ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

המניות שמובילות את הראלי בוול סטריט - עדיין שוות קניה?

משה אוזקרגוז, אנליסט מניות בבנק דיסקונט, מסתכל על מהלך העליות בוול סטריט ובוחן את הענפים שרושמים תשואת יתר
 |  2
מסתכלים לעומק
Share
הרבעון השלישי של 2014 החל באווירה שלילית מדאיגה של הורדת תחזיות רווחים וצמיחה, ונתן את הרושם שמדדי המניות בארה"ב הולכים "להתפרק" ושום דבר לא יצליח לשנות את האווירה הפסימית. אולם באופן מפתיע, מ-15 לאוקטובר מדד ה דאו ג'ונס (-0.43%) דאו ג'ונס 23,358.24 -0.43% 23:52 17/11/2017 הוסף לתיק האישי דאו ג´ונס סגירה:23,458.36 פתיחה:23,433.77 גבוה:23,433.77 נמוך:23,356.01 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים רשם זינוק מדהים של 1,500 נק' אל עבר שיא היסטורי חדש. כמוהו עשה גם מדד S&P 500 (-0.26%) S&P 500 2,578.85 -0.26% 23:52 17/11/2017 הוסף לתיק האישי S&P 500 סגירה:2,585.64 פתיחה:2,582.94 גבוה:2,583.96 נמוך:2,577.62 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים עם ראלי של כ-150 נק', ואין ספק שמהלך זה השאיר רבים בפה פתוח.


מבט על עונת הדוחות, וביצועי הענפים הבולטים מתחילת שנה
חברות מדד ה-S&P500 הציגו צמיחת רווחים והכנסות של 9.5% ו-3.9% בהתאמה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. התוצאות הפתיעו לטובה במידה מתונה לעומת התחזיות. את צמיחת הרווחים וההכנסות החיוביות ביותר רשמו חברות ענף הבריאות (מלבד טלקום וחומרי גלם שמשקלם במדד מינורי), שעדיין נהנות מהרוח הגבית של רפורמת הבריאות בארה"ב וממגמת המיזוגים והרכישות בענף, המתבטאת בתשואה של 21.2% מתחילת 2014. יחד עם זאת, תמחור הענף הפך עשיר במיוחד ביחס לעבר, המתבטא במכפיל הרווח הגבוה שעומד על 22.

מבחינת ביצועי הענפים מתחילת שנה, ענף התשתיות הוא הענף בעל הביצועים הטובים ביותר. זאת לאחר שרשם
תשואה כוללת
תשואה כוללת
התשואה על איגרת חוב הכוללת את תשואת הריבית ותשואת ההון. תשואה זו הינה התשואה השנתית לאחר מס שיקבל מדי שנה המחזיק באיגרת עד לפדיון. לצפיה בנתוני אג"ח
(הון ודיבידנד) של יותר מ-25% שאינה אופיינית לענף דפנסיבי זה.
תשואה
תשואה
הרווח על השקעה, נמדד בדרך כלל באחוזים
זו הינה שילוב של תוצאות כספיות סבירות וירידת התשואות בארה"ב, שהגדילו במובנים רבים את אטרקטיביות הדיבידנד העסיסי של חברות הענף.

הענף המפתיע ביותר לרעה הוא ענף האנרגיה, שהיה במקום הראשון מבחינת הביצועים במהלך יוני, לאחר שרשם תוצאות כספיות נאות מאד במהלך השנה הקודמת, אך עבר למקום האחרון מתחילת השנה הנוכחית. מאפיין נוסף שפגע במחיר הנפט, הוא הקורלציה השלילית עם התחזקות הדולר שהחלה ביוני, והמשיכה על רקע סיום תוכנית רכישות האג"ח בארה"ב, נתוני מאקרו חיובים ותחזית להעלאת הריבית במהלך 2015.

ביצועי היתר השוריים בשוק האמריקני נשענו במידה רבה, על ביצועי היתר היחסיים של ענפים דפנסיביים שאינם סיקליקליים, כמו תשתיות (1) בריאות (2) ומוצרי צריכה דפנסיביים (4).למרות ביצועי היתר של שוקי ארה"ב (בזמן שמרבית המדדים בעולם הניבו תשואה דולרית שלילית ב 2014), ניתן להעריך כי המשקיעים בארה"ב לקחו בחשבון את סימני ההאטה הגלובליים, ואולי חששו שארה"ב תידבק בהם גם היא. אגב, ביצועי היתר היחסיים של ענפי התשתיות והבריאות שנמשכו לאורך כל 2014, מאשרים את חששות אלו, במידה מסוימת.

לסיכום, התוצאות הכספיות הנאות של החברות בארה"ב, המשיכו גם ברבעון הנוכחי וההערכות הן שהביצועים החיוביים יימשכו גם ב-Q4 של 2014 ואל תוך 2015, בזכות צמיחת הכנסות והתרחבות נוספת של שולי הרווח הנקי ליותר מ-10% ב-2015. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מסימני השאלה באשר ליכולתה של וול סטריט להמשיך ולצמוח בזמן שיתר העולם גורר רגליים. ירידת התשואות ברחבי העולם, מלחמת המטבעות, תוכניות ההרחבה הכמותית והחשש מדפלאציה ברחבי העולם (אירופה, יפן, סין) אינם עומדים בקנה אחד עם ההתאוששות הנאה של כלכלת ארה"ב והצפי להעלאת
ריבית
ריבית
הפיצוי הכספי הניתן על ידי לווה למלווה על
ב-2015. בהקשר זה, פערי הביצועים בין ארה"ב ליתר העולם בשנים 2009-2013 המשיכו להתרחב משמעותית גם אל תוך 2014.

כפי שניתן לראות מהגרף מטה, מדד MSCI WORLD בנטרול ארה"ב, רשם ירידה של 4.9%- מתחילת השנה, לאחר תיקון מוגבל בלבד למהלך הירידות שהחל ביוני. להערכתנו, להתחזקות הדולר ולסימני ההאטה באירופה וסין, הייתה השפעה חיובית יותר מאשר עונת הדוחות, על ביצועי היתר של מדדי ארה"ב שזינקו עד לכדי שיאים חדשים.

להערכתנו, התמחור העשיר יחסית של הענפים הדפנסיביים כמו בריאות, תשתיות וצריכה דפנסיבית, מגביל את כדאיות ההשקעה בהם לאורך זמן, ולכן מצמצם את אטרקטיביות מקלטי הביטחון המניתיים. ייתכן ושוק המניות האמריקני ימשיך בביצועי היתר שלו לעומת מדדים גלובליים אחרים גם בעתיד הקרוב, אך במבט לעתיד, אלמלא יחול שיפור בכלכלה העולמית, הריצה לשיאים חדשים צפויה להיות קשה יותר ויותר.
***הערות ואזהרות כלליות מטעם בנק דיסקונט לישראל בע"מ:
"הניתוח הכלול בסקירה זו הינו למטרת אינפורמציה בלבד ואין לראות בו המלצה, תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם או הזמנה לייעוץ כאמור או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים או התחייבות של בנק דיסקונט לישראל בע"מ (להלן: "הבנק") לייעץ ללקוחותיו בהתאם לאמור בו. הניתוח מתפרסם בהתבסס, בין היתר, על נתונים ומידע גלויים לציבור שהונחו כמהימנים מבלי שנבדקו עצמאית, העשויים להיות חסרים, בלתי מדויקים, בלתי מעודכנים ואינם מתיימרים להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה או להחליף את שיקול דעתו העצמאי של הקורא. הדעות המובאות בסקירה מייצגות את עמדת מחבריה והן אינן זהות בהכרח לעמדת יועצי ההשקעות בבנק. הדעות האמורות נכונות ליום פרסומן לראשונה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה מוקדמת. עשוי להיות למחברי הסקירה ו/או לבנק עניין אישי בנושא הסקירה. הבנק וכל
חברה קשורה
חברה קשורה
חברה שחברה אחרת, שאינה חברת האם שלה,
אליו ו/או בעלי מניותיו ו/או עובדיו ו/או מי מטעמו אינם לא יהיו אחראים לכל אי דיוק, שגיאה או כל פגם אחר בסקירה זו, לרבות ביחס לנתונים ו/או לכל נזק, ישיר או עקיף, שייגרם, אם ייגרם, כתוצאה מהסתמכות על סקירה זו, ואינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט. הבנק ו/או חברות הבנות שלו ו/או החברות הקשורות עוסקות, בין היתר בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, ביצוע עסקאות בבורסה ובפעילות בנקאית לסוגיה, ועשויים להחזיק ו/או לבצע, בין היתר, עסקאות בנייר הערך ו/או נכסים פיננסיים הנזכרים בסקירה זו, ככל שנזכרים, בהתאם או שלא בהתאם לאמור בה. תיתכן אפשרות שבסקירה נפלו שיבושי הגהה, ניסוח, טעויות, אי דיוקים וכו' למרות שהבנק נוקט באמצעים ככל יכולתו למונעם.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

2 תגובות ב-2 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
2 איש הגלידה 08/11/2014 22:25 צודק!
צודק משה אקרורוגז,כתבה מצוינת! כל הכבוד!
1 מצפן 06/11/2014 18:22 בממוצע השוק יקר ב15 אחוזים בערך..... להבנתי. (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.