גלי ההדף של דו"ח התעסוקה - תנודה חזקה בבורסות אירופה

 |  (1)
מגמה חיובית
דו"ח התעסוקה האמריקני לחודש יולי הציג היום נתונים חזקים בתוספת המשרות וירידה בשיעורי האבטלה. ברקע לדו"ח נרשמים כעת עליות שערים קלות בוול סטריט, אך ככל הנראה, מעניינים יותר הם גלי ההדף שיוצר הדו"ח מחוץ ליבשת ובשוק המט"ח. 
עם פרסום הדו"ח, מדדי אירופה עברו לעליות חדות. מדד הדאקס טיפס מעליות של 0.5% לסגירה בשיעור של כ-1.2%. ה-CAC 40 הפליא לעשות ורשם עלייה של יותר מ-1.4%. את העליות במדדים האירופים ניתן לשייך לקפיצה של הדולר מול היורו, לאחר פרסום הדו"ח. זאת כאשר ההתחזקות של המטבע האמריקני בשיעור של 1% אל מול היורו תומכת בחברות היצואניות. 
גם בשוק המקומי הדולר קופץ בשיעור של 0.65% בשלב הרציף ומגיע לכדי 3.63 שקלים לדולר. נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, בוודאי מרוצה, לנוכח המאמצים החוזרים ונשנים של הבנק לתמוך בשקל ולהילחם בייסוף המטבע בחודשים האחרונים. השקל משלים כעת היחלשות של סביב 5% מול הסל וזאת מאז מארס האחרון. 
גם בגרמניה מאוד מרוצים. בחדשות מאקרו, פורסם הבוקר כי ההזמנות ממפעלים עלו בשיעור של 1% בחודש יוני בגרמניה. גם ביוני הכלכלה הגדולה באירופה רשמה עלייה של 1.1% בכמות ההזמנות. נציין כי כלכלת אירופה, כמדינה יצרנית הינה מוטת ייצוא והיורו שהתחזק בימים האחרונים אל מול הדולר גרם למגמה שלילית במדד הדאקס בימים באחרונים. 
פיפיטי פיפיטי
חזרה לדו"ח, דו"ח התעסוקה האמריקני הציג היום תוספת גבוהה מהצפוי בסך של 209 אלף משרות. בתוך כך, שיעור האבטלה ירד לכדי שפל של 4.3%, האחוז הנמוך ביותר מאז שנת 2001. בנוסף, נרשמה עלייה בשכר של 0.3% בשכר השעתי שאמורה לתמוך בהחלטה להעלות שוב את הריבית עד סוף השנה. נציין כי שעות לאחר פרסום הדו"ח השוק חוזה העלאת ריבית נוספת עד סוף שנה (דצמ' 2017) בשיעור של 49%. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שוק עולה - דולר עולה = הכל דבש -שבת שלום (ל"ת)
  דוד הגנן 04/08/2017 18:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור