שוק המט"ח: תנודתיות באירו לאחר דו"ח של הבנק המרכזי

 |  (1)
שערי מטבעות בעולם, צילום: Istock
נראה שאין רגע דל בשוקי המט"ח בעידן ההתערבות הבנקים המרכזיים. לאחר תיקון של כמעט 3% בשבועות האחרונים, בין היתר בגלל שינוי המדיניות המוניטארית בסין (לכתבה המלאה),מטבע האירו נסחר בתנודתית ברקע לפרסום הדו"ח החודשי של הבנק המרכזי האירופאי (ECB).
הדו"ח החודשי, המפרט את מצב תוכנית הרכישות שהבנק מבצע, מצביע שוב על מצוקת האג"ח הזמינות עבור הבנק המרכזי, מצוקה שתחייב את הבנק לשנות את תוכנית הרכישות הנוכחית. ע"פ הדו"ח, הבנק לא הצליח לרכוש את הכמות הרצויה מבחינת אגרות חוב הגרמניות, חודש שישי ברציפות. בעקבות החוסר באג"ח גרמני, הבנק נאלץ לקנות יותר אג"ח ממדינות אחרות כמו צרפת/איטליה.
הסטייה של הבנק מתוכנית הרכישות בחודש האחרון:
כזכור, תוכנית הרכישות שמבצע הבנק בשנים האחרונות פועלת על פי שיטת "מפתח הון", כלומר, הבנק רוכש נכסים של מדינות בהתאם לגודלה של הכלכלה, ולפיכך, לגרמניה יש את החלק הגדול ביותר ברכישות של הבנק. כמו כן, ע"פ חוקי הבנק, חל איסור לעלות על קנייה מעל 33% במדינה ספציפית מכלל האג"ח בשוק. הבנק הגיע קרוב למגבלה זו לגבי שוק האג"ח הגרמני, ולא יוכל כעת  להמשיך לקנות בקצב הנוכחי אגרות חוב גרמניות גם ממש יחשוק בכך. הבנק רמז לאחרונה כי בחודש הקרוב הוא צפוי להודיע על שינויים במדיניות המונטארית.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה הקשר בין הכותרת לגוף הכתבה?
  צללים 04/10/2017 13:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במקום להתנסח בבומבסטיות, אולי תביאו נתונים? זה נקרא מידע. אנא, ספקו מידע: איזו תנודתיות הייתה היום ביורו?
  סגור