סגירה שלילית באירופה: הקאק איבד 1.15% בהמשך למגמה בעולם

 | 
היבשת הישנה
יום המסחר האחרון לשבוע באירופה נסגר במגמה שלילית של המדדים העיקריים ביבשת. את המגמה הפוטסי שירד 1.4%. נציין כי הדאקס הגרמני נסגר ללא שינוי והשלים ירידה של 3% בשלושה ימי מסחר בלבד. מדד הסטוקס 600, אשר מציג את המגמה הכללית באירופה סגר בירידה של 1.1%.
המגמה השלילית בשווקים נרשמת ברקע לעליה באסקלצית האיומים המפורשים בין ארה"ב לצפון קוריאה. זאת בעקבות דיווח בוושינגטון פוסט חשף כי צפון קוריאה הצליחה לייצר ראשי נפץ גרעינים מוקטנים שניתנים להרכבה על טילים בליסטיים. יממה לאחר הידיעה, טראמפ נקט בלשון קשה וטען כי במידה "לצפון קוריאה כדאי לא להשמיע יותר איומים נגד ארה"ב, אחרת, הם ייענו בזעם ואש שהעולם עדיין לא ראה כמותם".
בגזרת המאקרו, מדד המחירים לצרכן בגרמניה עלה בחודש יולי בשיעור של 0.4% ומציג עליית מחירים של 1.7% בקצב שנתי. דיווחים נוספים על האינפלציה יגיעו גם מצרפת וספרד בהמשך היום. 
בסקטור הרכב, ענקית היצור הגרמנית פולקסוואגן פרסמה היום כי סיימה את השיחות על אפשרות לחבירה עם חברת טאטא ההודית בשווקים המתעוררים. 
גם למשקיעי הנפט אין נחמה ביומיים האחרונים. בשעה זו מחיר הנפט נחלש 1% למחיר של 48.1 דולר לחבית. אתמול, מחיר הנפט איבד הערב 2.2% וסגר מתחת לרמה של 49 דולר לחבית. הרקע לירידותם הינו פגישה של המדינות החברות בארגון אופ"ק. הפגישה התמקדה ברמת הציות של החברים לרמת התפוקה שהוסכמה בין 10 ספקי נפט, כולל רוסיה, בסוף 2016. לפי הפרוטוקול שהתפרסם נראה כי החברות בארגון לא עמדו ביעדים שהוסכמו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה