טסלה השלימה צניחה של 13% בשבוע החולף, הזדמנות כניסה?

 | 
בעיה בביקוש
מניית טסלה (סימול TSLA) סיימה את השבוע החולף עם צניחה של יותר מ-13%, בהמשך לירידה של 5.7% בשבוע הקודם, ובכך השלימה המניה ירידה של יותר מ-18% מתחילת יולי, ומאיימת להיכנס לטריטוריה דובית. בשוך הסערה, הרשות לביטוח תאונות דרכים האמריקאית הורידה בשבוע החולף את דירוג הבטיחות של מכונית הדגל של החברה (דגם S), והמכירות ברבעון השני (22 אלף יחידות) נפלו מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים. כעת, לאחר הצניחה, הדעות בשוק חלוקות באם הירידות יעמיקו או מדובר בהזדמנות כניסה.
למרות הירידות שנרשמו בשבועיים האחרונים נראה כי מספר הפוזיציות שורט דווקא גדל. לפי בדיקה של Ihor Dusaniwsky, רק בשבוע החולף נפתחו הימורי שורט ביותר מ-400 אלף מניות. במלים אחרות, השחקנים לא ממהרים לסגור פוזיציות גם לאחר הצניחה בשבוע החולף. לדבריו, טסלה היא אחת המניות החסינות ל'שורט סקוויז' (מצב בו השחקנים ממהרים לסגור את ההימור נגד המניה - מה שמביא לעלייה חדה במחיר שלה).
"לחברה אף פעם לא היתה בעיה בביקוש", אומר בוריס שולצברג מחברת ניהול הנכסים BK. "שאלת המפתח היא האם טסלה תוכל להעלות את ההיצע. הבעיה הזו היא כעקב אכילס לחברה. אם היא תצליח לעמוד באספקה של 200 אלף יחידות - המניה יכולה לנתר חזרה מעלה. מנגד, אם בעיות האספקה יימשכו אני חושב שנראה לחץ מכירות קשוח".
נזכיר כי ב-2016 טסלה דיווחה כי 373 אלף איש הפקידו אלף דולר (כל אחד) כדי להצטרף לרשימה ההמתנה לדגם 3 של החברה שצפוי לצאת. נציין כי מאז, טסלה לא סיפקה עדכון של מספר הנרשמים. עם זאת, המנכ"ל אלן מוסק אמר בשבוע שעבר כי "יותר ויותר אנשים נרשמים בכל שבוע" וכי אלו שנרשמו לא יקבלו את הרכב לפני שנת 2018. לפי IHS Markit, מספר הרוכשים הפוטנציאלים שנרשמו כדי להבטיח לעצמם את הרכב של החברה צנח ב-24% בחודש האחרון. בקליפורניה למשל, שם הנתח העיקרי של מכירות החברה, נרשמה באפריל ירידה במספר הנרשמים.
בגולדמן זאקס הורידו בשבוע שעבר את מחיר היעד למניית טסלה ל-6 החודשים הקרובים לרמה של 180-190 דולרים - כלומר 42% מתחת למחיר השוק. "אנו נותרים בהמלצת 'מכירה' לטסלה כאשר אנו מעריכים כי מודל 3 של החברה ייפול מתחזית הייצור שהציבה החברה. וזה מגיע לאחר שהביקוש לדגמים S ו-X יורד מתחת לקצת מכירות של 100 אלף בשנה".
 
באופנהיימר כותבים כי מבחינה טכנית, המניה נמצאת 10-20 דולרים מעל רמה קריטית. נזכיר כי המניה זינקה מרמה של 216 דולרים בתחילת השנה ל-387 דולרים ביוני האחרון, שיא כל הזמנים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה