המדד שנפל הבוקר בעד 2.2% בצל הכוונה להעלות מס חברות

 | 
לצד צינון שוק הדיור
המדדים המובילים בבורסות אסיה סגרו את יום המסחר בירידות כאשר בלט מכולם מדד הקוספי של דרום קוריאה, שנפל בעד 2.2% וסגר את היום בירידה של 1.7%. הניקיי איבד 0.25%, שנחאי ירדה 0.37% וההאנג סנג איבד 0.28%.
הרקע לירידות במדד הקוספי הגיע על רקע הודעת הממשל כי בכוונתו להעלות את מס החברות לקונגלומרטים במדינה מ-22% ל-25%. מדובר בהעלאת המס לחברות ענק בלבד, ולפי שר האוצר במדינה, מדובר בסך הכל ב-129 חברות ענק במספר, כמו למשל סמסונג שהגיבה בירידות.
כדי להבין את הרקע למהלך של דרום קוריאה צריך ללכת אחורה לחודש מאי האחרון, אז נבחר לנשיאות מון ג'ה אין (64), בנם של זוג פליטים מצפון קוריאה ועורך דין המתמחה בזכויות אדם. הבחירות הגיעו בצל הדחת הנשיאה פאק גון הייה שנעצרה באשמת שחיתות. הדחתה מבטאת את הזעם שנצבר בקרב אזרחיה המדינה לגבי הקשר של התאגידים הגדולים במשק לבין הפוליטיקאים, וההודעה עת באה ככל הנראה להנמיך את הלהבות.
דבר נוסף שהעיב הבוקר על המדד המוביל של דרום קוריאה מיוחס לצעדים לצינון שוק הדיור שהוכרזו אתמול, בהם הידוק הרגולציה בשוק המשכנתאות ומיסוי בעלי ריבוי נכסים (בדומה למס דירה שלישית בשוק המקומי שהוחזר לדיון בכנסת בהמלצת בית המשפט העליון). נזכיר כי מחודש אפריל האחרון בעלי ריבוי נכסים בבירה סיאול, ובשתי ערים נוספות, מתמודדים עם העלאה של 10%-20% על המיסוי הקיים במטרה להדיר את רגלי הספקולנטים מהשוק.
בתוך כך, מנייתה של חברת Hanshin Construction, שעוסקת בבינוי של קומפלקסים לדיור ומשרדים, בלטה עם הירידה החדה ביותר בסקטור עם נפילה של 11.6%. מניית סמסונג סיימה את המסחר בירידה של 2.5% בצל התכנית להעלאת מס החברות. נזכיר כי מדד הקוספי רשם עלייה של 17.8% בשנה האחרונה לאחר שרשם ב-24 ליולי שיא היסטורי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה