מניית גולף: "למרות החדשות הרעות מצפים להפתעות טובות"

ארז קופטש, מחלקת מחקר בנק דיסקונט, סוקר את מניית גולף. התחרות ההולכת וגואה בסקטור האופנה עם כניסתן של חברות זרות לשוק המקומי
 | 
שלט חוצות חב' גולף
המניה מומלצת להחזקה משום היכולת הטובה לייצר תשואת דיבידנד של כ-10% ברמות המחיר הנוכחיות. להערכתנו, החולשה האחרונה בתוצאות הגיעה לנקודת פיתול ולהנהלה יש את היכולות הנדרשות להביא למפנה. בנוסף, תתמודד החברה ככל הנראה עם תחרות חדשה בשנים הקרובות, כתוצאה מכניסת רשתות אופנה נוספות מחו"ל לישראל. להערכתנו, חלק ניכר מהחדשות ומהחששות מתומחרות, והמניה מצויה בנקודת כניסה מעניינת מאוד.

תמונת מצב על ציר השנים (באלפי שקלים)ניתן לחלק את הביצועים ל-2 תקופות עיקריות: האחת בשנים 03'-07' בה נהנתה החברה מגידול מואץ ברווח, בעיקר לאור שנים טובות במשק ושיפור פנימי ברווחיות. שהיוו בין היתר כפירות הניהול הקפדני והנבון. התקופה השנייה 07'-11' (עד היום) בה החברה רושמת ירידה ברווח התפעולי ונסיגה בכל הפרמטרים, למעט בהכנסות. תקופה זו מתאפיינת בכניסת תחרות רבה (בייחוד ממותגים מחו"ל), משבר עולמי ותנאי שוק לא פשוטים.

כיצד מתומחרת המניה בשוק? שיעור 11%, צמיחה שלילית די חריפה בהכנסות (עד כדי 10% לשנה) עד לאין סוף ומרווח תפעולי יורד מכ-12.4% כיום (בתיאום רישום אופציות כאירוע חד פעמי) עד לכ-10% בשנה מייצגת. להערכתנו, מדובר בתמחור מאוד דפנסיבי לחברה ולמעשה אנו מעריכים מכך כי "החדשות הרעות" מתומחרות במלואן". מכאן אנו מצפים דווקא להפתעות לטובה, הן בביצועי החברה והן בביצועי המניה.

שילוב של נקי מחוב, דיבידנד בשיעור גבוה וניהול קפדני גורמים לנו לתמחר את החברה מעט אחרת. נכון, ניתן לראות גידול במלאי מת ומאמצים בשיווק ומכירות (מבצעים), לאור התחרות שהתרבתה ואף צפויה על פי העיתונות לגדול עם כניסת רשתות מחו"ל. מנגד, מדובר בחברה עם 0 חוב ועודפי מזומן של כ-150 מיל' ₪ ולפי ההון החוזר מתנהלת כאחת מחברות האופנה היעילות בישראל. אנו צופים יציבות בתחום אופנת הבית הן במונחי הכנסות לחנות והן במונחי . בנוסף, אנו מעריכים כי הרווחיות בתחום אופנת ההלבשה נוגעת בשפל, ומכאן לחברה יכולות ניהוליות להביא לשינוי מגמה.

החברה תמשיך לייצר תזרימי מזומנים חיוביים ותחלק דיבידנדים נדיבים (לפחות 60 מיל' ש' בשנה הקרובה) בשיעור של 10% משווי החברה הנוכחי. קופת המזומנים הדשנה (והיעדר החוב), הצורך של בעלת השליטה במזומן והיכולת לייצר עשויים אף להגדיל את הדיבידנדים עד לכ-100 מיל' ש' בשנה.

כשמחפשים חברת דיבידנד, גולף היא מציאה טובה. מדובר באחת ההנהלות המוערכות ביותר ובפעילות עסקית דפנסיבית, על אף החולשה האחרונה בביצועים והסכנה מפני כניסת תחרות נוספת לעולם האופנה בישראל. להערכתנו, ביצועי החברה מתקרבים לשפל ונקודת הפיתול קרובה. אנו מעריכים את שווי החברה על פי מודל DCF בכ-850 מיל' ש' המהווים כ-21 ש' למניה. בכל אופן אזור 13-14 ש' למניה מהווה תמיכה חזקה מאוד.


מותירים המלצת "" 21 ש' למניה, סיכון בינוני.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה