ליפגוע ולגרום לנזקים לציבור.שנה הבאה מס הבורסה יעלה ל30%.עוד שנתיים 40% .כדי לשרף את הכסף אצל הטייקונים מושחתים
  סגור
 • 1.
  רשימת אופציות עם מנוף גבוה וארוכות טווח ,
  המומחה למציאות 04/05/2012 10:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביוקנסל אופציה 4, איתמר אופציה 3, מיקרומדיק אופציה 17 , הדסית אופציה 4 , כולן לשנת 2014 ומעלה עם מנוף 4 ומעלה , כל המניות עם אבא ומועמדות לפריצה אלימה למעלה
  סגור