ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

קרן המטבע: הכלכלה העולמית תטפס השנה לצמיחה של 3.5%

קריסטין לגארד, צילום: Getty images Israel
קרן המטבע העולמית פרסמה הלילה את התחזית הרבעונית לכלכלה העולמית ולפיה קצב הצמיחה צפוי לעמוד על 3.5% השנה ו-3.6% בשנת 2018, זאת לאחר קצב צמיחה של 3.2% בשנת 2016. התחזית הנוכחית היא ללא שינוי מהתחזית שהציגה הקרן באפריל.
בצד החלש: בהתאם לעדכון מחודש יוני, בקרן הצטבע צופים צמיחה של 2.1% בלבד בארה"ב השנה וצמיחה דומה גם ב-2018. נציין כי בעדכון מחודש אפריל התחזית הייתה לצמיחה של 2.3% השנה בארה"ב וצמיחה של 2.5% בשנה הבאה כאשר הסיבה המרכזית שצוינה בעדכון מהחודש שעבר הייתה שהמדיניות הפיסקלית נראית כעת פחות תומכת מכפי שהוערך בתחילת השנה. במילים אחרות, טראמפ מקבל כעת פחות קרדיט לכך שיצעיד קדימה את כלכלת ארה"ב. בעניין זה נציין זה כי בעדכון בחודש הקודם הוציאו בקרן המטבע את האפשרות של רפורמת מיסים והגדלת ההוצאה על תשתיות מהנחות העבודה. בקרן המטבע חתכו גם את תחזית הצמיחה של בריטניה לשנה הנוכחית מ-2% ל-1.7%, זאת בשל ביצועים חלשים יחסית ברבעון הראשון. 
בצד החזק: קרן המטבע קבעה את תחזית הצמיחה לכלכלה הסינית על 6.7%, ללא שינוי מהעדכון של חודש יוני וגבוה ב-0.1% ביחס לעדכון מחודש אפריל. התחזית ל-2018 היא לצמיחה של 6.4%, גבוה ב-0.2% מהתחזית מחודש אפריל. באופן כללי בקרן צופים צמיחה ממוצעת של 6.4% בכלכלה הסינית בין השנים 2018-2020. בקרן העלו גם את תחזית הצמיחה של הכלכלה היפנית ל-1.3% השנה (העלאה של 0.1%) אבל הותירו את התחזית ל-2018 לצמיחה של 0.6% בלבד. בקרן קבעו את תחזית צמיחה האיחוד האירופי על 1.9% השנה (העלאה של 0.2%) ואת תחזית הצמיחה ל-2018 על 1.7% (העלאה של 0.1%). קנדה צפויה לצמוח 2.5% השנה (העלאה של 0.6%) אבל בשנה הבא הצמיחה בקנדה צפויה לרדת ל-1.9% בלבד. הכוכבת של השנה הנוכחית היא ספרד שצפויה להציג צמיחה של 3.1% (העלאה של 0.5%). 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה