גרמניה סימנה היום את האיומים הכלכליים החמורים ביותר על כלכלתה - גם טראמפ ברשימה

 | 
לקראת הבחירות
החשש מפני משבר בתחום הרכב בגרמניה עדיין לא פג. ממשלת גרמניה הודיעה היום (ב) כי עדיין מוקדם לכמת באופן ברור את הנזק האפשרי ש"משבר הדיזל" עשוי לגרום בתחום הרכב במדינה בפרט ועל כלכלת המדינה בכלל.
בדו"ח הרשמי של חודש אוגוסט, בו משרד האוצר הגרמני סוקר את הכלכלה המקומית, המשבר הוסף לרשימת האיומים הכלכליים על גרמניה לצד פיצוץ המו"מ עם בריטניה על תנאי יציאתה מהאיחוד האירופי ומשבר סחר שיכול להיגרם על ידי דונלד טראמפ. 
גרמניה היא כמובן אחד מהקטרים הכלכליים העיקריים של אירופה, והיא הולכת ומתעצמת. אם כי בשבועות האחרונים מלווה אותה שערורייה טכנולוגית שנוגעת לכך שנעשה וויסות מחירים בתחום הרכב ואף וויסות טכנולוגי בכדי לאפשר למכוניות בייצור מקומי לזהם במידה גבוהה יותר. פרטי החקירה לכשיתגלו עשויים להזיק באופן ניכר לתדמית המכוניות הגרמניות ולגרור קנסות ענק. 
נזכיר כי ב-24 בספטמבר יערכו בחירות מחודשות במדינה והצפי הוא שאנגלה מרכל תזכה בכהונה רביעית כחלק מגל של בחירת מנהיגים מתונים ביבשת אירופה (הולנד, צרפת). עד אז, סביר להניח שהממשל הקיים לא יבקש לנענע את הספינה יותר מדי עד הבחירות.
משרד האוצר מדגיש היום כי סקטור הרכב הוא המגזר התעשייתי הגדול ביותר בגרמניה והיצואן הגדול ביותר של גרמניה כאשר הוא יוצר 800,000 מקומות עבודה. במסגרת פגישת חירות בין פוליטיקאים ומנהלים בכירים בחודש שעבר, נציגי התעשייה הסכימו לשנות את רמת הפליטה של כ-5 מיליון רכבי דיזל. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה