לידיעת הבריטים: גוש היורו צמח ברבעון הראשון בשיעור של 0.5%

 |  (4)
נותן גז
כלכלת אירופה וגוש היורו ממשיכים לצמוח, אפילו ברקע לעזיבתה המתקרבת של בריטניה את האיחוד האירופי. צמיחת הגוש הסתכמה בשיעור של 0.5% ברבעון הראשון של המדינה. למעשה באופן אירוני, 19 הכלכלות החברות בגוש היורו צמחו בממוצע בקצב מהיר יותר מכלכלת בריטניה שצמחה בשיעור של 0.3% בלבד. 
נזכיר כי אחד מהטיעונים העיקריים של תומכי יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, נגעו לכך שכלכלת בריטניה עשויה לצמוח כלכלית באופן מהיר יותר עם ההתנתקות מהאיחוד. זאת לאור הרגולציה והחקיקה האירופית. כך או כך, הירידה בצמיחה הכלכלית בבריטניה ברבעון הראשון הופיעה עקב האטה בהוצאות הצרכנים ובמכירות הקמעונאיות.
את הצמיחה בגוש היורו הובילה הכלכלה הספרדית. כלכלת ספרד צמחה בשיעור של 3% ברבעון האחרון. כלכלה זו שהייתה מן הפגועות בכלכלות אירופה נראות כמשתקמת לאור העלייה בתיירות ובייצור.
נציין כי הסטטיסטיקה עדיין לטובת בריטניה. ב-30 הרבעונים האחרונים, הצמיחה בבריטניה הייתה גבוהה יותר מהצמיחה בגוש היורו ב-70% מהמקרים. ברקע לנתוני הצמיחה באירופה, המדדים סגרו הערב במגמה מעורבת. הדאקס רשם עליות קלות.  
הצמיחה הגבוהה יחסית בגוש היורו ברבעון הראשון דומה לצמיחה באותו רבעון בארה"ב. גם בהסתכלות שנתית, גוש היורו אינו רחוק מהכלכלה הגדולה בעולם, זאת כאשר גוש היורו אמור לצמוח בשיעור של 1.7% לעומת 1.9% בארה"ב. 
נזכיר כי נציגת הימין בצרפת, מרין לה פן, כחלק מקמפיין הבחירות טענה כי תבצע משאל עם על השארות הכלכלה השנייה בגודלה באירופה באיחוד  אם היא תזכה בבחירות לנשיאות שיערכו ביום ראשון הקרוב, זה עשוי לטלטל את האיחוד האירופי ולהאפיל באופן משמעותי על עתידו.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  חחח.. צמיחהב ארה''ב = 0.7% - "אכזבה". 0.5% באירופה -
  חחח 04/05/2017 08:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "נותנת גז". אלמוג עזר זה "חדשות חד''שות"
  סגור
 • 3.
  גוש האירו=כלכלת אירופה???אירופה ירדה מיבשת למדינה???
  אריה 04/05/2017 07:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כלכלת אירופה וגוש היורו ממשיכים לצמוח, אפילו ברקע לעזיבתה המתקרבת של בריטניה את האיחוד האירופי. צמיחת הגוש הסתכמה בשיעור של 0.5% ברבעון הראשון של המדינה.
  סגור
 • 2.
  לא תקינה captcha
  אריה 04/05/2017 07:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא פשוט לא מופיעה!!!! אצל כולם או רק אצלי?או רק אצל אלה שמעבירים ביקורת על תת הרמה של עזר אלמוג ?
  סגור
 • 1.
  מה זה? תרגום לעברית בבקשה
  אריה 04/05/2017 07:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הירידה בצמיחה הכלכלית בבריטניה ברבעון הראשון הופיעה עקב האטה בהוצאות הצרכנים ובמכירות הקמעונאיות.
  סגור