הממשל בסין לברוקרים המקומיים : "מצפים שתמנעו כל סערה בשווקים בחודש הקרוב"

 |  (1)
"שוק חופשי"

אם לרגע חשבתם שראיתם הכל בשנים האחרונות מבחינת התערבות הממשלות והבנקים המרכזיים בשוקי המניות, שימו לב לידיעה הבוקר ברשת החדשות בלומברג לפיה הממשל הסיני הבהיר לבנקים ולברוקרים הגדולים במדינה שהוא לא רוצה לראות שום סערה בשווקים בחודש הקרוב. בנוסף אסר  הממשל על כל המנהלים בחברות הברוקרים המקומיות לצאת לחופשה מתחילת החודש אוקטובר עד לסיום ועידת מפלגת השלטון. הסיבה: פגישת מפלגת השלטון באמצע החודש הבא.

הכנס של מפלגת השלטון ב-18 לאוקטובר מהווה את האירוע החשוב של השנים האחרונות/הקרובות בפוליטיקה הסינית: מידי 5 שנים מתכנסת מפלגת השלטון ומחליטה על נציגה לשנים הבאות. הציפייה כעת היא שכחצי מראשי מפלגת השלטון בשנים האחרונות יתחלפו בחודש הבא.
נזכיר כי  אוגוסט 2015 זעזעה סין את השווקים בעולם בעקבות פיצוץ בועת המניות במדינה. מדדי המניות נחתכו באותה תקופה עד 46% מהשיא שנקבע בחודש יולי באותה שנה. מאז המפולת הממשל נאלץ להתערב ולמעשה ביצע הלאמה של שוקי המניות. בנוסף להזרמת הכספים, נקט הממשל במספר צעדים שנויים במחלוקת: איסור לבצע מכירה בחסר (שורט) על מניות לתקופה מסוימת, שליחת מספר ראשי קרנות גידור לכלא והטלת מגבלות נוקשות על יציאה של הון מהמדינה.
מדד המניות בסין בשנים האחרונות: המפולת של 2015 וההתאוששות בזכות תמיכת הממשל.
נציין כי בחודש יוני האחרון הוכנסה סין לאחר ניסיונות רבים למדד השווקים המתעוררים של MSCI, ומכאן שמשקלן של המניות הסיניות בעולם עלה, ועיוות מסתמן של השוק בתקופה הקרובה ככל הנראה ישפיע גם על שאר השווקים. בגולדמן זאקס פירטו אמש 2 סיבות עיקריות מדוע השווקים לא יחוו תיקון משמעותי בקרוב (לכתבה המלאה), נראה שאפשר להוסיף סיבה נוספת ומשמעותית הרבה יותר.


 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עדיף כמו סין מאשר מה שפה.. שם הממשלה תומכת בבורסה (ל"ת)
  פה פחלון חונק אותה! 19/09/2017 03:12
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור