הנפט נושק ל-50 דולרים - אבל שימו לב לתחזית של האיש שחזה את המפולת הגדולה

בעוד המפיקות חברות ארגון אופ"ק עומדות בהסכם ההקפאה, עליית מספר האסדות ותעשיית פצלי השמן מעיבה על מחיר הנוזל השחור
 |  (1)
לידיעת אופ"ק
בלשהי שנת 2014, כשמחיר הנפט שייט בין 60 ל-80 דולרים לחבית, האנליסט טום קולאזה מ-Oil Price Information Service, צפה כי לא נראה המשך עליות של הנוזל השחור, והוא צדק. ערכה של חבית נפט נחתך בסוף 2015 בחצי ואף הרבה יותר מכך בהמשך (מתחת ל-30 דולרים לחבית). כעת, קולאזה מספק תחזית שלא תשמח את המפיקות חברות אופ"ק שסוף סוף עמדו בהסכם הקפאת התפוקה שנחתם בדצמבר האחרון, וצופה המשך ירידות לנוזל השחור.
מחיר הנפט נסחר כעת ללא שינוי ונושק ל-50 דולרים לחבית, וזאת ברקע לסנטימנט החיובי שנרשם כעת בשווקים לאחר התוצאות בצרפת. נזכיר כי הנפט רשם צניחה של 8% מתחילת השנה ברקע לעליית מספר אסדות הקידוח בארה"ב, ולפי קולאזה אין למשקיעים למה יותר מדי לצפות בהמשך. 
לדבריו, מחיר הנפט צפוי לנוע בטווח העליון של רמת ה-40 דולרים לחבית, ועד קצת יותר מ-60 דולרים במקרה הטוב, אך בסופו של דבר צפוי לרדת מתחת ל-55 דולרים לחבית זמן מה, וזאת על רקע עליית קרנה של תעשיית פצלי השמן והשפעתה על השוק. מחיר הנפט ביום שישי האחרון נפל מרמת תמיכה טכנית - מה שמשקף חולשה. 
בנוגע להיצע הנפט בשוק, ביום שישי האחרון פורסם דו"ח בייקר יוז שהציג עלייה של 5 אסדות קידוח בארה"ב במהלך השבוע החולף למספר של 688 אסדות.
גרף נפט מיולי 2015:
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לדעתי טווח ארוך מאוד
  נתי 24/04/2017 18:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנפט יתייצב סביב 30$, בינתיים עד אז הוא יכול לעלות ולרדת לפי ספקולציות ובקושי קיץ עונתיים. מי שרוצה לעשות סיבוב אני מדגיש סיבוב ויש לו אורך נשימה של פיל יכול לאסוף נפט ולשחרר ב90-100$, כאשר הוא צריך לעבור תחילה את אזור ה55 ואז 70 (בערך) ברמות 70 לשחרר חצי וכשיגיע לרמות ה90$ לזרוק הכל. המגמה של ביקוש נפט בעשור הקרוב ובכלל בעתיד לבוא הוא ירידה בביקושם, זה מתחיל מרכב היברידי וממשיך לרכב חשמלי והיד עוד נטויה והתחבורה לדעתי תשנה את פניה. ולמה אזור 30$ ומטה כי הנפט משמש לתעשייה נוספת של פטרוכימיה ועוד גורמים. כך שבסופו של דבר הנפט יתומחר נטול ספקולציות והמחיר יקבע לפי עלויות שינוע ועלויות פיתוח שדות נפט.
  סגור