מבחני הלחץ של ה-ECB: היוונים עברו, דויטשה קיבל הערה

כל ארבעת הבנקים הגדולים של יוון עברו בהצלחה את המבחנים של הבנק המרכזי; דויטשה נתבקש לדמות אירוע משבר ולשקול את מכירת חטיבת ההשקעות
 |  (2)
מריו דראגי, צילום: AFP
הבנק המרכזי של אירופה (ECB) פרסם את תוצאות "מבחני הלחץ" לבנקים האירופאיים, מהן עולה כי הבנקים היוונים הגדולים עברו בהצלחה את המבחנים וזאת לאחר משבר החוב שפקד את המדינה בשנים האחרונות. 
על פי הדיווח, כל ארבעת הבנקים הגדולים ביוון - אלפא, יורובנק, נשיונל ופיראוס, עברו בהצלחה את המבחנים, גם אלו אשר מדמים את התסריטים השלילים ביותר. בולט במיוחד פיראוס אשר אנליסטים רבים היו מודאגים לגבי מצבו לנוכח היקף גבוה של תוכניות חיזוק הון, אך הבנק הפתיע וזכה להצלחה, בעיקר בזכות שדרת הניהול החדשה בבנק, אשר הראתה כיצד תוך פרק זמן קצר ניתן לעמוד בכל האתגרים העומדים מולה.
ייתכנו כמובן שינויים של הרגע האחרון בתוצאות המבחנים, אך עד להכרזה הרשמית על התוצאות ב-4 במאי, לא סביר שנראה תוצאות שונות מאלו שעליהן דווח בשלב זה. 
בתוך כך, הבנק המרכזי של אירופה הוציע הערה לדויטשה בנק, בו הוא מבקש ממנה לדמות תרחיש "משבר" ומבקש מהם לבדוק האם כדאי להם למכור חטיבת ההשקעות של הבנק.  על פי הדיווח, הבנק המרכזי מבקש לבדוק כיצד ישפיע משבר על שוויה של דויטשה ועל שלוחותיה העסקיות במידה ויהיה עליה לחסל את פעילותה ולהתחיל מחדש.
דויטשה בנק (סימול:DB) חזרה לכותרות בחודש האחרון ברקע לצניחה במחיר המניה שלה והזינוק בריבית הלייבור, כאשר ברקע האנליסטים של הבנק המתחרה בארה"ב, ג"י פי מורגן (סימול:JPM) טענו כי על דויטשה לסגור את פעילותה בארה"ב ולהתמקד בשוק האירופאי, וזאת על מנת לשפר את כמות ההון של החברה.
בתוך כך, החברה תבצע חילוף מנכ"ל בפעם השלישית תוך 6 שנים. סגן המנכ"ל כריסטיאן סואינג (Christian Sewing) יתמנה לתפקיד המנכ"ל החדש ויחליף את ג"ון קריין. את המהלך הוביל יו"ר הבנק פול אכלייטנר (Paul Achleitner), לאחר שדירקטוריון הבנק הביע את אי שביעות רצונו מהביצועים של החברה.
נזכיר כי דויטשה פרסם לפני כחודשיים את תוצאותיו הכספיות לרבעון הרביעי והציג הפסד של 2.2 מיליארד יורו, לעומת הפסד של 1.89 מיליארד יורו ברבעון המקביל. בסיכום שנת 2017 כולה רשם הבנק הפסד של 497 מיליון יורו,
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מבחני בולשיט ....הקריסה בפתח . (ל"ת)
  דן 16/04/2018 13:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  דויטשה בנק גדול פי 10 מליהמן בראדרס
  רועי 16/04/2018 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא בדרך לפשיטת רגל. הבדיקות האלה פוליטיות ובדויטשה פשוט זה היה מוגזם לשקר כל כך.
  סגור