תחזית ה-OECD: הצמיחה העולמית תעלה, הצמיחה בארה"ב תרד

 | 
הארגון אופטימי
ארגון ה-OCED פרסם היום כי הכלכלה העולמית בדרך להציג את הצמיחה הגבוהה ביותר מזה שש שנים. אם כי המדיניות של חלק מהמדינות, חייבת להיות משמעותית יותר, כך סובר הארגון, חייבת להיות בכדי לממש את פוטנציאל הצמיחה. הארגון צופה כי הצמיחה של הכלכלה הגלובלית הינה 3.5% לשנת 2017 ו-3.6% לשנת 2018. זאת ברקע לעלייה בהשקעה, במסחר ובאמון הצרכנים בכלכלה. 
נציין כי ארגון ה-OECD מצייר תמונה שונה ממה שהייה ניתן להניח, לאור הבחרותו של דונלד טראמפ שנוטה לפרוטקציוניזם במסחר. הארגון פרסם כי "שיעורי הצמיחה בסחר הבינלאומי עלו בשנה האחרונה, אם כי עדיין נותרה יותר חלשה מאשר בעשורים שלפני המשבר הגלובלי. רשתות הסחר הגלובליות יוצרות שווקים חדשים ומגבירה את הפריון", טען הארגון.
ארה"ב מאבדת גובה 
אף על פי שה-OECD העלה את תחזיותיו לצמיחה העולמית בשנתיים הקרובות, הוא הוריד את הערכות הצמיחה לכלכלה הגדולה בעולם. זאת אף על פי שהצמיחה העולמית תגדיל את הייצוא מארה"ב ורפורמת המיסים אמורה להאיץ את הצמיחה האמריקנית. תחזית הצמיחה בארה"ב ירדה ל-2.1% בשנת 2017 ו-2.4% בשנת 2018, ירידה מאומדן של 2.4% ו -2.8% בהתאמה.
התחזית לגוש האירו עלתה לכדי 1.8% השנה ובשנה הבאה, לעומת התחזית הקודמת של 1.6% בשנתיים הקרובות. ההעלאה בתחזית האירופית מתבטאת בצמיחה חזקה בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש האירו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה