הקטלונים מוחים על העימותים - שחקן ברצלונה מאיים לעזוב את הנבחרת הלאומית

שביתה כללית הבוקר בקטלוניה על רקע העימותים. קריאות לראש הממשלה ראחוי להתפטר
 | 
הסלמה בספרד

שביתה כללית הבוקר בקטלוניה על רקע העימותים ביום ראשון האחרון לאחר ההצבעה במשאל העם בו התברר כי 90% מהקטלונים בעד עצמאות לחבל הארץ. השביתה צפויה לשתק חלקים רבים מהאיזור הספרדי העשיר כאשר מטרתם של הקטלונים להדק את החבל סביב צווארה של ממשלת ספרד לקבל את דרישתם.

עיקר השובתים, מוסדות שתומכים בהיפרדות מהממלכה הספרדית, כמו: עסקים, בתי ספר, תחבורה ציבורית ומרכזי תרבות, מועדון הכדורגל של ברצלונה ישבית את פעילותו ושחקניו לא ישחקו או יתאמנו כמחאה על העימותים שגרמו לפציעתם של כ-880 בני אדם. ג'רארד פיקה, שחקנה של ברצלונה אף הגדיל לעשות והציע לעזוב את הנבחרת הלאומית של ספרד כאקט מחאה, דבר שהתקבל בבוז על ידי הספרדים שרואים בכך בגידה.
השביתה, אשר מאורגנת על ידי Taula per la Democràcia (שולחן הדמוקרטיה) אשר מבקשת לאחד את הציבור הימין הממורמר בעזרת האירועים המטרידים שהתרחשו ביום ראשון כאשר לטענתם מדובר בהפרת זכויות אדם בוטה.
ראשת העיר ברצלונה, אדה קולאו, אמרה אתמול כי למרות שהיא לא תומכת בעצמאות קטלוניה, היא מאמינה שלקטלונים מגיעה הזכות להצביע בעניין. "מה שאנחנו צריכים היא תגובה דמוקרטית ופתרון פוליטי אשר יקשיב לקולות הבכי של מיליוני האנשים. הדבר הראשון שצריך לקרות הוא התפטרות של מריאנו ראחוי (ראש ממשלת ספרד), ולאחר מכן התערבות של הקהילה הבינלאומית ובפרט הקהילה האירופאית במציאת פתרון פוליטי לבעיה". ראחוי מצידו טוען כי ההצבעה היא "לעג בפניה של הדמוקרטיה" והקטלונים נגררו להצבעה לא חוקית שאין לה שום משמעות.
חשוב לציין כי הכרזת עצמאות של קטלוניה תוביל כנראה למשבר חוקתי נוסף ולגרום לראחוי לנסות לדרוש שליטה מחדש מהממשל הקטלוני, מה שבטח ילבה את המצב אף יותר. 
עוד צפויים להצטרף לשביתה האוניברסיטאות הציבוריות, מוזיאון האומנות וכנסיית סגארדה פאמיליה המפורסמת אשר תוכננה ע"י גאודי ומשמשת כאחד מיעדי התיירות הפופולריים באיזור.
על מה נלחמת ממשלת ספרד?
כ-7.5 מיליון תושבים חיים בקטלוניה (16% מאוכלוסיית ספרד) והם אחראים על 20% מהתוצר הספרדי וכ-25% מהייצוא של ספרד. אם קטלוניה הייתה מדינה עצמאית, מדובר היה בכלכלה בגודל של פינלנד, דנמרק או פורטוגל. בנוסף, כ-21% מהמסים שגובה ממשלת ספרד מגיעים ממחוז קטלוניה ששיעור האבטלה בה עומד על 13.2% בלבד לעומת מעל 17% בספרד. (לכתבה המלאה)
השביתה בקטלוניה

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה