כחלון חתם על תקנות שאמורות לספק דלק להליכי הבנייה

 |  (1)
משה כחלון, צילום: דורון גרינוולד; יח"צ
שר האוצר משה כחלון ממשיך בניסיונות לקרר את שוק הדיור, כשחתם היום על תקנות שצפויות לקצר את לוחות הזמנים למתן היתר בנייה להליכי רישוי מצומצמים, כך שמתן היתר יעמוד במקסימום על 45 יום ממועד קליטת הבקשה. 
עוד נקבע כי במידה ולא תינתן החלטה של רשות רישוי תוך 25 יום מקליטת הבקשה, רואים את הבקשה כאילו התקבלה החלטה לאשרה וזאת בניגוד למהלך רישוי רגיל שבו היעדר החלטה מהווה סירוב לבקשה. נוסף על כך, ככל שבסוף התהליך לא ניתן ההיתר בפועל, רואים את הבקשה כהיתר. התקנות קובעות את רשימת סוגי העבודות והמבנים לגביהם יחול ההליך המזורז וכן דרישות מקלות מבחינת היקף המסמכים שיש לצרף לבקשה.
בין כלל העבודות המנויות בתקנות נכללות: הוספת ממ"ד לדירת מגורים קיימת, הוספת בנייה בשטח של 25 מ' בקומת קרקע של בניין מגורים, תוספת בנייה על גג בניין מגורים, סגירת מרפסת מקורה, הוספת מרפסת או מעלית בבניין עד 4 קומות, התקנת מכפילי חנייה, התקנת מערכות הסקה בדירה והתקנת צוברי גז, הקמת חממות חקלאיות, עבודות פיתוח ועבודות לשיפור הנגישות.
בנוסף, נקבע בתקנות, בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל, כי לגבי מרבית העבודות לא נדרשת הסכמת רשות מקרקעי ישראל כפי שהיה עד כה ובהתאם גם לא יגבו על ידי רמ"י דמי היתר. מדובר בקיצור נוסף של התהליך ובהפחתת עלויות לציבור מגישי הבקשות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סופבועה=שנים מונופול נדלניסט+תקשורת פסיכו-הרצה עם טיפש!
  קבלן,בנק,ממשל=חזירות 25/06/2017 15:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שנים מונופול לפסיכו-הרצה= תירוץ החזירות הנדלניסטים למנועה פיצוץ סופבועה להגנת על הבנקים= שקר חזירי באישור הממשל ובנק ישראל להמשך ניצול עם טיפש שיהיה משועבד לבנקים ולממשלה במשכנתאות מטורפות של מיליון+( 70-90% )= הבנקים בישראל היו תמיד מפוקחים ל-% קטן למשכנתאות בנדל"ן=פישר ברח + עם פלוג יצרו סופבועה=אפילו פישר לאחר שברח הודע בפרסום לא מזמן שיש בישראל בועה =הם סיכנו את עתיד המדינה יצרו עדר של העם הטיפש הצעיר והוריהם לעבדות של דורי דורות! .... בושה וחרפה של מדינה שמנצל את אזרחיה!
  סגור