מנהלי הכספים בוול סטריט מסמנים את הסיכון העיקרי כעת

בסקר שנערך על ידי CNBC בקרב מנהלי כספים בחברות המובילות בוול סטריט, נמצא כי רוב הנשאלים נותנים חלק נרחב מהקרדיט לעליות שנרשמו לנשיא טראמפ
 | 
סקר
למרות החשש מבחירתו של טראמפ לנשיאות, מאז כניסתו לבית הלבן המדדים המובילים בוול סטריט רושמים שיא אחרי שיא. כך נפתח המסחר היום בניו יורק כאשר הדאו ג'ונס עולה 0.2% לשיא נוסף. לקראת הודעת הריבית ביום רביעי, עולה השאלה לאן מכאן? בסקר שנערך על ידי CNBC בקרב מנהלי כספים בחברות המובילות בוול סטריט, נמצא כי רוב הנשאלים נותנים חלק נרחב מהקרדיט לעליות שנרשמו לנשיא האמריקאי טראמפ, וצופים המשך עליות בשווקים.
בנוגע לשאלה: "מה הסיכון החיצוני הגדול ביותר העומד כעת בפני החברה שלכם?", רוב הנשאלים, 25%, חוששים מהירידה בביקושים של הצרכנים. לאחר מכן, 7.5% ענו כי הם חוששים מהתקפות סייבר, 10% חוששים מהאטה בסין, ו-17% חוששים ממדיניות הסחר של ארה"ב. 
בנוגע לשאלה: מה יקרה קודם? כ-42.9% מעריכים כי מדד דאו ג'ונס יחצה את רמת ה-23,000 נקודות לראשונה בהיסטוריה, לעומת 34.3% שסבורים כי מדד דאו גו'נס ייסוג לכיוון 21,000 נקודות. 
האם טראמפ טוב לשוק המניות? כ-60% מהנשאלים העניקו לטראמפ חלק מהקרדיט כאמור, לשיאים שרשמו המדדים, כ-17.1% מהנשאלים נתנו את רוב הקרדיט לנשיא השנוי במחלוקת, ו-20% כלל לא סברו שלטראמפ יש חלק בעניין.
בהקשר זה צריך לציין את הריבית הנמוכה שממשיכה לתדלק את השוק, ועיני המשקיעים נשואות לדכון הריבית בארה"ב ביום רביעי הקרוב, כאשר לאחר ההודעה על גובה הריבית (שצפויה להיוותר ללא שינוי), תקיים הנגידה יילן מסיבת עיתונאים.
בחזרה לסקר. שאלה נוספת היתה: "אילו פעולות של ממשל של טראמפ, אתה מצפה שישפעו הכי הרבה לחיובית על החברה שלך במהלך השנה הבאה?" הרוב המוחץ של הנשאלים (74.3%) ענה: "הסרת מגבלות". אולי הנושא החשוב ביותר מבחינת המשקיעים מיוחס לתכנית קיצוץ המסים של טראמפ. אם הנשיא יצליח להוריד את המס על חברות ויחידים באופן משמעותי, זה יהיה שינוי כלכלי דרמטי שייטיב מאד עם שוקי המניות. עם זאת, בפסגות מעריכים כי רפורמת המסים של טראמפ תוצג כבר בעוד חודש וחצי ותהיה מצומצמת מאוד ביחס למה שהבטיח.
אורי גרינפלד: "הסכמות לגבי רפורמת המסים לא יתקבלו לפני אמצע אוקטובר (השיחות מתחילות רק בתחילת אוקטובר) ולכן התקציב לא יאושר והסיכויים להשבתה של הממשל גבוהים. עם זאת, גם הרפובליקנים וגם טראמפ לא רוצים כנראה לפגוע בשווקים ולכן ההסכמות יתקבלו לפני שממשלת ארה"ב מתקשה לשלם את חובותיה. בתרחיש כזה, סביר להניח שרפורמת המיסים תוצג כבר בעוד חודש וחצי ותהיה מצומצמת מאוד ביחס למה שטראמפ רוצה והבטיח".
בחזרה לסקר. לשאלה: "אילו צעדי הממשל עשויים להשפיע הכי הרבה לשלילה?", רוב של 28% ממנהלי הכספים ענו: "משיכת הסכמי הסחר TPP". לאחר מכן, עם 17% הצבעה: "נסיגה מהסכם האקלים של פאריס", כ-11% ענו "איסור הנסיעות" המיוחס להגבלות על מעבר זרים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה