המפלגה הקומוניסטית תתכנס השבוע לאירוע הגדול ביותר בסין

נבחרי המלגה ינהלו באופן מעשי את הצבא הגדול העולם ואת הכלכלה השניה בגודלה בעולם
 |  (1)
פעם ב-5 שנים
בעוד יומיים בלבד, יערך בבייג'ינג כנס המפלגה הקומוניסטית ה-19 בסין. הכנס, שיערך הפעם בשנה אי-זוגית (נערך בפעם האחרונה ב-2012) מושך תשומת לב מיוחדת, כיוון שתבחר בו הנהגה חדשה למפלגה הקומוניסטית, כאשר מרבית מההנהגה הנוכחית צפויה לפרוש במהלכו, ומנגד - האיש החזק במדינה בדור הנוכחי, הנשיא שי ג'ינפינג, אשר מתפקד גם כראש המפלגה וראש הצבא הסיני, צפוי לחזק את כוחו כאשר יכנס לתקופת כהונה שניה של 5 שנים. יש הטוענים כי ג'ינפינג עשוי להניח את היסודות להרחבת זמן הכהונה מעבר לגבול 10 שנים הנהוג בחוק הסיני. גם ראש הממשלה הסיני, לי קצ'יאנג, צפוי גם הוא להמשיך בתפקידו. 
כנס המפלגה ה-19 יפגיש יותר מאלפיים נציגי מפלגה בבייג'ינג, לאירוע החשוב ביותר בלוח השנה של הארגון הפוליטי שמונה כ-80 מיליון חברים. הנציגים יבחרו מתוכם 205 אשר ישמשו כוועדה המרכזית שתמנה בסופו של דבר את 25 הנבחרים הפוליטיים ואת הועדה הקובעת שבה 7 נציגים והיא תמצית הכח הפוליטי החזק ביותר בסין. אלו הם האנשים אשר ינהלו את הצבא הגדול בעולם והכלכלה השנייה בגודלה בעולם. לשם השוואה, רק 13 נציגים השתתפו בכנס המפגגה הראשון שנערך בשנחאי ב-1921, כאשר יקח עוד 28 שנים עקובות מדם לפני שהקומוניסטים של מאו יעלו לשלטון.
מעבר לשינויים במישור הפוליטי, צפויים להערך גם שינויים במישור הצבאי זאת בעקבות כמות השינויים הרגולטרים הרבה ב"צבא השחרור העממי" שלא נראתה מאז שנות ה-50. הרפורמות החדשות צפויות לחזק את כוחו הפוליטי והכלכלי של הצבא הסיני.
 
במהלך הכנס אנו צפויים לשמוע עוד על תוכנית הדגל של הנשיא שי בנוגע לכלכלת סין, אשר מכוונת לייצב את מעמדה של סין כמעצמה הגדולה ביותר בחצי הכדור המזרחי.
הרחבה בהמשך...
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  האם גבאי יחימוביץ רוזנטל שפיר נשלחו לייצג את המדינה? (ל"ת)
  המפלגה 16/10/2017 09:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור