ניצחון ששווה 1.3 מיליארד דולר לגוגל בבית המשפט בצרפת

 | 
זה שווה הרבה כסף
ענקית הטכנולוגיה גוגל (סימול: GOOG) רשמה אמש ניצחון באחד הקרבות המשפטיים הגדולים ביותר שלה באירופה בשנים האחרונות. בית משפט בפאריס קבע כי החברה לא תצטרף לשלם 1.11 מיליארד אירו (1.27 מיליארד דולר) שרשויות המס של צרפת דרשו. מניית החברה פתחה את יום המסחר בעלייה של 0.5%.
ע"פ החלטת בית המשפט, עסקי הפרסום הפומבי של גוגל לא היו חייבים במס בצרפת. ההחלטה, המכסה את השנים 2005 עד 2010, מגבה את עמדתה של גוגל בסכסוך שנמשך למעלה משש שנים, ותשליך ככל הנראה על מאבקים אחרים בנושאי המס באירופה.
למרות שההחלטה מתייחסת רק לגבי צרפת, וככל הנראה יוגש ערעור בנושא, זהו ניצחון גדול עבור גוגל וחברות הטכנולוגיה, כאשר הן מתמודדות עם רגולציה שמתהדקת באירופה בתחומי המיסים, תחרות ופרטיות.
בדומה לאופן שבו פועלת גוגל במדינות גדולות אחרות באיחוד האירופי, היחידה הצרפתית אינה מוכרת מודעות ללקוחות צרפתיים, אלא מציעה רק תמיכה לוגיסטית ושיווקית ליחידת גוגל באירלנד, שסוגרת את עסקאות הפרסום. חוקי המס הנוחים באירלנד מאפשרים לגוגל לשלם מס מופחת.
רשות המסים הצרפתית טענה שהמבנה פיקטיבי, וכי היא סבורה כי העובדים הצרפתים אכן מכרו מודעות בצרפת. הרשות אמרה כי פירוש הדבר שהיחידה האירית של גוגל צריכה הייתה לשלם מסים על הכנסות ומסים כאילו היה לה "מוסד קבע" בצרפת.
נושא המיסים עלה לאחרונה לכותרות כאשר פוליטיקאים במדינות כמו צרפת ובריטניה טענו כי ענקיות הטכנולוגיה מכריזות על רווח קטן, ובכך מצליחות להקטין את תשלומי המיסים. נזכיר כי, האיחוד האירופי דרש בשנה שעברה מאפל לשלם סכום של 14.8 מיליארד יורו, זאת בטענה כי החברה השתמשה בחוקי המס של אירלנד על מנת לשלם מס מפוחת בהרבה על ריווחי החברה בגוש האירו.
בהקשר של הרגולציה בגוש האירו נזכיר כי, האיחוד האירופי  הטיל לפני כ-3 שבועות קנס שיא של 2.4 מיליארד אירו (2.7 מיליארד דולר) על חברת גוגל בטענה כי זו עיוותה את התוצאות של מנוע החיפוש הפופולארי של החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה