אילנה ומשה לקראת הפנסיה - איך ירכיבו תיק סולידי בהיקף של 1.1 מיליון שקל?

גיא ויספקו מדיסקונט מתייחס השבוע לבני זוג שחסכו כל חייהם כסף לפנסיה ומחפשים השקעה סולידית בני"ע לטווח של 7 שנים
 |  (4)
גיא ויספקו
השבוע נפגשתי במרכז ההשקעות עם אילנה, בת 56 חשבת שכר במקצועה, ובעלה משה, מהנדס בניין בן 57, הגרים ברמת השרון. בני הזוג גרים בדירה בבעלותם, לשניהם קרן פנסיה, וחסכונות נוספים נזילים שנצברו עם השנים העומדים על סכום של 1.75 מיליון ש' מתוכם הם מבקשים השקעה בשוק ההון בסכום של 1.1 מיליון ש'. בני הזוג מעוניינים בהשקעה סולידית בעלת סיכון נמוך וחשיפה נמוכה למניות. טווח ההשקעה המבוקש עומד על 7 שנים.

לכתבות נוספות ב'המדריך לשוק ההון' - לחץ כאן

מבנה תיק מומלץ:
החלק המנייתי: 10%, מהם 6% בחו"ל ו-4% בארץ.

הציפיות להמשך השיפור בכלכלה העולמית בכלל וארה"ב בפרט דחפו את שוקי המניות בעולם לפתיחת שנה חיובית. עליות שערים בארה"ב נתמכו מפרסום אינדיקטורים חיוביים כמו מדד מנהלי הרכש והתפוקה התעשייתית שהציגו התאוששות, לצד תוצאות כספיות חזקות של חברות מובילות.

בנוסף, הריבית הנמוכה בארה"ב שהוצהר כי לא תעלה עד 2014 צפויה להמשיך ולתמוך בשוק המניות. כבר מתחילת השנה ניתן לראות ירידה עקבית במדד הפחד ה-VIX. לכן, משקל היתר יהיה מופנה לשוקי חו"ל בדגש על ארה"ב, שם מומלץ להיחשף לענפים בסיכון נמוך, דוגמת חברות המייצרות מוצרי צריכה וחברות בעלות תשואת גבוהה, תוך שימוש ב-ETF מתאים או ברכישה ישירה ומושכלת של מניות.

מתחילת השנה מתקשה הבורסה המקומית בישראל לייצר ערך לציבור המשקיעים. איומים בטחוניים, רגולציה מחמירה ונתונים כלכליים המראים על האטה, יצרו פער משמעותי לטובת שוקי חו"ל. יחד עם זאת, רמת נמוכה שעדיין יכולה לרדת ומתאם היסטורי חיובי לשוק האמריקני שכאמור עדיין לא נסגר, יכולים לשמש כתמריץ השקעה. בשלב זה חשיפה מומלצת דרך מוצרים מנוהלים דוגמת קרנות נאמנות ובחירה סלקטיבית של מניות.

החלק האג"חי - 90%

מאחר שקיים קושי אמיתי בחיזוי רמת האינפלציה לאורך זמן ורמת האינפלציה ההיסטורית ב-10 השנים האחרונות עומדת בממוצע על 2.2%, מומלץ לאזן בין החלק הצמוד לשקלי.

חלוקת ההשקעה המומלצת כוללת 50% באג"ח מדינה כאשר 20% מתוכו יושקעו בטווח לפדיון ארוך והשאר לטווח קצר, 25% ברמות דירוג AA- ומעלה ו-15% ברמות של A ומעלה לטווח קצר, מתוך כוונה להחזיק בהם עד לפדיון.
השקעה בפועל מומלצת ע"י רכישה של תעודות סל מתאימות, קרנות נאמנות ואגרות חוב ישירות תוך ניתוח יכולת ההחזר של הקרן והריבית.תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אתה עושה לדעתי נזק ללקוחות שלך
  בעל פרופיל דומה מאד 29/03/2012 10:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מרכיב המניות נמוך מדי לדעתי. בשלב זה של חייהם ובהנחה שימשיכו לעבוד עד הפנסיה, ובהינתן העובדה שגם באג" ח יש סיכון, אני לא הייתי מחזיק פחות מ- 25 אחוז מניות בתיק כזה. בתיק שלי אני מחזיק 50% מניות, בפיזור בין ישראל ארהב ושאר העולם.
  סגור
 • 3.
  טעות השוק בארץ יעלה בשנים הקרובות יותר מבעולם
  כלכלן 28/03/2012 22:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפער הוא 20 אחוז לעולם והוא יסגר בשנה הקרובה
  סגור
 • 2.
  הסבר מצויין למה שוק המניות טוב אבל (ל"ת)
  השקעה רק עם 6 אחוז? 28/03/2012 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  דמי הניהול ינגסו וינגסו
  ואפילו עם 1.1 מיליון 28/03/2012 17:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כולנו יודעים מי ירוויח מהתיק ~עמלת מינימום~ ~הטבת חצי מינימום~
  סגור