אורמת תעשיות במומנטום טוב תלוי ב'הייפ'

במהלך השנים האחרונות כל תחום האנרגיה גואה והופך לסקטור מוביל בשוק ההון. לאור זאת שווין של חברות העוסקות בתחום עולה. מחלקת המחקר של בנק דיסקונט ממליצה על אורמת תעשיות, החברה האם, בתשואת שוק עם מחיר יעד של 18 ש'
 | 
פתחה שנה ברגל ימין
אורמת טכנו (US) -0.26% אורמת טכנו 57.55 -0.26% אורמת טכנו (US) סגירה:0 פתיחה:57.89 גבוה:57.89 נמוך:57.38 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עוסקת בתחום האנרגיה הגיאותרמית. מפעילות זו נגזר שוויה של אורמת טכנולוגיות (ORA) ועיקר שוויה של חברת האם המזיקה בה - {אורמת} תעשיות.

פעילות החברה

רגל אחת של הפעילות מתבצעת באמצעות תפעול מפעלים גיאותרמיים - פעילות שעל הנייר נחשבת סולידית ואמורה לייצר תזרימי מזומנים בנראות טובה (חוזים לטווח ארוך ובמחירים די קבועים), ולצמוח באמצעות מו"פ ובניית מפעלים נוספים בשטחים המאפשרים לרתום זרמים גיאותרמיים לכדי הפקת חשמל. ב-5 השנים האחרונות, התמתנה הצמיחה בפעילות משום שהחברה הפסיקה לרכוש מפעלים קיימים והתמקדה בהקמת מפעלים חדשים בלבד (צמיחה ממוצעת של כ-10%).

בנוסף, נרשמה תנודתיות גבוהה בשורות הרווח, בשל תקלות במפעלים קיימים והשבתה זמנית של חלק מהמפעלים, בעיקר משום שפעילות זו מתאפיינת בהוצאות גדולות יחסית של תפעול ופחת.
יחד עם זאת, על פי חוק "ההתכנסות לממוצע", התקלות בשנים האחרונות מאפשרים מבחינה סטטיסטית לפחות, כי השנים הקרובות יתאפיינו בפחות תקלות. כמו כן, השיפורים שביצעה החברה (חלקם יזומים וחלקם ככורח המציאות) מאפשרים לייצר תזרים משופר מאותם מפעלים קיימים.

רגל שנייה של הפעילות הינה מכירת ציוד בתחום הגיאותרמי לצדדים שלישיים - החברה השכילה לאחרונה לקשור טוב יותר את מחירי המכירה למחירי חומרי הגלם שלה ובכך לשפר ולייצב את הרווחיות בתחום. כיום, החברה נהנית מצבר הזמנות שיא, ככל ששחקנים שונים בעולם פועלים לשדרג מפעלי אנרגיה קיימים ולהקים חדשים ככל שלחברה מוצרים מהטובים בעולם בתחום הטורבינות.

פעילות זו, המהווה כ-30% מהכנסות ומרווחי החברה, מצויה בתקופה טובה יחסית, אך אין להתעלם מהיותה פעילות פרויקטאלית הנידונה לתנודתיות טבעית. גם פעילות זו מצויה בתקופה טובה מאוד.

האם אנחנו מצויים בנקודת מפנה בשווי החברה? ככל הנראה עדיין לא! בשנים האחרונות, כפי שתואר לעיל, חלה נסיגה בשני הפרמטרים החשובים ביותר המשפיעים על חיזוי תזרימי מזומנים: צמיחה ואיכות (נראות) הרווחים. כשמסתכלים על ביצועי המניה, ניכרת מאז 2007 ועד לאחרונה, מגמת ירידה המתאפיינת ברצף של שיאים ושפלים יורדים. השיאים של 2007-2009 נבעו בעיקר מהעלייה החדה במחירי הנפט וממגמת אהבת השקעות חזקה בתחום ה"אנרגיה אלטרנטיבית" שדעך מאז, יחד עם מחירי הנפט. בשבועות החולפים, חל שינוי מסוים במגמה זו אשר עשוי "לדבוק".

באורמת תעשיות (חברת האם הישראלית) התנהל קרב שליטה שהביא לפרקים לתמחור יתר של המניה המקומית ולחרונה נחתם הסכם שליטה משותפת באורמת תעשיות בין קרן פימי שתרכוש מניות נוספות מהברוניצקים, לפי שווי של כ-21.67 ש' למניה, עד שתגיע להחזקה של כ-24.5% בחברה.

תמחור

אורמת טכנולוגיות אינה זולה, אך כבר נסחרת בטריטוריה של "שווי כלכלי". לפי EBITDA מייצגת של כ-220 מיל' ד' (תחזית 14') אנו מעריכים את שווי מניית אורמת טכנולוגיות ב-20.5 ד' למניה (""). לפי מודל NAV כלכלי, אנו ממשיכים בהמלצת "תשואת שוק" למניית אורמת תעשיות, ומורידים את מחיר היעד ל-18 ש' למניה.

העליות הנאות בשבוע החולף הביאו את חברת הבת - אורמת טכנולוגיות לסביבות מחיר היעד שלנו. חברת הבת אמנם פתחה את השנה ברגל ימין, אך להערכתנו, התחזית שסיפקה ההנהלה לשנה הקרובה מתומחרת כעת במלואה.

אורמת טכנולוגיות פתחה את השנה במומנטום עסקי טוב ובמידה וה-"הייפ" סביב אנרגיה מתחדשת יתחדש, החברה נסחרת במכפילים נוחים יחסית מבחינה היסטורית. אורמת תעשיות (חברת האם הנסחרת בארץ) מוערכת בכ-18 ש' למניה, הן על פי מודל NAV סחיר והן על פי מודל NAV כלכלי.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה